HET NIEUWE AVONDBLAD VQDD VELSEN, BEVERWIJK e.Q Visscherij-Snufjes 18e JAARCANG No. 40 ZATERDAG 17 DEC. 1932 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2^4 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKcnnemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIEP. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels 0-75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden medcdeclingen dubbele prijs. IJMUIDEN MINISTER VERSCHUUR EN DE VIS5CHERIJ. HET STANDPUNT VAN DEN VISCHHANDEL TE IJMUIDEN. Het bestuur van de IJmuider Visch vereeni ging schrijft ons: Naar aanleiding van de beschouwingen in de Tweede Kamer der Staten-Generaal bij de behandeling der Af deeling Visscherijen op Woensdag j.l., en in verband daarmede de uiteenzettingen inzake den toestand in den vischhandel te IJmuiden, vindt het Bestuur der IJmuider Vischhandelvereeniging het wensciielijk hieromtrent de zienswijze van den vischhandel weer te geven. Ie. Samwerlcing. In de Kamer werd uitgesproken dat er ge brek is aan samenwerking tusschen recderij en handel, waartegen het Bestuur van bo- genoemde Vereeniging aanvoert dat harer zijds steeds naar een permanente samen werking is gestreefd, omdat het voor den handel van den beginne af duidelijk was dat alleen door samenwerking dezer beide groe pen eenig resultaat voor het geheele bedrijf te bereiken zou zijn. In dit verband wenscht het Bestuur er op te wijzen dat reeds bij de samenstelling door de Regeering van de Commissie Rij kens deze samenwerking niet werd gezocht, daar toch in deze Commissie geen vertegenwoordiger van den handel werd opgenomen. 2e. Beschermingsmaatregelen. Er is in de Kamer gesproken over bescher mingsmaatregelen voor de reederijen. Hier mede zal worden bedoeld de invoering van certificaten, zonder welke het momenteel niet mogelijk is visch naar Frankrijk en België te exporteeren, en welke certificaten alleen worden verstrekt voor uitvoer van visch welke door Nederlandsche visschers- vaartuigen is gevangen en aangevoerd., Dezen maatregel heeft de handel nooit kun nen zien als een bescherming der reederij, èn in de praktijk is dan ook gebleken dat deze. maatregel voor de reederijen geen enkel nut heeft afgeworpen. Wel werd den exporteurs door dit systeem vele moeilijkhedenen groote kosten opge legd, diè bij vele handelaren een zoo groote. schade en belemmering teweeg brachten, dat zij oordeelden hun zaken beter voor- loopig te kunnen sluiten, hetgeen door velen- Ü'an" als „staking" wordt aangemerkt. 3e. Het consigneeren van Visch. Wat betreft de uiteenzetting over het con- teigneeren van visch, merkt de handel op dat voorheen het grootste percentage van de aangevoerde visch verkocht kon worden aan vaste afnemers, vooral in Duitschland en Engeland. Deze afzetgebieden gingen door allerlei invoerbelemmeringen als deviezen- beperking, heffing van invoerrechten, con- tïngenteerkig, valuta-depreciatie etc. evenwel geheel of gedeeltelijk verloren. Bovendien werden gedurende eenigen tijd aan Belgische afnemers geen invoerconsenten verstrekt, zoodat men voor België voor een nog groot er gedeelte dan voorheen op den consignatie- handel was aangewezen. ITet Bestuur kan het dus geheel met Zijne Excellentie eens zijn dat de handel daardoor momenteel „onvol maakt" ls. 4e. Afzet van visch in het Binnenland. Dank zij het intensief bewerken van het binnenlandsch gebied door den te IJmuiden gevestigden handel, ls het vlschverbruik m ons land de laatste jaren belangrijk toege nomen, en werden over het geheele land relaties aangeknoopt. Door de ontwikkeling van het autovervoer kwamen evenwel zeits uit de uithoeken van het land dagkoopers te IJmuiden, die dezen afzet van den ge; vestigden handel afnamen, maar die bij tijdelijk gunstiger verkoop van andere pro ducten hun vischafnemers plotseling m den steek lieten. Het onderhouden van geregelde relaties in ons land is en wordt hierdoor ten zeerste geschaad. 