f 4.00 Gebr. modderman! H. VAN NIEL Hzn. Moderne Klokken deCenlrale 'Laai STOOM-PERMANENT INBOEDELVEILING A. DE NIJS - Kapper. PRETTIGE KERSTDAGEN. DE KLEINE WINST KALVERSTRAAT 162, IJMUIDEN-O. RADIO B GRAMOFOONHANOEL LOS- EN RIJWERK ^ELECTRISCHE WASCHINRICHTING^ BRINIOSTRAAT 3 T ellus-Horloget Zegel's Stof fenhuis Japonnen TIMMERHOUT NOODIG? goed passende buikband jj^UIDER COURANT ZATERDAG 17 DECEMBER 1932 VELSEN RAADSVERGADERING Twee voorstellen door B. en W. teruggenomen. De loonkorting van het gemeentepersoneel aan genomen. liet gymnastiekon derwijs opgeheven. Vacantie- toeslag blijft. De directeur van gas en water behoudt zijn ver goeding voor zijn auto. Vrijdagavond 7 uur werd de vergadering (jn den gemeenteraad voortgezet, g, en W. nemen terug het voorstel inzake ;e verlaging van de vergoeding voor klee- jjflg der politie alsmede het voorstel inzake rerïaging van de jaarwedden van den keu- [iiigsveearts, hoofd van dienst en van de ^ilp-keurmeesters. Aan de orde komt daarna het voorstel van gyrgemeester en Wethouders, de voor 1932 ieldende tijdelijke korting van 3 pet. op de ^•wedden en ponen van het gemeenteper- loneel ook voor 1933 toe te passen. 'pe heeren Visser (S.D.A.P.) en v. d. gteen (C.-H.) bestrijden het voorstel. De jjCer Vermeulen (A.-R.) heeft eveneens jezwaren tegen het voorstel. Dit lid wil de jgrste 500 gld. voor gehuwden vrijstellen van de korting. pe heer Zwanenburg (R.-K.) is voor voorstel. De heer van Heyst (N.P.) ijijst op de lage loonen in het buitenland en meent dat we in ons land de loonen daar mede in overeenstemming moeten brengen. Spreker zal vóór het voorstel stemmen. De heer tenBroeke (C.-H.) heeft 'in het reorganiseerd overleg tegen het voorstel ge deind. We staan nu voor de begrooting en je zaak is nu anders. We staan nu voor de verantwoordelijkheid en spreker heeft daar om zijn houding gewijzigd en zal vóór het voorstel van B. en W. stemmen. De heer Sluiters (C.-PI.) is tegen het voorstel. Spreker wijst er op, dat in het par ticuliere bedrijf meermalen wat bijzonders verdiend kan worden, wat in overheidsbedrij ven niet voorkomt. De overheid zit steeds aan de lage loonen te knagen maar aan de salarissen van mi nisters enz. wordt niet getornd. Laat men van bovenaf beginnen, zegt spreker. Ook het voorstel van den heer Vermeulen loeit.spreker niet veel. De heer Maas (R.-K.) herinnert er aan, dat hij verleden jaar behoorde tot de tegen stemmers van de 3 pet. korting. Spreker wijst or op, dat de laagste loonen het meest ge drukt worden. Het spijt den heer Maas, dat vorm van verlaging gekozen is want een ambtenaar met een hoog salaris kan het meeste missen. 1-Iet voorstel van den heer Vermeulen zou moeten beteekenen een ver lichting van de lagere loonen. Spreker zou gaarne een billijker voorstel zien en zou lie ver de verlaging van April willen intrekken en een algemeene korting van 3 pet. willen invoeren met aftrek van de eerste 1000 gld. Hij doet een voorstel van deze strekking. De heer Vermeulen meent, dat door het voorstel van den heer Maas een onevenredige druk voor de hoogere salarissen wordt ver kregen. De V o o r z i 11 e r zegt, dat wanneer het voorstel van B. en W. wordt verworpen, de geheele begrooting op losse schroeven komt. De heer va.n Woensel CC, P,) wil de eerste 2000 gld. vrijlaten. Dé heer N ij s s e n wethouder zegt, dat het voorstel van den heer Maas niet te overzien is. Het zou om praeadvies naar B. en W. ge zonden moeten worden en daardoor zou de begrooting niet afgedaan kunnen worden. De heer Maas had zijn voorstel eerder moeten indienen. De heer Tusenius, wethouder, vindt de voorstellen van de heeren Vermeulen en Maas vreemd. Deze hadden minstens 24 uur vroe ger moeten komen. Spreker is het met den heer Nijssen eens, dat de begrooting maar aangehouden moet worden