HET NIEUWE AVONDBLAD VCDü VELSEN, BEVERWIJK e.Q 18e JAARGANG No. 35 MAANDAG 12 DEC. 1932 IJMUIDER COURANT A B O N N/E M E N T E Nper week W c 40 eents plus cents incasso, per kwartaal f 1-20 plas 5 cents incasso, losse nummers 3 cents- K-anfcoor ;<Kennemeriaan 42 IJ mui dec Teieloon §21 VERSCHIJNT DACTOJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN 87ITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG- DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. AD VESTEN TI EN1—5 regels ƒ0.75. Elke regd meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke tegel meer 10 cent. Ingezonden médedeebugen dnb be te prijs. Ruzie bij de Nazi's. Het uittreden van Gregor Strasser uit de Duitsche Nationaal-Socialistische Part-ij is een nieuw bewijs, dat de te snel opgekomen macht van de Nazi's over het hoogtepunt heen is. De dalende lijn is begonnen van het oogenblik af waarop Hit'ler geaarzeld heeft en den moed gemist, zich door een staats greep van het bewind meester te maken. Daarop volgden zijn verlies van een aantal zetels bij de jongste Rijksdagver kiezingen en zijn mislukte onderhandelingen piet presi dent Von Hindenburg, die door het weder- zijdsch schuilevinkje spelen geenszins vrij van lachwekkend effect waren. Nu treedt een van zijn oudste en beste medewerkers, Stras- ser, die zelfs op een oogenblik genoemd is voor het rijkskanselierschap, uit de partij. Er volgen meteen moeilijkheden met andere vooraanstaande Nazis (Frick, Feder, Hierl, Rosenberg) op. Ze zijn al „bijgelegd" zoo als gemeld wordt en „der Führer", Hitler-zelf, kondigt wijzigingen in de bezetting van verscheidene posten in de partij aan. Dat zijn gevolgen van het heen gaan van Gregor Strasser Men hoort het thans kraken in de natio naal-socialistische partij. En dit gekraak klinkt des te duidelijker als ge de motieven leest, die een man van het kaliber van Stras ser tot aftreden hebben geleid. Hij kan zich niet meer vereenigen met de politieke rich ting der partij. Hij spreekt zich uit tegen de radicale richting, waardoor gewelddadighe den worden bevorderd. Hij stelt zich op het standpunt, dat er ook in de sociaal-democra tie en in de andere democratische partijen krachten schuilen, die aan den opbouw wil len deelnemen en die niet mogen worden afgewezen. En hij vindt dat de handelingen der partij niet overeenstemmen met de ide-a- len, die in haar propaganda tot uiting komen... Tusschen de regels lezend kan men hier het volgende aan toevoegen: Strasser acht zeer klaarblijkelijk de kans op een verove ring van de parlementaire meerderheid dooi de Nazi's voorbij. Hij ziet dat de partij, die steeds de houding heeft aangenomen dat zij alleen Duitschland zou redden geen andere kans meer heeft dan toenadering tot ande ren te zoeken en met hen gezamenlijk het bewind te aanvaarden. Hitier heeft dat niet gewild. Als de Nazi's een gevestigde histori sche partij waren, als zij een erkende basis hadden waarop hun arbeid gegroeid was, zouden zij de schommelingen in de politieke fortuin kunnen doorstaan. Maar dat zijn ze niet. De Nationaal Socialistische Partij is inder daad een crisisverschijnsel, voor het grootste deel haar succes dankend aan holle leuzen en aan de ontevredenheid van velen, wier overwegende gedachte alleen maar Actie! Actie!, om niet te zeggen: Verzet! Verzet! is. De N.S.D.A-P. is inderdaad een „stootpartij", die in snellen opgang met snel doorzetten, met een op het psychologische moment toe- gebrachten stoot, de overwinning had moe ten behalen. Zij moest haar aanhang mee- sleepen en doen aangroeien in een roes van succes. Nu is de keer in de fortuin gekomen, en haar aanhangers beginnen haar te criti- seeren. De roes is voorbij, de bezinning komt. de critiek breekt los. Hitler is niet langer de overwinnende veldheer, niet