WöSSÊIKIE^BJ EN ScHEEPVAARTBERiCHTEN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: 'WEERBERICHT. IJ MUI DER COURANT ZATERDAG 7 JANUARI 1933 Schip Varm. aankomst Laatste bericht Ariadne Amazone Amstelkerk Aurora Britsum Baarn British Sergeant Bacchus Bodegraven Braemar Colombia Calypso Dayrose Deucalion Eurybates Energie Eika Gralg Gotaland Helder Hercules Ioannis Goulandris Joh. v Oldenbarneveld Jupiter Johan de Witt Kennemsrland Kreta Kurmark Kerry Head Luneburg Langleemere Leonore Magaalena Macedonia Menes Maasland Margot Magdalena Menestheus Montferland Nad ja Nereüs Nicos Orestes Orania Puszta Polyphemus Peebles 7 Parkhaven Poelau Bras P. L. M. 27 Regenstroom Rydal Force Scheer Stentor St. Octave Sacco Tabian Tarakan Titus Urkiola Mendi Uckermark Venezuela Vulcanus Viljai Midd. Zee Midd. Zee West-Afrika Midd. Zee Rosario Chili Abadan Midd. Zee Chili Valencia Hamburg Savona Villa Constitucio'n West-Indië Ned. Indïe Danzig Ljusne Buenos Aires Constantza Chili Bourgas Buenos Aires Ned.-Indië Swansea Ned.-Indië Santa Fé .W Indië Ned.-Indic Swansea Ned.-Indië Santa F" Fowey West-Indië Galatz Ned.-Indië Rosario Montevideo. Bona Ned.-Indië Beun os Airts Kragerö Kopenhagen Rosario Bourgas Buenos-Aires Braila Ned. Indië Rosario Rosario Ned.-Indië Huelva West-Afrika Llanelly Ned.-Indië Ned.-Indië West-Afrika Leningrad Ned. Indië Ned. Indië Hamburg Bilbao Ned.-Indië West-Indië Valencia Port Arthur 8 Jan. 25 Jan. ■i 20 Jan. 11 Jan. 15 Jan. 19 Jan. 9 Jan. 8 Jan. 9 Jan. 22 Jan. 9 Jan. 10 Jan. 16 Jan. 10 Jan. ie Jan. 8 Jan. 31 Jan. 30 Jan. 7 Jan. 16 Jan. 4 Jan. 10 Febr 27 Jan, 16 Febr. 5 Febr. heden 8 Jan. 5 Febr. 31 Jan. 14 Jan. heden 8 Jan. 6 Jan. 8 Jan. 28 Jan. 9 Jan. heden 13 Jan. 2' Jan. heden 8 Jan. 10 Jan. 17 Jan. 8 Jan. 10 Jan. 8 Jan. 3 Jan. van Lissabon 4 Jan. te Calamata. 3 Jan. v. Takoradi 4 Jan. van Malta 3 Jan. van St. Vincent 4 Jan. van Paiti 31 Dec. van Port Said. 4 Jan. te Burriana. 31 Dec. van Callao. 2 Jan. vertrokken 7 Jan. vertrokken 5 Jan. vertrokken 7 Dec. vertrokken 1 Jan. van Pto. Barrios 2 Jan. v. Gibraltar in lading 4 Jan. vertrokken 14 Dec. vertrokken. 4 Jan. van Stamboul. 1 Jan. van Flores. in lading 19 Dsc. v. Concepcion 5 Jan. van Algiers, in lading. 4 Jan van Batavia. 30 Dec. vertrokken 4 Jan. v. Pt. Delgada 3 Jan. van Pt. Said. 1 Jan. vertrokken. 1 Jan. van Padang. 24 Dec. vertrokken in lading. 2 Jan. van Caracas. 3 Jan. van Cephalonia 27 Dec. van Macassar 1 Jan. vertrokken, in lading 3 Jan. vertrokken 6 Jan. te Belawan in lading. 5 Jan. vertrokken 4 Jan. van Dantzig. 3 Jan. vertrokken 5 Jan. te Sam os 1 Jan. van Fern. Noronha 31 Dec. van Rouaan. 5 Jan. te Londen 29 Dec. van Las Palmas 30 Dcc. v. Las Palmas 4 Jan. van Colombo, in lading- 4 Jan. van Finisterre. 4 Jan. van Lizard. 5 Jan. van Marseille 5 Jan. van Perim 25 Dec. te Havre. 1 Jan. vertrokken. 5 Jan. te Liverpool. 3 Jan. van Pt. Said. Vertrekt 7 Jan. in lading 5 Jan. te Macassar 5 Jan. van Flores. 3 Jan. va Gibraltar. 22 Dec. vertrokken VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMUIDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Visschershaven Noorsch s.s. Fro Bergen haring- Hoogovens Ned. s.s. Triton Amsterdam laden Hoogovens Noorsch s.s. Ek Amsterdam laden DE VISCHAANVOER IN GRIMSBY. De vorige week werden in Grimsby aan gevoerd de vangsten van 214 stoomtrawlers benevens van eenigen beugen en seinenet- visschers. DE VISCHAANVOER IN ABERDEEN. Gedurende de week. eindigende 17 Decem ber werd in Aberdeen aangevoerd 52 ton visch van het Beren-eiland, 60 ton van IJs land, 230 ton van de Orkney's, 330 ton van de Westkust en 720 ton van de Oostkust. ANSJOVISBEKICHT. (Medegedeeld door de Coöp. Ansjovisverkoop- Vereeniging.) Ansjovis: Verhandeld werden 1932er a f 8, 1931er a f 9.50, 