5e. Steun aan reederij en handel. Wat dit punt betreft, moge het Bestuur op merken dat de handel tot dusver alleen om moreelen steun heeft gevraagd. De vrees is evenwel niet denkbeeldig dat het Bestuur tot haar leedwezen spoedig om financieelen steun zou moeten verzoeken, indien de han del door belemmerende maatregelen nog meer zou worden bemoeilijkt. SCHOONHEIDSCOMMISSIE. De eerstvolgende vergadering der Schoon heidscommissie voor de gemeente Velsen zal worden gehouden op Woensdag 21 December 1932, ten kantore van het Gem. Bouw- en Woningtoezicht aan den Stationsweg te Velsen. AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 17 DECEMBER Stadsschouwburg: Het Schouwtooneel; Samen uit.... 8 uur. Luxor Sound Theater. Douaumont, 2.30, 7 en 9.15 uur. Palace: Chou-Chou. Op 't tooneel: Nezeo Frères. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Het schot m den morgen. Op het tooneel: 4 Albateso's. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 18 DECEMBER Concertzaal: Concert H. O. V.. Solist Carel van Leeuwen Boomkamp. 8.15 uur. Stadsschouwburg: Ned. Kindertooneel: De Ring van den Hertog, Kindertooneelspel, 2.15 uur. Elias weet het beter, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen van 2 uur af. MAANDAG 19 DECEMBER Bioscoopvoorstellingen. NEDERLANDSCHE ROODE KRUIS. Het bestuur van de afd. IJmuiden-Velsen van het Ned. Roode Kruis schrijft ons: Binnenkort zullen de quitanties voor de j aarlij ksche contributie aan de leden worden aangeboden. Ofschoon de tijden nog verre van rooskleurig zijn, hopen en vertrouwen wij dat deze contributie vlot moge binnen komen. Een ieder zal overtuigd zijn dat voor de oprichting en instandhouding van de Roode Kruisposten, verbandmiddelen, het geven van cursussen in Eerste Hulp bij Ongelukken, veel geld benoodigd is. Deze kosten worden bestreden uit de contributie der leden en uit de vrijwillige gaven. Ook de instandhouding van het Roode Kruisgebouw aan het Zuider- Zeestrand te IJmuider brengt kosten met zich mede. Hoevelen zijn gedurende het drukke badseizoen niet door de leden der transport colonne en dames helpsters bij ongevallen bijgestaan, getuige de talrijke dankbetuigin gen. Ook bij de talrijke verkeersongevallen langs den weg zijn de leden onzer transport- colonne steeds paraat. Het moet toch wel iets zeer bijzonders zijn, dat een vereeniging, welke reeds 70 jaar be staat, thans nog beschikt over duizenden leden en tientallen afdeelingen over het ge heele land verspreid. De oorspronkelijke gedachte, of nog beter, het diepste menschelijke medegevoel, om zwakken en hulpbehoevenden .zieken en ge wonden steun en hulp te verleenen. vooral daar, waar de omstandigheden zoo zijn, dat een welwillende enkeling onmachtig is, is de groote pijler waarop vroeger, heden en in de toekomst, 't Roode Kruis steunde, steunt en steunen zal. Dit maal, dat, waar op het fatale moment, dat een catastrophe plaats heeft gevonden en dan massale onge schoolde hulp weinig doeltreffend zou zijn gelijkgestemde menschen zich organiseerën in een vereeniging, om reeds vooraf zich voor te bereiden op de dingen die kunnen komen. Deze grondslag is tevens de basis van het Vredewerk. Zeer zeker, vredeswerk kan men ook als een oefening voor het werk in oor logstijd beschouwen, doch dat is ten slotte een indirect gevolg en geen vooropgesteld doel. Maar het vredeswerk is eenvoudig en uitsluitend een logisch en noodzakelijk ge volg van de bovengenoemde Roode Kruisge- dachte, hulp te verleenen zonder onder scheid des persoons, in al die gevallen, waar geen andere hulp bestaat en ook geen an dere hulp verkrijgbaar is. Nemen wij 'als een "lichtend voorbeeld van de vredestaak, het Roode Kruiswerk bij ver