DE BILT. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: UMUIDER COURANT DONDERDAC 29 DECEMBER 1932. Schip Van Verm, aankomst Laetste bericht Ariadne Midd. Zee 12 Jan. 2 5 Dec. van Tunis Asien Stratoni 21 Dec. van Malta. Boskoop Chili 23 Dec. te Liverpool. Britsum Rosario 11 Jan. 28 Dec. v. Fern. Noronha Baarn Chili 22 Dec. van Valparaiso. British Sergeant Abadan 25 Dec. van Perim Bacchus Midd. Zee 19 Jan. 27 Dec. van Livorno Barneveld Hamburg 29 Dec. 28 Dec. vertrokken. Dion. Stathatos B. Aires 3 Jan. 1 Dec. van Montevideo. Dayrose Villa Constitucion 9 Jan. 7 Dec. vertrokken Dorine Casablanca 26 Dec. vertrokken Eurybates Ned. Indie 9 Jan. 25 Dec. van Port Said Hamburg 28 Dec. 27 Dec, vertrokken. Erato Oporto heden 24 Dec. van Vigo. Japan 5 Jan. 26 Dec. van Marseille Bourgas 2 Jan. 28 Dec. te Antwerpen. Graig Buenos Aires 16 Jan. 14 Dec. vertrokken. Gotaland Constantza 2 Jan. 15 Dec. vertrokken Helder Chili 7 Jan. 20 Dec. van Curacao. R. L. Hague Talara 14 Dec. van Colon. Ionia "V. Indië 31 Dec. 10 Dec. van Pto. Barrios. Ioannis Goulandris Buenos Aires 22 Jan. 19 Dec. v. Concepcion Joh. v. Oldenbarneveld Ned.-Indië 10 Jan. 26 Dec. van Perim Juno Hamburg 29 Jan 28 Dec. vertrokken. Kennemerland Santa Fé aan den grond -W Indië 7 Jan. 22 Dec. van Trinidad Kurmark Ned.-Indië 19 Jan. 24 Dec. van Colombo. Leonidas II Buenos Aires 28 Dec. 21 Dec. van Teneriffe Luneburg Ned.-Indië 10 Febr. 20 Dec. van Macassar Langleemere Santa Fc 24 Jan. 24 Dec. vertrokken Magdalena West-Indië 16 Jan. 28 Dec. van Cristobal. Macedonia Galatz 25 Dec. te Stamboul Merope Valencia 5 Jan. 24 Dec. van Cadix. Me nes Ned.-Indië 16 Febr. 22 Dec. te Macassar Maaskerk Hamburg 29 Dec. 28 Dec. vertrokken. Maasland Rosario in lading Margot Montevideo. in lading Nyland Bvaila 30 Dec. 24 Dec. van Gibraltar Nadja Kragero 31 Dec.- in lading N. C. Monberg Gdynia heden 23 Dec. vertrokken. Oranje-Nassau West-Indië 3 Jan. 25 Dec. van Madeira. Orion West-Indië 7 Jan. 17 Dec. v. Pto. Barrios Orestes Bourgas 8 Febr. 27 Dec. van Constantza Orania Buenos-Aires 14 Jan. 27 Dec. van Rio Janeiro Orpheus Stettin heden 24 Dec. vertrokken Puszta Brail a 29 Dec. 28 Dec. van Rouaan. Ned.-Indië he-den 27 Dec. te Londen. Polvphemus Ned. Indië 3 Jan. 23 Dec. van Port Said Peebles Rosario 6 Jan. 5 Dec. vertrokken. Poseidon West-Indië 27 Dec. te Londen. Parkhaven Rosario 9 Jan. 20 Dec. v. Fern Noronha Poelau Bras Ned.-Indië 28 Jan. 28 Dec. van Batavia. Hernösand 29 Dec. 23 Dec. vertrokken. P. L. M. 20 Huelva in lading... Ruhr Ned.-Indië 3 Jan. 27 Dec. van Marseille. Reggestvoom West-Afrika 9 Jan. 25 Dec. van Monrovia. Robur IV Gdynia heden 23 Dec. vertrokken. Ned.-Indië 10 Jan. 23 Dec. van Perim. Ned.-Indië 2? Jan. 25 Dec. van Bel a wan Sorland Tunis 1 Jan. 21 Dec. vertrokken Tabian Ned. Indië 5 Jan. 27 Dec. van Genua. Tarakan Ned. Indië 10 Jan. 20 Dec. van Sabang. Triton Savona 30 Dec. 27 Dec. te Rotterdam. Truth Sfax 1 Jan. 26 Dec. van Gibraltar. Ulysses Bourgas 1 Jan. 24 Dec. van Gibraltar. Waterland Buenos Aires 30 Dec. 24 Dec. van Las Palmas. Visscher shaven Hoogovens Fr. s.s. VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. te IJM'JJDFN aangekomen schepen. Ned. s.s. G. K. v. Hogendorp Lowestoft Danae Caen haring erts RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De volgende schepen zijn Donderdag 29 December 1932 in radio-telegrafische ver binding met het kuststation Scheveningen- Radio. Baloeran, Barentsz. Dempo, Flandria, Joh. v. Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Kota Baroe, Kota Pinang. Mam. v. St. Aldegonde. Orania, Oranje Nassau, Poelau Telia, Van Rensselaer, Sibajak, Van Spilbergen, Sta tendam. Aangekomen: 28 December: Embla ss Stockholm. Ella Halm ss Stocka. Vesta ss Lissabon. Nieuwendam ms Fawley. N. C. Monberg ss Gdynia. 29 Decehiber: Afroessa ss Marianopel. Rijnstroom, ss Leith. Venersborg ss Rotterdam. Erato ss Vigo. Poelau Laut ms Batavia. Brunla ss Oslo. Ylysses ss Algiers. Vertrokken: 28 December: Shenandoth ss Port Arthur. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Danae is hier van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Malkah ms Koningsbergen. Vliestroom ss Huil. Lingestroom ss Londen. Edvard ss Emden. Rhein ss Hamburg. Flandria ss Rotterdam. Nereus ss Kopenhagen. Danae ss Rotterdam. Confidenza ss Vlissingen. 29 December: Hebe ss Hamburg. Venersborg ss Westervik. Haring uit Engeland. De motorlogger KW 110 Gijsbrecht Karei van Hogendorp is tijdelijk in de vaart ge bracht als vrachtlogger. Het schip kwam in middels van Lowestoft hier aan met een la ding versche haring. Weer in de vaart. Het Duitsche stoomschip Espana, dat zeer langen tijd in Hamburg heeft stilgelegen, is weer in de vaart gebracht. Het stoomschip wordt binnen enkele dagen hier binnen ver wacht om in den gecombineerden dienst met den Kon. Holl. Lloyd voor- Zuid-Amerika te laden. DENEMARKEN. Noordzee. Lichtschip „Horns Rev". O.M.S. tijdelijk uit dienst. Ligging: 55 gr. 34' Nb en 7 gr. 20' El. Het O.M.S. van het lichtschip „Horns Rev" is tot nader bericht uit dienst. DUITSCHE AANVOER IN ABERDEEN. Verleden jaar werd door Duitsche stoom trawlers in Aberdeen aangevoerd 33000 ton versche zeevisch, welke hoeveelheid dit jaar niet meer dan 27,000 ton wordt geschat, of ongeveer de helft van het maximum in de goede jaren. HET SCHEEPSONGELUK BIJ RÜGEN. AMSTERDAM, 28 December. Zooals wij gemeld hebben, is tijdens stormachtig weer schipper S. Weynhold van de Nederlandsche tjalk „Watergeus" op de Oostzee overboord geslagen en verdronken. Naar wij nader vernemen behoort de „Watergeus" thuis te Delfzijl. Schipper Weyn hold had het schip in eigen beheer; onge veer drie weken geleden had de scheeps makelaar E. Wagenborg in genoemde ge meente het schip bevracht met een lading voor Kopenhagen. Te Kopenhagen was het schip opnieuw bevracht met een lading voor Berlijn en het is op deze reis geweest, dat zich het droevig ongeval heeft voorgedaan. De „Watergeus" is, naar gemeld, door de vrouw van den verdronkene en een jongen matroos behouden te Swinemuende binnen gebracht. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.20—f 1 Griet per 50 K.G. f 35—f 17 Tongen per K.G. f 1.20—f 0.65 Groote schol per 50 K.G. f 18.50f 17. Middelschol per 50 K.G. f 23—f 19 Zetsch'ol per 50 K.G. f 24f 19 Kleine schol per 50 K.G. f 27f 8 Schar per 50 K.G. f 16—f 5.10 Rog per 20 stuks f 23f 13 Vleet per stuk f 1.35f 1.07 Pieterman en poon per 50 K.G. f 8f 7 Groote schelviseh per 50 K.G. f 37f30 Middelschelvisch per 50 K.G. f 32f 24 Kleine imddelschelvisch per 50 K.G. f 30 f 15.10. Kleine schelviseh per 50 K.G. f 18f 4.10 Kabeljauw per 125 K.G. f 37—f 19 Gullen per 50 K.G. f 8.50—f 2 Leng per stuk f 1.20f 0.63 Heilbot per K.G. f 0.90—f 0.50 Wijting per 50 K.G. f 4.90—f 1.20 Koolvisch per stuk f 0.30f 0.05 Groote hake p. kist 125 K.G. f 116f 112. Middel hake per kist 125 K.G. f 116—f 112. Klein middel hake per kist 50 K.G. f 41 f 38, Kleine hake per