HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJK e.O. 18e JAARGANG No. 73 DONDERDAG 26 JAN. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents phis 7?/z cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plas 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemcrlaan 42 - IJmuidcn - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel tneer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mcdedeelingcn dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.bij algeheele invaliditeit; ƒ600.bij overlijden; 400.bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.bij verlies van een duim; ƒ150.bij verlies van IJMUIDEN een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeevingen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. gedragen door de solidariteit van hun meer dan 40.000 bondsmakkers. De staking in IJmuïden staat er goed voor, want zij is moreel verantwoord, zij is zakelijk onontkoombaar geweest -en zij zal naar onze overtuiging beantwoorden aan het gestelde doel: Het levensbelang der arbeiders te die nen. Vrienden te IJmuïden, gij zijt aan den wal en toch op reis, maar op klassenstrijd-reis! Wij wenschen u goede vangst en een bevre digende besomming! REGEERINGSIYIAATREGELEN TER BESCHERMING VAN DE DUITSCHE ZEEVISSCHERIJ Op het indertijd door het Verbond van Duitsche Kapiteins en Stuurlieden van de handelsvloot en de zeevisscherij bij de regee- ring ingediende bezwaarschrift tegen het aan het eind van het vorig jaar genomen besluit tot opleggen van 40 pet. der trawler- vloot heeft het Ministerie van Arbeid dezer dagen het volgende geantwoord: „Het Rijksministerie voor Voedingswezen en Economische Zaken, waarmede wij ons in verbinding gesteld hebben verklaart, dat tengevolge van ae bestaande moeilijkheden in den afzet van versche zeevisch (met uit zondering van haring) het opleggen van een deel der trawlervloot na afloop van het ha ring-seizoen onvermijdelijk is, teineinde een overvoering van de markt te voorkomen. De maatregelen die op dit oogenblik genomen kunnen worden om dit opleggen zooveel mo gelijk te beperken, zijn doorgevoerd. Door verscheping van het invoerrecht op pekelha ring is de afzetmogelijkheid van door Duit- sche schepen gevangen haring vergroot. De zeevisch is opgenomen in de actie tot be schikbaarstelling van goedkoop vleesch aan werkloozen, waardoor ongetwijfeld de afzet mogelijkheid is vergroot, wanneer aan de werkloozen goede en goedkoope visch wordt aangeboden. Ook de aanvoer van IJsland zijn tot maandelijksche contingenten be perkt. Over het verhoogen van het invoer recht op versche zeevisch moet vóór den af loop der thans nog bestaande handelsver dragen onderhandeld worden. Tenslotte is de zeevisscherij een bedrag uit het program tot werkverschaffing door verbouwing en moderniseering van oude stoomtrawlers in uitzicht gesteld.1'- ;:r:- TANKINSTALLATIE OVERGEDRAGEN Gistermiddag is de tankinstallatie van de A. P. C. op de Trawlerkade officieel overge dragen aan den vertegenwoordiger den heer L. Parlevliet alhier. Deze overdracht ge schiedde door den heer Beek, ingenieur der A. P, e. in tegenwoordigheid van een aantal belangstellenden, o.a. de hoofdvertegenwoor digers te Amsterdam en Haarlem en eenige chef-monteurs, waaronder de uitvoerder den heer van Ommen. Direct na de overdracht werd een aanvang gemaakt met het overpompen van 160.000 L. olie uit een aan de Trawlerkade liggend tankschip in de beide tanks, die elk een in houd. hebben van 100.000 L. Het pompen ge schiedt met behulp van een pompinstallatie, die geplaatst is in een pomphuis je boven de tanks. De bediening geschiedt echter van uit een op de kade geplaatst huisje, waar men eenvoudig met het indrukken van een knop de pompen in het werk kan