HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJK e.O.' Vijftien jaar geleden Visscherij-Snufjes 18e 'JAARGANG No. 69 ZATERDAG 21 JANUAR11933 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 p'us 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKenncmerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel moer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.bij algeheele invaliditeit; ƒ600.bij overlijden; ƒ400.bij een hand, voet of oog; 250.- verlies van bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 200u.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-# tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. De vrije man Het is u bekend dat op het moment lang duren die dingen nooit een zekere generaal von Schleicher als rijkskanselier aan het hoofd der Duitsche regeering staat. Deze oude ijzervreter, omgeven door de stokoude ijzer vreters von Hindenburg, von Mackensen en aanverwante zielen, heeft in een bijeenkomst van den Rijksstrijdersbond Kyffhauser ge zegd: .,In Duitschland geldt sinds oeroude tij den het recht, een wapen te dragen, als het recht van den vrijen manIk beschouw den algemeenen dienstplicht als het belangrijk ste te bereiken doelOnder de bescher ming van het leger heeft Duitschland een reeks van gelukkige vredesjaren beleefd". Ik heb deze drie zinnen met aandoening- gelezen, en ben erover gaan nadenken. Waar voor ik mijn excuses maak. De kracht dei- overtuiging van de meeste menschen is im mers juist gebaseerd op het feit, dat zij zorg vuldig nalaten over zulke redevoeringen na te denken. Het is zoo onaangenaam. Aange zien zij niet nadenken, regeeren over hen de generaals von Schleicher. Nu, ik misdroeg mij dan weer, en dacht na beginnend met den eersten zin. Tot en met 1916 heb ik nimmer een wapen ge dragen. Het is verboden voor een burger, hetgeen u als een vrijheidsbelemmering kunt beschouwen. Maar ik deed dat niet. Ik voelde geenerlei behoefte aan het dragen van een wapen, en verlangde er nimmer naar. Ande ren schenen dit evenmin te doen. In 1916 beval de Nederlandsche staat mij, in dienst te gaan, en stond mij tegelijkertijd toe, een wapen te dragen. Volgens generaal von Schleicher werd ik dus op dat oogenblik pas een vrij man. Het duurde twee jaar en vier maanden, en was een wonderlijke erva ring, uit vrijheids-oogpunt bezien. Ik mocht niet meer mijn beroep uitoefenen, ik mocht niet meer opstaan, eten, uit wandelen gaan, op een fiets stappen, naar bed gaan en eeni- ge duizenden andere dingen doen, wanneer ik dat verkoos. Men beval mij daarentegen in de houding te gaan staan en te salueeren voor allerlei lieden. Men beval mij te exerceeren, te schieten en op de maat van een oempa's- orkest zwijgend urenlang te marcheeren. Men beval mij voortdurend en allerlei. Tenslotte beval men mij, anderen te bevelen. Teneinde mijn schleicheriaansche vrijheid afdoende te symboliseeren, gaf men mij op een goeden dag kamerarrest. Enzoovoorts. Het wonderlijke is, dat ik in dien tijd geen oogenblik besefte dat ik, door het mij gege ven recht een wapen te dragen, een vrij man was geworden. Integendeel wilde het mij voor komen, dat het tegendeel het geval was. Ook in die jaren verviel ik namelijk reeds in de hinderlijke fout, zelf na te denken. Thans leert mij generaal von Schleicher, dat ik alleen in die twee jaar en vier maanden een vrij man ben geweest. Want toen ik op 11 November 1913 werd losgelaten uit de vrijheid, mocht ik geen wapen meer dragen. Het had, in zijn goedigsten vorm (de salon-sabel) mij altijd gehinderd in het loopen, en ik was zeer verheugd ervan verlost te zijn. Mijn