HET NIEUWE AVONDBLAD VGDü VELSEN, BEVERWIJKaO. Rondom de RAI. tentoonstelling 18e JAARGANG No. 76 MAANDAC 30 JAN. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2^2 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER. MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent. elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeellngen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; ƒ400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250bij verlies van een duim; 150.bij verhes van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. VELSEN OPENING TROEPENHUIZEN DER PADVINDERS IN VELSERBEEK. burgemeester rambonnet hijscht de clubvlag. Zondagmiddag vond de opening plaats van de troephuizen van de afdeeling IJmuiden- Beverwijk van „de Nederlandsche Padvin ders", die zooals men weet zijn ondergebracht in de voormalige boschwachterswoning in Velserbeek. Nadat burgemeester Rambonnet, die ver gezeld van zijn echtgenoote de openingsplech tigheia bijwoonde, de elubvlag had geheschen en den toegang door middel van het door knippen van een lint had vrijgemaakt, kwa men de talrijke belangstellenden bijeen in het vertrek der verkenners, waar ook een troep padvinders (naar hun leeftijd te oor- deelen waren het welpen, maar het kunnen ook verkenners geweest zijn) binnenrukte, die zich temidden van de belangstellenden op den grond zetten. De aanwezigen werden welkom geheeten door den voorzitter der af deeling. den heer J. T. F. Timmermans. „Eigen haard is goud waard": dit geldt zeide «preker, niet alleen voor particulieren, maar ook voor het vereenigingsleven. Ook de pad vinders, al behooren ze meest in de vrije na tuur te zijn, hebben een eigen huis noodig waarin ze des winters bij het kampvuur kun nen samenkomen. Een troephuis is een eer ste vereischte en de afdeeling heeft thans een troephuis gekregen, iets wat men niet had durven droomen. Het ging moeilijk, maar wat onmogelijk scheen, is bereikt. We heb ben zei spreker een troephuis, dat eenig is. Namens het bestuur en de ouders dankte spreker den burgemeester voor hetgeen hij voor de jongens heeft gedaan. Dit zal in gul den letters worden opgeteekend. Nadat mevrouw Rambonnet een ruiker se- ringen was overhandigd sprak de burge meester eenige woorden. Hij wenschte de af deeling namens het gemeentebestuur geluk met dezen "bijzondereh dag. Het denkbeeld was bij burgemeester en wethouders opgeko- men, dat het oude koetshuis wel geschikt zou zijn voor de padvinders. Hij maakte het be stuur z'n compliment voor wat men van het gebouw gemaakt heeft. Dit is in werkelijkheid geen kleinigheid geweest. De burgemeester sprak den wensch uit, dat de jongens, die hier komen bivakkeeren, het huis als hun huis zullen beschouwen en hoopte, dat wat tot stand is gebracht mee zal werken tot den verderen bloei van de afdeeling. Hij verzocht attentie voor het park, waarvan naar hij ver trouwde, op een gepaste manier gebruik zal worden gemaakt en wenschte het bestuur toe, dat het nog langen tijd genoegen van de troephuizen mag beleven. De voorzitter droeg daarna de troephui zen over aan den secretaris der afdeeling, den heer Schachtschabel, die eveneens een woord van dank tot den burgemeester richtte Dan volgde de padvinders-yell en de bezich tiging der inrichting, die bestaat uit een af deeling voor de verkenners en voor de wel pen. Aan de bezoekers werd een kopje thee aangeboden. Onder degenen, die de opening bijwoonden merkten wij o.a. op den heer D. de Ridder, commissaris van politie, inspecteur Tuin- stra, de heeren P. Bakker, vice-consul van Duitschland, l. Dijksen, secretaris van het Roode Kruis enz. het nederlandsche meisjesgilde afdeeling „velsen en