t BRIDGE EN SPEL DAMRUBRIEK EEN WEKELIJKSCHE RUBRIEK. UIDER COURANT ZATERDAC 17 DECEMBER 1932 VOETBAL. Het programma voor Zondag Stormvogels heeft Zondag j.l. tegen Hil versum een kostbaar puntje verspeeld. In derdaad is ook ons het gelijke spel na de 9I overwinning in Hilversum tegengevallen maar om nu reeds te spreken van de bijna spreekwoordelijk geworden 2e helft-inzinking van Stormvogels, zooals door velen reeds ge daan wordt, lijkt ons wel wat voorbarig. Het is waar, de laatste weken behalen de Vogels niet meer de sprekende overwinningen welke in den aanvang van het seizoen voetballend Nederland de oogen verbaasd naar IJmuiden deden richten, maar het niet-verwachte ge lijke spel tegen Hilversum mag, gezien de abnormale terreinomstandigheden, geen reden zijn te twijfelen aan gunstige resulta ten in komende wedstrijden. Morgen komt Lagendaal's club in IJmui den, voor menigeen ongetwijfeld een reden om den oud-internationaal en Xerxes-goal- getter in actie te zien. In R'dam verloor Xerxes na een gunstigen inzet van het seizoen ,met 51 van Storm vogels. Lagendaal „genoot" toen een bijzon dere bewaking van Prins en kon tegen den veel kleineren, maar stevigen Stormvogel, weinig uitrichten. Een dergelijke bewaking staat den Xerxaan morgen weer te wachten. Over het aantal tegen-punten kunnen we dus vrij gerust zijn. Dat zal naar onze meening niet zooveel meer bedragen dan in Rotterdam. De groote vraag is dan ook: „Hoe zal de voorhoede zich hou den?" De laatste weken heeft dit deel van het elftal niet de indruk gevestigd een kam pioensvoorhoede te zijn. Ongetwijfeld is het ontbrekerf van Ketting hierop van grooben invloed, maar er zijn nog andere factoren als bijv. de minder goede steun, welken de voorhoede uit de middenlinie ontvangt, het minder vlotte tempo, het verwaarloozen van positie-spel enz. Slagen de Stormvogels er in hun ouden vorm weer te pakken te krij gen, dan blijven beide punten op IJmuiden, anders vreezen we dat de blauw-hemden er niet zonder kleerscheuren zullen afkomen. V.S.V. boekte na een weinig hoogstaan- den wedstrijd een 0.1 overwinning op 't Gooi, daarmee in het bezit komende van twee kostbare punten. Want 't moge waar zijn, dat de positie van de LJmuider rood- hemden door het nog steeds blijven falen van Blauw Wit reeds vrij safe was, feit is, dat met een „kwispelen van den staart" in de tweede helft van het seizoen altijd geducht rekening moet worden gehouden. En in dit verband kon V.S.V. de beide punten best gebruiken. Door de slechte terreinomstandigheden kan nog geen oordeel geveld worden over de nieuwe opstelling der V.S.V.-voorhoede. Ge constateerd kon worden, dat het nog niet „gesmeerd" liep, maar dit kon ook niet an ders verwacht worden. Zelfs goed geplaatste ballen kwamen op het effectvolle terrein niet altijd op hun bestemming aan. Zondag speelt V.S.V. op Hou trust tegen H. B. S. In den tijd, dat de IJmuider voor hoede nog niet de kunst van doelpunten maken verstond, verloor V. S. V. met 01 van de zwarte Hagenaars. Na dien tijd is de rood-witte aanval wel wat productiever geworden en heeft H.B.S. niet gegeven wat van haar verwacht werd. Speciaal in de ont moeting tegen Feijenoord op Zondag j.l. vielen de zwartjes ontzettend tegen. Maar laten de V.S.V.'ers om deze reden de zaken niet te kalm opvatten, want H.B.S. heeft met een binnentrio bestaande uit Van Kes- teren, Ophorst en Van Vliet, een voorhoede die toch doelpunten maken