HET NIEUWE AVONDBLAD VQDD VELSEN, BEVERWIJKe.Q 18e JAARGANG No. 33 VRIJDAC 9 DECEMBER 1932 IJMUIDER COURANT ABONNEM ENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2J4 cents incasso, per kwartaal 1-20 pfos 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennenierlaan 42 - IJ muiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN L7TTGAVE UOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOS COURANTU IT GAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTÏEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mcdedeclmgen dubbele prijs. De Vrouw in den Staat. Met verwondering heb ik een artikel over dit onderwerp gelezen, dat door dr. Lenore Kühn in het Duitsehe tijdschrift „Die Frau" is gepubliceerd. Dr. Kühn, die groote ont stemming toont over den beperkten invloed van de vrouw in den Duitschen Rijksdag, waar zij slechts 41 van de 575 zetels bezet, terwijl die 41 vrouwen bovendien nog over alle „mannen-partijen" verdeeld zijn, komt met een nieuw denkbeeld voor den dag. Het is een doodeenvoudig plan. „Waarom", vraagt zij, „eischt niet het geheele vrouwelijke deel der bevolking een wettelijk vastgelegde even redigheid der vrouwelijke mandaten in ver houding tot het aantal der door vrouwen voor de partijen uitgebrachte stemmen? Met één slag zou aldus het beeld der partijen zijn gewijzigd. Welk een diepgaande wijziging in geestelijk opzicht zulk een stap zou betee- kenen vooral wanneer ook andere staten daartoe zouden besluiten vermag men zich nauwelijks voor te stellen". Inderdaad, dat vermag men nauwelijks. Ik geloof evenwel niet dat het eischen veel zou helpen. Ik geloof zelfs niet dat het bin nen afzienbaren tijd tot dit eischen „door het heele vrouwelijk deel der bevolking", in Duitschland of in welk ander land ook zal komen. Aan stoute beweringen laat dr. Lenore Kühn het niet ontbreken. Zij zegt dat de vrouwen „zich tot dusver met een illusie hebben laten afschepen". Zij heeft het over „de consequentielooze leus van de belang rijkheid van gezin en moederschap". De vrouw moet mede-verantwoordelijkheid voor den staat of voor de algemeeme sociale of cultureele ontwikkeling afwijzen, „omdat men haar niet de macht in handen geeft". Men heeft „haar een parlementair stukje speelgoed toegeworpen" en zij is „slechts een randversiering". Terloops merkt zij nog op dat de vrouw zich inderdaad schuldig heeft gemaakt aan politieke medeplichtighe id aan het verloop van zaken, in zooverre dat zij zich niet sterk genoeg in de partijen hebben gemaakt. Maar die kleine tekortkoming be let haar niet de mede-verantwoordelijkheid der vrouw gracelijk af te wijzen, en het bo venvermelde middel te „eischen". Geef ons evenredige vertegenwoordiging in het parle ment, werp ons dus even de meerderheid toe. Dan zult ge eens wat zden! Ja, maar zoo eenvoudig en zoo gezellig - onlogisch zit de zaak toch niet in elkaar. Met het kiesrecht hebben de vrouwen wel degelijk dezelfde macht veroverd als de man nen. Zij zijn niet „met een illusie afge scheept", er is haar niet „slechts een stukje speelgoed toegeworpen". Zij hadden, met dat kiesrecht in handen, kunnen beginnen met vrouwenpartijen te stichten. Het is niet ge beurd. Nergens, in geen enkel land; Zij heb ben zich bij de mannen-partijen gevoegd. Daarin hadden zij een belangrijke rol kun nen spelen, door in grooten getale lid van de partijen te worden, en de plaatsing van velen harer op de candidaten-lijsten te vor deren. De candidaten worden bij stemming aangewezen, zoodat het eenvoudig genoeg is. Maar zij hebben dat niet gedaan. Niettemin worden er bij iedere verkiezing, in Duitsch land of waar elders ook, veel meer vrouwe lijke candidaten gesteld dan er ooit gekozen worden. Al die vrouwelijke candidaten wor den door een mannen-meerderheid in de kiesvereenigmgen gesteld. De kiezeressen zouden ze allen steeds gekozen hebben