HET NIEUWE AVONDBLAD VGDR VELSEN, BEVERWIJK e.Q BERICHT Met de vischauto naar Denemarken. 18e JAARGANG No. 42 DINSDAG 20 DEC. 1932 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 p'us 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUTTGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. De P.C. U begrijpt wat ik bedoel. Niet die vervelen de straat in Amsterdam, maar dat vervelen de schip. Volgens Quérido's Initialen-Regis ter beteekenen de letters P.C. vele dingen. Zij beduiden Permanente Commissie, Pieter Cor- nelis, Possédé Communication („kennisgeving ontvangen", op telegrammen), Premie-Certi ficaat en pour condoléance (met rouwbe klag). De vervelende straat en het vervelen de schip heeft hij vergeten, maar het rouw beklag duidt het schip voldoende aan. Zeelieden kunnen u de griezeligste verha len doen over schepen die door den duivel bezeten zijn, die de eene ramp na de andere veroorzaken, ettelijke slachtoffers kosten en op geen enkele wijze tot rede zijn te brengen. Ik kan mij niet herinneren dat de P. C. Hooft slachtoffers gemaakt heeft, maar het staat nu wel afdoende vast dat het geen prettig schip is. Als het „bezeten" is, dan moet dat wezen door een kenmerkende manie van onzen tijd: zucht naar sensatie en pu bliciteit. Dien lust heeft het verwensehte vaartuig zoo langzamerhand nu wel voldoen de kunnen bevredigen. Het is er al mee be gonnen toen het nog in aanbouw was te St. Nazaire, en het heeft in de zes jaren van zijn bestaan niet nagelaten in deze richting ver der te streven. Zonder twijfel is 't het la- waaiïgste, meest indiscrete, onhebbelijk- ste schip geweest dat de Nederland- sche koopvaardijvloot in lange tijden heeft bezeten. Tenslotte vloog het nog maar eens in brand, en als de Jan van der Heyden c.s. dachten dat ze het gebluscht hadden vloog het telkens weer opnieuw in brand. Deze phase duurde zóó lang dat alle gevestigde begrippen omtrent den duur van scheeps branden erdoor geschokt werden. Het schip kostte de gezamenlijke Nederlandsche dag bladen een enorm bedrag aan verslagen, reis kosten, bijdragen van bizondere medewer kers, plaatsruimte, foto's en clichés. Op de onbehoorlijkste wijze ging het voort met voor zichzelf reclame te maken, en dat in den ongunstigsten zin. Het had zijn reederij al een strop bezorgd, het wierp een nieuwe om den hals van de Amsterdamsche Droogdok Maatschappij, en weer een nieuwe om dien van den slooper Simons, te Pernis, doordat het uit zijn haventje ontsnapte en de rivier ging afvaren toen iedereen dacht dat het eindelijk op zijn laatste rustplaats was ge arriveerd. Nu dacht men dat het uit zou zijn, maai de uitgebrande P. C. heeft nog steeds zijn laatste troeven niet uitgespeeld. Zondag- heeft hij opnieuw een strop geleverd, dit maal aan honderden automobilisten, die ver geefs naar het plaatsje Per-nis-waren gereden om hem te bezichtigen. Het mocht nog niet. De hemel weet wat voor interessants eraan zit door een uitgebrand schip te wandelen. Ik begrijp er niets van. Maar het schijnt tallooze lieden te boeien, alsof het een film ster geldt of Josephine Baker of zooiets. De P. C. heeft blijkbaar een merkwaardig-juist gevoel voor reclame gehad, en bezit dat nog. Nu wil men hem als de Rotterdamsche Brandweer eerst de noodige veiligheidsmaat regelen zal hebben genomen tegen entrée voor het publiek ter bezichtiging stellen. De helft van de opbrengst zal voor het Crisis comité zijn. Het lijkt mij 't Noodlot tarten. Het ver wensehte schip zal daar op de een of andere manier nieuwe sensatie uit weten te halen. Het zal missel: ®n weer in brand vliegen, of met een paar honderd bezoekers aan boord er vandoor gaan, of zijn scheeve mast over boord laten vallen, of heele maal omver tui melen, of in tweeën breken, of wat dan ook. Hopelijk zullen er geen persoonlijke onge lukken bij plaatsgrijpen, maar er zal