Hoover's Schuldenboodschap. MIJNEN EN ONDERWIJS. SPORT EN SPEL STA TEN-GENERAAC IJMUIDER COURANT DINSDAG 20 DECEMBER 1932 TWEEDE BLAD meldt, aangekondigd, dat er binnenkort een einde zal komen aan de dictatuur en dat door middel van een volksstemming een nieuwe constitutioneele orde in Portugal zal worden geschapen. China. De Amerikaansche president dringt nogmaals op instelling van een oorlogsschuldencommissie aan. Medewerking van Roosevelt verzocht. Paul Boncour zal Donderdag zijn regeerings- verklaring houden. Uit Belgrado: Kleine Entente besluit tot instelling van een perma nente commissie. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS Hoover AMERIKA. in de boodschap, welke Hoover tot het Con gres heeft gericht in zake de kwestie der oorlogsschulden bepleit de president de in stelling van een Amerikaansche commissie tot „afzonderlijke regeling der oorlogsschul- denkwestie in verband met de economische Wereldconferentie en de ontwapening". De tot de commissie behoorende personen zullen later ook als leden der Amerikaansche delegatie ter wereldeconomische conferentie naar Londen gaan. Hoover stelt voor de me dewerking van Roosevelt tot dit doel te ver krijgen. Hij herinnert er aan dat het congres in het afgeloopen jaar Hoover's voorstel tot wederinstelling der oorlogsschuldencommis sie heeft verworpen. De ontwikkeling van den toestand maakt evenwel een optreden van 'den president onder voorbehoud der latere toestemming van het Congres noodig. President Hoover verklaart zich vervolgens opnieuw'.tegen de schrapping der' schulden en beveelt een verlaging der schuldbetalingen aan tegen concessies op handelsgebied. In een lange uiteenzetting over den economi- 'schen toestand verklaarde Hoover dat het be lang van de kwestie der oorlogsschulden wordt overschat. De stabilisatie van vreem de valuta, de verbetering der prijzen en de vergrooting der consumpties zijn voorwaar den voor het economische herstel. In de boodschap aan het Congres brengt Hoover voorts uitvoerig rapport uit over de gebeurtenissen van den laatsten tijd op het gebied van de oorlogsschulden, waarbij hij de door de debiteuren ingebrachte motieven yoor hun onmacht tot betalen tracht te ont zenuwen door te wijzen op hun groote uit gaven voor de bewapening. Hoover wijst ten slotte opnieuw het ver band van oorlogs- en herstelschulden van .de hand. Minister-président Paul Boncour heeft Maandagochtend zijn functie aanvaard. Om drie uur 's middags is het kabinet bijeenge komen om de regeeringsverklaring uit te werken, welke Paul Boncour Donderdag in de Kamer wil voorlezen. Des avonds werd een communiqué gepu bliceerd, volgens hetwelk Paul Boncour in de zitting rapport uitbracht oevr de voor genomen werkmethode. Verder heeft hij de voornaamste gedach- tengangen van zijn regeeringsverklaring uiteengezet. Het voornemen bestaat de re geeringsverklaring voor te lezen in een kabinetsraad op Woensdagmorgen. De defi nitieve redactie zal Donderdag worden vast gelegd tijdens een ministerraad. De minister van financiën, Chéron heeft medegedeeld, dat hij zonder verwijl de door hem in 1929 begonnen hervorming van het financieele beheer wil voortzetten. Deze hervorming zal niet alleen van toepassing zijn op de staatsfinanciën, maar tevens op alle financieel- onafhankelijke instanties en •functies. Hij is voornemens een permanent vertegenwoordiger van het ministerie van financiën naar de rekenkamer te zenden. Naar verluidt zou Chéron tevens voorne mens zijn een hoofdelijke belasting die alle staatsburgers zouden moeten opbrengen, in te voeren. ft DUITSCHLAND. Het Seniorenconvent van den Rijksdag heeft Maandagavond besloten in de kwestie van het bijeenkomen van den Rijksdag de beslissing pas te nemen 11a de plenaire