Von Schleicher's val. UIT HET BUITENLAND het belangrijkste nieuws EEN WONDERLIJKE GELIJKENIS. Niets anders noodig JJMU/DER COURANT MAANDAG 30 JANUARI 1933 TWEEDE BLAD Hitier krijgt weer een kans. Toch een parlemen taire regeering? Verwacht wordt een kabinet Hitier met steun van de Harzburger partijen en getolereerd door het Centrum. De regeerings- crisis in Frankrijk. Daladier kabinetsformateur.- Paul-Boncour aan buitenlandsche zaken? DUITSCHLAND. Generaal Von Schleicher. Rijkskanselier Von Schleicher heeft, zooals yrtj in een deel van onze vorige oplaag nog konden melden, Zaterdagmiddag tijdens zijn onderhoud met Von Hindenhurg den Rijks president zijn ontslagaanvrage overhandigS. Het ontslag is door den Rijkspresident aan vaard en deze verzocht Von Schleicher de loopende zaken te willen afwikkelen. In aansluiting op dit onderhoud ontving de Rijkspresident den oud-Rijkskanselier Von Papen, die de opdracht kreeg met de ver schillende partijen in onderhandeling te tre den om vast te stellen of een regeeringsvorm pp parlementairen grondslag mogelijk was. Over het ontslag van Von Schleicher ver nemen wij nog het volgende: Alvorens zich uit de Kabinetszitting naar den Rijkspresident te begeven, had Von Schleicher zijn collega's verzocht bijeen te blijven opdat hij hen van het resultaat van het onderhoud op de hoogte zou kunnen stel len. Het onderhoud zelf was slechts van korten duur. In verband met de bespreking vond ook nog een bespreking met Staats secretaris Meissner plaats. Von Schleicher verzocht den Rijkspresident om een volmacht teneinde den Rijksdag te kunnen ontbinden. De Rijkspresident was echter van meening, Adolf Hitler. FEUILLETON Uit het Engelsch van JOSEPH HOCKING. (Nadruk verboden.) 4) De wind was gaan liggen, maar de regen viel nog bij stroomen. Duiver ton rilde weer, terwijl hij naar het droefgeestige geluid luis terde. „Je weet zoo langzamerhand heel wat van niij," hernam hij toen. ,„Maar jij hebt ook een geschiedenis te vertellen, waarde heer! Een kerel als jij gaat niet uit Engeland weg om je als kolonist in Australië te begraven, als hij daar geen ernstige redenen voor heeft. En toch zie 'je er niet uit als iemand, die naar de weerlicht zal gaan. Je drinkt ook niet Op deze opmerking kwam geen antwoord. „Je hebt ook je naam nog niet genoemd. „Neen", klonk het somber. „Als ik het gedaan had, zou je misschienAbrupt brak hij den zin af. „Wel," moedigde Dulverton aan. De andere gast stond op, liep naar de deur en opende die. De regen gutste nog gestadig, alsof zij bij emmers werd uitgezonden. Het was Inktzwarte nacht. „We mogen van geluk spreken, dat we hier onderdak hebben gevonden", zei hij. „In nachten als deze is menigeen hier spoorloos verdwenende beken worden bruisende rivieren en de kleine riviertjes wilde berg- stroomen." Hij stopte een nieuwe pijp. „Wat zei je ook weer?" trachtte Dulverton hem weer op zijn onderwerp terug te bren gen. in de huidige politieke omstandigheden den Rijkskanselier deze volmacht niet te kunnen geven. De onderhandelingen, welke Von Papen Zondag gedurende den geheelen dag heelt gevoerd, worden door alle er bij betrokken personen verder vertrouwelijk behandeld. Het resultaat er van zal pas te overzien zijn als Von Papen heden Maandag den Rijks president verslag zal hebben uitgebracht. In welingelichte kringen gelooft men, dat de onderhandelingen er niet slecht voorstaan en dat een kabinet Hitier mogelijk schijnt. Men denkt daarbij aan een kabinet met Hitier als kanselier; von Papen als vice- kanselier en eventueel als Rijkscommissaris voor Pruisen; Frlck of Goering als minister van Binnenlandsche Zaken en Hugenberg als minister voor Crisisaangelegenheden. Het schijnt, dat ook de Rijksministers von Neu- rath (Buitenlandsche Zaken), van Schwerin- Krosigk (Financien), Guertner (Justitie) en Eltz von Ruebenach (Posterijen en Verkeers wezen) in hun huidige fuctie in het nieuwe kabinet