zeker iets gebeuren. Ik ben niet bijgeloovig en geloof dus niet aan bezeten schepen, maar het zou mij toch maar veiliger lijken met de P. C. niet lan ger rond te sollen. Men moet zoo'n perverse nieuwsbron^-, zoo'n noodlottige rubriek Ge mengd Nieuws als dit schip niet langer tar ten. Als het van mij afhing zou ik meteen, vandaag nog laten beginnen met het sloopen van de P. C. Dat sloopen zal ook wel weer niet zonder incidenten verloopen, maar er moet eens een eind aan komen, en dit is de eenige weg om het te bereiken. Ik hoop en verwacht dat de oudroestmarkt met de restanten geen ver dere avonturen zal beleven. Maar wat ons betreft: wij hebben van dit vervelende, on behoorlijke, zich misdragende schip meer dan genoeg. Laat het nu uit wezen. Verlos ons, ten laatste, van de P. C R. P. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen num mers gratis. DE ADMINISTRATIE. IJMUIDEN ENGELSCHE TRAWLERS IN DEN STORM. Het stormweer op de Noordzee gedurende de laatste weken heeft ook aan de trawlers van Grimsby veel schade bezorgd en voorts eenige ongelukken veroorzaakt. Aldaar bin nengekomen schepen rapporteeren, dat de storm zeer hevig geweest. De stoomtrawler St. Hinver werd ter hoogte van Buckie op de thuisreis van IJsland door een zware zee beloopen en twee uur latei- bleek dat de trawler lek was. Het schip kon echter veilig de haven bereiken, moest ech ter in het dok worden opgenomen Tot de ernstigste ongevallen behoorden echter die, welke aan de trawlers Euthamia en Satum overkwamen. S. Hansen, matroos op eerstgenoemden trawler werd getroffen door een vischlijn, waardoor zijn arm brak; een der opvarenden van de Saturn brak zijn ribben doordat hij een slag kreeg van een kabelring. Een matroos van de Destina stond in het stuurhuis toen een zware zee zich op den trawler stortte. De vensters van het stuur huis werden vernield en de matroos bekwam ernstige snij wonden in het gelaat. Aan boord van den trawler Scarron, die nabij IJsland met zwaar weer te kampen had werd de kok tegen het dek geslingerd met het gevolg, dat hij twee ribben brak. Een matroos van den trawler Saurian was bezig een onderdeur in het vischruim vast te maken toen de boot door een zeer beloopen werd. De man werd gewond aan z'n rugge- graat. SPEELTUINVEREENIGÏNG „IN VEILIGE HAVEN". Het bestuur van bovengenoemde vereeni- ging brengt nogmaals hartelijk dank aan allen die hebben medegewerkt tot het schit terend doen slagen van de Sint Nicolaas- feesten voor de kinderen en ouders in het bijzonder aan de verschillende firmas welke hun verschillende giften in natura gaven en andere welke in staat stelden zooveel mogelijk kinderen mede te laten doen, door hun financieele bedragen. Verder bericht het bestuur dat de pogingen in den loop van dit jaar ondernomen, om een lokaliteit te verkrijgen voor cursuswerk der kinderen, hoogstwaarschijnlijk binnen korten tijd hun beslag zullen krijgen. Er zal dan begonnen worden met een handwei'kcursus voor meisjes, een figuurzaag club, een mondorgelclub. Deze laatste zal naderhand uitgebreid worden tot Jeugd- fanfarekorps. Wanneer de kinderen zich hier voor kun nen opgeven, zal in deze krant nog nader worden bekend gemaakt. Hieronder volgen de namen der firma's welke schenkingen in natura gaven, met daarachter vermeld wat zij gaven: Firma 't Hart, Zeeweg, 3 damestassehen en 1 voetbal. Firma Glas, Kalverstraat, 16 zakdoekjes, 1 tompouce, 1 paar kousen, 2 paar handschoe nen. Erdalfabriek, Amsterdam, 24 doozen was. Nivea Mij., Amsterdam, 50 doozen cream, 50 noodpleisters. Fa. Kiene, Amsterdam, 100 pakjes kauw gum. Een nieuwe phase in het Europeesch verkeer. Het was niet gemakkelijk om zoo'n Deen te pakken te krijgen! Sinds eenige weken reeds was er een iet wat los vaste relatie tot stand gekomen tus- schen de krant en den waard van hotel De Kroon in IJmuiden, welks table