de Napoleon van Austerlitz, maar de Napoleon van Leipzig. Zijn feilbaarheid is duidelijk gebleken. Het gist in de gelederen. Niet alleen Strasser, maar ook andere onderbevelhebbers begin nen hun stem te verheffen en te m-eenen dat zij het wel eens 'beter konden weten dan hij „Der Führer" is genoodzaakt tot onderhan delen met Feder, Rosenberg, Frick, Hierl Men vindt een modus, er wordt een soort overeenstemming bereikt. Maar de oude glorie is weg, de trouw staat niet meer vast zooals voorheen, er wordt nagepraat, er komt nieuwe critiek Het gaat bergaf met de Nationaal-Socia- listische Partij in Duitschland. Wat in het buitenland zoo vaak tot uiting is gekomen: de twijfel of deze Hitier werkelijk een dicta- tor-in-wording, werkelijk een tweede Musso lini was, wordt thans bewaarheid. En uit de feiten ziet men thans, dat deze twijfel ook in Duitschland is ontstaan. En in zijn eigen partij bovendien! Dit is niet meer het begin van het einde. Het is reeds de tweede phase. De phalanx-die- naar-de-macht voortsnelde, de stootpartij, heeft afgedaan. Misschien zal zij nog iets kunnen redden in een coalitie. Anders zullen de volgende Rijksdag-verkiezingen de beslis sende nederlaag' wel brengen. R. P. PERSONALIA Ds. J. C. Helders, die de eerste predikant is geweest van de Ned. Herv. kerk te IJmui- den-Oost (19181922) en die thans als eme ritus te Bilthoven woont, ontving een beroep naar de kleine Ned. Herv. gemeente te Gulpen. VELSEN DE GEMEENTEBEGROOTING. HET VERSLAG DER AFDEELINGEN EN DE MEMORIE VAN ANTWOORD. Verschenen is het rapport van de afdoe - limgen uit demi gemeenteraad betreffende het onderzoek van de begrootingen voor den dienst 1933 en de memoirie van antwoord van burgemeester en wethouders daarop. Wij ontleenen aan een en ander het vol gende Algemeene beschouwingen» Een lid vroeg, of, waar de gemeente de be schikking heeft over prachtige gymnastiekza 'len en werktuigen, 't niet op den weg van B. en W. lag om te zorgen dat dit onderwijs wordt voortgezet door andere meimsehen, die de gymnastiekonderwijzers kunnen vervangen. Ditzelfde lid vroeg of de geraamde bezuini ging ad f 12,000 niet te hoog is geschat. Een paar andere leden betreurden eveneens de voorgestelde opheffing van het vakonder wijs, doch waren van meening, dat deze be zuiniging van hoogerhand aam B. en W. was opgedragen, zoodat het noodgedwongen zou moeten worden aanvaard. Antwoord vaar B. en W.: De opheffing van het vakonderwijs in de gymnastiek is een absolute noodzaak. Voor dit onderwijs is geen geld meer beschikbaar. Bedoeld onderwijs zal door het personeel der scholen zoo goed mogelijk worden voortge zet. Komende tot het onder letter b van het overzicht genoemde voorstel tot tijdelijke korting van 3 pet. op de jaarwedden en loo- nen van het personeel der gemeente, ver klaarden verscheidene leden zich hiermede niet te kunnen vereenigen. Bij doorvoering van deze tijdelijke korting zou in verband met het op 1 Januari a.s. in te voeren ver hoogde verhaal van pensioenpremie, de korting in totaal 11 1/2 pet. bedragen. Men vond dat een te zware belasting voor de ambten-aren en werklieden. Meerdere leden merkten dienaangaande op, dat het georgani seerd overleg zich met algemeene stemmen tegen dit voorstel heeft verklaard. Deze le den hadden verwacht, dat Burgemeester en Wethouders daarin .aam-leiding zouden 'heb ben gevonden het voorstel terug te nemen, Een paar leden wezen er op, dat het ver haal voor weduwen- en wee-zenpensioen om- billijk werkt, aangezien iemand met f6000. salaris de helft minder wordt gekort dan iemand met f 3000, salaris. Deze leden we zen op de door de provincie Noord-'Holland, voorgestelde korting en achtten een derge lijke regeling ook voor het personeel van deze gemeente billijker. Antwoord van B. en W.: Wij