IJMU/DER COURANT VRIJDAG 27 JANUARI 1933 DE MOORDZAAK-ESCHAUZIER. Het geheimzinnige briefje. WAT DE DESKUNDIGEN DAAROVER ZEGGEN. Wij lezen in de Avondpost: Zooals wij mededeelden, zal op 22 Februari a.s. voor het Haagsehe gerechtshof worden voortgezet de behandeling van de strafzaak tegen K. en P., de beide verdachten uit de moordzaak Eschauzier, welke behandeling op 19 Mei 1932, op verzoek van mr. E. G. S. Bour- lier, werd geschorst, om een nader onderzoek in te stellen naar de echtheid van een brief je, dat (een velletje papier uit een zak agenda gescheurd) door den heer Eschauzier aan K. zou zijn geschreven en waarin o.m. stond, dat de heer E. van K. meer beleefdheid had verwacht, aangezien deze toch honderd duizend gulden van hem te vorderen had. Na deze schorsing- heeft een groot aantal van de meest bekende graphologen het briefje ter onderzoek gehad, zoodat nu een enorm aantal deskundigen-ver klaringen met honderden vergelijkende foto's in het dossier dat reeds meer dan duizend folio's telt zijn opgenomen. Als gewoonlijk zijn de des kundigen het ook ditmaal niet eens hoewel die met een wereldvermaardheid het epistel positief voor echt verklaren. Van de echtheid zijn overtuigd de beroem de grapholoog, prof. R. Saudek, uit Londen en de Duitsche Kriminal-Geheimrat prof. dr. Sneickert uit Bei'lijn, terwijl de verklaringen van deze twee buitenlandsche deskundigen onderschreven worden door prof. dr. J. P. L. Hulst uit Leiden, dr. W. Hesselink uit Arnhem en dr. J. P. van Waegeningh uit Maastricht. Tegenover deze vijf positieve verklaringen van echtheid staan drie niet minder positieve van valschheid. Namelijk van den Amster- damschen politie-deskundige dr. van Ledden Hulsebos, van den Duitsehen grapholoog en inspecteur van politie Wenzel uit Dusseldorp en van den chef van den foto-technischen en dactyloscopischen dienst der Haagsehe po litie, inspecteur Waltman, terwijl tenslotte dr. Schrijver uit Amsterdam zoowel kenmer ken van echtheid als van valschheid vindt om tenslotte ook tot valschheid te concludeeren. Het meest positieve rapport van valschheid. dat van dr. van Ledden Hulsebos, is door den procureur-generaal mr. J. A. de Visser aan de heeren Saudek, Sneickert, Hesselink en van Waegeningh ter bestrijding toegezonden. Deze 4 deskundigen hebben daaromtrent op nieuw een rapport ingediend, waarin zij onder overlegging van uitvoerig vergelijkend materiaal tot de conclusie komen dat het oordeel van dr. van Ledden Hulsebos onjuist is en teveel van redeneering uitgaat zonder met de graphologische kenmerken van het schrift van den heer E. voldoende rekening te houden. Het meest interessant is ongetwijfeld het rapnort van dr. Saudek, die behalve door ver gelijking ook door karakterbeoordeeling uit het schrift tot echtheid concludeert. Saudek is na veeljarig onderzoek tot de conclusie ge komen, dat hoe geniaal een schriftverval- sching ook moge zijn men uit een verval- sching nimmer het karakter kan lezen. In het briefje nu vindt. Saudek alle karaktereigen schappen van den heer E. zooals hij die ook in ontwijfelbaar echt schrift van den heer E. vond. Daarentegen vindt hij in het briefje geen der karaktereigenschappen van K. Saudek geeft zelfs een uitvoerige beschrij ving van het karakter van den heer E., dat- op verschillende punten nauwkeurig schijnt te kloppen. De verdachte K. heeft al deze rapporten