stellen. Aangezien het gebruik van ruwolie, door dat alle loggers thans van een ruwoliemotor zijn voorzien, zeer is toegenomen, voorziet c.eze installatie in een groote behoefte. De loggers kunnen met behulp van deze instal latie hun tanks rechtstreeks uit de beide voorraadtanks vullen, hetgeen in zeer korten tijd kan geschieden. Een dergelijke installa tie was in IJmuiden nog niet aanwezig. Ook het vullen der tanks geschiedt op deze eenvoudige wijze rechtstreeks uit de tank schepen, die de olie uit Rotterdam en Am sterdam aanvoeren. DE STOOMTRAWLER GERARD IN WESERMÜNDE. Over het bezoek van den stoomtrawler Gerard aan Wesermünde meldt de D. F. R. het volgende: De Hollandsche stoomtrawler Gerard TJm. 123, die wegens de algemeene staking in Hol land in IJmuidcn niet gelost werd, kwam dezer dagen, van IJsland komend in de Vis- schershaven Wesermünde voor hal I aan, om daar zijn vangst te lossen. De haven arbeiders weigerden echter den trawler te lossen. Toen voor eenigen tijd een trawler van de „Nordsee" zijn vangst in IJmuiden wilde los sen, weigerden de havenarbeiders aldaar den trawler te lossen en wel omdat men van meening was, dat men geen vreemde trawlers in Holland noodig had. EEN NIEUW KOELSYSTEEM. De Noor Bonneter heeft een nieuw koel systeem uitgevonden. Op zijn aanwijzingen is een vrachtauto gebouwd, die onlangs met een lading visch, kreeften en garnalen van Oslo naar Parijs is vertrokken waar de zending in uitstekende conditie is aangekomen en goede prijzen opgebracht moet hebben. DE GRIEP. OOK HIER VEEL ZIEKEN. Ook in onze gemeente is het aantal zieken zeer groot. Ook de griep vindt weer uit-brei- ding. Bij verschillende openbare diensten ondervindt men door ziekte veel moeilijk heden. Op het post- en telegraafkantoor ont breekt de helft van het personeel der ambte naren. VELSEN SCHAATSENRIJDEN. Kanaal B niet berijdbaar. De sterke vorst der laatste nachten heeft flink ijs gezet en dientengevolge is de gele genheid tot schaatsenrijden al weer veel ruimer geworden. Het is echter nog lang niet zoover dat er tochten gemaakt kunnen wor den. Daartoe is het in de eerste plaats noodig, dat Zijkanaal ,.B berijdbaar wordt en zoover is het nog lang niet. Dit kanaal wordt, sedert er in den nieuwen weg naar Amsterdam een nieuwe brug is gebouwd, welke een grootere doorvaart-hoogtc heeft dan de oude, drukker bevaren dan voorheen. Ook thans is er nog een vaargeul en wordt het kanaal nog gere geld bevaren. We zullen ons dus voorloopig nog tevreden moeten stellen met het rijden op de beschikbare banen. Een nieuwe ijsbaan. Het aantal ijsbanen in de omgeving, tot nu toe een drietal, n.l. Velserbeek, de polder en langs het sportterrein te Beverwijk is inmid dels met één uitgebreid. Er kan thans gere den worden op de grachten om het Fort Vel- sen. Het ijs is er in uitnemende conditie. De heer Vendel stelt liefhebbers in de gelegen heid per salon-motorboot van den ouden weg langs het Noordzeekanaal, dit kanaal over te steken. De liefhebberij is door de hevige koude echter zeer verminderd. Een drukte zooals j.l. Zondag valt nergens waar te nemen. IJsfeesten op de baan bij Velserbeek, Het bestuur van de ijsbaan bij Velserbeek heeft voor de komende dagen een aantal wedstrijden voor ingezetenen uitgeschreven. Heden (Donderdag) middag vindt een wed strijd plaats voor hardrijders, waaraan kun nen deelnemen mannelijke ingezetenen van 18 jaar en ouder. Voor zoover ons bekend, heeft een dergelijke wedstrijd slecht een en kele maal op de baan in den polder plaats gevonden. Waar onze gemeente uitstekende rijders telt. zal er ongetwijfeld vinnig ge streden worden .en dus mogen liefhebbers van deze mooie sport niet verzuimen een kijkje te nemen. Zaterdagmiddag worden wedstrijden in het