kan. Bij een normale krachtsinspanning van V.S.V. reke nen we er echter vast op, dat minstens één punt mee naar IJmuiden gaat. Kinheim heeft het dan ten tweede male niet tegen E.D.O. kunnen bolwerken, zoodat vrijwel is komen vast te staan, dat Kinheim van de lijst van kampioensgegadigden moet worden afgevoerd. We weten natuurlijk wel, dat E.D.O. er nog niet is, dat Kinheim nog een kansje heeft, doch den constanten vorm waarin E.D.O. tot dusver heeft gespeeld, in aanmerking genomen, gelooven we niet, dat Kinheim voor de bovenste plaats nog aan spraken zal kunnen doen gelden. Het zou er al op aan moeten, dat E.D.O. thuis van Zee- burgia verloor en deze club op haar beurt in Velsen Kinheim's meerderheid moest erken nen. In dat geval zouden de Kinheim-papie- ren weer iets rijzen. Morgen krijgt Kinheim T.O.G. uit Amster dam op bezoek, een makkelijker tegenpartij dus dan den vorigen Zondag! We vermoeden dan ook, dat Kinheim op beide punten be slag zal leggen. De Kennemers verspeelden wederom een kostbaar puntje, thans tegen Zeemeeuwen. In de tweede helft leek het aanvankelijk, of de Wijkers zelfs gingen verliezen, maar weldra keerden de kansen en 'leek een Ken- nemers-zege vrij zeker. Totdat kort voor het einde Zeemeeuwen toch nog gelijk maakte. Thans heeft Kennemers dus 2 verliespun- ten meer dan O.V.V.O. De volgende tegenpartij is D. J. K. Ken nemers sloeg deze Amsterdamsche vereeni- ging in Beverwijk met 61, maar op eigen terrein schijnen de Amsterdammers heel wat meer mans te zijn. Aangepakt dus, Kennemers! Beverwijk krijgt Zilvermeeuwen op be zoek. We rekenen maar weer op de zooveel- j ste overwinning der Wijkers, doch geven ze in overweging de tegenpartij niet te onder schatten. Stormvogels 2 veroverde in Hilversum een kostbaar puntje, dochhet hadden er twee kunnen zijn, als Hilversum niet een penalty had toegekend gekregen. Toch is en blijft het voor de Vogels oppassen, want Zee- burgïa 2 behaalde wederom een overwininng Een overwinning op Blauw Wit 2 op Zondag a.s. zou Wagenaar c.s. dan ook van pas ko men, maarzoover zijn we nog niet V.S.V. 2 had blijkbaar heel wat minder last van het harde terrein dan T.O.G. 2 en boekte weer eens een ouderwetsche overwin ning. We rekenen morgen op een herhaling tegen West-Frisia 2, al zal dan mogelijk de overwinning niet zoo sprekend zijn. Kennemers 2 ontvangt Helder 2. Daaruit kunnen de Wijkers minstens één puntje dis- .tilleeren. H. B. S.—V. S. V. V. S. V. vertrekt als volgt naar den Haag: v. d. Wint, Van Zutfen, v. d. Griendt, Heyermans, De Koning, Wolf Sr., Wolf Jr., Van Osch, Wey Jr., v. d. Lugt, Hillekamp. HET V. S. V.- ELFTAL. Naar we vernemen heeft de ex-Z.F.C.er en Ajaxied Den Boer overschrijving gevraagd naar V.S.V. Hij is gerechtigd om met in gang van 25 December a.s. voor de IJmui- denaren uit te komen. D. H. C.—V. S. V. Voor verschillende vereenigingen zijn op 2den Kerstdag zgn. inhaalwedstrijden vast gesteld. Naar we vernemen, speelt V.S.V. op dien dag een dergelijken wedstrijd tegen D.H.C in Delft V. S. V. 2—WEST FRIS IA 2. V. S. V. 2 brengt het volgende vrij sterke elftal in het veld: Michel, Zuurbier, Kok, Kossen, Kraak Piet, Schellevis, Michel, Wey, de Wolf, Spoor. BLAUW WIT 2—STORMVOGELS 2. Stormvogels 2 komt als volgt uit: Wagenaar, N. N.. Van Gelder, Zwaan, Spruyt, Rijkeboer, de Jonge, Van Pel, Schipper, Spruyt, v. d. Steen HAARL. VOETBALBOND. OVERZICHT. De thans weer afgeloopen vorstperiode was oorzaak dat