d'höte sedert kort de Stammtisch is geworden aller.Denen. Maar de Denen, die schol en kabeljauw naar IJmuiden brengen, hebben niet altijd gele genheid om daarvoor een Hollandschen jour nalist in ruil te nemen en niet dan na eenige vergeefsche reizen in den allerprilsten ochtend naar den kop van de IJmuider haven geluk te het ons passage te bespreken op de met trijp bekleede bank van een groote blauwgele auto, die in sierlijke letters op de deur ver meldde: S. Chr. Sörensen, Skodborg. Natuur lijk kwam het geëigende moment op den allerongeschiksten tijd, toch nog onverwacht en in de koudste periode, zoodat er geen tijd bleef voor een andere reistoerusting dan het aanschieten van een pullover, het grijpen van een pas, een pet en twee sjaals tegelijk. Men had mij geraden om een paar dekens mee te nemen, maar hoe ter wereld begeeft men zich op weg met een paar dekens zonder op zien té baren, wanneer men zelfs niet de ge legenheid heeft tot het bijeenzoeken van een schoon boordje, een reservezakdoek en een veiligheidsscheerapparaat? In den beginne stond de Deensche chauf feur geheel afwijzend tegenover het denk beeld, maar er was een handelsman in visch uit Amsterdam, dien ik de impresario der Denen moge noemen en deze bleek niet on aangenaam gestemd te zijn jegens de genoe gens van het rooken en het is verblijdend te bedenken met welk een spoed de onderhan delingen tot een goed einde gebracht waren nadat den koopman in zijn wenschen tege moet gekomen was. Zoodat ik min of meer op 's impresario's schoot (zij het dit laatste gelukkigerwijze niet tot Skodborg of daar omtrent, maar tot Amsterdam), reizen kon Mij. Praktikus, Rotterdam, 3 kinderlees boeken. Fa. v. d. Lee, Amsterdam, 50 fl. Limonade. H. O.' Havermouth, Rotterdam, 12 doozen Havermouth. Firma Niemeijer, Groningen, 4 Albums. Fa. Tilburg, Zeeweg, 100 chocoladereepen. Fa. „Klaverblad" Haarlem, 12 fl. Eau de Cologne, 20 spiegeltjes, 1 album, 24 legplaten. Fa. Van Nelle, Amsterdam, 100 linialen, 3 pond koffie, 3 pond thee, en 3 pond tabak. Fa. S. K. S. Hoogkarspel, 10 blik specu laas. Fa. Haurt, Amsterdam, 30 pond kantkoek. Fa. Starreveld, Uitgeest, 6 blik speculaas. Fa. v. d. Berg, Velserduinweg, 2 zelfbinders. Fa. Brandwijk, Willebrordstraat, 2 blik speculaas. Fa. Marcellis, Trompstraat, 2 blik speculaas Fa. Smit, Wijk aan Zeeërweg, 1 groote taaipop pl.m. 10 pond. Faa van ITuht, IJmuiden-Oost, 1 groote fruitmand. Fa. Dol, Zeweg, 2 blik speculaas. CoÖp. Eendracht", 100 chocoladereepen. Fa. de Braber, Zanderstraat, 1 Edammer kaasje. Coöp. „Aurora" Casembrootstraat, 1 taart Fa. Bon, Velserduinweg, 1 doos bonbons, 2 blik speculaas. (EENDRACHT MAAKT MACHT. A.s., Donderdagavond zal een vergadering plaats vinden van de vereeniging van Wa- terstaatspersoneel „Eendracht maakt Macht" afdeeling Noordzeekanaal. In deze vergade ring zal de heer H. Gro-eneveld het salaris- vraagstuk bespreken. NOORSCHE REGFERÏNG STEUNT DE VISSCHERIJ. De prijzen voor de Noorsche kabeljauw zijn tengevolge van de zeer geringe vraag naar klipvisch en stokvisch zeer gedaald. Voorheen gaf de geregelde vraag een zekere stabiliteit aan de prijzen, maar thans is er van eenige stabiliteit geen sprake meer. De kabeljauwprijzen zijn zeer schommelend en het is in de eerste plaats de visscherman, die daardoor getroffen wordt. Dientengevolge heeft de Noorsche regeering onlangs een be drag van één millioen kronen uitgetrokken voor de kabeljauwvisscherij, waarvan 20 pet. wordt gebezigd voor steun aan den handel en de rest voor steun aan de visscherij. Het volgend jaar zal andermaal een bedrag van één millioen kronen worden beschikbaar ge steld in den vorm van leeningen aan de visschers. PARADIJS -BEDDEN. De Auping-combinatie, bestaande uit een Auping's ondermatras en een Paradij s-boven- matras is ongetwijfeld een ideaal bedstel. Wie daaraan mocht twijfelen