HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJKe.O DE NIEUWJAARSREDE VAN BURGEMEESTER RAMBONNET. VELSEN t8e JAARGANG Na 61 DONDERDAG 12 JAN. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2x/> cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuïden - Telefoon KI VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden raededcclingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.bij algeheele invaliditeit: 600.bij overlijden; ƒ400.bij verlies van een hand, voet of oog; 2-50.bij verlies van een duim; ƒ150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodïg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Een belangrijk betoog. Zooals wij in het raadsverslag reeds heb ben gemeld hield burgemeester Rambonnet 'Dinsdagavond, alvorens tot de behandeling der agenda over te gaan, een uitvoerige nieuwpaarsrede. Wij laten dit belangrijke be toog hieronder in extenso volgen. Waar het tot nu toe mijn gewoonte was in de eerste Raadsvergadering van het nieuwe jaar in verband met de jaarwisseling eenige woorden tot den Raad te richten, welke ik de eer had, te presideeren, wil ik ook thans van deze gedragslijn niet afwijken, niet wetende of dit tot nu toe ook in deze ge meente gewoonte was. Emotievol jaar. Het jaar 1932 is voor de gemeente Vel sen een emotievol jaar geweest en onder de vele gemeenten die onder de gevolgen van de crisis hadden te lijden was Velsen zeker niet de minst getroffene en het is misschien ook daarvan het gevolg geweest dat deze ge meente in den lande en in de pers meer be sproken is dan in het algemeen voor den naam een-er gemeente wel eens wensch-elijk is. Bij mijn komst hier vond ik als gevolg van deze eerste werkelijke zware slagen der crisis in de kringen van het gemeentebestuur een zekere defaitische sfeer een soort dicht aan wanhoep grenzende stemming, die het aanvaarden van mijn taak niet tot de aan trekkelijkste maakten. Hoofdoorzaak van stemming waren wel d-e tot buiten-gewone hoogte opgeloopen steunbedragen voor werk- looze arbeiders uit allerlei bedrijven, de on zekerheid of het nog verder mogelijk zou zijn met deze uitgaven door te gaan en de twijfel over de regeling en de dekking dezer uitgaven. De geheele noodtoestand was zoo plotseling en zoo abnormaal gegroeid dat het geen wonder was dat het gemeentebestuur een oogenblik -tweifelde in de wijze van be strijding van dit kwaad. Wel een buitenge woon gelukkige keuze heeft ten slo-bte het ■gemeentebestuur daarbij gedaan. De tot den bodem toe in alle diensten en onderdeelen der gemeente doorgevoerde bezuiniging, vast gelegd in het beruchte gemeenteblad 40, en aangenomen in de bewogen avondvergadering van uw.en Raad van 29 April, hebben toch, hoeveel goeds en liefs voor Velen, aan sociale en andere werken der gemeente, zij ook voor onbepaalden tijd, hebben doen verdwijnen, -toch deze twee goede zijden gehad, dat het crediet der gemeente geheel hersteld mag worden geacht te zijn en dat in de uitgaven der gemeente zulk een bras is geslagen, dat de daarvoor vrijkomende inkomsten liet door de werkloosheidsuitgaven gemaakte gat, ver deeld over misschien een tiental toekomstige jaren, kunnen dempen. Daardoor is het ook gelukt de betrekkelijk groote vlottende schuld in het einde van het jaar in een vele malen overteekende leening te consolideeren, daar door kon een zeer zuinig ontworpen be grooting sluitend gemaakt worden en kun nen wij, mits de hoogere colleges die hun goedkeuring nog aan een en ander moeten geven ook het inzicht deelen, dat de door het College van Burgemeester en Wethouders ge volgde financieele politiek de eenige juiste is, met meer gerustheid de toekomst tege moet gaan, wetende en vast overtuigd als wij zijn dat een gemeente als deze, mits men ze niet