j~4l SPQIT EM SPEL ff! VOETBAL DAMRUBRIEK K üf us JU JV ill_ s IB.,,,,,,, "li i§ pp Hl m Hf li 11 11 IJMUIDER COURANT ZATERDAG 31 DECEMBER 1932 WAT 1932 ONS BRACHT. EEN BLIK IN DE TOEKOMST. Wanneer deze regelen onzen lezers onder de oogen komen, resten van het jaar 1932 nog slechts enkele uren. Zoo'n laatste dag van het jaar is een bij uitstek geschikte om even op den afgelegden weg terug te zien en daarna den blik te richten op de toe komst. Wat onze gemeentelijke en Beverwijksch voetbalclubs betreft, kunnen we niet onte vreden zijn, want al maken ze niet alle direct aanspraak op de bovenste plaats, in onmid dellijk degradatie-gevaar verkeert er geen een, zoodat getuigd mag worden, dat ze een rol van beteekenis vervullen; een paar harer is zelfs een hoofdrol toevertrouwd. Eén van deze gelukkige clubs is Storm vogels. Met resp. 3 en 4 verliespunten minder dan Sparta en Ajax gaan de blauw-hemden fier aan het hoofd hunner afdeeling ondanks het feit, dat ze met hun spelers niet geluk kig zijn geweest, daar Groeneveld, Feijen en Ketting niet alle wedstrijden hebben kunnen medespelen. Vooral het gemis van Ketting is een ernstige handicap voor de Vogels ge weest. We kunnen dat niet beter uitdruk ken dan door te zeggen, dat Stormvogels, naar onze meening op dit oogenblik mis schien de bovenste plaats zou bezet hebben zonder verliespunten, als Ketting regelmatig van de partij zou zijn geweest. En thans een blik in de toekomst! Sparta de club, welke na Stormvogels de minste ver liespunten heeft, kan het hoogstens tot 30 punten brengen. Stormvogels heeft er thans reeds 19, zoodat de resteerende 7 wedstrijden er 11 zullen moeten opleveren. Er kunnen dus nog een paar punten verspeeld worden, welk aantal nog vergroot kan worden, als van de ernstigste medegegadigden Ajax en Spar ta gewonnen wordt en laatstgenoemde clubs, wat zeer mogelijk is, ook tegen andere vereenigingen nog een paar puntjes verspe len. De opgave waarvoor Stormvogels gesteld wordt, lijkt ons geen zware, maar in werke lijkheid kon ze toch wel eens niet medeval- len. Op Kettings medewerking valt absoluut niet te rekenen, daar hij voorloopig drie maanden verpleegd moet worden en dan zou het wel eens kunnen gebeuren, dat Haak Sr. wegens zijn beroep niet regelmatig' kan uit komen. En wat dat beteeken en zou, behoeven we hier niet meer te schrijven. Dat weten alle Stormvogels enalle tegenpartijen met hun resp. supporters-aanhang heel goed! We hopen voor Stormvogels in dit op zicht, het beste, maar mocht het zoo ver komen, dat „Karei" in een of meer wedstrij den niet kan uitkomen, dan. Stormvogels, de tanden extra op elkaar, want: Het kampioen schap moet in IJmuiden komen! V.S.V. heeft zich tot dusver met een min der belangrijke rol tevreden moeten stellen maar bepaald onvoldoende zijn haar presta ties toch zeker niet geweest, zoodat de rood- hemden een goede plaats in de middenmoot innemen. Zooals reeds eerder gezegd, lukte het in den beginnen niet bijster. Later kwam er een opleving, die slechts werd afgewisseld door één inzinking, nl. tegen H.B.S. Het ge lijke spel tegen D.H.C. behaald, was echter weer een pleister op de wonde. Het roodhem- den-elftal is nogal aan wijzigingen onder hevig geweest. In den beginnen waren deze een gevolg van het