1 I BEKENDMAKING "A. A. [JMUIDER COURANT VRIJDAC 16 DECEMBER 1932 Het Konijn WILLY VAN DER TAK Toen we het ontdekten in zijn strik toen we op een afstand van misschien een meter of twintig opeens getroffen werden door wat beweging in de paars bruine hei, door iets geheimzinnigs, dat leefde, klopte krampach tig schokte te midden van die onmetelijke vlakte, was het konijn, hoewel het nog geen oogenblik stil lag, meer dood dan levend. Het zou waarschijnlijk tot in de laatste seconde voor zijn dood geworsteld hebben om met zijn afgesnoerde keel hijgend het beetje adem te happen, dat het nog krijgen kon om dat arme, kloppende hartje nog zoo lang mogelijk aan het werk te houden. Nu lag het nog wild te trappen met zijn vier poolen en de groote, zachte, bruine oogen waren met bloed beloopen en puilden ver uit den grijs bruinen kop; toen wij dichterbij kwamen trachtte het op te staan en weg te loopen weg van die menschen, die wreede menschen waren. Alle menschen waren immers wreede menschen? Er was iets binnen in hem, dat hem zei, dat het ook menschen waren, waar aan hij de laatste wanhopige uren te danken had de staaldraad, die steeds nauwer, steeds verstikkender zich was gaan sluiten om zijn keel. róók naar menschen. Wat zou den de twee die er nu aankwamen, met hem gaan doen? Weg, weg moest hij! Tweemaal trachtte hij overeind te komen op zijn krachtelooze pooten, tweemaal viel hij weer terug op den grond, terwijl zijn oogen verstard van schrik en angst, naar ons staarden. Een jong konijn was het nog maai-, een zacht, jong konijn, dat beefde van inhouden angst en maar staarde, met die ge hypnotiseerde, groote, uitpuilende oogen, ter- wiji wij het aanraakten, bevoelden, betast ten. Wat willen die menschen? Het leven was nog zoo lief, hij was nog zoo jong! In onberedeneerde angst gaf hij een paar trap pen met zijn achterpooten, lag weer. ver weerde zich wild, tegen die menschenhanden. die afschuwelijke menschenhanden, die voel den aan zijn keel, die trokken aan wat hem daar benauwde, tot de dood als een afschu welijk monster steeds dichter bij kwam en dreigend zijn twee klauwen uitstak... Op dat- oogenblik, waarop de doodsangst in hem culmineerde tot rauwe ontzetting, gilde hij. Er perste zich een gil, een kreet, uit dat toch al driekwart afgesnoerde konijnenkeel tje, zoo wanhopig, zoo ontzettend, dat wij er van schrokken en hem even loslieten. Het was niet makkelijk het beest te bevrijden, dat daar, krampachtig trappend, niet be greep wat wij wilden, en het staaldraad zat zoo wreed dicht toegesnoerd en zoo diep ge drongen in de zachte wijde vacht, dat wij er niet eens onze vingers tusschen durfden ste ken, uit angst, dat hij onder onze handen stikken zou. Hij zou waarschijnlijk binnen een half uur dood geweest zijn, een koud. dood, stil liggend lichaampje te midden van de onmetelijke hei, met uitpuilende, gebro ken, zachte bruine oogen. De strooper zou hem gehaald hebben, met- een tevreden glim lach, omdat hij zijn strikken dien dag zoo goed geplaatst had en bungelend met saam gebonden achterpooten over een stok, tus- schen andere doode bruine lichamen met ge broken oogen zouden ze hem weggenomen hebben van zijn hei kop naar beneden, knikkend bij iederen stap. Een kwartier werkten we heel voorzichtig aan het doorsnijden van heit staaldraad, ter wijl het konijn trapte, zich wrong, worstelde tegen de handen, die hem helpen wilden. Ik praatte geruststellend tegen hem en trachtte een intonatie in mijn stem te leggen, die ver trouwen in moest boezemen het hielp niet. Ik streelde hem, rustig, gelijkmatig, over