HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJKe.O BERICHT Met de vïschauto naar Denemarken. I 118e JAARGANG No. 43 WOENSDAG 21 DEC. 1932 IIMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2l/< cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 15 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mcdedeelingen dubbele prijs. VELSEN RAADSVERGADERING. VOORTZETTING VAN DE BEHANDE LING DER BEGROOTING. Is de commissie van toezicht op het L. O. een paskwil? Hoe maakt men het officieele raads- verslag populair? Geen ver- hooging- voor de vergoeding voor leden van de stembureaux. Het kopje thee komt terug. Leer lingen bij de politie? Voor- loopig geen schoolvoeding en schoolkleeding. De begrooting met de stemmen van S.D.A.P. en C.P. tegen aangenomen. De voorzitter stelt aan de orde de begrooting van de Waterleiding. Deze wordt z.h.s. goedgekeurd. Bij de begrooting van Openbare Werken maakt de heer E. Luikman (S.D.A.P.) bezwa ren tegen het feit, dat de ambtenaren A. J. Frudiger en J. W. de Goey nog onder open bare werken zijn geplaatst. Zij doen geen werk meer voor dezen dienst zegt sperker. Spreker verzocht voorts tegemoetkoming aan de wenschen van de bewoners van de Iieide- straat inzake straataanleg. Is een vergoeding voor den auto van den hoofdopzichter nog noodig, vraagt spreker? De heer Dunnebier, wethouder zegt, dat toen de heer Frudiger werd overgebracht de begrooting reeds was opgemaakt. Den heer de Goey heeft men op openbare werken gelaten, omdat men niet wist, waar men hem anders moest onderbrengen. Inzake de Heidestraat gaf het antwoodr van den heer Dunnebier geen oplossing. De begrooting wordt goedgekeurd. Daarna komt aan de orde de begrooting van den Reinigings- en Ontsmettingsdienst. De heer Visser (S.D.A.P.) herinnert aan het rapport van den directeur, de uitvoering waarvan'een bezuiniging gebracht zou hebben Spreker verzocht deze zaak in behandeling te nemen, dar we daar allen wel mee ac- coord kunnen gaan. De heer Dun n\e bier, wethouder, zegt dat er thans geen behoefte meer aan de uit breiding van de dienst is in dien geest als de directeur dat had gedacht. De paarden- tractie is nagenoeg geheel verdwenen want er zijn nog' slechts vier paarden. De begrooting wordt goedgekeurd, even eens die van den Ophaal- en Stortingsdienst en den Woningdienst, de laatste zonder dis cussie. Bij de begrooting van Maatschappelijk Hulpbetoon stelt de heer ten Broeke (C.H.) voor aan de controleurs een rijwieltoelage te verleenen. De heer Visser (S.D.A.P.) zegt, wanneer men aan bedoelde personen een rijwieltoe lage verstrekt, deze ook aan de anderen ge geven moet worden. Als de heer ten Broeke zijn voorstel in dien zin wil wijzigen zal spre ker voor het voorstel stemmen. Plet zou eerst in de Commissie besproken moeten worden. De heer Bosman, wethouder, merkt op dat bij de aanstelling niet over een rijwiel toelage gesproken is. De Voorzitter zegt, dat in het contract staat, dat zij in bezit moeten zijn van eer? rijwiel. Dit is in het salaris verdisconteerd. Burgemeester en wethouders zijn echter bereid deze kwestie nader te bezien. De begrooting wordt goedgekeurd. Eveneens worden goedgekeurd de be grootingen van de Gezondheidscommissie en die van deCommissie van toezicht op het L. O. In verband met laatstgenoemde be grooting wijst de heer v. d. Flier (S.D.A.P.) er op dat er zooveel vacaturen bestaan. De Voorzitter zegt, dat het nu zijn derde gemeente is, waarin het geval zich voordoet, als door den heer v. d. Flier aan gehaald. Het schijnt moeilijk te zijn voor deze commissie geschikte personen te krijgen De voorzitter van de commissie heeft ver klaard, dat hij geen kans meer ziet de com missie bij elkaar te krijgen. De heer Tusenius wethouder meent dat het een doodgeboren kindje met een lam handje is. De menschen hadden er geen ambitie voor en aan schoolbezoek werd niets gedaan. De commissie is eigenlijk een paskwil. De begrooting wordt goedgekeurd. GEMEETEBEGROOTIN G. Jaarwedden wethouders. De heer Visser .