worden opgenomen. Als Commissaris voor de kolonisatie en voor den Arbeidshulp- dienst wordt de leider van de Stahlhelm- organisatie, Seldte, genoemd. Als Rijksminis ter voor de Weerbaarheid wordt generaal Freiherr von Blomberg genoemd. Zekere moeilijkheden, welke zich bij de onderhan delingen hebben voorgedaan, zouden pas Maandag in den loop van den dag kunnen worden geregeld. Deze ministerlijst berust voorloopig nog op combinaties, aangezien steekhoudende mededeelingen niet te krijgen zijn. Men verwacht, dat heden opheldering in den toestand zal komen. Er zullen nog be sprekingen gevoerd moeten worden eener zijds tusschen von Papen en Hitier, ander zijds tusschen het Centrum en de leiders der N.S.D.A.P. Zondag wérd voornamelijk geconfereerd met de leiders der Nationaal-Socialisten, die bepaalde voorwaarden ontvangen hebben, welke de instemming der Duitsch-Nationalen konden wegdragen, doch die nog wachten op de meening van Adolf Hitler. Ook voerde Von Papen een bespreking met Hugenberg. FRANKRIJK. Zaterdagmiddag heeft president Lebrun zijn besprekingen ter oplossing van de ka binetscrisis, nu het ministerie Paul Boncour ten val is gebracht, voortgezet en ontving hij, naar Reuter meldt, o.a. Francois Albert, Léon Blum en Herriot, nadat hij, volgens gebruik, eerst de voorzitters van Kamer en Senaat, n.l. Fernand Bouisson en Jeanneney alsmede de voorzitters der financieele com missies en rapporteurs had ontvangen. Francois Albert, die voorzitter van de Radicale Kamerfractie is, verklaarde na af loop' van de audiëntie niet van meening te zijn, dat er door de stemming in de Kamer van Zaterdagochtend een wijziging is geko men in de meerderheid der linksche par tijen. Francois Albert vond Daladier echter den geschiktsten persoon om een kabinet der linksche partijen te vormen. Moeilijker zal het worden, een minister van financiën te vinden. Blum, de leider der socialisten, zeide, dat er door de stemming niets veranderd is in het standpunt der socialistische fractie. Ook oud-premier Tardieu bracht een bezoek aan den president der Republiek. De voorzitter der Senaatscommissie voor buitenlandsche zaken, Henri Béranger, ver klaarde, na door president Lebrun te zijn ontvangen, dat het hier wel om een meer- derheidsvrisis gaat en dat de president mis- „Ik zei, dat als ik je mijn naam noemde, je misschienMaar wat geeft het eigenlijk, als je het deed het komt er eigenlijk niets op aan „Geneer je maar niet oude jongen vertel me gerust waar de schoen wringt". „Waar de schoen wringt? Och het is abso luut niet noodig oude koeien uit de sloot te halen, maar jij hebt het nu eenmaal gedaan en zie jeje hebt me een gevoel bezorgd hemel-nog-aan-toe, wat zou ik niet gege ven hebben voor jouw kans." De ander lachte grimmig. „Kijk eens hier, Dulverton". zei hij „jij werd geboren met een goeden naam. Je hebt niets onbeproefd gelaten om je kansen gron dig te bedreven, maar dat was eenvoudig onmogelijk! Je hebt alleen maar naar De vonshire terug te gaan en in het opgemaak te bed te stappen". „Ik hoop van harte dat ik Devonshire zal terugzien, maar ik ben er niet van over tuigd. Maar jij? Hoe zit dat met jou?" „Ik? O, ik heb...." „Ja, wat heb jij op je geweten? Je kunt het me gerust vertellen. Misschien is het op stuk van zaken misschien niet eens zoo heel erg. „Ik? Ik heb niets op mijn geweten". „Niets op je geweten? Maar beste jongen, wat belet je dan om met mij naar Engeland terug te gaan? Misschien dat je vader „Mijn vader! Kerel, schei alsjeblieft uit, dat is meer dan ik verdragen kan „Maar wat is er dan in vredesnaam?" „Dat zal ik je vertellen. Dulverton, als ie het met alle geweld weten wilt." Hij begon met groote stappen het vertrek op en neer te loopen." „Ik ben benieuwd wat voor gezicht je zult zetten als je de waarheid hoort! Maar wat kan het mij tenslotte ook schelen, wat je zult denken of zeggen. Ik ben daar nu langzamer hand overheen. Er klonk