kun nen krijgen, als zij er maar op gestemd had den. Maar zelfs dat hebben zij niet gedaan. Verreweg de meesten stemmen bij voorkeur op mannen. Nu is het toch wel een beetje al te kras om in zulke omstandigheden maar te zeggen: „wij zijn afgescheept met een illusie", men heeft ons met een kluitje in het riet gestuurd. Dat is niet waar, en de eisoh van evenredige vertegenwoordiging der vrouwelijke kiezeressen in het parlement is onredelijk en belachelijk. De vrouwen kun nen meer zetels veroveren door, na het ver krijgen van de rechten waarvoor zij gestre den hebben, zich in veel grooter getale toe te gaan leggen op de plichten die nu een maal aan elk recht verbonden zijn. Politieke organisatie, arbeid en studie, het ontwikkelen van een corps bekwame candi daten voor verantwoordelijke posten.... dat alles is geen kleinigheid. Plet is hard werk. En de vrouwen hebben op dit gebied dat der plichten, voortvloeiende uit hun verkre gen recht tot dusver een schijntje ge presteerd. Men ziet het aan de weinige vrou welijke afgevaardigden, zoowel in ons land als in Duitschland, in gemeenteraden, Pro vinciale Staten en parlement. Er bestaan geen vrouwenpartijen, en in de mannenpar tijen spelen zij behoudens zeer enkele uit zonderingen rollen van geringe beteekenis. De 'hoofdoorzaak is, dat zij niet voldoende van vele maatschappelijke vraagstukken op de hoogte zijn. Op het overwegend-belang rijke gebied van financiën en economie pres- teeren zij tot dusver bijna niets. Het aantal vrouwen dat op dit terrein de noodige theo retische en vooral de noodige practische ken nis bezit is miniem. Dat behoeft niet te ver wonderen, want schier a'lle leidende functies op dit gebied worden door mannen vervuld. Maar omgekeerd: hoeveel vrouwen voelen zich daar geschikt voor en streven er naar? In ons land, in Duitschland, in Engeland enz. al buitengewoon weinigen! Het is heel aardig de zetels te eischen, steeds maar meer rechten op te vorderen, maar men moet eerst de kennis van zaken hebben, en het initiatief en daardoor het vertrouwen vande kie zeressen, die in elk land de meerdeiiheid vormen! Het is heusch begrijpelijk dat het zoo ge gaan is als nu. Hoe had het anders gekund? De vrouw, het kiesrecht verworven hebbend, moest haar nieuwe taak en haar nieuwe plichten nog beginnen te leeren. Dat gaat langzaam. Een jaar of tien, twaalf is maar een korte spanne tijds. En talJooze vrouwen moeten vooralsnog van die nieuwe taak en plicht-en niets hebben, vanwege de overheer- schend-e belangstelling die zij hebben voor hetgeen dr. Lenore noemt: „de consequentie looze leus van de belangrijkheid van gezin en moederschap". Dat die blijft overheer- schen is m. i. een geluk voor de wereld. Dat ernaast meer belangstelling voor maatschap pelijke problemen kan groeien is een andere zaak. Maar ik geloof dat zelfs als dr. Lenore Kühn haar evenredigheids-eiseh kreeg inge willigd er niet veel veranderen zou in de ver tegenwoordigende lichamen. De mannen zouden de leiding behouden, omdat zij veel meer kennis van zaken heb ben in vele aangelegenheden. In haar artikel roert dr. Lenore Kühn de kwestie van oorlog en vrede aan. Terwille daarvan zou ik ook gaarne wenschen dat de vrouwen een grooter rol speelden. Maar ook dat zou alleen kunnen door invloed, geba seerd op kennis van zaken, kracht tot initiatief, organisatie, machtige overtuiging. Door hard werk! Moge het gedaan worden in de toekomst. R. P. IJMUIDEN INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Het Instituut voor Arbeidersontwikkeling belegt a.s. Zondagmorgen een openbare cur susvergadering m de bovenzaal van Café Royal aan den Wijk-aan-Zeeërweg. Als spr. zal optreden de heer C. v. d. Lende, secre taris van het Ned. Verbond van Vakvereeni- gingen met het onderwerp „De beteekenis van de Ondernemingsraden". BEROEPEN. Ds. R. J. v. d. Meuten, predikant