kist 50 K.G. f 3L—f 16.50 NAGEKOMEN BESOMMINGEN VAN GISTEREN: Rotterdam IJm. 112 340 manden 3500. Corrie IJm. 21 330 manden 2400. BESOMMINGEN. Trawlers: HC 70 430 manden 3500. Tarana Ro. 22 330 manden 4000. Ewalt IJm. 48 300 manden 2300. Clasina Luther IJm. 59 370 manden 2300. Vios ni IJm. 1 75 manden 1700. Neptunus IJm. 87 105 manden 2500. Oostzee IJm. 147 85 manden 1900. Knikker IJm. 4 260 manden 1700. Erica IJm. 384 445 manden 2100. de Hoop IJm. 46 430 manden 2100. Julie Streiff IJm. 159 80 manden 1400. Zeeleeuw IJm. 29 80 manden 1800. Emma IJm. 177 150 manden 1300. Bruinvisch IJm. 97 85 manden f 1400. BeugerVI. 114 1090. DE CONTRACTACTIE IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Het bestuur van de IJmuider Federatie heeft het volgende schrijven gezonden aan het bestuur der Reedersvereeniging: Wij ontvingen uw schrijven dd. 27 Decem ber jl. en moeten nogmaals ontkennen, dat de door ons gestelde voorwaarden „met el kander een onmogelijken eisch vormen". Dit is ten eerste in strijd met de uitlating van uwen voorzitter, den heer Polderman, tijdens de laatste conferentie, nl.: „Indien u anderhalf jaar eerder waart gekomen, wa ren wij het binnen vijf minuten eens ge weest". Hieruit volgt dat de heer Polderman onze voorstellen allerminst een „onmogelijke eisch' vond en deze wel degelijk doorvoerbaar achtte. Deze voorstellen zijn: le. handhaving van de bestaande loon- arbeidsvoorwaarden. door herafsluiting voor ten minste één jaar van de oude contracten: 2e. het terzelfde tijd afsluiten van een 9 maanden durende "bijzondere overeenkomst, waarbij bepaalde onderdeelen van die con tracten geheel of gedeeltelijk buiten wer king worden gesteld, zoolang het aantal in de vaart zijnde schepen niet daalt beneden een nader overeen te komen minimum. 3e. Na afloop van deze negen maanden tre den de bestaande contracten weer in wer king, tenzij vóór dat moment tot een nieuwe .bijzondere overeenkomst" werd besloten. Er is geen sprake van dat wij, ongeacht hoe het gaat, tot iederen prijs een bepaald aantal booten in de vaart willen houden. Maar de hulp, die onze organisatie bereid is te verleenen, zal alleen dan worden verleend voor zoover dat onderling overeengekomen aantal booten in de vaart is. De reeders blijven dus hoe verkeerd wij dat ook op zich zelf mogen vinden vol maakt vrij, althans even vrij als nu het ge val is, hun booten al dan niet naar zee te sturen. Daarbij -gelden als; normaal de be staande loon- en arbeidsvoorwaarden. Willen de Reeders gebruik maken van de door - de verschillende groepen van arbeiders aange boden hulp, omschreven in de hierboven be doelde „bijzondere overeenkomst", dan zal dat kunnen door het onderling vastgestelde aantal booten in de vaart te brengen. Voor het zonder meer prijs geven van dee- len van de loon- en arbeidsvoorwaarden zijn wij niet bereid,, wel voor het tijdelijk verlee nen van hulp als daar verzekering van werk gelegenheid tegenover staat. Het onderling overeen te komen aantal boo ten, waarbij de tijdelijke concessies in wer king treden, moet zoo zijn gesteld, dat dit aantal met medewerking van de nevenbe- drijven en zoo mogelijk van Rijk en Gemeen ten ondanks de crisis in de. vaart te hou den is Het groote belang dat al deze instan ties hebben bij het in de vaart brengen en houden van een groöter aantal booten maakt dat wij zeker ook op hunne medewerking mogen rekenen Zouden wij ons daarin vergissen, zouden noch de Reeders, noch de Werkgevers in de