zijn rug, en trachtte in elk van mijn gebaren een goede belofte te leggen ook dat hielp niet. Toen hij vrij was en, onmachtig om op te staan, stil op den grond bleef liggen, terwijl zijn oogen in het rond vlogen, zinnend op vlucht, namen wij hem beurtelings op schoot, trachtend hem te koesteren zooals men het met een hond en een poes kan doen. Hij bleef er stil liggen, steeds hijgend, terwijl zijn hart hamerde en het witte dons op zijn borstje pluizig heen en weer woof in den wind, die over de hei aan kwam waaien. Na een kwartier bedaarde het hameren wat. en puilden zijn oogen wat minder toen, overleggende dat hij in dezen toestand een veel te makkelijk prooi was voor roofvogels en hermelijnen, namen we hem mee, veilig geborgen in een diepen, donkeren zak, waar in hij zich den ganschen weg niet verroerde Misschien speelde er door onze hoofden ook wel de dwaze gedachte, dat hij misschien te temmen zou zijn, aan ons wennen en hech ten zouWie er de klep van de zak open deed, en naar binnen keek, ontmoette er een paar donkere konijnenoogen, die angstig sta rend steeds verder weken, naarmate het dier meer in elkaar kromp en weg dook in den diepsten hoekAls het geaaid werd, rilde het. Toen het in de auto even losgelaten moest worden, kroop het weg in den versten hoek op het donkerste plekje, tusschen koffers, plaids en mantels. We lieten het er een hal ven dag zitten en het verroerde zich bijna niet. Het sliep ook niet, de bange oogen ble ven open. We overlegden dat we het met rust zouden laten en den volgenden dag ver der zien- We legden het wat koolbladeren voor, waaraan het niet eens snuffelde. Het staarde maar. Het bleef er dien nacht, en dook onder bescherming van de duisternis zoo verweg dat het den volgenden dag bijna niet terug te vinden was. Pas toen de auto gestart was en zoemend door de ochtendlijke wereld ging, zocht ik het op en nam het op schoot. Om te wen- nen aan ons. Het zat er doodstil, en ik legde mijn hand op het zachte vachtje, en was bijna den hee- len ochtend bezig met het toe te spreken, zacht, geruststellend, vertrouwens-inboeze mend. Het deed een onbehoorlijk ding in mijn schoot één van die wonderen der natuur, die de onwelvoeglijke menschen lang gepuzzeld hebben, want een konijn drinkt niet. Hij bedierf er de jurk die ik aan had mee, maar ik vergaf het hem en zei hem dat met de streeling van mijn stem en mijn han den. Zoodra mijn aandacht even van hem weg was gleed hij weg met een paar stille bewegingen en schoot ergens achter me. Pas na een paar minuten van zoeken ontdekte ik hem, diep weggedoken binnen in de leeren jas, die ik aan had. Zijn oogen staarden angstig. Hij verzette zich krachtdadig, toen ik hem pakte en veegde met een paar ster ke achterpooten mijn horloge van mijn pols af toen ik hem weer op schoot nam. Maar hij bleef er stil liggen, koesterde met zijn lichaamswarmte zijn holletje in mijn schoot tot een oventje en veroverde daarmee op een vreemde manier het laatste restje van mijn toch al bijna heelemaal toegewijd hart. Toen deed hij weer een paar onbehoorlijke dingen en verdween bij de eerste de beste gelegenheid nog sneller en geluidloozer van mijn schoot naar het donkere plekje diep in mijn leeren jas. We lieten hem er zitten en ik geloof dat hij er sliep. 