bij de Gereformeerde kerk alhier heeft eeli beroep ontvangen naar Veenendaal. EEN VERBETERING. Bij de halte Zeeweg was tot dusver de kaartjesverkoop en de bediening van de spoorboomen in één hand gelegd. Doordat het reizigers-aantal, hetwelk hier in- of uit stapt, vrij groot is en er veel treinen passee- ren, had de betrokken employé het zeer druk en moesten personen, die den overweg pas- seeren, ondanks den ijver en welwillendheid van genoemde employé's, wel eens langer wachten, dan hun lief was. Thans echter zijn de functies van kaartjesverkooper en „over wegbediener" gescheiden, wat terecht een verbetering kan worden genoemd. WONINGBOUW. Nu er hier in 't geheel niet meer gebouwd wordt, zien de bouwondernemers uit, of ze niet elders werk kunnen vinden. Zoo zal de heer -M. J. Rolvink alhier 8 dubbele land huizen bouwen te Doorn. OPENBARE VERGADERING. Heden (Vrijdag) avond vindt in het ge bouw der Transportfederatie aan de Traw lerkade een openbare vergadering plaats „tegen fasci'sme en oorlog". Als sprekers zullen optreden de heeren De Kadt- en Nieuwenhuis. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 9 DECEMBER Luxor Sound Theater: „De verloren zoon" en „Moderne bruidjes". 8.15 uur. Palace: Circusfilm Marco de clown". Op het tooneel: Symm-ek Four, elegante acro batiek. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Liebes-Kommando" Op het tooneel: The Burnetts, Scandal and 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 10 DECEMBER Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „Als ouders slapen Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds HET CONFLICT IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Groote ontstemming over de uitvoercertificaten. DE VISCHHANDEL STAAKT! Commodore Nikolaus Johnson van het pas sagiersschip „Europa" is overleden, nadat hij aan hoor-d een operatie had ondergaan. In ons blad van gisteren hebben wij reeds medegedeeld, dat de regeerimg thans ook voor dien uliitvoer van visch naar België cer tificaten van oorsprong (uitvoercertificaten) verplichtend heeft gesteld. De ontstemming over dezen nieuwen maat regel was zeer groot, hetgeen gistermorgen in den afslag duidelijk tot uiting kwam. De viischihandelaren (niet de ViscMiandelver- eenig'ing zooals wij meldden) belegden on middellijk een vergadering in Hotel Wille m- Barendsz, welke vergadering door een 70- xa'l voornaamste handelaars werd bezocht. In verband' met he't een en ander werd ons door den visehhendel een communiqué ter hand gesteld, dat we hieronder in z'n geheel laten volgen: „Woensdagnamiddag te 7 uur ontving dis vischhande! te IJmuiden officieel bericht uit den Haag, dat reeds met ingang van Vrij dag 9 December voor den uitvoer van visch naar België en Luxemburg een certificaat- van uüt-voer, uit te geven door de Neder - landsdhe regeer ing zou worden vereiscibt, evenals zulks ook voor visdhexport naar Frankrijk onlangs in werking is gesteld. Daar gebleken is, dat door het instellen der certificaten voor Frankrijk voor de reederijen geen enkel resultaat is bereikt en voor den handel deze certificaten slechts moeite en kosten hebben opgeleverd, is de ontstemming onder den handel hierover terecht algemeen. Ook de binnenlandsche handelaren verzet ten zich krachtig tegen dezen regeerings- maatregel, omdat het gevolg hiervan zal zijn dat de buitenlandsche visch voortaan niet meer den Rij ksvischafslag tte IJmuiden zal passeer en, maai' direct aian den kleinhandel in het binnenland zal worden afgegeven. Deze directe bediening van den binnen - landsche kleinhandel met het- buitenlandsch product zal ook van groot nadeel zijn voor de IJmuider reederijen. Een en ander was aanleiding voor den han del om hierover op Donderdagmorgen een vergadering te beleggen, waarin werd uitge sproken, dat men op deze wijze niet kon voortgaan. Gezien de toch