keersongevallen, een geheel nieuwe volks- plaag en internationale ramp. Wanneer men bedenkt dat in Frankrijk dagelijks 12, in Duitschland 16, in Engeland 18 en in Amerika per dag gemiddeld 100 menschen door het snelverkeer gedood worden, dan bewijzen deze getallen, hoe belangrijk dit vraagstuk is. Bedenkt men daarbij dat het aantal ver wondingen op minstens het twaalfvoud van deze getallen berekend wordt, dan krijgen deze cijfers nog een grootere beteekenis. In Londen telde men de laatste 3 maanden 300 dooden en 14000 gewonden. Was voorheen de slag aan de Borowina de grootste men- schenslachting in de geschiedenis, n.l. met een verlies van 70.000 menschenlevens, Ame rika verloor in 11/2 jaar tijds door het moderne verkeer 50.000. Engeland verloor in 1931 meer menschenlevens op het zoogen. asphaltslagveld dan in den geheelen Boe renoorlog. In ons land, waar helaas nog geen unifor me statistiek bestaat mag men toch zeker aannemen, dat gemiddeld ministens 2 men schen per dag als slachtaffers vallen. Welnu, toen niemand in ons land zich daadwerkelijk bemoeide met het systematische hulp ver leenen aan verkeersgewonden, die soms uren lang aan de wegen bleven liggen, of over geleverd waren aan allerlei menschlïevende ondeskimdigen, was het opnieuw ons Neder landsche Roode Kruis, die een model-stelsel van eerste meldingsposten aan de hoofd wegen heeft opgericht. Toen de groote noodzakelijkheid bleek, om de dorpspolitie, die dikwijls het eerst bij auto-ongevallen aanwezig is, als de dokter niet te bereiken is en uitstel van directe hulp noodlottig kan zijn, een kermis van eerste hulp bij ongelukken bij te brengen, heeft on middellijk het Nederlandsche Roode Kruis het organiseeren van deze cursussen ter hand genomen. Ook in onze gemeente is een dergelijke cursus in E.H.BfO., welke staat onder leiding van Dr. W. A. Oepts. Ook het meerendeel der politie-ambtenaren dezer gemeente heeft den cursus gevolgd en hebben daarbij 'n Be wijs van Goefendheïd verkregen. Om een goed functionneeren van de instel ling van het Nederlandsche Roode Kruis mo gelijk te maken, is aller steun dringend noo- dig, vooral financieele steun, ter bestrijding der loopende uitgaven, die elk jaar hooger worden naar gelang het snelverkeer. Ook u kan een ongeval overkomen en u kunt dringende hulp behoeven, welke hulp U ten allen tijde en overal geheel belangeloos wordt gegeven. Steunt daarom onze afdeeling door lid te worden. De jaarlijksclie contributie is zoo gering, dat het voor niemand eenig be zwaar kan zijn, n.l. minimum fl. 1. Secretaris der Afdeeling Velsen-IJmuikden van het Nederlandsche Roode Kruis is de heer L. Dijksen, Kennemerlaan 76 te IJmui den, alwaar U zich als lid der afdeeling leunt opgeven. Steunt het vredeswerk. DE HEER J. DOL MET PENSIOEN. De heer J. Dol. Naar wij vernemen gaat onze plaatsge noot, de heer J. Dol chef-monteur der Tele grafie en Telefonie met ingang van 1 Janu ari den dienst met pensioen verlaten. De heer Dol trad 2 October 1899 te Am sterdam als adsp. lijn wachter in "rijksdienst. Den 16en November 1921 werd hij naar IJmuiden overgeplaatst. Zijn tegenwoordigen titel verwierf hij 1 Mei 1922. In den heer Dol verliest de dienst der Telegrafie en Telefonie een verdienstelijk ambtenaar, die zijn verantwoordelijke betrek king met de groote nauwgezetheid vervulde. Bij abonnés stond hij wegens zijn hulpvaar digheid en zijn groote correctheid in hoog aanzien. Moge de heer Dol nog vele jaren van een welverdiende rust genieten. H. O. V. Op het Volksconcert, dat de Haarlemsche Orkest Vereeniging, dirigent Frits Schuur man, Zondagavond in de Gemeentelijke Con certzaal te Haarlem geven zal, treedt als solist op de cellist Carel van Leeuwen- Boomkamp met Davidow's cello-concert no. 2 in a-klein. Vooral speelt de H.O.V. de Egmond Ouverture en de Onvoltooide Symphonic. Na