Zondag jl. vrijwel alle voetbal velden in een onbespeelbaren toestand waren. Slechts een tweetal wedstrijden in Halfweg en Zandvoort voor de lagere afdeelingen kon den doorgang vinden; voor het overige werd alles afgelast. Voor Zondag a.s. zijn wederom een zeven tal eerste klasse wedstrijden vastgesteld. In 1 A gaat R.C.H. 3 bij Schoten 2 op be zoek en het zou al vreemd moeten loopen als de Racing niet twee punten rijker huiswaarts keerde. Ripperda achten wij sterk genoeg om op eigen grond van Damiaten te winnen, ter wijl E.H.S., hoewel in Velsen spelend, toch ook van V.S.V. 3 behoort te winnen. Kinheim 2 zal in Haarlem 4 zeker een las tige tegenstandster treffen en wij hebben dan ook wel hoop dat minstens één punt voor onze stadgenooten is. Aan den Middenweg ontmoeten E.D.O. 3 en H.F.C. 3 elkaar. Beide elftallen behooren niet tot de sterksten. Een gelijk spel of kleine overwinning voor de gasten lijkt ons het meest waarschijnlijke resultaat. In 1 B zullen de hekkensluiters, D.W.O. hun geluk beproeven tegen D.I.O. Wij betwij felen echter of de gasten één of meer punten als aandenken aan hun bezoek zullen ach terlaten. Bij SpaarnevogelsBloemendaal 2 zijn de kansen vrijwel gelijk. Het volledige programma luidt: Af deeling IA* Ripperda'Damiaten 10 uur E.D.O. 3—H.F.C. 3 10 Haarlem 4Kinheim 2 10 Schoten 2R.C.H, 3 10 V.S.V. 3E.H.S. 12 Af deeling 1 B: I.V.O.—R.C.H. 4 (uitgesteld) D.W.O.—D.I.O. 10 SpaarnevogelsBloemendaal 2 10 Afdeeling 2 A: D.S.K.Spaarnestad 10 Kinheim 3Haarlem 3a 10 E.T.O.Swastika 2 Afdeeling 2 B: D.O-A.H.F.C. 4 10 Beverwijk 2-Haarlem 5 12 Afdeeling 3 A: Kennemers 5Kinheim 4 10 R.C.H. 7D.S.K. 2 10 E.H.S. 2I.V.O. 2 10 Afdeeling 3 C: Kenau 2—V.S.V. 5 10 Damiaten 2Spaarnevogels 3 10 Afdeeling 3 D: V.V.H. 3—Swastika 2 10 Afdeeling 3 E: V.V.B. 2Stormvogels 5 10 D.I.O. 3Kennemers 9 12 Thalia 2Kinheim 5 10 Bloemendaal 4I.V.O. 3 10 Afdeeling 3 F: Zeemeeuwen 4—VI. Vogels 2 10 Kennemers 7DeCeO 10 HeemstedeV.V.B. 3 10 D.I.O. 4—R.C.H. 10 10 Afdeeling 3 G: Droste 2Hillinen 5 10 RozenprieelBloemendaal 5 10 Haarlem 6—E.H.S. 3 10 Afdeeling 3 H: Hillinen 2Schoten 4 10 Zandvoort 5Haarlem 7 10 Afdeeling 3 I: T.H.B. 4—H.F.C. 6 10 Afdeeling 3 J: Halfweg 4E.D.O. 9 10 Swastika 4-Zandvoort 4 10 R.C.H. 11—D.W.O. 4 10 Spaarnestad 2—DeCeO 4 10 Afdeeling 3 K: Halfweg 2Ripperda 3 2 uur Vijfhuizen 3Hillegom 3 2 V.O.G. 3—Haarlem 8 10 JUNIOREN COIMPETITIE. Afdeeling A: Bloemendaal aZandvoort a (uitgesteld) E.D.O.a—V.S.V. a 10 Afdeeling B: Stormvogels b—Haarlem b 12 R.C.H. bBloemendaal b 10 Afdeeling C: DeCeO—R.C.H. c 10 I.V.O. aT.H.B. 2 HillegomKinheim 10 VI. Vogels bHalfweg 10 Afdeeling D: V.O.G.Spaarnevogels 2 V.S.V. b—Hillinen 12 SpaarndamH.F.C. b 10 Afdeeling E: Kennemers cD.I.O. 10 E.D.O. c-Bloemendaal d 10 H.F.C. c—I.V.O. b 10 1 R.C.H. eBeverwijk 12 Haarlem dR.C.H. f 10 Onder lei'ding van B. Dukel. WEDSTRIJDRUBRIEK No. 3. Allereerst zullen wij de oplossing geven van het vraagstuk van rubriek no. 1. De stand luidt: Uit de oude doos. Wit: 14 23 28 32 33 37 40 42 47 49 50. Zwart speelt 1319 Zwart: 3 5 7 8 9 13 17 20 25 26. Wit aan zet wint als volgt: Wit: 28—22 17x39 37—31 19x48 40—35 26x37 4741 37x46 4843 en wit wint hier op bijzon der geniale wijze. Goede oplossingen kwamen in van de vol gende heeren; P. van Buuren 11 p. G. Postma 11 p. G. W. Schoone 10 p. A. Ligthart 10 p. C. Buys 10 p. C. Suyk 11 p. F. Vrijhof 11 p. P. v. d. Velde 11 p. K de Jong 11 p. P. de Boer 11 p H. Nieiiwenhuïzen 