nevenbedrijven, noch Rijk en Gemeenten be reid zijn hier hulp te verleenen, dan kan men deze hulp moeilijk van ons verlangen. Wij geven u nogmaals ernstig in overwe ging deze. gedachte met ons te bespreken als zijnde volkomen reëel en liggende binnen de grenzen van het mogelijke. Wij verzoeken u ons uw antwoord te willen doen toekomen vóór Donderdagavond 8 uur, aangezien dan ons Centraal Bestuur met het Vakgroepbestuur der Zeelieden vergaderen zal ter vaststelling van ons definitieve advies aan de op 2 Januari te houden algemeene ledenvergadering. WINKELSLUITING OP NIEUWJAARSDAG. In verband met de omstandigheid, dat 1 Januari 1933 op Zondag valt, mogen winkels, waar uitsluitend of in hoofdzaak brood, ban ket, suikerwerk en chocolade wordt ver kocht en bloemenwinkels dien dag van 5 uur v.m. tot 8 uur n.m. voor het publiek geopend zijn. (Art. 4, le lid a en b der Winkelsluitings wet) BEVERWIJK DE HEER G. SCHELTEMA GAAT HEEN. Met ingang van 1 Januari is op zijn ver zoek eervol ontslagen uit 's-Rijks dienst de heer G. Scheltema, ontvanger der directe belastingen en accijnzen te Beverwijk. HET TREKKEN VAN BLOEMBOLLEN. In den loop der laatste jaren heeft de bloembollencultuur in Kennemerland een groote uitbreiding ondergaan. Dit werd ten deele veroorzaakt door de omstandigheid, dat de Kennemer geestgronden zich voor het telen van bloembollen zeer goed leenen, an derdeels moet de vlucht van de bloembollen cultuur worden toegeschreven aan de minder goede resultaten, welke de groententeelt in den vollen grond jaar in jaar uit opleverde. Voor zoover dé tuinders hun bedrijven niet gingen specialiseeren op de teelt van groen ten en fruit in kassen en warenhuizen, be stemden zij een belangrijk deel van hun teelt gronden voor de bloembollencultuur. Het een en ander is voortgevloeid, dat het trekken van bloembollen in kassen in ruime mate werd toegepast, waarbij het er op aan kwam de bloemen te vervroegen, omdat als de bloemen vóór den normalen bloeitijd aan de veiling worden verhandeld zij gretig aftrek vinden en met goede prijzen betaald worden. Reeds in den vorigen winter werden pogingen aangewend, om door een voorafgaand koel- proces de bloemen in het bijzonder tulpen en narcissen, nog vroeger in bloei te krijgen. Dit systeem dat eigendom is van de firma De Weyervan Buggenum, die daarop voor zeven Europeesche landen patent verwierven, heeft tot grondslag, dat bloembollen, welke In den vollen grond onder een bepaalde, con stante temperatuur worden gebracht, zich uitstekend leenen voor het trekken van bloe men. Deze temperatuur wist men te verkrij gen door in den grond een buizenstelsel aan te brengen, waarin onafgebroken water op een temperatuur van tien graden C. circu leert. Daardoor wordt de kweeker onafhan kelijk van de schommelingen in de tempe ratuur. Men heeft daarmede kans gezien a. h. w. den winter te vervroegen en in den winter daarentegen den grond te verwar men. De bollen worden onmiddellijk na het rooien in den koelakker geplant en. in het begin van de maand December naar de warme kas overgebracht. De eerste proeven leidden niet tot het resultaat, dat men zich daarvan voorstelde, doch dezen winter wer den de verwachtingen overtroffen. Reeds in de eerste helft van deze maand konden bloeiende Copland-tulpen worden afgeleverd, d.i. vijf weken vroeger dan normaal. Ook de „Prins van Oostenrijk" staat in vollen bloei. Van de narcissen-soorten waren het de Lau rens Coster, Cromwell, Cervantes e.d„ die