en de heeren die fie meerderheid hebben, maar moeten uitma ken, hoe de begrooting er uit moet zien. De heer N ij s s e n verdedigt het voorstel van B. en W. De heer Visser heeft zelf er kend, dat de loonen hier goed zijn. Spreker staat op het standpunt, dat de gemeente een behoorlijk salaris heeft te betalen. Er is hier inderdaad een goede salarieering. Wanneer we de salarissen nog verder zouden moeten verlagen, zou de heer Nijssen voor de lagere salarissen een bijzondere regeling willen tref fen. Spreker zou bereid zijn het voorstel van den heer Vermeulen over te nemen. De Voorzi t't e r heeft in andere' gemeen ten dikwijls gemerkt een jalouzie tegenover de vaste salarissen van het gemeenteperso neel, vooral in tijden van laagconjunctuur. Dit geluid heeft, spreker hier niet gehoord en dat doet hem genoegen. Wanneer er geen buitengewone verandering in den financiee- len toestand der gemeente was gekomen zou spreker er niets voor voelen, de salarissen te verlagen, maar we moeten de begrooting, die spreker hoopt dat ze zal worden goedgekeurd, sluitend maken. Het is echter zoo dat we niet anders kunnen zegt spreker. Wanneer we ergens gelden voor be schikbaar stellen moeten we ook weten waar ze vandaan moeten komen. Er is geen andere uitweg. De begrooting heeft slechts een post van f 20.000 voor onvoorziene uitgaven en wat we meer voteeren moet van dit geringe bedrag af. In spreker's vorige gemeente, tien maal kleiner dan deze was voorgeschreven dat er steeds een post van f 6000 a f 7000 voor onvoorziene uitgaven op de begrooting werd geplaatst. De heer Dunnebier wethouder vindt het vreemd, dat iemand met de capaciteiten van den heer Maas met een dergelijk voor stel komt, zonder daarbij een becijfering te geven. Spreker staat perplex van dit voor stel. De heer Maas (R.-K.) kan zich de ver ontwaardiging' van de wethouders niet be grijpen. Wethouder Dunnebier.... „Veront waardiging? De heer Maas: Ja, u is verontwaardigd. Heeft de heer Vermeulen cijfers gegeven? De heer Vermeulen: „Ik zal ze geven. Wacht maar even". De heer Maas geeft dan een becijfering van de financieele gevolgen der voorstellen. Er zijn nog salarissen, die niet voor de volle 8 pet. korting in aanmerking komen. Spre ker wil bereiken dat ook deze in de korting betrokken worden. De heer Vermeulen maakt de opmer king, dat hij geen voorstel heeft ingediend. Spreker heeft de gevolgen der verschillende voorstellen berekend en komt tot de conclusie dat het voorstel van den heer Maas een te hoogen druk geeft voor de hooge salarissen. Het voorstel van B. en W. geeft f 180, spre kers voorstel f 220 en dat van den heer Maas f 300 minder voor een salaris van f 6000. De heer N ij s s e n, wethouder gaat dan aan het becijferen, waarna de heer Visser het voorstel van den heer Vermeulen auali- ficeert als een voorstel, waaraan we niets hebben. Verder bestrijdt de heer Visser de argumenten van den heer van Heyst. De heer van Woensel (C. P.) inter rumpeert. De heer Visser had wel gedacht, dat de heer van Heyst hulp zou krijgen van den communist. Als de heer Visser een opmerking van den heer Nijssen weerlegt wordt de raad eenigszms rumoerig. De Voorzitter: „Heeren het is hier geen opera". De heer Tusenius, wethouder, meent, dat we langzamerhand komen tot de lijn, door den heer v. d. Flier getrokken: conser vatief en democraat. Spreker zich richtende tot de R.