HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN. BEVERWUIC e.Q IJSCENEUCTEN IN EN OM VELSEN. T8e JAARGANG No. 70 MAANDAG 23 JAN. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2Yi cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE; P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 1—3 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodi'g. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. De vischliandcl en het conflict Zooals wij in ons blad van Zaterdag reeds hebben gemeld, heeft de vischhandel zijn houding niet gewijzigd. Er zal dus geen visch van de Irene gekocht worden. Ook de Anxster- damsche kooplieden, die eveneens in een in Hotel Willem Barendsz gehouden vergadering den stand van zaken hebben besproken, heb ben besloten geen visch van de Irene te koo- pen. Er heerscht nog steeds groote ontstem ming onder de vischkoopers over het feit. dat de IJmuider Federatie den vischhandel dooi de staking der vischknechts in het conflict betrokken heeft. Het gevolg hiervan is. dat de vischhandel zich aan den kant der reeders •heeft geplaatst. Zoo werd o.a. besloten dat, indien de IJmuider Federatie mocht overgaan tot het lossen der loggers, ook deze visch niet zal worden gekocht. Men weet dat de regeering het verzoek van de IJmuider vischhandelvereeniging tot tijde lijke opheffing van de bepalingen omtrent uxt- voercertificaten van de hand heeft gewezen. Wij vernamen, dat de Vischhandelvereeniging desondanks niet bij de pakken zal gaan neer zitten doch alsnog pogingen in het werk zal stellen, deze maatregelen, die door de staking overbodig zijn geworden en die tot gevolg- hebben, dat de exporteuren zoo goed als geen zaken meer kunnen doen, tijdelijk buiten wer king gesteld te krijgen. De klanten ongerust Eenïge vischhandelaren hebben de onder vinding opgedaan, dat sommige hunner afne mers de meening zijn toegedaan als zoude er tijdens de staking geen visch meer worden aangevoerd en de visch, die zij thans van hun leveranciers uit IJmuiden toegezonden krijgen geen versch aangevoerde, doch koelhuis-visch is Dat dit geenszins het geval is heeft men in het laatste Visscherij-Snufje kunnen lezen. Hierin werd een totaal van 28 loggers ge noemd voor de eerste vier dagen. Voor de ge- heele week bedroeg dit aantal ongeveer 45, waaruit blijkt, dat er nog heel wat visch aan de markt komt. Er mag dan wel eenige schaarschte zijn aan bepaalde soorten, maar desondanks is de toestand van dien aard, dat er geen vrees behoeft te bestaan, dat er voor het binnenland de komende dagen een tekort te duchten is. Bovendien zijn er nóg de con signaties uit Denemarken en Duitschland om een incidenteel tekort aan te vullen. De Christelijke Bond en de IJmuider Federatie. De beide bij liet conflict betrokken werkne mersorganisaties, de Christelijke Bond en de IJmuider Federatie staan thans feller dan ooit tegenover elkaar. Men weet, dat de sa menwerking verbroken is, omdat de Christe lijke Bond met den eiseh der IJmuider Fede ratie inzake het in de vaart brengen van een bepaald aantal trawlers niet accoord ging. Sindsdien is er -niet alleen van geen samen werking meer sprake, doch is het tot een pamfletten-oorlog gekomen, waarin beide par tijen elkaar „de waarheid zeggen". Dinsdagmiddag 3 uur vindt er in Thalia weer een vergadering plaats, belegd door de IJmuider Federatie. Deze vergadering is toe gankelijk voor alle bij het conflict betrokken arbeiders en het bestuur der IJmuider Fede ratie had dat van den Christelijken Bond uit- genoodigd mede „achter de groene tafel" te komen. Genoemd bestuur zal daaraan, gezien de dingen die gebeurd zijn, niet voldoen. Een aantal leden van den Christelijken Bond had tot het bestuur van dien bond het