zit ting van den Rijksraad, welke Donderdag avond zal worden gehouden De Rijksraad komt heden Dinsdagmiddag om vijf uur bijeen. Indien de amnestievoor- stellen in de Rijksraad mochten worden af gestemd, dan is met vrij groote zekerheid aan te nemen dat een meerderheid van den Rijks dag zal besluiten tot een bijeenkomst van het parlement op Donderdagmiddag. De buitengewone conferentie van de Kleine Entente te Belgrado is gisteren be ëindigd. De agenda der conferentie bevatte de volgende vier punten: Het ontwapeningsvraagstuk, de herstel betalingen van de landen van Oost-Europa, problemen van de economische organisatie van midden-Europa en besluiten ten opzichte van de revisinis-tische campagne. Het offieieele communiqué van de slotver gadering behandelt naar Reuter mededeelt de economische en politieke agenda-punten tezamen en zegt daarover dat de 3 ministers van buitenlandsche zaken (n.l. die van Tsje- cho-Slowakije, Roemenië en Joego-Slavië) tot de overtuiging waren gekomen dat het ge meenschappelijk belang een consequent op treden van de landen der Kleine Entente bij alle politieke en economische vraagstukken eischt. Er werd besloten tot een bijeenkomst van de drie ministers van buitenlandsche zaken, ten minste drie maal per jaar te houden, terwijl daarnaast als permanent or gaan een secretaris van de Kleine Entente werd ingesteld. Behandeling van het oliegeschil verdaagd. Maandag is het Engelsch Perzische geschil in den Volkenbondsraad aan de orde geko men. De besprekingen werden evenwel spoe dig met het oog op het aangekondigde be zoek van den deskundige der Perzische re geering verdaagd tot de Januari-bijeen komst van den VolkenbondsraadDe Raads- president las gelijkluidende telegrammen voor, welke gericht waren aan de regeeringen van Engeland en Perzië, waarin de beide mogendheden werden gesommeerd zich tot de beslissing van den Raad te onthouden van alle handelingen of maatregelen, welke zou den kunnen leiden tot een verscherping of uitbreiding van het geschil. België, Samenstelling der Senaat. Maandag hebben de' provinciale staten 44 senatoren gekozen en wel 22 Katholieken, 15 socialisten en zeven liberalen. Dinsdag zullen nog 22 senatoren worden „gecoöp teerd", zoodat dan. de senaat compleet zal zijn. Engeland. Geen terugkeer naar den gouden standaard. De Daily Herald weet mede te deelen dat de gouverneur van de Bank van Engeland Montagu Norman in verband met de Engel- sche betaling der oorlogsschulden aan Ameri ka in goud, zijn standpunt dat het ge- gewenscht zou zijn, spoedig tot den gouden standaard terug te keeren, heeft opge geven. Bij de besprekingen met het depar tement van financiën zou de Bank van Engeland hebben geaccepteerd om in de komende economsiche wereldconferentie elke behandeling van de kwestie van den terug keer van Engeland tot den gouden stan daard, te weigeren. Waarschijnlijk zal de Engelsche règeering dit standpunt even eens innemen. Ierland. Het Republikeinsche leger tegen De Valera. Het ïersche republikeinsche leger zou zich volgens een bericht in Evening News", plot seling scherp tegen de Valera hebben ge keerd. Het leger veroordeelt n.l. zijn politiek als lauw en zonder kans op slagen. Op een protestvergadering werd verklaard dat het republikeinsche leger niets meer van de re geering-De Valera wil weten, die Ierland geen stap nader tot de republiek heeft ge bracht. De woordvoerders eischten de toe passing van geweld om de. onafhankelijke republiek Ierland te vestigen. e. Dreigende algemeene spoorwegstaking. Daar de spoorwegdirecties geweigerd heb ben over te gaan tot verhooging van de loo- nen, dreigt te Madrid volgens Reuter een al gemeene staking van het spoorwegpersoneel te zullen uitbreken. Prieto, de socialistische