een maand vervroegd werden. De bloemen zijn van uitstekende kwaliteit. De verdiensten van het koelsysteem der fir ma De Weyer en Van Buggenum werden op de jongste keuring in het Krelagehuis of ficieel erkend. Een zending Copland en Prins van Oostenrijk-tulpen, alsmede een partijtje narcissen „Cromwell", welké bloemen slechts ter opluistering waren gezonden, werden in de keuring opgenomen. De firma De Weyer- Van Buggenum verwierf daarbij de gouden medaille, zijnde dé hoogste onderscheiding, voor deze buitengewone prestatie en voor de kwaliteit der bloemen. Van de zijde der deskundigen wordt groote belangstelling aan den dag gelegd voor het nieuwe systeem, dat nog vele mogelijkheden voor de toekomst in zich verborgen houdt. Zöo koestert men ook groote verwachtingen van een volgend jaar te ondernemen po ging om anemonen en irissen vroeger tot bloei te brengen. VELSEN OPENSTELLING HULPPOSTKANTOOR. Nader vernemen wij, dat het hulppost kantoor alhierop Zaterdag 31 December a.s. voor den zegelverkoop openblijft van 17 1/2 18 uur. SPEELTUINVEREENIGING „KINDERVREUGD". Het bestuur der Speeltuinvereeniging „Kin dervreugd" laat geen enkel middel voorbij gaan om te trachten der vereeniging zoo sterk mogelijk te maken, opdat de vereeni ging kan blijven voortgaan op den ingeslagen weg. Men mag de jeugd van Velsen-N. dan ook gelukkig prijzen, dat zij een dergelijke inrichting tot haar beschikking heeft, een inrichting die door de voortdurende zorgen van het bestuur niet alleen staande gehou den kon worden, maar die steeds weer ver beterd wordt, teneinde de jeugd alles te bie den wat maar eenigszins voor haar van be lang en door haar gewenscht wordt. Naar wij vernemen zal 14 Januari a.s. een openbare propaganda-avond gehouden wor den. Verder zal een bazar gehouden worden, waarvoor de volgende week circulaires huls aan huis zullen worden verspreid Voor den zomer staat een groot zomerfeest op het pro gramma. De vereeniging verkeert nu het gemeente lijk subsidie niet meer wordt verstrekt in een moeilijke positie. Zij. die dus eenigszins ln staat.zijn hulp te verleenen moeten zulks.niet achterwege" laten. HINDERWET. Burgemeester en Wethouders van Velsen. brengen ter openbare kennis dat de verzoe ken van: 1. Sluis' Chemische Fabriek. N.V. te IJmui- den om vergunning tot het oprichten van smederij en répara tie werkplaats in het per ceel Industriestraat no. 32. 2. de Coöperatieve Bakkerij „Aurora" te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van haar bakkerij aan de Casembrootstraat; 3. J. Gorter te IJmuiden, om vergunning tot het uitbreiden van zijn broodbakkerij aan de Snelliusstraat (hoek Kennemerlaan) door hen zijn toegestaan. IJMUIDEN ONTVANGEN KALENDERS. Wij ontvingen een aantal wandkalenders voor 1933. De heer P. J. Klijn, Lagerstraat 47 zond ons een sierlijke en duidelijke maandkalender van de Groot-Noordhollandsche van 1845. De heer C. Visser Hzn., Wijk aan Zeeërweg zond ons de maandkalender van „De Nederland sche van 1894 duidelijk en practisch vooral voor kantoorgebruik. Van het bijkantoor Haarlem ontvingen wij een maandkalender van de „Nationale te Rotterdam. „Noord- Braband" van 1843 verblijdde ons met een maandkalender met een fraai schild. Het sigarenmagazijn „De Fazant", Fazantenlaan 39, zond een practische weekkalender. Op het omslagblaadje wenscht de schenker „goede zaken in 1933", welken wensch wij hierbij gaarne reciproceeren. Albert Heyn geeft ditmaal een artistiek kwartaal-kalendertje