verzoek gericht, een gecombineerde vergade ring uit te schrijven met de zeelieden der IJmuider Federatie. Het antwoord op dit ver zoek kan men lezen in een strooibiljet. „We hebben tegenover hen ons standpunt uiteen gezet, waarom wij er niet aan kunnen den ken, op deze gedachten in te gaan", aldus het bestuur. „Velen trokken daarop hun verzoek in. Zoolang Brandsteder weigert, om over uw contract te gaan spreken, helpt vergaderen niets. Daar komt bij, dat het Brandsteder is, die geweigerd heeft met ons te praten in het bijzijn van den Rijksbemiddelaar. Wij passen er voor, om onderdanige dienaars van Musso lini te worden. Wilt gij dat wel zijn, zeelieden? Ga dan naar hun vergadering. Is eigen vrij heid, eigen zelfstandigheid u lief, ga er dan niet heen". Inzake de Irene heeft de Christelijke Bond besloten dezen trawler, waarmede de IJmuide: Federatie een contract heeft afgesloten, niet te lossen. De reeders Ook dë rëeders hebben wederom vergaderd Zij zullen den gang van zaken kalm afwach ten en geen pogingen doen, trawlers bemand met leden van den Christelijken Bond naar zee te zenden. CREMATIE MR. J. B. RE1NDERS. Onder zeer groote belangstelling heeft Zaterdagmiddag in het ciematorium op Westerveld de crematie plaats gehad van het stoffelijk overschot van Mr. J. B. Rein- ders, directeur van het kantoor IJmuiden. der N.V. Twentsche Bank, overleden té Bloemendaal. Aanwezig waren de he eren Jhr. F. Teding van Berkhout Jr. en J. A. van Daa- len, directeuren van 't kantoor Haarlem der N.V. Twentsche Bank, de heer N. Stoel, directeur van het kantoor IJmuiden, vel schillende directeuren van andere bijkan toren, o.a. de heer C. Ritsema te Bloemen daal. G. J. Droste Jr., voorzitter der Ka mer van Koophandel en Fabrieken te Kaar lem: C. Oud, directeur van het Staats- visschersliavenbedrijf alhier; K. II. Tuse- nius, directeur der N.V. Vereenigde Ijsfa brieken; W. A. 'Dolleman, notaris; W. H. Arends, directeur der N.V. Vereenigde Steenkolenhandel; L. Poortenaar, directeur- der N.V. IJmuider Stores; P. J. Bakker, Duitsche vice-consul alhier; G. D. Duyckinck Sander, oud-directeur der ge meentelijke visscherij school alhier; C. van Voorst Jr., namens het bestuur der IJmui der Vischhandel Vereeniging; Dr. L. S. Limborgh Meyer, directeur van den gemeen telijken geneeskundigen dienst te Velsen; P. Heere, voorzitter der af deeling IJmuiden van den Nederl. Aannemers Bond; G. J. Warmelixik, ingenieur bij het P. E. N. te Bloemendaal, het personeel van de beide kantoren der Twentsche Bank alhier enz. Namens de loge Kennemerland der Vrij metselaars heeft Dr. v. d. Schatte Olivier als voorzittend meester woorden van dank gesproken en drie fitte rozen op de kist ge legd, als symbolen van wijsheid, kracht en schoonheid, waarna de heer J. C. Dirks als voorzittend meester van het kapittel der hoogere gradien te Haarlem sprak, die zeide, dat de overledene een lichtend spoor nalaat. Spr. legde drie roode rozen op de kist, als symbolen van geloof, hoop en liefde. Een zwager van den overledene, Mr. A. S. Miedema, directeur der Haarlemsche Hypo theekbank, zeide, dat meerderen zeker gaarne uiting zouden, willen geven aan wat er in lien omging. Maar gedachtig aan den eenvoud van den overledene, zou spr. alleen den overledene herdenken. Mr. Miedema herdacht; hoe de overledene na voltooiing zijner studiën naar Indië ging, maar reeds na een jaar met een geschokte gezondheid nioast terugkeeren. Ook zijn verwachtingen warén gebroken, doch. hij heeft zich weder opgericht en zijn idealen hervonden. De zelfstandige jaren te Winterswijk waren de gloriejareii van.zijn leven,, om der wille van zijn kinderen heeft hij zich echter naar het Westen verplaatst en hier een werkkring gevonden. Waar