omstr.". Reeds eenigen tijd was men in onze ge meente doende een afdeeling van de meis- jespadvinderij op te richten en thans is men hiermede gereed gekomen. De opge richte vereeniging is als afdeeling aange sloten bij het Nederlandsche Meisjesgilde, terwijl men over goede krachten beschikt om over de belangen der kinderen te waken. De navolgende dames werden bereid ge vonden in het bestuur zitting te nemen, waar bij de verdeeling der functies de navolgende is: Presidente: mevrouw M. E. Breitenstein de Stoppelaar; Secretaresse; mevr. C. M. van Huizen—Rubens; Penningmeesteresse mevr. M. A. NiepoortPolderman. Het bestuur van bedoelde afdeeling stelt zich voor op Donderdag 2 Februari in hotel Velserbeek een propaganda-avond te hou den, op welken avond vanwege het hoofd bestuur van het Nederlandsche Meisjesgilde een lezing met lichtbeelden zal worden ge houden door de bekende trainstsr mejuf frouw A. Knappert over het doel van de meisjespadvinderij in Nederland. Tevens zal er gelegenheid bestaan om -lid AGENDA TE HAARLEM MAANDAG 30 JANUARI Stadsschouwburg: Mij. tot Bev. der Toon kunst. Robert Casadesus (piano). 8 uur. Schouwburg Jansweg: „Amor in de Pasto rie". 8.15 uur. Cinema Palace: „Kiki". Op het tooneel: Dumas, Neerlands populaire humorist. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Een meisje van he den". Op het tooneel: Roosje Kohier met haar vijf Harmony Ladies. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „Carnavalsviinder" en „De gemaskerde ruiter". 8.15 uur. DINSDAG 31 JANUARI Bioscoopvoorstellingen. te worden van de afdeeling, waardoor de kinderen als padvindster of kabouter zul len kunnen worden ingeschreven, zoodat vrienden en belangstellenden wordt verzocht den propaganda-avond te willen bezoeken. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Gedurende de week van 15 tot en met 21 Januari deden zich in deze gemeente 5 ge vallen van roodvonk voor. JAARVERGADERING S. D. A. P. Op de dezer dagen gehouden jaarvergade ring der S.D.A.P. afdeeling Velsen werd bij monde van den secretaris den heer J. Stark medegedeeld, dat het aantal leden 86 be draagt. De aftredende bestuursleden de heeren W. F. Visser, voorzitter; J. Stark, secretaris en J. W. D. Schmitz Jr. werden herkozen, ter wijl gekozen werden de heeren H. Mol en E. Sanders. De feesten op de ijsbaan bij „Velserbeek". Buziau maakt „de Maagd van Velsen" het hof. Zaterdag was "het voor de IJsclub „Velsen" een hoogtijdag. De ijsfeesten, dien dag op haar baan bij Velserbeek georganiseerd, zijn in alle opzichten schitterend geslaagd, zelfs al was de gesteldheid van het weer niet ideaal te noemen, vooral niet toen in den loop van den middag geheel plotseling een dikke mist kwam opzetten. Maar zelfs deze mist was niet in staat de feestvreugde te verstoren. De middag was gewijd aan het schoonrij- den. De wedstrijd werd voorafgegaan door een demonstratie, die werd gegeven door een bekende schoonrijdster. Hóe sierlijk zweefde deze dame over de gladde baan. Haar. aanwe zigheid kreeg nog meer waarde, doordat zij de deelneemsters aan den wedstrijd vóórdat deze begon, eenige waardevolle aanwijzingen gaf, waardoor de rijdsters haar „finishing touch" niet onbelangrijk konden verbeteren. Deze vrijwillige, medewerking werd door allen op hoogen prijs gesteld. De deelneming aan dezen wedstrijd was aan vankelijk niet groot, hetgeen wel daaraan moest worden toegeschreven, dat alléén in woonsters en inwoners uit cle gemeente kon den inschrijven. Met goedvinden van dezen werden ook eenige dames en heeren van bui ten toegelaten, waardoor de wedstrijd niet weinig aan belangrijkheid won. Het is jammer, dat er zoo weinig deelne ming van inwoners onzer gemeente