schoonrijden gehouden, zoowel voor paren als voor dames en heeren afzonderlijk. Naar wij vernemen zal het bestuur eenige bekende schoonrijdsters en schoonrijders uit de pro vincie uitnoodigen tot het geven van een de monstratie in schoonrijden. De bedoeling ïs, deze deskundigen als jury bij den wedstrijd te doen fungeeren. Zaterdagavond belooft het een avond van jolijt te zullen worden. Velen zullen zich nog den gecostumeerden wedstrijd herinneren, die eenige jaren geleden op deze baan werd gehouden en die een groot succes werd, zoo wel door de groote deelneming als door de fraaie en origineele costumes. Ook Zaterdag avond zullen er wel weer veel liefhebbers en vooral liefhebsters zijn voor dezen wedstrijd. Er valt dus de komende dagen voor hen, die niet bang zijn voor een beetje kou. veel te ge nieten. Tenzij het spoedig mocht gaan dooien. Maar daar lijkt het nog niet veel op. TREINVERTRAGING. Door de ontsporingen nabij Haarlem op Dinsdagavond, ondervond de treinenloop hier Woensdag ook veel vertraging, vooral daar de treinen van Rotterdam langs hier en Uitgeest werden geleid. Daar in het crematorium op Westerveld een aantal crematies plaats had, gebeurde het, dat den stoet een half uur later, dan bepaald was, in het crematorium aankwam. OPENING TROEPENHUIZEN DER PADVINDERS IN VELSERBEEK. Naar wij vernemen zullen a.s. Zondag middag de troepenhuizen van de afdeeling IJmuidenBeverwijk van „de Nederlandsche Padvinders" officieel, geopend worden. BEVERWIJK DE BETALINGSREGELING OP DE GROENTENMARKT. WIJZIGING VAN HET CKEDIETSYSTEEM. Winterbeeld uit Duitschland: Hoe de haven van Hamburg er in deze -, dagen? uitziet? De R.K. vereeniging St. Petrus hield in het K.S.A.-gebouw een ledenvergadering ter be spreking van een voorstel tot verbetering van sommige, markt toestanden. In de vorige vergadering waren klachten ingekomen over het venten met?-groenten door personen, die door de instelling Maatschappij lijk Hulpbe toon geholpen werden aan eenig handelsgeld. Aanvankelijk waren de beide plaatselijke vereenigingen van kleinhandelaren voorne mens over deze aangelegenheid een adres in te dienen bij den gemeenteraad. Intusschen overwogen de besturen om 'zoo mogelijk op andere wijze het gewraakte euvel te onder vangen. Daartoe werd een gecombineerde bestuursvergadering gehouden, waarin o.m. besloten werd voor de kleinhandelaren het verplichte lidmaatschap in te voeren. Daarna vergaderden de besturen met de grossiers, die zich bereid verklaarden daaraan mede te werken. De grossiersvereeniging „Eendracht' verlangde daartegenover invoering van een andere betalingsregeling, waardoor ophef fing van het tot nu toe gevolgde en in deze tijden onhoudbaar geachte credietsysteem zou kunnen worden verkregen. Van deze be sprekingen was het resultaat, dat een com missie benoemd werd, die belast was met de voorbereiding der voorstellen. Zij werd ge vormd door de heeren J. Baltus en J. Jansen voor „St. Petrus", A. Maks en II. Zevenbergen voor „Handelsbelangen" en Jac. Duin en N. Schuit voor de vereeniging van grossiers. Als toegevoegd secretaris fungeerde de heer J. Slotenmaker. Van de gehouden bijeenkom sten werden notulen voorgelezen, zoodat de leden een volledig en uitvoerig overzicht kre gen van den arbeid, die aan de samenstellin; der plannen ïs voorafgegaan. Opgemerkt werd nog, dat het voorstel tot wijziging der betalingsregeling van de gros siers is uitgegaan, daartoe gedrongen dooi den nood der tijden. Het bestuur van St. Petrus had gemeend de grossiers in dit op zicht tegemoet te moeten treden, om z.g.n. ongezonden handel te weren. Blijkens het con cept zal iedere kooper lid moeten zijn van een erkende organisatie die kaarten uitreikt, als bewijs dat hij op de groentenmarkt kan