1930er a f 9.25. Stemming prijshoudend. Seheepvaartbewegi ng. I11 het afgeloopen jaar werden door de sluizen alhier geschut uit en naar zee 5637 schepen met een inhoud van 46 mill. kub. meter bruto tegen 7503 schepen met 53 mill, kub. meter bruto in het jaar 1931. Staats-reederijbedrijf. Evenals zoovele andere landen zal ook China als reederij gaan optreden. De regee- ring heeft de geheele, 24 schepen tellende vloot van de China Merchants Naviogation Co. overgenomen. Deze vloot heeft een ge- zamenlijken inhoud van 53.000 bruto reg. ton. Aanvoer Noorsch ijs. Het Zweedsche stoomschip Nadja is van Kragerö naar hier vertrokken met een lading Noorsch ijs en kan Zondag worden biniien- verwacht. Verlaging passageprijzen. Evenals de NederHmdsche stoomvaart maatschappijen hebben ook de Duitsche lij nen de passageprijzen naar Ned Indië ver laagd Noorsche haring. Het Noorsche stoomschip Fro is hier van Bergen aangekomen met een lading versclie haring voor de N.V. G. Dekker. Kruitlading. Het van Hamburg komend stoomschip Sal- land had een gedeeltelijke lading kruit in, welke te Buitenhuizen gelost werd, waarna het stoomschip naar Amsterdam verder ging. Bij het vertrek naar Buenos Aires zal deze partij wederom worden ingenomen. IJzerverscheping. Het van Amsterdam komend stoomschip Triton en het eveneens van Amsterdam ko mend stoomschip Ek hebben bij de Hoog ovens-ijzer bijgeladen, resp. naar een Midd. Zeehaven en naar Oslo bestemd. BERICHTEN AAN OP ZEE ZIJNDE TRAWLERS. Naar wij vernemen is namens de reeders via Scheveningen Radio aan de schippers van de stoomtrawlers Derika VII IJ.M. 417 en Timor IJ.M. 491 verzocht, Zondag tusschen 5 en 7 uur in IJmuiden binnen te komen. Den schipper van de Adriatic IJ.M. 18 werd ver zocht. zoo mogelijk niet voor Dinsdag binnen te komen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.15—f 0.80 Griet per 50 K.G. f 36f 13 Tongen per K.G. f 1.40f 0.95 Groote schol per 50 K.G. f 19f 13.50 Middelschol per 50 K.G. f 21f 17.50 Zetschol per 50 K.G. f 27f 21 Kleine schol per 50 K.G. f 24^-f 10 Schar per 50 K.G. f 14—f 1.40 Rog per 20 stuks f 13.50 Groote schelvisch per 50 K.G. f 36 Midelschelvisc.h per 50 K.G. f 31f 25 Kleine middelschelvisch per 50 K.G. f 24— f 19.— Kleine schelvisch per 50 K.G. f 17f 7.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 36f 29 Gullen per 50 K.G. f 13—f 4.50 Leng per stuk f 1.30 Wijting per 50 K.G. f 10—f 4.70 Aangekomen schepen: 6 Januari: Rydal Force s.s. Llanelly Engineer s.s. Londen Vega s.s. Stockholm. Ulysses s.s. Hamburg Pollux m.s. Rotterdam. 7 Januari: Peebles s.s. La Plata. Dalewood s.s. New-Castle Vertrokken schepen: 6 Januari: Triton s.s. Cartagena. Kattegat s.s. Sunderland Dorine s.s. New Castle. Tajandoen m.s. Antwerpen. Sports, s.s. Libau Ella s.s. Rotterdam. Meuse m.s. Parijs Fulga m.s. Hamburg Brion s.s. Bordeaux Iris s.s. Stettin Ceres s.s. Rotterdam Queensworth s.s. Blyth. Ek s.s. Oslo Poseindon s.s. Grangemouth, IJMUIDEN HET VISSCHERIJ-CONFLICT. DE STEUNREGELING TE EGMOND AAN ZEE. Naar wij vernemen, is inzake de steun regeling voor de werkloozen te Egmond aan Zee door het gemeentebestuur dier gemeente eenzelfde besluit genomen als door het ge meentebestuur van - Velsen. H. O. V. De Haarlemsche Orkest Vereeniging, welke Zondagmiddag 8 Januari een Volksconcert geeft in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem, voert daarbij het navolgende pro gramma uit: De eerste Arlesienne Suite van Bizet, een fantaisie over motieven uit „Der Trompeter von Sackingen" van Nessier, de Strausz-wals Geschichten aus dem Wienerwald. Hierna van Massenet: Tafereelen uit den -Elzas en de Marsch uit Tannhauser. Dirigent Frits Schuurman. VEREENIG DE STATEN VAN EUROPA In café „Parkzicht" heeft Vrijdagavond de feestebjke jaarvergadering plaats gehad van de afd. Velsen der Vereeniging tot Bevorde ring van de Oprichting der Vereenigde Sta ten van Europa. Deze vereeniging- beoogt een gezag te bren gen over de verschillende regeeringen van de Europeesche Staten, dat min of meer overeen komt met het gezag, dat de regee ring der Ver. Staten van N.