-K. fractie zegt, dat men de zaak eerst in eigen boezem had moeten bespre ken. De Voorzitter neemt de restrictie van den heer Vermeulen over, zoodat het voor stel thans luidt: vrijstelling van korting van de eerste 500 gulden van de salarissen van gehuwden en kostwinners. Het voorstel wordt verworpen met 14 te gen 13 stemmen. De voorzitter schorst de vergadering'. Bij de heropening deelt de Voorzitter mede, dat de begrooting geen plaats open laat voor een wijziging. Bij een bespreking van den wethouder met Gedeputeerde Staten is gebleken, dat het noodig is, dat de lijn door B. en W. in de begrooting aangegeven, moet worden gevolgd. Het college wenscht bij stemming uitspraak van den raad, of de raad het oorspronke lijke voorstel van B. en W. wil aanvaarden. De heer Visser (S.D.A.P.) protesteert hier tegen. De Voorzitter brengt daarna in stemming het oorspronkelijke voorstel van B. en W. Dit wordt thans aangenomen met 14 tegen 13 stemmen. De heer Tusenius stemt thans met B. en W. mede, in tegenstelling met de eerste stemming. Aan de orde komt hierna het voorstel tot opheffing van het gymnastiekonderwijs. De heer v. d. Flier (S.D.A.P.) bestrijdt het voorstel. Spreker wijst er op, dat deze ge meente voor de forensen vele aantrekkelijk heden heeft. Men wijst steeds op de hooge belastingen, maar daartegenover staat, dat de huren veel lager zijn dan bijv. in Bloe- mendaal. Men moet de gemeente nu niet minder aantrekkelijk voor de forensen ma ken door een maatregel als opheffing van het gymnastiekonderwijs. Het is allerdwaast, gymnastieklokalen te bouwen en werktuigen daarin te plaatsen en ze niet te gebruiken. De heer Bosman, wethouder, heeft de overtuiging dat het gymnastiekonderwijs van groot belang is voor de jongelingschap, maar al onze bezuinigingen, zouden niet plaats moe ten vinden. We kunnen er echter niet aan ontkomen. De heer Tusenius, wethouder noemt de opheffing van het gymnastiekonderwijs een der noodlottigste bezuinigingen. De beter ge situeerden kunnen met heilgymnastiek nog wat bereiken, maar de arbeiders kunnen dat niet. De gemeente staat voor de keus, het geld voor het eene doel of voor het andere te gebruiken. Het is de gewoonte, dat het zangonderwijs wordt gegeven door die on derwijzers, die het kunnen. Zoo kan het ook rnet het gymnastiekonderwijs. De V o o r3.i t ter herinnert aan 'een bro chure, geschreven door iemand, 'dié lat'èr als minister een houding aannam geheel in strijd met wat hij in de brochure schreef. Toen hem dit voor de voeten werd geworpen, zeide hij dat men nergens zooveel last had dan van hetgeen men in z'n jeugd geschreven heeft. Ook spreker verkeert in ditzelfde geval want hij heeft 13 jaar geleden 'eén' brochure ge schreven over het nut van lichamelijke op voeding, maar nu moet hij meewerken aan de opoffering van het gymnastiekonderwijs. Na eenige discussie komt het voorstel van B. en W. in stemming. Het wordt aangeno men met 8 stemmen tegen. Intrekking vacantietoeslag. De heer Visser (S.D.A.P.)' vraagt, naar aanleiding van een mededeeling van de tafel van B. en W. of nu de begrooting in over leg' met Gedeputeerde Staten is opgemaakt, de raad nog recht heeft wijzigingen aan te brengen. Het voorstel wordt door spreker bestreden. Het is in het belang van de gemeente, dat de geest, dien we meer en meer zien, dat' de vacantie buiten wordt doorgebracht wordt aangewakkerd door een kleine bijdrage. De heer v. d. Steen (C.H.) meent, dat aanneming van dit voorstel voor de men- schen een dubbele tegenslag zou zijn. De heer Homburg (A.R.) zou willen we ten, wat er nu moet komen, dat voor de over zijde acceptabel is. Spreker stemt toe, dat de vacantietoeslag niet meer is dan een fooitje, maar het geven van een vacantietoeslag ver raadt in zekeren zin welstand. Is het bij dezen toestand niet oirbaar, het woord va cantietoeslag in de begrooting op te nemen? Spreker meent van niet. De heer van Woensel (C.P.) bestrijdt het voorstel. Hij meent, dat de vacantietoe slag te laag is. Als we niets anders te doen hebben dan de voorstellen van B. en W. aan, te nemen kunnen we beter naar huis gaan en de begrooting met den vuilnisman mee geven. De heer Maas (R.K.) meent, dat als het College werkelijk bezuinigen wil, men ook