DE BILT WöfSCÜiGII VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: IJMUIDER COURANT VRIJDAG 30 DECEMBER 1932 Schip Vertn. aankomst Laetste berioht Ariadne Asien Amazone Boskoop Britsum Baarn British Sergeant Bacchus Barneveld Dion. Stathatos B. Aires DayroseVilla Constitucion Dorine Casablanca Midd. Zee Stratoni Midd. Zee Chili Rosario Chili Abadan Midd. Zee Hamburg Eurybates Espana Euterpe Energie Fulda Ganymedes Graig Gotaland Helder R. L. Hague Hoogland Ionia Ioannis Goulandris Joh. v. Oldenbarneveld Juno Ned.-Indië Hamburg Kennemerland Santa Fé Kreta W Indië Kurmark Ned.-Indië Ned. Indië Hamburg Oporto Danzig Japan Bourgas Buenos Aires Constantza Chili Talara Newcastle V Indië Buenos Aires Leonid as EI Luneburg Langlcemere Magaalena Macedonia Merope Menes Maaskerk Maasland Margot Magdalena Nyland Nadja Oranje-Nassau Orion Orestes Orania Puszta Polyphemus Peebles Poseidon Parkhaven Poelau Bras Prins Knud P. L. M. 20 Ruhr Regg:s' ','oom Robur IV Scheer Stentor Sorland St. Octave Svarton Tabian Tarakan Triton Truth Urd Venezuela Waterland Buenos Aires Ned.-Indië Santa Fr West-Indië Oalatz Valencia Ned.-Indië Hamburg Rosario Montevideo Bona Braila Kragerö West-Indië West-Indië Bourgas Buenos-Aires Bral la Ned, Indië Rosario West-indië Rosario Ned.-Indië Hernösand Huelva Ned.-Indië W-st-Afrika Gdynia Ned.-Indië Ned.-Indië Tunis West-Afrika Oxelösund Ned Indië Ned. Indië Savona Sfax Westervik West-Indië Buenos Aires 19 Jan. 1 Jan. 3 Jan. 9 Jan. 9 Jan. heden 2 Jan. 16 Jan. 2 Jan. 10 Jan. 1 Jan. 31 Dec. 22 Jan. 10 Jan. 29 Jan 7 Jan. 19 Jan. heden 10 Febr. 24 Jan. 31 Dec. 16 Febr. 29 Dec. 30 Dec. 31 Dec. 31 Dec. 7 Jan. 8 Febr. 14 Jan. 29 Dec. 3 Jan. 6 Jan. 9 Jan. 28 Jan. 29 Dec. 3 Jan. 9 Jan. heden 10 Jan. 2" Jan. 1 Jan. 4 Jan. 3 Jan. 5 Jan. 10 Jan. 30 Dec. 1 Jan. 31 Dec. 30 Dec. 23 Dec. van Gibraltar. 27 Dec. van Gibraltar 29 Dec. te Triest. 23 Dec. te Liverpool. 28 Dec. v. Fern. Noronha 27 Dec. van Mexillones 25 Dec. van Perim 28 Dec. tj Civita Vecchia 29 Dec. te Antwerpen. 1 Dec. van Montevideo, 7 Dec. vertrokken 26 Dec. vertrokken 25 Dec. van Fort Said 29 I>ee. vertrokken 28 Dec. vertrokken in lading 26 Dec. van Marseille 28 Dec. te Antwerpen. 14 Dec. vertrokken. 15 Dec. vertrokken 20 Dec. van Curacao. 14 Dec. van Colon. Vertrekt 31 Dec. 10 Dec. van Pto. Barrios. 19 Dec. v. Concepcion 26 Dec. van Perim 28 Dec. vertrokken. aan den grond 22 Dec. van Trinidad 24 Dec. van Colombo. 29 Dec. van Beachy Head 27 Dec. van Batavia 24 Dec. vertrokken 28 Dec. van Cristobal. 27 Dec. van Stamboul 29 Dec. van Dungeness. 27 Dec. van Macassar 28 Dec. vertrokken, in lading in lading 24 Dec. van Gibraltar in lading 29 Dec. v. Plymouth 17 Dec. v. Pto. Barrios 28 Dec. te Stamboul. 27 Dec. van Rio Janeiro 28 Dec. van Rouaan. 23 Dec. van Port Said 5 Dec. vertrokken. 27 Dec. te Londen. 20 Dec. v. Fern Noronha 28 Dec. van Batavia. 23 Dec. vertrokken. 31 Dec. vertrokken. 27 Dec. van i- arseille. 25 Dec. van Monrovia. 23 Dec. vertrokken. 29 Dec. van Pórt Said. 25 Dec. van Belawan 21 Dec. vertrokken 25 Dec. te Havre 28 Dec. vertrokken 28 Dec. van Marseille. 20 Dec. van Sabang. 27 Dec. te Rotterdam. 