-Amerika heeft over de regeeringen van de afzonderlijke staten, terwijl de dragers van dat gezag zich ook moeten plaatsen voor vraagstukken den Europeaan betreffende, die eveneens min of meer overeenkomen met de vraagstukken waarvoor de regeering der Ver. Staten van N.-Amerika met betrekking tot de Amerika nen geplaatst is. Er is een dringend belang van alle Europeanen bij de ontwikkeling dei- economische en sociale voorzieningen in iedere streek van hun werelddeel, alsmede bij de internationale positie van Europa in zijn geheel, welk belang- stelselmatig moet worden behartigd. Waar, naar de meening van de Vereeniging, een bond volgens het principe van den Volkenbond daartoe ongeschikt is, hoopt men dit ideaal langs anderen weg te bereiken en wel via de oprichting van de Vereenigde Staten van Europa. De afdeelings-voorzitter, de heer Oderkerk herdacht in zijn openingswoord van dezen avond, hoe de afdeeling Velsen eigenlijk op gericht was geworden door een enkeling, n.l. den secretaris den heer Schöler. Deze heeft met enkele heeren 't initiatief genomen tot de bijeenkomst op 22 April 1932, waarbij de stichting der plaatselijke afdeeling met 5 le den een feit werd. Hij betreurde het, dat enkele dingen afwe zig waren, n.l. de voordvacht,de muziek en het grootste gedeelte dér leden. Dit was voor het ijverig-werkend bestuur niet zeer aan moedigend. De heer Schöler bracht hierna zijn jaar verslag uit, dat o.m. een aantal van 56 leden vermeldde, terwijl de heer v. d. Naate als pen ningmeester op een batig saldo van f 7.01 mocht wijzen. Beiden heeren werd door den voorzitter dank gebracht voor hun be moeiingen. De gehouden bestuursverkiezing leverde het resultaat op. dat naast het oude bestuur, hetwelk bij acclamatie herkozen werd, als nieuwe leden uit de vergadering werden toe gevoegd de heeren Doornik, van Heyst en mevr. Duiker. Na de pauze heeft de heer Luttik voor het kleine auditorium eenige komische films ge draaid, welke zeer in den smaak vielen. PERSONALIA. De heer J. C. Vermeulen, vroeger vele jaren hoofdcommies van het station der Nederl. Spoorwegen, bekend vooral in de drankbe strijding, thans stationschef te Uitgeest, is benoemd tot stationschef te Zaandam. GESLAAGD. Met goed gevolg is door onze plaatsgenoot de heer J. Haksteen afgelegd het examen van Fransche Handelscorrespondendie voor de Vereeniging van Leeraren. GRATIA-PLATO. Gymnastiekuitvoering. Op Donderdag 19 Januari a.s. zal de Gymnastiek- en Athletiekvereeniging Gratia- Plato in IJmuiden-Oost hare jaarlijksche uitvoering geven in de groote zaal van Thalia die behalve voor hare donateurs en onder steunende leden, ook voor het publiek toe gankelijk zal zijn. De vereeniging telt thans 42 leden en 135 adspiranten. Er heerscht een opgewekt turn- leven en het kan dan ook niet anders, of ook dit jaar zag zij zich genoodzaakt, ondanks de financieele bezwaren daaraan verbonden, een openbare uitvoering te geven. De vereeniging zal daaraan met al hare afdeelingen deelnemen en reeds geruimen tijden zijn deze bezig zich op serieuze wijze onder leiding van hare directeuren, de heeren P. Dijkstra alhier en J. Verbeek van Zaan dam. daartoe voor te bereiden. Wij mogen wel verklappen, dat er zeer interessante oefenstof zal worden verwerkt en dat bijna alles, dat daarvoor in aanmer king komt, met muziekbegeleiding plaats vindt, terwijl zal blijken, dat de leiders de nieuwere richtingen zijn toegedaan en deze