de andere emolumenten moet intrekken en niet alleen de 10 gulden vacantietoeslag van de arbeiders. Spreker herinnert er aan dat toen de heer Tusenius nog voorzitter was van de af deeling van den Metaalbon d in het collec tief contract een vacantie met toeslag is in gevoerd. Als men werkelijk bezuinigen wil, zijn er nog wel andere objecten te vinden. Bij de bedrijven zijn de losse arbeiders ontsla gen, maar van de ambtenaren nog niemand. Spreker zal niet voor het voorstel stemmen. De voorzitter zegt, dat het niet juist is dat de begrooting door Gedeputeerde Sta ten is voorgeschreven. De groote lijnen zijn echter met dit college besproken. Wanneer de begrooting gewijzigd wordt, huivert spre ker voor de gevolgen. Ook het gat van de 900 gld. moet gestopt worden. De heer Visser (S.D.A.P.) is over dit ant woord niet tevreden. Is het overleg met Ge deputeerde Staten gepleegd met een ambte naar of met de leden van Gedeputeerden clie hiervoor zijn aangewezen. De voorzitter: „Hét laatste". De heer Visser, voortgaande zegt, dat hij zich -niet kan voorstellen, dat Gedeputeerden de gemeente deze bezuiniging hebben opge legd. Gedeputeerde Staten geven nog een hoogeren vacantietoeslag. Spreker wijst er op, dat onlangs den directeur van gas en water een extra toeslag van 500 gld. voor het gebruik van een auto is toegestaan. Van spreker's fractie kan een voorstel verwacht worden, dezen toeslag niet meer te verleenen. Er zijn nog meer bezuinigingen te vinden. De voorzitter zegt, dat de hoofdoor zaak van de bespreking met Gedeputeerden 1 was te trachten, de crisislasten over eenige jaren te verdeelen. Dit zou worden toege staan indien er een sluitende begrooting kwam en het tekort van 55000 uit de ge wone inkomsten werd gevonden. De voor waarden zijn niet in details uitgewerkt. De heer v. d. F1 i e r (S.D.A.P.) wijst nog op de onmogelijkheid, de begrooting sluitend te krijgen wanneer de crisislasten niet over een aantal jaren verdeeld worden. Liever de kosten over 20 jaren te verdeelen. De voorzitter zegt nog, dat Gedepu teerden aflossing in 5 jaren hebben geëischt, waartegenover het college 10 jaren heeft ge steld. Met gevoelsargumenten komen we er niet, zegt spreker. Het pleiten in een derge lijke conferentie is altijd m-oeilijk want Ge deputeerde Staten zien meer de groote lijnen. Na eenige discussie wordt het voorstel van B. en W. in stemming gebracht. Het wordt verworpen met 9 stemmen voor. Het voorstel tot storting van de winst van de waterleiding over 1933 in de gemeentekas wordt aangenomen met de stem van den heer van Woensel tegen. Aan de orde komt daarna het voorstel der S.D.A.P.. het tekort van 55000 over te bren gen naar den kapitaaldienst en de daardoor vrijkomende gelden te besteden voor sociale maatregelen, door den raad nader vast te stellen. Het voorstel wordt door den heer Visser verdedigd. De heeren Sluiters (C.H.) en Maas (R.K.) zullen tegen het voorstel van den heer Visser stemmen. Het voorstel wordt verworpen, 9 stemmen vóór. Het tweede voorstel der S.D.A.P., de bedra gen voor het schoonmaken van scholen, raadhuis en andere gebouwen, uitgetrokken op de begrooting voor 1933 te verhoogen en hiervoor dezelfde bedragen uit te trekken els in 1932 wordt eveneens verdedigd door den heer Visser, die er op wijst, dat de schoon- maa ksters een zeer laag loon verdienen. Ook de heer tenBroeke acht het loon te laag om verlaagd te worden. De heer Dunnebier wethouder wijst er op, dat de loonen twee jaar geleden zijn ver hoogd. B. en W. meerten, dat deze verhoo ging thans in aanmerking komt om te ko men vervallen. In stemming gebracht, wordt het voorstel verworpen met 13 stemmen vóór. Het voorstel der S.D.A.P., het schoonmaken van scholen enz. in eigen beheer door de ge meente tegen uurloonen te laten verrichten en deze uurloonen