DE BILT. SCHEEPVAARTBIItlCHTEN [Spoorwegongeluk bij Haarlem. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: PRACHT IJSBAAN GEOPEND op de Velser Fortgrachten IJMUIDER COURANT WOENSDAG 25 JANUARI 1933 Schip Verm. aankomst Amazone Alcinous Agamemnon Anversoise Arabistan Amstelkerk Baarn Bodegraven Bugsee Calypso Chryssi Charterhythe Clio Coruna Cardita Delfland Ella Halm Ei fel Erato Ebani Flandria George M. Livanos Georgios K. Saliaris Helder Hercules Hermes Haarlem Halle He be Ioannis Goulandris Irene Johan de Witt Kennemerland Luneburg Langleemere Laura Lauro Me nes Maasland Margot Menesrheus Montferland Mamura Melampus Maria Stathatos Marne Munkfors Nicos Nienburg Orestes Poelau Bras P. L. M. 27 Polydorus Paludina Poelau Roebiah Perseus Quernmore Rotterdam Rhea Sneaton Svarton Troja Trier Tanimbar Tel am on Uc kerm ark Vera Radcliffe Vigor Venus Midd. Zee Ned.-Indië Midd. Zee Hornielo Londen Hamburg Chili Chili Gdynia Savona Rosario Buenos Aires Bourgas Bilbao Curacao Buenos Aires Danzig Rosario Oporto West-Afrika Buenos Aires Santa Fé Sulina Chili Bourgas West-Afrika Chili Ned.-Indië Venetië Buenos Aires Midd. Zee Ned.-Indië Santa F Buenos Aires Ned.-Indië Rosario Montevideo. Ned.-Indië Buenos Aires Curacao Hamburg Buenos Aires Parijs Skoghall Rosario West-Afrika Bourgas Ned.-Indië Melilla Ned.-Indië Curacao Ned.-Indië Danzig Braila Baton Rouge Piraeus Concepcion Oxclösund Wcst-Indië Japan Ned.-Indië West-Indië Ned.-Indië La Plata Constantza Palermo 25 Jan. 14 Febr. 29 Jan. 23 Jan. 25 Jan. 27 Jan. 27 Jan. 25 Jan. 13 Febr. 13 Febr. 12 Febr. 26 Jan. 25 Jan. heden 24 Jan. 17 Febr. heden 15 Maart 22 Jan. 3 Febr. 31 Jan. 30 Jan. 10 Febr. 27 Jan. 16 Febr. 5 Febr. 16 Febr. 2 Febr. 25 Jan. 26 Jan. heden heden 2 Febr. 28 Jan. 24 Jan. 17 Febr. 24 Jan. heden 4 Febr. 2 Febr. 20 Febr. 28 Febr. 17 Febr. 4 Febr. 7 Febr. 27 Jan. 29 Jan. Laatste bericht 24 Jan. v. Dungeness. 24 Jan. van Perim 23 Jan. van Gibratlar 17 Jan. van Gibraltar 24 Jan. vertrokken Vertrekt 26 Janè 12 Jan. van Cristobal 19 Jan. van Antofagasta 24 J^n. vertrokken 22 Jan. te Rotterdam 11 Jan. vertrokken 11 Jan. van Santa Fé 22 Jan. te Constantza in lading 4 Jan. vertrokken. in lading' 21 Jan. vertrokken 20 Jan. vertrokken 24 Jan. v. Dungeness. 17 Jan. van Las Palmas 23 Jan. v. Pernambuco 16 Jan. v. Buenos Aires 17 Jan. van Gibraltar 19 Jan. te Hamburg. 23 Jan. van Constantza 21 Jan. van Dakar. 16 Jan. van Callao 19 Jan. van Macassar. 22 Jan. vertrokken 17 Jan. v. Las Palmas 23 Jan. van Algiers. 21 Jan. van Port Said. 21 Jan. van St. Vincent. 21 Jan. van Port Said. 13 Jan. van St. Vincent. in lading 21 Jan. te Colombo. 1 Jan. vertrokken. 16 Jan. vertrokken. 21 Jan. van Port Said. 25 Jan. vertrokken 23 Jan. te Vlaardingen. 25 Jan. van Bremen, in lading 22 Jan. van Rouaan. 23 Jan. vertrokken 3 Jan. vertrokken 21 Jan. van Sp. Guinea 23 Jan. van Gibraltar. 22 Jan. van Gibraltar. 17 Jan. vertrokken 22 Jan. van Penang 18 Jan. te Hamburg. 22 Jan. van Sabang 22 Jan. van Stettin 23 Jan. van Malta 12 Jan. te Aruba. 23 Jan. vertrokken 14 Jan. van Montevideo, in lading 7 Jan. van Pto. Barrios. 17 Jan. van Manilla 21 Jan. van Penang. 