's Nachts at hij een miniem klein beetje van de koolblaren. En 's morgens liet hij zich zonder veel ver zet pakken en bleef gedwee ineengedoken zitten op mijn schoot. Hij weigerde alleen absoluut aan de koolblaren te nippen, die ik hem voorhield en negeerde ze zelfs volko men. Nadat een onverwachte hobbel in don weg ons plotseling had doen deinen op onze zetels, werd hij weer onrustig, verdween er gens op den bodem van den auto en bleef den verderen dag zoo onhandelbaar dat we het ten slotte maar opgaven en hem lieten. Den vierden en den vijfden dag maakte hij het uitstekend, had zich blijkbaar aan zijn aanwezigheid in de auto gewend, snuf felde links, snuffelde rechts, at, vi'at zelfs, maar bleef buien van nerveusheid houden, waarin hij plotseling verdween naar donkere hoekjes en daar, schichtig uitkijkend met een loerend bruin oog, terwijl zijn ooren plat achterover gestreken op zijn rug lagen, ang stig op wacht ging liggen. Aan ons gewend was hij overigens zeker helaas konden we niet in zijn dierenziel kijken en zien of hij aan ons gehecht was. Het omgekeerde was zeker wel zoo. We waren op een allermalste manier aan ons konijn gaan hechten, kib belden erom en verteederden er ons geza menlijk over met een innigheid die voor bui tenstaanders waarschijnlijk iets lachwek kends had. Wat kan er toch de oorzaak van zijn dat menschen zoo plotseling alle warm te van hun hart aan een tamelijk weerspan nig dier wegschenken? Is het de charme, die nu eenmaal uitgaat van elk dier, omdat het een zuiver brokje natuur is, voor menschen die het soms als een gemis en vaker nog als een tekortkoming voelen, dat ze het niet zijn? Op den zesden dag leek het dier werkelijk heelemaal aan ons gewend. Het verborg zich niet meer voor ons, het vluchtte niet meer in donkere hoekjes, het bleef rustig liggen als we uitstapten en lag er nog, als we weer instapten. Niettemin bleven we zorg dragen dat het niet ontsnappen kon, hoewel we niet geloofden dat het dat nog doen zou. Nadat we dan ook den zesden keer dien dag het portier openden om in te stappen, bleef ik even op de treeplank staan om een plaid op te rapen, die gevallen was. Er schoot iets zachts langs mijn beenen, iets bruins. Een kreet! Terwijl ik mij omdraaide begon ik het al te begrijpen. Tien meter van ons af. in het gras, zat het konijn, met zijn rug naar ons toe. Zijn ooren stonden rechtop in de lucht; zijn heele hou ding verried spanning, ik voelde bijna, hoe hij verrukt snoof, ik zag zijn snorharen tril len, ik wist. hoe zijn glanzende, zachte brui ne oogen verrukt uitstaarden over de velden- „Pak hem!" zei een stem. Ik bewoog niet. Die het gezegd had even min. Maar de woorden brachten het konijn tot actie, en hij sprong op en rende weg, met groote, lange sprongen, terwijl de witte on derkant van zijn staartje gestadig op en neer wipte. We keken het wippende staartje na, zoo lang mogelijk. Maar het verdween bijna da delijk, met een laatsten, langen, hoogen vreugdesprong, achter een bosje. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN BINNENLAND HET BALLON-ONGELUK. DE DUITSCHER GAUMNITZ OVERLEDEN. In het R. K. Ziekenhuis aan het West einde te 's-Gravenhage is, 28 jaren oud, over leden de Duitschea O. F. Gaumnitz, die Zon dagmiddag bij het dalen van een luchtbal lon te Kwintsheul door een plotselingen schok van een hoogte van ongeveer 8 meter uit de ballonmand werd geslingerd en dien tengevolge ernstig werd gewond. Naar het Handelsblad verneemt was de moeder van den ballonvaarder uit Duitsch- land nog naar Den Haag gekomen, doch zij heeft haar zoon niet meer bij kennis aange troffen. DE „P. C. HOOFT". TE PERNIS AANGEKOMEN. De Tel. verneemt uit Rotterdam Donderdagmiddag om half drie is het wrak van de „P. C. Hooft" veilig en wel in de haven van de N.V, Simons Seheeps- sloonerij binnengekomen. Voorloopig zal het schip daar blijven liggen, ten