neme eens een kijkje voor een der etalages van „de Faam", Huygenstraat 64, waar de firma Auping op origineele wijze de deugdelijkheid van haar fabricaat demonstreert. Een vernuftig uitge dachte installatie doet zonder ophouden een zestal hamers, die tevens als lichtbak den firmanaam vormen, op het bed neertuimelen en ofschoon deze beweging reeds honderden malen is uitgevoerd, blijkt de veering daar door niet het minst geleden te hebben. Er is dan ook aan de fabricatie van dit artikel veel zorg besteed. De ondermatras is samengesteld uit zeer fijn geweven netwerk, in een vischauto met als einddoel Skodborg of andere onbekende bestemming. Aldus greep ik voor de lezers van de IJmuider Courant de sensatie van het hee- lemaal nieuwe, het nog nimmer vertoonde, waartoe een lage valuta en het gemis aan contingenteeringsbepalingen ondernemende lieden voeren konden: de beurtvaart op den zéér langen afstand. Toen de schol en de kabeljauw aan den afslag in IJmuiden meer opbrachten dan in Esbjerg en de Deensche kroon gevallen was, besloten de Denen om de visch daar te bren gen, waar de markt het beste lag en zoo kon liet gebeuren, dat de kleine zwaargelaarsde grenswacht van Frensdorfer Haar (dat is bij Denekamp, welk een toepasselijke naam!), met klimmende verbazing meedeelde, dat dit nu al de twaalfde Deensche auto was, die hij vandaag door liet en urn Gotteswillen, was doch los war mit den Danen? En dat de Duitsche maagd, die bediende in het Gast- haus te Nordhorn met een al even onge veinsde verwondering en een eenigermate verlegen nieuwgierigheid verhaalde, hoe zij nu vanmiddag al veertien Denen bediend had en hoe zij er met den dag al maar meer zag komen Er staat op zoo'n Deenschen wagen een groot wit bord met een rooden rand en de woorden: Genehmigter Fernverkehr, Dnk. en het is dit geconcessioneerde verkeer op lan gen afstand, dat de groote verkeerswegen van Europa beheerscht op dit oogenblik. De Denen brengen de visch naar Zwitser land en Antwerpen en naar Berlijn en Parijs en zelfs naar Rome en het is slechts te dan ken aan het Deensche vischverkeeer, dat de in Jutland gevangen paling via Akersloot van de hand kan gaan als echte Hollandsche ge rookte. Zoodat Akersloot bij de Denenvrij wat bekender is dan Deensche paling bij ons. Zoo mogen de Nederlanders de schippers van Europa zijn, de Denen zijn er de vis schers van en de chauffeurs van het conti nent. Zij schiepen de vaste autoverbinding over afstanden, waarop nog nimmer een ge- Iregeld verkeer per auto zieh voltrok en zij trokken opnieuw de handelsroutes langs lijnen, die sinds de komst van den stoom de bovenmatras bevat naar verhouding van de afmetingen 700 tot 1200 verzinkte stalen springveertjes, elk gevat in aan elkaar ge weven hoesjes, waardoor verschuiven der springveertjes wordt voorkomen en de ma tras absoluut gelijkmatig en geruischloos veert. De firma Auping heeft den alleen-verkoop van hare artikelen opgedragen aan „de Faam". GESLAAGD Onze plaatsgenoot de heer D. A. Visser slaagde voor het in den Haag gehouden exa men voor het diploma derde stuurman groote vaart. POLITIEBERICHTEN Door G. werd aangifte gedaan van dief stal van zijn heerenrijwiel, dat hij in IJmui den-Oost voor een café had geplaatst en bij z'n terugkomst verdwenen wgis. Zondagavond waren eenige kinderen aan het spelen in de Kerkstraat, toen een auto bus passeerde, die niet gezien werd door den T-jarigen G. wonende in de Mahustraat. De jongen liep tegen de bus aan, doch bezeerde zich niet erg, zoodat hij met den schrik vrij kwam. Volgens verklaring van ooggetuigen treft den bestuurder van de bus geen schuld. BEVERWIJK KERSTFEESTVTERÏNG. In het kerkgebouw der vereeniging van „De Vereeniging van Vrijzinnig Hervormden" werd het Kerstfeest gehouden van de Vrijzin- nig-Luthersehe Zondagschool. 