UIT HET BUITENLAND ÏJMUIDER COURANT WOENSDAG 18 "JANUARI 1933 TWEEDE BLAD De Fransche begrooting. Nog eenige bijzonder heden over de bezuinigingsmaatregelen. Een parlementaire oplossing van de Duitsche kabinets kwestie? Hugenberg in de regeering? Het onderhoudHitler-Hugenberg. Uit Genève: Voorstel van een aantal regeeringen inzake de 40-urige werkweek. HET BELANGRIJKSTE NIEUWS FRANKRIJK. Chéron heeft Dinsdag het regeeringsvoor- stel inzake het tweede, twaalfde-deel van de begrooting bij de Kamer ingediend. Het voor stel bevat niet minder dan 171 artikelen. Bij zijn uitvoerige motiveering ging de minister uit van het rapport der deskundigen, die het deficit vaststellen op 10 1/2 milliard waarvan slechts een gedeelte het gevolg is van de eco nomische crisis. Het plan der regeering voorziet in het di recte herstel van het begrootingsevenwicht, voorts de ontlasting van de Schatkist. Voor zoover het evenwicht bereikt is, moet door een consolidatieleening van ongeveer 15 mil liard franken de vlottende schuld in een schuld op langen termijn worden geconver teerd. De voorgestelde maatregelen tot het dekken van het deficit betreffen in hoofd zaak de reeds gepubliceerde bijzonderheden. Ongeveer de helft zal door bezuinigingen, de andere helft door nieuwe inkomsten worden gedekt. De regeering wil eigenlijk het deficit door bezuinigingen alleen wegwerken. Dit is even wel onmogelijk, daar het op het begrootings- plan van 52 milliard francs ongeveer een vijfde deel betreft. Behalve de intrekking van pensioenen voor hertrouwde oorlogsweduwen, de verhooging van de pensioensgrens met vijf jaren zal een, loterij.ten bate van oud-strijders worden ge organiseerd. De ambtenaarssalarissen zullen boven de 12.000 francs met 2 tot 10 pet. wor den verlaagd. Binnen twee jaren zullen alle overbodige functies worden afgeschaft. Op de schade loosstellingen aan burgerlijke en militaire ambtenaren welke een totaalbedrag van 3 1/2 milliard beloopen, zullen 600 millioen worden bezuinigd. Voorts zullen de militaire uitgaven met 638 millioen francs worden ver minderd welke als volgt verdeeld zijn: depar tement van Oorlog 160 millioen;' marine 123 millioen; luchtvaart 300 millioen; koloniën 12 millioen en verdediging overzeesche ge westen 42 millioen. Alle directe belastingen zullen met 5 pet. worden verhoogd, de benzine- en alcoholbe lasting zal worden verhoogd, terwijl voorts een belasting zal worden ingevoerd op uit- voerlicenties. een autotransportbelasting c.d. Bovendien zijn strenge maatregelen genomen tegen kapitaalsvlucht. DUITSCHLAND. In het middenpunt der politieke belang stelling stond Dinsdag de kwestie hoe de po litieke toestand naar aanleiding van de be sprekingen tusschen Mgr. Kaas en Von Schleicher moet worden beoordeeld. In parlementaire kringen schijnt men van meening te zijn, dat Kaas bij het onderhoud met den Rijkskanselier niet zoo scherp afwij zend heeft gestaan tegenover het plan om Hugenberg in het kabinet op te nemen, als in het orgaan der Christelijke vakvereenigin- gen „Der Deutsche" werd gemeld. Kaas schijnt als bemiddelaar te zullen optreden en niet ongeneigd te zijn mede te werken aan een reconstructie van het kabinet met opne ming van Hugenberg. Tevoren zou hij "echter een aantal politieke kwesties geregeld wen- schen te zien. Het voornaamste punt van deze kwesties is de eisch van het centrum, dat de oplossing langs parlementairen weg moet worden gevonden en dat