uit, waarvan de vier schildjes evenzoovele schilderijtjes zijn, die zeker, wanneer het jaar voorbij is, door velen uitgeknipt en bewaard zullen worden. Zooals meestal bij dergelijke kunst-kalenders wordt het doel wel eens voorbijgestreefd. De eigenlijke kalender neemt een zeer beschei den deel van het schild in. BEWAARSCHOLEN VOLKSONDERWIJS. In de ledenvergadering van „Volksonder wijs, werd het bestuursvoorstel, om met in gang van 1 Januari 1933 de exploitatie dei- twee openbare bewaarscholen aan de Pres. Krugerstraat en aan de Casembrootstraat te aanvaarden, met algemeene stemmen goedgekeurd. Plet onderwijs aan deze scholen wordt dus 4 Januari op de gewone wijze voortgezet. Belanghebbende ouders künnen zich wen den tot de dames H. de Jong en N. G. Hooij- schuur, die respectievelijk in IJmuiden—Oost en in IJmuidenWest met de dagelijksche leiding zijn belast. DE POST EN DE NIEUWJAARSDRUKTE. De Directeur van het Post-, T^egraaf- en Telefoonkantoor te IJmuiden maakt bekend, dat in verband met de Nieuwjaarsdrukte op 31 December, 2, 3, 4, 5 en zoo noodig op 6 Januari a.s. de middagbestelling niet zal wor den uitgevoerd. De stukken voor de busrecht houders worden op die dagen zooveel zulks doenlijk is, normaal in de postbussen gestor- teerd. Voor zooveel den zegelverkoop betreft wordt op 31 December de openstelling van de postinrichtingen in het ressort IJmuiden uitgebreid als volgt: Hoofdkantoor 16.0018.00. Hulpkantoor Velsen 17.3018.00. Hulpkantoor IJmuiden-Oost 15.0016.00 en 17.30—18.00. Postagentschappen te Driehuis, Kenne merlaan en Zeeweg 15.0018.00. meldt: Hoogste barometerstand 774.7 m.M. te' Boedapest. Laagste barometerstand 731.1 m.M. te Isafjord. en voorspelt: In de haven van Marseille zijn de Fransche stoomboot „Bernardin de St. Pierre'' en de Spaansche stoomboot Navemarmet elkaarin botsiny rjekomen. Laatstgenoemd schip kreeg een groot lek en zonk. Meest matigen Z.O. tot Z.W. wind. Half tot zwaar bewolkt. Weinig of geen neerslag". Iets zachter des nachts. Barometer Hedenmorgen 9 uur 765m.NI. (Veranderlijk) Neiging; Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 40 F. Lagaste heden nacht 32 F. Hoogste heden 34 F. Opgaaf: Magazij» T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 83 IJmuiden ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN. Het doodelijk auto-ongeluk te Beverwijk. Voor de rechtbank te Haarlem heeft te recht gestaan de 21-jarige bestuurder van een vrachtauto uit Hoofddorp, die op 16 Sep tember op den Provincialen weg te Bever wijk drie meisjes heeft aangereden, waar van er twee overleden. De officier mr. W. M. Paardekooper Overman had 6 maanden hechtenis gevraagd met intrekking van het rijbewijs voor 1 jaar Mr. T. A. M. A. van Löben Seis was als verdediger opgetreden. De Rechtbank deed heden uitspraak in deze zaak en veroordeelde verdachte tot 3 maanden gevangenisstraf en 1 jaar ontzeg ging van rijbewijs. VOETBAL. ZWALUWENELFTAL—FERENCVAROS. Het Zwaluwenelftal, dat Woensdagmiddag 4 Januari op het Spartaterrein te Rotterdam zal spelen tegen de Hongaarsche kampioens club Ferencvaros is, in overleg met de Keuze commissie van den K.N.V.B. als volgt samen gesteld: Doel: Van Male (Feijenoord). Achter: Haak (Stormvogels), Lelieveld (V.U.C.). Midden: J. Paauwe (Feijenoord), Hermens (P.S.V.), Huiseling iVelocitas). Vóór: Wels (Unitas), v. d. Merkt (Holland), Ophorst/'H.B.S.), v. d. Tuin (Hermes-D.V.S.), Roeg (D.E.C.)

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2