(S.D.A.P.) is niet te vreden over het antwoord van B. en W. op de vraag bij het begrootingsonderzoek ^ge daan inzake dè toegezegde 5 pet. korting- op de jaarwedden. Ook inzake de jaarwedde van den secretaris gaat spreker niet geheel met het antwoord van B. en W. accoord. Verder stelt spreker voor, hetpresentiegeld voor leden der stembureaux te brengen van 50 ets. op 75 ets. De heer Van Heyst (N.P.) over de jaar- AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 21 DECEMBER Stadsschouwburg: Gezelschap Saalborn: „Zijne Majesteit het Publiek". 8 uur. Luxor Sound Theater: Douaumont. 8.15 u. Palace: Chou-Chou. Op 't tooneel: Nezco Frères. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Het schot m den morgen. Op het tooneel: 4 Albateso's 7 en en 9.15 uur. DONDERDAG 22 DECEMBER Stadsschouwburg: Willy Gensch' Wiener Operette „Grafin Maritza" 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. wedden van burgemeester, wethouders en den secretaris sprekende, vraagt of de heeren niet bereid zijn, vrijwillig afstand te doen van een deel hunner wedden. Spreker verzoekt voorts ook de ongeorga niseerde drukkers in aanmerking te doen komen voor inschrijving van hetgemeente- drukwerk. Wel wil hij voorwaarden stellen, waarop kan worden ingeschreven. De heer Van Heyst vraagt voorts maatrege len om het raadsverslag populair te maken. De Voorzitter zegt, dat er aan Gede puteerde Staten gevraagd is om aan de Kroon te adviseeren op de door den heer van Heyst genoemde jaarwedden 6 pet. te korten. Spreker zegt toe, met het College te willen overleggen of een andere regeling over het drukwerk te vindien is. Wat de officieele verslag betreft, dat is verkrijgbaar. B. en W. kunnen er toch geen reclame voor maken. De heer Heykoop: „Zet er een prijs raadsel in". De heer Vermeulen (A.R.) acht het onjuist, de posten te verhoogen tegen het advies van B. en W. in. In verband hiermede wijst de Voorzitter er op, dat thans voor onvoorziene uitgaven nog f 17900 beschikbaar is. Alles wat nu nog besloten wordt meer uit te geven, gaat af van dien post. Na eenige discussie brengt de voorzitter het voorstel van den heer Visser in stemming. Het wordt verworpen met 10 stemmen voor. De heer Stark (S.D.A.P.) maakt aanmer kingen op den post van f 250 voor officieele ontvangsten. De Voorzitter zegt dat men buiten deze officieele ontvangsten nu eenmaal niet kan. De ontvangsten zijn zeer sober, het blijft bij een sigaret of een sigaar. Bij den post schrijf- en bureaubehoeften vraagt de heer Homburg (A.R.) inzage van de laatste aanbesteding. Het kopje thee. De heer Maas (R.K.) heeft er spijt van, dat hij verleden jaar gestemd heeft voor af schaffing van het kopje thee. Hij stelt voor, het kopje thee weer in te voeren. De Voorzitter merkt op, dat "dit f 350 zal kosten. Het voorstel van den heer Maas wordt aangenomen met 12 stemmen tegen. Bij den post reis- en verblijfkosten die hooger is dan verleden jaar vraagt de heer Van Woens.el (C.P.) of B. en W. van plan' zijn meer te gaan reizen. De Voorzitter antwoordt bevestigend. Doordat de gemeente in moeilijkheden ver keert, is het dikwijls noodig meer te gaan reizen. De heer ten Broeke (C.H.) verzocht het college zich in verbinding te stellen met de organisatie van de ongeorganiseerde patroons teneinde zich op de hoogte te stellen van de voorwaarden waarop bij deze patroons gewerkt wordt. De Voo.rzitter zegt toe, dat het college het gewenschte onderzoek zal instellen. Bij den post onderhoud der lantaarns enz., vraagt de heer VanRummelen (s.d. a.p.) maatregelen te nemen dat het electriscli net geheel ondergronds wordt gemaakt. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ontvangen de in December nog te verschijnen num mers gratis. DE ADMINISTRATIE. De heer Heykoop (O.K.) vraagt of de gemeente geen lichtreclames kan krijgen. De heer Tusenius, wethouder heeft be zwaren, maar hij wil de mogelijkheid nog wel eens laten onderzoeken. De heer Zalm (S.D.A.P.) wil ook op de politieposten een aansluiting op de radio- centrale; vooral voor Velsen-Noord acht hij het noodig. De Voorzitter meent, dat berichten, die voor de posten, van belang zijn, gemak kelijk door het hoofdbureau kunnen worden doorgegeven. Hij wil de zaak nog wel eens onderzoeken. De heer IT o m burg (A.R.) vraagt of het juist is, dat de voorzitter overweegt het aan stellen van leerling-agenten. Verder verzocht hij verbetering van de politieposten. De Voorzitter zegt, dat het politie corps te klein is. Alles bij alles zijn er 46 man en in vergelijking bij andere gemeenten zouden er 70 noodig zijn. Spreker loopt met plannen rond, om in de moeilijkheden te voorzien. De gemeente heeft gebieden bin nen haar grenzen waarvoor rijkstoezicht noodig is. Spreker heeft-zich een meening gevormd over datgene wat het politiecorps tekort schiet. De politie doet uitstekende diensten, maar er is een tekort aan personeel Spreker heeft plannen, maar deze zijn nog niet rijp voor publicatie. Inderdaad is daar bij gedacht aan wat door den heer Homburg is bedoeld. Met de huisvesting ïs de gemeente inder daad ten achter. Maar verbetering zal geld kosten -en ook de reorganisatieplannen hou den verbetering tegen. De heer Van W o e n seT (C.P-.) meent, dat het politiecorps groot genoeg i's. Voor het opsporen van inbrekers of misdadigers deugt het corps toch niet, meent spreker. Bij Volksgezondheid vraagt de heer Van der Flier naar de plannen van het slacht huis. Hij heeft van den directeur van den Keuringsdienst vernomen, dat tal van slacht plaatsen niet aan de eischen voldoen. Verder vraagt de heer Van der Flier een eenvoudig badhuis met douches. De Voorzitter zegt, dat wat het slacht huis betreft, er nog eenige technische be zwaren te overwinnen zijn en ook de finan cieel e kwestie is nog' niet geregeld. Als kan worden aangetoond dat het een rendabel object is, kan er voor geleend worden. Wat het badhuis be treft, wijstspreker er op, dat er in veel kleinere gemeenten een zwem inrichting is. Dit vraagstuk zal nu worden opgelost en wat het binnenbad betreft moet men eerst weten of dat rendabel is. Indien dit het geval is kan op sprekers medewer king gerekend worden. Subsidie „Het Witte Kruis". De heer Van der Flier (S.D.A.P.) stelt voor, aan het Witte Kruis het gevraagde sub sidie van f 8000 te verleenen. De Voorzitter zegt dat wanneer in den loop van het jaar mocht blijken dat er een tekort is, alsnog hierop wel wat te vinden is. De heer Maas (R.K.) wijst op de onbil lijkheid dat men het Witte Kruis en het Wit-Gele Kruis belast met werkzaamheden, die juist door de tijdsomstandigheden zwaar der drukken dan anders. De heer Visser (S.D.A.P.) zegt, dat het hem niet bekend is dat het Witte Kruis met werkzaamheden voor Maatschappelijk Hulp betoon wordt belast. De heer Van II e y s tl (N.P.)breekt een lans voor IJmuiden's Bloei. De heer Visser (S.D.A.P.) houclt bij den post Kosten tot bestrijding van de tuber culose, een pleidooi voor uitzending naar sanatoria. Hij vreest, dat verpleging in ge- Bi/ BerlijnJoliannistal stortte een sport vliegtuig neer, dat 'juist eeii volledige repa ratie had ondergaan. De piloot werd ernstig gewond, zijn passagier gedood. Pleisterplaatsen langs den weg. Naamloozen in Niemandsland. De vischauto uit Denemarken is bemand met een Deen en een Duitscher. Wellicht komt het doordat het deel van Duitschland, waarin de laatste woont vroe ger Deensch was, al is het lang geleden, en de streek in Denemarken, die de geboorte grond is van den Deen tot 1919 tot het Rijk behoorde, in elk geval sprak de Deen Duitseh en de Duitscher Deensch en dat kwam de on derlinge verhouding ten goede, omdat de Hollander hen slechts dan niet