niet langer gere geerd zal worden op de autoritaire wijze als Von Papen. Het schijnt verder dat het cen trum het er op aanlegt, dat de Rijksdag zal worden verdaagd en dat de regeering werk gelegenheid tot den herfst krijgt. Hierbij moet echter rekening gehouden worden met de 'ei.schen van Hugenberg, die weer ophel dering moet hebben over de houding van Hitler. Men heeft echter den indruk, dat de nationaal-socialisten niet bereid zijn toe te stemmen in een dusdanige lange parlemen taire pauze doch den Rijksdag voor niet lan ger dan twee maanden willen verdagen. Hitler is gisteren te Berlijn aangekomen, waar hij met Hugenberg een onderhoud heeft gehad. Het wordt zeer waarschijnlijk geacht, dat gesproken is over de kwestie, of het toch nog niet mogelijk is, tot samenwerking te komen, waardoor een ontbinding van den Rijksdag vermeden zou kunnen worden. De Berlijnsche avondbladen bespreken uitvoerig de kansen eener ontbinding of verdaging van den Rijks dag, en achten beide mogelijkheden aanwe zig. Berichten, volgens welke te Weimar een onderhoud tusschen Hitier en Strasser zou hebben plaats gevonden, worden volgens Wolff van nationaal-socialistische zijde ten Stelligste tegengesproken. GENèVE In de zitting van lieden van de Internatio nale Arbeids-Coiiferentie voor de invoering van de 40-urige werkweek, heeft een groep van regeeringen waartoe o.a. behooren Duitschland, Frankrijk, België en Tsjecho- Slowakije een voorstel ingediend, waarbij de conferentie zich uitspreekt voor verkorting van den arbeidstijd als een geschikt middel voor de bestrijding van de werkloosheid, waar om de 40-urige arbeidsweek dient te worden ingevoerd. Deze verkorting van den arbeids tijd mag echter slechts geschieden met hand having van het levenspeil der arbeiders massa's. Derhalve besluit de conferentie over te gaan tot de technische beraadslagingen over de invoering van de 40-urige werkweek op de basis van de ontwerp-conventie van het Internationaal Arbeidsbureau. De Italiaansche regeering heeft gewei gerd dit voorstel mede te onderteekenen, doch zich bereid verklaard bij stemming er over er voor te stemmen. De Engelsche industrieel Forbes Watson verklaarde namens de Engelsche werkgevers, dat de 40-uren week uit economische en tech nische overwegingen moest worden afgewe zen. Bovendien hadden de Amerikaansche en de Sovjet-regeeringen de uitnoodiging tot deelneming aan de conferentie afgewezen, en het was volkomen ondenkbaar, zonder deze beide staten, die de grootste grondstoffen productie hadden, waardoor zij beide een belangrijke economische voorsprong hadden, de 40-urenweek in te voeren. De algemeene beschouwingen zijn Dins dagavond afgesloten. Duitschland. Nazis en communisten kibbelen weer in den Landdag. In den Pruisischen Landdag is het Dins dagmiddag tot een ernstig incident gekomen tijdens de redevoering van een communist, die tegenover de nationaal-socialisten een uitdrukking bezigde waardoor dezen zich beleedigd achtten.Een aantal nationaalsocia- listen. stormde op het spreekgestoelte af. Een nationaal socialist die den spreker te lijf wilde, werd daarvan op het laatste oogen- blik teruggehouden door den fractieleider Kube. Door het optreden van bezonnen af gevaardigden werden handtastelijkheden voorkomen. Toen de nationaal-socialisten hierop staande het Horst-Wessel-lied aanhie ven, schorste president Kerrl de zitting door zijn plaats te verlaten. Na de hervatting der