WlSSgHEROJ DE BILT. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: ONTZAGGELIJKE BRAND TE ROTTERDAM. IJ MUI DER COURANT DONDERDAG 19 JANUARI 1933 Schip Van Verm. aankomst Laatste bericht Amazone Midd. Zee 25 Jan. 16 Jan. van Gibraltar Amstelkerk West-Afrika heden 18 Jan. van Havre Alcinous Ned.-Indië 14 Febr. 17 Jan. van Colombo Agamemnon Midd. Zee 17 Jan. te Gandia Aurora Hamburg 22 Jan. Vertrekt 21 Jan. Baarn Chili 12 Jan. van Cristobal Bacchus Midd. Zee 19 Jan. 14 Jan. van Gibraltar. Bodegraven Chili 12 Jan. te Talcahuano Belgian Golf Batóum 19 Jan. 13 Jan. van Gibraltar Boskoop Hamburg 23 Jan. 18 Jan. vertrokken Calypso Savona 25 Jan. 16 Jan. v. Gibraltar Chryssi Rosario 13 Febr. 11 Jan. vertrokken Costa Rica West-Indië 31 Jan. 16 Jan. van Flores. Charter Lythe Buenos Aires 13 Febr. 11 Jan. van Santa Fé Deucalion West-Indië 22 Jan. 1 Jan. van Pto. Barrios Delfland Buenos Aires in lading- Ella Halm Danzig in lading Eifel Santa Fé in lading Flandria Buenos Aires 6 Febr. 15 Jan. van Montevideo. Graig Buenos Aires 18 Jan. 16 Jan. vFinisterre Gotaland Constantza 20 Jan. 14 Jan. van Gibraltar George M. Livanos Santa Fé 14 Febr. 16 Jan. v. Buenos Aires Georgios K. Saliaris Sulina 22 Jan. 6 Jan. van Stamboul Helder Chili 18 Jan. 17 Jan. v. Antwerpen Hercules Bourgas 16 Febr. 13 Jan. te Stamboul Hermes West-Afrika 14 Jan. van Lagos. Chili 16 Jan. van Callao Halle Ned.-Indië 15 Jan. te Tjilatjap. Ioannts Goulandris Buenos Aires 22 Jan. 17 Jan. v. Las Palm as Irene Midd. Zee 16 Jan. van Bari. Johan de Witt Ned.-Indië 31 Jan. 17 Jan. van Perirn Kennemerland Santa Fé 30 Jan. 12 Jan. v. Pernambuco Luneburg Ned.-Indië 10 Febr. 16 Jan. van Perirn Langleemere Santa F 27 Jan. 24 Dec. vertrokken Menes Ned.-Indië 16 Febr. 17 Jan. van Penang. Maasland Rosario 5 Febr. 1 Jan. vertrokken. Mar got Montevideo. 16 Febr. 16 Jan. vertrokken. Menestheus Ned.-Indië 2 Febr. 7 Jan. van Belawan Montferland Beunos Airts in lading. Mamura Curacao 21 Jan. 6 Jan. vertrokken Melampus Hamburg 26 Jan. Vertrekt 21 Jan. Nicos Rosario 5 Febr. 3 Jan. vertrokken Nienburg West-Afrika 7 Jan. van Sapele Orestes Bourgas 17 Jan. van Malta. Orion Hamburg 22 Jan. Vertrekt 21 Jan, Poelau Bras Ned.-Indië 28 Jan. 16 Jan. v. Port Said P. L. M. 27 Melilla 17 Jan. vertrokken Polydorus Ned.-Indië 17 Febr. 16 Jan. te Singapore Paludina Curacao 24 Jan. 28 Dec. vetrrokken Poelau Roebiah Ned.-Indië 18 Jaix. v. Batavia. Perseus Danzig 22 Jan. 17 Jan. vertrokken. Quernmore Braila 17 Jan. te Sulina Rotterdam Baton Rouge 12 Jan. te Aruba. Stentor Ned.-Indië 2" Jan. 16 Jan. van Marseille Stuyvesant West-Indië 26 Jan. 17 Jan. van Madeira. Stella Valencia 15 Jan. te Rotterdam Sneatoix Concepcion 14 Febr. 14 Jan. van Montevideo. Troja West-Indië 7 Jan. van Pto. Bairios. Trier Japan 28 Febr. 17 Jan. van Manilla Tanimbar Ned.-Indië 17 Febr. 14 Jan. van Batavia Telamon West-Indië 4 Febr. 14 Jana v. Pto. Barios Uckermark Ned.