verstond, wanneer zij in beider Holsteinsche dialect hun discussie voerden. Hoewel er toch mees tentijds van discussie geen sprake was, om dat de Denen stug zijn gelijk alle Noordelijke volken en deze Scandinaviër in zwijgzaam heid slechts overtroffen werd door dezen allernoordelijksten Duitscher, die uit Flens burg kwam. dat vier kilometer van de Deen- sche grens ligt. Niet eerder werd de Deen wat uitvoeriger in zijn antwoorden, dan toen hij een collega was tegen gekomen op den grooten trans- Veluwe straatweg tusschen Amersfoort en Apeldoorn en hij een praatje gemaakt had met den chauffeur, die op weg was naar IJmuiden. En van den Duitschen jongen won ik pas het vertrouwen, toen ik hem vroeg of de schoone Mariene uit de sigaretten, die hij tegen de voorruit geplakt had, zijn vriendin netje was in Flensburg. Hij haalde er nog een heele serie uit een sigarettendoos en thuis had hij er nog 183. Als hij er 250 heeft zal hij een album koopen en de portretten er in plakken De Hollandsché sigaretten waren best en de Duitsche slecht. In Denemarken zijn ze dol op Louis Dobbelman, maar Hollandsché tabak komt er nu niet meer in. De Duitsche sigaretten, die sind ja reiner Streu. Wat is er niet slecht in Duitschland Heut'zu Tage? In Flensburg zijn 56000 inwoners en 8000 kost winners zijn werkloos.Een stad van ma chinebouw en industrie. Men mag blij zijn als men werk heeft. Maar of de chauffeurs dan met deze on beperkte werktijden genoegen nemen? „Och ja. want dat is men gewoon, nietwaar, men kan toch ook geen achturendag invoe ren bij transportarbeid". En een compensee- renden rustdag' of vacantie kent men nu eenmaal niet in dit vreemde bedrijf. „En waarom zou men. tegen een boom rijden, als men in veertien dagen geen rust heeft ge had?" De Deen steekt de groote felle lichten op en buigt zich wat verder over het stuur. De duisternis is gevallen, wij zijn nu van 's mor gens elf uur af onderweg. Tussehen Deven ter en Oldenzaal komen wij nog onophoude lijk Denen tegen, op weg naar IJmuiden, Rotterdam of Antwerpen. De Deen herkent ze zelfs in donker aan de lading en groet met de claxon of de lampen. Voor een praatje is nu geen tijd, want om vijf uur wordt de grens gesloten, in Denekamp koopen wij voor het laatst Hollandsché sigaretten en ik draag Truus van Aalten bij tot de twee honderd en vijftig. De grens blijkt al dicht te zijn, maar de ondernemende Denen komen er toch wel door, men kent hen en men weet, dat zij niet smokkelen. In Nordhorn neinen wij een eenvoudigen maaltijd en een glas Duitseh bier en laden een vat benzine, want vóór Hamburg z-ulicn wij daartoe geen gelegenheid meer hebben. Het Fernverkehr heeft zijn vaste pleister plaatsen, zoo goed als de postwagens die had den en het verschil is slechts, dat men niet van paarden verwisselt, maar zich verlaat op zijn modernen feilloos zekeren motor, die niet eens de beste benzine behoeft! Voor de eerste maal sinds ons vertrek van morgen is het, dat de Deen en de Duitscher iets^eten. Och, met het eten nemen wij het niet zoo precies, zegt de Duitscher, en ook een aangeboden sigaret schijnt hem te veel. „Man raucht ja viel zu viel", hetgeen niet wegneemt, dat zijn kameraad rookt bij het open vat benzine en de open tank, maar hij lacht wat, en geeft het stuur over aan zijn makker. Het is of deze beide kalme en bezadigde mensehen, die keurig en voorzichtig rijden, en dimmen voor iederen fietser, dit beroep van harden ingespannen arbeid aanvaarden, zooals een zwerver zijn leven aanvaardt in een gelaten tevredenheid van niet anders te willen. Maar als een paar uur later de Duitsche chauffeur zijn motor afzet, eindelijk, einde lijk, en den wagen parkeert onder een lan taren, nadat hij tevergeefs het venster open de om in den koelen wind verlichting te zoe ken voor wat hij ,,'ne so yerfluchte Scha- delpein" noemt en als hij neervalt in zijn hoek als .een looden blok, dan wordt