26 Dec. van Gibraltar. 28 Dec. vertrokken 28 Dec. van Barbados 24 Dec. van Las Palmas. jaren drie groote vrachtschepen, thans nog maar één schip. Een oude Nederlandsche reeder is de heer W. H. van der Zee, die voor den grooten oorlog te Smyrna in Klein-Azië was gevestigd en haar bedrijf in hoofdzaak in de Levant uitoefende. Later is de zetel naar Stamboel verplaatst en thans is de reederij te Alexan- drië gevestigd. Deze reeder verkocht in 't af- geloopen jaar vier schepen en wel de Myriel, Helca en Carol naar Engeland en de Helena naar Turkije. Het is ons niet bekend, of deze reeder nog meer schepen bezit. Vermoe delijk zijn de drie eerste schepen wel eigen dom gebleven, doch onder Engelsehe vlag gebracht, gelijk bijv. ook geschied is met drie schepen van de Scheepvaart- en Steenkolen Mij. te Rotterdam, zulks vanwege de depre ciatie van het Engelsehe pond. Zoo werden ook^de stoomschepen Rijn en Theems van de N.V. Dordtsche Zeediensten, welke geregeld van Dordrecht op Londen varen, onder En gelsehe vlag gebracht. Deze reederij werkt echter voor een groot deel met Engelsch kapitaal. Tenslotte moeten wij nog noemen den ver koop van het schoomschip Little Evy naar Tsjecho-Slowakije, van het motorschip Valk naar Frankrijk en van het stoomschip Rijs wijk der firma Erhardt en Dekkers te Rot terdam naar Reomenië. In totaal werden dus in 1932 naar het buitenland of voor sloop verkocht 37 stoom- en motorschepen, terwijl de P. C. Hooft door brand verloren ging. In 't geheel dus een ver lies van 38 schepen, terwijl 6 Nederlandsche schepen onder vreemde vlag werden ge bracht. In vorige jaren heeft onze koopvaardijvloot ook wel veel schepen door verkoop en sloopen verloren, doch dan stond daartegenover de aanwinst vr^ii nieuwe schepen. Thans is deze aanwinst nauwelijks van eenige beteekenis De Rotterdamsche Lloyd kreeg het nieuw gebouwde vrachtschip Bengalen in de vaart, terwijl voor de Nederlandsche Stoomvaart Mij. Oceaan te Amsterdam het stoomschip Polyphemus in de vaart kwam. Een te Rot terdam nieuw opgerichte reederij, de N.V. Atlantische Vrachtvaart Mij., kocht een Engclsch stoomschip aan, dat met den naam Delia in de vaart kwam doch onder Pana- meesche vlag. De Nederlandsche Koloniale Petroleum Mij. te 's Gravenhage kocht in Venezuela een stoomschip aan, dat in Djirak werd her doopt. Alzoo staat tegenover het verlies van 38 schepen dus een aanwinst van slechts 3 schepen. Wij zullen heel ver moeten terug gaan. om een jaar te vinden, waarin zulk ^een klein getal schepen onze vloot kwam vermeerderen. Hierbij laten we de kleine, meest in Groningen gebouwde schoener- of motorscheepjes buiten bespreking. En wan neer de toestand niet spoedig ten gunste ver andert, zal het met onze reederij en nog veel slechter worden en zullen er, evenals de Holland-Zuid-Afrika Lijn, meerdere moeten verdwijnen. Intusschen mogen we nog dank baar zijn, dat niet als in andere landen ver schillende reederijen met groote subsidies van den staat in 't leven moeten worden gehou den. Wel steunt de staat thans reederijen, maar daarbij heeft hij ook zeggenschap in 't beheer. En de bedragen zijn maar luttel vergeleken