-Indië 24 Febr. 10 Jan. van Macassar Ubena Hamburg 17 Jan. 16 Jan. vertrokken. Vera Radcliffe La Plata 7 Febr. 5 Jan. vertrokken Vigor Constantza 22 Jan. 9 Jan. van Stamboul Venezuela Hamburg 22 Jan. Vertrekt 21 Jan. Wagogo Hamburg 24 Jan. Vertrekt 21 Jan. Visschershaven VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMU">PN AANGEKOMEN SCHEPEN. Zweedsch s.s. Mercurius Porgrunn DE VISCHAANVOER TE ABERDEEN. Gedurende de week, eindigende 31 Decem ber werd te Aberdeen aangevoerd 220 ton van IJsland, 190 ton van Faroe, 340 ton van Shetland, 180 ton van Orkney, 250 ton van de Westkust en 820 ton van de Oostkust. VERLOREN GEGAAN. Het met hout beladen Finsche stoomschip Alexa is door stranding nabij Ameland ver loren gegaan. De bemanning is gered dooi de reddingboot Insulinde en te Oostmahorn aan land gebracht. Het schip slaat geheel uit elkander. RUSSISCHE STAATSVLOOT. Als de grootsch opgezette plannen tot uit voer worden gebracht zal de Russische staats vloot in de eerstkomende vijf jaar met 450 schepen worden uitgebreid. Deze schepen zullen een gemiddelden inhoud van 1750 ton krijgen. Niet minder dan veertien nieuwe havens zullen worden aangelegd. Voorts zal te Marianopel worden begonnen met den aanleg van een werf, welke de groot ste van Europa moet worden. Per jaar zal deze werf 28 nieuwe schepen moeten bouwen met een gezamenlijken inhoud van 320.000 ton. De aanleg en inrichting van deze werf zal 184 millioen roebel kosten. BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN NEDERLAND. Zeegat van Goeree. Noord Pampus, Tonnen verlegd. In het Noord Pampus zijn verlegd naar: 51 gr. 49'40" Nb en 4 gr. 2'34" El spitse ton Nom. 3. 51 gr. 49'28" Nb on 4 gr. 3'20" El roode licht boei No. 4. 51 gr. 49'8" Nb en 4 gr. 4'11" El rood drijf - baken No. 5. DUITSCHLAND Noordzee. Ooster Eems. Westerbalg. Ton bijgelegd. O p53 gr. 34'5" Nb en 6 gr. 54'52" El is in de Westerbalg bijgelegd een zwarte spitse ton No. O 9a. ENGELAND. Oostkust. Thames. Edinburgh Channels. Betonning wordt gewijzigd. Ligging lichtbelboei NE Shingles: 51 gr. 32',4 Nb en 1 gr. 14'5 El. Omstreeks 19 Januari a.s. worden de vol gende tonnen van South Edinburgh Chan nel als volgt verlegd: e. De lichtbelboei „NE Shingles" 400 vt. om de SSW. b. De lichtboei „Edingburgh Channels" 800 vt. om de W. c. De spitse ton „No.3 S Edinburgh" 400 vt. om dc W. OPBRENGST HAVENGELDEN De opbrengst der havengelden in Rotter dam is in het afgeloopen jaar belangrijk be neden de raming gebleven en bedroeg 3.89 mill, gulden (raming 4,2 mill.) tegen 4.56 mill, gulden (raming 5,4 mill.) in het voor afgaand jaar. ENGELSCHE TRAWLER IN NOORWEGEN OPGEBRACHT. In Grimsby is bericht ontvangen, dat de te Grimsby thüisbehoorende stoomtrawler Akranes onder de Noorsche kust is aange houden wegens visschen in territoriale wate ren. De trawler werd door een Noorsche ka nonneerboot naar Vardoe opgebracht. Zooals men weet, maakt Noorwegen aan spraak op een limiet van 4 mijl, in tegen stelling met de door de Noordzee-Conventie vastgestelde zóne van drie mijl. VISCH PER LUCHTSCHIP OVER DE ANDES. In de Chileensche wateren gevangen visch wordt thans over de Andes naar verschillen de markten in Argentinië gezonden. De zaak is begonnen met een cadeau-zending. De vraag was zoo groot, dat de Chileensche Na tionale Luchtvaart-Maatschappij om de veer tien dagen een geregelde afvaart in het leven heeft geroepen. De vliegtuigen vervoeren een ton visch per keer. ZEEVOGELS EN STOOKOLIE. Aan het strand op het eiland Wight heeft men 27 doode of stervende zeevogels gevon den, die geheel overdekt waren met stookolie, afkomstig van schepen. De slachtoffers had den met hun snavel getracht zich van de olie te bevrijden, met het gevolg dat ze stikten. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1 05 Griet per 50 K.G. f 27—f 17 Tongen per K.G. f 1.25f 0.90 Groote schol per 50 K.G. f 23 Middelschol per 50 K.G. f 23f 20 Zetschol per 50 K.G. f 23—f 21.50 Kleine schol per 50 K.G. f 27f 17.50 t?Rn v n, -F m f ne scnoi per du xv.i_r. i i Bot per 50 K.G. f 10—f 9 Schar per 50 K.G. f 12.50—f 2.90 Kabeljauw per 125 K.G. f 46f Gullen per 50 K.G. f 14f 5.50 Wijting per 50 K.G. f 5.80—f 3.70 BESOMMINGEN. Motorloggers: Ro 1 f 1230; Sch 95 f 1040; IJm. 204 f 540; KW 175 f 380: KW 163 f 670; KW 167 f 1070; KW 144 f 1720 Stoombcuger: VI 195 f 2250 RADIOVERBINDING MET SCHEPEN De navolgende schepen zijn Donderdag 19 Januari 1933 in radiotelegrafische verbinding met het kuststation Scheveningen Radio. Chr. Huygens, Colombia, Costa Rica, Flan- dria, Indrapoera, Joh. de Witt, Kota Tjandi, Oranje Nassau, Poelau Bras, Sibajak, Van Spilbergen, Statendam ,Stuyvesant. Zeelandia. AANGEKOMEN. 18 Januari: Ylva, ss., Wallvik. Absalon, ss., Leningrad. Astarte, ss., Bremen. Meuse, ms., Parijs. Gaasterland, ss., Bremen. Pollux, ms., Terug uit zee. 19 Januari: Amstelkerk, ss., West-Afrika. Rijnstroom, ss., Leith. VERTROKKEN. 18 Januari: Jantina, ms., Delfzijl. Kwiek, ms., Ronneby. Pollux, ms., Plymouth. Dayrose, ss., Cardiff. Emerald, ss., Cardiff. Trito. ss., Rotterdam. Hoogland, ss., Blyth. Aurora, ss., Hamburg. Nereus, ss., Kopenhagen. Zeelandia, ss., BuenosAires. Rhein, ss., Hamburg. 19 Januari: Urkiola Mendi, ss., Barry-Docks. IJMUIDEN TENTOONSTELLING MISSIE-NAAIKRANS. A.s. Zondag 22 Januari wordt in het St. Fidelispatronaat aan den Willembeetosweg vanwege den Missie-naaikrans St. Elisabeth een tentoonstelling van paramenten, klee- dingstukken en borduurwerk gehouden, door de leden in het afgeloopen jaar vervaardigd. De Missienaaikrans te Vijfhuizen zal op deze tentoonstelling die van 11.3017.30 gehouden wordt, deelnemen. Des avonds 8 uur heeft een uitvoering plaats ten bate der missie, waarin de Tooneel vereeniging „Kunst zij ons Streven" het blijspel „Haar laatste wil" zal opvoeren. BEVERWIJK CETA-BEVER. Het is een verblijdend bericht, dat in dezen moeilijken tijd, waarin vele industrieele ondernemingen het bedrijf hebben moeten stop zetten, een fabriek te Beverwijk zich niet alleen door de moeilijkheden weet heen te slaan, maar tot uitbreiding kan overgaan. De Vereenigde Chemische Fabrieken „Ceta- Bever", die met 40 tot 50 menschen werkt, is bezig haar bedrijf uit te breiden om zich in het in aanbouw zijnde nieuwe fabrieksge- deelte toe te leggen op de fabricatie van een nieuw product, dat zij binnenkort in den handel zal brengen. SANTPOORT „SANTPOORT'S BLOEI". Onlangs deelden we mede, dat de heer Drijver hedenavond voor de leden van boven genoemde vereeniging en verdere belangstel lenden