was. Het aantal beperkte zich tot enkelen en er zijn er zoovelen, wier kunnen deelneming aan een schoonheidswedstrijd motiveert. Deze schijnen eerst hun schroomvalligheid te moe ten overwinnen. De jury voor den schoonheidswedstrijd be stond uit de heeren C. Jongejans, Uitgeest, D. N. Alleyn, Kors Dekker, W. van Heyst en J. G. Koning. Zij zag zich voor een moeilijke taak geplaatst, aangezien sommige rijdsters en rijders voor elkaar niet onder deden. Ten slotte kwam de jury tot het volgende resultaat: Paren: le prijs mevrouw A. Stadt—Grapen- daal en de heer J. Stadt, Velsen 281 p. 2e pr. mej. A. Mul, Uitgeest en de heer G. Groen, Beverwijk 248 p. 3e prijs mej. M. de Grauw en dé heer A. G. Scheerman, beiden te Bever wijk 214 p. Dames: le prijs mevr. A. StadtGrapendaal 156 p. 2e prijs mej. de Grauw, 147 p. 3e prijs jongejuffrouw Nannie van Heyst 144 p. Heeren: le prijs de heer J. Stadt 73 p. 2e prijs de heer J. Lub, IJmuiden 68 p. 3e prijs de heer A. Nuyens, Limmen, 64 p. 4e prijs de heer W. Groen Wzn., Uitgeest 63 p. De prijzen bestonden uit fraaie medailles. Opvallend is wel het sucees van het echt paar Stadt-Grapendaal, dat met drie eerste prijzen naar huis ging. senpaar in fraai toonde evengoed t ijzers als op den r dermaier bewees De prijsuitreiking geschiedde in de Lunch room Aneta door den heer van Heyst. Maskeradefecst Des avonds ging het er op.de baan vroolijk toe. Ondanks dat de mist nog niet was opge trokken, was er veel. publiek op de baan. Tus- schen de honderden rijdsters en rijders, ge kleed in hun (haar) gewone burgerpakjes, zwierden tal van wonderbaarlijk uitgedoste figuren. Maar ook waren er vele sierlijke costumes te bewonderen en het'liet zich aan zien, dat de jury het met het toekennen der prijzen niet gemakkelijk zou hebben. Tal van naties waren vertegenwoordigd. Vier pikzwarte negers' toonden hunne kundigheden op de schaats, steeds maar spirituals zingend en negergeluiden uitstootend, een Tsjerkes- 'jekleurde zijden costumes huis te zijn op de gladde ig van'een paard, een Bie- eel beter te kunnen rijden dan men van een/Biedermaier venvacht zou hebben. Wat zwierde deze „dame" in haar fraai groen-rïjden .-jurkje met hoepelrok sier lijk over het ijs. Natuurlijk ontbraken de Ti- roolsche meisjes niet, evenmin de verschil lende inheemsché boerinnèn. Er waren apachen, sneeuwpoppen, een sneeuwkoningin, er was een twaalftal jongens en meisjes in blauwe truien, die-als ze in goede volgorde naast elkaar reden den naam toonden van hun korfbalvereenïging K.V. De Kennemers. We zagen Buziau, die „de Maagd van Velsen" het hof maakte en die inderdaad Buziau-sche kwaliteiten aan den dag legde. Jammer was het, dat een der deelneemsters mej. B. uit Velsen een ernstigen val maakte. Zij reed tegen een der touwen van de voor den wedstrijd gereserveerde baan en kwam zoo leelijk te vallen, dat zij vermoedelijk een lichte hersenschudding bekwam. Door de zor gen van het Roode Kruis werd zij naar haar ouderlijke woning in de Meervlietstraat over gebracht. Nadat alle deelnemers er waren drie groe pen, twaalf paren en een twintigtal afzonder lijke nummers, zich aan de jury hadden ver toond, begaf deze zich in „raadkamer" en om elfuur kon de heer W. van Heyst in de Lunchroom Aneta den uitslag bekend maken, die luidde, als volgt: Groepen: lè prijs Negers, 2e prijs K.V. De Kennemers, Troostprijs Sneeuwpoppen. Paren: le prijs Nunspeeter Boerinnen, 2de prijs Betuwsch boerenpaar. Mooiste dame: lè prijs Boerin, 2e prijs Mo derne paardrijdster. Leukste idee: le prijs Buziau, 2e prijs Maagd van Velsen. Origineelste idee: le prijs Pindaman, 2e prijs Biedermaier, troostprijs Aapjeskoetsier. Het spreekt vanzelf, dat de