De Duitsche Ri jksdag ontbonden Overal botsingen in Duitschland. het belangrijkste nieuws tIMU ID ER COURANT DONDERDAG 2 FEBRUARI 1933 - TWEEDE BLAD Frankrijk. Op 5 Maart nieuwe verkiezingen. Hitier voor de microfoon. Twee vierjaarsplannen. Redding van de Duitsche arbeiders uit de werk loosheid. Onttrekking van den Duitschen boer aan de ellende. Streven naar rechtsgelijkheid In de Duitsche politiek. DUITSCHLAND. De Rijkspresident lieeft het volgend de creet uitgevaardigd: „Nadat gebleken is, dat een tot werken in staat zijnde parlementaire meerderheid niet te vormen is, ontbind ik op grond van art. 25 van de Rijksgrondwet den Rijksdag, opdat het Duitsche Volk door de verkiezing van een nieuwen Rijksdag stelling kan nemen tot de nieuwgevormde regeering der nationale concentratie. Berlijn, 1 Februari 1933." Bij een verdere verordening van heden wordt bepaald dat de verkiezingen voor den nieuwen Rijksdag op 5 Maart 1933 zullen worden gehouden. De Centrumfractie van den Rijksdag, welke Woensdagmiddag tegen vijf uur weer bijeen kwam, is na een korte bespreking verdaagd tot Donderdagochtend 11 uur, aangezien de aan de Rijksregeering gestelde vragen nog niet waren beantwoord. Adolf Hitler heeft namens de regeering een proclamatie tot het Duitsche Volk gericht, welke Woensdagavond over alle Duitsche zen ders is verspreid. Wij ontleenen er het vol gende aan^ „Meer dan veertien jaren zijn verloopen, sinds den onzaligen dag, waarop, door bin nen- en buitenlandsche beloften verblind, het Duitsche Volk de hoogste goederen van ons verleden, van het Rijk, van zijn eer en van zijn vrijheid vergat en daarbij alles ver loor. Sinds deze dagen van verraad heeft de Al machtige ons Volk zijn zegen onthouden. Tweedracht en haat hebben hun hitrede ge daan. De ellende van ons volk is ontzettend. Het werkloos geworden hongerende millioenen- proletariaat der industrie wordt gevolgd door den tot ellende gedreven geheelen midden- en handwerkersstand. Indien dit verval zich ook definitief uitbreidt tot de Duitsche boeren, zullen wij staan voor een catastrophe van onafzienbaren omvang. Want dan zal ook een twee duizendjarige menschelijke cultuur en civilisatie ten onder gaan. Dreigend verkondigen de verschijnselen om ons het voltrekken van dit verval. In een ongehoorden stormloop van wil en geweld tracht de communistische methode van den waanzin het in zijn binnenste geschokte en uitgemergelde volk definitief te vergiftigen en te ondergraven, ten einde het te drijven naar den tijd, waarin de beloften der com munistische woordvoerders van vandaag nog ernstiger zullen teleurgesteld worden dan de beloften der zelfde apostelen in November 1918. Veertien jaren Marxisme hebben Duitsch- land geruïneerd. Een jaar bolsjewisme zou Duitschland vernietigen. De erfenis welke wij overnemen is ver schrikkelijk. De taak, welke wij moeten ver vullen is de moeilijkste welke Duitschen Staatslieden sinds menschenheugenis is ge steld. Het vertrouwen in ons allen is onbe grensd, want wij gelooven aan ons volk en zijn onvergankelijke waarde. Boeren, arbei ders en burgers, U moet gemeenschappelijk de bouwsteenen leveren voor het nieuwe Rijk. De nationale regeering zal het als Uw hoog ste en eerste taak beschouwen de geestelijke eenheid en de eenheid van willen van ons volk te herstellen. De nationale regeering wil het groote werk der reorganisatie van het bedrijfsleven van ons volk oplossen met twee groote Vierjaren plannen. Redding van den Duitschen boer tot ver krijging van een basis van levensonderhoud en levensvreugde voor de natie. Redding van den Duitschen arbeider door een geweldigen en veelomvattenden aanval tegen de werkloosheid. In veertien jaren hebben de November- partijen den Duitschen boerenstand geruï neerd. In veertien jaren hebben zij een leger van millioenen werkloozen