hartstocht in zijn stem de zwijgzame man scheen thans ver langend om te spreken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN dan Purol, om een ruwe huid, schrale lippen en gesprongen handen, spoedig te genezen. Doos 30 en 60 ct. Bij Apoth. en Drogisten. schien Jeanneney de opdracht tot kabinets formatie zou geven. Ook ontving president LeBrun Louis Marin (uiterst rechts). Deze zeide na de audiëntie dat hij den president had aangeraden een kabinet der nationale eenheid 'te vormen. Paul Boncour. Nader meldt V.D. uit Parijs: De president dér Republiek, Lebrun, heeft Zondagmiddag den afgetreden minister van Oorlog, Daladier met de vorming van een nieuwe regeering belast. iDeladier heeft de opdracht aanvaard en zal den president Maandag zijn definitief antwoord geven. Nadat Lebrun de vooraanstaande leden van Kamer en Senaat in audiëntie had ontvan gen, bleef hem slechts de keuze over tus schen den afgetreden minister van Oorlog, Daladier, en den afgetreden minister van Binnenlandsche Zaken, Chautemps. Herriot had geweigerd in verband met zijn houding in den schuldenkwestie. Voor Deladier bestaan slechts twee moge lijkheden een regeering te vormen: óf een cartel, waarin de socialisten vertegenwoor digd zijn óf de concentratie d.w.z. e>en kabi net gebaseerd op alle partijen der Kamer, met uitzondering van de groep-Marin en de socialisten. Mocht het Daladier gelukken een levens vatbaar kabinet samen te stellen, dan zou dit, naar de meening van welingelichte kringen, den afgetreden premier Paul Bon cour als minister van Buitenlandsche Zaken krijgen. Spanje. Bommen en documenten van anarchisten in beslag genomen. Havas meldt uit Barcelona, dat tijdens een huiszoeking bij anarchisten 130 geladen bommen, 160 dynamietpatronen, 3 geweren en 2 revolvers gevonden en in beslag zijn ge nomen. Een anarchist werd gearresteerd. In zijn woning werden talrijke beteekenisvolle do cumenten gevonden, die inlichtingen ver schaffen over de plannen der anarchisten. Ierland. Onafhankelijkheid blijft De Valera's einddoel. De einduitslag voor de verkiezingen van den lerschen Vrijstaat luidt als volgt: De Valera 77 zetels. Cosgrave 48 zetels. Onafhankelijken 8 zetels. Centrum 11 zetels. Arbeiderspartij 8 zetels. Onafhankelijke Arbeiderspartij 1 zetel. De Iersche premier De Valera heeft na dat zijn stembusoverwinning definitief was vastgesteld een Boodschap gepubliceerd. Nopens zijn politieke bedoelingen verklaar de De Valera, dat volkomen onafhankelijk heid van Engeland het einddoel blijft. De vereeniging van Noord- en Zuid-Ierland is de noodzakelijke voorwaarde voor een waar- achtigen en permanenten vrede tusschen Engeland en Ierland. Hij kondigde voorts aan dat de annuïteiten aan Engeland in de ENDELLION VERTELT ZIJN GESCHIEDENIS „Jij bent, zooals je daarnet zei, in Eton en later in Oxford geweest," begon nummero twee zijn relaas; „wel ik was in Clifton en daarna in Cambridge. Ik maakte het goed op school stond zelfs bekend als een van de beste leerlingen en kwam met een uitstekend einddiploma in Cambridge. Ik was captain van het eerste schoolelftal en heb bij cricket wedstrijden vaak jongens van Eton ontmoet. Ik moet in jouw tijd meermalen in Eton ge weest zijn. Het is absoluut niet mijn bedoe ling mijzelf in de hoogte te steken maar waarom zou ik je het eigenlijk niet vertellen, nu ik toch schoonschip maak? In Cambridge maakte ik het ook heel goed. Ik studeerde rechten en had visioenen van mijzelf als pro cureur-generaal of minister." „Dus een soort model-jongeman?" „O, neen, dat heelemaal niet. En hoewel ik hard werkte en veel las, liet ik mij op het gebied van sport ook niet onbetuigd. Ik heb verscheidene prijzen gewonnen met tennis en golf. En wat cricket betreft ik had het grootste gemiddelde in de Varsityploeg." „Varsity-ploeg? Laat eens zien! dat is...." „Zeven jaar geleden; ja." „Dan heet je.... „Endellion". „Wat! Endellion, de naam van den