zitting sloot de pre sident de afgevaardigden Frenken, uit Reidt, communist), die de beleedigende woorden had gebezigd en den nationaal-socialist Blei, die den spreker had bedreigd, van de zitting uit. De zitting werd hierna voortgezet. Frankrijk. Controlecommissie op de wapenfabricage. Officieel wordt medegedeeld, dat de Fran sche regeering een commissie van onderzoek heeft ingesteld voor de controle op de fabri cage van en den handel in wapens en oorlogs materiaal. De commissie staat onder den Oppersten Raad van Defensie. Tot leden der commissie zijn o.a. benoemd een aantal generaals, de Secretaris-Generaal van het Fransche Vakverbond Jouhaux en Aubert, leden der Fransche ontwapenings-delegatle te Genève. De commissie heeft de taak zoo snel mogelijk een plan uit te werken, dat Frankrijk aan de ontwapeningsconferentie wil voorleggen tot regeling van den wapen handel in de verschillende landen. Spanje. De politie in de verscnillende gemeenten vindt nog steeds bommen. Onlangs zijn in de stad Logrono door de politie opnieuw 200 bommen in beslag genomen. In een kerk te Bilbao is een bom ontploft. Een biechtstoel werd vernield. Te Murcia hebben extremisten getracht een klooster in brand te steken. De politie maakte het hun evenwel onmogelijk hun voornemen ten uitvoer te leggen. Te Ferrol zijn door de pol'tie maatregelen genomen ten einde te verhinderen dat steeds sabotage bij de spoorwegen kan voorkomen. In de buurt van Talavera hebben onbe kend gebleven personen met steenen naar een trein gegooid. Amerika. Roosevelt en de internationale verdragen. Op een persconferentie werd Roosevelt de vraag gesteld of hij de politiek van Hoover met betrekking tot het Verre Oosten goed keurt. Roosevelt antwoordde: a „Ik wensch duidelijk te maken, dat de Arne rikaansche buitenlandsche politiek de heilig heid der internationale verdragen moet ga randeeren. Dit is de hoeksteen waarop alle betrekkingen tusschen de naties rusten. Hoover's veto overstemd De senaat heeft Dinsdag met 2/3 meerder heid het voorstel met betrekking tot de on afhankelijkheidsverklaring van de Philippij- nen aangenomen, waardoor het door Hoover reeds in het Huis van Afgevaardigden zonder resultaat uitgesproken veto definitief is over stemd. China. Aanslag op een spoorlijn in Zuid-Mandsjoerije. Naar het Japansche hoofdkwartier mede deelt, is tusschen de plaatsen Chodsjin en Sjoemjan door de opstandelingen opnieuw een trein tot ontsporing gebracht. Er zijn meer dan tien dooden en gewon den. De politie heeft een aantal Chineezen gearresteerd, die vermoedelijk de daders zijn. Chineesch tegenoffensief bij Moekden. Volgens berichten uit Charbin hebben de Chineezen een aanvang gemaakt met hun tegenoffensief tegen de Japanners in Mands- joerije. Zij bedreigen reeds de stad Moekden. In Mandsjoerije ziet men deze ontwikke ling van den toestand met groote bezorgd heid. BEVERWIJK DE TUINBOUW IN KENNEMERLAND. DAIING VAN HET OMZETCIJFER. De verwachtingen, dat het jaar 1932 eenige verbetering zou brengen in den abnormaal ongunstigen toestand van het tuinbouwbe drijf in Kennemerland, zijn blij sens de om zetcijfers der te Beverwijk gevestigde veilin gen, niet bewaarheid. Integendeel moest wor den geconstateerd, dat de toestand nog slech ter is geworden. De totale opbrengst van de groententeelt was ruim een half millioen gulden lager dan in 1931, terwijl de omzet van de bloembollenveilingen een nog triester beeld vertoont. Ook