in toepassing brengen. Aan een dergelijke uitvoering' zijn, zoo als reeds gezegd, bezwaren van financieelen aard verbonden, maarGratia-Plato rekent als in voorgaande jaren op een uitverkocht huis. Wij vertrouwen dat vele belangstellenden en vrienden der vereeniginge dien avond vrij zullen houden 0111 de uitvoering te bezoeken. Zij zullen een interessanten avond mede maken en hunne gang naar Thalia zeker niet beklagen. GYMNASTIEK VEREENIGING. In overleg met de bestaande Chr. Jeugd- vereeniging te IJmuiden-Oost, is besloten tot het oprichten van een gymnastiekvereeni- ging. De turnzaal van de Julianaschool is voor dit doel ter beschikking gesteld en als leider, aangesteld de heer Smit. BEVERWIJK KENNEMER OUDHEIDKAMER. De Kennemer Oudheidkamer ontving- ten geschenke van den heer A. Molenaars te Haarlem een groot aantal herinneringen aan gedenkdagen van het Koninklijk Huis, o.a. rouwedities bij het overlijden van Koning Willem III, een gedicht op den dood des ko- nings, oranje-uitgaven van dagbladen bij be zoeken van de koningin, bij haar inhuldiging en bij de geboorte van Prinses Juliana. STILLE OMGANG. Het gezelschap van den Stillen Omgang naar Amsterdam organiseert jaarlijks een tooneelavond voor zijn leden en hun intro- ducées. Deze voorstelling is vastgesteld op Donderdag 26 Januari in de groote zaal van het K.S.A.-gebouw. De voorstelling zal wor den gegeven door de R.K. tooneelvereeniging uit IJmuiden-Oost. PRIJSUITREIKING. Evenals vorige jaren heeft de Bijzondere Vrijwillige landstorm weer een schietwed strijd gehouden. De uitreiking der prijzen zal in een feestelijke bijeenkomst op Dinsdag 10 Januari in Hotel Ter Burg geschieden. KATHOLIEKE KRING. Voor de leden van de Stichting „Katholieke Kring" zal de N.V. Rotterdamseh-Hofstad- tooneel (Dir. Cor. v. d. Lugt Melsert) Maan dagavond in het K.S.A.-gebouw een voor stelling geven van „De Privé-secrctaresse". In dit tooneelwerk vervult Mevr. Annie v. d. Lugt Melsertvan Ees de titelrol. DRIEHUIS EERSTE DRIEHUIZER GLAZEN- W ASSCHERIJ Trots heerschende malaise breidt zich de de buurtschap Driehuis gestadig uit. Nieuwe huizen en straten ontstaan en daarmee ver meerdert het getal inwoners enzaken. Dezer dagen heeft zich daar weer ge vestigd P. C. Hooftstraat No. 7 de Eerste Driehuizer Glazenwasscherij, die er voor wil zorgen dat de bewoners in Driehuis en omgeving, zich niet bezorgd behoeven te maken over de vraag; „hoe krijg ik de ramen of pui van mijn huis schoon?" Niet alleen voor de reinheid aan den buitenkant ,maar de Driehuizer Glazenwasscherij stelt voor bil lijken prijs ieder in de gelegenheid ook van binnen hun huizen, kantoren enz. gereinigd te krijgen. Dit goed ingerichte bedrijf is in staat om alle schoonmaakwerk te verrichten. Men leze hierover de in dit blad voor komende advertentie. Meest matige Zuid-Westelijke tot Noord- Westelijke wind. half tot zwaar bewolkt, mo gelijk nog enkele regen buitjes, zelfde tem peratuur. Verdere vooruitzichten: aanvan kelijk weinig bewolkt. Met mogelijk enkele regenbuitjes. BURGERLIJKE STAND VELSEN Geboorten: G. J. WittemanWempe z„ Over- bildtweg 35, Santpoort; M. Schoenmakerv. d. Mast, z. Gr. Houtweg 122, Velsen; M. Dui- neveldSpanjaard d., Overbildtweg 19, Sant poort; J. OstendorfWijnberg d.. Meeuwen laan 63, IJmuiden (O.) B. M. Hoedeman^ Felix z., Keiz. Wilhelmstr. 12, IJmuiden; C. G. r.Weij—Pinxteren z., Zeeweg 92, IJmuiden (O.) M. E. HelemighZalm d. Adrianastraat 29 rood, IJmuiden. Overleden; Pieter Klinge, 14 d., zoon van H. Klinge: Theodorus Bulder. 66 jaar, onge huwd. Beverwijk. Ondertrouwd: A. H. Driessen en C. J. Krij- nen, N.-O.