einde het zooals bekend ter bezichtiging van 't publiek te stellen. Het Persbureau Vaz Dias verneemt nader uit Pernis; Te omstreeks half drie is de P. C. Hooft verschenen voor de haven van Pernis, bege leid door de booten van den Rijkshavendienst van Rotterdam. Waarschijnlijk door een mis verstand is de boot de haven voorbij ge varen en kwam even aan den grond te zitten. Het schip was spoedig weer vrij en is toen teruggesleept naar de richting Vlaardingen, in afwachting van stilwater. Omstreeks half vijf is de P. C. Hooft de haven van Pernis binnengeloopen. Op de Simons scheeps- slooperij waren aanwezig het college van B. en W. met den gemeente-secretaris, ge meente-architect en den gemeente-ontvan ger. Bij een bespreking tusschen Tiet gemeente bestuur en den heer Simons heeft deze laat ste medegedeeld, dat hij ongeveer veertien dagen het schip ter bezichtiging openstelt voor het publiek. De geheele opbrengst zal worden afgestaan; een deel daarvan is be stemd voor het Nationaal Crisis Comité en een ander gedeelte voor plaatselijke crisis- comité's te Amsterdam, Rotterdam en Pernis. Hiertoe zal een comité worden gevormd, waaraan zullen worden toegevoegd twee vooraanstaande Amsterdammers en twee vooraanstaande Rotterdammers. VERSCH BROOD BIJ HET ONTBIJT. Het Ned. Corr. Bureau verzoekt te melden In verband met de mededeelingen, ons verstrekt door den heer Louis Snapper, voor zitter van het comité voor versch brood aan het ontbijt, naar aanleiding van diens on derhoud met den directeur-generaal van den arbeid, dr. ir. A. H. W. Hacke. verzoekt de heer Hacke mede te deelen, dat hij zich in het geheel niet heeft uitgelaten over de quaestie of versch brood bij het ontbijt als een volksbelang moet worden beschouwd. Op een hem ter zake gestelde vraag heeft hij ge weigerd te antwoorden. De Amsterdamsche Confectiehandel zal juist voor de KERSTDAGEN nog eens Hmuiden bezoeken, teneinde al zijn in voorraad zijnde HEEREN, JONGENS en KINDER- KLEEDING, benevens WERKMANSGOEDEREN op te ruimen. Ook onze COSTUUMS in alleen prima kwaliteiten, ruimen wij VER BENEDEN INKOOP op. WIJ KOMEN VANAF DINSDAG 20 DECEMBER a s weder in de zaal van den Heer Gvd. OUTENAAR, Enschedéstraat Een mooie gelegenheid om met de a.s. KERSTDAGEN NETJES en GOEDKOOP gekleed te gaan. PROFITEERT HIERVAN. GAAT VOORAL ZIEN. DE BEGROOTING VAN „ONDERWIJS". DE MEMORIE VAN ANTWOORD. De minister van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, mr. J. Terpstra, heeft thans de Memorie van Antwoord uitgebracht op het Voorloopig Verslag der Tweede Kamer over de begrooting van zijn departement voor 1933 en zegt daarin o.m.: Van inkrimping van het lager nijverheids onderwijs voor jongens is geen sprake. In tegendeel zijn juist in de laatste jaren, met name voor een aantal ambachtsscholen en scholen voor bijzondere doeleinden, nieuwe ruime gebouwen of belangrijke uitbreidingen van gebouwen en verbeteringen van de in richting en de outillage tot stand gekomen, terwijl andere plannen nog in uitvoering of in voorbereiding zijn. Met de beschouwing, dat de minister, op de begrootingsafdeeling voor kunsten en weten schappen nog meer had kunnen bezuinigen voor orkesten, instellingen als openbare lees zalen, enz. te laten verdwijnen, kan hij niet instemmen. In de bezwaren, door sommige leden aan gevoerd tegen den nieuw vastgestelden mi nimum leeftijd kan de minister niet deelen. Het is juist, dat de strekking was om in het geheele land één minimum-leeftijd van toe lating voor de openbare en voor de bijzondere lagere scholen vast te stellen, welke leeftijd voor