lotge- nooten schenen er net zoo over te denken. Zoo ziet u maar weer, tot welke gruwelijke misverstanden het nadenken leidt. Toen wij de Vrijheid verlieten waren wij blij, en dach ten dat het de Dwang was geweest! Hoesgos- mogelijk. Generaal von Schleicher weet het beter, daarom koppelt hij den „vrijen man" uit zijn eerste zin dan ook direct aan den „algemee nen dienstplicht" in zijn tweede, na herin nerd te hebben aan „oeroude tijden". Zooals u weet werd de dienstplicht omstreeks 1800 pas uitgevonden en voor het eerst toege past, en niet eens in Duitschland, maar in Frankrijk, door Napoleon I. Gij zoudt dus zoo zeggen, nietwaarhalt meneer Pas op, of u gaat ook nadenken, en dat is niet de bedoeling. Niet denken, meneer. Hoera, me neer! Hoera, en nog eens hoera. Da's genoeg. Immer feste druf! Iemand die denkt, dat isnou ja, da's een idealist". En dit woord wordt door de meeste menschen als een leelfjk scheldwoord beschouwd min stens: als een hoon. Niettemin weer vervallend in mijn hard nekkige fout, herlees ik des ijzervreters derde zin en schiet in den lach. „Onder de bescher ming van zijn leger heeft Duitschland een reeks vair gelukkige vredesjaren beleefd". Precies. Wat zegt de eenvoudige burger daar op: „Nou is dat leger er niet meer, en kijk het nou 'es een ellendige boel wezen. Dus moeten we weer zoo'n leger hebben, en we moeten er allmaal in, elk met een wapen, dus als vrij man" Wat zeg ik daarentegen? „Onder de „bescherming" van zijn leger is Duitschland in de oorlogsellende geraakt, millioenen van zijn flinkste jonge kerels zijn afgeslacht, millioenen voor het leven verminkt, honderdduizenden in krankzinni gengestichten beland, en de huidige janboel in de wereld is het gevolg van al die „be scherming" van „vrije mannen". Zoo ziet u de nare gevolgen van nadenken. Ge wordt het oneens met niemand minder dan generaal von Schleicher. Rijkskanselier van Duitschland! Wacht er u dus voor. Moge mijn droef voorbeeld u een leering zijn. Ik snak niet eens meer naar het wapen (in dezen tijd liefst een gasbommetje, of een ba- cillencultuurtjc-in-étui) dat mij tot een vrij man zou maken, in het kader van den oerouden algemeenen dienstplicht De Franschen en de Engelschen schijnen nogal boos te zijn over generaal von Schlei cher's rede. Dat komt van al dat nadenken. Het bederft je goede humeur ook. Waar be moeien we ons mee? Straks worden we alle maal als vrije mannen afgeslacht. Hoera! Leve den oertijd, het nieuwe ideaal! R. P. IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. DE HOUDING VAN DEN VISCHHANDEL. In een Vrijdagmorgen door de IJmuider Vischliandelsvereeniging gehouden ledenver gadering werd de toestand, geschapen dooi de staking ernstig onder de oogen gezien. Ten opzichte van de visch van trawlers, waarvan de reeders de eischen der IJmuider Federatie hebben ingewilligd en die door leden van deze organisatie gelost mochten worden werd besloten deze visch, als tot nu toe niet te koopen. OOK DE ZEELIEDEN WENSCHEN GECOMBINEERD TE VERGADEREN. Naar wij vernemen heeft een vijftigtal Christelijk georganiseerde zeelieden een schriftelijk verzoek bij hun bestuur ingediend om gecombineerd te vergaderen met de zee lieden der IJmuider Federatie. RECORD-OMZET TE HULL. Gedurende het vorig jaar bedroeg de visch- aanvoer te Huil 4.370.560 cwts, waarmede een nieuw record werd bereikt. De omzet was 47.877 cwts. meer dan in 1931. De opbrengst verminderde echter met 147.434. De aanvoer der buitenlandsche visschervaartuigen, die van boven genoemd totaalcijfer begrepen is bedroeg slechts 1/3 van die van 1931. Opgemerkt dient te