minister van Verkeerswezen, bevindt zich thans in een moeilijk parket. Aan den eenen kant wil men zich niet den toorn op den hals halen van zijn partijgenooten, aan den an deren kant is hij als minister verantwoorde lijk voor het instandhouden van het verkeer. De directies hebben door de invoering van den achturigen arbeidsdag de loonen moe ten verlagen om het hoofd te bieden aan de daardoor ontstane vermeerdering van uit gaven. Portugal Japan krijgt pachirecht in Mandsjoekwo. Volgens berichten in de dagbladen uit Tsjangtsjoeng is tusschen de regeerïng van Mandsjoekwo en Japan een verdrag ge sloten, waarbij Japan in het geheele Mands- joerijsche gebied het recht krijgen landen te pachten. De eisch inzake het pachtrecht vormde een deel der 21 eischen, die indertijd aan Cliina gesteld werd. Joegoslavië. Weer anti-Italiaansche agitatie te Belgrado. Zondag werden te Belgrado opnieuw groote anti-Italiaansche betoogingen gehouden, Studenten trokken naar het Italiaansche ge zantschap en riepen „Weg met Italië, weg met Mussolini". De betoogers werden door de politie verspreid. Naar verluidt zal de Italiaansche gezant heden een protest-nota overhandigen aan den Joego-Slavïschen minister van Buiten landsche Zaken. In regeeringskringen ver klaart men dat de betoogingen ten zeerste worden betreurd. AL CAPONE'S OPVOLGER NEER GESCHOTEN. CHICAGO, 19 December (V. D.) Frank Nitti, de opvolger van Al Capone als koning der onderwereld, werd bij een gevecht met automatische pistolen doodelijk gewond, toen hij door geheime agenten in een kantoorge bouw zou worden gearresteerd. DAMMEN. COMPETITIE 2DE KLAS N. D. B. Voor bovengenoemde competitie is IJmui den II er in geslaagd, om voorloopig een 104 resultaat te boeken. De eindstand wordt vermoedelijk 137 voor IJmuiden. Door deze overwinning komen de IJmuide- naren weer in de running voor de 1ste plaats. Er werd nu veel beter gespeeld dan tegen Castricum. De staart roerde zich geweldig. Van Buu- ren Schagen en Bais wonnen allen; Leythe had het zwaar maar was toch in staat remise te maken. Schaap won zijn tweede partij; Ott schijnt eenigszins uit vorm te zijn, hij verloor. Post had steeds fraaie winst kansen, echter school er een addertje onder het gras, met het gevolg; remise. Toch is zijn medespelen een versterking voor het tiental. Koetsier, v. d. Velde en Kraai moesten de partijen afbreken. Uit deze partijen komen minstens 3 punten. De stand is momenteel 104 voor IJmuiden, Dinsdag a.s. ontvangt D.C.IJ. II Haarlem II. Er zal flink aange pakt moeten worden; laten alle spelers trouw de traïningsvoorsehriften opvolgen. Speciaal tegen H.D.C. II en Zaandam II zullen de reserves het nog zwaar krijgen. De stand is thans: gesp. gew. gel. vérLpnt. Dukel 9 7 2 0 16 Basstra 9 6 2 1 14 Ligthart 9 5 3 1 13 De Jong 9 4 2 3 10 Smit 8 3 2 3 8 Kramer v. d. Kuil Post Diederiks Schaap Groep B: 3 2 9 3 8 1 8 1 9 0 1931/'32. Dukel Basstra Kramer De Jong Post A-groep: TWEEDE KAMER. Vergadering op Maandag. Een middag zonder markante punten. De Twentsche sluizen blijven breed. Milde crï- tiek op minister Terpstra. Allerlei onderwijsbeschouwingen. 's Ministers ijver geprezen. De aanvang van den wedstrijd IJmuiden II tegen Haarlem II is precies 8 uur. Reserves: Vrijhof, de Bems Suik. Wedstrijdleider: K. de Jong. COMPETITIE D.C.IJ. 1932/'33. Voor de onderlinge competitie werden de volgende partijen gespeeld: KramerLigt- hart 20, Dukelv. d. Kuil 2—0, Schaap— Basstra 11, Smitde Jong 11. De stand is thans: Groep A: gesp. gew. rem. verl. pnt. De partijen DiederiksSmit en Kramer- Post moeten de beslissing brengen wie 5de wordt in groep A. Opmerkelijk is het, dat zoolang dit systeem werkt Basstra en de Jong zich steeds hebben weten te plaatsen in de A-groep, ongetwijfeld