door te hooge belastingdruk- het eco nomisch ademen belet, zooveel levenskracht en perspectief bezit dat ze ook deze ernstige ziekte te boven komt en dat ze zelfs nu nog tegen de verdrukking in groeit. Het openbaar slachthuis komt. Uit den aard der zaak lieten de gemeente- financiën in het afgeloopen jaar het uit voeren van openbare werken van eenig be lang wiet toe en zal, waar de kapitaaldienst uit andere hoofde reeds zoo zwaar belast is, deze toestand nog wel enkele jaren zoo moe ten blijven. Ik vertrouw echter dat het in het afgeloopen jaar met zooveel moeite en zorgen ter wereld gebrachte ontwerp van de stichting van een openbaar slachthuis, om dat het een rendabel object is, en omdat de credietwaardigheid der gemeente verbeterd is wel ten uitvoer zal kunnen worden gebracht. Evenzoo zal dit het geval zijn met de verbe tering van de Hoofdstraat te Santpoort om dat daarvoor door het Rijk indertijd een be drag werd gestort en dit werk dus buiten de feitelijke begrooting komt te staan. Een moeilijke en sombere episode vormde in het afgeloopen jaar de kwestie der uit zending van gesteunde werkloozen naar de AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 12 JANUARI Concertzaal: Mannenkoor Caecilia, Opera concert door de Italianen, 8 uur. Luxor Sound Theater: Greta Garbo in „Mata-Hari". 8.15 uur. Cinema Palace: „Strich durch die Rech- nung". Op het tooneel: Vernier en Ricart, Parijsche Straatzangers. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Mariene Dietrich in „Blonde Venus". Op het tooneel: Russia, zang Balalaika ensemble. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 13 JANUARI Gem. Concertzaal: Orgelconcert met mede- Werking van Louis van Tulder. 8 uur. Bioscopen.. Nieuw programma. Rijkswerkverschaffing in Twente. Met meer begrip en inzicht in het doel van deze uit zending en met wat minder opzettelijk ver keerde voorlichting der betrokkenen hadden vele dezer moeilijkheden kunnen worden voorkomen. Het stemt echter tot verheuging dat het ongemotiveerde vei'zet in deze is ver dwenen en geleidelijk aan een bevredigende toestand is ontstaan Noodtoestand in het visscherïjbedrijf Feitelijk het geheele jaar 1932 door bleef de ernstige noodtoestand in het visscherïj bedrijf alle aandacht vragen en vrijwel tal loos waren de besprekingen, conferenties en plannen gewijd aan dit belangrijke onder werp. Ter gelegenheid van de algemeene be schouwingen bij de begrooting 1933 had ik reeds de gelegenheid u over deze zaak mijn meening kenbaar te maken. Ik ontveins mij niet, dat het meeste van wat in 1932 op dit gebied gedaan is, vruchteloos is gebleven om dat de benoodigde medewerking van de re- geering achterwege bleef, of zich uitte in vol komen het doel voorbij strevende maatregelen En ik verwacht zeker, dat ook nog vele maanden van het nu begonnen jaar zullen voorbijgaan alvorens de toch voor de vis- scherij benoodigde positieve resultaten zullen worden bereikt, dit niet meer omdat in IJmuiden dienaangaande van eenig diep gaand meeningsverschil sprake is of omdat van uit IJmuiden niets reëels of aanvaard- baards naar voren wordt gebracht, maar een voudig omdat men naar onze stemmen niet hooren wil. En al wordt nu, gelijk ik ver wacht, mijn zeker scherpe uitval ter gelegen heid van de jongste begrootingsdebatten over deze kwestie beantwoord met een tegenoffensief van regeeiïngszijde, bij ge legenheid van de behandeling van de be grooting van Economische Zaken in de Eerste Kamer, bij welk offensief met de al lergrootste scherpzinnigheid, waarover de af- deeling Visscherijen van het Departement beschikt, zal getracht worden om aan te toonen dat IJmuiden geen hulp vraagt, of die niet noodig heeft, dit zal ons in onzen strijd voor de rechtvaardige zaak van