nauwkeurig bestudeerd en in een groot aan tal nota's aan het Hof zijn meening over deze rapporten kenbaar gemaakt. Hij houdt de echtheid van het briefje vol, waarbij hij tegenover de bewering van den procureur-generaal, dat een zakenman als de heer E. dergelijke briefjes niet zou schrijven, stelt, dat hij meermalen dergelijke briefjes ontving. Naar aanleiding van deze nota zijn nog eenige nieuwe getuigen gehoord, o.m. een vroegere kostjuffrouw van K. uit de Malakka- straat (waar K. einde 1929 op een zolder kamertje woonde). Deze kostjuffrouw ver klaarde op 10 December 1932, dat de heer E. eenige malen in de Malakkastraat is geweest, terwijl K. niet thuis was en toen tot twee maal toe een briefje heeft geschreven op een velletje van zijn zakagenda. NOG TE VEEL ONGESCHONDEN VARKENSOOREN. HOE SOMMIGE BOEREN ER OVER DEinhEN. OPENBARE VUREN TE AMSTERDAM. MEN KAN ZICH OP STRAAT WARMEN. Met de heerschende vorst heeft het College van B. en W. besloten' om op verschillende openbare pleinen te Amsterdam groote pot ten met vuur te doen plaatsen, teneinde het publiek in de gelegenheid te stellen zich te kunnen warmen. Deze potten met vuur zullen komen op den Buiksloterweg bij de Tolhuispont, op het Waterlooplein, het Haarlemmerplein, het Rembrandtplein, en het Van Limburg Sti- rumplein, het Ferd. Bolpein, verder op de Nieuwmarkt, de Elandsgracht, de Wester- markt,, het Kattenbui'gerplein, het Merca torplein en het Javaplein. Getracht zou worden nog reeds vandaag deze „vuren" te plaatsen. Ingevolge de Crisis-Varkenswet moeten, zoo- als men weet, alle varkens voorzien zijn van een oormerk, dat wordt aangebracht met een soort knijptang in het linkeroor van het var ken, waarna het merk met een blauwe kleur stof wordt ingewreven. Het blijkt intusschen, dat de varkenshouders met de door de Regee ring genomen maatregelen allesbehalve zijn ingenomen, en vooral bezwaar hebben tegen het lidmaatschap van de Ned. Varkens Cen trale, omdat dit met zich brengt, dat zij een verklaring moeten teekenen, waardoor zij zich niet alleen verbinden de reeds afgekondigde bepalingen na te komen, maar ook de hun nog niet bekende toekomstige voorschriften te zullen opvolgen. Wie de mentaliteit van den Hollandschen boer kent, begrijpt, dat dit laatste vooral ernstig bezwaar bij hem ont moet, omdat hij niet gaarne iets teekent, waar van hij de gevolgen niet kan overzien. Een ander bezwaar tegen het aanbrengen van de vereischte oormerken is, dat voor dat merken 35 cent per varken moet worden be taald. Bij een dezer dagen gehouden con trole door den brigade-commandant van de Rij ksveldwacht te Weesp in diens rayon, gebleken, dat een der boeren te Weesper- karspel niet één zijner varkens had laten merken. Toen de majoor der rijksveldwacht hem toe voegde: „Maar je wist toch wel, dat de regee ring dit voorgeschreven heeft?" klonk het antwoord: „Als ik 'n knecht huur, moet ik hem betalen, en als de minister nu hebben wil dat die varkens gemerkt worden, dan moet de minister toch ook die kosten betalen?" „Ja maar, dat doet de minister niet, en het voorschrift luidt dat de boeren zich hier aan stipt moeten houden, dus.... je bent in 'overtreding". Het kostte heel wat moeite, den boer te overtuigen, dat hij „op de bon ging". De vorenbedoelde controle heeft aan het licht gebracht, dat er nog verschillende var kens met ongeschonden ooren rondloopen. In