een lezing op natuur-historisch ge bied zou houden en Santpoort's Gemengd Dubbel Kwartet het gesproken woord met eenige zangnummers zou afwisselen. Thans deelt men ons mede,, dat laatstgenoemd kwartet wegens ziekte van een der leden ver hinderd is op te treden. In zijn plaats brengt nu een dubbel mannenkwartet uit IJmuiden- Oost, eveneens onder leiding van Henk Arisz staande, eenige nummers ten gehoore. TURNEN. Op 2 Februari a.s. geeft T.V.S. in „De Weyman" haar eerste uitvoering, waaraan alle afdeelingen medewerken. Het program ma telt dan ook 19 nummers. De kans be staat zelfs, dat de kleuterklasse optreedt. VELSEN DE RECLASSEERINGS- COMMISSIE OPGEHEVEN. GOEDE INSTELLING DOOR BEZUINIGING VERDWENEN. Er zijn van die instellingen, waarvan men weinig hoort, maar die, in stilte werkend, maatschappelijk werk verrichten van buiten gewone beteekenis, die veel leed verzachten en tal van gezinnen op de been houden, die anders wellicht getroffen door de slagen van het noodlot, maatschappelijk ten onder zou den zijn gegaan. Tot zulke instellingen behoort, of beter ge zegd, behoorde de Reclasseeringscommissie van het Centraal Drankweercomité „Behoor de" want sinds eenige dagen is deze nuttige instelling van het tooneel verdwenen, als gevolg van het feit, dat de gemeente het subsidie van het Centraal Drankweercomité ten bedrage van f 250 heeft ingetrokken. Het Centraal Drankweercomité, samenge steld uit diverse geheel onthoudersvereeni- gingen had uit zijn midden eenige personen aangewezen, die de Reclasseeringscommissie vormde. Deze Reclasseeilngscommissie kreeg opdrachten van den reclasseerings-ambte- naar te Haarlem van allerlei aard. Het was haar taak personen die waren veroordeeld wegens openbare dronkenschap of andere misdrijven (bijv. lichte vergrijpen tegen de zeden) op te zoeken, de uitgebreidst mogelij ke inlichtingen omtrent hen en eventueel omtrent hun gezin in te winnen en daarvan mededeelingen te doen aan den reclassee- rings-ambtenaar of ook wel, wanneer het noodig was, aan den verdediger. Menigmaal zijn als gevolg van het onderzoek der Re classeeringscommissie personen, die ten on- Gedeelte der binnenstad in gevaar. Croof bedrijfsgebouw geheel verwoest. Mist bemoeilijkte de blassching. In den afgeloopen nacht omstreeks twaalf uur is een ernstige brand uitgebroken in het gebouw van de firma Kramer en Roeder, handel in ijzerwaren en gereedschappen, ge vestigd aan den Middensteiger te Rotterdam. Het pand bestaande uit een grooten winkel met magazijn- en kantoorlokalen en vijf ver diepingen hoog, strekt zich met het aangren zende pakhuis uit over een diepte van onge veer 150 Meter. Het staat in een zeer dicht be bouwd gedeelte. Onmiddellijk naast dit pand is gevestigd het groote modemagazijn van Esders, terwijl zich aan de achterzijde o.a. bevinden de houtopslag van de firma van dei- Hoeven en de tabaksfabriek van Koch en Co. Een nachtwaker van Esders bemerkte den brand het eerst, doordat hij brandlucht rook en waarschuwde de brandweer die da delijk met groote materiaal uitrukte hetgeen ook noodig "was, want in een ommezien had zich in het gebouw van de firma Kramer en Roeders