HET NIEUWE AVONDBLAD VGDB VELSEN, BEVERWIJKe.Q HET ENGELSCHE REDDINGWEZEN. t8e JAARGANG Na 67 DONDERDAG 19 JAN. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2>4 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuïden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij" abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent Ingezonden mededeclingcn dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.—bij algeheele invaliditeit; ƒ600.—bij overlijden; ƒ400.—bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. n. Aantal geredden sedert 1842: 62.758. De reddingbooten worden hoofdzakelijk be mand door de visschers uit de diverse plaat sen welke langs de kust gelegen zijn. Door het geregeld omgaan met booten, het bevaren der zee onder alle weersomstandigheden, hun bekendheid met de kust enz., zijn deze lieden hiervoor bij uitstek de aangewezen personen. Zoodra het bericht wordt ontvangen, dat een vaartuig in nood verkeert en het sein tot het te water laten der boot is gegeven, bege ven deze helden zich naar de plaats waar de boot is gestationneerd, brengen deze te water en trachten vervolgens het in nood verkeerend vaartuig te bereiken. Dat het redden van schipbreukelingen dik wijls met groot gevaar en opoffering gepaard gaat, is reeds herhaaldelijk gebleken. Groot is dan ook het aantal dapperen, dat in den loop der jaren bij het reddingswerk helaas het leven liet. Niet minder dapper zijn de vrouwen, die de mannen behulpzaam zijn bij het te water la ten der boot. Er behoort zeker niet weinig moed en opoffering toe, om in het midden van den kouden winternacht, bij sneeuwstor men en orkanen vele uren te zwoegen om den wagen waarop de reddingboot is ge plaatst, dikwijls vele mijlen ver tot hun middel door het water wadende en vechtende met de woedende elementen langs het strand te trekken. Het bemannen en te water laten geschiedt geheel vrijwillig. Behalve, dat het instituut uitsluitend door vrijwillige bijdragen in stand wordt gehouden, worden de vele werkzaamheden, die aan deze uitbreide organisatie zijn verbonden, even eens voor het grootste gedeelte vrijwillig ver richt. Evenals het bestuur zich geheel belangeloos ter beschikking stelt doen dit ook de diverse afdeelingsbesturen, die zich in de verschillen de haven- en kustplaatsen bevinden. Het inzamelen der gelden geschiedt even- "eens geheel vrijwillig. De personen man- nen en vrouwen- die zich hiermede belasten, dragen de ingezamelde gelden af aan de z.g. financieele afdeelingen, die voor dit doel over het geheele land verspreid zijn. Ten einde alles goed te doen functionnee- ren en aan alle verplichtingen te kunnen vol doen, heeft het instituut jaarlijks een bedrag- van 300.000 pond sterling noodig. In 1931 be droeg dit 272.644 pd. st., hetgeen dus een aan merkelijke vermindering bij voorgaande ja ren is. Uit dit bedrag, dat geheel door vrijwillige bijdragen bijeengebracht wordt, moeten de volgende kosten worden bestreden. het onderhoud van het geheele reddings wezen langs de 5000 mijlen lange kusten van Groot Brittannië en Ierland; het plaatsen van booten op alle hiervoor in aanmerking komende punten waar dit noodig blijkt te zijn en waar tevens een bemanning ter beschikking is; het laten bouwen van nieuwe booten (de kosten van een motorreddingboot bedragen van 4500—14.500 pd.st.); het toekennen van belooningen, aan het personeel, dat zich met het te-water-laten en bemannen der booten belast, voor alle red dingen of pogingen hiertoe die door hen worden verricht; het ondersteunen der lieden, die in den dienst gewond of verminkt raken. het betalen van pensioenen aan