hij arbeidde, vond hij niets dan vriendschap, omdat in hem niets was dan zachtheid. Thans is op 50-jarigen leef tijd dit mooie, gave leven afgesloten. Spr. zeide, dat hem door den heer N. Le venkamp,. directeur der Twentsche Bank te Haarlem, die tot zijn spijt niet aanwezig- kon zijn, was verzocht te getuigen, hoe deze den overledene als werker had gewaar deerd. Tenslotte herdacht spr. den overledene als man en vader en als diep religieus niensch. De schoonvader van den overledene ge tuigde van de groote liefde, welke men voor den overledene had. Nadat de kist was gedaald onder orgel spel, heeft de zoon dank gezegd voor de groóte belangstelling. Er was een groote schat van bloemen en er waren ook velen uit Winterswijk geko men waar de overledene vele jaren heeft gearbeid. DE WERKLOOSHEID. Hedenmorgen stonden bij den gemeentelij ken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemiddeling ingeschreven 918 werk- loozen tegen 912 in de vorige week. Voor de 3 bij den dienst aangesloten gemeenten waren de cijfers: Beverwijk 449 (vorige week 456). Wijk aan Duin 294 (298) en Heemskerk 175 (158). Hardrijden en zwieren. Het kwik in den thermometer een paar graden onder nul, een getemperd Oosten windje en een winterzonnetje, dat zooveel kracht bezit, dat we ons er lekker in kun nen koesten, en ops er over verheugen, dat Koning Thialf is gekomen om de wateren te verstijven. Op zulk een dag als gisteren laten we zonder traan in het oog het bruine monster met rust en treuren we er niet om, dat rood witte leeuwen of blauw-witte vogels geen puntjes kunhen winnen. Niet de voetbal, neen de schaats was koning. Het was een ideale dag voor de schaat- senrijders gisteren. En deze hebben ook in Velsen volop geatften. Velsen is een "«ter-arme gemeente. Zon deren we. het Noorcjzeekanaal' en de zeehavens die immers toch npoit bereden kunnen wor den, uit, dan houden we eenige slootjes over. Geen kanalen, geen grachten; er was tot voor eenige jaren alléén de Jan Gij zeilvaart voor de. Santpoortenaren en de Wijkeroogers trok ken naar Beverwijk. Alleen als het heel hard en heel lang gevroren had, bood Kanaal B een uitstekende gelegenheid. Vele jaren ge leden hebben de IJmuidexraren op den werk- put van de Haringhaven gereden, maar dat is slechts een enkele winter geweest. Toen kwam de polder: Daar bleef de een of anderen whiter eens een strook grond on der water. Er kwam vorst en vóórdat in kanalen en slooten het ijs sterk genoeg was kon er hier gereden worden En sindsdien liet men het land opzettelijk onderloopen. hetgeën met heel weinig moeite mogelijk was. Velsen had een ijsbaan, vele Hectaren groot, wel wat afgelegen maar men deed het er mee omdat er niets anders was. Het was „de" ijsbaan, vooral voor IJmuiden. Een vijftal jaren geleden werd begonnen met de kunstbaaa nabij Velserbeek. De idyl lisch gelegen weide, ingesloten door dichte bosschen pompte men onder water en ander maal werd het ijsoppervlakte in onze ge meente uitgebreid. Zooals IJmuiden des zomers Westwaarts naar het strand trekt, om te genieten van de heerlijke zeekoelte en het frissche bad, zoo trok het gisteren Oostwaarts om te ge nieten van de edele, sport op het gladde ijs en de niet minder gladde ijzers. Niet bij honderden, neen bij duizenden, te voet, per fiets, met taxi's trok ieder, die in het bezit was van een paar schaatsen er op uit. De baan in den polder lokte verreweg de meeste rijders tot zich. De nieuwe weg was op de spitsuren zwart van menschen en de mannen aan de controle hadden geen han den genoeg om hun klanten te bedienen. De ruime banen waren dan ook spoedig overvol. Op de gezellige baan bij Velserbeek was het minder druk. Dit baantje is het dorado voor kinderen