totaal werden niet minder dan circa 80 var kens aangetroffen, welke het vereischte oor merk niet hadden. Tegen de houders werd proces-verbaal opgemaakt, wegens overtreding der Crisis-Varkenswet Een der gecontroleerde boeren, die thans voor de derde maal met de politie in aanra king komt, trachtte zich met een handigheidje uit de moeilijkheid te redden. De brigade commandant der rijksveldwacht vroeg hem, of hij varkens had, en het antwoord luidde: „Neen". „Hebt u varkens gehad?" „Jawel". „En waar hebt u ze dan gelaten?" „Ik heb ze verkocht". „Hebt u ze al afgeleverd?" „Dat nog niet". „Waar zijn ze dan op het oogenblik?" „Hier op het erf". Het bleek dus, dat de boer nog wel degelijk varkens had. Dat ze ongemerkt waren, be hoeft wel nauwelijks erbij vermeld. Het resul- Laat was een pfoces-verbaal. Een andere boer ontsprong den dans, want hij had juist een zeug met ongemerkte biggen op de markt te Purmerend „gerolen" naar hij verklaarde voor een zeug met een even groot aantal biggen, die wél van een oormerk voorzien waren. Deze slimme boer had zijn collega er in laten loopen. Op de te Weesp gehouden varkensmarkt bleek nog een tiental biggen aanwezig te zijn, zwaarder dan 10 K.G., niet voorzien van een oormerk en welke derhalve ook onder het be wuste voorschrift vallen'. Ook tegen dezen koopman werd proces-verbaal opgemaakt. IJS BELEMMERT DE SCHEEPVAART. HIER EN DAAR ZITTEN SCHEPEN VAST. UIT DE STAATSCOURANT. Bij Kon. besluit zijn bevorderd tot luit. t. z. Ie kl. de luits. t. z. 2e kl. W. van Lier en F. J. E. Krips. Eervol ontslag is verleend aan de res.-le- luits. jhr. L. W. E. van Heurn, 2e leg. veld- art., en H. M. Hardenberg, Te reg. veld-art.; Benoemd is bij het res.-personeel der land macht, bij den militairen veterinairen dienst tot res.-paardenarts 2e kl. de heer A. J. A. Qualm, veearts. Bij het res.-personeel der landmacht is be noemd tot res.-le-luit. voor speciale diensten de res.-le-luit. dr. F. Tekelenburg, le reg. veld-art., zulks onder eervol ontslag uit zijn tegenwoordige betrekking. Bij Kon. besluit is de referendaris bij het Dep. van Defensie B. CL Kool, benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Nassau. Door het vele ijs en den lagen waterstand op de Waddenzee en in het Friesche Gat is de postboot tusschen Oostmahorn en Schier monnikoog in het ijs- blijven vastzitten. Ver moedelijk zal de dienst wegens het vele ijs gestaakt moeten worden. Woensdagavond bij hoog water zou getracht worden de boot weer vlot te krijgen. Een passagier bevindt zich op de postboot. Deze man zal trachten op een bootje over te stappen om zoodoende den wal te bereiken. Woensdagmorgen waren drie visschers aan het spieringvisschen op het IJselmeer. Om ongeveer 10 uur bemerkte men, dat zij door den sterken Oostenwind plotseling afdreven, waardoor zij in een hachelijke positie kwa men. Zoodra dit in het dorp bekend werd, heeft de burgemeester het naburige Vollen- hove opgebeld, waar een ijsvlet gestationneerd is. Inmiddels zijn 20 a 30 personen in een tweetal roeibooten naar het in nood verkee- rende schip geroeid. Het gelukte den mannen na ongeveer 2 uur de visschers veilig aan land te brengen. Van Volendam uit heeft men in verschillende richtingen het ijs op de Gouw zee verkend. Ook de ijsschuit maakte enkele tochten op de Gouwzee. Gebleken is echter dat het ijs nog niet overal betrouwbaar is. De