een mooie prestatie! Hier laten we even de lijstjes volgen: 1930/'31 A-groep v. d. Kuil 9 5 3 1 13 De Jong 9 4 4 1 12 Koetsier 9 4 3 2 11 Smit 9 4 2 3 10 Basstra 9 3 4 2 10 Naar het einde der dictatuur? Dé Portugeesche minister van Binnenland- sche Zaken heeft naar Reuter uit Lissabon Zooals men weet, worden na een enkele competitie (9 partijen) de tientallen gesplitst in A en B. Na deze selectie speelt de A-groep om den titel van clubkampioen, en de B- groep om degradatie te ontsnappen een dubbele competitie. De reeds behaalde punten blijven tellen. Nu de sterke hoofdklasse-speler H. de Boer weer lid is, heeft men hem ingedeeld in de A-groep. Dit zal zeker de spanning verhoo- gen. Heden, Dinsdag wordt reeds gespeeld Dukel—Ligthart, de Boer—Basstra, de Song— H.D.C. II 2 2 0 0 4 IJmuiden II 2 1 1 0 3 Zaandam II 2 1 1 0 3 Castricum I 1 0 1 0 1 Haarlem II 2 0 1 1 1 Helder I 1 0 0 1 0 Beverwijk I 2 0 0 2 0 19 December. i Het gebeurt niet dikwijls, dat de Kamer op Maandag vergadert. De begrootingsbe- handeling van dit jaar maakte het noodza kelijk. De Kamer begon kalmpjes aan: de begroo ting voor Waterstaat werd afgedaan, de laat ste restjes bezien. Allereerst de afdeeling Mijnwezen. Alle sprekers de heeren Krijger, Her mans, Drop en Bongaerts hebben de moei lijkheden geteekend voor het mijnbedrijf, moeilijkheden, welke niet door de crisis aller eerst zijn ontstaan, maar in een langdurig veel minder kolengebruik. Zij hebben aan gedrongen (maar zij wisten, dat Nederland niet hier alleen zeggenschap heeft) op inter nationaal overleg tot productiebeperking en zij noemden 't in ieder geval een goed resul taat, dat er te Genève een conventie is on derteekend betreffende den arbeidstijd in de mijnen. Voorts hebben allen de heer Drop alleen drukte zich wat gereserveerder uit zich niet zonder waardeering uitgelaten over de directie, die zulk een bedrijfspolitïek heeft gevolgd, dat het mijnbedrijf hier te lande er niet zoo slecht voor staat als elders, dat zelfs de werkloosheid geringer is. De heer Drop drukte zich iets gereserveer der uit. Hij vreesde, dat de contingenteerings- maatregelen van België en Frankrijk in de hand zijn gewerkt daar b.v. kolenaanbiedin- gen te Bordeaux tegen f 10. terwijl er hier te lande f 14 werd gevraagd. De minister ontkende hier elk causaal verband. En stem de in met den heer Bongaerts, dat hier geen verband kan bestaan, wijl Frankrijk produ ceert tegen f 7.94. Overigens hebben verschillende afgevaar digden aangedrongen op contingenteering van den invoer van kolen. De heer Krijger vroeg 's minister oordeel daarover. De heer Hermans ging wat verder: hij zag 't als den alleen te bewandelen weg, wijl zonder ingrij pen het mijnbedrijf zou ten onder gaan. En dat is iets wat tot eiken prijs moet voorko men worden. Er werden hier eenige beschou wingen gegeven, over de daling van het Pond Sterling, de Duitsche invoer tengevolge van 1 tractaten, maarde bewindsman is op al deze vragen niet ingegaan. En toch had de Kamer hier gaarne inlichtingen gewenscht. Mogen we wellicht uit het volledig zwijgen van den minister afleiden, dat er over con tingenteering wordt gedacht? Er werd uiteraard over de tarieven ge sproken. Maar ook hier is niets nieuws te berde gebracht door de regeering. Wanneer de heer Bongaerts hoopte het vervoer van de kolen onafhankelijk te maken van de spoorlijnen, dan sprak ook daarover de mi nister niet, maar stelde dit uit tot de aan sluiting van de mijnen bij het Juliana-kanaal in discussie komen zal. Wat de tarieven met Duitschïand betreft, deze tarieven liggen in een tractaat besloten. De onderhandelingen over wijziging zijn tijdelijk opgehouden he laas. Ten slotte vermelden we nog, dat er in het mijnbedrijf op het oogenblik niet