beide soorten van scholen plaatselijk wel kon worden verhoogd, maar niet ver laagd, zoodat oneerlijke concurrentie werd voorkomen. De minister kan echter niet toe geven, dat genoemd wetsartikel aan de Kroon niet de bevoegdheid zou geven in den een maal bepaalden leeftijd wijziging aan te brengen. Dat aan een aantal leerkrachten ontslag zal moeten worden gegeven is juist; hierin is een aanmerkelijke besparing op 's Rijks uitgaven gelegen, maar de minister acht het niet vrij van overdrijving daaruit te beslui ten, dat de klasse-indeeling op de lagere scho len jaren achtereen zou worden ontwricht. Ten einde dit te voorkomen, is anders dan in 1924 de verhooging op slechts zes maan den gesteld, en wordt zij bovendien met een tusschentijd van een jaar in twee étappes ingevoerd. De minister heeft er zich rekenschap van gegeven, dat de wijziging van het koninklijk besluit ook voor -0e bewaarscholen gevolgen heeft. Het moet aan de gemeentebesturen en de besturen der bijzondere bewaarscholen worden overgelaten, of en op welke wijze zij zich bij den maatregel zullen aanpassen. In antwoord op de vraag van verscheidene leden, of de minister door het verhoogen van den toelatingsleeftijd voor de lagere school ook nog andere voordeelen hoopte te berei ken dan alleen bezuiniging, wijst hij er op. dat het z.i. uit paedagogisch oogpunt in den regel geen nadeel is, dat een kind wat later naar de lagere school gaat. Den minister is een goed middel tot beper king van het aantal studenten, zonder dat ten aanzien van velen, die dan uitgesloten zouden worden een onbillijkheid wordt be gaan, niet bekend. Het instellen van een speciaal toelatings examen tot de universiteit, af te leggen na het met gunstig gevolg afgelegd eindexamen gymnasium of hoogere burgerschool, een denkbeeld in het Voorloopig Verslag naar vo ren gebracht, zou een selectie te weeg bren gen", welke niet aan haar doel ten volle zou kunnen beantwoorden. Of er rijks-hoogere-burgerscholen kunnen worden opgeheven en, zoo ja, welke, zal de minister nagaan. Daarbij zal niet uitsluitend zijn te letten op het getal leerlingen der scholen, doch ook op de grootte van den kring, waaruit de naburige scholen haar leer lingen zullen moeten betrekken. Het stichten van nieuwe gebouwen voor scholen voor voorbereidend hooger en mid delbaar onderwijs wordt onder de bestaande ANTHRACIET-EIERKOLEN f 1.10 per H.L. franco thuis I Slmsplein Zeeweg 263 t. 907 omstandigheden als regel achterwege gela ten. Voorstellen tot een wettelijke regeling ter bescherming van natuurschoon worden tot betere tijden aangehouden. Voor de in 1933 te Milaan te houden inter nationale kunsttentoonstelling, waarvoor de Nederlandsche regeering wel officieel is uit- genoodigd, is deelneming van ons land in voorbereiding. FAILLISSEMENTEN Men verzoekt ons mede te deelen dat op 6 December 1932 failliet verklaard is C. Ver schoor, koopman in benzine, wonende te Haarlemmermeer, Lisserdwarsweg 716. dus niet C. Verschoor, wonende te Nieuw- Venenp, gem. Haarlemmermeer. JUBILEUM ALG. NED. POLITIEBOND. Donderdag was het veertig jaar geleden dat de afdeeling Noord-Holland van den Alg. Ned. Politiebond werd opgericht en vóór vijf jaar de afdeeling Amsterdam. Beide af deelingen vierden gezamenlijk feest. In Kras werd een zeer druk bezochte receptie gehouden. Er waren o.m. bloem stukken van de afdeelingen Den Haag, B 1 o e- mendaal, H a a r 1 em, Mijnstreek en Maastricht, Groningen, Zandvoort en Drente. Zeer velen kwamen de besturen geluk- wenschen. Des avonds was er een feestelijke bijeen komst in Kras onder