kunnen niet terugkomen op ons voor stel om de voor 1932 geldende tijdelijke korting van 3 pet. op de jaarwedden en loo- nen, inbegrepen de toelagen in welken vorm ook, van het personeel der gemeente, vooi- zoover die door het gemeentebestuur worden vastgesteld, ook voor 1933 toe te passen. De schijnbare bedoeling met het noemen van het totale kortingspercentage is, er de aan dacht op te vestigen, dat in verband met- de tegenwoordige ongunstige finaneieele tijds omstandigheden op 1 Januari a,s. de korting 11 1/2 pet. zal bedragen. Dit is geheel on juist-. Reeds sedert 8 Januari 1924 wordt van de door de gemeente verschuldigde bijdragen ingevolge art. 36 der Pensioenwet 1922 ver haald 3 pet. van den pensioensgrondslag voor het ambtenaren pensioen en 1/2 pet. van den van den pensioensgrondslag, beperkt op den voet van art. 98 der wet, voor het- wedu wen- en weèzenpensioenMomenteel wordt dus op de jaarwedden in verband met de te genwoordige tijdsomstandigheden 3 pet. ge kort, terwijl ingevolge Raadsbesluit 29 April 1932, met ingang van 1 Januari 1933, het verhaal voor het weduwen- en weezen- pensioen wordt verhoogd met 5 pet, Naar onze meening is deze korting niet te zwaar. De leden die er op wijzen, dat het verhaal voor weduwen- en weezenrpensioen onbillijk werkt, aam-gezien op iemand met f 6000 salaris de helft minder wordt gekort dan öp iemand met f 3000 inkomen, zien daarbij geheel over -het hoofd, dat- dit ver haal betrekking heeft op pensioenrechten die v-oor iemand met f 3000 inkomen even hoog zijn als voor iemand met f 6000 inkomen. Het zou schromelijk onrechtvaardig zijn wan neer d-e bevoegdheid bestond een verhaal van 5pct. vaar weduwen- en weezenpensioen ook toe te passen op het deel van het salaris lig gende boven f 3000, omdat tegenover die kor ting geen enkel recht op een ho-oger pensioen bestaat. We handhaven ons voorstel tot hl-trekking van den vaoantletoeslag. Vele leden verklaarden zich -tegen de voor gestelde verlaging van de jaar wedden van den keurings veearts en van de hulpkeurmeesters. Enkelen waren van oordeel, dat de werkzaamheden niet in die mate waren verminderd, dat een verlaging gerechtvaardigd was, daar door de vermin dering van het gebruik van buitenlandsch vleeseh het gebruik v-an inland-scli vle-eseh zeer was toegenomen. Antwoord van B. en W.: Ons voorstel tot verlaging van de jaar wedden 'blijft gehandhaafd. De beloonhig -op zichzelf is reeds voldoende om daarin een vergoeding' te zien voor hét innen van keur loon en het ver-richten van administratief werk, dat trouwens alhier onafscheidelijk aan de functie is v-erbonden. Enkele leden hadden zich ernstig afge vraagd of zij door Burgemeester en Wethou ders verstrekte gegevens en med-edeelingen wel in alle opzichten konden vertrouwen. Zij wezen daartoe o-p eenige feiten. Antwoord van B. en W.: Het is ons niet bekend, dat er redenen- aanwezig zijn om ons college niet te ver trouwen. Wij hebben steeds de overtuiging gehad,het volle vertrouwen te hebben be zeten van dat deel van den Raad, dat ge toond heeft, ook de verantwoordelijkheid voor het besturen der gemeente te durven dragen. Wanneer de onbetrouwbaarheid van ons college zou moeten blijken uit de aange voerde drie punten, dan moeten die „enkele leden" toch wel bijzonder naief zijn. Een der leden was er door getroffen, dat door een der raad-sleden die mede-verant- w-oordelijk is voor de samenstelling van- het college van B. en W. in een openbare verga dering is gezegd, dat de wethouder voor S-ociale Aangelegenheden niet voor zijn taak berekend is. Spreker zou gaarne vernemen of deze wethouder inderaad niet voor zijn taak berekend is. Antwoord van B. en W,: Wij zouden er bijzonder veel prijs op stel len van het betreffende lid te vernemen, waarom één bepaald lid van