-L, Wilhelminakade 57, IJmuiden; H. B. Kroone en J. J. Koster, Kanaalstraat 69 en Wilhelminakade 27, IJmuiden; J. Tijms en M. A. Visser, Breesaapstraat 15 en Jb. van Heemskerkstraat 79, IJmuiden; W. de Graaf én J. Brakenhoff. Prins Hendrikstraat 65, IJmuiden. Gehuwd: G. Visser en E. E. A. Dams, Keiz. Wilhelmstr. 30 rood, IJmuiden; L. J. Leije- naar en M. J. P. Hellmann, v. Speijkstr. 20, IJmuiden (O.) Verzekeringsvoorwaarden gratis Ongevallen-Verzekering HET NIEUWE AVONDBLAD IJMUIDSP COUPANT VGDD VELSEN. BEVEQWUK e.Q Elke abonné op „Het Nieuwe Avondoiaci IJmuider Courant'1 ■s, zoolang zijn abonnement duurt, dit blad verschijnt en de Dircclic van „Hul Nieuwe Avondblad IJ muider Courant" de verzekering •loet duren, verzekerd tegen de geldelijke gevolgen van ongevallen od de volgende voorwaarden: Artikel i. Als verzekerden worden bescnouwd alle betalende "abonneerden, die aan de volgende vereischten voldoen: gedurende minstens twee weken als geabonneerde in de regis ters voor „Het Nieuwe Avondblad IJ muider Courant" zijn ingeschreven tusschen 18 en 60 >aar oud zijn; niet lijden aan ziekten of gebreken, welke voor hen het gevaar voor ongevallen vergrooten, en volkomen het gebruik hebben van hunne ledematen en zintuigen, Artikel 2. Onder ongeluk, ais in deze voorwaard'-" oedoeld, _>rdt verstaan de uitsluitende en rechtstreeksche oorzaak van een ichamelijk letsel (waaronder ook te water geraken vers' an wordt 1, den verzekerde, onafhankelijk van zijn eigeD wil overkomen, en •vaarvan het bewijs geleverd worde dat zulks door van buiten al toegebracht geweld werd veroorzaakt met har. gevolg hierna 'n Artikel 3-aangeduid Artikel 3. De uitkeeringen bedragen- ?ooo GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) dc euulge en rechtstrcelcehft oorzaak is van de levenslange ongeschiktheid van den verzekerde, waaronder verstaan wordt de amputatie van twee ledematen, hetzij beide voeten of beide handen, dan wel één voet en één hand, boven den enkel of den pols of onherstelbaar gezichtsver lies uit beide oogen, (totale blindheid), een en ander binnen tien dagen na de:i datum van het ongeval GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voor waarden 1 de eenige en rechtstreeksche oorzaak Is vau den dood van den verzekerden geabonneerde, hetzij onmiddellijk of uiterlijk binnen driemaal 24 urca na het ongeval In plaats van deze uitkeerinn ad t 600,— bij overlijden zal woraen uitgekeerd 3000 GULDEN, aan de achtergebleven minderjarige kinderen, indien de verzekerde geabonneerde en diens echtgenoot", beiden overlijden, "ooc GULDEN, aande echtgenoote ot aan de achtergebleven mindenarige kinderen, indien alléén de verzekerde geabon neerde overlijdt, -000 GULDEN, san den echtgenoot 01 aan de achtergebleven minderiarige kinderen, indien alléén de echtgenoote van den verzekerden geabonneerde overlijdt, mits dat overlijden plaats heeft ais onmiddellijk gevolg van en binnen driemaal 24 uren na eun aan een spoortrein, tram of autobus mits rijdende op een traject, waarvoor behoorlijk concessie is verleend binnen Europa overkomen ongeval en mits de verzekerde geabonneerde en/of diens echt genoote in bet getroffen vervoermiddel als betalend f©) passa- gier(s) ot op vrijbiljet reisde (n). GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van één hand of één voet boven den pols of enkel of van 't onherstelbaar gezichtsverlies uit één oog (totale blindheid van dat oogl, een en ander binnen 10 dagen na den datum van het ongeval. -Sc GULDEN, indien 'net ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van beide leden van een duim. binnen tien dagen na den datum van het ongeval. 