ijsschuit is tot tweemaal toe er door geza,kt. Dit liep ge lukkig zonder persoonlijke ongelukken af. Een baan naar Marken kan dan ook nog niet worden uitgezet, doch er bestaat kans, dat bij doorgaand vriezend weer zulks Zondag het geval zal zijn. De postverbinding tusschen Marken en Monnikendam wordt sinds Woensdag over het ijs onderhouden. De baan naar Marken wordt uitgezet. Alle ijsschuiten zijn op het ijs aan wezig. Nu het scheepvaartverkeer in het Noorden geheel is stilgelegd, heeft de directie van de Hunzebooten een autodienst op Rotterdam in gesteld en een gelijken dienst op Amsterdam zal eveneens worden ingelegd. Ook de Lem mer-booten onderhouden den dienst met auto's via Zwolle en de Veluwe naar Amster dam. Het Zwarte Water bij Genemuiden is ge heel dichtgevroren, zoodat het voetgangers- 1 verkeer over het ijs plaats vindt. Voor de pont is een vaargeul gemaakt. De postboot naar Schiermonnikoog is in het ijs blijven zitten. Er is een passagier aan boord. Men zou trachten hem met een vlet af te halen. Vischlogger wegens het ijs naar zee teruggekeerd. Uit Schiermonnikoog: „26 Jan. De Zout- kamper vischlogger „Minister Colijn" kon we gens het vele ijs in het Friesche gat Zout kamp niet bereiken en is weer naar Zee ver trokken. Schiermonnikoog geïolccrd. Als gevolg van het feit dat de veerboot, die den dienst onderhoudt tusschen Schiermon nikoog en Oostmahorn, wegens den zwaren ijsgang niet meer kan varen, is het eiland Schiermonnikoog geïsoleerd. Zaltbommel: overtocht alleen per stoom boot voor passagiers. Nijmegen: overtocht per stoomboot alleer voor voetgangers. Rottum: Veerdienst op Sleewijk gestremd op Woudrichem ongeregeld Culemborg: alle verkeer stopgezet, alleen voetgangers over spoorbrug. Dordrecht: ongeregelde overtocht naar Zwijndrecht met stoompont, bijgestaan door 2 sleepbooten. De K. N. A. C. doet nog weten: Deventer: Schipbrug weggenomen; verkeer jaat over Spoorbrug. Veer 's-Gravendeel Wieldrecht gestremd. Lekskesveer gestremd. Amerongen, Ek en Wiel: over dag overtocht voor alle verkeer geregeld, behalve voor 6- wielige vrachtwagens. RINGRIJDERIJ IJSVEREENIGING Men verzoekt ons, mede te deelen dat aan de ringrijderij, die Zaterdagmiddag a.s. wordt gehouden op de banen der IJsvereeniging „Bennebroek", niet alleen leden, maar ook niet-leden kunnen deelnemen. van P. de Koning, werd gedeeltelijk .ver nield. Te Kelclerdonck (N.B.) De duigenzagerij van A. v. Lifch te Kel-der- donck (N.B.) brandde geheel uit. Ook twee houtloodsen werden door het vuur vernietigd De schade bedraagt f 35.000. Te Velp. Te Velp brandde het café van Snuverink aan de Vlashofstraat geheel uit. Te Malden. In Malden wérd een perceel der weduwe W. v. Wees, waarin een café en een kruide nierswinkel gevestigd is, in asch gelegd. De brandweer kon niet spuiten omdat het water in de sloten bevroren was. Te Oppersum. Te Oppersum brandde de woning van de wed. Ehren uit. De brandweer bleef thuis, omdat er toch geen water was om te blus- schen. Alle slooten waren bevroren. WINKELS OP ZONDAG LANGER OPEN? Wetsvoorstel te verwachten. RESULTAAT VAN MINISTERIEEL ONDERZOEK. BROODBEZORGERS EN VALSCH GELD. COMPLOT ONTDEKT TE ROTTERDAM. De Centrale Recherche te Rotterdam is een valsche munters complot op het spoor gekomen. Aangehouden zijn een 39-jarige broodbezorger en diens broer een 29-jarige broodbezorger. Men is beiden op het