de aardbeien-oogst, die over het algemeen in Kemiemerland niet ongunstig was, heeft in financieel opzicht een teleurstelling gebracht. Aan de veilingen werden in totaal aange voerd 2.781.044 K.G. aardbeien met een op brengst van f 456.318. In 1930 was de op brengst van dit product, dat voor de Ken- nemer tuinders nog altijd een belangrijke bron van inkomsten moet vormen, nog f 658.313, in 1929, bij minder aanvoer, zelfs f 1.580,416. De omzetcijfers van de groenten- veilingen geven een nog duidelijker beeld van den noodtoestand onder de tuindersbe volking. Aan de grootste veilingen werden de volgende omzetten bereikt: De Eendracht f 284.641 (1931: f 307.858), Vrije Groenten- en Fruitveiling f 216.683 (f 224.113); Coöp. Tuindersvereeniging „Ken nemerland" f 612.954 (f 644.396); Beverwijk- sche Exportveiling f 137.249 (f 128.070). Bloe menveiling „Centrum" f 278.107 (f 336.500). Bij de bloembollenveilingen was de terug gang enorm. De omzet van de bloembollen veiling „Centrum" was in 1932 f 28.651 te gen f 126.523 in 1931, van de bloembollenvei ling „Beverwijk" f 47.136 tegen f 424.721 in 1931. Aan de gezamenlijke veilingen werd in 1932 aan diverse producten in totaal omgezet f 1.805.547 tegen f 2.322.398 in 1931, toen de omzetten reeds bijna een millioen gedaald waren, want in 1930 werd een omzet van f 3.258.517 bereikt. Voornamelijk de groote vermindering van de bloembollenveiling, die door de tuinders- vereenigingen „Kennemerland" en „Vrije Veiling" werd geëxploiteerd, bracht een aan tal tuinders er toe, bevreesd voor een cata strophe, uit hun organisaties te treden. De veilingen wenschten zich echter niet bloot gesteld te zien aan het gevaar, dat een uit treding van leden met zich zou kunnen voe ren. Mede als gevolg van de bezwaren, welke de credietgevers der organisaties daartegen inbrachten, hebben de vereenigingen haar statuten zoodanig gewijzigd, dat uittreding slechts mogelijk is, wanneer een hoog be drag wordt betaald, een z.g. „uittree-geld". Ook de tuinders, die na 1 Dec. 1931 uittra den zullen nog onder deze bepaling vallen. Met dat al laat de toekomst zich voor Ken- nemerland's tuinbouw verre van rooskleurig aanzien. Verscheiden gemeenten moesten er dan ook toe overgaan noodlijdende tuinders op de een of andere manier te ondersteunen. REDERIJKERSKAMER „KENNEMERLAND" De Rederijkerskamer „Kennemerland" gaf voor haar tweede opvoering in dit seizoen Dinsdagavond in het Kennemer Theater een reprise van „Filmmaniakken", spel van gijn en nonsens van den Haarlemschen auteur Henk Bakker. „Kennemerland" speelde deze klucht ook eenige jaren geleden en bracht haar toen in een sterkere bezetting dan dit maal het geval was. Het tempo was vooral in de beide eerste bedrijven te traag. In het derde bedrijf steeg merkwaardiger wijze plotseling het peil van de opvoering, waarvan de verdienste toekomt aan de vier jonge dames Dolly, Kitty, Thea en Miep, die het tooneel met hun prettige jeugdige losheid vulden. De rollen van de filmacteurs Watt en 1/2 Watt alias Slok en Zwijntje werden resp. door de heeren G. Bakker en P. Ste vens goed uitgebeeld, waarin vooral eerstge noemde een groot aandeel had. De heer P. Ficge was een goede van Swieteren. De rol len van Jan en Palm hadden sterker spel kunnen verdragen. Mej. Lien Nieuwenweg verdient een woord van hulde voor de keu rige wijze, waarop zij de exotische danseres Bella Blackhead uitbeeldde. Dat was een zeer goede