het mij wel duidelijk, waarom deze beide jonge ke rels tegenover de scherts van het kellnêrin- netje in Nordhorn een in den grond zoo ge deprimeerden indruk maakten. En als het zachte kreunen van den Deen, die in den anderen hoek slaapt, overgaat in een kort zwaar ademhalen, dan hoor ik in ieder van die klagelijke vermoeide zuchten de verwen- sching van dit leven in de kleine glazen kooi tusschen den brommenden motor en de stin kende visch en ik verwacht alleen, dat hij zal ontwaken met een vloek. Maar hij slaapt verder, zijn hoofd tegen het trijp van de bekleeding, de onderarmen willoos geleund op de ellebogen, waarvan hij er een tegen mij aan drukt, zoodat ik onder het rijden telkens een klap gekregen heb van de heen en weer geschudde .groote roode hand. Zij hebben mij de plaats in het midden ge geven, rechts slaapt de Deen en links slaapt de Duitscher. De nacht is wondermooi, wind stil en geluidloos als het ronken van een motorfiets verdwenen is, na lang in de klare vrieslucht te hebben geklonken, zonder dat het naderbij kwam. De heldere volle maan legt een stil, bijna devoot licht over de wijde bruine heide, die onbewoond is, zoover als men zien kan in dit schier dagheldere schijnsel. Onbewoond en onbegrensd buiten wat akkermaalshout, waarvan de silhouetten langs den weg staan. Er bestaat een film van vijf soldaten van verschillende nationaliteit, die door het lot tezamen in een granaattrechter worden ge worpen, midden in het verlaten slagveld: Niemandsland. Ik steek een sigaret op en denk na over wat ik zal schrijven over deze vreemde tocht. Onze arbeid bracht ons hier tezamen, den Deen, den Duitscher. en den Hollander en wij kennen zelfs eikaars namen niet. De Naamloozen in Niemandsland. Belachelijk bang ben ik om hun rust te storen mèt de vonk van mijn lucifer. Slaap voel ik niet, maar ik heb niet den ganschen vorigen dag' gereden en in deze zelfde stuur hut overnacht. Ik zou het stuur van hen willen overnemen en den wagen wat verder brengen op den langen weg. Maar het is een zware auto met vier versnellingen en bovendien, ik zou hun kwetsen in hun chauffeurseer Een half uur later schieten wij door de uit gestorven straten van het slapende Bremen met een vaart van zestig kilometer. De Deen heeft het stuur genomen en jaagt den wagen langs donkere wegen, welker on verlicht profiel ik nauwelijks te onderschei den weet. K. Pk. zinnen te veel worclt toegepast, wat hij niet in het belang der patiënten acht. De Voorzitter meent, dat gezinsverple ging in sommige gevallen boven verpleging in sanatoria te verkiezen is. Bij Volkshuisvesting' vraagt de heer Ten Broeke (C.H.) of de gelden voor rente en aflossing van voorschotten voor woningbouw wel geregeld binnenkomen. Is het niet moge lijk, dat de gelden door middel van den op haal- en stortingsdienst betaald kunnen wor den, vraagt spreker. De heer N ij ssen wethouder, zegt dat het met het binnenkomen der gelden nog al gaat. B. en W. hebben maatregelen genomen om de betrokken personen tegemoet te komen. Bij den post onderhoud van wegen en voetpaden wordt bij monde van den heer Van Rummele n (S.D.A.P.) de Brederood- scheweg in het geding gebracht. Spreker vraagt naar het door B. en W. toegezegde prae-advies Dc heer Sluiters (C.H.) zegt. dat al het geld dat thans aan den weg besteed is, weg gegooid geld is. Verder hoopt spreker op spoedige verbetering van de Hoofdstraat. Ook de heer Diepend aal (R.K.) keurt het werk van Openbare Werken af De heer Dunnebier wethouder zegt dat het plan voor den weg klaar ligt. Als'men nu nog maar voor de duiten zorgt, komt het voor elkaar. Bij den post onderhoud vau straten en pleinen, wijst de heer ten Broeke (C.H.) op den lagen prijs der materialen. Verder be pleit spreker betere veiligheidsmaatregelen op het strand. Verschillende sprekers komen nog op deze kwestie terug. De heer Van der Steen (C.H.) bepleit aanschaffing van