8 p. C. Rike 9 p. G. van Zanten 5 p. Schouten 4 p. N. Wildschut 4 p. H. de Boer 1 p. v. d. End 1 p. J. A. Koppei- man 1 p. G. Haver 1 p A. Schager 1 p. II. Schaap 1 p. DE LOTING EN EEN NIEUWE WEDSTRITD. Donderdagavond j.l. had in 't clubgebouw van D, C. IJ. de loting plaats die door den 12-jarigen C. Suyk werd gewonnen. Onze hartelijke gelukwensch voor den prijs winnaar. Wij hebben den prijs inmiddels aan den gelukkigen prijswinnaar toegezonden. Zooals men weet valt deze prijswinnaar en de spannende race tusschen de andere op lossers zal wel blijven voortduren. Naar aanleiding van de groote belangstel ling waarin deze damrubriek zich mag ver heugen, heeft de redactie besloten een bij zondere attractie daaraan te verbinden. Zooals men aan bovenstaande ladder kan zien is een groot aantal deelnemers één of meer punten achter bij het aantal dat reecis in 't bezit is van 11 punten. De redactie heeft besloten om nu met deze deelnemers een nieuwen wedstrijd te organiseeren, en waardoor tevens eventueele nieuwe oplossers de kans krijgen om nog mede te dingen. Er zullen ook tien problemen worden ge plaatst, elke week één en als prijs heeft de redactie beschikbaar gesteld een verguld zil veren draagmedaille. Deze wedstrijd za-1 steeds gemerkt worden als een probleem geplaatst is met het volgende kenteeken X met het nummer. Dus met de oplossers die geen elf punten hebben en met hen die nog voor 't eerst wil len inzenden wordt een nieuwe wedstrijd ge organiseerd waarvan het eerste vraagstuk hieronder volgt: Hebben oude oplossers geen lust om met den nieuwen wedstrijd mee te doen, dan blijft hun puntenaanta! genoteerd bij de wedstrijd rubriek. Anders vervallen de punten als wordt medegekampt met de nieuwe rubriek, daar natuurlijk gelijk moet worden begonnen. Ko men meer dan één deelnemer op tien punten aan dan zal het lot moeten beslissen. Ook wordt op prijs gesteld wanneer deelnemers geen idee hebben om met den nieuwen wed strijd mede te dingen, dit even te vermelden, terwijl de redactie gaarne van de oplossers van twee vraagstukken de oplossingen zou willen ontvangen. Allereerst laten wij dan het vraagstuk voor onze wedstrijdrubriek No. drie volgen: Het vraagstuk ontleenden wij aan ,,Het Damspel" 1926 van den heer M. Hendriks te Velp, die met dit vraagstuk in den interna tionalen problemistenwedstrijd den eersten prijs won. ZWART door M. W. ETTY LEAL Bij een kampioenswedstrijd werd het vol gende spel, dat aan de practijk ontleend was, aan de spelers uitgedeeld. Bij dezen wedstrijd werden dus vooraf opgemaakte verdeelingen gebruikt, wat aan de spelers bekend was, die daardood op hun „qui-vive" waren. Ha KI Ru Sch 4 V B A 9 9 10 4 3 8 3 3 2 N w O Ha.:B, 9 6 Ha. H, V, 8, 7 KL: H, 8 7, 5, 2. KL: A, B, 10. Ru.: A. 2. Ru- H, 10, 7 Sch.: 5, 4. Sch.: 6 Z Ha KI Ru Sch A 6 V H 10 8 V 3 5 B 4 9 7 nn up p mmr\ ék Él I WIT Wit 10 schijven op: 17 28 32 35 38 39 40 41 44 45. Zwart 10 schijven op: 2 4 9 15 16 18 19 20 29 36. Wit speelt en wint. Telt voor 1 punt in den wedstrijd. Als no. één van onzen nieuwen wedstrijd hebben wij gekozen een probleem van wijlen H. W. Blijdensteïn, wiens werk men reeds eerder in onze rubrieken kon aantreffen No. 1 Rubriek X. Auteur BI ij de ns tein „Het Damspel" 1928, ZWART WIT De stand luidt: Zwart: 8 10 14 40 en 1 dam op zéven (7). Wit 6 schijven: 19 22 23 32 49 50. Wit speelt en wint. Telt voor 1 punt in den wedstrijd. HOE LEER IK DAMMEN? LES 