en ook voor degenen, die nog niet al te vast op de schaatsen staan. Verder zag men ook hier rijders van allerlei slag, kunst rijders, krullensnijders, sierlijk over het ijs zwevende paartjes en hardrijders op echte Noren. Als oud-Fries ben je licht geneigd verge lijkingen te maken met de ijssport in Fries land en de ijssport hier. En dan kom je aller eerst tot de conclusie, dat men hier met min der tevreden is dan ginds. Is een Fries niet eerder in z'n nopjes voordat hij een langen tocht kan maken, hier stelt men zich gaarne tevreden met een baan als die bij Velserbeek. Waarom? Dit zit alléén in den stijl van rijden. De Fries met z'n lange rechte halen wil voor uit, zoo hard hij kan, zoo ver hij kan. Hier zwiert men gaarne breed-uit, zijn er zelfs rij ders en rijdsters, die zich een geheelen mid dag kunnen vermaken op eenige vierkante meters ijs, al draaiende, al zwierende, naar links, naar rechts, vooruit en zoo mogelijk ook achteruit. De rijders op de rond-geslepen schaats hebben het in Friesland niet prettig, vooral AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 23 JANUARI Stadsschouwburg: Abonn.voorstelling: Vóór Zonsondergang. 8 uur. Luxor Sound Theater: Mata-Hari, gepro longeerd. 8.15 uur. Cinema Palace: „De zwarte Huzaar". Op het tooneel: Marion and Irma, plastische gymnastiek. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Das Schone Aben- teuer". Op het tooneel: Maximiliaan Truzzi, koning der jongleurs. 7 en 9.15 uur. DINSDAG 24 JANUARI Stadsschouwburg: Gem. Volksvoorstelling Amor in de Pastorie, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. „AI doende leert men' niet wanneer ze op een druk bereden ijsbaan het durven te bestaan, dwars over de baan te zweven. Dat bezorgt hen menig onvriende lijke opmerking, zoo niet nog meer. Maar wij in Velsen, we verheugen er ons thans in, dat we zoo'n mooie groote baan hebben in den polder en zoo'n gezellig baan tje bij Velserbeek, waar je bovendien des avonds in het schijnsel van een flinke elec- trïsche verlichting naar hartelust kunt be oefenen die heerlijke sport, die zoovele land- genooten op binnen- en buitenlandsche ba nen lauweren heeft doen oogsten. Laten we maar herinneren aan den befaamden Jaap Eden en nu weer van der Scheer, die in Davos zoo schitterend heeft gereden. Er is bovendien volop muziek, voortge bracht door een keurige collectie gramofoon- platen, waarvan er nochtans één is die de bezoekers liever niet hooren,n.l. die welke het bekende lied laat hooren: „Aju, wij moeten elkander groeten" en die het sein is, dat de baan gesloten wordt. Schaatsenrijden is een heerlijke, gezonde sport. En bij de jeugd nog des te meer ge liefd, omdat ze er nog al eens eenige vrije middagen aan te danken heeft-. En de ouderen? Is het geen mooie gelegenheid om eens de zorgen van den dag te vergeten? S. B. VELSER ZWEMVEREENIGING (V. Z. V.) De Velser Zwem-Vereeniging heeft zich thans met de volgende circulaire tot de in gezetenen onzer gemeente en van Beverwijk gewend, voorzien van een inteekenbiljet voor een te platsen 3 1/2 pet. Obligatieleening, groot f 7000. „Zooals bekend mag worden geachtheeft de Velser Zwem-Veresniging (V.Z.V.). het plan opgevat, behoudens goedkeuring van de plannen door Z.Ex. de Minister van Wa terstaat,. in het Spuikanaal ten N.W. van de Noordërsluis een Zweminrichting met daar aan -verbonden Strandbad te exploiteeren. Het behoeft geen betoog dat aan een zwem school waar men onder deskundigen leidinj en toezicht regelmatig gedurende 'de zomer- maandexi kan zwexnmexi in onze gemeexite met haar circa 43.000 inwoners exi omlig gende gemeenten, groote behoefte bestaat. Daarixi eeriïgermate te voorzien is het doel van de Velser Zwem-Ver éeniging. Hoewel