HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJK e.Q De heer J. Bontenbal gehuldigd. A. A. M 18e JAARGANG No. 64 MAANDAG 16 JAN. 1933 NMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2j^ cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKeonemcrlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. IV. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelineen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250—bij verlies van een duim; ƒ150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.— bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of auiobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen. krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Lloyd George 70 jaar. Heden wordt David Lloyd George, ex- premier van Groot-Brittannie. zeventig jaar. Als staatsman heeft hij, thans een eenzame reus temidden van de groepjes der verbrok kelde liberale partij, afgedaan. Maar hij heeft zooveel jaren lang een zoo geweldige leidende taak in 'zijn land vervuld, dat er alle reden is daar thans aan te herinneren. Zijn groote tijd, de periode 19051922, waarin hij zonder onderbreking minister was het schijnt een wereldrecord heeft vele groote figuren ge teld. Als men zich hunner herinnert schijnt het vreemd dat het Heden zoo arm aan groo te leiders is. Als verklaring mogen wij aan vaarden dat dit Heden een nieuwe tijd is, vol rusteloos zoeken en snelle wijzigingen, en nog steeds beheerscht door de vraag: „Wat zal er uit dezen heksenketel tenslotte te voorschijn komen?" Niemand weet het. Daarom gold een andere Engelsche minister, - Sir John Simon, vijftien jaar geleden nog voor een groot staatsman en is hij thans, opnieuw minister geworden, een ietwat vage figuur geworden, die vaak nog erger schijnt te dolen dan de an dere zoekers in het labyrinth-van-mogelijk- heden. Omdat hij van een anderen tijd is. Men kan geen staatsman zijn zonder staat kunde, zonder een staatkundig program. In Lloyd George's grooten tijd was er een staat kundig program. Hij. heeft zijn doeleinden altijd op een won derlijke wijze nagestreefd. Vaak langs slinger paden, ofschoon hij steeds zijn liberale over tuiging trouw is gebleven. Maar naast de prin- cipiëele mannen van zijn partij, naast Asqiïith en Simon bijvoorbeeld, scheen hij altijd een fantast, een demagoog, die veel meer door de kracht van zijn persoonlijkheid dan door be ginselvastheid wist te triomfeeren. Daarbij is hij geen Engelschman. Te vaak vergeet men „on the Continent" dat er niet alleen Engelschen in Groot-Brit- tannië zijn. Men spreekt van Engeland en de Engelschen alsof er niets anders bestaat. Maar er zijn de Schotten, de Welshmen en de van den overkant der Iersche Zee in groo ten getale geïmporteerde Ieren. De Schot ten zijn sterk met de Engelschen vermengd; toch hebben ook velen hunner sterk hun eigen volksaard behouden. De Welshmen en Ieren zijn van zoo geheel ander ras, dat het totaal onjuist is hen als Engelschen te betitelen. Met de Engelsche natuur hebben zij even wei nig gemeen alsnu, ik zou haast zeggen: de Franschen. Ten allen tijde heeft het tot de deugden van de Engelschen behoord, dat zij hun men- schen wisten te kiezen. Er schuilt veel talent onder de Schotten, de Welshmen en de Ieren, en daar hebben de Engelschen altijd hun voordeel mee weten te doen. Onder de leiders van wetenschappen, groot-zakenleven en po litiek wemelt het van niet-Engelschen. En het meest on-Engelsche voorbeeld daarvan is wel de man die van 1905 tot 1922 minister