worden, dat in Huil geen enkele trawler door de buitenlandsche concurrentie is opgelegd. Het loon der visch- lossers is dezer dagen met 2 s. 3 d. per dag- verlaagd. DE TARANA NAAR FRANKRIJK VERKOCHT? Naar wij vernemen, is het thans zoo. goed als zeker, dat de grootste en modernste trawler der Nederlandsche vloot de te Rot terdam gebouwde en thuisbehoorende motor trawler Tarana naar Frankrijk is verkocht. Weliswaar is de koop nog niet definitief, maar het contract kan elk oogenblik getee- kend worden. De Tarana, die een aantal reizen op onze haven heeft gemaakt, is voorzien van een 880 P.K. Burmeister en Wain motor. De af metingen bedragen 45.90 x 7.45 x 4.15 M. Het schip trok bij zijn- eerste bezoek in de Visschershaven de algemeene aandacht. AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 21 JANUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „De opgaande Zon", 8 uur. Luxor Sound Theater: Mata-Hari, gepro longeerd. 2.30, 7 en 9.15 uur. Cinema Palace: „De zwarte Huzaar". Op het tooneel: Marion and Irma, plastische gymnastiek, 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Das Schone Aben- teuer". Op het tooneel: Maximiliaan Truzzi,- koning der jongleurs. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 22 JANUARI Stadsschouwburg: Opvoering van „De Ro zenkrans". 8 uur. Schouwburg Jansweg: „In ieder huwelijk" 8.15 uur. Rembrandt Theater: „Naar de Koppen snellers van Zuid-Amerika". 11.30 uur. Gem. Concertgebouw: Concert H. O. V. 2.30 uur. Bioscoopvoorstellingen 's middags en des avonds. MAANDAG 23 JANUARI Bioscoopvoorstellingen. SPEELTUINVEREENIGING „DE MOERBERG" Men verzoekt ons van het volgende mel ding te willen maken; Zooals bij vqlen bekend is, heeft boven genoemde vereeniging van B. en W. de be schikking gekregen over het terrein, gelegen bij school J. in Nieuw-IJmuiden. Het bestuur is hierna direct aan het werk gegaan, om op dit terrein ten spoedigste den speeltuin in orde te maken. Reeds zijn verschillende speelwerktuigen besteld en men hoopt binnen niet al te langen tijd, een rustige speelplaats voor de kinderen te hebben. Vele bewoners van Nieuw-IJmuiden zijn ai als lid tot de vereeniging toegetreden. Maar zal alles goede slagen, en de speeltuin worden ingericht, zoo het bestuur dat gaarne wenscht, dan is er hulp, ja nog veel hulp noodig. Daartoe doet het bestuur middels ons blad een beroep op hen die zich tot dus ver nog niet als lid hebben opgegeven, dit alsnog te doen. Om financieele redenen be hoeft dit voor niemand een bezwaar te zijn, daar het lidmaatschap slechts 25 cents per maand, per gezin kost. Hiervoor hebben dan alle kinderen uit bet gezin ten allen tijde toegang tot den speeltuin. HERM. v. d. WIELE Jr. f Gisteren is hier plotseling overleden de heer Herm. v. d. Wiele Jr., in leven kapitein op de sleepboot Nestor van Bureau Wijs muller. De overledene stond vroeger in dienst bij de sleepdienst-maatschappij „IJmuiden" doch hij trad in Januari 1920, toen Bureau Wijsmuller het kantoor te IJmuiden opende in zijn dienst en kreeg da delijk het commando over de sleepboot Sim- son. Toen deze sleepboot verkocht werd kreeg hij de sleepboot Nestor als kapitein en sedert dien heeft hij op die boot gevaren. De overledene was wat men noemt een „weer bare kerel", die door zijn actief en joviaal op treden de achting van zijn directie, van zijn collega's en van zijn ondergeschikten wist te verwerven. Het meest was hij in zijn element als er voor de sleepbooten bergingswerk te doen was en nog bij het dichtmaken van de P. C. Hooft te Amsterdam was hij druk in de weer. Herm. van der Wiele was een broer van