HET NIEUWE AVONDBLAD VGDQ VELSEN, BEVERWIJK e.Q BERICHT Met de visehauto naar Denemarken. 18e JAARGANG No. 44 DONDERDAG 22 DEC. 1932 IJMUIDEP COURANT ABONNEM ENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 p'us 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels f 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. IJMUIDEN S.S. HEEMSKERK DEFECT IN HET NOORDZEEKANAAL. STAGNATIE IN HET SCHEEPVAART VERKEER. Gistermiddag omstreeks 5 uur geraakte het S.s. Heemskerk, 6500 ton, toebehoorende aan de Vereenigde Nederl. Scheepvaart Mij., dat op weg was naar Amsterdam nabij Zijkanaal A defect.' Het stoomschip kwam dwars in het vaarwater te liggen. Te 7 uur kwam het stoomschip met assistentie zonder averij weer klaar en kon het de reis voortzetten. Gedurende het ongeval was de scheepvaart op het kanaal gestremd, waardoor eenige stoomschepen vertraging hadden. KERKCONCERT De zangklasse der p. Vermeulenschool, lei der de heer Schipper, gaf tezamen met het strijkorkest „Concinere", directeur de heer D. KI ut, Woensdagavond een uitvoering ir. de Gereformeerde Kerk (Oost). Het kinderkoor zong een tweetal Kerstcan tates, welke beide met orkestbegeleiding werden uitgevoerd en waarvan de Suite van bekende kerstliederen, welke door den heer D. Klut bewerkt was, voor de luisterenden wel de meest bevredigende was, daar er Lal van oude, veel gezongen liederen in voor kwamen, welke het koortje steeds weer met animo deden zingen. Kinderzang is niet alleen voor de ouders maar ook voor de ouderen in 't algemeen een genoegen om naar te luisteren. Er gaat van deze frissche kinderstemmen altijd weer 'oe- korirife uit, al zingen ook hier de jongens flink tegen den toon aan. Hoe zijn vele van die in gespannen aan dacht naar den directeur opziende gezicht jes met heel hun innerlijk bij het gebeuren in den mysterieuzen Kerstnacht. Concinere verzorgde de begeleiding op prettige wijze, waartoe het vlotte arrange ment ook vèel bijdroeg. Solistisch deed het orkest zich nog hoe ren in een aantal klassieke werken. Een heel goede uitvoering beleefden de Ouverture van Handel's oratorium „Der Messias" en de be kende Kerk-aria van Strade-lla. Hoewel de eerste violen wat schraaltjes klonken (er waren enkele afwezig, naar ik hoorde) vergoedde de prestatie van den con certmeester veel. Een goed bezet hout-kwar tet verleende met het wel wat al te beschei den gehouden koper een mooie kleur aan het ensemble, dat dezen avond veel verdienste lijks ten beste gaf, o.m. nog in Gebed van Desau en Melodie Religiëuse van. Dubois. Een trio voor fluit, hobo en klarinet met orkestbegeleiding, van Cherubim kon mij van de solisten, zeer wel bekoren, doch de begeleiding had veel accurater gekund. Er waren momenten van- ernstige inzinking in het orkest. Déraillementen kwamen er niet uit voort, wat voor de solisten maar gelukkig te achten was. Want deze hadden van hun trio veel werk gemaakt. De fluitist beschikt, evenals de hobo, welke laatste in korten tijd zeer vooruitgegaan is, over een mooien toon; de klarinet liet zich niet goed beoordeelen, daar liij zich sterk op den achtergrond hield. ïn het Gloria in Excelsis Deo, de Suite van Kerstliederen, had men nog als tusschenspel het Wiegenlied je uit het Weihnachtsorato- rium van Bach ingelascht. Op gevoeligen toon heeft de violist, de heer Joh. Klut, vlot begeleid door mej. B. C. Swalve, dit weerge geven. Ds. Teeuwen heeft het concert met een inleidend woord en gebed geopend. Eveneens heeft hij aan het slot van dezen geslaagden muziekavond koor en orkest via de leiders dank. gebracht voor hun werk en daarna de bijeenkomst, welke beter bezocht had kun nen zijn, op de gebruikelijke wijze gesloten. W. DIEFSTAL VAN VISCH Door de politie van het Staatsvisscherslia- venbedrijf is wegens diefstal van visch aan gehouden zekere H. wonende alhier. Na te zijn voorgeleid voor den commissaris van politie is hij na verhoor vrijgelaten. MISHANDELING Bij de politie is door S. aangifte gedaan van mishandeling contra S. RIJWIELDIEFSTAL Door L. wongnde alhier is bij de politie aangifte gedaan van diefstal van zijn heeren rijwiel, hetwelk hij in de Rijksvischhal had geplaatst. Zij, die zich met ingang van 1 Januari per kwartaal abonneeren, ©ntvangen die in December nog te verschijnen mam mers gratis. JE ADMINISTRATIE. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 22 DECEMBER Stadsschouwburg: Willy Gensch' Wiener Operette „Grafin Maritza" 8 uur. Luxor Sound Theater: Douaumont. 8.15 u. Palace: Chou-Chou. Op 't tooneel: Nezco Frères. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Het schot m den morgen. Op het tooneel: 4 Albateso's 7 en en 9.15 uur. VRIJDAG 23 DECEMBER Bioscopen. Nieuw programma. REISINDRUKKEN UIT SOVJET-RUSLAND. Gisteravond heeft in de zaal Flora een ver gadering plaats gehad, uitgeschreven dooi den IJmuider Bestuurdersbond met als spre ker den heer J. W. Matthijssen uit Amster dam over het onderwerp: „Reisindrukken van Sovjet Rusland". De zaal was tot in alle hoe ken bezet Voor den aanvang der vergadering gaf de muziekvereeniging „Voorwaarts" een paar nummers ten beste. De heer J. de Waal opende met een woord van welkom. De heer Matthijssen die hierna het woord kreeg begon te zeggen dat bij zijn bezoeken tweemaal heeft hij Rusland be zocht hem allerminst gebleken is, dat in Rusland een verwerkelijking van het socialis me heeft plaats gehad. Het is hem daar dui delijk gebleken dat het socialisme niet is in te voeren of te maken, maar dat het werke lijke socialisme moet groeien. Spreker laat in het kort de eerste revolutie in 1917 de re vue passeeren. Hij spreekt over de mentaliteit van den Russischen arbeider, die volgens spreker, niet te vergelijken is met een Duitschen, Bel gischen of Hollandschen arbeider. De Russi sche bevolking is voornamelijk de boeren bevolking die de overgroote meerderheid vormt niet te vergelijken met de bewo ners van West-Europa. De Rus is daarbij ver geleken een paar eeuwen ten achter. Van daar dat met een dergelijk volk ook niet te bereiken is wat in West-Europa wel mogelijk zou zijn. Vervolgens staat spreker stil bij het eerste vijf-jaren-plan. Dit plan is niet ten volle geslaagd. Slechts 80 pet. van het hier van voorgestelde is bereikt. Dit eerste plan is gebouwd zonder kapitalisme. Rusland heeft hiermee bewezen dat het dank zij den bo- dêmrijkdom zonder bankiers en dergelijk kapitalistische instellingen zich kon redden. Een andere vrag is of b.v. Nederland, dat niet zoo'n rijkdom in den bodem heeft dit zou kunnen. Het eerste vijf-jaren-plan, aldus doorge voerd heeft echter verslechtering voor de arbeiders meegebracht. Dit kon niet anders. Spreker tracht dit te bewijzen mét verschil lende voorbeelden. Ruim 10.000 K.M. heeft spreker bij zijn tweede bezoek in Rusland afgelegd, en hij is tot de ontdekking gekomen dat, wil men het tweede vijf-jaren-plan doorvoeren, het voor den Russischen arbeider nog steeds slechter zal worden, omdat met 't tempo, waarin men alles daar wil stellen, het Russische volk niet mee kan komen. Anders zou het zijn, volgens spreker, als men een bedoeld plan in 10 a 15 jaren zou uitwerken. Uitvoerig staat spreker stil bij de communistische dictatuur. Hier wordt verteld, dat het een dictatuur is van arbeiders. Dit zij verre. Het is een dic tatuur-over de arbeiders. Is de last van de dictatuur niet naar genoegen, niemand kan hier iets tegen inbrengen. Met eenige voor beelden tracht spreker dit duidelijk te ma ken. Tén laatste staat spreker stil bij hetgeen men zoo van Rutland hoort vertellen. Met dit alles moet men voorzichtig zijn. Spreker haalt hiervoor aan het rapport, uitgebracht door eenige afgevaardigden van spoor- en trampersoneel. Het gaat daarmee aldus spreker als wat men in Rusland van