was en gedurende de laatste zes dier jaren als Prime Minister de Britsche regeering leidde: Lloyd George. Een schitterend en zeer emotioneel rede naar, een theatrale figuur met zijn lange witte manen. Alles aan hem is expressief: zijn gezicht, zijn houding, zijn levendig gebaren. En zijn stem vooral. Vergelijk dat met de strakke houding, de bevroren gelaatsuitdruk king, de monotone stem van zooveel Engel sche politici, aan wie men onmiddellijk merkt dat zij het toonen van emotie als ongema nierd, als „bad form" beschouwen! Ik heb Lloyd George ettelijke malen in het Lagerhuis en in openbare vergaderingen in actie gezien. Het scheen onbegrijpelijk dat een dergelijke emotioneele persoonlijkheid, een „vreemde ling" eigenlijk in deze omgeving, haar zoo vol komen kon beheerschen. Want het was volko men. Het verbaasde de Engelschen zelf der mate dat zij hem den bijnaam „the Welsh Wizard" gaven. De toovenaar uit Wales! Hij werd overigens niet in Wales maar te Manchester geboren, uit ouders die beiden Welsh waren. Zijn opleiding was zeer eenvou dig evenals zijn origine, maar op zijn 21ste jaar bracht hij het al tot solicitor (procureur) en reeds in 1890 werd hij voor het district Carnarvon, in Wales, tot Lagerhuislid gekozen. Dat is dus nu 43 jaar geleden. In het parle ment trok hij spoedig de aandacht. Het kon niet anders bij iemand met zulk een magneti- AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 16 JANUARI Cinema Palace: „Ein blonder Traum". Op het tooneel: Dewitz Sisters, Transformatie Act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Blonde Venus" ge prolongeerd. Op het tooneel: Terley, Mini- scher Darsteller. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mata-Hari" gepro longeerd. 8.15 uur. DINSDAG 17 JANUARI bioscoopvoorstellingen. sche persoonlijkheid, zulk een werkkracht, zulk een sprankelenden geest. Na zijn eerste optreden als minister in 1905 verwierf hij spoedig een grooten naam aan het departe ment van Handel. In 1908 werd hij Kanselier van de Schatkist, en zijn houding bij de be grooting van 1909 leidde tot de definitieve verzwakking van de beteekenis van het Hoo- gerhuis. Het is ondoenlijk alle wetten op te sommen wier kampioen hij was. Stormen woedden vaak rondom hem. en den felsten van alle lokte hij wel uit door zijn oppositie tegen het vrouwenkiesrecht. Vermaard is het geval van de suffragette die hem in een openbare vergadering toeriep: „Als u mijr. man was, zou ik u vergif geven", waarop hi antwoordde: „En als u mijn vrouw was, zou ik het innemen ook". In 1916 vormde hij de eoalitieregeering en werd Engeland's groote oorlogspremier. Na den oorlog was hij een der hoofdfiguren bij de onderhandelingen van Versailles. In 1922 viel zijn regeering en werd opgevolgd door het conservatieve kabinet-Bonar Law. Sinds dien is Lïoyd George's partij steeds meer ver brokkeld en verzwakt, maar hijzelf, ofschoon vrijwel zonder volgelingen, wordt nog steed, als een der voornaamste figuren in het Hui beschouwd. Zijn geestkracht en energie zijr nog ongebroken. Maar in de huidige omstan digheden heeft zelfs hij zich niet meer tot overheerschend leider weten op te werpen. Ondanks zijn vele plannen. Ook hij is „van een anderen tijd" geworden. R. P. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN "mil» sk na Engelsche Anthraclet f2.