groot sten schurk die ooit in Engeland neem me niet kwalijk, het viel me uit den mond ik dacht er niet bij". „Het doet er niet toe. Ja. het is de naam, dien jij bedoelt. Endellion is niet zoo'n heel gewone naam. Zoover ik weet ben ik zelfs de eenige die hem draagt. Een mooi bezit, hè? Ja, ik ben ook eenige zoon de eenige zoon van den grootsten misdadiger, die ooit op God's aarde geleefd heeft. De Hemel vergeve me dat ik dit zeg, maar het is helaas de bittere waarheid. Enfin, je kent de geschiedenis iedereen kent ze. Iedere krant in Engeland stond er vol van. Jij, hoe toekomst niet m'éër gullen berusten op eën tusschen berekening, maar moeten worden vrijgemaakt voor de Iersche begrooting. Het resultaat der verkiezingen beteekent geen vijandigheid tegenover Engeland. De wensch van het Iersche Vólk en der Iersche re geering is: met Engeland in de beste en meest vriendschappelijke betrekkingen te staan. De Valera kondigde aan, dat het aantal senatoren tot 35 zal worden teruggebracht, ook het aantal Dall-leden zal worden ver minderd. Het kabinet zal streven naar de decentralisatie der industrie. Amerika. Conferentie van Roosevelt met den Britschen gezant over de schuldenkwestie. Door bemiddeling van het Amerikaansche ministerie van Buitenlandsche Zaken heeft de Britsche gezant te Washington Sir Ro- beft Lindsay, volgens Reuter, de uitnoodi- ging ontvangen een bezoek te brengen aan Roosevelt, die zich op het oogenblik te Warm Springs bevindt. De gezant ls direct per vlieg tuig vertrokken. Uit Londen wordt bevestigd, dat de Brit sche regeering haar gezant heeft gevraagd naar Londen te komen voor een bespreking van de kwestie der oorlogsschulden. Lindsay zal Dinsdag a.s. vertrekken en ongeveer een week in Engeland blijven. Hij wordt geacht goed op de hoogte te zijn van het standpunt van Roosevelt. De besprekingen, die de ge zant met de verschillende ministers zal heb ben, zullen bijdragen tot de voorbereiding van de onderhandelingen, die in Maart te Washington zullen worden gevoerd. Roosevelt heeft verklaard, dat hij Lindsay bij zich genoodigd heeft In verband met diens vertrek naar Londen. De kwesties van den economischen toestand, de oorlogsschul den en de ontwapening zullen slechts in het algemeen worden besproken. ZuicL Amerika. Vrede tusschen Peru en Columbia? Te Lima gelooft men, dat het oorlogs gevaar tusschen Peru en Columbia, dat dooi de troepenbewegingen van beide partijen in verband met de bezetting van de rivierhaven Let-ieia aan de Amazone een oogenblik zeer dreigend was, zoo goed als geheel verdwenen is na de bespreking tusschen den president der Peruaansche republiek Louis Sanchez Cerro en den specialen Columbiaanschen gevolmachtigde Laureano Garcia Ortiz. De bespreking leidde tot een accoord. dat dade lijk ter goedkeuring werd getelegrafeerd naar den president van Columbia Enrique Olaya Herrera te Bogota. Algemeen schrijft men dit succes toe aan de pressie, die is uit geoefend zoowel door de Zuid-Amerikaan- sche neutrale staten als door de Vereenigde Staten en den Volkenbond. China. Chineesche aanvallen op Sjan Hai Kwan afgeslagen. *Het Japansche hoofdkwartier deelt mede, dat de Chineesche troepen na een vrij langdurig artillerievuur in den pacht van 27 op 28 Januari een aanval op Sjang Hai Kwan hebben ondernomen. Na een gevecht van vier uren werden de Chineezen evenwel dooi de Japanners teruggeslagen. Aan Chineesche zijde zouden 200 personen zijn gedood en ge wond. o]F si]p «urn» Oesjida verzoekt om volmacht voor uittreding uit den Volkenbond. Onder voorzitterschap van premier Saito, is Zaterdag een buitengewone zitting van het Japansche kabinet gehouden, welke geheel gewijd was aan den politieken toestand. De minister van Buitenlandsche Zaken, Oesjida heeft rapport uitgebracht over de te Genève gevoerde onderhandelingen en verklaarde dat geen hoop bestaat op een oplossing der Mandsjoerijsche kwestie. Hij verzocht vol macht voor het geval dat Japan ut den Vol kenbond zal treden. Een besluit betreffende de terugroeping der Japansche delegatie uit Genève is nog niet genomen. je vroeger leven ook geweest mag zijn, res pecteert je vader, spreekt over hem als iemand, die een goeden naam met eere ge dragen heeft. Maar mijn naam goeie ge nade de naam van een bedrieger, zwende laar, leugenaar, afperser, moordenaar Ralph Endellion, promotor van schijn-maat- schappijen, wien geen middel te gemeen ?