oude boot- lieden of aan de weduwen en weezen van de bootbemanningen, die bij het reddingswerk het leven lieten. Voor deze ondersteuningen en pensioenen is jaarlijks een bedrag van ongeveer 40.000 pd.st. noodig. Behalve bovengenoemde kosten moeten dé loonen van het vaste personeel en de admi nistratiekosten uit dit bedrag worden bestre den. Aan loonen, administratie-, reclame-, reis- en verblijfkosten, werd in het jaar 1931 een bedrag van ongeveer 70.340 pd.st. uitgegeven. Het is natuurlijk ook met het oog op de plaatsruimte niet mogelijk een beschrijving te geven van de vele werkzaamheden en red dingen, die van de oprichting van het insti tuut af tot heden zijn verricht. De oorlogs jaren en de jaren 1931 en 1932 maken hier op echter een uitzondering. Van Augustus 1914 tot het teekenen van den vrede zijn de reddingbooten 1808 maal te water gelaten, waarbij 5322 menschenle- vens werden gered. De meeste reddingen had den plaats als gevolg van de gewone geva ren ter zee, doch 552 maal moest er hulp ver leend worden aan vaartuigen, die getorpedeerd of op mijnen geloopen waren. Voor het red den van vliegeniers, die ten gevolge van den oorlog in nood verkeerden, zijn er eveneens meerdere tochten ondernomen. Behalve de 5322 menschen, die bij deze verschillende tochten zijn gered, gelukte het bovendien aan de bemanningen van diverse booten, 186 vaartuigen, behouden binnen te brengen. Dat deze reddingen en werkzaamhe den meestal onder de grootste gevaren en moeilijkheden plaats vonden, behoeft geen nader betoog. Lang voordat de vrede geteekend werd, waren bijna alle jonge mannen opgeroepen voor den dienst in het leger of op de vloot, zoodat in de diverse kustplaatsen het insti tuut alleen over oudere krachten kon beschik ken. Het is een maal gebeurd dat er zich on der de bemanning van een reddingboot be staande uit 18 koppen, 12 personen van boven de 50 jaar bevonden. Van deze 12 personen hadden 2 den leeftijd van 72 jaar bereikt. De werkzaamheden en reddingen door het instituut in het jaar 1931 verricht, zijn als volgt. Voor het redden van opvarenden van in nood verkeerende schepen werden door de reddingbooten 276 tochten ondernomen. Bij deze tochten werden 212 personen gered. Bo vendien zijn op andere wijze waarvoor door het instituut een belooning wordt uitgekeerd 59 menschenlevens gered.Hoewel niet direct noodzakelijk werden 51 opvarenden van sche pen. die om hup verzochten, uit voorzorg aan and gebracht. Het aantal vaartuigen, dat door de red dingbooten werd geassisteerd of behouden bin nengebracht, bedroeg 26. Behalve de geldelijke belooningen, die aan diverse bootbemanningen werden uitgekeerd, werden er dit jaar 3 bronzen medailles met gespen en 155 certificaten voor bewezen diensten waaronder 25 aan bootsüeden (schippers) en 130 aan de overige leden der bootbemanningen uitgereikt. Er werden 16 nieuwe motorbooten gebouwd, welke op verschillende stations in dienst werden gesteld. Aan het einde van het jaar waren er langs de geheele kust 183 booten ge stationneerd. Dit aantal bestond uit 107 mo torbooten en 76 booten, die door middel van riemen en zeilen werden voortbewogen. Zoo als ik reeds gezegd heb, bestond de vloot op 26 November j.l. uit 109 motorbooten en 67 roei- en zeilreddingbooten. Van de oprichting op 4 Maart 1824 af tot 31 December 1931 zijn er door bemiddeling van het instituut 62.758 menschen gered. Op 24 Nov. j.l. was dit aantal gegroeid tot 63058 personen. Voor deze reddingen werden behalve een groot aantal geldelijke belooningen de vol gende onderscheidingen- uitgereikt: 114 gouden medailles met gesp; 138 zilveren medailles