gedacht wordt aan loonsverlaging, naar 's ministers mededeeling. Eensgezind gingen de heeren Albarda, Ame- link, v. d. Bilt, Krijger, Engels, Duymaer vap Twist, Joekes en van Dis in tegen 's bewinds mans voorstel om de schutsluizen in de Twentsche kanalen kleiner te maken. Mi nister Reijmer viel bij den eersten slag om. De schutsluizen blijven op de voorgenomen breedte. De bezuiniging zal de minister nu vinden door verlangzaming van het tempo. Ten slotte stelde de bewindsman vast, dat de verbreeding van het kanaal door Zuid- Beveland alleen uit nationaal belang wordt ondernomen. AVONDVERGADERING. Algemeene Onderwijsbescliouwingen. Hooger Onderwijs. De heer Ketelaar had critiek op den mi nister van Onderwijs, Mr. Terpstra. Maar hij was, evenals de andere sprekers in hun critiek, zeer gematigd. Alle sprekers erken den dat de huidige minister met grooten ijver zijn werk doet. Daarom ook kunnen we niet instemmen met de critiek van den heer Ketelaar, dat de minister zoo laat was gekomen met de nieuwe L.O.-wet. De mi nister stelde daartegenover, dat hij maar enkele maanden had noodig gehad om met een wetsontwerp te komen, na het verschijnen van het rapport-Rutgers. De minister betoogde, dat hij wel bezuinigd had op Onderwijs, maar toch werkelijke be langen niet had geschaad. Nu waren er twee stroomingen. De een betoogde, dat de be windsman niet genoeg 'bespaard had, de an- der meende, dat de minister teveel bezuinigd had. Niet genoeg zeiden mej. Westerman en Prof. Hugo Visseher. Beiden wilden een ge heel andere indeeling. De Utrechtsche hoog leeraar zag te veel uniformiteit, hij wilde de school openbaar en bijzonder geheel aan de ouders geven. En de Staat alleen maar algemeene normen doen stellen, alge meen toezicht doen oefenen. De minister meende dat deze these wat algemeen gesteld was. Practische bouw stoffen had, naar 's ministers gevoelen, de hoogleeraar niet aangedrongen. Minister Terpstra zei mej. Westerman, dat zij ook moet letten op de perspectiefbezuini gingen en op de komende salariskorting. Was er teveel bezuinigd? Ook dit bestreedt de bewindsman. Nergens had hij vitale deelen aangetast. Critiek werd er op minister Terpstra uit geoefend door mej. Groeneweg en den heer Tilanus, omdat de minister zeide geen ver antwoordelijkheid te dragen voor het onder wijs aan werkloozen. De bewindsman ant woordde, dat zijn departement steeds be moeienis houdt met het onderwijs. Alleen, het is 't beste dat deze opleiding wordt ge concentreerd. En dat kan zeer wel aan bin- nenlandsche zaken De heer Ketelaar betoogde, dat het opschui ven van den leeftijd, waarop kinderen naar de lagere school kunnen, niet wel overwogen is geweest. De minister zette daartegenover dat de Onderwijsraad en den Raad van State erover zijn gehoord. Bovendien is het een wensch geweest van mej. Meyer en mej. Westerman. Wijl ook de heer Van Wijn bergen zich tegen de opschuivingsmaatregel verklaarde, moest ds. Beumer, die zoo graag ondeugend is, de heer van Wijnbergen zeg gen, dat hij nooit zoo tegen een vrouwelijke afgevaardigde zijner fractie zou durven in gaan. De heer Wijnbergen had vooral bezwaar tegen de maatregel, wijl deze het bewaar schoolonder wijs zou ontwrichten. De minister heeft dat tegengesproken. Hier is zeer wel een oplossing te vinden door gemeente en particuliere school. Overigens hebben de heeren Zijlstra en Van Wijnbergen aangedrongen op gelijkstel ling van het bewaarschoolonder wijs. De minister wil ook een betere financieele regeling. Maar financieele gelijkstelling neen, daarvoor is de bewindsman nog niet te vinden in deze moeilijke tijdsomstandig heden. Het instellen eener commissie wil de minister nog wat uitstellen, een commissie zooals de heer Tilanus, wilde om naar een middel