vast te stellen na overleg met de commissie van Georganiseerd Overleg gaat naar B. en W. om prae-advies. Vervolgens komt in behandeling de volgen de motie der S.D.A.P. „De raad der gemeente Velsen verzoekt aan de Raadscommissie voor Steunverleening en de Instellingen van M. H. werkloozen en armlastigen, welke niet in staat zijn de re kening voor het verbruikte electrisch licht ineens te voldoen, hierin behulpzaam te zijn door indien noodig en hierom wordt ver zocht, dit bedrag voor te schieten, met ver rekening eventueel op den steun". De heer Visser trekt de motie in, in af wachting van het advies van de commissie. De heer van Woensel (C.P.) neemt de motie over met die wijziging, dat de gelden niet worden voorgeschoten maar betaald uit de gemeentekas. Het voorstel wordt niet ondersteund. Aan de orde komt daarna de begrooting van het grondbedrijf. De heer Luikman (S.D.A.P.) stelt voor den post voor kosten van administratie te verlagen met f 580.20 voor aandeel salaris boekhouder en 300 voor bureaubehoeften. Dé heer Dunnebier, wethouder, zegt,- dat alleen de gemaakte kosten ten laste van het bedrijf komen. De heer Luikman trekt het voorstel in. De begrooting wordt goedgekeurd Gasbedrijf. De heer Sta rk (S.D.A.P.) merkt op, dat een deel van het lagere personeel is ontsla gen, maar dat in de hoogere regionen nie mand ontslagen is. Spreker zegt voorts, dat de commissie voor gas en water slechts één maal heeft vergaderd. Gevraagd naar de reden, antwoordde de wethouder: „er is geen ruzie, er is geen arbeid". Spreker's 'fractie heeft gestemd tegen verhooging van den gasprijs. Nu blijkt, dat de winst lager is ge raamd. Het gemiddelde gasverbruik is ver laagd. Alleen bij de gebruikers van gas. tegen een lager tarief is het gestegen. Wat de toe lage van 800 voor vergoeding aan den direc teur voor het gebruik van een auto betreft, stelt spreker voor deze op 300 terug te bren gen. Spreker brengt voorts naar voren het eigenaardig geval, dat hij het bedrijf vier familieleden van den directeur werkzaam zijn. De heer van Woensel (C.P.) meent, dat de geheele vergoeding wel afgeschaft kan worden, want de directeur verdient genoeg. De heer ten Broeke wijst op het hooge gedrag van 300 voor eigen gas en wenscht beschermde lampen der straatverlichting. De heer T u s e n i us, wethouder beant woordt de sprekers. Als de vergoeding voor de auto niet wordt gegeven zal de dienst een eigen auto noodig hebben. In Bloemendaal heeft de directeur een vergoeding van 900. in Beverwijk van 15 ets. per K.M., Amers foort heeft een dienstauto, Hilversum be taalt een vergoeding van 1200. Spreker noemt verder een aantal cijfers omtrent ver richte werkzaamheden. Er is berekend, dat minstens 1500 a 1600 noodig is voor het gebruik van de auto. Het is geen pleiziertje voor den directeur, het is een stuk gereed schap. Op een opmerking van den heer Hom burg (A.R.) over de kwaliteit van het gas antwoordt de heer Tusenius, dat de ca lorische waarde hooger is dan vroeger. De heer Van Woensel (C.P.)„Wat is een calorie?" De heer Tusenius zegt, dat dit een hoe veelheid warmte is, noodig om 1 L. water 1 graad te verwarmen. De heer Van Woensel: „Dat is juist". „Dus het was een strikvraag" zegt de w e t- houder. De heer Maas (R.K.) geeft het college in overweging, te onderzoeken, of gezien de mindere werkzaamheden, met een kleinere vergoeding kan worden volstaan. De heer Tusenius wethouder zegt, dat ook in het college stemmen opgingen tot ver laging, maar het onderzoek heeft uitgewe zen dat dit niet kon. de werkzaamheden zijn eerder vermeerderd dan verminderd. De heer Vermeulen (A.R.) meent, dat er alleen aanleiding tot verlaging bestaat, wanneer de auto alleen door den directeur gebruikt wordt. De heer van Woensel (C.P.) stelt voor aan arbeiders gas te verstrekken togen