niet gtsp; 172 bronzen medailles met gesp: 440 certificaten voor bewezen diensten aan bootslieden; 427 certificaten voor bewezen diensten aan de overige leden der bootbemanningen. De bronzen medaille van het Instituut werd in 1917 ingevoerd. De instelling van het cer tificaat voor de bootbemanningen geschiedde in het jaar 1921. Alvorens dit artikel te besluiten gevoel ik mij verplicht langs dezen weg mijn welge- meenden dank te betuigen aan Mr. Charles Vince, Publiciteits-secretaris van het insti tuut. die zoo welwillend was mij alle gegevens te verstrekken, die noodig waren een beschrij ving zij het dan ook in beknopten vorm - te geven, over deze menschlievende en voor de zeevarenden van alle naties onmisbare instelling. iJmuiden (Oost) D. KRUIJFF AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 19 JANUARI Cinema Palace: „Ein blonder Traum". Op het tooneel: Dewitz Sisters, Transformatie Act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Blonde Venus" ge prolongeerd. Op het tooneel: Terley, Mini- scher Darsteller. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Mata-Hari" gepro longeerd. 8.15 uur. VRIJDAG 20 JANUARI Stadsschouwburg: N.V. Het Schouwtooneel De Kingsfordschool. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Centraal Tooneel: In ieder huwelijk. 8.15 uur. Bioscopen. Nieuw programma. IJMUÏDEN DE INVOER VAN BUITEN- LANDSCHE VISCH IN ENGELAND DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. THANS EEN CIRCULAIRE VAN DE IJMUIDER FEDERATIE. De IJmuider Federatie verspreid thans de volgende circulaire als antwoord op die van den Christelijken Bond; De geschiedenis herhaalt zich. Werd aan vankelijk door de reeders en de leiding van den Christ. Bond getracht de staking te breken door de havenarbeiders tot het lossen van schepen te bewegen aangezien van Christelijke zijde het contract reeds getee kend was, thans wordt hetzelfde gepoogd ten opzichte van de zeelieden. De reeders zonden eerst buiten de organi saties om aan alle opvarenden een circulaire en nog dien zelfden avond (Dinsdag) ver gaderde het bestuur van den Christelijken Bond met zijn leden-zeelieden te IJmuiden, waarvoor de leden van Egmond en Noordwijk per autobus overgekomen waren. Aanwezig waren ongeveer 200 zeelieden. Kees van der tSeen deelde mede, dat ook het contract voor de zeelieden, evenals dat van de havenarbeiders reeds geteekend was en dat er dus uitgevaren moest worden. De verslechteringen waren naar zijn oordeel van weinig beteekenis. De vergadering verzette zich algemeen tegen deze opvatting, was van oordeel dat geen verslechteringen konden worden ge accepteerd. Ook niet de afschaffing van het Fonds, dat tot een Pensioenfonds behoorde te worden omgebouwd. Enkelen drongen aan op een nieuwe stem ming, hetgeen door het bestuur geweigerd werd. Zie hier dus de tweede groep van Christe lijk georganiseerde visscherij-arbeiders, die zich volledig aan de zijde der IJmuider federatie schaart, omdat wij een juist en zuiver standpunt innemen! Morgen zal men „het Nederlandsche Volk' weer mededeelen dat de Christelijke zeelieden niet uitvaren omdat zij door de IJmuider Federatie geterroriseerd worden, gelijk ook „Patrimonium", het blad van het Christelijk Nationaal Vakverbond, rondstrooit. Grooter leugen werd nimmer in eenigerlei arbeidersactie verkondigd. De Havenarbeiders èn de Zeelieden van den Christelijken Bond weten, dat van eenige geweldpleging van de zijde der IJmuider Federatie of wie ook geen sprake is geweest. Wij brengen hen hulde en zeggen hen dank voor deze in volle vrijheid genomen bestu ringen. Kameraden van den Christelijken