creatie, die tot het einde toe goed vol gehouden werd. Verder was Mevr. Bakker-de Mik een waardige Mevr. Palm en Mevr. Hof landVellekoop de lieftallige jongedochter Aagje. Het publiek vermaakte zich met al de ge boden nonsens uitstekend en genoot vooral blijkbaar uitbundig van de „points" welke de beide hoofdpersonen in zoo ruime mate van den auteur hebben meegekregen. Aan het slot was veel applaus de uiting van waardee ring, waarmede de niet zeer talrijke toehoor ders het spel hadden ontvangen. Een bal besloot den avond, en onder lei ding van den heer Martens werden met medewerking van Roemer's Orkest nog eenige gezellige uren doorgebracht. BURGERLIJKE STAND VELSEN. Bevailen: C. M. Volmervan Dillewijn, z.; Hoofstraat 192, Santpoort; C. van der Werff Doorn, d.; Nieuwe Schulpweg 241, Velsen. Overleden: Francina Houtzager, 76 jaar, ongehuwd; Maria Mensing, 81 j., weduwe van W. Amse; Jacob Vlaming, 78 j., onge huwd, Beverwijk. VELSEN HET KEGELCONCOURS IN „DE PRINS". OVERZICHT DER STANDEN. Korpsbaan: „Rang" I Beverwijk 195; „Alles Om" VI, IJmuiden 172; „Rang" II, Beverwijk 165; „Alles Om" II IJmuiden 163; idem 1" 158 idem IV 152, idem v 149; „Zazos" II Amster dam 148; „Zazos" I, Amsterdam 144; „Alles Om" III, IJmuiden 140. Hoogste Korpswerpers: J. Coppens, Bever wijk 71; J. M. de Haan, IJmuiden 64; G. Haeyen, Amsterdam 64. Crisisbaan: J. Verver, IJmuiden, 72; v. d. Wiel, IJmuiden 65; J. Coppens, Beverwijk 62; G. W. Bouwman, Velsen 61. Vrije baan: J. Tabois, Velsen-Noord 41, 38, 33. 36; W. v. Heyst, Driehuis 40, 40, 39, 39. 39, 38: W. de Grauw, Beverwijk 40, 33, 33; J. Ros, Ij muiden 40, 28; J. Coppens, Beverwijk 39, 37, 36; J. Janson, IJmuiden 39, 37, 35; G. Haeyen, Amsterdam 39, 37, 32; H. v. Roozen- daal, Velsen 39, 35, 35; A. v. d. Wal. IJmuiden 38; A. Schrader, Amsterdam 37, 28. KINDERVOORSTELLING Zaterdagmiddag 28 Januari zal het ge zelschap van Dick van Peursen en Corrie Vonk in de schouwburgzaal van hotel de Prins het kindertooneelspel „Micky Mouse" opvoeren voor de leden van de twee speel tuinen In Veilige Haven en IJmuiden-Oost. Het ensemble bestaat uit 12 personen, ter wijl het aanvangsuur op half drie gesteld is. Naar wij vernemen vlot de voorverkoop van kaarten uitstekend. „DE ONDERNEMINGSRADEN IN HET BUITENLAND. Over bovengenoemd onderwerp houdt he denavond in „Bloemoord" de heer C. van dei- Lende voor de af deeling IJmuiden en Bever wijk van den Algem. Ned. Metaal bewerkers- bond een lezing in „Bloemoord". IJMUIDEN MR. J. B. REINDERS PLOTSELING OVERLEDEN Te zijnen huize te Bloemendaal overleed gisteravond plotseling in den ouderdom van vijftig jaar rar, J. B. Reynders, medebestuur der van het kantoor IJmuiden van de Twentsche Bank N.V. Allen, die hem per soonlijk gekend hebben, zullen beseffen, welk een verlies dit verscheiden zoowel voor zijn gezin, als voor het kantoor van de Twentsche Bank N.V. beteekent. Sedert 1924 met zijn functie belast, heeft mr. Reynders zich alhier in zaken vele vrien den verworven en ook in zijn particuliere leven kende men hem als een nobel mensch van hooge levensopvattingen. Ongetwijfeld zal zijn plaats bij velen een leegte achterlaten en zal zijn nagedachtenis in hooge eere worden gehouden. De ÏJmuider Federatie vergadert in Noordwijk Gisterenavond vergaderde de ÏJmuider Fe deratie met de zeevisschers in Noordwijk. Ongeveer 80 zeelieden waren aanwezig. De bestuurders, de heeren Blaas en Van dei- Veer voerden het woord