geschapen. De natio nale regeering zal met ijzeren vastbesloten heid en de meest taaie volharding het vol gende plan verwezenlijken: Binnen vier jaren moet de Duitsche boer aan de ellende worden onttrokken. Binnen vier jaren moet de werkloosheid definitief overwonnen zijn. Parallel hieraan loopen de voorwaarden voor het opbloeien van het overige bedrijfs leven. Met deze gigantische taak der saneering van ons bedrijfsleven zal de nationale regee ring verbinden de taak tot en de ten uitvoer legging van een saneering van het Rijk van de landen en van de gemeenten uit een oog punt van bestuurstechniek en belasting- techniek. Wat de buitenlandsche politiek betreft, zal de nationale regeering haar hoogste missie zien m de handhaving der levensrechten en daarmede in het wederverwerven van de vrijheid van ons volk. Daar zij vastbesloten is een einde te maken £an de chaotische toestanden in Duitschland, zal zij er aan medewerken in de gemeenschap der overige naties een staat te voegen van gelijke waarde en daarmede zeer zeker ook van gelijke rechten. Zij is daarbij doordron gen van de grootte van haar plicht, met dit vrije in rechten gelijke volk op te komen voor het behoud en de consolidatie van den vrede, welke de wereld thans meer dan ooit tevoren noodig heeft. Moge ook het begrip van alle anderen er toe bijdragen dat deze, onze oprechtste wensch voor het welzijn van Europa, ja van de wereld in vervulling ga. Hoe groot onze liefde voor ons leger als drager van onze wapenen en als symbool van ons groot verleden ook zij, toch zouden wij ons gelukkig prijzen, indien de wereld door een beperking van haar wapening een ver meerdering van onze eigen bewapening nim mer meer noodzakelijk zou maken. Wil Duitschland evenwel deze politieke en économische wederopbloei weer beleven en zijn verplichtingen tegenover de andere na ties naar geweten vervullen, dan stelt zulks een beslissende daad tot voorwaarde: De op heffing der communistische ondergravings- actie in Duitschland. De regeering der nationale verheffing wil werken en zij zal werken. Zij heeft niet veer tien jaren lang de Duitsche natie ten gronde gericht, maar wil haar weer omhoog leiden. Zij is vastbesloten in vier jaren de schuld van veertien jaren weer goed te maken. Doch zij kan niet de arbeid van den weder opbouw ten achter stellen bij de goedkeuring van hen die schuldig zijn aan de ineenstor ting. De partijen van het Marxisme en zijn me- deloopers hebben veertien jaren lang den tijd gehad te bewijzen wat zij kunnen. Het resul taat is een chaos. Thans, Volk van Duitschland, geeft ons vier jaren tijd en oordeelt dan en bericht ons dan. Getrouwr aan het bevel van den generaal- veldmaarschalk willen wij beginnen. Moge de Almachtige God onze arbeid in genade ne men, onzen wil recht doen wedervaren, onze inzichten zegenen en ons gelukkig maken met het vertrouwen van ons volk. Dan willen wij nietslechts voor ons, maar voor Duitsch land strijden. Deze oproep aan het Duitsche Volk is uit gesproken door Rijkskanselier Adolf Hitler en is door alle Duitsche zenders verspreid. Er heeft een heruitzending plaats gehad naar de Vereenigde Staten. Om 9 uur 20 A. T. nam Hitler het woord na te zijn aangekondigd door den perschef der Rijksregeering, Funk. Het uitspreken heeft juist vijftien minuten geduurd. Duitschland. Een verklaring van Von Schleicher. In de B.Z. am Mittag heeft ex-rijks- kanselier Von Schleicher verklaard, dat er geen sprake is geweest van een staatsgreep, door middel van de Reichwhr, zooals in sommige buitenlandsche bladen wordt ge meld. Bij zijn laatste bezoek aan den Rijks-pre sident heeft hij slechts verklaard, dat een kabinet-Von Papen een gevaar zou beteeke- nen. Hij achtte dit zijn plicht als Rijkskanse lier en minister van Rijksweer. Ook Von Schleicher is van meening, dat het samen gaan met de Nationaal Socialisten de beste oplossing is. Ook ontbinding van den Pruisischen Landdag? De Nat.