Bond, nog één stap verder: Besluit nu ook de door u ingezette stakingsactie aan beide zijden van de haven in volledige samenwerking met de IJmuider Federatie te voeren voor de volledige handhaving der loon- en arbeids voorwaarden van Zeelieden, Havenarbeiders en Kolenwerkers. In deze eenheid ligt Uw kracht! NEUTRALE SCHOOLVEREENIGING In de laatst gehouden ledenvergadering van de Neutrale Schoolvereeniging IJmui den werden tot bestuursleden gekozen de heeren K. Tusenius, W. van Haselen en J. F. Bekker. LEGER DES HEELS Zondag 22 Januari zullen de bijeijenkom sten die gehouden worden in de zaal van het Leger des Heils Edisonstraat geleid worden door Kommandante van de Werken. Deze officier is eij der oudste officieren van het Leger in Nederland en heeft belang rijke aanstellingen in deze organisatie gehad, Zij heeft o.a. aan het hoofd gestaan van den Legerarbeid in N. O. Indië en Britsch-Indië De Kommandante, die zeer veel ervaringen heeft inzake Zendmgsarbeid zal over dit werk spreken. Strijd om de invoerrechten HULL WENSCHT EEN TARIEF, DAT DEN INVOER VAN VREEMDE VISCII ONMOGELIJK MAAKT. Een foto uit Sofia, genomen voor het van de geboorte van een koningsdochter zich een dichte menigte ex, de politie, had koninklijk paleis, even na de bekendmaking Voor de entree van het gebouw verdrong haar handen vol om de orde te handhaven Nu wij staan op den drempel van een nieuw jaar, komt weer een vraagstuk van het allerhoogste gewicht naar voren, schrijft de „Huil Daily Mail". „Wat zal de regeering doen?" vraagt men in bijna eiken tak van het visscherijbedrijf. overtuigd als men is. dat de Tarief-Advies commissie na een depressie, die reeds maan den duurt niet langer stil kan blijven zitten. Het is duidelijk, dat het 10 pet. ad-valorem tarief op buitenlandsche visch een misluk king is, want buitenlandsche aanvoeren zijn in toenemende mate het land ingezonden, maar op onlangs gedane verzoeken voor een beschermend tarief is door autoriteiten ge antwoord, dat wijziging van de tarieven politiek vooralsnog niet te verwachten is. Groote buitenlandsche zendingen. Inmiddels vinden Noorsche, Deensche en Hollandsche aanvoeren geregeld in grooten getale hun weg naar Engeland, waardoor niet alleen de reeders, maar ook vele koop lieden schade lijden. De handel in vreemde visch heeft zich in den laatsten tijd sterk ontwikkeld. Newcastle en Londen zijn de belangrijkste distributie plaatsen. Er wordt in den laatsten tijd wei nig visch door buitenlandsche trawlers in Huil aangevoerd, want de plaatselijke reede- rijen hebben hunne buitenlandsche agentu ren van de hand gedaan, maar de groote aanvoeren naar het binnenland hebben na tuurlijk een nadeeligen invloed op de mark ten in de zeeplaatsen uitgeoefend. De buitenlander is besloten, nu hij een maal vasten voet in het binnenland heeft verkregen, zijn positie te handhaven en om deze reden heeft hij een uitgebreide ver kooporganisatie in dit land georganiseerd. Orders, geplaatst bij buitenlandsche agenten worden ^rechtstreeks naar den kleinhandel gezonden en onlangs trachtte een dezer agen ten zelfs zaken te doen in een straat in Huil, gelegen op een steenworp-afstand van het vischdok. Goedkoop transport. In meer dan een opzicht hebben buiten landsche belangen een aanzienlijk voordeel boven de binnenlandsche industrie. In de eerste plaats kunnen ze hun dagelijksche vischaanvoeren tegen billijke vrachttarieven met regeeringsschepen vervoeren. Een ander belangrijk voordeel is dat visch goedkooper van Esbjerg via Harwich naar Londen' ver voerd kan worden, dan rechtstreeks van Huil naar Londen. Om dit bezwaar te overwinnen