prijzen, fraaie luxe voorwerpen, met menig hoera'tje in ont vangst werd genomen. Er heerschte een gezel lige, opgewekte stemming, wat wel niet an ders kon met een man ais Buziau in de zaal. IJsfeest op Schoonenberg De heer en mevrouw de Vries hebben giste ren aan een groote kinderschaar een heerlij ken dag bezorgd. Op den vijver van hun landgoed Schoonenberg aan den Driehuizer- kerkweg hadden zij een ijsfeest voor de jeugd georganiseerd en het was hier een en al pret. Des morgen s half elf begon het feest met wedstrijden en schoon- en hardrijden voor de kleuters. Het spreekt vanzelf, dat de kleinen tal van capriolen maakten. De feesten werden opgeluisterd met muziek, voortgebracht uit de toeters, die waren uitgereikt. Maar ook wer den de kleinen op versnaperingen onthaald, terwijl voor de winnaars nog mooie prijzen beschikbaar waren. Des middags was er feest voor dekinderen van 11 tot 14 jaar en ook toen is er volop plezier gemaakt. Er was 's middags een talrijk publiek, dat mede genoot van de kinderpret. De heer en mevrouw de Vries hebben de kinderen alsmede hunne ouders met dezen feestdag ten zeerste aan zich verplicht. In Velserbeek. Op de vijvers in Velserbeek is, gisteren dooi de jeugd zeer druk gereden. Vooral op den vijver nabij het Chineesche huisje was het zeer druk, maar ook op den vijver bij de her mitage en op de Bezaan was het druk. De auto in het hedendaagsche leven. Een onmisbare schakel. De Weensche taxichauffeurs hebben een protestdemonstratie gehouden op de Stefans- platz tegen de benzinebelastingtengevolge waarvan het verkeer in de binnenstad een tijdlang stillag De plaats, die de automobiel gedurende de laatste tien jaren in de samenleving is gaan innemen, mag ongetwijfeld niet worden on derschat. Het is evenwel met de auto gegaan als met zoovele andere belangrijke uitvindin gen: het publiek aanvaardt ze eenvoudig als iets gewoons, als een natuurlijke zaak; als zonneschijn, als regen, als voorjaar en herfst. Het is zoo gegaan met alle belangrijke tech nische uitvindingen: knappe koppen ont wierpen en bouwden de meest ingenieuse machines, wonderlijke samenstelsels van techniek en het publiek aanvaardt ze. Het neemt een hoorn in de hand en spreekt op hetzelfdeoogenblik met een ander mensch op 5 of 50 of 500 K.M. afstand. De man in zijn huiskamer draait aan een knopje, men- schelijke stemmen en muziek komen uit den aether tot hem. Hij vraagt nauwelijks meer naar het hoe en het waarom, alleende kleinste storing ontstemt hem in niet geringe mate. De huisvrouw tikt een knopje om, het elec- trisch fornuis, de stofzuiger, de electrische haardroger doen hun arbeid, onmiddellijk en zonder stoornis. Het wordt eenvoudig aan vaard, zooals het daglicht aanvaard wordt. En er wordt niet aan gedacht, dat achter den stofzuiger of het stralenkacheltje een gewel dige organisatie staat. Ergens in een groote fabriek ontwikkelen reusachtige dynamo's 'n geweldigen stroom, honderden en duizenden werkers, hebben ervoor gezorgd dat die stroom langs zware kabels en dunne draden geleid wordt, naar het woonhuis, de keuken, de badkamer Zóó wordt ook de auto aanvaard! Hij is er en wordt gebruikt. Nauwelijks gaan de ge dachten van..den autorijder voor een oogen blik uit naar de enorme fabrieken, naar de groote, helverlichte teekenkamers, naar de hoogovens, naar de bosschen, die worden om gekapt, naar rubberplantages onder tropen zon, naar opslagplaatsen en havenloodsen. De auto is een onmisbare schakel geworden in het dagelijksche leven! Zoowel in den noodwendigen handel, transport en industrie, als bij de, misschien even noodzakelijke ge noegens des levens. Werkelijk, zooals in den alleroudsten tijd de volkeren