-Socialistische fractie van den Prui sischen Landdag heeft een voorstel tot ont binding ingediend. De voorzitter heeft daarop den Landdag voor 4 Februari bijeen ge roepen. Guertner blijft. De Rijkspresident heeft op voorstel van den Rijkskanselier, Hitier, besloten den minister van justitie Guertner in zijn ambt te hand haven. Het plan van Hugenberg voor den landbouw wetsontwerp In verband met den ontvangst van graaf Kalckreuth en dr. Brandes bij dr. Hugen berg verluidt het volgende: Hugenberg ver klaarde, dat hij het reeds in December 1930 voor de Oostelijke provincies door hem in den Rijksdag ingediende plan tot vrijma king van schulden, nu de landbouwnood het geheele land heeft aangetast, als wetsont werp voor den geheelen landbouw na aan passing aan den veranderden toestand in het rijkskabinet ter sprake zal brengen. Voor den tijd, die nog verloopen zal, voor dat het wetgevende werk van kracht zal worden, zal bescherming tegen executoria le». verkoop worden ingesteld. Gemève. Klacht van Bulgaarsche minderheid tegen Joegoslavië. De Macedonische medicus Tatartsje heeft bij het Volkenbondssecretariaat een petitie overhandigd, waarin hij namens de Bulgaar sche minderheid in Joegoslavië met kracht protesteert tegen de behandeling van deze minderheid door de Servische autoriteiten en eiseht, dat Joegoslavië de bij verdrag aan vaarde verplichtingen tot bescherming der minderheden nakomt. In het aan de petitie toegevoegde memo randum wordt aan de hand van verschillende feiten verklaard, dat de regeering te Belgrado een politieke terreur tegen de Macedonische bevolking uitoefent en daardoor den vrede in den Balkan in gevaar brengt. China eischt onmiddellijke beslissing van den Volkenbond. GENeVE, 1 Februari (V. D.l De CM- neesche regeering heeft tot den voor zitter van de commissie van 19, Hymans, een officieel schrijven gericht, waarin wordt voorgesteld thans zonder verwijl een defini tief tijdstip te bepalen voor het eindigen van de verzoeningspogingen en voor het bepalen van een definitief standpunt van den Volkenbond inzake het JapanschChi- neesche conflict. De Chineesche regeering legt er den nadruk op, dat zij een verder talmen niet het oog op de voortgezette aan vallen der Japanners ondragelijk acht. Kabinet-Daladier weinig levensvatbaar geacht. De regeering Daladier heeft Woensdag alle ministeries overgenomen. De eerste ministerraad vindt heden Donderdag plaats. Vrijdagmorgen komt het kabinet in het Elysée bijeen, ten einde het regeeringspro- gram op te stellen, dat des middags om drie uur in de Kamer en Senaat zal worden voor gelezen. In de Kamer zijn drie interpellaties inge diend door de linkerzijde, de onafhankelijk linkerzijde en de onafhankelijken. De voorzitter der links-republikeinen, De Chappedelaine, die de regeering zal inter- pelleeren over haar algemeene politiek ver klaarde dat zijn interpellatie geen afwij zend karakter droeg. Zijn fractie zal haar houding niet eerder bepalen voordat zij het regeeringsprogramma kent. De socialisten hebben evenals de andere linksche fracties met uitzondering der radi caal socialisten nog niet hun standpunt be paald. In parlementaire kringen wordt aan genomen, dat het lot van het kabinet af hangt van de houding van Léon Blum en zijn aanhangers. In rechtsche kringen is men er vast van overtuigd dat de nieuwe regeering zelfs, wanneer zij gesteund wordt door de socialisten niet houdbaar zal zijn. Amerika. Ernstige schietpartij tusschen Nazis en communisten en landjagers te Homberg. Candidaten voor Roosevelt's kabinet. Omtrent de samenstelling van het kabinet van den nieuwen Amerikaanschen president Roosevelt doen verschillende geruchten de ronde. Naar verluidt zou