/as om geld te maken, terwijl hij voor het oog van de wereld den braven man uithing ziedaar mijn vader. Het is erg wanneer je als zoon zoo, over je vader moet denken. lederen dag kwamen in het proces nieuwe schandstukken aan het licht." Hij deed een paar lange trekken aan zijn pijp en zijn oogen waren enkele oogenblik- ken strak op het vuur gevestigd. „In zekeren zon draag ik ook een goeden naam", vervolgde hij toen. „Endellion is de naam van een kleine bezitting in Cornwall, waar mijn vooroudei's geslachten lang ge woond hebben. Maar mijn vader verkocht het familiegoed en trok naar Londen. Zijn carrière daar is bekend genoeg! In enkele jaren had hij zich de reputatie verworven van een stoutmoedig en succesvol speculant. Hij maakte honderdduizenden, millioenen, op papier. Mijn moeder heb ik nauwelijks gekend; ze werd in een inrichting voor ze nuwpatiënten verpleegd. Ik ging naar Clifton en het leek de natuurlijkste zaak ter wereld, dat ik royaal zakgeld had, eigen paarden en meer luxe dan een van de andere jongens. Maar dat had geen verkeerden invloed op me ik werkte hard, en dat deed ik in Cambridge ook. Ik maakte plezier, was haantje de voorste bij alle soorten sport, maar mijn grootste liefhebberij was toch de studie. Ik schreef zelfs Grieksche gedich ten Toen barstte de bom. Het fortuin van mijn vader bleek gebouwd op bedrog, zwendel, lis tige trucs, vervalschte papieren. Zijn naam werd alleen nog maar met diepe walging uit gesproken, je zelfs vervloekt, want hij had duizenden geruïneerd. Tijdens het proces kwamen niet alleen zijn zakenpraktijken, VIJFDUIZEND IERSCHE SPOORWEG ARBEIDERS IN STAKING. BELFAST, 29 Januari (Reuter). Drie vakvereenigingen van spoorwegarbeiders hebben besloten Maandag te middernacht in staking te gaan. Meer dan 5000 man uit Noord-Ierland zijn hierbij betrokken. De staking is veroorzaakt door de voorstellen tot loonsverlaging, welke de spoorwegmaat schappijen aan de vakvereenigingen hadden voorgelegd. SLECHTS EEN KLEINE LOONSVERLAGING. DE OVEREENKOMST IN DE CONFECTIE-INDUSTRIE. Over de oplossing van het conflict in de Amsterdamsche confectie-industrie wordt nog gemeld: Na langdurige besprekingen zijn partijen overeengekomen de collectieve arbeidsover eenkomsten te verlengen tot 31 December 1933, met dien verstande, dat een loonsver laging van vier procent zal worden toegepast. De reeds in 1932 gegeven loonsverlagingen zullen hierop in mindering worden gebracht. Mochten ten deze geschillen ontstaan, dan zullen deze uiteindelijk door arbitrage worden beslecht. Behalve de werknemers, die een vast loon van f 15 of minder verdienen, zullen ook nog eenige andere groepen van werkne mers. zooals de z.g. loopende band-arbeiders in 1933 geen loonsverlaging ontvangen. In de thans geldende tarieven hebben eenige werk gevers in overleg met de werknemersorgani saties verschillende verbeteringen aange bracht. Vóór 1 Maart e.k. zal een commissie wor den geconstitueerd, bestaande voor de eene helft uit vertegenwoordigers van de Ver eeniging van Confectiefabrikanten en voor de andere helft uit vertegenwoordigers van den Nederlandschen Bond van Mannelijke en Vrouwelijke Arbeiders in de Kleeding- industrie. met opdracht de tarieven aan een herziening te onderwerpen. Allo bij het conflict betrokken werknemers zijn op hun oude plaatsen aan het werk ge gaan, terwijl beide partijen zich verbonden hebben, geen rancunemaatregelen te nemen. IJSPRET EN