koopen. Winkeliers, die tevens fruit verkno pen ontvangen afzonderlijke kaarten. Koo- pers van elders, die in een andere plaats geen kaart kunnen bekomen, zullen ook hier wor den uitgesloten. De leden verplichten zich om niet voor anderen te koopen. Ook kunnen zij niet tegelijkertijd grossier en kleinhandelaar zijn. De overeenkomst erkent vervolgens het recht van den grossier om een betalingsrege ling in te voeren, waarbij de in de week van Donderdag tot Vrijdag gekochte producten uiterlijk op den daarop volgenden Maandag betaald moeten zijn, op straffe van intrek king der kaart. De grossiers verbinden zich alleen aan ledén van erkende organisaties te verkoopen, de leden om uitsluitend bij aangesloten grossiers te koopen. De betalingsregeling gaat in op 3 Februari, de bepalingen omtrent het verplichte lid maatschap op 3 Maart. Deze belangrijke voorstellen werden met algemeene stemmen goedgekeurd. Hoewel de veilingen nog niet tot de regeling zijn toegetreden, is de ver wachting, dat zij daartoe wel zullen over gaan. De kooplieden vereeniging „Handelsbelan gen" zal binnenkort over dezelfde voorscel len vergaderen. R.K. MIDDENSTANDSVEREENIG1NG „DE HANZE". Woensdagavond vergaderde in het K.S.A.- gebouw de plaatselijke afdeeling van de R.K. Middenstandsvereeniging „De Hanze". De voorzitter, de heer N. J. Out opende de verga- dering op de gebruikelijke wijze en maakte alsnog van de gelegenheid gebruik om den leden een voorspoedig jaar toe te wenschen. Spr. memoreerde vervolgens de in samenwer king met de winkeliersvereeniging „Een dracht Maakt Macht" in den St. Nicolaas- en Kersttijd gevoerde actie. De voorzitter achtte het waarschijnlijk, dat van deze vruchtbare samenwerking de oprichting van een plaat selijke Middenstandsccntrale het gevolg zal zijn. Na vaststelling der notulen vestigde de voorzitter de aandacht op de van 6 tot 14 Mei te houden derde Beverwijkschc tentoonstel ling voor Handel en Industrie in het veilings- gebouw „Kcnnemcrland". Spr. bracht deze zaak onder dc aandacht van de leden en ver trouwde, dat zij zoo mogelijk aan deze ten toonstelling zouden deelnemen. Betreffende de gevoerde reclamecampagne met de Arliszegels werd besloten deze uit gifte te staken en dc uitgegeven zegels tot 1 Febr. a.s inwisselbaar te stellen. Dit besluit werd genomen in verband met de te ver wachten oprichting van een plaatselijke mid- denstandscentrale. Uit financieele overwegingen stelde het be stuur voor de aangesloten vakafdeelingcn geen vrijstelling van zaalhuur meer te ver- leenen. Tot nu toe waren de kosten van zaal- huur der vakafdeelingen eenmaal per maand voor rekening van de standsorganisatic. Na eenige besprekingen werd daartoe besloten. Het besluit zal 1 Febr. a.s. van kracht worden. Vervolgens werden besprekingen gevoerd over de viering van het 20-jarig bestaan der afdeeling. De voorzitter merkte op, dat deze gebeurtenis zeker niet onopgemerkt mag voorbijgaan. Een groote kern van midden standers heeft zijn sociale taak in den loop dezer jaren aangevoeld en verscheidene goede dingen konden worden lot stand ge bracht. Spr. herinnerde b.v. aan de oprich ting van den zoo nuttigen Hanze-avondcursus. Een herdenking van het vierde lustrum acht te spr. dan ook zeer zeker gerechtvaardigd, al zal deze viering uit den aard der omstan digheden dan ook een bescheiden karakter dragen. Aan deze herdenking zal een triduum voorafgaan, dat in den loop van de maand Maart wordt gehouden. De feestavond werd bepaald op 25 April. De verzorging van het programma zal door de leden zelf geschieden. Deze plannen verwierven eveneens de goed keuring der vergadering. Een drietal leden verklaarde zich bereid de feestelijke herden king voor te bereiden. BEHANDELING DER BEGROOTINGEN. De gemeenteraad