bij wat de Vereenigde Staten per jaar bijleggen, om de Amerikaansche koop vaardijvloot in stand te houden. BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN. NEDERLAND. Eemsmonden. Lichten van Rysum. Tijdelijk gewijzigd. Ligging: pl.m. 53 gr. 23' Nb. en 7 gr. 1' El. De beide witte groeponderbroken geleide- lichten van Rysum zijn tijdelijk te zien als witte vaste lichten. ENGELAND Oostkust. Mond Humber, Lichtboei gewijzigd. Ligging: pl.m. 53 gr. 33 Nb en 0 gr. 11' El. De periode van het witte groepschitter- licht van de lichtboei No. 1 van Chequer shoal wordt omstreeks 30 December zonder nadere aankondiging gewijzigd in 30 sec. UITBREIDING DER STAKING Wegens de staking der havenwerkers te Havre werden verschillende schepen ter ont- lossing van de lading naar Brest gezonden, doch ook daar hebben de werklieden uit so lidariteit gestaakt. Thans gaan verschillen de schepen naar Cherbourg om de voor Ha vre bestemde lading in lichters of pakhuizen op te slaan. REEDERIJBEDRIJF IN ROEMENIë Naar de Maasbode meldt is in Roemenië een nieuwe reederij gevormd, welke van de Hamburg Amerika Lijn eenige schepen aan kocht om daarmede verschillende lijnen te openen. IN MOEILIJKHEDEN Volgens berichten in de Engelsehe bladen zou de White Star Lijn in financieele moei lijkheden verkeeren. Er zal een commissie worden gevormd tot onderzoek van den toe stand en tot beraming van middelen om een verbetering tot stand te brengen. IJZERVERSCHEPING Het Zweedsche stoomschip Venersborg is van Rotterdam aangekomen om een lading ijzer bij de Hoogovens in te nemen en vertrok daarmede inmiddels naar Westervik. Het van Amsetrdam komend stoomschip Hebe heeft bij dat bedrijf eveneens een hoeveelheid ijzer ingeladen en zette daarmede de reis naar Hamburg voort. SCHADE HERSTELD Het Italiaansch stoomschip Confidenza, dat de vorige week in de Noordersluis tegen de beschermingsvlotten de schroefbladen af sloeg en ter reparatie naar Amsterdam te ruggesleept werd, heeft daar een nieuwe schroef gekregen. Het schip vertrok gister avond naar Vlissingen. NOG MEER INVOERBEPERKING De Vereeniging van Finkenwarder Kust- visschers heeft in een vergadering de wensch uitgesproken, dat nog meer beperking van den vischinvoer zou worden voorgeschreven omdat zij door den grooten invoer ten zeer ste in hun bedrijf geschaad Werden. RUSSISCHE ANTHRACIET Het Grieksche stoomschip Afroessa pas seerde hier van Mariopel naar Amsterdam met een volle lading Russische anthraciet uit het Donbekken. SCHOOLBOUW Het bestuur der Chr. school te Heemskerk had den bouw van een nieuwe school willen opdragen aan den heer C. de Feber, alhier, maar door een foutieve opgave van dezen inschrijver was dit niet mogelijk. Thans is de bouw opgedragen aan den heer C. Nelis te Wijk aan Duin, zijnde op drie na laagste inschrijver, voor f 12.600. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De volgende schepen zijn Vrijdag 30 De cember 1932 in radiotelegrafische verbinding met het kuststation Scheveningen RadioT Baloeran, Barentsz. Crijnssen, Dempo, Flandria, Joh. v. Oldenbarnevelt. Kota Agoeng. Kota Baroe. Kota Pinang, Marn. v. St. Aldegonde, Orania. Oranje Nassau, van Rensselaer. Sibajak, Van Spilbergen, Staten dam, Venezuela. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. 1.20—1. Griet per 50 K.G. 30—12.50. Tongen per K.G. 1.35—0.75. Groote schol per 50 K.G. 18.50—17.50. Middelschol per 50 K.G. 23—19. Zetschol per 50 K.G. 23—21 Kleine schol per 50 K.G. 2210. Schar per 50 K.G. 5.10—3.30. Rog per 20 stuks 19—11. Vleet per stuk 3.25. Kleine middelschelvisch per 50 K.G. 17— 16. Kleine schelviseh per 50 K.G. 13—4. Kabeljauw per 125 K.G. 2422. Gullen per 50 K.G. 7—1.50. Leng per stuk 0.90—0.63. Heilbot per K.G. 1.10. Wijting per 50 K.G. 2.80—1.40. Koolviscli per stuk 2013 cent. Makreel per 50 K.G. 14—8.50. Groote hake p. kist 125 K.G. 116. Middel hake p. kist 125 K.G. 108. Kleine middel hake p. kist 50 K.G. f 34. Kleine hake p. kist 50 K.G. 2515. BESOMMINGEN. Trawlers: Silvain IJm. 116 90 manden 580. Gerberdina Johanna IJm. 38 400 m. 2100. Condor IJm. 72 55 manden 1400. Beuger: VI. 86 810. Logger: Sch. 250 680. Aangekomen: 29 December: Mavis ss. Londen. Nidd ss. Goole. Bilton ss. Newcastle. Titus ss. Hamburg. Maaskerk ss. Hamburg. Astarte ss. Bremen. Juno ss. Hamburg. Merope ss. Cadix. 30 December: Leonidas II ss. Buenos-Aires. Ganymedes ss. Antwerpen Vertrokken: 29 December: Jupiter ms. Ipswich. Primo ms. Nordenham. Bör ss. Antwerpen. Mary Kingsley ms. Hamburg. Chr. Matthiessen ss. Rotterdam. Harmattan ss. Immingham. Holland ss. Rotterdam. Delos ss. Hamburg. Bacchus ss. Bremen. Melampus ss. Londen. Berenice ss. Rotterdam. Sierentz ss. Newcastle. Achilles ss. Rotterdam. Tiberius ss. San Juan. 30 December: Ousel ss. Liverpool. Omberg ss, Aarhuus. Gered door hondengeblaf. De Lloyds Gazette meldt, dat een Fransch of Spaan sch zeilvaartuig, de natie viel niet vast te stellen, gered is door het geblaf van een scheepshond. Het Japansche stoomschip Toyooka Maru bevond zich gedurende een dikken mist in de Golf van Biscaya, toen de waclitloopende stuurman op de brug hondengeblaf meende te hoor en. Met den roerganger luisterde hij nog eens scherp toe en jawel, beiden hoorden het nu. Het was opmerkelijk, dat het mist- sein van het stoomschip niet beantwoord werd ofschoon zich een ander schip in de nabijheid moest bevinden. Op het stoomschip zette men direct de ma chine stop want men voelde bij intuïtie, dat er iets ging gebeuren. Een oogenblik later hoorde men flauwtjes een handmisthoorn geluid geven en een klein zeilvaartuig ging voor den boeg van het stoomschip over. Had men het hondengeblaf niet opge merkt. dan zou er zeker een noodlottige aan varing hebben plaats gevonden. Het scherpe opmerkingsvermogen van den scheepshond had de nadering van het stoom schip zeker bemerkt zonder dat zijn bazen de fluitseinen gehoord hadden. Hij redde on wetend hierdoor het leven van een aantal zeelieden. Moderne handel^propaganda. Het Zweedsche stoomschip Havnia, dat dezer dagen te Londen aankwam, had met groote letters in de Engelsehe taal het vol gend opschrift op de scheepswanden geschil derd: Koop meer Zweedsch hout en wij zul len meer Engelsehe kolen koopen. Vermindering Nederl. vloot. Het stoomschip Ridderkerk van de Ver. Nederl. Scheepv. Mij