het optreden van den solist wordt be sloten met de Tweede Rhapsodie van Franz Liszt. INSCHRIJVING VOOR DEN DIElA TPLICHT De burgemeester van Velsen maakt be kend, dat in Januari a.s. voor den dienst plicht moeten worden ingeschreven perso nen, die geboren zijn in 1914. Voor de aangifte ter inschrijving zal in het bijzonder gelegenheid worden gegeven ter gemeente-secretarie op 2, 3, 4, 5, 6, 7, 9, 10, 11, 12, 13, 14, 16, 17, 18 en 19 Januari 1933 van des voormiddags 9.30 uur tot des namid dags 12,30 uur. Hij die vrijstelling wenscht wegens broe- derdienst of wegens het bekleeden van een geestelijk of een godsdienstig menschlievend ambt of opleiding tot zoodanig ambt, kan daartoe, voor zoover mogelijk bij de aangifte ter inschrijving aanvraag doen. Aantredenin de beroemde Engelsche Cadettenschool te Dartmouth. Sedert tal van jaren worden in dit instituut de Briische jongemannen voor, mar ine-officier opgeleid Het iè weer een merkwaardige week die achter ons ligt. We hebben een bijzonderen dag beleefd en wel Maandag toen de ge heele kant vol trawlers en loggers lag en er een voor dezen tijd ongekende hoeveelheid visch werd uitgelost, waarmede de handel toch nog wel raad wist. Het was alsof men der zieken patiënt een injectie had gegeven waardoor hij flink was opgekikkerd. Er kwamen deze week 53 trawlers aan de markt, of 15 meer dan de vorige week. Dat is een heele vooruitgang en ofschoon de prijzen ver van vast waren, werd de visch nog niet cadeau gegeven, Hetgeen blijkt uit de besomming van de Caroline, welke trawler trouwens een prachtig schip visch had. Deze besomde f 6400. Ook de Gerberdina Johanna met f 4000, de Schoort met f 4300 en de Alk maar met f 4000 mogen genoemd wor den. Er was behalve een groote aanvoer van trawlvisch veel consignatievisch aan de markt, waarvan Denemarken het leeuwen aandeel leverde. Maandag, Dinsdag, Woens dag en Donderdag vooral was er overvloed van buitenlandsche visch. In deze vier dagen werd in totaal voor niet minder dan f 25000 vreemde visch in de afslag verkocht. En dat in de eerste week, dat ook naar België alléén Holiandsclie visch kan worden uitgevoerd. De Duitsche trawlers bleven weg, maar nu zijn de Deensche auto's daarvoor in de plaats gekomen. Burgemeester Rambonnet: heeft in de raadsvergadering van Donderdagmiddag een fel protest doen hooren tegen minister Ver schuur wegens de wijze, waarop deze mi nister over IJmuiden heeft gesproken. Hij heeft meer gedaan; hij heeft in het open baar den schuldige genoemd: het hoofd der afdeeling Visscherijen ten departemente. Hij noemde niet den naam, maar in koor deed dit de raad: Brouwer. Ik heb er in mijn snufjes meer dan eens op gezinspeeld, dat er in den Haag een geheime macht is, die IJmuiden tegenwerkt. Welnu, men weet thans, wie die geheime macht is; 's ministers rechterhand, of wel licht 's ministers beide handen. De kwalificatie „stervend IJmuiden1" heeft weer opgeld gedaan. Eerst even het een en ander over deze kwalificatie, die in de laat ste dagen een gevleugeld woord is gewor den. Zij is het land ingegaan als hoofd van een reeks artikelen in een onzer dagbladen, van welke artikelen dezer dagen een over druk werd nagezonden, welke overdruk ik ontving op den dag dat 23 trawlers en 13 loggers hun vangsten in den vischafslag had den uitgestald en de omzet (op één dag) ruim 85.000 gulden bedroeg. De schrijver heeft IJmuiden met dit gevleugeld woord geen goeden dienst bewezen, want overdrij ving schaadt en het is overdreven, te spre ken van een stervend IJmuiden, hoe slecht de toestand overigens oolc is. Wat ik voorts tegen heb op deze artikelen, is, dat ze zeer eenzijdig zijn en de schrijver maatregelen verlangt, die alleen kunnen dienen tot be scherming der visscherij, maar die de visch handel niet gaarne zou zien uitgevoerd. Als voorbeeld