den bekenden kapitein „Nannie" van der Wielé, die 19 December 1919 bij het reddingswerk van twee bij Esmond gestrande Duitsche lichters verdronk. De teraardebestelling zal a.s. Dinsdag op de Alg'. Begraafplaats alhier geschieden. Uit rouwbetoon waait op het directiege bouw de vlag halfstok. H. O. V. Op het Volksconcert, hetwelk a.s. Zon dagmiddag half drie in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem door de Haarlem- sclie Orkest Vereeniging gegeven wordt, zal onder leiding van den dirigent Frits Schuur man uitgevoerd worden: Wagenaar's Ouver ture Cyrano de Bergerac, Ouverture Tann- hauser, fragmenten uit „La Damnation de Faust" van Berliez, terwijl Jacob Bijster zijn concert voor klavier met orkestbegeleiding zal voordragen CONCINERE HERV. KERKKOOR. Op Dinsdagavond 24 Januari a.s. hopen de Christ. Muziekclub Concinere, dirigent de heer D. Klut en het Hervormd Kerkkoor, dirigente mej. C. van Hevst in de gymnastiek zaal van de Julianaschool (Engelmundus- weg) een feestconcert te geven ter gelegen heid van hun beider 10-iarig bestaan. De opbrengst van dit jubileums-concert zal tengoede komen aan het bouwfonds voor de nieuw te bouwen Hervormde kerk te IJanui- den-Oost. Men heeft zich ten doel gesteld hiervoor nog dit jaar de verdere noodzakelijke bouw kosten te dekken Het programma dat rijk gevarieerd is, ver meldt o.m. voor het orkest: Mendelsssohn's Hochzeitsmarsch, Ouverture Zauberflöte en het concert van Joseph Haydn voor hobo met orkestbegeleiding (solist de heer D. Klut Jr.) Het kerkkoor zal ten gèhoore brengen het Gloria uit Haydn's Theresien-Messe, een koor uit „De Schöpfung", het oratorium van denzelfden componist en een compositie van Weiss, Storm op het Meer", de laatste nummers met begeleiding van Concinere. Ds. Wildschut zal den avond openen en sluiten. BUITENLANDSCHE TRAWLERS IN GRIMSBY. In de eerste week van Januari kwamen in Grimsby acht trawlers van vreemde nationa liteit binnen, n.l. 7 IJslanders en 1 Duitsche. Een te Reykjavik thuisbehoorende trawler voerde 1400 kisten visch aan. VELSEN FEESTAVOND SOLI DEO GLORIA. Het Christelijk Gemengd koor Soli Deo Gloria té Velsen-Noord, directeur de heer S. Wiersma, heeft gemeend de herdenking van het één-jarig bestaan der vereeniging op eenigszins feestelijke wijze te moeten vieren en had daartoe Vrijdag een propaganda- avond belegd in de turnzaal der Chr. School „Uw Koninkrijk kome" aan de Langeveld- straat. De zaal was flink met belangstellenden be zet toen de voorzitter, de heer D. Pel, den avond inleidde met gemeenschappelijk zin gen van gezang 345 1 en 2 uit Joh. de Heers Zangbundel, waarna hij een kort overzicht gaf van het ontstaan der vereeniging, welke allereerst door den heer Koelmans en thans gedurende een vijftal maanden door direc teur Wiersma geleid werd. De verslagen van secretaresse en penning meester esse werden door het auditorium met instemming ontvangen. Zij lieten aan duide lijkheid niets te wenschen over. We vermel den eenige feiten er uit. Soli Deo Gloria werd op 13 Januari vorig jaar opgericht met 32 leden en is thans tot een koor met- bijna 40 zangers en zangeres sen uitgegroeid. Reeds vele malen was in Velsen-Noord gepoogd een eigen koor op te richten, maar steeds waren deze ensembles na korten tijd zacht en kalm verdwenen. Bij Soli Deo Gloria laat zich dit echter beter aanzien. De rekening der penningmeesteresse sloot met een batig saldo van f 3.46 en zeer wei nig contributie-schuld. Het koor heeft daarna enkele nummers onder directeur Wiersma's suggestieve leiding doen hooren, waarvan Beethoven's composi tie De Heem'len roemen