reeds slechte re sultaten van het bedrijf, achtte -men het beter onder de gegeven omstandigheden de zaken te sluiten en zich van Vrij'dag 9 De cember af van aankoop van viacfti- te ont houden. Indien gieen verandering mocht intreden, zal zulks o.a. ten gevolge hebben, dat een groot aantal werlailsmers zal moeten wonden ontslagen". Hiermede is de lange reeks conflicten, die het visscherijibedrijf tijdens zijn betrekkelijk •ko-rt bestaan reeds heeft beleefd, weer met één vermeerderd. Dat het zoo zou loo-pen was wel te voor zien. De invoering van de uitvoer-certifica ten voor Frankrijk bracht al een heele op schudding te weeg, maar de groep vischhan- delaars die door dezen maatregel zich be nadeeld zagen was niet bijster groot. Anders is het met de Belgische groep-, want België is de baste buitenlandsche klant Van IJmui den. De hoeveelheid visch, in 1931 naar België verzonden, bedroeg omgeiveeir 15 mil- Hoen K.G. en al is de uitvoer in 1932 dooi de inmiddels door Be-lgië ingevoerde contin- genteering veel geringer., toch is deze nog zeer belangrijk en ook wanneer de stakin; zich mocht beperken tot de Fransiehe en Belgische exporteurs, zou dit een stopzetten van het geheele vissciheyijbedrïjf tengevolge hebben, daar beide landen ongeveer de helft van den aanvoer opnemen. Uit het com muniqué blijkt echter, dat ook de binnen landsche handel groot nadeel van de nieuwen maatregel verwacht. Men is de meening toe gedaan, dat de door de regeiering genomen -maatregelen doel zullen treffen en de bui tenlandsche visch alleen maar voor het bin- tenlandsclhe Irawlers zu-hen wegblijven. Meer dan ooit zullen als gevolg hiervan buitenlandsiche (Deensche en Duitsehe) 'exporteurs ove-r de droge grens den weg naar ons land weten te vinden en diaar IJmuiden de buitenlandsche visch alleen maar vor 't binnenland zou kunnen gebruiken, zullen ze zich de kosltien die de verkoop in den afslag met zich meebrengt hesparen en de visch naar de dichtst bevolkte centra vian ons land voeren om ze rechtstreeks aan den man te brengen, met uitschakeling van den handel te IJmuiden. Dit conflict is ten zeerste 'te betreuren, om dat het te voorzien en te vermijden was. Wie zijn oor bij de invoering van het uitvoer- certificaat voor Frankrijk te luisteren had gelgd, had de ontstemmende klanken kun nen opvangen en.wanneer de regésring van te voren overleg ook met den vischlhande-l had gepleegd, zou ongetwijfeld de gewensch- te bescherming van het visscherijibedrijf in het leven geroepen kunnen worden, zender dat het volle pond der nadeeiiige gevolgen qp de schouders der vischhanidslaren was gelegd. Nu de landen om ons heen, ons het leven zuur maken, toonden tegenmaatregelen niet uitblijven, maar -het was -een gebieden de edsch, dat deze tegenmaatregelen 'een dus- danigen vorm hadden geferegen, dat d-e viscih- handel niet in den hoek waren gedrukt waai de klappen vallen. Het uitvoerconsent voor- België is den han del als een koude douche op het lijf geval len. VERKEERSONGEVAL. Donderdagmorgen had op het Enschedé- plein hoek Koningin i Em-mastraat een aan rijding plaats tusschen twee vrachtautos, resp. bestuurd door T. en W. te IJmuiden. Schade werd door deze aanrijding niet aan gericht. ST. NICOLAASFEEST GORT VAN DER LINDENSCIIOOL. Nadat reeds des morgens de Cort van der Lindenschool der Neutrale Schoolvereeni- ging vereerd was met een bezoek van den alom tegenwoordigen Heilige en het feest was geweest voor alle kind-eren, had van de opgevoerde zang- en tooneelstukjes 's avonds 7 uur een herhaling plaats voor de ouders. Er was groote belangstelling. Niettegenstaande het vroege aanvangsuur son het hoofd der school, de heer Keizer -een „uitverkochte" zaal welkom heeten. Hij sprak daarbij de hoop uit, dat de ouders zoowel als de ruim 70 jeugdige executanten een genot- vollen avond mochten hebben. Het programma werd