1S0 GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige cn rechtstreeksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een wijsvinger binnen tien dagen na den datum van hot ongeval. io GULDEN, indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) de eenige en rechtstreeksche oorzaak is van de breuk van een boven- enfol onderarm of van de breuk van een boven- en/of onderbeen. so GULDEN indien het ongeluk (vallende binnen de grenzen van deze voorwaarden) dc eenige en recktstrecksche oorzaak is van de amputatie van alle leden van een anderen vinger binnen tien dagen na den datum van het ongeval; erwijl onverminderd de bepaling der voorlaatste alinea van artikel 6, krachtens deze verzekering alle uitkeeringen op het hoofd van één persoon verzekerd en om welke redenen ook te doen, te zamen nooit meer dan 1.2000,kunnen bedragen, welke maximum uitkeering echter wordt verhoogd tot f5000, (resp. f 3000,ingeval van uitkeering bij overlijden tenge volge van een spoortrein-, tram- of autobusongeval, als oedoeld bij deze voorwaarden. Ingeval reeds bij het plaats grijpen van een ongeluk de boven genoemde ledematen van het lichaam mochten worden gescheiden door snijding, wringing, scheuring, knelling of anderszins, zal dat verlies met amputatie worden gelijkgesteld. Verder onder bepaling, dat het verlies van vóór het ongeluk reeds onbruikbare, gebrekkige verminkte 01 niet aanwezige ledematen geen aanspraak geeft op en niet in aanmerking komt bij uitkeering. Heeft een ongeval het verlies van meerdere vingers van een hand tengevolge, dan gaat de volle te verlecnen uitkeering in geen geval het bedrag te boveo dat voor het verlies van dc geheele hand is vastgesteld Een ongeval geeft nimmer recht op meer dan één uitkeering, met dien verstande, dat indien betzelfde ongeval zoowel breuk als verlies van een boven- of onderarm of been tengevolge beeft, de uitkccrlug voor verlies zal worden verleend. Artikel 4. De uitkeering ingeval van overlijden geschiedt aan de echtgenoote of bij ontstentenis daarvan aan de erfgenamen van den gedooden abonné, tenzij elders in deze voorwaarden anders is bepaald. Uitkeeringen wegens verlies van ledematen, vingers of oogen geschieden aan den abonné zeiven. In geval recht op schadeloosstelling ontstaat, zal de uitkeering geschieden binnen tien dagen nadat de noodige Inlichtingen verkregen zijn en het persoonlijk letsel, en de oorzaak en het gevolg daarvan bewezen zijn ten genoege der Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" Artikel 5. Een uitkeering zal niet verschuldigd zijn dij dood ot verlies van ledematen of oogen, of breuk van ledematen direct of Indirect veroorzaakt: a. door eenige ziekte, kwaal of voorbeschfktheld van den ver zekerde; b. door eenige heelkundige operatie of door uitputting als gevolg daarvan (tenzij die operatic noodzakelijk was wegens letsel, waartegen verzekerd is): c. door een bevalling of zwangerschap, ook al mocht de dood veroorzaakt zijn door een ongeluk] «I. door zonnesteek, of terwijl de verzekerde onder den invloed van overprikkeling of somnambulisme was of door bedwel mende dranken of laankzinuigheid minder In staat dan ge woonlijk om zorg voor zich zeiven te dragen; door zelfverminking, zelfmoord of poging daartoe, hetzij willekeurig of niet, onverschillig of de geabonneerde al dan niet goed bij zinnen was; in duel, ot gedurende dc voorbereiding tot of deelneming aan wedstrijden of bij vlieg- of luchtvuarttochten of bij baden, zwemmen, automobielrijden of motonviehijden door grove nalatigheid of grove onvoorzichtigheid of door vechten, of aanvallen tegen den persoon van verzekerde of in buitenlandschen oorlog of binnenlandsche beroerten. De verzekering geldt echter wel voor gevallen waarbij het ongeluk veroorzaakt werd tengevolge van rechtmatige zelfverdediging of wel bij poging tot redding van personen of tot afwending van drei gende gevaren. Voor ongevallen in den zin van art 2, verdrinking tengevolge hebbende, gelden voor zcr.visschcrs, ze:varenden en personeel vau den LoodsdiensÉj dé navolgende bepalingen; Is de verzekerde abonné tijdens het ongeval opvarende van een visschers-, marine- of ander vaartuig buitengaats, op de Zeeuwsche stroomen ot op de Zuiderzee, dan zal ecu bedrag van f 400,worden uitgekeerd per getroffen abonné, met een maximum bedrag vau t 2000,in het geheel indien hetzelfde ongeval den dood van 5 ot meer abonné'i moelit tengevolge hebben. In het laatste geval zal het bedrag van.1.2000,— gelijkelijk ouder de in.ait. 4_,aangcf3uide rechthebbenden.