en De Avondklokken van Abt mij zeer wel konden voldoen. Er schuilt goed amteriaal onder inzonder heid tusschen alten en tenoren. Ook het bas- register paste zich aan het geheel beschaafd aan. De sopranen had ik nog wat vrijer uit willen hooren zingen, doch daar kwam wel licht nog wat plankenkoorts bij. in ieder geval een koor, waarmee zeer ze ker iets te bereiken valt. Het instrumentaal gedeelte van het pro gramma moest wegens omstandigheden ver vallen. Hiervoor in de plaats trad het gemengd dubbel kwartet „Onder Ons" uit IJmuiden- Oost op, dat met Lentelied en Molenaars dochter veel succes oogstte. Er werd over 't algemeen zeer forsch ge zongen en vooral de mannenstemmen domi neerden weer, iets waarvoor zij zich wel mo gen hoeden. Want juist in het fijne van kwartetzang vallen kleinigheden als deze spoedig op. Het Molenaarsdochtertje van O. Koop ver wierf een extra bijvalsbetuiging voor dit nog jeugdige ensemble. De rest van den avond werd doorgebracht met voordrachten en vrijwillige kwartetten- wedstrijden, welke laatste we maar met den mantel der liefde zullen bedekken. :t Was een feestavond en het goedgestem- de publiek heeft zich ongetwijfeld geamu seerd. W. Krant en- knipsels uit 1918. Brusselsche vrouwen hebben een betooging gehouden tegen de aangekondigde plannen tot belastingverhooging der regeering De Broqueville. 21 Januari 1918. Levensmiddelenvoorziening. Het antwoord van minister Posthuma op het aj dieting sv er slag der Tweede Kamer is verschenen. Hierin lezen we, dat het vast staat dut ge durende het eerste half jaar van 1918 de geldigheidsduur van de broodkaart niet kan zoorden ingekort. De eierenproductie dreigt zeer onbevredigend te zijndaar wegens ge brek aan voedsel een nog dagelijksche af slachting van het pluimvee noodzakelijk is. De minister stélt voor, opdat langs goedkoopen weg in de behoefte aan vleesch wordt voor- -■'en. dat wekelijks aan de vleeschfabrieken 1000 varkens van 50 K.G. slachtgewicht ge leverd zullen word,en en het vleesch, ver mengd met 90 pCt. vleesch van jonge run deren. tol eenheidsworstovereenkomstig met de z.g. Plockworst zal worden ver werkt, die voor distributie in aanmerking komt. CVI De één z'n dood is den ander z'n brood Kijkt u maar eens rondom de Visschers haven. Daar liggen door de staking laat ik zeggen een kleine honderd trawlers „dood" aan den eenen kant, aan den anderen kant komen loggers en een enkele beuger met mooie besommingen, profiteerende van de doode of althans stuiptrekkende trawlervloot. Kijkt u maar eens aan de Noordzijde van de vischhal; daar rollen de auto's en spoor wagons volgeladen met visch afkomstig uit Denemarken en Duitschland af en aan, om de taak van de buiten bedrijf gestelde IJmui- densche vloot over te nemen. De Deensche kotters blijven weg, maar de Deensche auto's weten zoo goed den weg naar IJmuiden te vinden, dat liet op de Deensche, Duitsche en Nederlandsche heirbanen wel moet dave ren van het geraas van de zware lastwagens. Het is werkelijk niet gering wat er deze dagen over de landgrenzen in ons land wordt ingevoerd. In IJmuiden bedroeg de opbrengst van de consignatievisch de eerste vier dagen van deze weer 23.500.van welk bedrag zeker het grootste gedeelte naar Esbjerg vloeit, waar visschers en vischkoopers wel in hun vuistje zullen lachen om die staking in IJmuiden. Welk een aandeel deze consignatie zendingen in den totalen omzet aan onze markt hebben kan ik niet beter demonstree- ren dan met u te vertellen, dat de 28 log gers en 7 stoombeugers, die in deze vier dagen voor den wal kwamen voor een bedrag van 33.700.