spoor gekomen om dat de klanten, waarbij zij brood bezorgden herhaaldlijk valsch geld in handen kregen. Bovendien werd j.l. Maandag ontdekt dat een van de broers materiaal kocht, dat voor het vervaardigen van valsch geld kon diemen. Nadat beiden waren aangehouden had een huiszoeking plaats. Bij den een werd een groot aanta' valsche rijksdaalders, guldens en kwartje.1, gevonden, benevens matrijzen voor het vervaardigen van valsch geld, en nog ander materiaal, hiervoor geschikt. Ook val sche stuivertjes en andere kleine munten werden gevonden. Beide mannen zijn in verzekerde bewaring gesteld. NOG MEER BRANDEN. Te Amsterdam. Op de Leliegracht 45, te Amsterdam, waar gevestigd is de Maatschappij „Afvera" is, toen niemand thuis was, door onbe kende oorzaak brand uitgebroken. Het vuur woedde op den zolder, waar een groote hoe veelheid lampekappen lag opgeslagen. Aan gewakkerd door den feilen Oostenwind en gevoed door het brandbare materiaal sloe gen de vlammen uit de dakvensters en stond weldra het heele dak in brand. De brandweer wierp veel water in het brandende perceel. Daardoor was het vuur spoedig bedwongen. De zolder brandde uit. Het bovenhuis en de belétage zoomede het hooge sousterrain hadden veel waterschade. Te Waallwijk. Te Waalwijk brak brand uit in de leder- warenfabriek van H. de Ruyter Meenen. Hoewel de brandweer spoedig aanwezig •was, kon men niet verhinderen dat het ge- heele gebouw, hetwelk een oude looierij was, geheel in vlammen opging. De oorzaak van den brand is onbekend. Door rondvliegende vonken raakte het dak van het op pl.m. 100 Meter afstand staande klooster der Eerw. Zusters (St. Theresiage- sticht), waar in ouden van dagen worden verpleegd, in brand. Aanstonds werden de slangen omgelegd en eer het vuur gelegenheid had zich te ontwikkelen, werd reeds met een paar stra len het vuur aangetast, waardoor verder onheil! spoedig geweken was. Te Oldenzaal. De schoenenzaak van de firma Hanterink in de Spoorstraat te Oldenzaal brandde ge heel uit, de aangrenzende kruidenierswinkel Onze dagelijksche Kindervertelling Toen Jan klaar was met zijn boterham, nam hij zijn zaakjes weer mee naar Hobbeltje. Hij spelde den brief van den veldwachter buiten op den zak. Dat was een prachtige aan beveling voor hem en zoo reed hij naar de markt, waar hij weer heel wat klanten te bedienen had. De minister van Economische Zaken en Arbeid, mi-. T. J. Verschuur, heeft in ant woord op schriftelijke vragen van het Twee de Kamerlid mr. J. A. G. M. van Hellenberg Hubar, medegedeeld, dat het door hem in gestelde onderzoek naar de werking der Winkelsluitingswet thans is geëindigd. De overweging van de resultaten van het gehouden onderzoek heeft er toe geleid, dat een wijziging van de Winkelsluitingswet 1930 is voorbereid, welke in hoofdzaak een vr-e ruiming beoogt van verkoopmogenlijkbeid in sommige bedrijven (consumptiezaken) op Zondag. Het desbetreffend ontwerp van wet zal, naar de minister vertrouwt, binnenkort bij de Staten-Generaal kunnen worden inge diend. DAMMEN. COMPETITIE N. D. B. 4de KLAS. Ook den tweeden wedstrijd heeft het kra nige tiental van D.C.IJ. weten te winnen. De uitslag is 137. Wellicht dat v. Buuren nog wint waardoor de stand 146 wordt. De kleine Suik won weer. De uitslag is: bord Castricum II: IJmuiden ni: 1 KerkmanSuik 02 2 Ory—v. Buuren 11? 