leiding van den voor zitter der afdeeling Noord-Holland den heer C. N. Kemper. NATURALISATIE. EEN ANDERE REGELING? De minister van Justitie, mr dr. J. Donner, schrijft in de memorie van antwoord op het voorloopig verslag der Eerste Kamer over eenige naturalisatie-ontwemen Naturalisatie bij koninklijk besluit zou den grooten, in hoofdzaak preventieven. waarborg derven, welke onder alle tijdsomstandigheden en met iedere regeering gelegen is in onver korte controle door de Staten-Generaal. Het moge zijn, dat de Grondwet sinds de laatste herziening het voorschrift, dat naturalisatie alleen bij de wet verleend werd. niet langer onvoorwaardelijk heeft gehandhaafd, doch thans ook ruimte laat voor 'n andere behan deling, daarmede heeft de behandeling, gelijk die thans door de Staten-Generaal geschiedt, ook vanwege de daarbij geboden gelegenheid tot het nemen van steekproeven en vanwege de openbaarheid der behandeling hare waarde niet verloren. Intussehen is de minister bereid een andere regeling in nadere overweging te nemen, in dien aan beide zijden der Staten-Generaal afdoende zou bliiken, dat de Kamers op haar prerogatief in dezen verder geen verderen prijs stelden. Aan de tot naturalisatie strekkende ont werpen van wet gaat steeds vooral een be hoorlijk onderzoek naar de omstandigheden van verzoekers. Ook aan den aard der drijf veer tot het natural'jatieverzoek wordt door de regeering de noodige aandacht geschon ken. RADIO-PROGRAMMA ZATERDAG 17 DECEMBER. HILVERSUM 296 M. VARA. 8.00 Gramofoonmuziek. VPRO 10.00 Morgenwijding. VARA. 10.15 Uitzending voor de arbeiders in de contenubedrijven. VARA-Meïn orkest o.l.v. Paul Duchant. 12.01 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins. 2.00 Verzorging van den zender. 2.15 Gramofoonmuziek. 3.00 G. Ph. Selnian: Dc vooruitgang der Ned. Speeltuïnbeweging sedert Maart 1931. 3.15 VARA Mandoline- ensemble o.l.v. Joh. B. Kok. 3.50 der huis muziek. Samenwerking tusschen huiskamer en studio o.l.v. Piet Tiggers. Piano muziek uit het verleden en heden. 4.30 Ontwape ningskwartiertje door Paul Kiés. 4.50 De No tenkrakers o.l.v. Daaf Wins met zang van Leo Fuld. 5.10 Mr. P. J. Mijksener: een halve eeuw ANWB. 5.20 De Notenkrakers o.l.v. Daaf Wins; zang van Leo Fuld; 5.40 Literair over zicht door A. M. de Jong. 6.01 Groningsch uurtje, m.m.v. mevr. M. RidderingScheres, zang en J. H. Riddering, causerie. 6.40 Gra mofoonmuziek. 7.00 Uitzending voor het platteland. Mr. J. E. Duys: De nood in het tuinbouwbedrijf. 7.30 Gramofoonmuziek. 7.40 Toespraak door A. de Vries. 7.50 Gramofoon muziek. 7.55 Herhalen S.O.S. berichten. 8.00 De Dorpsbarbier. 8.15 VARA-orkest o.l.v I-Iugo de Groot, m.m.v. Elize de Haas, zang. 9.00 Uitzending voor de Centrale Bond van Trans- portarbenders. Visschersuurtje, Joh. Jong orgel, VARA-tooneel ol.v. W. van Cappellen met Esther de Boer van Rijk. 9.45 Orgelspel door Joh. Jong. 10.45 Vaz Dias. Varia. 10.30 De Flierefluiters o.l.v. Hugo de Groot. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN, 1875 M. KRO 8.00 Morgenconcert. 10.00 Gramofoon. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 1200 Het KRO-orkest o.l.v. Ma- rinus van het Woud. 1.45 Verzorging van den zender. 2.00 Halfuurtje coor de rijpere jeugd. P. Fouweis: Handenarbeid. 2 30 Kinderuurtje. 4.000rgelconcert. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.30 Esperantonieuws door P. Heilker. 5.45 De R.K. Muziekvereeniging St. Canisïus te Nij gen. 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart. 6.40 Vervolg concert. 7.10 Ka tholiek Volks Universiteit. Handel en Econo mie (II) Prof. J. Cobbenhagen. 