kost prijs. Het voorstel van den heer Stark wordt ten slotte verworpen met 10- stemmen voor. Het voorstel van den heer van Woensel wordt niet gesteund. De begrooting van gas en water wordt goedgekeurd. De voorzitter verdaagt om elf uur de ver gadering tot Dinsdagavond 7 uur. VEREENIGING DER NOTARISSEN TE HAARLEM. Verkooplokaal ,,'T NOTARISHUIS", Bildetdijkstraaï 1 a. Directeur: Jhr, G. EUAS. Telefoon 11928. DINSDAG en WOENSDAG 20 en 21 DECEMBER 1932, des morgens te 10 uur, ten overstaan van den Notaris W. H. VAN ARKEL, waarbij o.a. eik. slaapkamer-ameublementen, electr. pianola-piano, piano, bioscope-toestel met toebehoor en, en een groote partij wit-gel. ijz. ledikanten met toebehooren. BEZICHTIGING: MAANDAG a.s. van 10 tot 4 uur. KNIPPEN, WASSCHEN, WATERGOLF, geen rood worden, dor of verbranden der haren, 6 maanden schrift, gar., voor slechts 3. TROMPSTRAAT 158, I3MUIDEN-OOST. Tot onze diepe droefheid is door een noodlottig on geval in den Heere over leden onze geliefde Vader en Broeder, de heer Theodorus Oudhoff, in den leeftijd van 77 jaar. IJniuïderi-Oost. IC Dcc. '32 Lagerstraat 10 S, OUDHOFF T, OUDHOFF F. OUDHOFF A. OUDHOFF H, OUDHOFF' A. OUDHOFF C. OUDHOFF De begrafenis zal plaats vinden op Dinsdag a.s. des namiddags 2 uur op de algemeene begraafplaats t- IJmuidcn. Uw aangewezen adres voor MANUFACTUREN, LINGERIES is Buitengewoon goedkoope aanbiedino in KOUSEN, SOKKEN, DUMPERS, PULLOVERS, DAPONNEN en GEMAAKTE WOLLEN GOEDEREN. NERGENS ZOO GOEDKOOP! NERGENS ZOO SOLIDE! Aanbevelend. 3. SAEKER. ANEGANG 44 TRAVÏATA TELEFOON HAARLEM F. P J. SPEE 14 828 TELEFUNKEN SERVICE STATION Uit voorraad leverbaar alle TELEFUNKEN RADIOTOESTELLEN. Groote sorteering in Koffergramofoons en records De nieuwste KERSTPLATEN op de verschil lende merken hebben wij voorradig. Do Directeur van Openbare Werken te Velsen is voornemens op Vrijdag 23 December .19 32 in het openbaar aan te besteden: Het lossen en vervoeren van materialen gedurende het eerste halfjaar 11)23. De voorwaarden, waarnaar moet worden Ingeschreven, zijn a ƒ0.50 verkrijgbaar aan het bureau O. W. te Velsen. i'i chtige eolleetii KERSTMIS- EN NIEUWJAARSKAARTEN „DE FAZANT" FAZANTENLAAN 39 leeuwenlaan I.JM IJ1DÊN Oost dB ADRES! U1IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII1IIIIIIIIIIIIIIIIIII1II MAANDAG 19 DECEMBER OPENING van een naar de eischen des tijds ingerichte ELEC TRISCHE WASCHINRICHTING. Eenige wasch- inrichting in deze gemeente, die door de mo dernste machines de meest hygiënische is. Ingericht voor groot bedrijf, zoowel als voor fijne wasch. Concurreerende prijsberekening, zoowel per stuk als per kilo. Zendt ons een proefwasch en U zult tevreden zijn. Wasschen worden zonder prijsverhooging gehaald en gebracht. Aanbevelend, GEBR. MODDERMAN. Groote Houtstraat 86 Haarlem Speciaal gesorteerd in: gep. noten met gong -en bimbamslag Veitegenwoordiger voor Haarlem en Om streken van de bekende Arbeiders Levens- ;-Verzekering - Rijnstraat 24 - Den Haag in Uw maken voor slechts Kalversiraat 116 VOOR KERSTGESCHENKEN iltiurlijk naar Sigarenmagazijn „DE FAZANT" FAZANTENLAAN 39 li. Mocuwenlaan, IJMLIDIO.V-Oost JE ADRES! ZAANL. HOUTHANDEL KALVERSTRAAT 59—61 IJmuiden-Oost Tel. 788 TE KOOP GROOT WOONHUIS zrer voordeel, tot -winkel om te bouwen a 5500.op drukken stand te I.Jimiiden Oost. Br, JJ 76 Bureau IJ muider Courant, Keu- nemerlaan -12. \VIc prijs stelt pp yffi welke Voldoet aan alle eischen, vervoegt zich hij W. C. BERCISCH BANDAGIST Nieuwe Gracht 33 Haarlem Tel. 11288 Het cenig vakkundig' adres in Haarlem en omgeving GEDURENDE DE MAAND DECEMBER hij aankoop van 2.een pracht KALENDER CADEAU Sigarenmagazijn „DE FAZANT" FAZANTENLAAN 39 li. Mocuwenlaan, Ï.IMUIDEX-Oost JE ADRES! Wie niet adverteert wordt vergeten

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 3