een geweldig vuur ontwikkeld. Het duurde eenigen tijd, mede gevolg van den zwaren mist, vóór men. precies wist, waar het vuur het hevigst woedde. Doch toen men die wetenschap had, schoot men daarmede nog niet veel op, want inmiddels had het vuur zich met grooté snelheid over nagenoeg- het geheele gebouw uitgebreid. Niet minder dan 7 motorspuiten en 2 drijvende spuiten, benevens een groot aantal slangenwagens namen aan de blussching deel zoodat er met meer dan 30 stralen gewerkt werd. Het vuur raasde door de verdiepingen van het hooge gebouw. Omstreeks 1 uur stortte de zolder in en herhaaldelijk kwamen kleine ontploffin gen voor, die er op wezen welk een groote hoeveelheid brandbaar materiaal er in deze zaak opgeslagen was. De brandweer concen treerde haar grootste macht op het behoud van het pand der firma Esders, dat korten tijd geleden nieuw gebouwd is. Te omstreeks half twee mocht men zeggen dat de brand weer daarin zou slagen, ofschoon nog een uiterst gevaarlijke vonkenregen door den vrij krachtigen wind in de richting van de gebouwen aan de Hoofdsteeg werd gestuwd. Het was toen nog niet te zeggen hoeveel opslagplaatsen en pakhuizen in het binnenter rein door het vuur zouden worden vernield. De voorgevel hield zich tegen de oplekkende vlammen kranig. Men kon reeds zien, dat er van wat achter dien gevel stond niet veel meer over zou blijven. Brandweerlieden gewond. De brandweer had niet alleen een uiterst moeilijke maar ook een gevaarlijke taak. Een. vijftal brandweerlieden liep vrij ernstige snij- wonden op bij de pogingen om door de brand gangen tusschen de verschillende perceelen de vuurhaarden te naderen. Bij deze pogin gen moest de brandweer herhaaldelijk voor de vuurmassa's wijken. Te omstreeks kwart voor twee verminderde het vuur aan de voorzijde zoodat de naastliggende gebouwen gespaax-d konden blijven, maar aan de ach terzijde en miden in dit complex woedde de brand nog met groote hevigheid voort. Omstreeks 2 uur kon de brandweer zeg gen, dat het groote gebouw van Esders ge spaard was. Urenlang heeft men moeten vechten om het zoo ver te krijgen. De hoofd leiding van de blussching berustte bij hoofd man Keeman die door verschilleixde hoofd lieden terzijde werd gestaan. De brand heeft zoo n geweldigen omvang genomen doordat het vuur ontstaan is midden in het blok waar men aanvankelijk niet bij kon komen. Omstreeks twaalf uur ontdekten verschil lende brandweerlieden vrijwel gelijktijdig eiixdelijk waar de brand woedde. Het pak huis waar de brand ontstaan is, is een hoog gebouw van vief verdiepingeix waarin ook zeer veel rubber was opgeslagen, is totaal vei-loren gegaan. Omstreeks 1 uur stortte het met donderend geraas is. Met groot materiaal bestreden. Om het vuur te kunnen bestrijden, werden slangen geleid door de huizen en over de daken van de Hoofdsteeg, door huizen en over daken van den Middensteiger en via de panden aan den Toerijsttuin. Al het groot materiaal van de Rotterdamsche brandweer was opgekomen. Er werkten'zes motorspuiten twee drijvende spuiten die in de Nieuwe Ha ven waren gelegd en een achttal slangenwa gens. De machinale ladderwagen was opge steld