te 's-Gravenhage is ver kocht aan een Grieksche reederij. Het schip heeft ruim een jaar te Rotterdam opgelegen. GRIMSBY. Grimsbygrootste visschershaven ter wereld. Waar dagelijks worden gelost de vangsten van 30 tot 60 stoomtrawlers die de visch halen uit de Noordzee, de Witte Zee, van IJsland's rotsachtige kusten en van an dere verafgelegen streken. Stad die groot werd door een onverwoestbare" energie, in de 17e en 18 eeuw door een drukke walvisclr visscherrij, de laatste halve eeuw door een met ongelooflijke snelheid opgekomen sloom- trawl-visscherijbedrijf, thans met een vloot van ongeveer 500 stoomtrawlers, waarvan nog ca. 400 de zeeën bevisschen. Wat daar in dat visschemporium omgaat, is iets waarvan we ons in IJmuiden geen denkbeeld kunnen vormen. De totale opper vlakte van de dokken is 104 acres of c.a. 45 H.A. waaraan het thans in aanbouw zijnde vischdok ongeveer 16 H.A. zal toevoegen. Vierhonderd stoomtrawlers van 10 tot 400 ton met een bemanning die stormen, ja orkanen trotseert, die zich door wind noch weer van haar taak laat afhouden, kruisen dagelijks de zeeën tot aan IJsland's Noordkaap en de Oostkust van Groenland gooien het net uit in 200 vadem water met als merkpunt een ijsberg grooter dan de grootste kerk. Grimsby noemt zich gaarne Great Grimsby Met haar omzet van 4 millioen, met een gemiddelde van 360 trawlers per week heeft zij daar het recht op. Wil men cijfers? In 1931 werd in Grimsby 13/4 millioen pond tong aangevoerd.. IJs. Jaarlijks wordt in Grimsby meer dan 300.000 ton ijs gefabriceerd door3 fabrie ken. Voor de 60 a 70.000 ton die IJmuiden noodig heeft staan er 7 of .8 fabrieken rond om de Visschershaven.... gedeeltelijk buiten bedrijf Vijfhonderd breisters breien met haar rappe vingers de duizenden netten die jaar lijks gebruikt worden, terwijl groote etablis sementen w.o. de wereldvermaarde Grimsby Coal. Salt and Tanning Co. Ltd. zich bezi; houden met het uitrusten der schepen en met het voeden der 6000 opvarenden. De schepen kunnen de dokken te Grimsby niet zoo gemakkelijk binnenkomen als de Vis schershaven van IJmuiden. In groepen van 10 worden ze binnengelaten, maar alles gaat met de regelmaat van een uurwerk. De traw lers nemen hun plaats in aan de markt en om 4 uur 's morgens soms nog vroeger komen de 800 tot 1200 lumpers" (vischlossers) en van dit vroege morgenuur af tot het tijd stip waarop de afslag begint, ongeveer 8 uur, is het één en al bedrijvigheid „aan den kant" te Grimsby. Zoodra de visch is gelost wordt het vischruim zorgvuldig schoonge maakt en gaan de booten weer ijs en kolen laden en verdere benoodigdheden. Grimsby heeft zich door de trawlvisscherij verbazend snel ontwikkeld, schreven wij reeds Vijftig jaar geleden bedroeg de jaarlijksche aanvoer ca. 450 ton, in 1931 bereikte de aan voer het fabelachtige kwantum van 200.000 ton (IJmuiden 56.000 ton). Ongeveer 700 vischkoopers, bijgestaan door 4000 mannelijk en vrouwelijk personeel, zijn dagelijks bezig de visch aan den man te bren gen, in te pakken, fen té verzenden.. Con- signatiezèndïngen naar 3000 steden en dis tributieplaatsen worden dagelijks per spoor het land in