15. Wat moet ik doen om binnen een paar aar een sterk speler te zijn? No. 2. In de vorige rubriek hebben wij het gehad over 'den snellen groei in de damsport van personen, clubs enz. Thans dus hoe men dat spel (3228) het best leert begrijpen en spelen. Wij hebben voor ongeveer vier maanden ge leden een rubriek gereserveerd voor onze be ginners. Reeds in de eerste rubriek hebben wij aangetoond, dat wit zoowel zwart negen openingen heeft, doch wit is nu eenmaal re- jlementair verplicht het te openen. Voor wit lebben wij toen ineens geopend met 3228. Waarom, zult u zieh afvragen. Omdat o. i. dit de opening is in het damspel die voor den beginner het beste en gemakkelijkste is te begrijpen. De ontwikkeling der stukken loont in die opening het best. Men moet zich nu indenken voor 't bord te zitten in aanvang- Bij dit spel uit de practijk was door N.-Z. vier Schoppen geboden, welke gemaakt wer den door O.-W. Als men het bekijkt, ziet men dat N.-Z. moeten maken: 5 Schoppenslagen, drie Hartenslagen (1 voor het Aas en 2 door af te troeven) en als de tegenpartij een fout maakt door Ruiten aan te trekken, in die kleur ook nog 2. Het bieden was als volgt gegaan: Z. 1 Schoppen, W. pas, N. 2 Sch, O. 3 Harten, Z. 3 Sch., W. 4 Harten, N. 4 Schoppen, waarna werd rondgepast. Wie onze theorie van de Quick tricks heeft gevolgd, zal opmerken dat N.-Z. er slechts 31/2 hebben, O.-W. 4. Deze meerderheid helpt hun echter alleen bij Harten troef, maar toch moesten N.-Z. door de kracht van O.-W. niet meer dan 2 aan trek kunnen maken. W. kwam uit met Harten Boer (logischer wijs n.l. de hoogste van door partner geboden kleur), welke Z in eigen hand met het Aas nam. Om de tegenpartij nu in de war te brengen, speelde hij heel listig Klaveren, waardoor hij W. aan slag bracht, die met het oog op de Vrouw in blinde, de Heer ingooide. Aangezien hij zag dat in N. renonce Harten was, door Z. op een dwaalspoor gebracht met diens Klaveren, speelde W. Ruiten en liep zoodoende in de gestelde val! Het wreekt zich dikwijls als men een nieuwe kleur aan trekt, waar men niets van weet, hier be zorgde deze fout aan N.-Z. den robber. Door het aantrekken van een nieuwe kleur maakt men ook bij Sans dikwijls niet alleen den partner, maar ook de tegenpartij wijzer, wat dikwijls kwade gevolgen heeft, zoo ook hier voor O.-W. Z. kwam nu net waar hij heen wildewegwerken van de tegenzittende hooge Ruiten, dan troef slaan en dan waren de overige Ruitenslagen voor hem. In den kampioenwedstrijd was het verloop anders. Men was voorzichting met de weten schap dat het eën uitgezocht spel was en loerde op voetangels en klemmen. Daar bood Z 1 Sch., W. paste, N. bood 2 Schoppen, waar na werd rondgepast. Ook hier kwam toe valligerwijs W met Harten Boer uit, hoewel zijn partner niet had geboden, Z nam die met het Aas en maakte net zijn twee slagen omdat de tegenpartij hier niet in fout verviel welke op het gewone partijtje was gemaakt. Het leerzame van zulke voorbeelden is dat men hieruit kan zien hoe verschillend in temperament en taxatie verschillende spelers zijn. Op dezelfde verdeeling toch kwam een ander team tot 4 schoppen n a4 Harten. Hier had zelfs 2 Schoppen geen oppositie, de Harten worden niet eens genoemd. stellïng. dus ieder met 20 stukken. Nu moet u zichzelf afvragen: „Hoe moet ik mijn sehij ven productief maken om van de anderen te winnen? Deze vraag kan iedereen zichzelf beantwoorden, doordat men dan begrijpen kan, dat