is meer malen op verlaging der spoorwegtarieven aangedrongen, maar men moet niet verge ten dat het vrachttarief Hull-Londen reeds zeer laag is, en veel lager, vergeleken bij de tarieven van andere lijnen. In de tweede plaats hebben de buitenlan ders dat voordeel boven den binnenland- schen handel, dat ze de dagelijks geldende prijzen op de Engelsche markten kunnen op vragen, voordat ze noteeringen maken van hun eigen aanvoeren. Zoodoende zijn zij in staat lagere offerten te maken. Het begin was al slecht. De meeste als vrachtgoed aangevoerde bui tenlandsche visch is schol of schelvisch, ver pakt in kisten, inhoudende vijf, zes of acht stone, maar andere soorten worden natuur lijk door buitenlandsche trawlers aangevoerd. Men zal zich herinneren, dat het huidige 10 pet. ad-valorem tarief 1 Maart van het vorig jaar in werking trad. Van den beginne af werd getuigd dat dit tarief te laag was, maar overeenkomstig de bepalingen was het onmogelijk, het gewijzigd te krijgen vóórdat een proeftijd van 6 maanden voorbij was. Het Britsche Verbond van Reeders van stoomtrawlers verzocht een behoorlijke ver hooging. maar de Tarief-Adviescommissie be paalde, dat vóór 1933 niets gedaan kon wor den. Al zijn de leden van het Reedersverbond unaniem voor een verhooging van het tarief, moet hieraan worden toegevoegd, dat er ver schil van meening is in de verschillende ge ledingen van den handel aangaande de denk beelden, door het Reedersverbond aan de hand gedaan. Een conferentie. Opdat sommige vraagstukken zouden kun nen worden toegelicht, trachten thans de le den van de Federatie van vereenigingen van groothandelaars in visch een gemeenschap pelijke vergadering te beleggen met verte genwoordigers van het Reedersverbond en de Nationale Federatie van vischverkoopers. Van het Reedersverbond is nog geen ant woord binnen gekomen, maar in elk geval zullen de groothandelaars confereeren met de verkoopers. Meeningsverschillen onder de leden van den handel aangaande dit belangrijke on derwerp bestaan natuurlijk, want een ieder beschouwt de zaak van zijn eigen standpunt. Hét is niet onnatuurlijk, dat vele Londen- sche kooplieden, die met den handel in ge- importeerde Deensche visch goede zaken ma ken, onwillig zijn, wettelijke maatregelen te steunen, welke hen van het gouden ei zou den berooven: noch is het aan te nemen, dat ingezetenen van Grimsby of andere plaatsen, die handelen in visch van de Deensche snur- revaard-booten, het plan zullen steunen. Er is eveneens een stevige oppositie tegen ver hooging Van het tarief van den kant van degenen, die geïnteresseerd zijn bij den in voer van via Newcastle per zeeschip aange brachte visch. Welk besluit op de gemeenschappelijke conferentie der kooplieden genomen zal wor den is niet vooruit te zeggen, maar uit som mige uitlatingen van de zijde der betrokken organisaties zou men kunnen afleiden, dat samenwerking niet onmogelijk is. Op het tijdstip, dat het Britsche Reeders verbond een verzoek om verhooging van het tarief indiende, namen de leden van de Fe deratie van Vereenigingen van Groothande laars de volgende motie aan: Dat deze Federatie geen voorstandster is van eenige verhooging van het huidige tarief, maar indien de Regeering daartoe mocht besluiten, zulk eën tarief behoort te zijn op basis van het gewicht en niet van de waarde. Bovendien zouden de reeders van Britsche stoomtrawlers moeten garandeeren, dat een tekort in den aanvoer, ontstaan door de uitsluiting van buitenlandsche visch door hen zal worden aangevuld'.. Men meent te weten, dat de Federatie se dert het aannemer, van deze motie haar standpunt niet