IJS-LEED. Enkele ongelukken. DE GOUWZEE WAS SLECHT. Zaterdagmiddag is op het IJselmeer tus schen B 1 o k z ij 1 en Vollenhoven de 23-jarige W. Bakker door het ijs gezakt en verdron ken. Het lijk is opgehaald. Zondagmiddag is op den Schinkel bij het Stadion te Amsterdam een ongeveer 40- jarigen mar. dood op het ijs gevonden. Uit eer ingesteld onderzoek bleek, dat de man op het ijs was gevallen en zoo ongelukkig te recht was gekomen, dat hij spoedig den geest gaf. Het lijk is door den G. G. en G. D. naar het Wilhelmina Ziekenhuis overgebracht, waar het werd herkend als von een bewo ner van de Plantage. De overtocht over de Merwede geschiedt nog steeds per schietschuow zoowel van G o- rinchem naar Sleeuwijk als naar Wou- drichem. Omdat de rivier ls gaan zitten, bij stilstaan van het water, is het ijs niet dik. Er is een voetpad van Woudrichem naar Da lem gebaand. Zondagochtend ls de postboot van O o s t- m ah o r n met de post van de afgeloopen vijf dagen aan boord te Schiermonnikoog aange komen. Door het ijs en het hooge water was het niet mogelijk aan den landingssteiger te meren, zoodat met veel moeite met een roei boot en over het ijs de post op een half uur afstand van het eiland van de boot moest worden gehaald. De passagiers, die van het eiland wilden vertrekken konden niet aan boord komen. Zaterdag zijn, door het vastraken van de sleepboot „Volharding" van de firma Doek- sen, die den postdienst had overgenomen Vlieland en Terschelling geïso leerd geweest. Zondag is de boot vlot geko men. Zaterdagmiddag te 2.10 uur heeft de Urker Jurrïaan Romkes voet aan wal gezet te Enkhuizen na den tocht Urk-Enkhuizen op schaatsen te hebben gereden om aan den aandacht van den torenwachter te kunnen ontsnappen. Het ijs is vrij zacht en er ko men veel open plekken voor. Aanvankelijk moest hij omrijden; slechts een enkele keer kon hij over de geulen heen springen. Als bijzonderheid kan nog worden gemeld, dat zijn oudere broer Jacob in 1929 de eerste was die van Urk naar Enkhuizen kwam, terwijl hijzelf, toen nog 13 jaar oud, het traject loo pende heeft afgelegd in 13 1/2 uur. Maandag dacht hij den terugtocht te aanvaarden. maar ook de bijzonderheden van zijn parti culier leven aan het licht en dat was ook verre van vlekkeloos! Het is warempel geen wonder dat mijn moeder, die een groot ge deelte van zijn geheimen kende, in haar geestvermogens gekrenkt werd. Kort na het proces is ze in het gesticht waar ze was, ge storven. „Zooals je je misschien herinneren kunt, werd hij tot langdurige gevangenisstraf veroordeeld. Hij probeerde te ontvluchten en ontzag zich daarbij niet een van de bewakers te vermoorden. Nog een nieuw schandaal-pro ces boven op het eerste en natuurlijk de doodstraf. En, dat weet je waarschijnlijk ook nog, hij ontsnapte aan de galg door een plotselinge dood. Zijn hart was tenslotte te gen de verschrikkelijke spanning niet be stand geweest." Weer staarde Endellion een tijdlang in het vuur. „Nu weet je wie ik ben en wiens zoon ik ben", hernam hij na een pijnlijke pauze. „Toen het schandaal bekend was, moest ik natuurlijk uit Cambridge weg. En ik kan gerust zeggen, dat de zonden van mijn va der aan mij bezocht zijn. Alle deuren waren opeens voor mij gesloten, geen vriendelijke, helpende hand werd mij toegestoken geen enkele. En ik bezat geen stuiver Toen deed ik mijzelf een eigenaardige gelofte noem het Don Quichotterie als je wilt. Ik zou boven mijn tegenspoeden uitko men. Mij aan de macht van mijn noodlot ont worstelen en dat zonder listige streken, zon der bedrog, alleen met strikt eerlijke midde len. De naam Endellion is geschandvlekt zei ik tegen mijzelf ik zal die schande uitwis- schen en hem weer tot een geëerden naam maken. Wat anderen hebben gekend ken ik ook". Dulverton, die geboeid had zitten luisteren, keek hem met koortsachtig schitterende oogen aan. {Wordt vervolgd.).

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5