vergadert op Dinsdag 31 Jan. a.s. des namiddags te 1.30 uur ter be handeling van de bcgrootingen voor het dienstjaar 1933 van heb gasbedrijf, electri- citeitsbedrijf, slachthuisbedrijf, bedrijf voor openbare werken, het grondbedrijf, van den Ophaal- en Stortingsdienst, Maatschappelijk Hulpbetoon en tenslotte van de gemeente. OPENBARE VERKOOPING. Ten overstaan van notaris Mr. A. Moens werd Woensdagmiddag in hotel „Oud-Mee- renstein" in het opbaar verkocht: 1. Een perceel bouwland, genaamd „de Ommedijk", groot 3 H.A. 18 A. 15 c.A., ge legen in den polder de Buitenlanden aan den Assendelver Zeedijk onder Assendelft. Hoog ste bieder G. Res te Castricum voor f 4150. Kooper I-I. Tabak tc Wijk aan Zee en Duin f 4157. 2. een perceel bouwland, genaamd „Noord- horn" groot 2 H.A., 99 A„ 80 c.A., in den pol der de Buitenlanden onder Assendelft. Hoogste bieder J. de Wildt te Wijk aan Zee en Duin van f 2350. Kooper J. Verhorst te Beverwijk voor f 2800. 3. Een perceel wei- en hooiland, genaamd „Overdijking" groot 2 H.A. 99 A„ 20 c.A„ ge legen in de Noorderbuitendijken nabij de vuurlijn onder wijk aan Zee en Duin. Hoogste bieder J. Gronneman te Wijk aan Duin voor f 5700. Kooper voor f 5800 J. Verhorst te Beverwijk. 4. Een perceel weiland groot 1 H.A. 41 A. 80 c.A. aan den Tolweg nabij den Zaanland- schen Communicatieweg. Hoogste bieder J. Vierhorst te Beverwijk voor f 2700. Kooper voor f 2710 C. Hilbers te Wijk aan Zee en Duin. Alle perceelen behoorden van wijlen T. de Vries Sz„ gewoond hebbende te Wijk aan Zee en Duin. 5. Garage met bovenwoning aan de Von dellaan no. 3 groot 2 A. 61 c.A. Opgehouden op f 3200. Eigenaar S. v. d. Schaar te Heem stede. 6. Een woonhuis met poort, schuur en erven en grond aan de Peperstraat no. 12 te Beverwijk, groot 2 A. 89 c.A. Kooper voor f 5950 N. Ph. Braun te Beverwijk. 7. Een bloembollenschuur met erf en grond aan de Baanstraat hoek Jan Alsweg, groot 7 A. 67 c.A. Kooper J. Gronneman te Wijk aan Duin voor f 6050. Perc. 6 en 7 behoorden tot het faillissement van H. Dui ker, alhier. HET IJS. OP DE RIVIEREN. De hoeveelheid ijs in de rivieren neemt de laatste dagen zeer sterk toe. De scheepvaart ondervindt daarvan veel hinder. Met moeite varen de booten. De overzetveeren ondervinden ook veel last. Wijk bij Duurstede: Pont weggenomen, overtocht alleen voor passagiers per motor boot. Culemborg: Overtocht gestremd. Vianen: Schipbrug weggenomen, overtocht met groote pont en bootje voor auto's en pas sagiers. Nijmegen: Veel drijfijs, geen over tocht voor auto's meer; personen en rijwie len worden nog overgezet. Tiel: Overtocht door stoomboot met pont. Brakcl: Overtocht alleen voor voetgan gers tot zonsondergang. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF, In het laatste nummer van „De Transport arbeider" het orgaan van den Centralen Bond van Transportarbeiders komt van de hand van R. (J. Ratté) een uitvoerig artikel voor over de staking in het visscherijbedrijf, waarin o.a. is opgenomen het door het be stuur der Reedersvereeniging aan de zeelie den gedane aanbod, dat de volgende voor stellen bevat: 1. De vastgestelde gage en het percenten- geld blijven ongewijzigd. 2. Van het kuit- en levergeld blijft f 150. per reis ter beschikking van de bemanning. Het meerdere komt voor de helft ten goede aan de bemanning en voor de andere helft ten goede aan de reederij; 3. Op de kustbooten (platviscbvisscherij) zullen drie matrozen en een lichtmatroos va- rC4. Het zoodje wordt afgeschaft en het wordt verboden visch mede te nemen of weg te geven. In plaats van het zoodje komt een vergoeding van f 2 per man per reis; 5. De ziektebehandeling wordt nu weder geregeld door Zeerisica,, zooals dit vroeger eveneens door Zeerisico geschiedde. Wij ontleenen aan