geopend met zang voor de kleintjes. De St. Nicolaas-schlagers ,Zie de maan schijnt door de boomen" en ,Zie ginds komt de stoomboot" brachten al aanstonds de echte Smterklaasstemmmg er in. Aardig was het daaropvolgende solisten- nummer voor viool met pianobegeleiding. De jeugdige violiste bracht een paar aardige ■danswijsjes ten gehoore en oogstte een dank baar applaus, waarvan een deel toekwam aan de aardige begeleiding. Dan kwam de Poppenwasch. Een echte waschdag op het tooneel, met een wasch- lijntje, waschteilen en waschborden, waarbij de kinderen van de eerste klas een aardig liedje zongen en waarbij gespoeld, gewrongen en „opgehangen" werd dat het een lieve lust was. En helder! De tweede klas voerde ons op het ijs met „Baanvegers". Op het tooneel hartje winter, met dikke dassen en overjassen. Het baan- vegert-je maakte heel wat mee'. Voor de pauze kwam nog „de knappe Jan- neman" op het tooneel. Het publiek was niet zuinig met z'n applaus. Na de pauze werd opgevoerd „Knuppeltje vuur en vlam" een toon-eelstukje in drie be drijven, een bewerking van een sprookje van Grim-m. Het werd vlot gespeeld. Bijzonder in den smaak vielen de elfendans en het grap pige spel van den boer en den dommen Klaas met z'n tooverstokje. Van de aankleeding der elfen en kabouters was bijzonder veel werk gemaakt. Een der leerlingen reciteerde een Dalcroze- liedje getiteld: Mon hameau, dat daarna tweestemmig met pianobegeleiding werd ge zongen. De heer Keizer bracht in z'n slotwoord dank aan alle medewerkenden. Omstreeks half tien ging groot en klein huiswaarts, voldaan ov-er het mooie feest, dat vlot van stapel was geloopen. Het kapwerk van den heer Hunsche ver hoogde niet weinig het effect van het too- neelstukje. POLITIEBERICHTEN. Deze'r dagen zijn de volgende konijnen diefstallen gepleegd ten nadeele van E., wonende te Velsen aan den Stationsweg, zijn ontvreemd twee vol wassen konijnen, de een blauw en de ander zwart-wit (Lotharingers) ten nadeele van M. wonende te IJmuiden, Fazantenlaan zijn ook 4 volwassen konijnen ontvreemd namelijk een muisgrijs en een zwart-wit gevlekt (beide Hollandsche konij nen), verder een wit konijn en een Poolsch wit konijn. Door B. alhier is aangifte gedaan van dief stal van een rijwielbelastingplaatje, ont vreemd uit een pakhuis in de Pres. Steyn- straat te IJmuiden. V. alhier deed aangifte van diefstal van een rijwiel, dat hij voor zijn woning had plaatst. UIT HAARLEM MEISJE VAN DE STATIONSTRAP GEVALLEN. Donderdagmorgen half negen had het 17- jarig meisje B., wonende te IJmuiden, het ongeluk van de steenen trap van den stations uitgang te vallen. Zij werd in het telegraaf kantoor op het perron binnengedragen, waar na zij op advies van een dokter naar de Ma- ria-Stichting werd vervoerd. Hier bleek dat zij een hersenschudding had gekregen. Zij mocht nog niet worden gehoord. Het meisje blijft ter observatie in de Maria-Stichting. De zuivere werkloosheid had het volgende verloop: Week van 5-12 12-19 19-26 26-3 Nov. Nov. Nov. Dec. Bouwvakarbeiders 589 586 618 605 Metaalbewerkers 365 363 385 369 Houtbewerkers 42 44 46 55 Havenarbeiders 81 80 104 118 Visschers 152 162 176 219 Kantoorbedienden 35 35 36 38 Losse arbeiders 585 559 634 686 Overige groepen 211 222 235 246 VELSEN DE ARBEIDSBEURS IN NOVEMBER 3336 WERKLOOZEN OP 3 DECEMBER. Het aantal ingeschreven werkzoekenden bedroeg aan het einde der verslagmaand: Mannen boven de 18 jaar 2357 2279) Mannen onder de 18 jaar 67 (69) Vrouwen boven de 18 jaar 31 (21) Vrouwen onder de 18 jaar 5 (6) Totaal 2460 (2375) De tusschen haakjes geplaatste cijfers ge- van de aantallen werkzoekenden over de vo rige maand aan. Uit bovenvermelde cijfers blijkt, dat het aantal ingeschreven werkzoekenden weder om is gestegen. Het belangrijkst aandeel in de stijging hadden de groepen: Bouwvakarbeiders 631 (vorige maand 616) Visschers 