ons college niet voor zijn taak berekend zou zijn Het maken van zoodanige opmerkingen zonder meer is al bijzonder" gemakkelijk, doch getuigt niet van veel verantwoordelijkheidsgevoel voor het stellen eener vraag Men zal trouwens de beantwoording van een dergelijke vraag moeilijk van ons kunnen verwacht-en. Enkele leden beklaagden zich er over, dat Burgemeester en Wethouders aan de vakcentrales niet de rechten willen toeken nen, die haar toekomen. De vakbonden wor den zooveel mogelijk genegeerd. Een dezer led-en wees er op, dat het grootste gedeelte van de ruim 2200 werkloo-zen is georgani seerd en in hun organisatie-besturen de lichamen zien, d-ie voor hun sociale behoef ten moeten opkomen, Het -was voor dit lid 'n raadsel waarom het college een houding aan neemt als tot nu toe. Het college pleegt over de te nemen maatregelen wat de steun- - verleening, werkverschaffing enz. betreft geen overleg, doch decreteert eenvoudig. Dit lid vond dit een typisch staaltje van over leg. Hierop antwoorden B .en W. Onze houding tegenover de vakorganisaties mag als voldoende bekend verondersteld wor den. Behalve met één organisatie zijn wij tot overleg bereid. Wij achten het niet noodig op deze meermalen besproken zaak nader in te gaan. Nieuwe gezichtspunten zijn nl. ni-et geopend, ST. NICOLAAS BIJ DE GIETELINGEN Zaterdagavond werd in hotel „De Prins" met groote opgewektheid het jaarlijksche St. Nicolaasfeest gevierd, georganiseerd door de vereeniging ,De Gieteling". Nadat de voor zitter de in grooten getale aanwezige Giete- lingen verwelkomd had, opende de Hoogoven kunstkring onder leiding van den heer L. v. d. Hoef het programma met d-e „Gietelin- genmarsch" van den dirigent. Vervolgens speelde het orkest met veel succes een ge deelte uit „Rosamunde" van Schubert, het Menuet uit d-e tweede Arlesienne-suite van Bizet, de wals „Geschichten aus dem Wiener - wald" van Joh.. Strauss. De toonee-lver-eeni- g'ing ,Tavido" bracht groote vroolijkheid te weeg met de opvoering van de klucht ,De moord in het kolenhok". De dwaze situaties brachten de lachspieren danig in beweging Na de pauze leidde „Hoo-govenkunstkring met een potpourri van Sinterklaasliedjes, ge arrangeerd door den dirigent den heer L. v. d. Hoef, de komst van St. Nicolaas in, die met zwarten Piet wel op een zeer ongewone wijze zijn entree maakte. Met kwistige hand deelde Sinterklaas zijn gaven onder de gas ten uit, alles tot verhoogin-g van d-e feest vreugde, die zich steeds in stijgende lijn bleef bewegen. Niet in het minst op het daarna volgende bal, dat wel zeer genoegelijk mocht heeten. Roomer's danso'rkest was uitstekend op dreef en hield de danslustigen nog eenige uren -bijeen KASGELDLEENING. Burgemeester en Wethouders" stellen den Raad voor een besluit te nemen tot het op nemen van kasgeld in 1933 tot een maximum bedrag van 2.000.000. AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 12 DECEMBER Stadsschouwburg: Hollandsoh Strijkkwar tet voor de Mij. tot Bevordering der Toon kunst, 8 uur. Concertgebouw kleine zaal: Berber-strijk kwartet voor Beveoka, 8.15 uur. Luxor Sound Theater: „De verloren zoon" en „Moderne bruidjes", 8.15 uu-r. Palace: Circusfilm Marco de clown". Op het toon-eel: Symm-ek Four, elegante acro batiek. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Liebes-Kommando" Op het tooneel: The Barnetts, Scandal and Steps. 7 en 9,15 uur. DINSDAG 13 DECEMBER Stadsschouwburg: Abonn. voorstelling. Mr. Rosenfeld advocaat en procureur? Gezel schap Cor Ruys. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. IJMUIDEN DE NIEUWE ARBEIDSOVEREEN KOMSTEN IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. DE VOORSTELLEN DER REEDERS AFGEWEZEN. die geladen worden nadat de tremmsr te twertk 'gesteld is. Thans is het lean van den tremaner gelijk aan dat- van d-e mensclien -van de -ploeg waar bij hij te we-rik is gesteld, 4e. Kolen aan loggers of buatenlandsohe drifters 50 pet. verhoog in,g (thans 100 ,pet.). 