- p. H.L. franco thuis Siu'spiein ft Zeeweg 263t.907fl IJMUIDEN HEILSCONFERENTIE. PASTOR A. HOEFS. Men schrijft ons: Vooral thans komt het aan op bezonnen heid en vastberadenheid. Daarom in het een zaak van groote beteekenis, te luisteren naar een man als Pastor Hoefs. Wie is hij? Een man in en buiten Europa bekend als rede naar en schrijver. Een man, met buitenge wone talenten toegerust. Hij werkte in Hon garije, Oostenrijk, Duitschland, Engeland, Amerika, Rusland, Palestina, Egypte enz. Een man die het leven kent, de wereld kent; een man, met zeer breeden en onbevooroordeel- den blik op het doen en trachten van men- schen. Aan groote levenswijsheid paart zich bij hem een opvallende beminnelijkheid van karakter. Het is bepaald een lust naar hem te luisteren. Hij leert zijn hoorders denken en zien, en dat op een wijze, dat ieder hem volgen kan. Hij wist vijf jaar geleden te Haarlem de scharen te boeien op een wijze, die allen bijgebleven is. De heils'conferentie wordt gehouden van Dinsdag 17 Januari tot en met Vrijdag 20 Januari, Willebrordusstraat, IJmuiden-Oost. H. O. V. De Haarlemsche Orkest Vereeniging zal a.s. Dinsdagavond op het Ledenconcert, dat in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem gegeven wordt, een uitsluitend Hollandsch programma uitvoeren. Naast van Anrooy's Piet Hein Rhapsodie en Wagenaar's Ouver ture Cyrano de Bergerac, 3 eerste uitvoerin gen en wel Saul en David, symphonisch ge dichtvan Johan Wagenaar, het concert voor klavier met orkestbegeleiding van Jacob Bijster en de belangrijke noviteit van Hans Straesser „Uitzichten", een 5-deelige orkest suite. „De MODERNE MENSCH EN HET EVANGELIE". Het bestuur van de afdeeling IJmuiden van den Nederlandschen Protestanten Bond vestigt de aandacht der leden en belang stellenden op den propaganda-avond welke gehouden zal worden op Donderdag 19 Jan. a.s. des avonds acht uur in het Kerkgebouw van de Doopsgezinde Gemeente en Ned. Prot. Bond aan de Helmstraat alhier. Deze propaganda-avond zal geleid worden door Ds. H. A. Enklaar uit den Helder, die tot onderwerp gekozen heeft: „De moderne mensch en het Evangelie". Waar de toegang vrij is verwacht het be stuur een talrijke opkomst en verwijst het ten slotte naar de annonce die zal geplaatst wor den in de IJmuider Courant van Woensdag 18 dezer. SCHOORSTEENBRAND. Hedenmorgen ontstond een schoorsteen brand bij Van S„ Willemsbeekweg 115, die door de brandweer gebluscht werd. GESLAAGD. Voor het candidaatsexamen in de medicijnen .is aan de Universiteit te Amsterdam geslaagd de heer C. Mets alhier. Een kwart eeuw voorzitter van de afd. Kennemerland van den Kon. Ned. Bond van Oud-onderofficieren. Zittend v. I. n. r. burgemeester Rambonnet, mevr. Bontebal, de heer BoJitebal en de heer Breukeralgemeen voirzitter van den bond. Achter mevr. Bontebal de heer Bosman. Zaterdagavond is de heer J. Bontenbal op ondubbelzinnige wijze door zijn collega's en hunne familie gehuldigd bij zijn 25-jarig ju bileum als voorzitter van de afdeeling Ken nemerland van den Kon. Ned. Bond van Oud- Onderofficieren. De huldiging vond plaats in „de Griffioen", waar om acht uur een vroo- lijke schaar bijeen was, die door den vice- voorzitter van de afdeeling, den heer Brand- hof werd welkom geheeten. Om half negen trad burgemeester Rambon net, begeleid door eenige bestuursleden bin nen. Staande zongen de aanwezigen hem het Wilhelmus toe. Even later arriveerde de ju bilaris, vergezeld van zijn echtgenoote. Hij werd begroet met het Bondslid. .De heer Brandhof, bij wien de leiding van den feestavond berustte richtte eenige woor den tot den burgemeester, dien hij dankte voor de door hem met zijn aanwezigheid ge toonde