men de schijven in het midden van 't bord op moet stellen en niet naar den rand zooals een sterk huis-, tuin- en keuken speler dit gaarne doet. Begrijpelijk is toch dat een schijf midden op 't bord meer waarde kan produceeren dan een schijf die men naar den rand speelt. Dus ook kan men zich nu in denken, dat bij de begïnstelling de eene schijf sterker staat opgesteld dan de andere. Is het een wonder, dat men al spoedig schijf dr; van zwart den naam gaf van „kroonschijf' daar deze schijf het allergunstigst stond op gesteld en het juist deze schijf is die op alle ruiten van de vijandelijke partij kan komen (voor wit 48), terwijl schijf 5 dit of 1 dit niet kan. De schijven die dus omringd staan van deze kroon- of koningschijf, komen dus ook in aanmerking om alle vijandelijke ruiten te bezetten. Dit zijn o.a. een pyramide vormend voor zwart: 3 2 4 8 9 13 en voor wit 48 47 49 42 43 38, terwijl nog een groepje sch-'jven dit zou kunnen doch in verminderde waarde. Kan men zich nu indenken dat men deze pyramide Iaat staan als basis van de 20 om de andere 20 combinatie of positioneel te overtreffen. Dit nu is het geheim der 32—28 opening. Als men nu de overige schijven om deze wikkelt met steeds de pyramide als basis en men weet op kan men spoedig een in de laatste jaren naar welke ruiten dit het beste kan geschieden, dan voren gekomen spelgenre spelen, hetwelk men „flankspel" noemt. Ook nu kan men begrijpen dat een schijf, die op ruit 5 of 46 staat op gesteld zoc spoedig mogelijk en toch voorzich tig moet worden opgespeeld en in 't spel ge bracht, om die reden dat genoemde schijf maar over een ruit kan en dat is voor zwart over 10 en wit over 41. Oplossingen en correspondentie binnen ne gen dagen. HOCKEY BLOEMENDAAL'T GOOI. Het programma voor Zondag geeft spe ciaal voor de Haarlemsche eerste klasse spannende matches: Eerste klasse: Bloemendaal't Gooi. Promotie. 't Gooi 2Bloemendaal 2 Victoria—M. H. C. Tweede klasse. DelftH. B. S. M. H. C. 2—Hilversum 3 Derde klasse: H. B. S. 2Bloemendaal 3 M. H. C. 3Alliance. Geen wedstrijd in de eerste klasse heeft zooveel belang en trekt zooveel interesse als de wedstrijd Bloemendaal't Gooi, Zondag middag half twee achter Hotel „Zomer- zorg" in Bloemendaal. Het is „de" wedstrijd tusschen de staart- clubs en daarom geven wij even de cijfers van de onderste clubs: gesp.gew.gel.verl.pnt. v.-t. gem. 't Gooi 7 2 1 4' 9—13 5 Bloemendaal 7 0 4 3 516 4 Togo 8 0 1 7 10—33 Bloemendaal heeft dus een kans om zich van de laatste plaats verder te verwijderen; maar 't Gooi heeft minstens een even groote kans. De ranglijst geeft volkomen de capaci teiten der beide teams weer. De Gooische voorhoede is iets sterker dan die van Bloe mendaal; de Bloemendaalsche verdediging is wat sterker dan die van 't Gooi. Beide teams leverden vorige week goede prestaties; 't Gooi won met 2—0 van H.O.C. (met de nationale verdediging TreslingVan der Does) Bloemendaal speelde tegen het leidende Hilversum met 22 gelijk. Bloemendaal heeft Zondag het voordeel "vi eigen terrein. Een gevaarlijk ding is het, dat 't Gooi al twee maal wist te winnen ter wijl Bloemendaal ook dit seizoen weer het record aantal gelijke spelen schijnt te willen behalen. We verwachten weer een gelijk spel of een voorde gasten. In de promotie-klasse krijgt Bloemendaal 2 gelegenheid om zich weer wat meer bij het leidende peloton aan te sluiten. Van 't Gooi 2 moet immers gewonnen worden, al wordt de