een motorvlet voor de politie.. De heer Van der Veer (S.D.A.P.) wil maatregelen in overleg met de kustwacht. De heer Bosman verwacht van een mo torvlet niets dan armoede en last. Er moeten waarschuwingsteekens komen, evenals in Bloemendaal. De heer Maas (R.K.) verwacht van alle maatregelen weinig. De menschen moeten verstandiger worden. De heer Stark (S.D.A.P.) bepleit betere verzorging van geneeskundige hulp in het kampeerterrein, vooral des nachts. De Voorzitter zegt toe, dat ruimere verbandmiddelen verstrekt zullen worden. Bij het openbaar buitengewoon lager on derwijs bepleit de heer Van Heyst (N.P.) weder verleening van de 300 gulden die zijn gekort op de jaarwedden van het onder wijzend personeel. Hij vindt echter geen steun. Bij hoofdstuk VIII 12: Lager onderwijs niet vallend onder vorige paragrafen, stelt de heer v .d. Flier (S.D.A.P.) voor, beschik baarstelling van een bedrag van f 10.000 voor schoolvoeding en schoolkleeding, welk bedrag ten laste zou komen van den kapitaaldienst. Spreker kan zich niet voorstellen, dat Ge-, deputeerde Staten tegen dezen post bezwaar zouden hebben. Spreker meent, dat de Raad niet verantwoord is wanneer deze post niet op de begrooting voorkomt. De heer Homb u r g (A.R.) zegt dat hij over deze kwestie vragen heeft gesteld, om dat hij na een onderhoud met den betrok ken wethouder niet bevredigd was over het gekregen antwoord. Sprekers fractie was verleden jaar tegen het verstrekken van schoolvoeding. Ook thans is de houding zijner fractie niet gewijzigd. Spreker acht het niet gewenscht, dat de taak van het ge zin in de school terecht komt en dat dus het gezinsleven ontwricht wordt. Er kunnen zich echter gevallen voordoen, dat men van zijn principe afstapt. Spreker stelt tenslotte voor. B. en W. een blanco mandaat te ver schaffen. De heer ten Broeke (C.H.) meent ook, dat de schoolvoeding niet zonder meer ter zijde kan worden gesteld. De motie van den heer v. d. Flier kan hij echter niet zonder meer steunen. Door het Crisiscomité wordt heel wat gedaan voor kleeding. Spreker acht het gewenscht het voorstel in handen te stellen van B. en W. om prae-advies. De heer de Waal (groep Schilling) onder schrijft de woorden van den heer v. d. Flier. De heer Sluiters (C.H.) zegt, dat de ge meente den moreeion plicht heeft voor de on dervoede kinderen te zorgen. Als het gemeen tebestuur een blanco-crediet krijgt, zou dit crediet wel eens blanco kunnen blijven. Verschillende sprekers voeren nog het woord. De Voorzitter zegt-, dat B. en W. niet weten waar zij het geld vandaan moeten halen. De post „onvoorziene uitgaven", aan vankelijk groot f 20.000, is reeds gebracht op f 17.600 en wanneer de f 10.000 voor school voeding er wordt afgetrokken, zou er slechts f 7600 overblijven. Dit is veel te weinig, meent spreker. Indien het voorstel van den heer v. d. Flier wordt aangenomen, zou de B-steun in gevaar komen. B. en W. zouden genoodzaakt zijn Gedeputeerde Staten op de gevolgen van aanneming van het voorstel opmerkzaam te maken. De heer v. d. Flier wil zijn voorstel split sen in f 3000 voor voeding en f 2000 voor kleeding. De leden kunnen dan voor het een of het ander stemmen. De heer V i s s er (S.D.A.P.) merkt nog op dat hij zich niet kan voorstellen, dat Ge deputeerde Staten de begrooting terug zullen zenden wanneer deze post van f 10.000 daar op wordt geplaatst. De heer Tusenius, wethouder zegt, dat hem geen enkele begrooting bekend is, die zoo is „uitgezogen" als de onze. Als onze eenige misdaad is, dat we deze f 10.000 op de begrooting plaatsen meent spreker dat men ons dit niet kwalijk zal nemen. Het is in derdaad waar, dat er kinderen zijn, die het onderwijs niet kunnen genieten, zooals het behoort, doordat ze nooddruftig zijn. Spreker zou willen, dat B. en W. het voorstel overna men. De heer Bosman, wethouder, vindt ooi

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1