feit, dat het niet erg vlotte, later doordat Van Osch en Den Boer gerechtigd waren voor V.S.V. uit te komen en Wey wegens interne aangelegenheden op non-actief werd gesteld. We hebben echter zoo'n idee, dat zoo langzamerhand de juiste opstelling wel gevonden zal zijn. Wat het nieuwe jaar V.S.V. brengen zal? We vermoeden dat V.S.V. met afwisselend succes zal spelen, maar in ieder geval voor elke tegenpartij niet gemakkelijk te „klop pen" zal zijn. Voor de onderste plaats komt V.S.V. o.i. in geen geval in aanmerking. Kinheim kan tot dusver ongetwijfeld tevre den zijn, ook al zal het voor vele van haar aanhangers een teleurstelling zijn, dat zoo goed als zeker de bovenste plaats voor een andere vereeniging is weggelegd. Het is ook inderdaad jammer, dat de Kinheimers in een paar wedstrijden zoo beneden hun vorm hebben gespeeld, want, om maar een voor beeld te noemen, een vereeniging, die in Amsterdam van Zeeburgia wint, behoeft toch op eigen terrein niet van V.V.A. te verliezen. Gelukkig echter laten de Velsenaren den moed niet zinken; zoo zal ook in het nieuwe iaar menige club nog tegen hen het onder uit moeten delven. En als dan Zeeburgia en D.O. een paar maal een steek laten val- ?n, wie weet dan nogEen voetbal kan, evenals het bekende stuivertje, soms raar rollen! De Kennemers zijn er na een succesvol be gin den laatsten tijd eenigszins uit, zoodat O.V.V.O., van meet af aan een ernstig can- didaat voor de bovenste plaats, momenteel 4 verliespunten minder heeft en D.J.K. slechts één meer. De kans is dus inderdaad groot, dat de Kennemers dit jaar eens geen kam pioen zullen worden. Laten de Wij kers ech ter nog niet geheel wanhopen! O.V.V.O. komt neg in het Beverwiiksche Sportpark en zou ook tegen D.J.K., Schoten, Oosterpark en Hillinen nog wel eens een veer kunnen la ten. De vierdp-klasser Beverwijk maakt het heel goed. Uit 11 wedstrijden behaalde zij het maximum aantal punten, een prestatie, waarop in het geheele Westen slechts 4 clubs kunnen bogen. Mede in aanmerking genomen, dat Q.S.C., welke vereeniging de tweede plaats bezet, reeds 6 verliespunten heeft, kunnen we dus gerust zeggen, dat de Wijkers met vlag en wimpel kampioen wor den. Het zou ons zelfs niet verwonderen, als zij voor den titel van kampioen het praedi- caat „ongeslagen" mochten plaatsen! Stormvogels II zat aanvankelijk leelijk in de verdrukking, waaraan het feit. dat vrij wel geregeld met een verzwakt elftal moest worden uitgekomen, niet vreemd was. Den laatsten tijd echter valt er een opleving te constateeren, zoodat er momenteel geen vuil tje aan de lucht is. Wanneer de Vogels in het nieuwe jaar niet al te vaak spelers aan het eerste elftal behoeven af te staan, dan zullen zij zeker nog wel een aantal overwin ningen behalen. Maar het kampioenschap zal wel voor Z.F.C. II wezen, dat slechts één verliespunt heeft tegen Stormvogels 12. V.S.V. n heeft in haar afdeeling de meeste winstpunten, wat echter nog geenszins zeg gen wil, dat de Velseroorders er het best voor staan. Deze eer komt K.F.C. n toe, dat met twee wedstrijden minder gespeeld slechts één winstpunt minder heeft. In het midden van de eerste helft maakten de roodhemden een inzinking door, die o.a. oorzaak was, dat met 83 van K.F.C. II werd verloren. Kans loos is V.S.V. II