bescheiden van opzet, zal de in richting toch van voldoende afmeting zijn, n.l. 2 instructie bassins elk van 25 x 10 M. xnet eexi diepte varieerende vaxi 0.60 M. tot 1.50 M. en eerx bassin voor geoefenden met een wateroppervlak vaxi 50 x 20 M. Ruim 80'kleedkamertjes en 2 ruime ge meenschappelijke kleedkamers zullexx naar oxxze meening vooi'loopig voldoende zijn om in de behoefte te voorzien. Het ligt in de bedoeling het tex-rein ge- legexx binnen de kleedkamertjes, groot 50 x 30 M., tot strandbad in te richten en verdere attractie aan het bad te verbinden. De toegarxgsprijzen zullen zoodanig laag kunnen worden gesteld (vaxdeerende van8 tot 20 ct. en bij abonnement zelfs aanmer kelijk lager), dat practisch gesproken, ieder in de gelegenheid zal zijn de inrichting te bezoeken. Ook voor scholieren zal tijd worden inge ruimd om tegen zeer billijke tarieven te zwemmen, terwijl onder deskundige leiding zwemlessen zullen worden gegeven, waarvoor tegen redelijken prijs (f 1.25) leskaarten zul len worden verstrekt. Teneinde het benoodigde kapitaal (ca. f 7000) bijeen te brengen besloot de V. Z. V. daartoe een geldleening aan te gaan, ver deeld in obligaties van f 10 en f 25 rentende 3 pet. 's jaars, op de vs^rwaai'den, vermeld op nevenstaand formulier. De exploitatie-mogelijkheid van het ge projecteerde plan is serieus door deskurxdigen bekeken en er is alle reden aan te nemen dat deze inx-ichting rendabel is te xnaken, vooral daar de stichtingskosten betrekkelijk laag zijn te noemen. Van alle zijden werd instemming met dt plannen betuigd. De burgemeester oxizer gemeente Zijn Ed. Achtbax*e Mr. F. L. J. E. Rambonnet, heeft zich bereid vex-klaard als eere-voorzitter in ons Comité zitting te nemen en dr. L. S. Limborg Meijer, gemeentearts, heeft zich bereid verklaard als medisch adviseur onzer vereeniging op te treden. Behoudens tijdige goedkeuring als boven bedoeld, hopen wij het komende zwemseizoen 1933, de inrichting reeds in gebruik te stel len! Hoofdzaak is daarbij, dat voor het ver- eischte bedrag in zoo kort mogelijken tijd wordt ingeschreven. D.w.z. men verbixxdt zich het bedrag, waarvoor men heeft ingeschreven alleen-dan te storten,, wanneer men zekerheid heeft dat het plan wordt uitgevoerd. Is het nog noodig u, zwemliefhebbers aan te sporen, onze plannen krachtig te steunen? Vermeld dient nog te worden, dat houders van abonnementen bovendien een korting genieten van 2 pet. van het bedrag waarvoor men obligaties heeft genomen. Rekent men daarbij bovendien de rente ad 3 pet. dan zal daardoor de prijs per bad tot een minimum worden gereduceerd! Onze leden-propagandisten zijn gaarne bereid u alle verdere gewenschte inlichtin gen omtrent plannen, tarieven enz. te ver strekken. En nu aan u de daad opdat eindelijk een reeds lang gekoesterde wensch in vervulling zal gaan!" Hopen we dat het plain van V. Z* V* met succes bekroond mag .worden* CONCERT MANNENKOOR „DE EENDRACHT". JAAP STOTIJN ALS SOLIST. Het Mannenkoor „De Eexxdracht", dat nog slechts een tweetal jaren bestaat heeft met het Zaterdagavond iix het gebouw „Concor dia" gegeven concert haar eerste officieele uitvoering geox-ganiseerd. Reeds meermalen had het aan verschillende avonden zijxi vo cale medewerking verleend. De voorname solist van dit concert, welke het bestuur in den persoon van den heer Sto tijn gevonden had. was voor het publiek blijkbaar geen reden om nu eens in groote getale op te komen en de zaal was. toen de voorzitter den heer Meijer, de aanwezigen een woord van welkom toeriep, slecht bezet. Het mannenkoor heeft met het tweetal oude bekenden, De Ruïne en Omhoog, veel applaus geoogst. Directeur van Dijk heeft zijn zangers goed in de hand, leidt met veel muzikalen smaak en