5e. Kleine -partijen dubbel iaadloon (ver valt) 6e. Voor stelwerk op lichters- f 3.'50 per lebter. Voor d.-kschuiten geen stelloan. Thans 5 cent per ton extra. 7e Wachibloon 50 ct. voor dagniren en 75 et. voor nachturen (thans 60 en 90 ct.). 8e. Op alle tarieven 20 pet. verlaging. IIET ANTWOORD DER IJM. FEDERATIE. De vertegenwoordigers van de IJmaudef Federatie hebben op een conferentie medege deeld. niet in staat, noch bereid te zijn over -deze voorstellen te discussie er en. Zij vorder den, dat niet de naar de meening der reeders door de arbeiders te aanvaarden con cessies op de agenda zouden worden gesteld, maar het aantal door de reeders in de vaart te brengen schepen. Eerst wanneer is ■vastgesteld hoeveeL trawlers de reede-rs in de vaart -willen brengen, zijn de vertegenwoor digers d«r IJanuider Federatie bereid, aan de leden de vraag voor te leggen wat hen het in d? vaart brengen en houden van dit be paalde aantal schepen waard is. DE CHRISTELIJKE BOND. Het bestuur van de Ned. B-and' van Christel. Fabrieks- en Transportarbeiders heeft, naar de IJ. F. meldt, geweigerd dezen eisöh voor op te stellen. Het verklaarde zich in de con ferentie bereid, de voorstellen der -reeders met hunne leden te bespreken. Dezer dagen zijn de besprekingen geopend tusschen het bestuur der Reedersvereeniging en de besturen der bet-rokken organisaties. Naar ,D-e IJimuider Federatie" mede-deelt heeft de Reedersvereeniging de volgende voorstellen gedaan: ZEELIEDEN. Ie. Werkloon voor schippers tijdens op leggen van het schip f 30 (tot nu toe f 35). 2e. Op alle vaste gages pljm. 5 pet. kor ting. 3-e. Indien er rinser dan f 150 lever- en kmtge-ld v-an één reis is behoudt de reêder dit meerdere. 4e. Op schepen van een inrichting v-oor het verwerken van lever aan boiord ontvan gen de -opvarenden een vergoeding naar een te voren overeen te komen tarief. 5e. Ontslag schd-pper en machinist één maand van te voren opzeggen, vervalt. De schipper en de -machinist, zoowel als de overige opvarenden, zullen voortaan- na iedere reis kunnen worden ontslagen. 6e. Afstappisrsgeld schipper (f 80) en ma ehinist (f 40) vervalt. 7o. Tot nu toe had bij aanneming op proef de schipper over de gemaakt proef- reizen recht op garantieloon. Dit nacht vervalt. 8e. De schadeloosstelling voor de beman ning bij het niet doorgaan -der volgende reis (5 en 7 dagen gage) vervalt. Alleen wanneer voor de volgende reis ge- teekend is en de reis niet doorgaat drie diagen gage. 9e. Op kustbooten drie matrozen (één min der dan thans) 10e. Zoo-dije visch: alleen kleine scbelvise-h (hoogstens 30 c-M.,) kleine en middel gul, wij ting, kleine schol, Schar en makreel. 11e. Extra vrije tijd voor het na 9 uur ■binnen komen bij -reizen van meer dan 10 et malen vervalt. 12e. Voor het in zee zijn op Kerstmis en Nieuwjaar of op Paasch en Pinkster, geen vrije dag meer, maar een diag gage. 13e. De bijdrage aan heit Fonds voor Sociale Voorzieningen vervalt. De -reeders betalen voorla,n geen beha-ndelingtsikosten bij ziekte af ongeval meer, HAVENARBEIDERS. Noordzeebooten, le. Gebroken reis: in plaat-s van minder dan 80 kisten, minder dan 100 -kisten. 