Roosevelt thans den vooruitstrevenden republikeinschen senator van Nieuw-Mexico, Bronson Cutting, die bij de presidentsverkiezingen in November uit ontevredenheid met de politiek der republi- keinsche partij het democratische program van Roosevelt steunde, de functie van minis ter van Binnenlandsche Zaken hebben aan geboden. In democratische kringen wist men voorts voorts mede te deelen, dat het zoo goed als zeker is dat de senator van Monatana, Tho mas J. Walsh. Attorney-General zal worden, terwijl Roosevelt senator Carter Glass van Virginia de portefeuille van Financiën zou hebben aangeboden, waarop Glass echter nog niet heeft geantwoord. Opk Cutting heeft nog geen beslissing genomen. Verzoek van Engeland om een moratorium? Van gewoonlijk goed ingelichte zijde wordt vernomen dat Engeland voornemens zou zijn bij de komende onderhandelingen over de schuldenregeling met de Vereenigde Staten pogingen te doen om de Vereenigde Staten te bewegen tot het verleenen van een mora torium op langen termijn. Voorts zou het in de bedoeling van Engeland liggen te verzoe ken, den schuldenaars die Amerika den ter mijn van 15 November j.l. hebben betaald, het gestorte bedrag tot na afloop van het moratorium terug te betalen. In de omgeving van Roosevelt worden de in Londen verspreide geruchten, volgens de welke Roosevelt voornemens had met betrek king tot een nieuw ïiiratorium voor oorlogs schulden, onjuist genoemd. Zuid-Amerika Ruim 900 lijken van Bolivianen gevonden. Volgens den Paraguyaanschen bevelhebber zijn in de buurt van de forten van Herrara, Corrales en Ayala de lijken van 929 Bolivia nen gevonden, aldus meldt Reuter uit Asun cion. Leticia onder beheer van Brazilië? De regeering van Peru heeft telegrafisch aan Brazillië en den Volkenbond een voor stel doen toekomen behelzende, dat Leticia voorloopig onder beheer zal worden geplaatst van Brazilië, totdat een oplossing zal zijn gevonden voor het hangende conflict. Aan Columbia is het verzoek gericht een gelijk luidend voorstel aan Brazilië te doen. ZiiidU Afrika Meerderheid voor Hertzog in het parlement. De door generaal Smuts ingediende motie van wantrouwen tegen de Zuid-Afrikaansche regeering is naar Reuter meldt door de Ka mer met 83 tegen 63 stemmen verworpen. China, Engeland heeft Mandsjoekwo niet erkend. Van officïeele Mandsjoerijsche zijde wordt het gerucht dat Engeland Mandsjoekwo er kend zou hebben, tegengesproken. Het de partement van Buitenlandsche Zaken van Mandsjoerije heeft noch uit Tokio, noch uit Londen een zoodanige officïeele mededeeling ontvangen. Graaf Schwerin von Krosigk, minister van financiën in de Duitsche kabinetten Von Pa pen en Von Schleicher, bezet deze functie ook in -de nieuwe regeering Hitier. Verbod van communistische demonstraties. BERLIJN, 1 Febr. Te Homberg aan den Rijn ontstond vanmorgen een hevige vecht partij tusschen communisten en nationaal- socialisten, die zich tot een waren slag ont wikkelde. Volgens de tot nog toe ontvangen berichten werden twee S. S.-lieden en een Schupo-beambte gedood, terwijl aan beide zijden tal van personen werden gewond. De S. A.- en S. S.-troepen hebben versterking uit de omgeving ontboden. Met betrekking tot de bloedige botsingen, welke Woensdagochtend te Homberg hebben plaats gehad tusschen communisten en na- tionaal-socialisten wordt door de politie me degedeeld, dat het bij de poging der „land- jagers" de straten te ontruimen tot een bot sing is gekomen tusschen „landjagers" en nationaal socialisten. De nationaal-socialisten trokken zich in hun hoofdkwartier terug en schoten van daar uit op de landjagers die het vuur beant woordden. Het is komen vast te staan, dat een „Land- jaegermeister" (niet een Schupo dus maar een marechaussee) en drie nationaal socia listen zijn gedood en vier „landjagers" zijn gewond. Het