doordrongen waren van de nood zakelijkheid van het „navigage", de zeevaart kunde, zoo is automobilisme in onze eeuw een dringende noodzakelijkheid. Hoe kort geleden is het niet, dat de onder nemende zakenman zijn klant nauwelijks per auto durfde bezoeken, omdat hij de domme opmerking vreesde: „die auto! die betaal ik eigenlijk! Die tijd is voorbij. Geen modern zakenman zal gaarne een dergelijk onverstandig, on juist standpunt het zijne durven noemen. Terecht wordt de auto integendeel beschouwd als een middel tot beter, vlugger en voordee- liger zaken doen. Beter, vlugger en voordee- liger voor beide partijen! Het valt te betwijfelen, of er op de wereld nog één dokter of veearts Is, die met vige- lante of tibury zijn patiënten bezoekt. De auto is het, die den geneesheer naar zijn zie ken brengt. Het is ook de auto, die er voor zorgt, dat de geneesheer minder noodig is: de auto brengt vader, moeder en kinderen u-aar buiten, naar strand of hei, naar de zwem plaats, waar zon en water zorgen voor de allereerste noodzakelijkheid: gezondheid: Honderden dorpen, geheele streken zijn door autobus of vrachtwagen uit hun isole ment bevrijd; nieuwe, misschien wel betere begrippen vinden gelegenheid oude denk beelden te vervangen. Het product van het land kan gemakkelijk en snel worden ver voerd naar de steden, de mogelijkheid tot het vestigen van belangrijke industrieën is ge schapen op afgelegen oorden. De boer zet zijn melkbussen voor zijn hek; in den prillen morgen komt de vrachtauto, verzamelt alle bussen, die vroeg kunnen wor den afgeleverd. De bloemen komen vlugger, dus verschel- van kas of kweekerijhet publiek krijgt betere waar voor zijn geld, dank zij de auto. De posterijen, gemeente-reinigingsdiensten, ziekenhuizen en vele andere publieke instel lingen gebruiken heel den dag en eiken dag den explosie-motor. Het jonge paar gaat stadhuiswaarts per auto, misschien minder deftig dan vroeger, maar even welgemoed en met evenveel en thousiasme als voorheen in een coupé-tje met koetsier en palfrenier. Een lange stoet gesloten auto's, langzaam en statig gaat door de straten en houdt stil aan het groote hek: 's menschen laatste gang is die met de auto Ergens op het platteland kunt U een auto zien. gemonteerd met een orgel. De benzine motor zorgt zoowel voor het vervoer van wa gen als voor aandrijving van het muziek instrument. Dat de oude afgeleefde motor Carmen en Aïda eenigszins overstemt weet de brave en ondernemende orgel-exploitant niet! Misschien is hij 1 een beetje hard- hoorend Uit een sombere poort rijdt een sombere auto zonder ramen naar een somber gebouw: ook hier is het de auto, die zijn grimmige plicht doet en den veroordeelde naar zijn 5 jaren tuchthuisverblïjf brengt. In de buitenwijken van de groote steden staat hier en daar een auto. De eigenaar haalde er bloemen mee en verkoopt ze aan den weg. Op het auto-chassis is de etalage getimmerd. De man kan zaken doen, vlugger, beter, meer dan vroeger, dank zij de auto! 'n Automobiel brengt ijsco-wafeltjes van drie centen aan huis over. eentraject van vele tientallen kilometers tusschen Arnhem en Ede. Negotie met geld vardienen aan don ecnen kant, tevreden kinderen en dus te vreden moeders in de huizen. Taxi's, honderden en duizenden, vlug, vlug even naar station, gauw even naar schouw burg na een wat verlaat diner, naar de ken nissen. waar de thee staat te trekken, 'n Taxi, in vele gevallen goedkooper dan wanneer het vervoer per tram ging. Zeker vele malen vlugger en meer comfortabel 1 Het „luxe-verhuur-bedi-ijf" verhuurt U een auto met kwieken, netten chauffeur, een mooien geruischloozen wagen, dia indien U ij del genoeg is zulks te wenschen Uw kennissen den