14 Jana v. Pto. Barios 21 Jan. van Batavia 5 Jan. vertrokken 19 Jan. van Gibraltar 21 Jan. van Cadix. BERGLOON VOOR EEN STAATSSCHIP. Het gold vrijwel als internationale regel, dat het verleenen van hulp aan schepen in nood door marineschepen en rijksvaartuigen geen aanspraak gaf op berg- en hulploon. Daarom trekt op het oogenblik een door den Deenschen staat ingestelde vordering op dat gebied de algemeene aandacht. Op 21 November 1931 ving het Deensche politievaartuig Islands Falk in de wateren rond IJsland een bericht op, dat de Engelsche stoomtrawler Vindelecia in nood verkeerde. De kruiser ging met volle kracht naar de plaats van het ongeval. Door middel van vuuraketten werd verbinding met den traw ler verkregen, waarna de trawler op sleep touw genomen werd. Nadat de tros gebroken was en opnieuw een verbinding" tot stand werd gebracht kwam de sleep in de Vogel baai voor anker. De trawler bleek niet te kunnen manoeuvreerenomdat een staal draad in de schroef geraakt was. Het Deensche Ministerie van Marine stelde als eigenaresse van den politiekruiser, een eisch tot betaling van 50.000 Kronen hulp- loon in bij het IJslandsche gerecht. De reede- rij van den trawler weigerde te betalen om dat naar internationaal recht of gebruik een staatsvaartuig nimmer aanspraak op betaling kan maken. De reederij van den trawler, die op 4000 Pd. St. waarde getaxeerd werd, is veroordeeld tot betaling van 35000 Kronen bergloon en 1000 Kr. gerechtskosten. Tegen dit vonnis heeft de reederij direct hooger beroep aangeteekend. Met belangstelling wordt in scheepvaart- kringen naar den afloop van dit proces uitge zien. BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN. IJselmeer. Enkhuizen. Licht ontstoken. Het licht op den dijk beSW Enkhuizen is ontstoken. Het is een groen-rood-wit onderbroken licht, elke 3 sec. helder 2.5 sec., lichtbron acetyleen, lichtsterkte 0.01,0.02 en 0.05 een heden, gemiddelde zichtbaar wit 4 zm. Hoogte lichtbron boven IJselmeerpeil 8 m. Het licht schijnt wit plm. 2 gr. ter weerszijden van de koerslijn door de geul door het Slijk dus plm. 15 gr.19 gr.), groen aan de E zijde en rood aan de W zijde der geul. Wester Schelde, Licht Groenendijk tijdelijk gewijzigd. Op plm. 51 gr. 22',4 Nb en 2 gr. 2' El schijnt het hooge licht van Groenendijk tijdelijk wit vast. Loodswezen. Winterbetonning. De zwarte lichtboei No. 13 Texeislroom, R.Z.H.S. lichtboeien Inschot-Blauw^lenk en is. 2, 3, 7 en 12 yiiereede, roode lichtboeien Nos. zwarte lichtboeien Nos. 8, 13, 15 en 16 Blauwe Slenk zijn vervangen door winterbetonning. (Loodswezen). Engeland, Oostkust. Op plm. 55 gr. 7' Nb en 1 gr. 29' W1 is de bel van den lichttoren van East Pier ver vangen door een diafoon, gevende elke 30 sec. een groep van 3 stooten. Naar plm. 55 gr. 7',4 Nb en 1 gr. 29'.7 Wl. 1.43 cables 141 gr. van het hooge geleidelicht, plm. 0-35 cable 141 gr. van de oude ligging, is verplaatst het lage geleidelicht van Blyth. De kleur is gewijzigd van wit- in groen. De kleur van het hooge licht op 1.45 cables 321 gr. is eveneens gewijzigd van wit in groen, BESOMMINGEN. Motorloggers: KW 56 f 720; KW 108 f 830; KW 114 f 850; Sch. 89 f 940; Sch. 135 f 780; Stoombeuger: VI. 85 f 810. MARKTPRIJZEN Tarbot per K.G. f 1 Griet per 50 K.G. f 33—16.50 Tongen per K.G. f 1301 Groote schol per 50 K.G. f 13 Middelschol per 50 K.G. f 1817 Zetschol per 50 K.G. f 21.50—18 Kleine schol per 50 K.G. f 258.50 Bot per 50 K.G. f 98 Schar per 50 K.G. f 11—7 Kleine schelvisch per 50 K.G. f 16 Kabeljauw per 125 K.G. f 5234 Wijting per 50 K.G. f 16.50—8.50 AANGEKOMEN SCHEPEN 24 Januari: Ousel, s.s. Liverpool The Countess s.s. Llamelly Perseus s.s. Stettin Wagogo s.s. Hamburg Ella Halm s.s. Danzlg 25 Januari: Amazone s.s. Lissabon Arabistan s.s. London. VERTROKKEN SCHEPEN 24 Januari: Vigra s.s. Bergen Cabourg s.s. Rotterdam St. Annaland s.s. Blyth Eugenia M. Goulandris s.s. New Castle. Liri m.s. Barry Britsun s.s. Rosario Borthwick s.s. Leith Mavis s.s. Londen Boskoop s.s. Curacao. Vliestroom s.s. Huil 25 Januari: Lingestroom s.s. Londen. Wallonna s.s. Rotterdam. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De volgende schepen zijn heden in radio- telegrafische verbinding met kuststation Scheveningen-Radio Chr. Huygens, Flandria, Houtman, Indra- poera, Joh. v. Olaenbarnevelt, Joh. de Witt, Klipfontein, Kota Napan, Kcta Tjandi, Mar- nix v. St. Aldegonde, Poulau Btas, Poulau Laut, Poulau Roebiah. Rietfontein, Sibajak, Tasman, Veendam, Zeelandia. .1Vier wagens van twee treinen op één plaats ontspoord. Geen persoonlijke ongelukken, wel veel materieele schade. IJMUIDEN VERKEERSONGEVAL. Dinsdag heeft op den hoek Koninginne wegWilhelminakade en de Prinsenstraat een botsing plaats gehad tusschen !n auto bus, bestuurd door S. en een uit de Prinsen straat komende vrachtauto, bestuurd door v.d. M. De botsing was zeer hevig. De autobus werd ernstig beschadigd en moest uit den dienst worden genomen. Tegen v.d. M. werd procesverbaal opgemaakt. VELSEN HARDRIJDERIJ OP DE IJSBAAN BIJ VELSERBEEK. Op bovengenoemde baan zal Donderdag- een hardrijderij worden gehouden voor man nen. Het is te hopen dat er een flink aan tal inschrijvers komen. In dat geval zal het ongetwijfeld een mooie wedstrijd worden. BEVERWIJK TURNTJITVOERING „HERCULES". Voor een groot aantal belangstellenden gaf de Christelijke Gymnastiekvereeniging „Her cules" in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw een uitstekend geslaagde uitvoering. Na de algemeene opmarsch der verscheidene af- deelingen sprak Ds. C. M. Krijger een ope ningswoord, die er zijn voldoening over uit sprak, dat hij thans ook eens in de gelegen heid was de resultaten van de lichamelijke ontwikkeling te mogen aanschouwen na zoo dikwijls die van de geestelijke ontwikkeling in dit gebouw te hebben geconstateerd. Spr beschouwde vervolgens de juiste verhouding tusschen Christendom en sportbeoefening, er daarbij op wijzende tot welke ontzettende gevolgen de sportverdwazing kan leiden. „Hercules" beoogt ook in de sport den veili- gen middenweg te propageeren, d.w.z. de vereeniging wenscht een open oog te hebben voor de waarde der lichamelijke ontwikke ling, met vermijding van alle excessen. Haar werk zal gebaseerd zijn op het schriftwoord: een gezond lichaam is een tempel Gods. Nadat Ds. Krijger tenslotte nog had mede gedeeld, dat op deze uitvoering voor de eerste maal de adspirantenafdeeling zou optreden, werd onder bekwame leiding van den direc teur, den heer C. Nieuweweg met de afwer king van het'gelukkig niet overladen pro gramma een aanvang gemaakt. Over het algemeen viel in het werk van Hercules een belangrijke vooruitgang te con stateeren, wat in de eerste plaats toe te schrijven is aan de deskundige leiding, waar onder de vereeniging zich gesteld heeft. Zoowel uit de keuze der leerstof als uit de wijze van uitvoering trad daarvan de groote beeekenis herhaalde malen aan het licht, scherper omlijnd nog wellicht door het feit, dat Hercules eigenlijk nog in haar prille jeugd is, terwijl vele har er leden tevoren nimmer de tumsport beoefenden. De jongens- en meisjesafdeelingen openden het programma resp. met lange banken en huppelen en springen. De jongens beoefen den daarna met groote animo het .bok- en paardspringen, waarna de dames bewegings- gymnastiek gaven. Vooral dit laatste was een goed nummer, waarmede veel succes werd geoogst. Een aardig bedacht intermezzo, ge vormd door nieuwe