gewijzigd heeft. Een verklaring van recenter datum van de Nationale Federatie van Vischverkoopers geeft ons een inzicht van het standpunt van dit lichaam. De kleinhandel, zeggen de vischverkoopers geeft er de voorkeur aan, Britsche visch te verkoopen, maar zij willen zekerheid hebben dat er voldoende Eritsche visch wordt aan gevoerd en tegen gunstige prijzen te ver krijgen is. Wie zijn dumpers? De trowlerreeders die den mond vol lieb- over „dumping" zien het feit over het hoofd dat Groot-Brittannie een veel grootere hoe veelheid versche en gezouten visch uitvoert dan invoert en dat de gemiddelde prijs van de uitgevoerde visch veel hooger is dan die van den invoer. Wie dumpen dan: de Noren of de Britten? Wij zouden daarop willen antwoorden: geen van beiden en dat een en ander is te verklaren uit het feit, dat er een tekort is in bepaalde kwaliteiten en soorten van visch in de Britsche vangst en een teveel in den aanvoer van andere soorten op de Brit sche markt is. De cijfers, die een lichte toeneming van Noorsche visch gedurende de laatste maan den vertoonen, zijn waarschijnlijk juist. Ver moedelijk zullen deze importen nog meer toenemen, als gevolg van het gebrek aan bepaalde soorten op de Britsche markt. Het Britsche publiek is geneigd, hieruit de conclusie te trekken, dat de Britsche vis scherij-industrie afneemt en dat de buiten landsche industrie te haren koste bloeit. Dit is onjuist. Buitenlandsche aanvoeren, die in 1930 en 1931 minder dan 1/7 deel uit maakten van den totalen aanvoer, waren minder dan 1/8 in 1932. Alle invoer is ver minderd, als gevolg van de algemeene ver mindering van het verbruik van alle koop waar. Ofschoon Huil een der centra is van de agitatie vóór de tariefsverhooging, wordt er niets gezegd aangaande de afhankelijkheid van de rookers en zouters te Hull van bui tenlandsche aanvoeren ,op sommige tijden van het jaar. Noch is er melding gemaakt van het feit, dat terwijl in 1913 in genoemde haven slechts 1.600.000 cwt. werd aangevoerd, deze hoeveelheid in 1930 was gestegen tot 4.190.000 cwt. Ligt m deze cijfers niet de verklaring op gesloten van de lage prijzen, waardoor zoo wel de buitenlanders als de Britten getrof fen worden? Van deze 4.190.000 cwt. werd slechts 150.000 cwt. gevangen door buiten landsche visschers, waarvan wordt veronder steld, dat zij alléén verantwoordelijk zijn voor de daling der prijzen. Onlangs heeft een vertegenwoordiger van de Nationale Federatie van Vischverkoopers verklaard, dat een groot deel van de door Britsche trawlers aangevoerde visch afkom stig is van ver afgelegen vischgronden en van buitengewoon slechte kwaliteit is. wanneer ze gelost worden. Hij zegt, dat de reeders genoodzaakt zijn, de ver-afgelegen vischgronden op te zoeken, omdat zij geen rekening houdende met de toekomst, com- mercieelen zelfmoord hebben begaan door de nabij-gelegen vischgronden uit te roeien. OPENBARE VERGADERING O.S.P. Heden Donderdagavond wordt door de O.S.P. afd. IJmuiden een openbare vergade ring gehouden in de zaal Flora. Als spreker zal optreden de algemeens voorzitter der O.S.P., de heer P. J. Schmidt uit Amsterdam die tot onderwerp heeft; „Door strijd tot overwinning". „WIJ HEFFEN ONS OF'. Wij maken onze lezers er hiermede op op merkzaam, dat de uitvoering van den Ar beiders Sportbond, waar de revue „Wij hef fen ons op" zal worden vertoond niet heden avond plaats vindt doch a.s. Dondardag- avond. AANVOER NATUURIJS Het Zweedsche stoomschip Mercurius is in de Visschershaven aangekomen met een la ding natuurijs voor de Noorsche Verkoop.-» combinatie.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1