ons zegt. De Rus meent, want zoo wordt het hem verteld, dat wij hier van honger tegen den muur loopen. Evenmin is het in Rusland voor den arbeider een hemel op aarde. Het is zoo eindigt spreker in Rusland niet de verwezenlijking van het socialisme. Dit kan ook niet.aangezien het socialisme niet is te maken maar dit moet groeien. Met een opwekkend woord tot de aanwezi gen om mee te helpen op krachtige wijze de zen groei te helpen bevorderen, besloot spre ker zijn met aandacht gevolgde rede. Of schoon het niet tot het programma behoor de dat vragen gesteld mochten worden, werd aan het verzoek van een tweetal aanwezigen voldaan. Met een woord van dank aan den spreker sloot de heer J. de Waal de vergadering, waarna de muziekvereeniging „Voorwaarts" de Internationale deed hooren. KRIJGT „IN VEILIGE HAVEN" EEN BETEREN TOEGANGSWEG? Naar wij vernemen is het bestuur der speeltuinvereniging „In Veilige Haven" te IJmuiden-Oost, aan het onderhandelen om den toegangsweg naar haar speeltuin te verkrijgen aan den Velser duin weg over het terrein „Heerenduin" van de Fa. Bleeker. De firma is reeds bereid gevonden, den grond hiervoor benoodigd, tot wederopzeg ging toe, om niet af te staan, onder voor waarde dat de vereeniging het bosch afzet met een hooge puntdraadafrasting. Als het doorgaat, komt aan den Velser- duinweg een mooie ingangspoort, waarvan den heer Nic. ten Broeke, architect, Wijk aan Zeeërweg te IJmuiden geheel belangeloos een prachtig ontwerp maakte. Werklooze leden zullen, bij toestemming, den arbeid gratis verrichten. Waar de speeltuin toch al zoo afgelegen ligt, zal deze verbetering ongetwijfeld aan de belangen van „In Veilige Haven" ten goede komen. OUDERAVOND SCHOOL D 1. De dezer dagen onder leiding van het hoofd den heer P. J. de Mooy gehouden Ouder avond van school D 1 mocht zich in een flinke belangstelling verheugen. Een groot aantal ouders der leerlingen vulde het gymnastieklokaal toen ongeveer 8 uur de voorzitter de bijeenkon^t epen de met een causerie over het onderwijshuis dat op school gegeven wordt. Op zeer uitvoerige wijze schetste de heer Mooy de taak van degenen welke met het geven van onderwijs belast waren. Spreker, die vaak op humoristische wijze bepaalde gebeurtenissen, welke in school tussclien het kind en de onderwijzer (es) zich voltrokken, schetste, werd onder de grootst mogelijke aandacht aangehoord. De manier waarop het verband tusschen kind en onderwijzer gelegd werd vanaf den lsten dag waarop de ouders het kind aan de school toevertrouwen, tot den dag waarop het kind afgeleverd wordt aan de maat schappij (want toch maar weinigen der kin deren gaan naar andere onderwijsinrichtin gen) gaf een duidelijk beeld van de zorgen en moeite om het kind het beste te geven, wat het onderwijzend personeel kan geven. Het is daarom zoo te betreuren dat maat schappelijke omstandigheden in deze benar de tijden zoo fnuikend op het onderwijs in werken. Spreker dankte dan ook namens het on derwijzend personeel voor de medewerking, die zij van de zijde der ouders in het alge meen ondervonden. Het aantal ouders dat de school bezocht om een of andere klacht te bespreken, was uiterst miniem, waaruit blijkt dat de ouders tevreden zijn. Deze beschouwing werd met cle grootste belangstelling aangehoord, en wij konden be merken, dat de aanwezigen volkomen mee leefden met het gesprokene. De aftredende oudercommissie werd met acclamatie herkozen. I-Iug Plug, begeleid door een der onderwij zeressen, Mej. Goossen, gaf blijk van zijn kunnen door een drietal liederen te zingen. Uit het dankbaar applaus mocht den zan ger blijken dat zijn medewerking op zeer hoogen prijs gesteld werd. Na afloop kregen de ouders gelegenheid het werk der kinderen in de klasse te bekij ken, en nader kennis te maken met het personeel. Hiervan werd druk gebruik ge maakt. Wij gelooven dan ook niet te veel te zeg gen, als wij beweren dat de verhouding op School D 1 en het vertrouwen in het onder wijzend personeel het mogelijk maakt dat ouders waardeering hebben voor hetgeen daar voor het kind gedaan wordt. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Donderdag 22 December 1932 in radio-telegrafische ver binding met' het kunststation Schevenin- gen-Radio:. Baloeran, Colombia, Dempo, Flandria, In- drapoera, Joh. de Witt, Joh, van Oldenbarne- velt, Kota Agoeng, Kota Pinang, Marn. v. St- Aldegonde. Orania, Oranje Nassau, Poelau Tello, Van Rensselaer. Sibajak, Simon Boli var, Van Spilbergen, Tasman. BEVERWIJK R.K. KIESVEREENIGING. De R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" houdt op Woensdag 4 Januari in het K.S.A.- gebouw een ledenvergadering. Deze bijeen komst is belegd, teneinde de leden gelegen heid te geven zich uit te spreken over de candidaatstelling voor de verkiezingen voor de Tweede Kamer. SPELDJESDAG EN. B. en W. hebben aan de R.K. Vereeniging het Wit-Gele-Kruis toestemming verleend, om op Zondag 1 Januari een verkoop van speldjes te houden, ten bate.yan dé kraam- verzorging en ziekenverpleging. Het R.K. Nationaal Tehuis „Luctor et emergo", gevestigd te Nijmegen kreeg ver gunning voor het houden van een collec te. R.K. FABRIEKS ARBEIDERSBOND. De plaatselijke af deeling van den R.K. Fabrieksarbeidersbond „St. Willibrordus" houdt Vrijdagavond een propaganda verga- dering in het gebouw der K.S.A. Als spreker zal optreden de heer B. Waterlander, lid van het hoofdbestuur. De bijeenkomst is ook toegankelijk voor niet-leden. KENNEMER ORKESTVEREENIGING. De Kennemer Orkest-Vereeniging, diri gent de heer Louis Stiens, zal op Donderdag 31 Januari haar eerste concert geven in sa menwerking met het Beverwijksch Gemengd Zangkoor. GOUDEN ECHTVEREENTGÏNG. Woensdag hebben de heer en mevrouw A. DavidsonRess onder zeer groote belang stelling hun vijftigjarige echtvereniging her dacht. Des namiddags heeft het gouden echt paar een druk bezochte receptie gehouden in de foyer van het Kennemer Theater. Zeer velen hebben van deze gelegenheid gebruik gemaakt, om den heer en mevrouw Davidson, die algemeen bekende ingezetenen zijn, geluk te wenschen. In den loop van den dag was een ware schat van bloemstukken aan de woning van het jubileerende echt paar bezorgd. Verder getuigde een stroom van schriftelijke gelukwenschen van de vele vrien den, welke het gouden echtpaar zich in den loop der jaren heeft weten te verwerven. Des avonds bracht de Beverwijksche Har monie kapel onder enorme belangstelling van het publiek, de gebruikelijke serenade. DE KERSTVERSIERING. Woensdagavond zijn de fraai versierde kerstboomen ontstoken, welke door de com missie uit cle middenstandsvereenügngen „Eendracht Maakt Macht" en de Hanze zijn geplaatst in de Breestraat en op enkele an dere punten in de gemeente. De boomen maakten een aardigen indruk en werden des avonds door honderden belangstellenden be zichtigd. De winkeliers hadden zich beijverd hun étalages zoo mooi mogelijk te maken. Het publiek zal tijdens deze campagne ais jury fungeeren en bij schriftelijke stemming de mooiste etalage aanwijzen. De électrisch verlichte Kerstboomen 'zijn geplaatst in de Breestraat, Koningstraat,Zeestraat. Kerk straat. Schans en op het C. H. Moensplein. Het Treffpunkt in Sankt Pauli. Het Lloyd's bureau van het Fernverkehr. De Reeperbahn in Hamburg. Van de grijze gothische Nicolaikirche in Sankt Pauli heeft liét vier uur geslagen. De lichten van de tingeltangels en bars gaan uit, de laatste deur valt dicht achter een enkelen bezoeker. De nachtbus stopt met een ruk aan de halte en schuift weer weg in de donkere verte. Vermaaksstad in een voor het overige hongerige metropool gaat slapen. Maar aan den anderen kant van Sankt Pauli is Hamburg al ontwaakt en op de vischmarkt begroeten de vroege handelaars elkaar. En terwijl de meeste