nog niet, doch het feit, dat van de 7 wedstrijden er nog 5 „uit" gespeeld moeten worden, doet ons de kansen niet al te hoog aanslaan. Een tenslotte Kennemers II. De Beverwijk- sche reserves voelen zich in hun nieuwe om geving blijkbaar uitnemend thuis. Momen teel hebben ze mèt O.S.V. n de minste ver liespunten. Slechts één wedstrijd werd door hen verloren en wel met 52 tegen O.S.V. De wijze, waarop tegen de Zaankanters werd verloren, alsmede het feit, dat deze neder laag op eigen terrein werd geleden, doen ver moeden, dat de Kennemers aan O.S.V. een geduchten concurrent zullen hebben, maar dit neemt niet weg, dat de Wijkers vol moed het nieuwe jaar kunnen ingaan. We eindigen tenslotte met aan alle hier boven genoemde clubs een voorspoedig 1933 toe te wenschen. KINHEIM—KF.C. Op Nieuwjaarsdag speelt Kinheim een vriendschappelijken wedstrijd tegen den eer- ste-klasser K.F.C. Voor dezen wedsLijd heeft Kinheim een fraaie verguld zilveren medaille uitgeloofd. Kinheim komt met een invaller voor H. Groeneveld uit, waarvoor echter v. d. Kaub invalt, K.F.C. komt eveneens met één invaller voor den linkshalf Bley, die Zondag jl. tegen V.U.C. geblesseerd werd, zoodat Zondag in het fraaie Van Gelder's Sportpark de volgende elftallen zullen aan treden: Kinheim: C. Druyven, Rozemeyer, Stals, W. Groeneveld, P. Druyven, Schoo, Michel Jr., v. d. Kant, Nieman, Michel Sr., Ellen. K.F.C. Kruyver, Visser, J. Mol, Boutshoorn, Wens- veen, P. Mol, Nieuwenhuis, Kuijk, Hille, W. Mol, Veen. Daar K.F.C. juist in vriendschappelijke wedstrijden altijd haar beste spel speelt en Kinheim het zich tot een eer zal rekenen om een zoo goed mogelijk figuur te slaan, kan een aardige ontmoeting verwacht worden. HANDBAL. DEMONSTRATIE OP HET STORMVOGELS- TERREIN Op 15 Januari van een Handbalwedstrijd plaats hebben vóór den voetbalwedstrijd StormvogelsHaarlem, lusschen Rapiditas en Zeeburg, de eerste klasse A. T. B. club. CONCORDIA II—RAPIDITAS II (HEEREN) Zondagmorgen zullen de reserve elftallen der beide Haarlemsche Handbalelftallen elkaar op het Gemeentelijk Terrein aan de Kleverlaan ontmoeten. KEGELEN STEDEN WED STRIJD ALKMAAR—HAARLEM Voor bovengenoemden wedstrijd, die op Zondag 15 Januari a.s. zal plaats hebben te Alkmaar, zijn voor Haarlem gekozen: D. Bre mer, A. Grupping, N. P. Visser, L. Ketellap per, Jos. v. d. Eisen, A. Terhorst, H. Lomans, H. Frantzen, M. J. van Leuven, M. v. d. Storm, H. v. d. Kaa, L. Dost, M. Henneman, J. Beeren. J. C. W. de Paus, J. B. Weyers, G. Lembeck, P. Schous, A. M. Benraadt, H. C. Louw, M. H. Sliggers, A. C. J. Kreek, G. F. Heidendaal, J. Lommelaars en K. Dernison, Als reserves: N. Tummers, J, L. Lansdorp, C. van Vreeden, Jac. Koel en G. Renting. De return wedstrijd HaarlemAlkmaar te Haarlem zal plaats hebben op Zondag 29 Januari. Het programma voor Zondag H. F. C.—OUD-INTERNATIONAALS. Zooals onze lezers weten, staat de compe titie van den Kon. Ned. Voetbalbond op Nieuwjaarsdag geheel stil. Toch kunnen de voetballiefhebbers morgen weer van een mooien wedstrijd genieten, na melijk van de jaarlijksche ontmoeting tus schen H.F.C. en een elftal oud-internationals op het terrein aan de Spanjaardslaan. Deze wedstrijd heeft nooit de verwachtingen be schaamd en dat zal stellig ook morgen niet het geval wezen, want H.F.C. is dit seizoen heel sterk en de oude Oranje-mannen spelen ook altijd nog een heel aardig partijtje. Het H.F.C.