3 de Haande Beurs 11 4 Huismanv. Straten 11 5 KonijnPostma 3 —1 6 SteemanMeier 02 7 J. de Haanv. Zanten 11 8 C. StekC. Kaan 20 9 N. Steemanv. d. Outenaar 02 10 J. Coolsv. d. Heyde 02 Totaal 713 Tot nog toe heeft D.C.IJ. 133 slechts een partij verloren. De zwaarste komen nog, zoo o.a. a.s. Dinsdag tegen „Zaandam IV", waar aan de D.C.IJ.'ers een heele kluif sullen hebben. SCHAKEN. CLUBNIEUWS SCHAAKCLUB „KIJK UIT" ONDERLINGE COMPETITIE le Groep A: J. GordijnH. Koelemey 1/21/2 2e Groep A: J. de VriesJ. Plugboer 01 2e Groep B: J. BilderJ. Visser lo J. Visser—G. Bal jet 10 W. DuiderS. de Vries I0 2e groep C: J. Jimmink—A. de Ruiter 01 3e Groep A: F. RootliebJ. Arts 0—1 Vrijdag 27 Januari des avonds S uur zal in Hotel „Atlantic", Westeinde 26/29, Amster dam een wedstrijd gespeeld worden door een gecombineerd tiental hoofdklasse spelers uit den Noord Hollandschen Schaakbond (Zuid) tegen den Amsterdamschen Schaakbond. Voor Kijk Uit zullen uitkomen de heeren Zoontjes, de Groot, Pels en G. Gordijn. Zondag 29 Januari des nam. 1.30 uur zal in De Roode Leeuw, Damrak Amsterdam, schaakmeester Flohr tegen een tiental bor den, bezet door de sterkste spelers van ver schillende clubs spelen. Voor Kijk Uit is een bord gereserveerd waarvoor zullen plaats ne men de heeren Zoontjes en de Groot, die een consultatie partij zullen spelen en de eer van „Kijk Uit" hoog zullen houden. Woensdag 1 Februari a.s. speelt ons derde en vierde tiental tegen Bloemendaal I en H te Bloemendaal, Jeugdhuis Donkerelaan een wedstrijd voor de Competitie van den N. H. S. B. Dringend verzaken wij de daarvoor aangezochte spelers om 8 uur present te zijn. RADIO-PROGRAiVwViA ZATERDAG 28 JANUARI HILVERSUM 1875 M. 8.Gramofoonmuziek. 10.VPRO. Mor genwijding. 10.15 VARA. Uitzending voor de arbeiders in de continubedrijven, m.m. v. cle Notenkrakers o. 1. y. v. Daaf Wins. 12. Vara-kleinorkest o. 1. v. Paul Duchant. 2. Verzorging zender. 2.15 Gramofoonmuziek. 2.50 Voor het comité Huldeblijk A. N. W. B. 1933. Mr. P. J. Mijksenaar: „Een halve eeuw A. N. W. B.". 3.Vara kinderkoor o. 1. v. Leida Hulscher. 3.10 Vara-mandoline-en- semble. 3.40 Vara-kinderkoor. 3.50 Beoefe ning der huismuziek o, 1. v. Piet Tiggers; 4.30 Ontwapeningskwartiertjedoor Paul Kiès; 4.50 De Flierefluiters o. 1. v. Hugo de Groot. 5.40 Literair overzicht. A. M. de Jong be spreekt: „Melodie der verten" van Joh. Fa- bricius; 6.— Groningsch uurtje. 7.Uitzen ding voor het platteland. S. S. Lantinga „Het platteland". 7.30 Bram Bleekroode, viool en Cor Steyn, piano; 7.55 Herhaling S. O. S.= berichten; 8— De Dorpsbarbier; 3.15 Gra mofoonmuziek. 8.30 Uitzending vanuit het Concertgebouw te Amsterdam door het Kin derkoor „De Jonge Stem" o. 1. v. Anton Kre- lage, m. m. v. Mevr. Jo Hekkert-v. Eysden, sopraan en Anton Krelage, piano; 9.15 Toe spraak door A. de Vries; 9.30 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot; 10.— Louis Davids treedt op; 10.15 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot; .10.45 Louis Davids; 11.— Vaz Dias; 11.10 Vara-orkest o. 1. v. Hugo de Groot; 12.-= Tijdsein en sluiting. HUIZEN 296 M. 8.— KRO. Morgenconcert. 10.— Gramofoon muziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje. 12.— Politieberichten. 