leden, die zich voor de eerste maal aan de hoogbrug waagden gaf aanleiding tot groote vroolijkheid. Deze af wisseling van het gewone turnprogramma werd een daverend succes en was bovendien niet verstoken van propagandistische waarde. Na de pauze tuimden de heeren aan het hoogrek en ook hier was vooruitgang te be speuren. Voorts bevatte het programma nog brugturnen-dames, spelen der jongens, springen heeren en tenslotte knotsoefenin gen meisjes. Plet publiek heeft de verrich tingen van Hercules met groote aandacht ge volgd en heeft het aan uitingen van waar deering niet laten ontbreken. Ds. Krijger sprak een slotwoord, waarin hij welverdiende hulde bracht aan den leider. Hercules kan op een zeer geslaagde uitvoe ring terugzien. FUSIE-COMITé „GROOT BEVERWIJK". Het Comité „Groot Beverwijk", dat naar men weet een fusie poogt te bevorderen van de gemeenten Beverwijk en Wijk aan Zee en Duin, vergadert a.s. Vrijdagavond in een der zalen van het stadhuis. De agenda vermeldt o.m. de verkiezing van een bestuur, dat tot nog toe steeds voorloopig was. Verder zullen omtrent het fusievraagstuk enkele mededee- lingen worden gedaan. SANTPOORT VER. TOT BESCHERMING VAN JOODSCHE MEISJES. JAARVERGADERING. Dinsdag hield de Vereeniging ter Bescher ming van Joodsche Meisjes haar jaarverga dering onder leiding van mevr. Roos-Jacob- sen. Vóór de vergadering hadden we nog even een onderhoud met de directrice van het tehuis. Mevrouw Prins, die ook onze mede werking verzocht om het vooroordeel, het welk tegen het tehuis vaak bestaat, op te heffen. „Heel dikwijls toch bemerk ik", aldus de directrice, „dat men stellig van meening is, dat onze vereeniging er eene is ter be scherming van „gevallen" Joodsche meisjes. Zelfs autoriteiten zijn vaak ten onrechte deze meening toegedaan, wat oofe bleek bij Dinsdagavond hebben op het baanvak HaarlemAmsterdam, tusschen het empla cement van de Centrale Werkplaats en de spoorburg over de Amsterdamsche vaart van het Haarlemmermeerspoortje, kort na elkaar, twee spoorwegongelukken plaats gehad. Er zijn daarbij geen persoonlijke ongevallen te betreuren, maar wel is er veel materieele schade aangericht, terwijl het spoorwegver keer vertraging ondervond. Het eerste ongeval gebeurde met den elec- trischen trein die kwart voor twaalf uit Am sterdam vertrekt. Door een nog niet bekende oorzaak liepen de achterste wagens uit de rails. Het rijtuig werd nog een heel eind meegesleept, maar bleef overeind. Voor de reizigers die in deze wagens zaten was het wel een angstig oogenblik. Nadat de trein tot stilstand gebracht was en de omvang van het gebeurde was vastgesteld, werden de achter ste twee wagens losgekoppeld. De reizigers konden in het voorste gedeelte van den trein overstappen om daarop de reis naar Haarlem te vervolgen. Kwart voor een kwamen zij daar aan. De electrische trein die om 12 uur uit Am sterdam naar Haarlem vertrekt (de laatste) moest, omdat zijn gewone baan versperd was, over het spoor geleid worden, dat anders door de treinen die uit Haarlem komen bereden wordt. Daartoe werd gebruik gemaakt van een wissel die slechts zelden dienst doet. Ver moedelijk is deze wissel defect geweest, of even te voren vernield door de ontspoorde wagens van den vorigen trein. Het gevolg was, dat nu de beide voorste wagens ont spoorden. De trein had blijkbaar geen groote snelheid omdat de bestuurder wist dat op die plek even te voren een ongeval had plaats gehad. Ook nu kwamen de passagiers met den schrik vrij. Maar nu waren de beide sporen van het baanvak