IJmui den geen oogenbilk doen versagen. En al zal men nu nog zooveel zinsneden uit brieven of rapporten, gelijk tot nu toe een aantrek kelijke tactiek was, buiten hun verband ci- teeren en de goede trouw van IJmuidens klachten in tv; ij fel trekken, wanneer wij, ge lijk tot nu toe, vereend optrekken (al strij den wij dan misschien gescheiden) zullen wij er in slagen om uiteindelijk den ban van wantrouwen en afwijzing welke men om IJmuiden geweven heeft, te verbreken. Buitengewoon jammer, ook in dit verband, is het hoogst ernstige conflict dat juist in deze omstandigheden in IJmuidens haven is uitgebroken. Moge de onderlinge strijd tus- schen werkgevers en werknemers zoo kort mogelijk duren, opdat de zoo noodige krach ten liever gepaard worden voor den strijd naar buiten en tegen den zwaren druk dei- economische omstandigheden. Symptomen van herleving van de bouwnijverheid. Een verheugend verschijnsel was het voor al in de laatste maanden van het jaar, dat de symptomen van de herleving van de bouv; nijverheid levendiger werden en ai is deze (en misschien gelukkig) nog lang niet wat ze voorheen geweest is, langzaam maar zeker vermeerdert weer het aantal plannen op pa pier of in gedeeltelijke uitvoering en het is merkwaardig dat juist nu voor deze nijver heid de landelijke gedeelten der gemeente de grootste aantrekkelijkheid schijnen te hebben Daar ziet men nog een steeds aan houdende, al is 't dan versmalde stroom, van vestigingen van alle mogelijke personen van elders, een stroom die ons zeker niet de min ste, en door het gemeentebestuur op prijs gestelde inwoners brengt Alweer mogen zij die daarover te beslissen hebben bedenken, dat niet alleen, gelijk ik hiervoor zeide, de gemeente economisch moet kunnen blijven ademhalen, maar dat ook aan onze nieuwe gewaardeerde inwoners het fiscaal ademha len niet onmogelijk worde gemaakt Wanneer toch binnen nu afzienbaren tijd de groote verkeersweg naar Amsterdam gereed zal zijn, dan biedt onze gemeente speciaal in den om trek van Velsen en van Driehuis zulke onbe perkte vestigingsperspectieven dat aan dit probleem m.i. niet genoeg aandacht zal kun nen worden gewijd. Het gemeentebestuur zal nauwkeurig heb ben toe te zien dat goed, degelijk en vooral naar behoefte zal worden gebouwd. Men zal niét alleen moeten zien naar groote cijfers van vestiging of bevolkingstoeneming maar vooral: of voor hen die hier komen wonen blijvende levensvoorwaarden aanwezig zijn. Anders zal het ook hier weer gaan als bij den sluisbouw waar velen werden aangetrokken door werkgelegenheid, om daarna door het Rijk, werkloos geworden, aan de zorg der ge meente te worden overgelaten. Ook veel goeds en ver heugends. En zoo mijnelieeren, zijn wij ook als ge meentebestuur met veel moeilijks, veel ramp spoed en veel zorgen, maar ook met veel goeds en verheugends door het moeilijke jaar 1932 heengekomen. een jaar dat in de geheele we reldgeschiedenis misschien met een even zwarte kool zal worden geteekend als de som berste oorlogsjaren en staan wij weer bij den aanvang van een nieuw jaar met onbekende mogelijkheden en onbekende vooruitzichten. De Kerstklokken hebben geluid, en in som bere nevelen is het oude jaar weggezonken, het slechtste jaar sinds langeren tijd. Voor spellen ons de heldere zonnedagen in deze eerste helft van Januari een betere toekomst van een zich herstellende wereld? Wij weten het niet, en zeker van mij zullen geen voor spellingen op economisch terrein verwacht worden. De voorspellingen der groote econo mische weerprofeten zijn zeer verschillend, maar wanneer wij terug zien naar een jaar geleden, dan is het perspectief toch iets ver helderd, en begint heel langzaam aan het vertrouwen in de wereld terug te komen: Was toen slechts onze zorg „wat zal de vol gende dag ons weer voor nieuwe rampen brengen?", thans is de economische wereld rustiger geworden en heeft dit verschijnsel direct de ondernemingsgeest van velen weder doen opleven. De teekenen zijn nog spora disch, maar ze zijn onmiskenbaar. Laat ons dit niet verleiden tot misplaatst optimisme, wij zijn er nog niet; er is een enorme ach terstand in te halen, er is veel wat ons lief was onherstelbaar in den maalstroom van de crisis verloren gegaan en het zal zeer zeker een veranderde wereld zijn waarmede wij ook als bestuurders aan liet einde van de crisis moeten rekening houden. Een gemeente, groot en rijk aan perspectieven. Dat is het „contra", maar het „pro" is, dat, wanneer er een werkelijke verbetering in treedt wij voor hebben, dat wij staan aan het hoofd eener gemeente Velsen, een gemeente zoo groot en rijk aan perspectieven van zoo vele en onderscheiden aard, een gemeente zoo vol van energie en jonge sterke onderne mingslust, dat elk symptoom van verbetering hier zeker tot in de verste .mogelijkheden zal worden uitgebuit. En daarom, wanneer ik nogmaals in de tegenwoordige omstandig heden voor het feit zou worden gesteld om de vraag te beantwoorden die de Engelsche tooneelspelers in de voor dat land somberste oorlogstijden tot hun auditorium richtten, het „are we downhearted?" ik deze vraag nu zeer zeker met een krachtig „110" zou willen beantwoorden. Mijne heeren, ik zou niet volledig zijn in mijne nieuwjaarsrede, wanneer ik u niet ge waagde van de uiterste trouw, medewerkin' en plichtsbetrachting, welke wij ook in het afgeloopen moeilijke jaar van de zijde van alle ambtenaren en werklieden der gemeen te mochten waarnemen. Ik betuig hun daar voor mijn welgemeenden dank. Mijne heeren, het is het eerste jaar geweest dat ik met u als Raad heb mogen samenwer ken en ik geloof dat met veel moeilijks, dit afgeloopen jaar voor onze samenwerking geen onvruchtbaar jaar is geweest. Als volko men onbekenden zijn wij dit voorjaar bij elkander gekomen, maar ik geloof dat dez< onbekendheid, en daardoor natuurlijk onbe mindheid, in de afgeloopen maanden wel is versterkt en uitgegroeid tot een hechtere band van wederzijdsche waardeering en be grijpen. Moge dit zoo blijven en nog sterker worden, al zijn wij het niet altijd eens, we derzijds mogen wij ons overtuigd achten dat het alleen het belang is der gemeente, dat onze drijfveer vormt, en laten wij er meer en meer van overtuigd worden dat niets scha delijker is voor het algemeen belang dan een steeds overal en ten allen tijde op den voor grond geplaatst wantrouwen en miskenning van elkanders beste bedoelingen gelijk dat helaas in een enkelen kring nog steeds het geval is. Mijneheeren, met de beste wenschen voor uw persoonlijk welzijn en voorspoed en die uwer gezinnen in het nieuw begonnen jaar, en niet het minst voor onze groote en mooie gemeente, wil ik deze mijn rede beëindigen. HET CONFLICT IN HET VISSCHERÏJBEDRIJF. EEN PERSOONLIJK WOORD. Nu het conflict in het visscherïjbedrijf, een conflict dat ernstiger dreigt te zullen worden dan alles wat we in IJmuiden op het gebied van visscherijeonflicten tot nu toe hebben meegemaakt, een tiental dagen aan den gang is en binnen eenige dagen de laatste der nog in zee zijnde trawlers binnen zal zijn, zullen spoedig de gevolgen in hun vollen om vang op het bedrijf gaan drukken. Als straks de geheele vloot tot werkloosheid is gedoemd, zullen in de Vïsschershaven en de Haringha ven naast de honderd trawlers, die door de crisis uit de vaart genomen moesten worden, komen te liggen een bijna even groot aantad trawlers, die ofschoon er emplooi voor was, door de staking buiten dienst moesten wor den gesteld. Als dan de laatste boot in een der beide ha vens is vastgelegd