12.15 Luflchconcert door het Con Brio Trio; 1.45 Verzorging zender; 2.Halfuurtje voor de rijpere jeugd; 2.30 Kinderuur; 4— Gramofoonmuziek; 5.15 Es- perantonieuws; 5.30 KRO-orkest o.l.v. Mari- nus van 't Woud; 5.50 Voordracht door Jan Brink, humorist; 6.10 Het KRO-orkest o. 1. v. Marinus van 't Woud; 6.20 Journalistiek weekoverzicht door Paul de Waart; 6.40 Kro- orkest o. l.v. van Marinus van 't Woud; 7.10 Katholieke Radiovolksuniversiteit. Letteren (ID door Dr. Balk; 7.30 Politieberichten; 7.45 Sportpraatje van de R. K. F. door B. F. M. Hegman; 8.— Kro-boys o. 1. v. Piet Lusten- houwer; 8.30 Een halve eeuw A. N. W. B. Dr. H. W. A. Roozen spreekt namens het comité: Huldeblijk A. N. W. B. 1933; 8.45 De Kro-boys 9.15 Vaz Dias; 9.30 De Kro-boys. Als interna, voordracht door Louis Contran, humorist. BRUSSEL 509 M. 12.20 Uit het Grand Hotel te Antwerpen. Concert o. 1. v. André Felleman; 5.20 Dans muziek uit het „Palais St. Sauveur" te Brus sel; 9.50 Gramofoonmuziek; 10.30 Uit „An- cienne Belgiqué" te Brussel. Concert door het Max Alexys orkest. KAT.UNDBORG 1153 M. 11.20 Het strijkorkest van restaurant „Wï- vex" o. 1. v. A. Bendix; 2.50 Het omx-oeporkest o. 1. v. Emil Reeseaa; 7.20 Hej: omroeporkest o. 1. v. Launy Gröndahl; 8.20 Idem. BERLIJN, 419 M. 3.25 Concert door het Deutsches Konzert Orchester o. 1 v. Hannes Steinkopf; 5.40 Pianoconcert door Frank Osbron; 6.50 Con cert door het Omroeporkest o. 1. v. Bruno- Seidler-Winkler; 9.20 Uit het „Edem-Pavil- lon": Concert door de Oskar Joost-kapel. HAMBURG 372 M. 1C.50 Concert o. 1. v. Ludwïg Lesschïtits;' I.30 Gramofoonmuziek; 5.25 Gevarieei'd pro gramma; 10.20 Uit „Haus Siegler", Dansmu ziek door Scarpa "en zijn orkest. KöNTOSWUSTERHAUSEN 1635 M. 11.20 Gramofoonmuzièk; 3.50 Concert uit Hamburg; 7.20 Gevarieerd programma; 11.20 Dansmuziek uit Berlijn. LANGENBERG 472 M. 12.20 Concert o. 1. v. Wolf; 7.20 Uit Essen: Vroolijke Weldadigheidsavond; 10.05 Popu lair concert o. 1. v. Wolf; 11.20 „Meister de Jazz (Gr. pl.) DAVENTRY 554 M. 1.20 Concert door het Commodore Grand orkest o. 1. v. Joseph Muscant; 5.05 Orgelcon cert door Harold Ramsay; 10.Concert door het B. B. C. orkest (Afd. E.) o. 1. v. Jo seph Lewis; 10.55 Dansmuziek door Ambrose en zijn orkest. PARIJS (RADIO) 1724 M. 12.20 Populair concert; 4.10 Concert door het omroeporkest; 8.20 Gevarieerd pro gramma. MILAAN 331 M. 4.30 Dansmuziek; 6.2-0 Gramofoonmuziek; 8.05 Gevarieerd programma; 10.05 Dansmu ziek (gr.pl.) ROME 441 M. 4.50 Concert. 8.05 Opera-uitzending. WEENEN 517 M. 6.10 „Theresien-Messe" van Haydn; 9.35 Dansmuziek door de Franz Fox-kapel. WARSCHAU 1412 M. 5.20 Populair concert; 7.20 Idem; 9.25 Planorecital door A. Hermelin. Chopin-pro- gramma: 10.20 Dansmuziek. BEROMÜNSTER 460 M. 7.05 Concert door het Lener-kwartet; Op- voering van „Liesle en Fritzle", muziek van Offenbach; 9.— oude en nieuwe dansmuziek. DE AVONTUREN VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. Het weer was dien dag buitengewoon mooi en zoo kon de afspraak met de kinderen doorgaan. Ze zouden verzamelen in de buurt van de groote boerderij van boer Ploeggraag, aan den rand van het bosch, waar de mooie heide begint. Toen Jan om 2 uur aankwam, stonden ze hem al op te wachten. De jongens hadden voor Jan al een prach tige zitplaats gemaakt, zoodat het niet lang duurde of hij was druk aan 't vertellen. Met open mond luisterden de kinderen naar. de boeiende verhalen. Het eene oogenblik zaten ze te schateren en het andere liepen bij som mige de tranen over de wangen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6