van deze eenzijdigheid wil ik er op wijzen, dat wel is aangeroerd de uitvoer van buitenlandsche visch ten koste van ons contingent naar Frankrijk, maar niet de uit voer van Nederlandsche visch, speciaal tong ten koste van het Engelsche contingent naar genoemd land. En deze uitvoer was zeer aan zienlijk. De minister wil dus niets doen voort IJmui den, want er is geen kwestie van, dat IJmui den sterft. Het gevleugelde woord heeft dus een uitwerking gehad, die averechts is aan het resultaat, dat men zich er wellicht van heeft voorgesteld. Ik kan me eenigszins indenken, dat de minister er niet veel voor voelt z'n handen in een wespennest te steken, maar ik ver baas me toch over sommige zijner uitlatin gen. „Er gaat te veel visch in consignatie naar het buitenland, terwijl door het zoeken van afnemers de uitvoer belangrijk zou kun nen worden opgevoerd". Laat ik dan den mi nister vertellen, dat het juist deze consig- nateurs zijn, die IJmuiden de laatste jaren, toen Duitschland van onze markt- was ver dwenen, het visscherijbedrijf tot nieuwen bloei hebben gebracht. België en Frankrijk naar welke landen veel visch in consignatie wordt gezonden, namen in de jaren 1923 1927 niet meer dan 25 a 30 pet. van de totale hoeveelheid per spoor van IJmuiden verzonden visch af. in 1931 was het aan deel dezer landen tot 53 pet. gestegen, welke stijging aan den ondernemingsgeest der con- signateurs is te-, danken, welke consignateurs tot de geroutineerdste kooplieden gerekend kunnen worden. Aan hen is het te danken dat IJmuiden den na-oorlogschen schok te boven is gekomen. Klanten in België en Frankrijk? Ik geef het den minister te doen ze te zoeken in landen met markten als Antwerpen. Brussel en Parijs, die steeds door andere landen ruimschoots van consignatie zendingen worden voorzien. De binnenland- sche markt moet beter worden^oorzien, zegt de minister maar weet hij nieraat gedurende vele maanden door de lage prijzen van levensmiddelen als spek, vleesch, eieren enz. visch in het binnenland haast niet te ver- koopen was, zelfs niet voor eenige centen per kilo? Middelen om het verbruik te doen toe nemen zijn van verschillende' zijden aange geven, maar deze middelen zijn klaarblijke lijk niet verder gekomen dan tot den heer Brouwer, want de minister wist van niets. Er is gebrek aan samenwerking tusschen de reeders en de handelaren heeft de minis ter ook gezegd. Hierin ben ik het volkomen met hem eens. Zelf heb ik meermalen op het belang van een betere samenwerking ge wezen, maar tot nu toe is daar nog- weinig van gekomen. Hoe noodig deze samenwer king is, is juist de laatste dagen bewezen met het conflict over het invoeren der certi ficaten van uitvoer voor-België. Er wordt thans samengewerkt- om te komen tot een voor beide partijen bevre digende oplossing van deze kwestie. Laat ons afwachten, wat er uit voortvloeit. Misschien kan men het over een regeling, die ook den handel bevredigt eens worden en misschien voelt de minister nog wel zooveel voor IJmui den, dat hij zijn medewerking hieraan zal verleenen. Komt deze niet tot stand dan is er maar één uitweg. De minister keere terug op het pad der certificaten. Want deze week is voldoende bewezen, dat hiermede de buiten landsche visch van onze markt niet geweerd wordt en zij zijn niet anders dan een doorn in het oog van den vischhandel, die er jaar lijks 50 a 60.000 gulden voor moet neertellen en er bovendien in de vrije uitoefening van zijn bedrijf door belemmerd wordt. De minister wil ons niet helpen; we moe ten ons dus zelf helpen, we moeten „stervend IJmuiden" weer nieuw leven inblazen. Laten reeders en vischhandel beginnen de handen ineen te slaan. Als de dokter niet bij den zieke komen wil, moet hij trachten zichzelf te genezen. „Mutual confidence" is een eerste ver- eischte; als dit er is, is de