kroegen sluiten, gaat aan de Reeperbahn al weer een ander café open. Europa heet het, en zeker, dat is geen slecht gekozen naam, want het is het Treffpunkt van allen, die iets te maken heb ben met de vischmarkt en daartoe hooren ook de Denen en is Europa niet zoo vol van Denen op dit oogenblik als dit café? Vreemd, zoo'n groote auto met aanhang wagen op de plaats waar anders taxi's en nog eens taxi's staat en af en aan rijden. De ne gerportier slaat aan zijn pet, hij kent zijn klanten. Het lokaal is aangekleed met roode rozen en glinsterende kerstversieringen. Merk waardig, die kerstversieringen in deze spelonk maar heeft niet een groot hotel in Hamburg een brandenden kerstboom boven op het hoo ge dak staan? En biedt niet een kerk in de Ferdinandstrasse' haar kelders voor civielen prijs te huur voor „Bierniederlage"? Weihnachten is een groot feest, maar Weihnachten is ook Geschaft in deze han delsstad, waar men bijna geen Geschafte meer kent in een zoo erbarmelijken tijd. Ein Fest wird es ja gar nicht mehr wer den, zegt de juffrouw, die kopjes koffie drinkt met de bezoekers, en er valt weer stilte in de vreemde omgeving. Om zes uur komt er een pianist, die twee vingers mist aan de linker hand. Oorlogsslachtoffer? Waarschijnlijk luistert niemand naar zijn spel, maar het brengt wat beweging in de menschen. Moe hangen de Deensche chauffeurs in de bankjes der cabines en drinken hun koffie of bouillon. Zij vertellen elkaar hun wedervaren; berich ten uit alle landen van West- en Midden- en Zuid-Europa kruisen elkaar en waarachtig, dit kleine café Europa is het Lloyd's Bureau van het Fernverkehr. Al naar de markttendenzen zicli verhouden in Europa komen er zoo nu en dan telefoni sche orders binnen voor den op weg zijnden chauffeur, verandering van koers, wijziging van bestemming, berichten van contingent.ee- ring. Dat is de officieeie functie, die „Europa" in Europa vervult. En van hier rijdt een blond Hamburgsch meisje wel eens mee in een Deensche viseh auto naar Holland. Dat is de onofficieele zij de van het Fernverkehr. Met een snelheid van zestig kilometer per uur stuurt de Deen zijn auto door de lange breede straten van de uitgestrekte havencom plexen der wereldstad, die geen einde schij nen te nemen. Altijd weer nieuwe straten, altijd weer nieuwe voorsteden. Het is zeven uur en Hamburg is volledig ontwaakt, overal rijden de trams, het is al druk op straat, ook in Altona, de tweelingstad over de Pruisische grens. Voor liet eerst zie ik Hamburg zonder regen. Twintig uur zijn wij nu onderweg en nog is het alles hetzelfde. In het licht der kleine lantarens ligt geel de breede motorkap voor ons met den ver chroomden radiateur en den watervuldop, steeds in den as van den weg. En altijd door gonst de zescylinder motor, zonder eenige ha pering. Scherp zuigt de lucht aan door de zuigbuis van de carburateur, rechts. Geel is de motorkap en scherp zuigt de lucht, feeel is de motorkap en scherp zuigt de lucht. Geel is de motorkap. Dit wordt een obsessie. Dit is niet uit te houden, twintig uren ach tereen. Wij hebben de zon zien ondergaan en nu zullen wij de zon zien opkomen. De lucht wordt rood achter de ochtendnevels in het Oosten. De kinderen gaan al naar school. Dan komt de zon. Ik heb het niet meer gezien. Toen de zon boven de kim steeg was ik ingeslapen. U wilt het mij vergeven. Een oogenblik vreesde ik dat ik gek zou worden. Maar de gonzende motor en de lucht in de zuigbuis zelf hebben mij in slaap 'ge zongen. Dat was gelukkig voor mijn zenuwen. Als ik na een half uur wakker word heb ik een rood doorloopen oog en een baard De Deen zit rechtop aan het stuur en stopt zijn pijp. In zijn hoek slaapt de Duitscher. Wij laden voor de eerste maal sinds Nord- horn weer benzine, bij een „Tankstelle", die alweer de gemeenschappelijke pomp is aller Denen. Er staan drie of vier van die groote solide