en ook daar vanaf werd gewerkt. Op die manier wist men den braöa in te sluiten en van dat moment was het de kwestie den brand tot het pakhuis te beperken. Twee an dere pakhuizen werden eveneens door het vuur aangetast en ernstig beschadigd. Men slaagde er echter in het vuur hier te blus- schen. Een groot geluk mag het heeten, dat men de omringende panden in deze oude stadswijk waar alle huizen vlak tegen elkaar aangebouwd zijn, heeft weten te behouden, de omringende winkels, woningen en pakhui zen, waardoor de slangen zijn gelegd, hebben alle zeer veel waterschade geleden. Om kwart voor drie duurde de blussching nog onver-: minderd voort. Nauwkeurig nagaan, hoe groot de schade is, kan men nog niet. Er ste gen vanmorgen nog voortdurend vlammen uit het midden van het blok op en dikke rookwolken maken het overzicht uiterst moeilijk. Het pand van de firma Kramer en Roeder is aan de achtei-zijde totaal vernield, terwijl aan de voorzijde de drie bovenste etages zijn weggebrand. Het groote pakhuis aan de achterzijde waar de brand is ontstaan is geheel ingestort. rechte van een misdrijf verdacht, werden uit de gevangenis gehouden; menigmaal zijn menschen. die als gevolg van maatschappe lijke omstandigheden van het rechte pad wa ren afgedwaald, aan werk geholpen, zoodat ze nadat hen eventueel een voorwaardelijke straf was opgelegd, bevrijd van verkeerde neigingen, in de maatschappij konden terug- keeren. Het is meer dan eens voorgekomen, dat menschen, die door de hulp der Reclas seeringscommissie aan werk waren geholpen, zonder deze hulp ten laste van Maatschap pelijk Hulnbetoon zouden zijn gekomen. Waaruit valt af te leiden, dat de bezuiniging, verkregen door het intrekken van het ge meentesubsidie van het Centraal Drankweer comité, dat de vrij gerixxge onkosten der Re classeeringscommissie dekte, inderdaad geen bezuiniging is doch de gemeente integen deel geld zal kosten. Deze dagen vond een bespreking plaats tusschen de Reclasseeringscommissie en af gevaardigden van het C. D. C. waar de situa tie, geschapen door de intrekking van het gemeentesubsidie besproken werd. Ofschoon de zaak van alle kanten bekeken werd, bleef er niet anders over, dan de commissie op te heffen. De opheffing van deze nuttige instelling is ten zeerste te betreuren, en uit meer dan één oogpunt zou het van belang zijn hen, die zich vrijwillig en onbaatzuchtig aan dit werk hebben gegeven in de gelegenheid te stellen hun taak wederom op te vatten. Het geen met weinig kosten te bewerkstelligen is. DE SCHAATSSPORT. Veel Itefhehb en op de baan. KLEINE ONGEVALLEN. Ondanks dat er tot nu toe niet veel meel is geweest dan een lichte vorst kunnen de liefhebbers van de schaatssport in onze ge meente hun hart ophalen. Zondag werd er reeds gereden op de baan in den polder en Maandag werd ook de baan van de IJsclub „Vélsen" nabij Velserbeek voor de leden open gesteld. Gsiteravond is op de baan van de ijsclub voor het eerst bij kunstlicht gereden. De baan was goed verlicht en daar het ijs ook in vrij goede conditie was, beter dan men eigenlijk verwacht had, hebben velen geno ten. Buitengewoon druk was het er niet om dat het