indruk geven kan, dat déze kostelijke wagen Uw eigendom is en deze kwieke jongeman Uw chauffeur. Men reist van Holland naar den vreemde, naar België, Zwitserland of Italië in prach tige autobussen, behagelijk, veilig en voor weinig geld. De autobus vervoert het voet balelftal zonder vervelend oponthoud aan stations, zonder tijdroovende tochten van station naar terrein. Het vischcollege trekt welgemoed ter vangst naar ver-gelegen nego rijen, het tooneelgezclschap reist met eigen wagens, onafhankelijk van wie ook en wat ook: de decors gaan vooruit. Het oude heeft afgedaan. De auto heeft de wereld veroverd. De auto, op zich zelf reeds zoo iets geweldigs en met zijn onaf zien- baren achtergrond van fabricage-, vervoer en verkoops-organïsatiën En zoo is het begrijpelijk, dat bijna leder zich interesseert voor den automobiel, 'n personenwagen, een bus, 'n vrachtauto of een tractor, al naar gelang zijn persoonlijke be langen. En even begrijpelijk is het, dat de jaarlijksche R.A.I.-tentoonstelling te Amster dam eiken keer opnieuw een steeds toene- menden stroom bezoekers trekt, een stroom, die tot over de honderdduizend komt. IJMUIDEN „in veilige haven". We ontvingen het eerste nummer van „In Veilige Haven", orgaan van de Speeltuinver- eeniging van dien naam. Met de verschijning van het eerste nummer van het maandblad is een lang gekoesterde wensch van het ijverige bestuur van deze vereeniging in vervulling gegaan. „Een ont brekende schakel" wordt het genoemd. On getwijfeld zal het nieuwe orgaan, dat er wel verzorgd uitziet, den band tusschen bestuur en leden en donateurs versterken. Blijkens het voorwoord van het bestuur is de redactie in handen van een commissie, bestaande uit de dames mevr. v. d. Berg en mej. de Jong en de heeren Reek en Weij. Er zal een kinderrubriek in worden opgenomen alsmede kinderverhalen, zoodat ook de kin deren het blaadje met blijdschap zullen be groeten. Van de korte artikelen, die dit eerste num mer bevat noemen we de bijdrage van den heer M. J. C. Diemei, secretaris van de Ne derlandsche Unie van Speeltuinorganisaties „Het Speeltuinwerk in ons land", waarin o.a. wordt medegedeeld, dat de N.U.S.O. thans 80 aangesloten vereenigingen telt, verdeeld over het geheele land. Mej. P. H. Woerlee, oud-voorzitster der ver eeniging schrijft uit Emmes een aardig brief je. „Tante Lea" schrijft een inleiding tot de kinderrubriek. „Oom Piet" laat ook van zich hooren en voorts vinden we het belangrijke yereenigingsnieuws, waarin wordt herinnerd aan het plan in verband met den nieuwen toegangsweg en dat er dezen zomer in den speeltuin verschillende balspelen onder lei ding beoefend zullen worden als voetbal, korfbal, handbal en slagbel h. o. v. De Haarlemsche Orkestvereeniging voert op haar op Dinsdagavond a.s. in de Gemeen telijke Concertzaal te Haarlem te geven le denconcert een Beethoven-programma uit. Onder leiding van haar dirigent Fr. Schuur man, zal zij als eerste nummer de Derde Leonore Ouverture ten gehoore brengen, waarna Ferdinand Helman het vioolconcert speelt Na de pauze gaat de Eroica (nr. 3). radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Maandag 30 Januari 1933 in radiotelegrafische verbinding met het kuststation Scheveni'ngen Radio. Christiaan Huygens, Cottica, Flandria, In- drapoera, Johan van Oldenbarnevelt, Johan de Witt. Klipfontein, Kota Agoeng, Kota Tjandi, Lemaire, Marnix van St. Aldegonde, Poelau Laut, Poelau "toebiah, Rietfontein, Sibajak, Simon Bolivar, Statendam. Tasman, Veendam, Venezuela, Zeelandia. Bij verzending van een radiotelegram via Scheveningen Radio, bedragen de totale kos ten 44 centen per woord.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1