en dus de geheele vloot binnen is, in den besten tijd van het jaar, zullen ongeveer duizend zeevisschers, drie honderd havenarbeiders en eenige honderden vischknechts, kolenwerkers, ijswerkers enz., totaal dus wellicht 1600 a 1700 arbeiders, die, ware het niet tot deze staking gekomen, hun handen uit den mouw hadden kunnen steken en, zij het ook niet allen voor 100 pet. door het bedrijf door hun werk zich met de hunnen hadden kunnen onderhouden. Straks zullen ook de reederijen hun bedrijven kun nen sluiten, dan zal wellicht te zien zijn, wat Carl Weinbeck reeds in zijn fantasie heeft gezien: gesloten kantoren en dichtgespijker de vensters. En de vischhandel? Geen Nederlandsche visch, geen uitvoer noch naar België, noch naar Frankrijk. Wellicht zullen we de ko mende dagen alleen nog maar in onze ha ven zien een aantal Deensche kotters, die, door eigen bemanning gelost, als leveranciers zullen optreden voor den binnenlandschen handel. Voorts een aantal loggers, die ook weinig „exportfahige" visch aanvoeren. Ook voor den handel dus moeilijkheden, die niet te overzien zijn. Als men al die noodlottige gevolgen van het conflict overziet, kan het niet anders of men moet wel tot de conclusie komen, dat het er met de toekomst van onze plaats, van onze gemeente donker uitziet. Men geve zich eens rekenschap va,n het feit, dat honderden ge zinnen zullen moeten leven van de stakings- uitkeering, andere honderden, buiten hun wil door het conflict werkloos geworden, van wat hen door de overheid in den vorm van den een of anderen steun wordt toebedeeld, En dat in een tijd, waarin de crisis reeds zulke groote offers vergt. Dit conflict kan, mag niet van langen duur zijn. Want dit zou de ondergang beteekenen van het geheele bedrijf en dit moet worden voorkomen. Alleen ernstige pogingen tot bemiddeling kunnen hier baten. Burgemeester Rambonnet, die reeds zoo talïooze malen heeft getoond, dat hij zijn nieuwe gemeente een warm hart toedraagt, kan hier vruchtbaar werk doen. Het reeds door hem gedane voorstel is door één der partijen afgewezen. Maar in de Dinsdagavond door deze partij gehouden vergadering is de wensch uitgesproken, dat het conflict zal worden opgelost, is met waardeering gespro ken over de bemiddelingsvoorstellen van den. burgemeester. De partijen staan thans nog scherp tegen over elkaar en de weg naar een oplossing lijkt nog verre. Maar beide partijen weten, wat er op het spel staat en wij zijn er van overtuigd, dat zij ook thans nog gehoor zul len willen geven aan de stem van hem, die, bezielt met den ernstigen wil, de zaak tot een oplossing te brengen, tot hen komt. Hier is een schoone, zij het ook moeilijke taak weggelegd voor onzen burgemeester. IJmuiden, groot gemaakt door een nijvere, energieke bevolking, waar dag en nacht het lied, klonk van den arbeid, mag niet ten on der gaan. S. B. Hoe de brand op de Atlantiqueheeft J dezer dagen in de haven huisgehouden toont "bovenstaande foto van Cherbourg genomeru .VERLEENEN VAN STAATSSUBSIDIES. Volgens Dagblad Scheepvaart zal de Por- tugeesche regeering subsidies geven aan de reederijen voor de aanschaffing van brand stoffen doch deze subsidies zijn afhankelijk van de klasse der machines, den ouderdom van de schepen en de classificatie. Boven dien zal er onderscheid worden gemaakt naar het passagiersschepen of vrachtschepen betreft, voor de eerste geldt een ouderdom van 20 en voor de tweede groep 25 jaren. Voorts is de ontvangst van subsidie nog van verschillende andere beperkende bepalin gen afhankelijk terwijl aan andere reederijen buitenslands verhuurde schepen geheel van subsidie verstoken blijven VEREENIGING JONG HERVORMDEN. Zondag 22 Januari 's avonds 5.30 uur zal or in de Hervormde Kerk, Kalverstraat een jeugddienst