— aanvoerden, dus weinig meer dan de opbrengst der „gestuurde" visch. Met dezen aanvoer kan de binnenlandsche handel het voorloopig wel redden. „Er hoeft wat mij betreft, nooit méér visch te komen", heb ik een binnenlandsche handelaar hooren zeggen. Maar de exporteurs zitten in zak en asch, want voor hen is de kous nagenoeg af. Want de IJmuider Vischhandelvereeniging had geen succes 'met haar tot de regeering gericht verzoek, de bepalingen inzake de ult- voercertificaten tot het einde der staking op te schorten. Het is toch een malle geschiedenis. Deze certificaten zijn ingesteld om het trawler- visscherijbedrijf te steunen. En nu liggen de trawlers in de haven en valt er niets te steunen. Men zou zoo zeggen, dat nu deze papiertjes toch geen doel hebben, we ze tijdelijk wel kunnen missen; Maar in den Haag dacht men er even anders over. De Vischhandelarenvereeniging had tevergeefs geadresseerd en de exporteur moe t-nu maar visch van de lqggers en de beugers aan z'n buitenlandsche afnemers zenden. Ja, straks kan hij het ook met de visch van de Urker botters probeeren. Want op Urk is de vrede geteekend. Was het in IJmuiden ook maar zoover. PIETERMAN. SANTPOORT „SANTPOORT'S BLOEI'-AVOND. In „Zomerlust" had „Santpoort's Bloei" met medewerking van den heer J. Drijver en een dubbelmannenkwartet uit IJmuiden- Oost een populair wetenschappelijken en ont spanningsavond georganiseerd, waarvoor de belangstelling bevredigend kon worden ge noemd. Na een woord van welkom gesproken te hebben, memoreerde de voorzitter van „Santpoort's Bloei", wat de vereeniging al zoo in den loop van haar bestaan tot stand had gebracht en wat zij in de toekomst nog hoopte te doen. Krachtig wekte hij op het ledental nog te vergroolen. Hierna sprak de heer Drijver over „De Vo gelrijkdom van Kennemerland". Van ouds, aldus spr.: is Kennemerland bekend om zijn natuurschoon. Men zou zelfs kunnen zeggen, dat het natuurschoon zijn stempel gedrukt heeft op de geschiedenis dezer streek, want zonder deze natuurweelde had Kennemer land niet zijn edelen gehad, geen vertegen woordigers uit den gegoeden middenstand en zouden thans de forensen er zich niet toe voelen aangetrokken. Het natuurschoon is echter sterk achter uit gegaan. Dat zegt mij vooral het bekende werk „Het zegepralend Kennemerland". De grootste veranderingen dateeren uit de laat ste jaren, vooral in de laatste jaren. Spr. denkt speciaal aan de Breesaap. Toch wil ik nog niet klagen aldus spr., want er rest ons nog veel schoons. Ik hoop echter van harte, dat de overheid zich de groote beteekenis van natuurschoon bewust zal zijn, want voor een plaats als de onze is natuurschoon een eer ste vereischte om tot grooten bloei te komen. Hierna liet spr. de aanwezigen aan de hand van prachtige lantaarnplaatjes foto's van den- bekenden natuur-historicus Burdet iets van den vogelrijkdom van Kennemerland zien. Op buitengewoon on derhoudende wijze vertelde de heer Drijver tal van aardige bijzonderheden uit het leven van spreeuw, lijster, nachtegaal, mees, win terkoninkje. roodborstje, koekoek, grauwe klauwier, ijsvogel enz. Juist door de wiize van vertellen boeide de heer Driiver zoo en bleek, met welk een ei'oote liefde hii ziin onderwerp behandelde. We zhn er van ove^u'^d dat onze natuurrn,r»nende r>^ai'c-,TQ"ent veel van I die li°fde on de hooft bracht en daardoor het dnoi dat hh en ..Santnoort's B'oei" zich gesteld hadden, be- re'kt is geworden. Henk Arisz zong met zijn kwartet een vier tal nummers. Vooral met „Abendstandchen" had hij veel succes. Dit werd ook inderdaad mooi gezongen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1