209 (vorige maand 179) Losse arbeiders 649 (vorige maand 635) De groepen metaalbewerkers en havenar beiders daalden iets: Havenarbeiders 173 (vorige maand 180) Metaalbewerkers 404 (vorige maand 407). Totaal 2060 2051 2234 2336 De bemiddeling had de volgende resulta ten: Aantal inschrijvingen van werkzoekenden (mannen) 841 Aantal inschrijvingen van werkzoekenden (vrouwen) 14 Aantal plaatsingen van werkzoekenden (mannen) 308 Aantal plaatsingen van werkzoekenden (vrouwen) 2 Aantal aanvragen van werkgevers (man nen) 317 Aantal aanvragen van werkgevers (vrou wen) 4 Aantal voldane aanvragen v. werkgevers (mannen) 308 Aantal voldane aanvragen v. werkgevers (vrouwen) 2 Op 25 November jl. werd de uitzending naar de Rijkswerkverschaffing stopgezet. In totaal werden door de gemeente 125 werk- looze arbeiders uitgezonden. DE LOONSVERLAGING BIJ VAN GELDER ZONEN. Wij zijn in staat den gedetailleerden uit slag mede te deelen van de stemming der arbeiders op de verschillende fabrieken van Van Gelder Zonen over het al of niet aan vaarden der loonsverlaging. Zooals wij reeds hebben medegedeeld, zijn in totaal op dc fabrieken te Velsen, Wormer, Renkum en Apeldoorn 1888 georganiseerde arbeiders werkzaam, waarvan 804 georgani seerd in de Ned. Vereeniging van Fabrieks arbeiders, 625 in den R.K. en 459 in den Christelijken Bond. De uitslag der stemming op de verschil lende fabrieken was als volgt: Velsen. Ned. Vereeniging R. K. Bond Chr. Bond 247 315 121 13 •124' 52 Wormer Ned. Vereeniging 130 6 R.K. Bond 170 52 Clir. Bond 59 30 199 1 •112 14 34 1 120 0 97 4 31 2 Renkum. Ned. Vereeniging 182 22 139 9 R.K. Bond 130 80 0 0 Chr. Bond 125 111 7 1 Apeldoorn. Ned. Vereeniging 245 9 91 2 R.K. Bond 2 0 0 0 Chr. Bond 127 50 8 9 Uit bovenstaande cijfers blijkt dus, dat van de 1888 georganiseerde arbeiders slechts 1406 aan de stemming hebben deelgenomen. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen brengen ter kennis, dat de beslissingen op de verzoekschriften van: 1. Gebrs. J. C. en C. J. Stoop te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden "an hunne inrichting tot verwerking van zuivelproduc ten in het perceel Wijk aan Zeeërweg no. 55; 2. Sluis' Chemische Fabriek N.V. te IJmui den, om vergunning tot het oprichten van een smederij en reparatiewerkplaats in het perceel Industriestraat no. 32; 3. K. L. G. Mollevanger te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van zijn druk kerij in het perceel Neptunusstraat no. 15. 4. A. en J. Modderman te Beverwijk, om vergunning tot het oprichten van een wasch- en strijkinrichting in het perceel Brinio- straat no. 1 te IJmuiden; door hen zijn verdaagd op grond, dat de betrekkelijke adviezen van het districts hoofd der Arbeidsinspectie nog niet zijn inge komen; en dat de beslissing op het verzoek van de N.V. Ameriran Petroleum Company te 's-Gra- venhage om vergunning tot het oprichten van een olie-pompinstallatie op een perceel aan de Trawlerkade te IJmuiden, door hen is verdaagd op grond dat het onderzoek nog niet is afgeloopen. KUNSTAVOND VAN DE NED. VER. VAN FABRIEKSARBEIDERS. Ongeveer half Januari zal de N-ederl. Ver eeniging van Fabrieksarbeiders in Hötel de Prins een kunstavond beleggen. RIJWIELDIEFSTAL. De heer J. S. alhier bracht Woensdagavond een bezoek aan café „De Zwarte Os" in de Meervlietstraat. Hij was op de fiets gekomen maar moest te voet huiswaarts keeren omdat toen hij binnen was iemand anders reeds met z'n fiets was weggereden. De politie zoekt naar den dader. SANTPOORT K.R.O.-FILM. In „Zomerlust" werd allereerst voor een groot aantal kinderen de bekende K.R.O.- film afgedraaid, in de avonduren geschiedde hetzelfde voor de grooteren. Voorts werden nog een paar lachfilms vertoond. Pastoor v. d. Meer wees op het nut van den K.R.O. en beval dezen omroep warm aan.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1