-elftal is voor dezen wedstrijd als volgt samengesteld: Van der Meulen, P. Jongeneel, A. van Baasbank, R. Jongeneel, Kruyer, Lamp, Van Riemsdijk, Denys, Koper, Dorsman, Ha genaar. Na half-time valt Denys uit; Koreman zal dan zijn plaats innemen. In het elftal der oud-Internationals is een verandering ingetreden. De Bruyn heeft nl. Zondag jl. in den wedstrijd Blauw-WitHer- mes-D.V.S een hersenschudding opgeloopen. Hij wordt op 't oogenblik -in Amsterdam ver pleegd. Dit elftal heeft nu de volgende opstelling: Doel: J. de Boer (Ajax). Achter: Ir. Denis (H.B.S.) en Krom (R. H.) Midden: Ir. Bosschart (Quick), Grijs- seels (V.U.C.) en Sehetters (Ajax). Vóór: M. Houtkooper (H.F.C.), Pijl (Feijen oord); Dr. J. Thomee. (Concordia), De Haas (Be Quick), en De Natris (Ajax). Formenoy kan niet meespelen. Verder wordt op het Haarlem-terrein de jaarlijksche voetbalwedstrijd tusschen elf cricketers en elf athleten gespeeld. CRICKETERS TEGEN ATHLETEN Evenals voorgaande jaren zal Zondag middag 1 Januari op het terrein van „Haar lem" aan den Schoterweg de traditioneele wedstrijd tusschen „Cricket" en „Athletiek" worden gespeeld. In herinnering wordt ge bracht, dat onder „Cricket" de voetballende leden van de H.C.C. „Haarlem" worden ge rangschikt, terwijl met „Athletiek" de volge lingen van de H.A.V. „Haarlem" worden be doeld. Dit jaar belooft de strijd bijzonder span nend te worden, aangezien de mannen van screen en boundary den laatste keer nogal afdoende het loodje moesten leggen, doch vanzelfsprekend van plan zijn de athleten morgen te kloppen, zoo mogelijk met dubbele cijfers. De sprinters en werpers hebben dit snoode voornemen evenwel ter harte geno men en hopen met alle ten dienste staande middelen een nederlaag te voorkomen, resp. wederom de zege te behalen. Ze zijn daarom in aparte training en „concentratie". Volledige publicatie van de in het veld ko mende strijdkrachten kan helaas niet ge schieden, daar beide partijen te dien aanzien strikte geheimhouding verlangen. Gemeld kan echter worden, dat bij „Cricket" o.m. De la Mar en Kammeijer van de partij zijn. ter wijl „Athletiek" over krachten als A. Kaan en Buissink beschikt. Scheidsrechter Vrugt zal den wedstrijd leiden onder leiding van B. DUKEL. WEDSTRIJDRUBRIEK No. 5. Allereerst de oplossing van het vraagstuk no. 3 van onzen tweeden wedstrijd. De stand luidt: Wit: 17 28 32 35 38 39 40 41 44 45. Zwart: 2 4 9 15 16 18 19 20 29 36. Wit speelt en wint op de volgende wijze: 40—34 39—34 28—22 22x24 45x3 29x49 36x47 47x40 49x30. Fraai gewonnen. Van de volgende heeren mochten wij goede oplossingen ontvangen-- P. v. Buuren 13 p. G. Postma 13 p. F. Vrijhof 13 p. P. v. d. Velde 13 p. K. de Jong 13 p. P. de Boer 13 p. C. Rike 12 p. G. W. Schoone 10 p. A. Ligthart 10 p. C. Suyk 1 p. C. Buys 12 p., H. Nieuwenhuizen 8 p. Voor onzen nieuwen wedstrijd luidt de op lossing van het eerste vraagstuk als volgt: X. Wit: 19 22 23 32.49 50. Zwart 8 10 14 40 en 1 dam op 7. Wit wint door: 5045 2217 4944 4540 op buitengewoon vernuftige wijze. De stand van den medaillewedstrijd luidt thans: H. de Boer 1 p. v. d. End 1 p. J. A. Koppelman 1 p. G. Haver 1 