belangstelling. Verder heette hij den jubilaris en zijn echtgenoote welkom. De heer A. van der Linden sprak daarna namens de afdeeling een jubileumsrede. Spre ker zeide, dat het hem aangenaam was, uit drukking te mogen geven aan hetgeen er in de afdeeling leeft. Den 14en Januari 1908 koos de afdeeling Kennemerland u tot voor zitter, aldus sprak de heer Van der Linden tot den jubilaris. Dat dit een goede keus ge weest is, hebben de achter ons liggende jaren bewezen. We kunnen niet anders dan woor den van lof hebben voor de wijze waarop gij het voorzitterschap hebt waargenomen. Gij hebt de afdeeling geleid op een wijze, die alle waardeering verdient. Het is u gelukt, den bondsgeest in de afdeeling te bewaren, .ondanks dat andere opvattingen en andere verhoudingen zijn gekomen. De heer Bonten- zal, vervolgde spreker, heeft zich steeds aan de deviezen gehouden. Daarvoor zijn wij hem dankbaar en achten wij hem hoog als voor zitter. Spontaan hebben we gemeend, hem daarvoor te moeten huldigen. Spreker wensch te den jubilaris geluk en hoopte, dat hij nog vele jaren zijn functie mocht vervullen. Als tastbaar bewijs van de waardeering der leden bood spreker den heer Bontenbal een wan delstok met zilveren knop met inscriptie aan, daarbij den wensch uitsprekende, dat de heer Bontenbal dezen nog vele jaren als steun bij zijn wandelingen, maar ook als herinnering mocht gebruiken, als symbool van onderlin- gen steun. Mevrouw Bontenbal ontving met eenige waardeerende woorden een fraaie bloemenmand. De heer L. Breuker voerde het woord als algemeen voorzitter van het hoofdbestuur. Spreker zeide, dat het 't hoofdbestuur een groot genoegen was, bij dit jubileum aan wezig te mogen zijn, welk genoegen te grooter is, omdat de eerste burger aanwezig is, met wien spreker reeds in zijn diensttijd kennis had gemaakt. Spreker noemde de afdeeling een mooie afdeeling en wel omdat zij steeds heeft uitgemunt in kameraadschap, opoffe ringsgezindheid en saamhoorigheid. Dat deze deugden in de afdeeling aanwezig zijn, zit in de leiding, aldus spreker. Namens het hoofd bestuur wenschte de heer Breuken den ju bilaris van harte geluk. Ook de heer Breuker sprak woorden van hulde tot mevrouw Bon tenbal, welke woorden hij onderstreepte met de aanbieding van een bloemenmand. De heer Kits complimenteerde namens de afdeeling Amsterdam, de heer Bouwman na mens de afdeeling Haarlem. Laatstgenoemde overhandigde den jubilaris een fruitmand. De heer van Klaveren sprak eenige woor den namens R.E.V.O. (Rust- en Vacantie- oord). Het woord was daarna aan burgemeester Rambonnet, die zeide het woord te hebben gevraagd voor een tweeledig doel en wel in de eerste plaats, om den jubilaris als burger van Velsen geluk te wenschen en hem toe te wenschen, dat hij nog langen tijd getuige mag zijn van den bloei der afdeeling. Spreker wilde aan zijn gelukwenschen een persoonlijk woord toevoegen, omdat zoowel de bondsvoor zitter als de jubilaris oude kameraden van spreker zijn. De burgemeester herinnerde er aan, dat de voorzitter en hij ongeveer 20 jaar geleden samen examen hebben gedaan. Na den afloop gingen allen naar hunne ver schillende garnizoenen terug. De'heer Bon tenbal was het die bij deze gelegenheid alle jonge onderofficieren bijeen riep om hen een hartelijk woord toe te spreken.'Verleden jaar, toen spreker in het kamp te Oldebroek was, heeft hij nog een collega herinnerd aan de woorden „van dien ouden landweersergeant" (gelach). In de tweede plaats wilde de burgemeester in het