gezonden, die door 40.000 winke liers- vischbakkers en venters aan den man worden gebracht. Visch te Grimsby aange voerd, wordt denzelfden dag verzonden naar Londen op 170 mijl van de visehstad gelegen en daar denzelfden dag verkocht. In menige stad wordt de visch zelfs, dank zij een ge raffineerde organisatie denzelfden dag ge consumeerd waarop ze in Grimsby gelost is. In 55 „curing houses" wordt de visch, die niet bestemd is voor den verschen handel gekopt, gespleten, schoongemaakt en gezouten in groote tanks en daarna gerookt. En wat niet gerookt wordt gaat naar de vischmeel- fabrieken, die jaarlijks 50.000 ton vischmeel exporteeren. Lever wordt er verwerkt tot levertraan. Jaarlijksch ongeveer 50.000 vaten lever, die 3500 ton levertraan opleveren, waarvan een groote hoeveelheid wordt uitgevoerd.? En ten slotte nog dit: de trawlervloot van Grimsby gebruikt jaarlijks 100.000 ton steen kolen, vijfmaal zooveel als de vloot van IJmui den. IJMUIDEN IJMUIDENSCHE VISCHAUTO VERONELUKT, IN LIMBURG IN DE RAILS GERAAKT. Woensdagmorgen wilde de bestuurder van een vrachtauto der ,fa. Santen te IJmui den, op den Rijksweg te Arcen (L.) voor een voor hem uitrijdende kar uitwijken, waarbij hij met de wielen van zijn auto in de tram rails langs den weg bleef vastzitten. De auto slipte, kwam dwars over den weg te staan en botste tegen eenige boomen aan, waar na hij omsloeg. Gelukkig hadden er geen persoonlijke on gelukken plaats. Ofschoon de de auto bijna geheel vernield werd, kreeg de chauffeur door de glasscherven slechts eenige onbe duidende verwondingen. Schelviseh, kabel jauw, tong, schol en andere vischsoorten la gen in rijke hoeveelheid over den weg ver spreid. DE CONTRACTACTIE IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. ZAL HET NIEUWE JAAR MET EEN STAKING WORDEN INGEZET? Donderdagavond vergaderde de algemeene leiding der iJmuider Federatie aangesloten bij den Centralen Bond. Besloten werd het volgende telegram aan de Reedersvereeni- ging te verzenden. Algemeene bestuursvergadering aanwezig 55 bestuurders vakgroepen zeelieden, haven arbeiders en kolenwerkers, besloten leden vergadering voor zeelieden, havenarbeiders en kolenwerkers Maandag 2 Januari te ad- viseeren te staken indien u uw standpunt niet wijzigt." Mocht aan dezen eisch niet worden vol daan dan zal Maandagmorgen het volgend advies aan de ledenvergadei'ing worden ge geven: „De vergadering, gehoord de door de ree- ders gestelde eischen vah loonsverlaging en andere verslechteringen; besluit dat zeelieden, havenarbeiders en kolenwerkers den arbeid zullen staken, ten zij de bestaande contracten weer voor een jaar worden verlengd. In geen geval zal zonder contract, op welke beloften of toezeggingen ook, de arbeid mogen worden hervat, aangezien daardoor de actie zou worden verplaatst naar een voor de arbeiders ongunstig tijdstip." Aangezien niet verwacht kan worden, dat de Reedersvereeniging haar houding zal wijzigen is het dus zoo goed als zeker, dat den eersten werkdag van het nieuwe jaar een algemeene staking zal worden geprocla meerd. COMMISSIE VAN OVERLEG HOOGOVENS, ENZ. Bij de onlangs gehouden verkiezing van 7 leden