2e Losploeg: JAARVERSLAG. Het jaar verslag van de Internationale Sleepdienst Maatschap-pij vermeldt een batig saldo van f 56.146, waarvan f 52.136 zal worden gebruikt voor afschrijvingen en het restant zal worden overgebracht op nieuwe rekening. EEN STAALTJE VAN MOED, De motordrifter Provide uit Lerwic-k raakte o-p zee in brand en in weerwil van de- hoog oplaaiende vlammen wist de beman ning hét schip op een onbewoond- eland je op strand te zetten en zich zoo het leven te redden. Later werd zij door de 'kustwacht die het ongeval bad opgemerkt, van het •eiland afgehaald. Het schip zelf zal'wel ver loren zijn. H. O. V. Het programma, hetwelk de Haarle-msche Orkestver e en Lging, onder leiding van haar dirigent Frits Schuurman, Dinsdagavond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem zal uitvoeren vangt aan met de Ouverture Iphegenie in Aulis van Von Gluck, waarna volgt de Serenade voor strijkorkest van Mo zart, Eine kleine Nachtmusik. Eenige eerste uitvoeringen verhoogen mede de belangrijkheid van dit ledenconcert n.l. Joh. Seb. Bach's derde Brandenburgsch Con cert in G-groo-t, voor drie strijkorkesten en de Legende yaai I-Ieer I-Ialewijn, symp-honisch gedicht door M. Schoemaker. een compositie voor orkest en violoncello-solo; Solist Marïx Loevensohn. Vail Arthur Honegger zal de H.O.V. de Pastorale d'Eté ten ge-lioore bren gen, waarna men zal besluiten met Paul Dukas' 1'Apprenti Sorcier. JAPANSCHE AVOND. A.s. Donderdagavond belooft het voor de vrienden van het Nut weer een interessante avond te zullen worden. Op dien avond komt de heer G. Pil'ger, een goede bekende in het Gebouw voor Christelijke Belangen voor het geven van een „Japansche avond". Waar de heer Pilger het vorig seizoen z'n „Chineesehen avond" zooveel sue""" zal de belangstelling voor dit bezoek in ongetwijfeld groot zijn. JEUGDAVOND C. J. M. V. De Chr. Jongemannen Vereeniging 't Mos terdzaadje houdt a.s. Vrijdagavond een jeugd avond in het Gebouw voor Chr. Belangen waar tooneelstukjes worden opgevoerd en liederen gezongen zullen worden. .minder dan 100 manden 101250 manden 152400 manden 401500 manden 501600 manden 601700 manden 701-1000 manden dubbele p'loeg 1-0 man 12 man 14 man 15 man 16 man 17 man 19 man 2 maal 12 man Honderd jaar geleden -werd de groote Noorsche dichter en dramaturg Bjoernsterne Bjoernson geboren. Ter gelegenheid van dit feit had o.meen kransleggvig plaats op het graf van den kunstenaarÖp de foto ziet men op den voorgrond zijn 72-jarigen zoon Voorstel Rcedcrs: minder dan 150 manden 10 man 150300 manden 12 man 301450 manden 14 -man 451550 manden 15 man 551650 manden 1-6 man 651.750 manden 17 man 751-1000 manden 19 man dubbele poeg 2 -maal 12 man 3e Vóór 3 uur aanvangen bij 451 manden of meer: 1 man meer (thans 401 manden of oneer) IJsland- en Haringschepen. Geen wijzigingen. Vischlosregeling. Geen wijzigingen. Koïenwerkers. Ie. Overw-erk begint Zaterdags na 1 -uur (thans na 12 uur). 2e. 25 pet. verhooging vioor arbeid in op stoelen gemeerd -liggende schepen -vervalt. 3e. Tremiwe-rki 8 ct. per ton over de kolen BEVERWIJK ST. NICOLAASFEEST R.K. VOLKSBOND Zaterdagmiddag was St. Nicolaas de gast van h-et bestuur van de plaatselijke afd-e-e- ling van den Ned. R.K. Volksbond, dat voor d-e kinderen van d-e leden een Sinterklaas feest had georganiseerd. De groote zaal van 't K. S. A.-gebouw was voor een groot deel bezet met een blijde kinderschare, die in gespan nen verwachting de komst van den Sint ver beidde. De hooge bezoeker liet niet lang op zich wachten. Hij verscheen in gezelschap van zijn trouwen knecht op het tooneel en hield, na door den voorzitter van den Volks bond verwelkomd te zijn, een vriendelijke toespraak tot de kinderen. Een daverend Sin terklaasliedje was het antwoord op de rede van den Sint. Nadat eenige leuke films wa ren vertoond werd-en op last van St. Nicolaas versnaperingen uitgedeeld, waarbij de vreug de ten top steeg. Tot slot ontvingen alle kin deren nog een aardig geschenk, waarmede de kleuters in zeer vergenoegde stemming huiswaarts keerden. Het was een prettig St. Nicolaasfeest, waarvan het bestuur van den R.K. Volksbond, behalve veel zorgen, toch ook veel voldoening gehad zal hebben.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1