midden brengen, dat hij reeds in de eerste dagen dat hij in Velsen was, met de afdeeling kennis heeft gemaakt. Spreker her innerde aan den steun, dien hij als jong of ficier van de oude onderofficieren heeft mo gen genieten en dankte voor de hartelijke ontvangst en de vriendelijke woorden. In ver band met een opmerking over het ontbreken van den naam Rambonnet in het jaarboekje van den bond machtigde de burgemeester den heer Breuker hem in het jaarboekje in te schrijven. (Applaus). Spreker zeide ten slotte, dat hij gaarne zooveel als z'n werk zaamheden dit toelaten, aan het werk der vereeniging zal deelnemen. (Daverend ap plaus) De heer Poorter van de afdeeling Den Haag overhandigde den heer Bontenbal een „masselteeken", het oude wapen van het huis van Koning David, waarvan onlangs aan de Koningin een exemplaar in goud werd overhandigd. Van dit masselteeken, vervaar digd in Palestina uit een half-edelmetaal gaat de roep uit, dat het den drager geluk brengt. De heer Pattes van Beverwijk sprak als medebestuurslid en bood den heer Bontenbal namens de afdeeling het lidmaatschap van verdienste aan en mevrouw Bontenbal een bloemenmand. De heer A. de Wit sprak als vriend, daarbij herinnerende aan een vriendschapsband van meer dan 20 jaren. Ten slotte sprak namens de donateurs de heer Baak, die in het bijzon der de afdeeling met haar voorzitter geluk- wenschte. De heer Baak vergeleek den heer Bontenbal met den loods, die het schip, de afdeeling, in veilige haven brengt. De heer Bontenbal kreeg daarna het woord om allen dank te zeggen voor de hem ge brachte hulde. Er zijn oogenblikken in het leven, zeide hij, dat men stil is, oogenblikken, waarop het hart overvloeit en de tong zoo dikwijls weigert in woorden te brengen wat op het hart ligt. Spreker wierp een terug blik op de 25 jaren van zijn voorzitterschap en ging in gedachten terug naar hen, die de vereeniging door den dood zijn ontvallen. Hij heeft gezegd, dat hij niet voor huldebetoon is, maar als hij om zich heen ziet den bur gemeester en de bestuursleden van andere afdeelingen, dan zwelt zijn hart van trots, dat hij lid is van den bond, waarin de ka meraadschap op dergelijke wijze tot uiting komt. Spreker sprak een woord van hulde tot zijn mede bestuursleden en dankte allen voor hunne gelukwenschen. Hiermede was het officieele gedeelte van den feestavond geëindigd. De band zette het „Lang zal hij leven" in, er verscheen een conférencier op het podium en tot diep in den nacht werd er gedanst, voorgedragen enz. Dat velen met het jubileum medeleefden bleek uit het feit, dat niet minder dan 45 te legrafische en schriftelijke gelukwenschen waren binnengekomen, ZANDVOORT SPAANSCH STOOMSCHIP GESTRAND. Op eigen kracht vlot gekomen. REDDERS HADDEN GEEN TOEGANG. Het van Bilbao voor de hoogovens bestem de s.s. Urkiola-Mendi (gebouwd in 1902 3552 bruto ton groot' is in den-nacht van Zater dag op Zondag bij paal 60, (bezuiden Zand voort) gestrand. Van IJmuiden vertrokken op het bericht van de stranding onmiddellijk de sleepbooten Hector, Nestor, Drente, en Noordwijk van Bureau Wijsmuller terwijl de sleepboot Noordzee van Hoek van Holland ter assis tentie uitvoer. Het schip, dat slechts 2 voet geboeid lag, is echter drie uur vóór hoogwater op eigen kracht vlot gekomen en arriveerde Zondag middag 5 uur bij de hoogovens, waar het een lading erts zal lossen. Van schade is tot op heden nog niets be kend. Reddingboot uitgevaren. In verband met de stranding van het s.s. Urkiola-Mendi was de