van de Commissie van Overleg uit de beambten der Kon. Ned. Hoogovens- en Staalfabrieken, Mekog en Cemy zijn geko zen de heeren W. Bakker, J. I-I. Meijer en N. Verkerk, technische beambten, J. H. Kroons- berg, J. W. F. Sligting, administratieve be ambten, G. van Eyk, ovenbaas, cokesovens en J. A. Gouweleeuw, baas Fosfaatfabriek. Een bestuur werd gekozen, bestaande uit de heeren N. Verkerk, voorzitter, J. W. F. Slig ting, secretaris en J. A. Gouweleeuw. PERSONALIA. De heeren M. Grootveld en A. C. van Rijn beiden te IJmuiden, zijn te 's Gravenhage geslaagd resp. als schipper op stoomvisschers vaartuigen en als stuurman. VELSEN VAN HET PLAATSELIJK CRISIS-COMITé. Batig saldo der St.-Nicolaas-verioting. Met groote erkentelijkheid maakt het Da gelij ksch bestuur van het comité melding van de ontvangst van f 429,05, afgedragen door het Verlotingscomité en uitmakende het batig saldo der St.-Nicolaas-reclame- campagne. Het bestuur kan niet nalaten aan allen, die tot het verkrijgen van dit mooie resul- staat hebben medegewerkt, zijn oprechten dank te betuigen. Dank vooral aan de winke liers, die aan de Verlotings-campagne heb ben deelgenomen en zich dus niet hebben laten afschrikken door de ongetwijfeld in deze gemeente zoo allerwege gevoelde ma laise. KERSTCOLLECTE. Opbrengst verkoop hulsttakjes. Leidde de gelukkige gedachte van mevr. Smeenk het vorig jaar tot een alleszins be vredigend resultaat, ook dit jaar geeft de uitkomst der inzameling door middel van den verkoop van hulsttakjes het dagelijksch Bestuur alle reden tot dankbaarheid. De verkoop op j.l. Zaterdag heeft voor het Comité de mooie bate opgeleverd van f 503,84. Neemt men in aanmerking den zeer korten tijd van voorbereiding, alsook het feit, dat in den laatsten tijd van zoovele zijden wórdt gevraagd, dan is evengenoemde opbrengst prachtig te noemen. Een woord van oprech ten dank is hier zeker op zijii plaats, in het bijzonder aan de vele collectanten, die zich voor de goede zaak hebben willen geven. WORSTELEN. EUROPEESCHE KAMPIOENSCHAPPEN TE HELSINGFORS. Voor de Europeesche kampioenschappen in het Grieksch-Romeinseh worstelen, welke van 1729 Maart 1933 te Helsingfors zullen worden gehouden, hebben volgens opgave der organisatoren, elf landen ingeschreven nl. Nederland, Zweden, Noorwegen, Denemarken Duitschland, Hongarije, Italië, Frankrijk, Finland, Tsjecho-Slowakije, en Zwitserland. Wat de deelneming van laatstgenoemd land betreft, dient te worden opgemerkt, dat te bevoegder plaatse in Zwitserland van deel neming aan de kampioenschappen niets be kend is. meldt: Hoogste barometerstand 773.9 m.M. te Boedapest. Laagste barometerstand 730.9 m.M. te Isafjord. en voorspelt: matigen Z.O. tot Z.W. wind. Zwaar bewolkt of betrokken. Wellicht aanvankelijk eenigen neerslag in het Westen, in het Oosten weinig of geen neerslag. Iets zachter des nachts. Barometer Hedenmorgen 9 uur 761 m.M, (Veranderlijk) Neiging: Achteruit. Thermometer Hoogste gisteren 36 F. Hoogste heden 32 F. Hoogste heden 34 F. Opgaaf: Magazlja T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 88 IJmuiden l

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 2