en werden herhaal delijk onderbroken door applaus. Het stand punt der ÏJmuider Federatie vond algemeene instemming. Het zenden van circulaires dooi de reeders aan de opvarenden achter de ÏJmuider federatie om vond algemeene af keuring. BARON DESCAMPS OVERLEDEN Te Brussel is op 84 jarigen leeftijd over leden baron Descamps. oud-minister en lid van den Senaenat. Descamps heeft zich ver dienstelijk gemaakt door zijn streven tot toe nadering tusschen België en Nederland. UIT HAARLEM TWEE KINDEREN DOOR HET IJS GEZAKT. 7-jarig meisje verdronken. MOEDIG REDDINGSWERK. Dinsdagmiddag om 2 uur speelden de ne genjarige Karl Lode met zijn zevenjarig zusje Marfia op het ijs van de Jan Gijzen- vaart. Plotseling geraakten zij beiden in een wak een geraakten te water. Een achttienjarige boerenarbeider. Willem de Boode, die in de nabijheid aan het schaat senrijden was. hoorde hulpge,schrei en spoed de zich naar de plaats van het ongeluk. Zon der hulpmiddelen kan hij de drenkelingen niet bereiken. Een kano die op den kant lag schoof hij op het ijs, doch het ijs was niet sterk genoeg om dezen last te kunnen dra gen. De kano zakte er door, doch bleef op het water drijven. De negenparige Karl greep de boot vast, waardoor het vaartuig omsloeg, en ook de redder in het water viel. De Boode wist den jongen te grijpen en met eenige moeite bracht hij hem op het droge. Toen vertelde de knaap dat zijn zusje ook in het water lag. Zij moest echter reeds on der het ijs zijn geschoten. Wederom stelde de moedige boerenarbeider pogingen in het werk om de tweede drenkelinge te redden. Hij bond een touw om zijn middel dat door in middels toegeschoten omstanders werd vast gehouden en bzegaf zich zoo in het ijskoude water. Met behulp van een roeispaan sloeg hij het ijs in stukken, waardoor het meisje boven kwam drijven. Leden van Ongevallendienst pasten on middellijk kunstmatige ademhaling toe, waarna het kind op advies van dokter J. W. Lindenbergh overgebracht werd naar de wo ning van den veehouder J. Vink. op den Rijksstraatweg 192, waar onder leiding van den geneesheer nog gedurende geruimen tijd met gebruik van een zuurstofapparaat werd getracht de levensgeesten weer op te wekken, wat echter niet mocht gelukken. Het lijkje is la,er naar de ouderlijke woning in de Rem- bangstraat 15 overgebracht. Willem de Boode is binnengebracht in de woning van C. Toele, Rijksstraatkeg 194 en daar na van droog ondergoed te zijn voor zien, met warme kruiken in bed gelegd. Het jongetje had geen letsel opgeloopen. TWEE JONGE WERKLIEDEN GEDOOD. Ongeluk bij de Ned. Scheeps bouw Mij. IJZEREN PLAAT TEGEN STELLING GEBOTST. Dinsdagmiddag is op de werf van de Ne- derLandsche Scheepsbouw Maatschappij te Amsterdam aan den Cornelis Douwesweg weer een zeer ernstig ongeluk geschied, dat aan twee personen het leven heeft gekost. Twee nageljongens, de 20-jarige Stam cn de 17-jarige Sundert bevonden zich op dat tijdstip op een tien meter hooge stelling waar zij een zware ijzeren plaat, die omhoog werd geheschen. tegen de spanten van een in aanbouw zijnd schip moesten bevestigen. On gelukkigerwijze geraakte de plaat bij het cp- hijschen in slingerende beweging, met het noodlottig gevolg, dat zij tegen de stelling te recht kwam. Door den hevigen schok brak het gedeelte van de stellage waar de jongens stonden af. zoodat beiden met het bouwwerk omlaag stortten. Onmiddellijk schoot er van alle kanten personeel van de maatschappij toe. Het bleek dat Stam reeds dood was; Sundert was zeer ernstig gewond en is in zorgwekkenden toestand naar het Binnen Gasthuis vervoerd. Na aankomst is hij daar overleden. De politie van het bureau Adelaarsweg en de Arbeidsinspectie stellen een onderzoek in. DE ARC-EN-CIEL IN RIO. RIO DE JANEIRO, 17 Januari (V. D.) De „Are en ciel" die een geslaagde vlucht over den Oceaan volbracht, is heden om 13 uur 40 plaatselijke tijd alhier geland. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uitgesproken op Dinsdag 17 Januari 1933. 1. Th. Smit, winkelier in heerenmode artikelen, wonende te Zaandam, Lohman- straat 8. Curator Mr. M. van Toulon van der Koog, alhier. 2. P. van der Bunt, coiffeur en begrafenis ondernemer, wonende te Haarlem, Oranje straat 70. Curator Mr. J. van der Vegt alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. A. L. M. van Berckel. Opgeheven werd het faillissement wegens gebrek aan actief van: F. van der Kuyl, wonende te Zaandam. Curator Mr. F. van der Goot alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelings- lijst van: 1. H. W. Boerée, wonende te Haarlem. Curator Mr. A. Beets alhier. 2. L. C. Meeuwig (Magazijn „het Oosten") wonende te IJmuiden-Oost. Curator Mr. F. A. Davidson alhier. 3. Adr. van Kooten thans wonende te Rotterdam. Curator Mr. H. J. M, Tonino alhier. 4. J. G. Korst, vroeger wonende te Haar lem thans te Rotterdam. Curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys alhier. 5. H. Dil wonende te Zaandam. Curator Mr. Julius Hoog alhier. ARROND.-RECHTBANK. COLLECTEEREN OF COLPORTEEREN? Een werkloos machinist uit IJmuiden is in hooger beroep gekomen, van een vonnis van den kantonrechter. Hij heeft op 17 Sept. in de Lorentzstraat z.g. steunbonnen verkocht. Verdachte zei dat een werkloozenbond was opgericht, die onkosten had o.a. door de uit gifte van een krantje. Ter dekking hiervan verkocht hij die bonnen. Reeds eerder had hij dat gedaan en toen waren de bonnen in beslaggenomen doch denzelfden dag terug gegeven door de politie. Hij dacht, dat het wel mocht. Mr. v. d. Burg, requisitoir nemende achtte hier een schijnverkoop aanwezig. Plet is ge woon collecteeren, terwijl verdachte het col- porteeren noemt. Op de papiertjes stond bo vendien: Vernietigen na aankoop, een bewijs voor de stelling van den officier. Echter rekening houdend met de meening van ver dachte dat het niet verboden was zonder ver gunning vraagt hij de straf te verminderen tot f 3 of 3 dagen. Uitspraak 26 Januari. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ. f 50.000: 14536 f 5000: 3352 f 1000 1704 f 400: 4491, 4952, 9474, 15260, 15790, 17689. f 200: 2788 f 100: 1589, 6216, 6439, 18034, 19430. SPORT EN SPEL VOETBAL. IIET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. AFDEELING D Eerste klasse. Hermes-D.V.S.Blauw Wit. AFDEELING II. Tweede klasse A. D. C. L.—Steeds Hooger. AFDEELING IV. Eerste klasse. N.O.A.D.Middelburg. AFDEELING CV. Eerste klasse. SneekG.V.A.V. Frisia—Alcides. (Sportkr.) DE TOEGANGSBEWIJZEN VOOR STORMVOGELS—HAARLEM Bij informatie is ons gebleken, dat de toe gangsbewijzen voor bovenstaanden wedstrijd geldig blijven voor de nog op naderen datum vast te stellen StormvogelsHaarlem-ont moeting, met dien verstande, dat de toe gangsbewijzen voor de lagere rangen ook gel dig zijn voor den eerstvolgenden thuiswed strijd der Vogels. Huaeiïberg. Nieuwe wandaden.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5