7.45 Sport- praatje van de R.KF.. 8.00 De KRO-boys o.l.v. Piet Lustenhouwer spelen genre en schlager- muziek. 9.00 Persbureau Vaz Dias. 9,15. De KRO-boys. 9.45 Microfoonvertelsel, door Ed Hoornik. 10.00 De KRO-boys. 10.30 Concert door het harmoniecorps „De Geniemuziek". 12.00 Sluiting. BRUSSEL 509 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Concert o.l.v. P. Leemans. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert door Franz André. 9.00 Vervolg con cert. 9.50 Idem. 10.30 Concert o.l.v Max Alexys uit Ancïenne Belgique. KALUNDBOEG 1153 M. 11.20 Strijkorkest van restaurant Wivex o.l.v, A. Bendix. 1.50 Gramofoonmuziek. 1.50 Gra mofoonmuziek 2.50 Het Omroeporkest o.l.v, Emil Reesen. 8.10 Dansmuziek. 9.50 Idem. 10.35 Idem door de Band van National Scala o.l.v. Kai Julian. BERLIJN 419 M. 7.20 Weladigheidsavond. „Berlin singt". 9.50 Dansmuziek door de Ring Gathé kapel. 10.20 Vervolg „Berlin Singt" HAMBURG 372 M. 12.35 Gramofoonmuziek. 1.30 Idem. 3.50 Con-< eert door het Noragorkest o.l.v. Horst Platen. 6.50 Pianorecital. 7.20 Operamuziek. 9.50 Dansmuziek uit Berlijn. 10.20 Operettemuziek uit Berlijn. KöNIOSWUSTERHAUSEN 1635 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Concert uit Hamburg. 10.10 Programma van Berlijn. LANGENBERG 472 M. 12.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 2.05 Gramofoon muziek. 4.20 Vesperconcert door het Keulscti a capella koor voor mannen. 9.50 Programma van Berlijn. 11.50 Meister des Jazz. Gramo- foonplaten. OAVENTRY 1554 M. 12.20 Concert door het Schotsche studio orkest o.l.v. Guy Daines. 1.50 Concert door het Commodore-Grand Orkest o.l.v. J. Mus- cant. 3.50 Concert. 7.50 Concert door het Ipswich Mannenkoor. 8.20 Concert. 11.05 Am brose en zijn orkest in het May fair Hotel. PA RIJS-EIFFEL 1446 M. 7.50 Radiotooneel. PARIJS-RADIO 1725 M. 12.20 Populair concert door het Omroeporkest 4.10 Dansmuziek door het Omroeporkest. 7.20 Lamoureux Concert. 9.50 Gramofoonmuziek. MILAAN 331 M. 6.50 Gramofoonmuziek. 7.20 Idem. 9.20 Popu- lari concert. ROME, 441 M. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.05 Concert Spaan- sche muziek. 9.05 „La Vida Breve", Opera in twee bedrijven van Manuel de Falla. WEENEN 517 M. 4.55 Populair concert door het Louis Seidl- Orkest. 6.25 Vocaal concert, door de Ween- sche Mannenzangvereenigïng. 9.50 Dansmu ziek. Onze dagelijksche Kindervertelling. DE AVONTUREN VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. Hij was woedend op Rommelzak en balde zijn vuist tegen hem. „Als jij niet gauw zorgt, dat de kiespijn, die ik van die verschrikkelijke koek van jou heb gekregen, over is, zal ik jou breken, jij magere sprinkhaan." „Nou, nou," zei Rommelzak onnoozel, die inwendig toch moest lachen, „een beetje minder drukte is ook goed." Hij trok nu een haar uit de staart van Hob- beltje en zou deze om de kies binden en hem dan zoo trekken. Maar pas had hij zijn vinger in dien verschrikkelijk grooten mond gestoken om den draad vast te leggen, of daar ging me die hooischuur dicht en de vinger van Rommel zak zat er tusschen. „Au, au," gilde hij, „laat los." Geen denken aan, hoor, de vinger bleef gevangen. Eindelijk trok hij zóó hard, dat hij van dë tafel van zijn stalletje afviel en met een ge weldige smak op den grond terecht kwam. Nu schrok Rommelzak wakker en wreef eens flink zijn oogen uit. Hij keek naar zijn vinger, maar daar was niets aan te zien en pijn had hij ook niet. Het drong nu tot hem door ,dat het een droom was.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 8