p. A. Schager 1 p. H. Schaap 1 p. N. Wildschut 1 p. Schouten 1 p. G. van Zanten 1 p. Van de volgende heeren mochten wij twee goede oplossingen noteeren: G. Postma, C. Buys, C. Rike enz. Voor .onzen wedstrijd, waarin de oude óp- lossers elkaar nog geducht bekampen heb ben wij dit keer een probleem van den be kenden Nederlandschen problemist W. Klip huis te Zwolle, die met onderstaand probleem en groot aantal punten zich- zag- toegekend in den Internationalen Problemistenwedstrijd. zoo zal het voor onze lezers wel te begrijpen zijn, dat het flankspel ook weer z'n nieuwste en modernste wapenen tegenover zich zag geplaatst, di'e men vrij spoedig ontdekte. Van den eersten zet af kon men met zwart of wit het flankspel ontwijken en ging men samen over tot de „klassieke" stelling op 't bord, een vernieuwde variant der oude Hollandsche partij, die ingeleid werd door 3328 en 1823. Juist nu onze lezers het flankspel heb ben kunnen begrijpen, vinden wij nu den tijd gekomen, om ook over te gaan tot de klas sieke stelling. Eerst nog een schitterend partij fragment van het flankgenre weergeven om onze be ginners, nu zij in de vorige rubrieken de ope ningsstudies van het flankspel hebben kun nen bestudeeren, ook verder het flankspel in de partij kunnen aanschouwen n.l. het mid denspel en het- eindspel. Het partij fragment ontleenden wij aan een partij, gespeeld in de onderlinge competitie van D. C. IJ. tusschen twee hoofdborden den 19en December j.l. Stand na den 42sten zet van Wit luidt als volgt: H. de Boer. ZWART w 'W// Wm W. mê' i s m uitgeschreven door het bestuur van den N. B. en het officieel orgaan van den N. D. met redactie „Het Dampsel". Auteur F. W. Kliphuis, Zwolle'. ZWART WIT De stand luidt: Wit: 20 16 21 26 36 37 41 43 48 49 50. Zwart: 7 12 13 15 28 29 32,33 34 39 40. Wit speelt en wint. Telt voor 1 punt in den wedstrijd. Voor onzen X-wedstrijd hebben wij dit keer eens een vraagstuk van den D. C. IJ.'er P. Leyte, die met dit vraagstuk bewezen heeft, ook in de problematiek zich wel thuis te gevoelen. De stand luidt als volgt: Auteur: P. Leyte. ZWART WIT Zwart 12 schijven: 7 8 10 13 14 15 17 19 22 27 36 en 41. Wit 12 schijven: 23 28 31 33 34 38 39 42 44 47 48 50. Wit speelt en wint. Telt voor 1 punt. Een fraai vraagstuk voor dezen jeugdigen IJmuidenaar, die dit probleem speciaal voor de IJmuider Courant componeerde. Het wordt gewonnen op motief. HOE LEER IK DAMMEN? Les 17. Zoo hebben wij dus de rubrieken van 14 tot en met 16 gebruikt, om' onze beginners een begrip te geven van het populaire spelgenre I in ons mooie spel, n.l. het flankspel. Watj •echter veel samengaat met dit spelgenr-e ié' het „klassieke" spelgenre, dat gebruikt wordt om het flankspel te bestrijden. Want WIT Wit: 29 33 35 37 38 43 45 47 48. Zwart: 3 6 8 9 13 15 19 26 27. Zwart is aan zet en heeft eenigszins nadeel daar deze z'n „kroonschijf" vier mist. terwijl het stuk op 27 ook niet mooi staat en beter op 22 had kunnen staan. Zwart speelde B. Dukel. 42. Wit Zwart: 6—11. Geen sterke zet daar Wit in 4339 een prachtige voorzetting heeft. Dit partijfrag ment laat duidelijk zien (wat wij reeds in de eerste rubrieken schreven) de hechte ver dediging van Wit, n.l. 47 48 37 38 en 43, ter wij Zwart dit geheel mist en daarom in het nadeel staat opgesteld. 