HaarlemAmsterdam versperd. De laatste trein uit Haarlem naar Amster dam, die om 0.29 vertrekt, kon nu ook niet passeeren. De moeilijkheid werd opgelost doordat men de passagiers liet overstappen. De menschen die uit Haarlem kwamen en naar Amsterdam moesten, werden met het nietontspoorde deel van den trein uit Am sterdam naar de hoofdstad vervoerd, terwijl de reizigers uit den ontspoorden trein kon den overstappen in den trein die pas van het Haarlemsche station vertrokken was. Een en ander gaf oponthoud. Voor de rei zigers was het bovendien een koud oogenblik om een eind door de sneeuw te wandelen om in den anderen trein te komen. Natuurlijk werden door de spoorwegautori teiten onmiddellijk maatregelen genomen om het verkeer zoo spoedig mogelijk te herstel len. De toestand op het oogenblik. Even voor de spoorbrug heeft de eerste ontsporing plaats gegrepen. Althans van dat punt af vertoonen de dwarsliggers van het rechterspoor (uit Amsterdam) scherpe inke pingen door de wielen van (Jen ontspoorden wagen veroorzaakt, eenige honderden meters ver. Daar stonden de beide wagens, een op de rails, die waarschijnlijk slechts iets ontzet is en geringe schade heeft aan buffers en lantaarns, de andere, een motorwagen, stond hedenmorgen met de voorste wielen naast de rails. De beide andere wagens zijn ontspoord op den wissel even voorbij de spoorbrug, op het rechterspoor (van Haarlem). Een bijwagen werd hedenmorgen om half 10 op de rails getrokken en weggereden met den motorwa gen, die geheel in het grint staat, heeft men meer moeite. Zoo'n wagen wezgt 60 ton en levert groote moeilijkheden op. De oprui mingswerkzaamheden zijn onmiddellijk gis teravond begonnen en den heelen nacht voortgezet. Naar ons werd medegedeeld is het nog lang niet zeker of vandaag de baan weer vrij zal zijn. Een der rails is volkomen opgerold, dwars liggers zijn versplinterd en verbindingsstuk ken afgeknapt. De materieele schade, vooral aan de spoor lijn is groot. Zooals blijkt zijn beide sporen versperd. Het verkeer wordt onderhouden zij het aan ook ongeregeld en met vertraging over het Haarlemmermeerspoortje tot de spoorbrug, waar dan de trein over den wis sel achter de plek van het ongeval, weer op het rechterspoor naar Amsterdam komt. In omgekeerde richting geschiedt hetzelf de. Uit Rotterdam worden de stoomtreinen naar de hoofdstad over Gouda geleid, terwijl de electrische via Haarlem en Uitgeest Am sterdam bereiken. Ons viel op, dat vele taxi'c langs de Amsterdamsche vaart reden. Over de oorzaak van de ontsporing kon men ons niets mededeelen. Het onderzoek daarnaar is in vollen gang. de opening van het nieuwe tehuis en bij de pogingen gedaan te krijgen, dat onze meis jes werden toegelaten tot de cursussen voor de Rijpere Jeugd. En niets is minder waar. Ik krijg hier meisjes niet voor straf, maar voor haar opvoeding, Zelfs bij een sporadisch voorko menden strafrechterlijken maatregel is dit nog het geval. De meisjes komen uit een milieu, dat absoluut ongeschikt is om ze een goede opvoeding te geven. Wij trachten hier nu de taak van het gezin over te nemen. En om aan te toonen, dat de meisjes hier niet in een soort van tuchtschool enz., zitten, is te wijzen op de groote mate van vrijheid, die tusschen twee haakjes, tot mijn opvoe dingssysteem behoort, welke ze bezitten. We zijn een opviedingstehuis met beperkte vrij heid. De mate van beperking wordt indivi dueel bepaald. Doet een meisje goed haar best, dan kan ze het bij ons prettiger heb ben dan waar ook en voor haar is het bij ons