-worden verdeeld. Is echter de- verzekerde' abonné tijdens het ongeval opvarende van cèn stoomschip eer;:.- klasse, periodiek''varende in .vaste ver bindingslijnen tusschen Nederland met Amerika, Engeland en Nederlandsch Indië, dan is dit risico voor de volle verzekerde som in de verzekering begrepen. Hét verdwijnen, verdrinken ot door gas óf gassen verstikken van den verzekerde, wordt ten opzichte van deze verzekering aange merkt als tc zijn veroorzaakt door grove nalatigheid, of grove onvoor zichtigheid, tenzij ten genoege van dc Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJ muider Courant" het bewijs van het tegendeel wordt bijgebracht. Onder bepaling, dat indien een abonné Id staat van krankzinnig heid of verstandsverbijstering zal raken oi zich buiten Europa mocht begeven (behalve indien hij van cene Europeesche haven naar een andere Europeesche haven reist in een schip met vast dek in tijd van vrede) of indien hij zich in kxijgdienst te land of te water begeeft en evenzeer van den dag af waarop bij ophoudt zijn abonnementsgeld van „Hot Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" te betalen of deze courant, ophoudt te verschijnen, of de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" de verzekering doet-eindigeualsdan deze verzekering voor hem geheel zal vervallen cn krachteloos worden Van de verzekering zijn uitdrukkelijk uitgesloten: allen die zich met dc bereiding, het verwerken of proefnemingen met buskruit, schietkatoen, nitroglycerine, dvnamiet, naphtiia, acetylecngas of andere licht-ontplofbare ol ücht-ontvlnmbare stoffen bezig houden of daarbij desbewust tegenwoordig zijn. Evenmin geldt deze verzekering voor mijnwerkers, acrobaten, circusrijders en dergelijken. Indien do gevolgen van een ongeluk door ziekelijke omstandig heden, waarin de verzekerde verkeerde op het oogenblik dat het ongeval plaats had, vergroot worden, wordt eventueel geen hoogcrc schadeloosstelling betaald, dan die, welke volgens het oordeel van den geneeskundigen adviseur dor Nieuwe HAV Bank zouden hebbon moeten zijn uitgekeerd aan een normaal persoon, door het zelfde ongeluk getroffen Gedurende den termijnwaarin dc verzekerde lijdende is aan do gevolgen van een ongeluk, zal de verzekering tijdelijk buiten kracht zijn met betrekking tot elk nieuw ongeluk, dat den verzekerde mocht treffen Artikel 0. Ingeval een geabonneerde een ongeluk overkomt, inoc-lcu in alle gevallen alle bijzonderheden daaromtrent en omtrent liet bekomen letsel zoo spoedig mogelijk schriftelijk gemeld worden aan de Directie van ,,IIet Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" te 1 Jmuidou en indien zoodanige kennisgeving niet binnen driemaal 2i uur na het ongeluk is geschied, dan zal geener- le i uitkeering verschuldigd zijn. Indien de getroffene zeevarende is, moet de kennisgeving van het overlijden geschieden binnen drie dagen na het bekend worden van het ongeluk aan de belanghebbenden. Zoo spoedig mogelijk na het ongeluk moet de hulp van een be voegd geneeskundige worden ingeroepen cn de verzekerde is gehouden onder geneeskundige behandeling te blijven en de voorschriften van den geneesheer onafgebroken op te volgen totdat bij volkomen hersteld is. In ieder geval moet den geneesheer der