1-Iet gebouw was geheel gevuld met leerlingen, ouders en Uit Californië komt het berichtdat een middel is ontdekt ter bescherming van waardevolle boeken. Deze ondergao/n in een ijzeren kluis een bewerking met gifgas, toaar door ze jarenlang tegen schadelijke invloeden gevrijwaard zijn. karos verlaten waren. De oude Hanzesteden Bremen, Hamburg en Lübeck zagen haar po sitie hersteld als de invalspoorten voor het gansche achterland van Europa en man voor man verdeelden zich de vreedzame horden dezer onverwinlijke Noormannen om door de nu tolvrije barrières der onafhankelijke ste den te trekken naar de stapelplaatsen van de visch. Meestal gaan zij getweeën, elkaar afwisse lend aan het stuur, maar wanneer de baten van den afzet zulks niet gedoogen, trekt de Deensche chauffeur er over denzelfden af stand alleen op uit om dag en nacht door te rijden, vier en twintig en zes en dertig en acht en veertig uur achtereen, met geen an deren kameraad dan de groote breede auto en zonder andere ontspanning dan te luiste ren naar de melodie van den motor. De Denen komen naar IJmuiden met zware solide wagens op breede wielen met zacht veerende ballonbanden en een stuur hut waarin plaats is voor twee of drie perso nen of waarin men zelfs een enkelen keer een lange tweede bank vindt, als slaapstee in den wagen. Zij lossen aan den afslag hun lading van platte kisten met echte Deensche namen van plaatsen en firma's, van Jensen en Christiansen en Rasmussen en Nielsen. Als zij te vroeg komen voor den afslag sla pen zij in De Kroon en indien zij te laat ko men voor De Kroon, dat om elf uur 's avonds sluit, dan vinden zij rust in den wagen onder een jas of een dekkleed. In den morgen na den afslag keeren de Denen terug met hun leege wagens en dan kunt ge ze hier in de omgeving langs de wegen zien trekken, op den straatweg HaarlemVelsen of op den weg naar Amsterdam. Zij zitten dertig uren op den bok van hun wagen en rijden dan weer vier en twintig uur als minimum in het gunstigste geval, als zij uit het Zuiden van Jutland komen, zooals deze chauffeur uit Skodborg. Dat ligt bij Haderslev, een zevenhonderd kilometer van hier, maar er zijn er ook, die uit het Noorden van het Deensche schiereiland naar Holland rijden en dat is weer een twee, driehonderd kilometer verder. Zoo is vier en vijftig uur op den bok op zulk een reis wel het minste; wie naar Parijs of Rome rijdt is langer onderweg, Het kan wel eens vijf dagen worden ook, want een maximum kent de internationale chauffeur niet en een periode van acht uur is in het Fernverkehr even onbeteekenend als een afstand van honderd kilometer op den weg Daar zal ik u de bewijzen nog van geven. K. Pk. belangstellenden. De catecheet der vereeni ging, Ds. W. van Peursem, predikant te Uit geest en mej. Welle, onderwijzeres van de Zondagsschool hielden een boeiende Kerst vertelling, terwijl de bijeenkomst verder werd opgeluisterd door orgelspel van den heer H. van Dijk. De leerlingen ontvingen allen een Kerst boompje en geschenken. Een collecte voor de Vereeniging van steun bracht f 20 op. KERSTBOOMEN IN DE STRATEN. De middenstandsvereenigingen „Eendracht Maakt Macht" en „De Hanze", die in den St.- Nicolaastijd gezamenlijk een uitstekend ge slaagde reclame-campagne hielden hebben ter gelegenheid van Kerstmis een zooge naamde Kerstweek georganiseerd. De meeste winkeliers hebben zich beijverd mooie Kerst étalages te maken, die in den loop dezer week door het publiek zullen worden beoor deeld. Het publiek zal als jury f migeeren en voor de juiste volgorde der beoordeeling zijn prijzen beschikbaar gesteld. Op origineele wijze zal de commissie voorts trachten nogmaals de bijzondere aandacht op Beverwijk te vestigen. Reeds zijn in de Br eestraat en op enkele andere punten in de gemeente Kerstboomen verrezen, die van af Woensdagavond de hoofdstraat op ongetwijfeld fantastische wijze zullen verlichten. De