niet strenger dan in een goed geordend gezin. Natuurlijk zullen de meisjes, die zooiets in eigen milieu niet gewend zijn, dit niet zoo direct aanvoelen en moeten ze, zoo praten niet helpt, door strenger maatregelen tot dit inzicht komen. Ons opvoedingssysteem is op begrijpend meevoelen gebaseerd. We trachten een band van genegenheid en vertrouwen aan te brengen tusschen leidster en kind.Eerst dan komt op den duur het mooie en zuivere, dat in ieder van de meisjes in mindere of meerdere mate aanwezig is, naar boven", aldus de directrice. Aan haar jaarverslag, dat ze op bovenge noemde vergadering uitbracht, ontleenen we het volgende: Eén avond in de week hebben de meisjes les in algemeene ontwikkeling. De naai- en verstelcursus te Santpoort-dorp wordt met veel animo gevolgd. Die meisjes volgen een cursus. „Hulp aan moeders" op de Haarlem sche Huishoudschool. Een meisje behaalde het diploma machineschrijven en was een vlotte stenographe. Twee harer kregen En gelsche les. Het openluchtspel en de gym nastiek vormen gezmde en prettige ont spanningsuurtjes. Het tehuis had het afgeloopen jaar 20 meisjes met 5373 verpleegdagen. Zes meisjes vertrokken, terwijl er twee moesten worden doorgestuurd naar de voor haar bestemde in richting, daar zij ook volgens autoriteiten en een psychiater niet geschikt waren voor een instelling als deze. Van de meisjes die er thans nog zijn, zijn er verscheidene in de omgeving in dagbetrekking werkzaam. Van deze twee vacatures werd er bij de be stuursverkiezing in één voorzien door ds verkiezing van mevr. J. v. Cleeff-Fleck. Bij de rondvraag sprak Rabbijn Sarlouls namens het Federatief Verbond van Jood sche Instellingen op Kinderbeschermings- gebied in Nederland. Spr. wees er op hoe noodig het is. dat vereenigingen als deze gesteund worden. CONTINGENTEERING VOOR OVERHEMDEN EN ZAKDOEKEN. Naar wij vernemen zal de staatscourant van heden avond een K B. bevatten waarbij de invoer van overhemden en zakdoeken voor den tijd van 6 maanden (1 Jan. tot 1 Juli) wordt gecontingenteerd. Het percentage van den invoer van overhemden is gesteld op 100, dat van zakdoeken op 90 van de waarde van den gemiddelden invoer gedurende 6 maanden in de jaren 1930'31. meldt: te Hoogste barometerstand 783.6 m.M. Warschau. Laagste barometerstand 754,8 m.M. te Isafjord. en voorspelt: matigen Oostelijken wind. Helder tot licht bewolkt. Droog weer. Strenge tot matige vorst. Barometer Hedenmorgen 9 uur Neiging: Achteruit. Thermometer 777 m.M. Hoogste gisteren 26 F. Laagste heden nacht 18 F. Hoogste heden 20 F. Opgaaf: Magazijn T BRILLEN HUIS, Kanaalstraat 83 - IJmuiden MINISTER VERSCHUUR TERUG. De minister van Economische Zaken en Arbeid Mr. Verschuur, wordt in den loop van deze week van zijn vacantieverblijf in Italië te 's-Gravenhage terug verwacht. WIELRIJDEN. De Zesdaagsche te Brussel. Na 103 uur rijden waarbij 2206.100 K.M. werd afgelegd, was de stand heden Woens dagmorgen 4 uur als volgt; 1 Charlier-de Neef 152 p. 2 Pijnenburg-Schön 138 p. 3 Broccardo-Guimbretière 78 p. 4 De Pauw-Van Nevele 78 p. 5 Smets-Haegelsteen 58 p. Op 1 ronde: 6 Wambst-Richli 165 p. Op 2 ronden: 7 Piet van Kempen-J. Aerts 79 p. 8. Van Havel-Van Slembroeck 71 p. Op 4 ronden: 9 Haewerlijn-De Bruycker 186 10 Rielens-Van Buggenhout 72 p. Op 5 ronden: 11. Lemaire-Martin 100 p. Op 6 ronden: 12 Lencke-Verhaegen 119 p. Schitterend ijs. Wij varen U over met Salon-Motorboot a 15 cent met inbegrip baanveger. Langs den Ouden Weg. DE i r

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2