bestuur ten gerieve van de leden den entrée-prijs voor niet-leden tamelijk hoog had gesteld. Werd het schaatsfestijn op deze baan voor heen steeds opgeluisterd met muziek van een draaiorgel, thans heeft het bestuur door een der radio-centrales een installatie voor versterkte gramofoonmuziek doen aanbren gen. Een kerncollectie platen, alle vroolijke muzieknummers wei*kte mede, om de stem ming er in te houden. Zoowel op de baan in den polder als op die van de ijsclub waren leden van de Eerste Hulpbrigade van het Roode Kruis voor eventueele hulpverleening aanwezig. Op de baan in den polder kwamen eenige kleine ongevallen voor, doordat er eenige rijders en rijdsters door het ijs zakten. Eén meisje uit Velsen-Noord, dat bij het ongeval eenigszins in de verdrukking was gekomen werd nadat zij eerst op de baan wat van den schrik was bekomen, door de zorgen van het Roode Kruis per auto naar de ouderlijke woning overgebracht. Ook eenige jongens, die gevallen waren, werden per auto naar huis gebracht, meldt: Hoogste barometerstand 780.5 m.M. te So- dankyla (Finland). Laagste barometerstand 749.1 m.M. te Sey- disfjord. en voorspelt: zwakken tot matigen, Zuidelijken tot Zuid- Oostelijken wind, nevelig tot betrokken, wei nig of geen neerslag, temperatuur om het vriespunt in het Zuiden en Westen. In het Noord-Oosten lichte vorst. Barometer Hedenmorgen 9 uur 759 m.M. (Veranderlijk) Neiging; Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren Laagste hedeix nacht Hoogste heden Opgaaf: Magazijn 'T BRILLENHUIS, Kanaalstraat 83 IJmuiden 36 F. 32 F. 34 F. HET COLLEGE VAN B. EN W. DE VERDEELING DER WERKZAAMHEDEN VAN DEN AFGETREDEN WETHOUDER. Naar wij vernemen zijn de werkzaamheden van den Wethouder voor Gas en Water en Onderwijs door B. en W. als volgt verdeeld: Burgemeester: Onderwijs en Brandweer. Wethouder Dunnebier: Gasbedrijf en wa terleiding. Voorzitter Commissie van bijstand voor onderwijszaken: de Burgemeester. Voorzitter Commissie van bijstand voor Gas en Water: J. C. Dunnebier. FILMVERTOONING Dinsdag 24 Januari zal in het gebouw voor Christ. Belangen aan de Meervlietstraat een filmvertooning worden gegeven ten bate van de reclasseeringsinstelling „Het Hoogeland" te Beekbergen. Vertoond wordt de film getiteld „Het Hoo geland", waardoor men tracht weer te geven het werk dat door deze instelling verricht wordt onder de ontslagen gevangenen. AANBESTEDING Gisteren is door den architect den heer N. ten Broeke aanbesteed het wederopbouwen van de onlangs door brand vernielde garage van de firma Zwier in de de Rijpstraat. Er waren 12 biljetten ingeleverd, als volgt: J. Lindhout f 5660, fa. P. Heere f 6123. P. Min f 6500, D. van der Plas f 5885, P. Yupido f 5675, Gebr. Weber f 6497, P. Vei-schoor f 5432.10, Joh. de Waard f 5884, Ommering en Boeree f 7399, J. Stolk f 7440, Chr. van Heyst f 6299. M. Roland f 6993. Het werk is gegund aan den laagsten in schrijver den heer P. Verschoor. HOOFDPRIJZEN DER STAATSLOTERIJ. f 10001568 5184. f 400 4058 4806 5490 9808. f 200 f 11742 14521 16869 18974. f 100 1759 2284 4510 11713 11795 12454 17769 19487 19587.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2