boomen dragen de gebruikelijke versiering en zijn verder be hangen met ontelbare electrische lam pen. Deze bijzondere wijze van illuminatie van Beverwijk zal tot en met den Tweeden Kerst dag te bezichtigen zijn. VELSEN VAN HET PLAATSELIJK CRISIS- COMITé. ALGEMEENE VERGADERING Dezer dagen werd ten. Raadhuize, onder leiding van den eere-voorzit.ter, Burgemeester Rambonnet, een algemeene vergadering ge houden, ter bespreking van de werkzaamhe den in het bijna afgeloopen jaar en ter voor bereiding van hetgeen in de toekomst zal moeten gebeuren. In deze vergadering werd door den Burge meester een rede gehouden. O.a. werd besloten tot het verspreiden van een circulaire, waarin de noodtoestand in de gemeente opnieuw onder de aandacht der ingezetenen wordt gebracht. Wij wekken de burgerij thans reeds met aandrang op, deze ciroulaire, die binnen eenige dagen zal verschijnen, niet ongelezen ter zijde te leggen, maar aan de roepstem tot hulpverleening gevolg te geven. Steunverleening B. Bij het comité zijn ingekomen ruim 1400 aanvragen voor B-steun. Waar in totaal slechts f 4255 beschikbaar is, zal het, helaas, niet mogelijk zijn alle aanvragen in te willigen. Er zal getracht worden, de uitkeering nog vóór Kerstmis te doen plaats hebben. Spontane bewijzen van medeleven. Met groote erkentelijkheid wordt medege deeld, dat het bestuur der Beverwijksche Harddraverij-vereeniging aan ons comité een gift van vijftig gulden overhandigde. Verder berichtte het bestuur der Beverwijk sche verlotingscommissie, dat van het saldo der Sint Nicolaascampagne een bedrag van honderd gulden ter beschikking van ons Co mité zal worden gesteld. Deze bewijzen van goede nabuurschap wor-> den ten zeerste gewaardeerd. Ontvangsten. Sedert de vorige opgave (3 December) ont ving de penningmeester in totaal f 1064.27, waaronder f 25.13 van de vereeniging van Hoogovenpersoneel „De Gieteling". ONZE BEWAARSCHOLEN. Zooals wij reeds hebben gemeld, zal ook nadat de gemeentelijke subsidie niet meer wordt verstrekt, de R.-K. bewaarschool te IJmuiden-Oost blijven voortbestaan, doordat de ouders hebben toegestemd in een verhoo ging der schoolgelden en uit andere midde len gelden beschikbaar zijn gesteld. Bij informatie vernamen wij dat het voort bestaan van de Insinger Bewaarschool en 'dé mevrouw van Tuyll-bewaarschool voor 1933 verzekerd is. Dit is mogelijk geworden, door dat de salarissen van het personeel aanzien lijk verlaagd en de schoolgelden verhoogd zijn. Voorts heeft de kerkeraad van de Ned. Hervormde Kerk voor het volgende jaar een bijdrage toegezegd. Intusschen zal het be stuur trachten tot een verruiming der mid delen te komen. Wat de Maria Bewaarschool te Velsen be treft, hiervan is het voortbestaan nog on zeker. Voor de eerste drie maanden van 1933 zijn nog gelden beschikbaar. De vereeniging beschikt over een eigen gebouw en een ka pitaaltje terwijl een aantal leden heeft toe gezegd, hunne bijdragen te zullen verhoogen. Het bestuur zal nu trachten door het organi- seeren van een bazar enz. de middelen té versterken, opdat de school behouden kan worden. Het aantal kinderen dat de school bezoekt is grooter dan anders, daar thans ook kinderen uit Driehuis, waarvoor een „af- haaldienst" in het leven is geroepen, d§ school bezoeken. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 20 DECEMBER Stadsschouwburg; Jongedames in Uniform, Volksvoorstelling, 8 uur. Luxor Sound Theater; Douaumont. 8.15 u. Palace: Chou-Chou. Op 't tooneel: Nezeo Frères. T en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Het schot in den morgen. Op het tooneel: 4 Albateso's 7 en en 9.15 uur. WOENSDAG 21 DECEMBER Stadsschouwburg: Gezelschap Saalbom: „Zijne Majesteit het Publiek". 8 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. Beurtvaart op den zeer langen afstand.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1