wagens. In den killen ochtend heb ik het voor het eerst koud en ik. trek de jas, die wij geza menlijk over onze knieën hebben, hooger op. De jas, die sterk naar visch ruikt. Maar mijn twee paar handschoenen heb ik ook nu niet noodig. Het is een voortreffelijke wagen, deze Volyo, een Zweed, zooals er veel in gebruik zijn bij het Deensche Fernverkehr. Een zestig-paards motor, die zonder haperen loopt. De stuurhut is rondom uitnemend afgesloten en doet niet onder voor een luxe-auto. Zoo zien al deze Deensche wagens er uit en hét zou ook niet mogelijk zijn, dat het anders was. Er rijdt achter onzen zestons wagen een aanhangwagen, die ook nog twee ton laadt. Dat wagentje baart den chauffeur nog al wat zorg, want na eiken kuil in den weg moet hij eens omkijken naar het hobbelende ding. Als de wagen geladen is kan dat niet en het is wel gebeurd, dat zoo'n bijwagen werd stuk gereden. En in het Hamburgsehe café gaan verhalen van een chauffeur die zijn bijwagen verloren heeft.... Dat zijn zoo de risico's van het Fernverkehr, K. Pk. Een der' prachtigesolide wagens sooals er. 45 van Denemarken door. Europa rijden. VELSEN VRAGEN OVER LEVERING VAN DRUKWERK Van den heer Mr. Dr. A. van'dér! Flier ont vingen B. en W. onder dagteekening van 1 December 1932 het volgende schrijven. Ondergeteeken.de heeft de eer de volgende vragen tot Uw College te richten: 1. Is de aan ondergeteekende gedane me- dedeeling juist dat de levering van school- behoeften, leermiddelen enz. gegund is aan den vöór-laagsten inschrijver uit de gemeen te Velsen? 2. Zijn B. en W. indien de eerste vraag be vestigend beantwoord wordt, bereid, de re denen mede te deelen, waarom de levering niet aan den laagsten inschrijver werd ge gund? Hierop antwoorden B. en W. het volgende: 1. Deze vraag kan bevestigend beantwoord worden. 2. De levering werd niet aan den laagsten inschrijver gegund, omdat de inschrijving, blijkens de bij het inschrijvingsbiljet gevoeg de toelichting, naar ons oordeel, niet voldeed aan artikel 3, sub 2 der voorwaarden. OPENBARE VERGADERING. De IJmuider Transport Federatie belegt Vrijdagmiddag een openbare vergadering in Cycloop voor arbeiders, werkzaam in het visscherijbedrijf. Als spreker zal optreden de heer E. Bouwman, voorzitter van de Ned. Transportfederatie over „de brutale aan vallen der reeders". OUDERAVOND MARNIXSCHOOL EN GROEN VAN PRINSTERERSCHOOL. Woensdagavond had een zeer druk bezoch te ouderavond van bovengenoemde scholen plaats. Eerst werd de tentoonstelling van het werk der leerlingen bezichtigd, waarbij voor al de fraaie teekeningen en handwerken zeer de aandacht trokken. Het personeel der scholen verstrekt alle gewenschte inlichtin gen over de leerlingen. In het ruime gymnastieklokaal had daarna de ouderavond plaats. Nadat de voorzitter de heer Ch. de Koning Sr. op gebruikelijke wijze de tamenkomst had geopend, zongen de leerlingen uit de hoogste klassen onder lei ding van hun onderwijzer eenige liederen, waarbij vooral de mooie jongensstemmen de aandacht trokken. Nadat eenige mededeelingen waren gedaan over de ingetrokken toelage van het gym- nastiek-onderwijs, welk onderwijs altijd door het personeel zelf werd gegeven en waarvan de toelage werd besteed voor handwerk- onderwijs, werd het voorstel om hiervoor een kleine vergoeding te heffen met algemeen© instemming aangenomen. Hierna hield de heer T. van Pastra, hoofd der Groen v. Prinstererschool een inleiding over het onderwerp „de wereld van God en de wereld der menschen". Hoewel dit onderwerp eigenlijk niet in het kader van den avond, paste, behelsde dit velerlei waarschuwingen voor de ouders. Na de pauze las de heer D. Visser Jr., hoofd der Marnixschool verschillende fragmenten uit opvoedkundige werken voor. Deze spreker sloot de bijeenkomst met eeiï woord van dank tot de aanwezigen.

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 1