worden gehouden. Als voorgan ger zal optreden de heer W. de Weerd uit Kla- zinaveen, schrijver van het bekende boek „De Dominé van het Turfland". Donderdag 26 Januari 's avonds 8.15 zal voor bovengenoemde vereenïging optreden Ds. C. M. Krijger uit Beverwijk met het on derwerp: „De Sacramenten". Deze vergade ring, die gehouden wordt in de achterzaal der Ned. Hervormde Kerk, Kalverstraat is voor ieder belangstellende toegankelijk. GESLAAGD. Onze plaatsgenoot de heer C. Bais, slaagde voor het in Den Haag gehouden Mercurius- examen boekhouden. VEREENIGING VAN VRIJZ. HERVORMDEN. Naar wij vernemen moest de lezing, die Ds. Fetter hedenavond voor de Ver. van Vrij zinnig Hervormden zou houden door on voorziene omstandigheden worden uitgesteld. De datum is thans vastgesteld op Woensdag 25 Januari. De tooneelspeler Kommer Klijn zal Vrij dag 17 Maart a.s. voor de vereeniging optre den. KUNSTAVOND NED. VER. VAN FABRIEKS ARBEIDERS. De afdeeling Velsen van de Ned. Vereeni ging van Fabrieksarbeiders organiseert Zondag 22 Januari a.s. een kunstavond voor hare leden. Op het programma komen als medewerker de namen van eenige bekende personen voor, zoodat den leden ongetwijfeld een mooie avond te wachten staat. FEESTAVOND „SOLÏ DEO GLORIA" Het Chr. Gemengd Koor „Soli Deo Gloria" geeft Vrijdag 20 Januari a.s. onder leiding van zijn directeur den heer S. Wierma een feestavond in de Christelijke School, Van Langeveldstraat. Op dezen feestavond zal o.a. een kwartet ten-wedstrijd gehouden worden. DRANKWET. B. en W. brengen ter kennis, dat bij hen zijn ingekomen verzoekschriften om een ver lof A, voor den verkoop van zwak-alcoho- lischen drank, van: 1. Johannes cte Groot, aannemer te IJmui den, voor de benedenvoorlocaliteit van het perceel IJmuiderstraatweg no. 37 aldaar; 2. Franciscus Alexander van Opbergen, schouwburg-directeur, voor de schouwburg zaal en de concertzaal van de perceelen Breesaapstraat nos. 50 en 52 aldaar; 3. Bartholomeus van Vliet, auto-monteur te Haarlem, voor de benedenlocaliteit van het perceel Bik- en Arnoldkade no. 17 te IJmuiden. Binnen twee weken na de dagteekening dezer bekendmaking kan een ieder tegen het verleenen van deze verloven schriftelijk be zwaren bij Burgemeester en Wethouders in brengen. HINDERWET. B. en W. van Velsen brengen ter kennis, dat de verzoeken van: a. K. L. G. Mollevanger te IJmuiden om vergunning tot het uitbreiden van zijn druk kerij; en b. de firma J. L. H. Smits en Co te Amster dam (Chemische fabriek „Velsen") om ver gunning tot het wijzigen van haar fabriek aan de Kanaalkade te Velsen, door hen zijn toegestaan. HET KEGELCONCOURS IN „DE PRINS". Voor dit coucours zijn reeds de hieronder volgende prijzen geschonken: door het Colle ge van B. en W. en Secretaris: een beker; door den voorzitter en enkele leden van het Crisis-comité: 1 beker. 1 gouden kegelbal, 1 zilveren lauwerkrans. 2 plaquette's, 4 me dailles; door de IJmuidcr Courant: l verguld zilveren medaille; door het bestuur van den Amsterdamschen Kegelbond: 1 zilveren lauwerkrans; door den heer H. Wiese (hotel „De Prins")1 zilv. lauwerkrans; door den heer A. de Wit, directeur Gas- en Waterbedr.: 1 beker; door den heer J. Verzijlbergh, direc teur Reinigings- en Ontsmett. dienst: 1 pla quette: door den heer R. de Boer: 1 medaille; door den heer C. Koopman: 1 gouden kegel; terwijl door verschillende winkeliers prachti ge luxe-voorwerpen beschikbaar zijn gesteld. Zooals reeds eerder bekend gemaakt is, wordt dit concours a.s. Zaterdag, n.m. 5 uur in Hotel „De Prins" geopend. Het kan niet anders of er zal voor dit mooie doel groote belangstelling bestaan. Voor de korpswedstrijden waren op 10 Januari reeds 17 drietallen ingeschreven.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1