van financieele gelijkstelling te zoe ken. De Kamer verdiepte zich daarna en ver diept zich nog in de afdeeling Hooger Onder wijs. De 3 hoogleeraren Prof. Visseher, Prof.Eerd- mans en Prof. v.d. Bilt hadden groote bezwaren tegen de gedachten van Prof. Kruyt over een veramerikaaniseering van het H.O. Mevr. van Itallievan Embden klaagde over de be snoeiing op het H. O. en wenschte maat regelen tegen den toeloop van studenten. Een moeilijk vraagstuk. INTIMUS. OOK DUITSCHE WARENHUIZEN MET TRAANGAS „BEWERKT". GIESSEN, 19 December (V.D.) De politie deelt mede: Op 18 December werden tegen vijf uur 's middags in drie warenhuizen alhier stink-en traangasbommen geworpen, waardoor de bedienden en ook het publiek onaangename sensaties ondergingen. Een 18- jarige S.A.-man uit Giessen bleek de dader te zijn. Er is nog een S.A.-man gearresteerd. Mainz: Zondag zijn te Mainz in drie wa renhuizen traangasbommen geworpen. Eeni ge personen zijn gearresteerd. ONWETTIGE PLANNEN VAN LUDWIG RENN. Op 27 November j.l. bij een huiszoeking in de Marxistische arbeidersschool te Berlijn werd o.a. gearresteerd Arnold Vieth von Golssenau, meer bekend onder zijn schrij versnaam Ludwig Renn. Thans is het voor onderzoek tegen hem geopend door het Rijks gerechtshof wegens voorbereiding van hoog verraad en deelneming aan verboden organi saties. Renn zou in brieven en teekeningen omwentelingsplannen hebben voorbereid. DR. YEN GEZANT TE MOSKOU? MOSKOU, 19 December (Reuter). Naar hier in offieieele kringen wordt medegedeeld zal dr. Yen de Chïneesche gezant te Washington, die thans te Genève de Chinee- sche Volkenbondsdelegatie leidt, tot gezant te Moskou worden benoemd, nu tot herstel der betrekkingen met de Sovjet-Unie be sloten is. DOODELIJK ONGELUK BIJ EEN VOETBALWEDSTRIJD. TRIER, 19 December (Wolffbureau)Bij een voetbalwedstrijd te Mandei-scheid in den Eifel kwam een van de spelers zóó ongelukkig te vallen, dat hij den hek brak en onmid dellijk overleed. Het spel werd dadelijk ge staakt. Het ongeval is des te tragischer aangezien in November 1923 de eenige broer van het slachtoffer door separatisten werd doodge schoten. ERNSTIG AUTOBUS-ONGELUK. BIJ ULM. ULM, 19 December (V.D.) Gisteravond is bij Langenau een autobus uit Blaubeuren in een dubbele bocht tegen een boom ge reden en in een greppel terecht gekomen. Alle 26 inzittenden werden gewond, waarvan acht ernstig. Bij het politieonderzoek bleek, dat de chauffeur, die zelf slechts licht ge wond werd, dronken was. De politie heeft hem gearresteerd. HOOG WATER OM PERPIGNAN. ZES DORPEN GEÏSOLEERD. PARIJS, 19 December, (V. D.) Perpignan, dat reeds eenigen tijd geleden ernstig door overstroomïngen werd geteisterd, verkeert opnieuw in gevaar. Sinds vannacht regent het hevig. Reeds Maandagochtend was het water in de lager gelegen deelen der stad ge stegen, zoodat de brandweer moest worden gerequireerd. De spoorlijn Perpignan—Nar- bonne en het traject Perpignan—Thuir wor den door het hooge waterbedreigd. Men vreest, dat het verkeer opnieuw zal moeten worden gestaakt. In het dal der Olette zijn zes dorpen geheel geïsoleerd. Te St. Paul is de electrische centrale onder water gezet. De omgeving ligt in het donker. De verzor ging der geïsoleerde dorpen met levensmid delen en post wordt met vliegtuigen gaande gehouden. In de gemeente Sahorre vreest men dat rotsgesteente zal losraken en terechtkomen op een groep huizen, welke inmiddels zijn ontruimd. PERPIGNAN, 19 December (V.D.) Te St.-Thomas is men er bezorgd over dat de badinrichting zal instorten, aangezien daardoor de rivier zou kunnen worden ver sperd en de stroomloop gewijzigd zou kun nen worden, zoodat het geheele dorp zou kunnen worden weggespoeld.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 5