kan met het voorhan den vocale .materiaal, dat over het geheel genomen bevredigend van klank is, zeer ze ker xxog veel bei-eiken. Met veel toewijding heeft men na de pauze nog een aantal gees telijke liederen ten gehoore gebracht. Het voorafgaande Aan den Vrede was zoo wel qua tekst, muziek als uitvoering (met be geleidend hoog koper orkest) vrij primitief en kon ons maar matig yoldoen. Bij al het goede, dat er gepresteerd werd, moet ons toch dit ééne van het hart: dat het ensemble, dat zijn répertoire verdienstelijk uitvoert nochtans wel wat al te veel in ge makkelijke herhaling vervalt. Veel was zui vere liedertaf elstiji. Wanneer men zijn kracht te exclusief in het zoetelijke blijft zoeken, zou het publiek daarvan, vrees ik, wel eens oververzadigd kunnen raken. Dat het mannenkoor ons in staat stelde dezen avond als medewerker Jaap Stotijn, de alom bekende solo-hoboïst van het Residen- tie-orkest te beluisteren,.is iets waarvoor het publiek het bestuur niet dankbaar 'genoeg kan zijn. Stotijn, kunstenaar Dei Gratia, heeft zijn auditorium weer eens in verrukking ge bracht door zijn spel. Wij weten x;eeds van te voren, dat wanneer Stotijn speelt, men iets volmaakts te hooren krijgt- Dit spel is vaxi een zoo volstrekte immaterieele schoonheid, zoo «verfijnd als men slechts vaxx. dezen vir tuoos kent. Josef Haydn's C-dur Konzert en .de Schot- schfc tafex-eelen van Godard brachten de toe- hoordex's in zulk een applaus-stemrning, dat men nog een toegift in den vornx van een Gavotte van Kronko wist af te dwingexx. De dochter van den virtuoos; nxej. Ellen gard Stotijn, begeleidde hem slagvaai'dig aan het klavier. Ter verhooging van de feeststemming en ter afwisseling met den hoboist, had men den heer P. Cloeck uit Beverwijk uitgenoo- digd een serie levensliedjes ten beste te wil len geven. De heer Cloeck virxg zijn optreden aan met zeer terecht zijn excuus te maken voor dit uit den toon vallen op zulk een avond. Afge zien van zijn geestig en gezellig repertoire, heeft hij, wellicht mede nairxens velen, een wenk in de goede richting aan het bestuur gegeven. Of KUNST óf kunst. W. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Gedurende de week van 8 tot en met 14 Januari 1933 deden zich in deze gemeente 2 gevallen van febris typhoïdea. 4 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphtexüe voor. CHRIST. GEREF. KERK. Vrijdagavond 8 uur zal in de Christ. Ge- ref. Kerk een buitengewone weekdiemst wox-den gehouden. In dezen dienst hoopt als voorganger op te treden Ds. H. Velema te Drachten. DE BETALINGSREGELING OP DE GROENTENMARKT. Naar wij vernemen zijn er plannen in voor bereiding tot reorganisatie van de thans op de groentenmarkt geldende betalingsvoor waarden. De R.K. Kleinhandelarenvex-eenl- ging St. Petrus zal deze aangelegenheid a.s. Dinsdagavond in het K.S.A.-gebouw in een spoedeischende vergadering met haar leden behandelen. De Vereeniging van Max-ktkoop- lieden „Handelsbelangen" vergadert over dit onderwerp a.s. Donderdag. BEVERWIJK IJSVERMAAK. De talrijke liefhebbers van het ijsvermaak hebben Zaterdag en Zondag met volle teu gen kunnen genieten. De ijsbaan achter het gemeentelijk sportpark, gelegen in het centrum, heeft eenige duizenden bezoe kers getrokken en tot laat in den avond zwierden de rijders erx rijdsters over de baan. Ook op de slooten en plassen in de omge ving werd druk gereden, hoewel het ijs lang niet altijd betrouwbaar was. Op de ring vaart van den Zuidwijkermeerpolder was een goede baan afgezet, waarvan eveneens een druk gebruik werd gemaakt. Een ander gedeelte van de schaatsenrijders trok naar Uitgeest, waar op het meer een prachtige L>aan was aangelegd,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1