mogelijkheid voor een betere samenwerking daar. De animosi teit die er thans tusschen reeders en handel bestaat, moet de wereld uit. Maar de weg tot samenwerking is thans gevonden. Moge hij leiden tot betere toestanden in het be drijf, dat steeds genoemd werd een nationaal bedrijf van internationale beteekenis. PIETERMAN. VELSEN GOUDEN JUBILEUM AAN DE PAPIERFABRIEK. Den 2en Januari a.s. hoopt de heer J. Rozemeyer, Doodenweg te Velsen-Noord, den dag te herdenken dat hij een halve eeuw geleden in dienstbetrekking kwam bij de firma van Gelder en Zonen. Reeds op jongen leeftijd kwam den heer Rozemeyer op de fabriek te Wormer. Onder het personeel, dat toen werd overgeplaatst bij de in aan bouw zijnde fabriek te Velsen behoorde ook onze jubelaris. Zeer veel heeft ook deze jubelaris zien veranderen, de fabriek van betrekkelijk eenvoudige inrichting, groeide tot het moderne bedrijf van thans. Juist in de afdeeling waar den heer Rozemeyer werkzaam is n.l. aan de papiermachines is er een enorme verandering gekomen. Sedert vele jaren is de jubelaris als papier maker aan „de vijf". Ongetwijfeld zal het den heer R. op den dag van dit jubileum aan belangstelling niet ontbreken. BEVERWIJK VERGADERING HARDDRAVERIJ - VEREENIGING. Vrijdagavond hield de Harddraverijvereeni- ging „Beverwijk en Omstreken" een leden vergadering in café „Oud-Merenötein". De voorzitter, de heer A. Blom sprak een kort openingswoord en memoreerde het succes volle vereeniging jaar, dat thans is afgesloten. Het jaarverslag van den secretaris, den heer S. de Vries maakte melding van den schitterend geslaagden sportdag op 15 Sept.. terwijl hij tevens hulde bracht aan" de heeren Weys, Blom, Pleeging en Noordeman voor het vele werk, dat zij voor de zoo uitstekend geslaagde loterij hebben verricht. Uit het jaarverslag van den penningmees ter, den heer Mr. J.A. B. Sanders bleek, dat de financieele toestand der vereeniging kern gezond is, niettegenstaande de reorganisatie van de baan belangrijke financieele offers eischte. De totale uitgaven hadden f 3219.87 bedragen, doch daar stond tegenover, dat de aangebrachte verbeteringen de record-recette van f 2272.10 aan entree's brachten, dat is f 1000 meer, dan ooit werd ontvangen. Ook de verlothig, welke door de vereeniging werd georganiseerd, was een financieel succes. Voor de vereeniging leverde zij aan baten op een totaal bedrag van f 1352.37, zoodat het batig kassaldo intotaal f 1982,54 be draagt. Ingevolge de ministeriëele voor schriften moest 50 pCt. van de opbrengst aan liefdadige instellingen worden afgestaan. Als gevolg daarvan werd een bedrag van f 907.20 aan den burgemeester ter hand ge steld die dit aan de daarvoor in aanmerking komende instellingen en vereenigingen af droeg. Voorts wijdde de penningmeester enkele sympathieke woorden van deelneming aan de ouders van het meisje, dat tengevolge van een btereurenswaardig ongeval tijdens de draverij overleed. Bij de nu volgende bestuursverkiezing wer den de heeren H. Koelman. F. Pleeging en D. Weys met vrijwel algemeene stemmen her kozen. De datum voor de in 1933 te houden hard draverij werd voorloopig vastgesteld op Don derdag 14 September. De definitieve datum zal in overleg met de zustervereeniging wor den bepaald. Na eenige besprekingen werd op voorstel van den heer P. Timmer besloten ook in 1933 weer een verloting te organiseeren Op voorstel van den voorzitter werd met algeheele instemming der vergadering be sloten een bedrag van f 200 ter beschikking te stellen, verdeeld over de nlaatselijke Crisis comité's van Beverwijk f 100, Velsen f 50 en Wijk aan Zee en Duin f 50. Nadat nog besloten was in de' volgende vergadering èen voorstel tot het aanvragen van de Koninklijke goedkeuring te behande len werd de bijeenkomst gesloten.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1