43. 43—39 19—23? Oogenschijnlijk een sterke zet doch heel zwak in dit genre. Door dezen zet blijft schijf 11 ten achter en kan niet meer in het spe! gebracht worden of Zwart moet over veld 31 spelen in de kaart van Wit die dan sluit met 43 - 42 en Zwarts aanval ioeet dood, terwijl Wit's sanya! een- gemakkelijke prooi vindt :n de drie stukken van 3 8 9 en 15. Wit staat dus na den tekstzet.reeds gewónn .n, doch één afwijking- en het spel loopt rémise daar het voor Zwart gemakkelijker \s remise te halen dan voor Wit te winnen. Zwart moest hier 27,31 en later met 8—12 en 12 -18 voor zet ten met 11 op 22 plaatsen. 44. 29 xl8 13 x22 45. 35—30 8—13 Wit speelt hier naar 30 om heel spoedig op het strategische punt van het flankspel ruit 24 te wezen. 46. 45—40 11—16 47. 33—29 Wit moet nu 33 verlaten om op tijd het stuk in den aanval te krijgen. Thans blijkt duidelijk de zwakke 42e zet van Zwart 19—23. Succes kan dus niet uitblijven. Tevens lokt Wit in 3329 met 914 een fijne dreiging uit in 27—32. 13—18 48. 29—24 gedwongen, daar anders Zwart in 1823 de stelling absoluut gelijkwaardig zou maken. 9—14 49. 40—35 27—31 50. 48—42 14—19 51. 24 xl3 18 x 9 52. 30—24 16—21 53. 39—33 9—14 54. 33—28 22x 33 55. 38 x29 3—8 56. 29—23 8—13 57. 35—30 14—20? En Wit won door 2419 de partij, doch had over alle varianten de stand na den 42en zet gewonnen, hoewel Zwart een pluimpje ver diende voor het keurige verdedigen. RECTIFICATIE. Door verschillende omstandigheden ont dekten wij nu pas een fout in de rubriek van Zaterdag 24 December en wel in 't volgende probleem: B. Sonier, Parijs; tweede probleem X. De juiste stand is als volgt: Wit 5 stukken op: 13 19 21 23 28 en 1 dam op 29. Zwart 4 stukken op: 2 3 12 15 en 1 dam op 45. Wit speelt en wint. Telt voor 1 punt. Oplossingen en correspondentie negen da gen aan het Bureau van de IJmuider Cou rant, Kennemerlaan 42. BILJARTEN KAMPIOENSCHAP HAARLEM EN OMSTR. 2e KLASSE KLEIN-BILJART. Vrijdagavond zijn bij „Vriendenkring" wederom drie partijen gespeeld met den volgenden uitslag: B. A. Copini A. J. Baart N. G. N. N. A. Tabbers N.N. De wedstrijden worden Dinsdag 3 Januari e.k. voortgezet met de volgende drie partijen C. F. Hermsen—N. G.; J. Steffers—C. v. d. Berg; B. A. CopiniJ. Steffers. Stand na Vrijdagavond: pnt. brt. h.s. gem. 109 33 13 3.30 150 33 30 4.54 150 28 22 5.35 109 27 29 4.03 150 34 16 4.41 133 33 13 4.03 OPSPORING GEVRAAGD. gesp. gew. verl. h.s. gem. 1. N. G. 4 3 1 35 4.93 2. A. Tabbers 4 •3 1 17 4.50 3. A. J. Baart 3 2 1 30 5.32 4. B. A. Copini 5 3 2 23 3.53 5. C. v d. Berg 3 1 2 18 2.95 6. J. Steffers 1 0 1 21 5.25 7. N. N. 2 0 2 29 4.03 8. C. F. Kermsen 2 0 2 13 2.44 MARIA JACOBÏNA DE RU. De Commissaris van Politie te Velsen ver- zoekt namens de familie bekendmaking met de verblijfplaats van Maria Jacobina de Ru, geboren te Anderlag bij Brussel, 4 Maart 1877, echtgenoote van H Duijs, wonende te IJmuiden, Oosterduinweg 30, die op 24 De cember jl. des namiddags omstreeks 12 uur in zenuwachtigen toestand haar woning heeft verlaten en tot heden niet terugkeerde. Een ongeluk is niet uitgesloten. Haar signalement luidt: bleeke gelaats kleur, donker haar, blauwe oogen, lang on geveer 1.65 M. Zij was gekleed met donker blauwen hoed. blauwen mantel, bruine kou sen en schoenen, lila fluweelen japon. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Geboorten: J. Jongejan-de Mol, z. E. A. M. Verbon-Schmiedel, z. C. E. van Gin- neken-Warmenhoven, d. P. M. de Vos- Koone, z. W. Lubbers-Kampherbeek, z. A. Huttinga-Wennis, d. J. H. A. Webbers- Vleugel, d. Overleden: Paulina Adriana Arendina Eijbrink, 81 j., weduwe van J. J. Paddinge. Johannes van de Griend, 31 j. ongehuwd. Ondertrouwden: J. de Jong en C. J. Glas. K. de Best en C. Roos. G. J. Bouman en E. Gorthuis. Gehuwden: I. van Loon en M. C. E. Veld man. A. Slot en G. K. Spadzinski. H. Molleman en K. Visser. P. C. Groen en H. Prochazka. J. Klein en J. de Kioe. C. G. Deker en A. Meij. B. Schol en F. M. Flügel. SANTPOORT Oudejaarsavond. NED, HERV. KERK. Nam. S uur: Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Nieuwjaarsdag. V.m. 10 uilr: Prof. Dr. G. A. van den Bergh van Eysinga. Onderwerp: „Waarheen" Hebr. 11 vs. 8. Oudejaarsavond. NED. HERV. EVANGELISATIE. Nam. S uur Ds. C. M. Veenhuijsen, Amsterdam. Nieuwjaarsdag. V.m. 10 uur: J. Makkelie, Amsterdam. GEREF. KERK IN HERSTELD VERBAND, Gebouw Bethel, Wüstelaan. Ni c u w jaar s d ag. V.m. 10 uur: de heer K, v. d. Berg. GEREF. KERK, Burg. Enschedélaan boek Frans Netscherlaan. Oudejaarsavond. Nam. 7.30 uur: Ds. W. Breukelaar. IJMUIDEN Oudejaarsavond. GEREF. KERK, Wilhelminakade. Ds. Wesbonk. Nieuwjaarsdag. V.m. 10 uui": Ds. Wesbonk. Nam. 5 uur: Ds. R. J van der Meulen Nieuwjaarsdag. HULPKERK, Marnixschool V.m. 10 uur: Ds. R. J. v. d. Meulen. Nam. 5 uur: Ds. Wesbonk. Nieuwjaarsdag. CHR. GEREF. KERK. V.m. 10 uur: Da, Bakker. Nam. 5 uur: Dezelfde. Nieuwjaarsdag. OUD-KATHOLIEKE KERK. V.m. 10 uur: Pastoor Rinkel. Nam. 7 uur: Dezelfde. DOOPSGEZ. GEM. en AFD. NED. PROTES TANTENBOND. Helmstraat 9. Oudejaarsavond. Nam. 7.30 uur: Ds. Milatz. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. EVANGELISATIELOKAAL. J. P. Coenstraat, Nieuwjaarsdag. V.m. 10 uur: de heer Jenninga, Nam. 7.30 uur: Dezelfde. KERK VAN JEZUS CHRISTUS v. d. HEILI GEN DER LAATSTE DAGEN, Prins Hen drikstraat 117. Nieuwjaarsdag. Nam. 2.30 uur: Samenkomst. IJMUIDEN-OOST Oudejaarsavond. GEREF. KERK, Velserduinweg. Nam. 8 uur: Ds. Teeuwen. Nieuwjaarsdag. V.m. 10 en nam. a uur: Ds. Teeuwen. VER. VAN VRIJZINNIG HERVORMDEN. Vereeniglngsgebouw. Oudejaarsavond. Nam. 7 uur: Oudejaarsavondherdenking door Ds. 11". Faber, opgeluisterd door solozang. BAPTISTE-GEMEENTE. Aangesloten bij de Unie van Baptiste-gemeenten in Nederland. Willebrordstraat 10, IJmuiden-Oost, Oudejaarsavond. Nam. 8 uur: Sluiting des jaars. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Donderdag nam. 8 uur: Bijbellezing en Bid stond. HERST. APOST. ZENDING GEMEENTE. Wil lebrordstraat 10 IJmuiden-Oost. Nieuwjaarsdag, V.m. 10.15 uur: Godsdienstoefening. Nam. geen dienst. VELSEN Xe u wj aarsd ag. GEREF. KERK, Koningsweg. V.m. 19 uur: Dr. D. J. van Katwijk. Nam 5 uur: Dezelfde. BEVERWIJK Oudejaarsavond. DOOPSGEZINDE GEMEENTE. Nam. 7 uur: Ds. J. D. van C-alcar. Nieuwjaarsdag. Geen dienst. Oudejaarsavond. EVANG. LUTHERSCHE GEMEENTE. Nam. 7 uur: Ds. J. Ph. Haumersen. VEREEN. VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Noorderparklaan. Oudejaarsavond. Nam. 7 uur: Ds. W. D. M. Baar, Alkmaar,

IJmuider Courant | 1932 | | pagina 6