wedstrijd ook te Hilversum gespeeld. Ook M. H. C. gaat uit, maar trekt den anderen kant op, naar Rotterdam, om INGEZONDEN MEDEDEELINGEN Kunsthandel „Maison Artiitiqne" V Zeeweg 261 - IJmuiden-Oost O SS O R Moderne Wandversiering Electr Lijstenmakerij Eenigste Speciaalzaak hier ter plaatse Victoria te bezoeken. Ook dat moet een Haar lemsche zege brengen, opdat M.H.C. volledig running blijve. Ook voor de tweede klasse een uitwed strijd; H.B.S. gaat naar de Delftsche Stu denten. De Haarlemmers stellen dit jaar bitter teleur, bengelen dan ook onder aan de ranglijst. Het ziet er niet naar uit, dat zulks Zondagavond gewijzigd zal zijn. M.H.C. 2 ontvangt in het Heemsteedsche Sportpark Hilversum 3. De gasten zijn on getwijfeld wat sterker, maar wellicht wil hier het terrein-voordeel een woordje meespre ken, zoodat een gelijk spel ook niet uitge sloten is. In de derde klasse een derby: H.B.S. 2 Bloemendaal 3 te Santpoort achter de Ruïne van Brederode. De gasten in deze ont moeting hebben altijd nog een kans voor de eerste plaats terwijl H.B.S. 2 nog geen ster ken indruk maakte. Waarmede dus een Bloemendaalsche overwinning voorspeld kan worden. M.H.C. 3 ontvangt thuis het Amster damsche Alliance. De gasten hebben reeds van zich doen spreken door eenige klinkende overwinningen. Al zal het dan Zondag geen klinkende zijn, een zege wordt het toch wel voor de bezoekers. KORFBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. N. K. B. Van de Haarlemsche N. K. B.'ers heeft Oosterkwartier het rijk alleen; de anderen twaalftallen zijn alle „uit". Oosterkwartier, dat nog zeer goed enkele puntjes gebruiken kan, ontvangt aan de Zomervaart het Amsterdamsche D. T. V. 3. Eigen veldvoordeel voor de Haarlemmers moet voor hen een reden zijn de winstpun ten hier te houden. S.V. trekt naar Hercules II. De Santpoor ters mogen zich wel geducht weren, willen zë er zonder kleerscheuren af komen, wat we maar niet voetstoots aannemen. Concordia in Amsterdam ontvangt Animo. Ongeoefendheid kan ook deze Haarlemmers de noodige parten spelen Maar met volle kracht is er toch zeker wel een gelijk spel te behalen. District V. wacht een flinke tegenstand, want de IJmuidensche Zilvermeeuwen laten niet met zich spotten. Haarlem I trekt naar Kattenburg. We wachten maar af, wat daar in de Amster damsche binnenlanden gebeuren zal: een Haarlemsche overwinning zou een heusche verrassing zijn! Programma Haarl. Korfbalbond. 't Is weer lang niet zeker dat alle velden Zondag geschikt zullen zijn om te korfballen; vele terreinen, waar de vorst feitelijk nog niet goed uit de grond is, zullen vrij mod derig aandoen. Blijft het nu droog, dan kan het weer heel wat hebben en trekken een dertigtal twaalftallen in 't veld. De eerste klasse geeft: S.V. 2Kennemers; een wedstrijd van streekgenooten, beide par tijen zullen elkaar niet veel toegeven. D.S.V. I ontvangt T.H.B. I, de gasten lijken ons niet veel zwakker dan de ontvangen de ploeg. K.V. IHaarlem n moet door de reserves van Haarlem gewonnen worden. Animo 2 heeft het tegen S.S.H. I te IJmui den lang niet gemakkelijk. De andere klassen geven: 2 A: Zilvermeeuwen 2Alw. R. I; Kennemers 2—S. V. 3. 2 B: T JH. B. 2Flora 1; Palvu 1De Thorn 1, D.V.S .2S.SJï. 2. 3 A: Animo 3Tempo 1, Haarlem 4—Excelsior I Meerlebosch 1Zeemeeuwen 1. 3 B. Haarlem 5Tempo 2, Ons Genoegen 2— S. V. 5; Flora 2—De Thorn 2, Alw. R, 2— Oosterkwartier 3.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 6