reddingboot „Neeltje Jacoba" uitgevaren, teneinde eventueeel as sistentie te bieden. Aan boord bevond zich het lid van het plaatselijk b'Wuur, de heer C. Oud.Toen de reddingboot langszij der Urkiola- Mendi gekomen was, weigerde de Spaansche kapitein aan ieder den toegang tot zijn schip, zoodat èn reddingboot èn sleepbooten zich op behoorlijken afstand van het gestrande vaar tuig moesten houden. Allicht dat de gezagvoerder er anders over gedacht zou hebben, indien de weersomstan digheden minder gunstig-geweest waren. Dan kan assistentie n.l. niet snel genoeg ontboden worden Onverrichterzake keerden reddingboot en sleepbooten na vlotkoming van den Spanjool naar liun haven terug. De paraatheid der reddingsmiddelen langs ónze kust was in- tusschen weer bewezen. Een geluk bij een ongeluk. Op het gerucht, dat bezuiden Zandvoort een stoomschip gestrand was, had Zondag morgen een tweetal ondernemende jongelui uit Zandvoort zich per kano naar de plaats van de stranding begeven. Ter plaatse aange komen manoeuvreerden zij echter zoo onge lukkig, dat het scheepje door de sterke zuide lijke deining gegrepen en omgekanteld werd. De sleepboot Nestor van Bureau Wijsmuller uit IJmuiden was in verband met bovenge noemde stranding in de nabijheid en het mocht de bemanning gelukken de twee jon gens en de kano ,.De Meeuw" te bergen en behouden in IJmuiden binnen te brengen. De Meeuw werd in het magazijn van Bureau Wijsmuller opgeborgen, terwijl de schipbreukelingen, welke in de machine kamer van de Nestor onderwijl hun kleeren gedroogd hadden, per auto van den heer Levasier naar Zandvoort werden terugge bracht. Onze Zandvoortsche correspondent meldt ons: De Spaansche vrachtboot Urstiola Mendi, naar schatting ongeveer 6000 ton groot, ko mende van Bilbao met een lading erts voor de hoogovens te IJmuiden, raakte, waar schijnlijk omdat 't eenïgszins heiig was. even uit d enkoers en liep iets ten Noorden van paal 66 vast op de buitenrij van de vierde bank. De afstand van het schip tot de kust bedroeg ongeveer 8 a 900 meter, dus onge veer evenveel als van de in Nov. 1927 met man en muis vergane Salento. Voor de be manning bestond thans gelukkig geen ge vaar, daar de zee zoo glad was als een spie gel. Van 8 uur af seinde de boot door middel van de sirene. Om half 10 kreeg het hoofd van de kustwacht, de heer J. Termes bericht, dat het schip vastzat, die het bericht door gaf naar Noordwijk en IJmuiden. Toen duur de het niet lang of de sleepbooten Hector en Stentor van bureau Wijsmuller waren bij het schip om assistentie te verleenen. Tegen half twaalf kwam ook nog de Drente van het zelfde bureau zijn hulp aanbieden. De kapi tein wenschte echter voorloopig geen ge bruik te maken van de hem aangeboden diensten en wachtte rustig of het opkomende water hem goedkoopere hulp zou bieden. Intusschen voer de tot passagiersboot om gebouwde oude reddingsboot, de President van Heel, met passagiers heen en terug naar IJmuiden. Na enkele vergeefsche pogingen kwam de Urstiola Mendi tegen half vier geheel op eigen kracht los. en kon zij haar reis naar IJmuiden voortzetten. VELSEN CHR. KINDERKOOR „LENTEBLOEMEN". Het Chr. Kinderkoor „Lenntebloemen", di recteur den heer P. Koelmans, heeft van het bestuur van het Kinderkoor „Zang en Vriendschap" te Haarlem een uitnoodiging ontvangen om op Woensdag 18 Jan. a.s. dit koor te versterken voor het opvoeren van een cantate aldaar. Het bestuur heeft deze uitnoodiging aan vaard.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1