genoemd artikel nog het volgende Er zijn twee mogelijkheden. Of de reeders wilden het conflict doordrij ven en trachten thans op een zeer door zichtige wijze, de arbeiders van hun bond los te weeken. Of zij zijn onder den druk der staking tot toegevender houding gekomen. Zeker, er ligt nog een verschil tusschen het standpunt van onze IJmuider afdeeling en het hierboven weergegeven voorstel der reeders, maar dit verschil is niet onaanzien lijk kleiner dan voor het begin der staking en wij kunnen dan ook niet anders vaststel len dan dat de IJmuider reeders door de onhandige en onhandelbare houding, die zij hebben aangenomen de oorzaak zijn van dit conflict. Het siert de IJmuider arbeiders, dat zij een klaar begrip hebben getoond te bezitten van hun positie en dat zij als één man zich heb ben geschaard achter I|n leiders, die eerst in moeilijke onderhandelingen getracht heb ben de reeders van het doeltreffende der voorstellen van de organisatie te overtuigen en thans kalm, maar met groote doelbewust heid de staking leiden. Wij hebben nog niet alle hoop opgegeven dat de reeders zullen inzien dat de door onze menschen aangeboden grondslag voor verlenging van het contract bruikbaar is. Het gaat er daarbij niet om, dat een be paald standpunt zal zegevieren, maar't gaat om het veilig stellen van de levenspositie dei- arbeiders, die bij het Trawlerbedrijf betrok ken zijn. Dat is wij aarzelen niet het te verklaren een belang van zoo groote beteekenis voor IJmuiden en het bedrijf, dat de reeders de groote verantwoordelijkheid, welke zij op zich hebben geladen door het provoceeren dezer staking, moeten gaan gevoelen als een zwaar drukkende last. De ruggesteun, die zij van den Ohristelijken Bond meenden te ver krijgen is slechts door het bestuur verstrekt, doch de leden dier organisatie hebben voor dat karwei gepast; ook dit zal voor de ree ders een aansporing moeten zijn, om zich af te vragen, of zij wel op den goeden weg JIn de zeer moeilijke tijdsomstandigheden, waarin wij leven is iedere daad, die verstrek kende gevolgen met zich kan brengen, de moeite van het overwegen waard. De IJmuider reeders schijnen nog niet ge heel gereed te zijn met die overweging en zij lieten het inmiddels op een staking aanko men. Daardoor is veel kwaad gesticht. Thans staan arbeiders tegenover reeders in de gevechtspositie en 't ziet er niet naar uit dat er verandering komt, zoolang er dooi de reeders niet meer begrip wordt getoond voor ons standpunt en de ernst waarmede de IJmuider Federatie wil werken voor verbe tering van den toestand in het bedrijf, dooi de reeders slechts wordt gekwalificeerd als een soort koppige vasthoudendheid. Als de reeders speculeeren op 't uit elkaar vallen onzer mannen, dan vergissen ze zich. Gedragen door een groot gevoel van ver antwoordelijkheidsbesef en sterk proletarisch plichtsbesef, heeft het bestuur der IJmuider Federatie in volkomen harmonie met de bondsleiding tot nu toe zijn standpunt be paald en wij kunnen de verzekering geven, dat aldus zal worden verkregen, waarop het mogelijk zal zijn vruchtdragend te werken ten bate van den belangen der arbeiders. Tot zoolang houden onze mannen stand, AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 26 JANUARI Luxor Sound Theater: Mata-Hari, gepro longeerd. 8.15 uur. Cinema Palace: „De zwarte Huzaar". Op het tooneel: Marion and Irma, plastische koning der jongleurs. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Das Schone Aben- teuer". Op het tooneel: Maximiliaan Truzzi, gymnastiek. 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 27 JANUARI Stadsschouwburg: Fritz Hirsch Operette: „Zu jedem kommt einmal das Glück". 8 uur Bioscopen. Nieuw programma.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1