Nieuwe HAV Bank toege staan worden den (de) verwonde te onderzoeken, wanneer en zoo dikwijls zulks billijkerwijs geëischt kan worden en ,,Hct Nie Avondblad IJmuider Courant" heeft eveneens vrijheid om zoodai genees- en heelkundige hulp te verstrekken als zij noodig acht. Elk bewijs hetwelk de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" van tijd tot tijd zou kunnen eischen betreffende eenig ongeluk of verwonding op grond waarvan een eisch werd ingesteld, zal haar zoo spoedig mogelijk, nadat hiertoe het schrifte lijk verzoek gedaan werd, gegeven moeten worden. In geval van eenig ongeluk met doodclijkc-n afloop moet hiervan aan de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" te IJmuiden schriftelijk worden kennis gegeven, onmiddellijk nadat het ongeluk aan belanghebbenden bekend zal zijn geworden. Het niet nakomen van een of meer der in dit artikel genoemde verplichtingen, zal elke aanspraak op uitkeering voor belangheb benden verloren doen gaan. Alleen na overlegging van het nauwkeurig door hem en den behandelenden geneesheer ingevulde aanvrage-formulier tot uit keering, en ingeval van overlijden, van de doodacte, kan de belang hebbende aanspraak maken op de behandeling zijner vordering. De overgelegde stukken blijven het eigendom van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant" De kosten der geéischte verkla ringen komen ten laste van dengene die de uitkeering aanvraagt. Alle bedragen, die krachtens deze verzekering verschuldigd zijn, zullen betaalbaar zijn ten kantore van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant", slechts na ontvangst van eene door de(n) rechthebbende (n) geteekende quitantie. Van geen som, die verschuldigd is, zal interest betaald worden, ook niet in gevallen, waarin die anders volgens de wet verschuldigd zou zijnterwijl de aansprakelijkheid voor uitbetaling van eenig bedrag ophoudt, wanneer het niet binnen een maand, nadat het is toegestaan geworden, 1. ingevorderd. Artikel 7. Alle geschillen uit deze voorwaarden voortvloeiende, zullen beslist worden door drie scheidslieden, Nederlanders, bij onverdeelde keuze door partijen te benoemen. Bij weigering of bij gebreke van overeenstemming geschiedt de benoeming der drie scheidslieden door den bevoegden rechter. Partijen zijn aan de uitspraak der scheidslieden onderworpen als aan een vonnis in het hoogste ressort en zullen elk haar eigen kosten dragen, benevens de helft van het honorarium der scheidslieden. Artikel 8, Bezwaring of vervreemding van de rechten, voor een geabonneerde uit dc verzekering voortvloeiende, hceit geen rechtsgevolg. AIzoo zal het ontvangbewijs van den verzekerde of, bij overlijden, van de echtgenoote of erlgcnarm n van den verzekerde in ieder geval volledige kwijting ten gevolge hebben. Met het oog op vaststelling der identiteit van den verzekerde, moet deze bij elke verandering van woonplaats, beroep of naam, hetzij door huwelijk of anderszins, daarvan ten spoedigste opgave doen aan de Directie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Cou rant" te IJmuiden. ALGEMEENB '.'OORWAARDEN. Ais abonné ro den zin dezer verzekering wordt Geschouwd het hoofd van het geziD 01 de samenwoning (als omschreven in art. 1 van hec Besluit van 27 September 193c, St.Bi. 352, behoorende bij de Wet op dc Bevolkingsregisters), tenzij voordat het ongeval plaats greep een ander lid van het gezin of de samenwoning, mits aan het zelfde adres woonachtig, is aangewezen bij schriftelijk verzoek aan de administratie van „Het Nieuwe Avondblad IJmuider Courant". Uitkeeringen uit hoofde dezer verzekering worden gegarandeerd door de NIEUWE HAVBank te Sohiedam Polissen zjja nijgt noodig-ep WQfden dus giet verstrekt.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2