Pruisische ministerie van Binnenland sche Zaken deelt officieel mede: „In den nacht op Dinsdag zijn te Homberg (district Moers) nationaal-socialisten bij een demonstratie voor de Rijksregeering door Communisten uit een hinderlaag beschoten. Als gevolg van deze gebeurtenissen is het heden- (Woensdag-) ochtend opnieuw tot botsingen gekomen gedurende welker ver loop drie nationaal-socialisten en een land- jager werden gedood. De commissaris van het Rijk voor het Pruisische ministerie van Binnenlandsche Zaken, Rijksminister Goering, heeft direct een zeer streng onderzoek bevolen en totdat deze aangelegenheid zal zijn opgeklaard den commandant der plaatselijke politie, zoo mede alle landjagers die op de: nationaal- socialisten hebben geschoten uit den dienst geschorst. Verbod van comm. demonstraties in geheel Pruisen? BERLIJN, Naar van welingelichte zijde ver luidt, zijn van centrale instantie aan alle subalterne organen van Pruisen bepaalde richtlijnen toegezonden, welke de kwestie van verboden der communistische demonstra ties in het algemeen regelen. Men neemt aan dat dit practisch de uitbreiding van het de monstratieverbod op geheel Pruisen betee- kent. Schietpartij in Duisburg-IIochfeld DUISBURG. In den nacht op Donderdag even voor middernacht werden in de Bach- strasse in Duisburg-Hochfeld door onbeken den 5 schoten gelost. Na het lossen der scho ten zag men eenige personen vluchten. Een vrouw werd gedood. Dcmonstratieverbond voor de comm. partij in Dortmund. DORTMUND. Op grond van art. 123, par. 2 van den rijksgrondwet heeft de president van politie van Dortmund alle vergaderingen en optochten van de communistische partij evenals die harer nevenorganisaties in de open lucht verboden wegens onmiddellijk ge vaar voor de openbare veiligheid. Overval op N.S.D.A.P.-leïder. I-IöHR (Westerwald) Hedenavond laat is de districtsleider van de NSAP, afdeeling Un terlahn, door vier onbekenden overvallen en tegen den grond geslagen, waarna hij in be- wusteloozen toestand op de tramrails werd gelegd. Voorbijgangers vonden hem en brachten hem naar het ziekenhuis. Op de gewaarschuwde politie werden van uit een hinderlaag 8 schoten gelost, waardoor een agent gewond werd. De daders zijn ontkomen Communistische vergaderingen in Erfurt verboden. ERFURT. De regeeringspresident van Er furt heeft op grond van paragraaph 146 van de Bestuurswet en van paragraaph 123, lid II. van de Rïjksgrondwet, tot nader order alle vergaderingen der KPD en haar Neven-or ganisaties in de open lucht binnen het dis trict Erfurt verboden. BOLKENHAIN, Dinsdagavond is het te Bol- kenhaïn tot een bloedige botsing gekomen tusschen de politie en een groep communis ten en sociaal-democraten, die een demon stratieven optocht wilden houden tegen de nieuwe regeering. De politie trad tegen de betoogers op, waarna zij door de demonstran ten werd aangevallen. Een politie-agent werd neergeslagen en kreeg zware kwetsuren. Hij zag zich genoodzaakt van de schietwapenen gebruik te maken en verwondde daarbij een communist aan de hand. Een andere agent werd in de beide armen door schoten getrof fen. Het gealarmeerde Ueberfallcommando uit Waldenburg dat door den zwaren sneeuw val ernstige vertraging had, heeft verschil lende arrestaties verricht. KPD. mag niet vergaderen in Bochum. BOCHUM. Wegens de gebeurtenissen te Bochum in den nacht op Woensdag heeft de politie-president tot nader order alle optoch ten en vergaderingen der KPD. en haar ne venorganisaties verboden. De „Ruhr-Echo" verboden. ESSEN, De regeeringspresident te Dussel- dorf heeft het communistische dagblad „Ruhr Echo" op grond van de noodverordening van 19 December 1932 en de overeenkomstige pa ragrafen van het wetboek voor strafrecht voor vier weken verboden. Het verbod omvat de bij denzelfden uitgever verschijnende bla den, de „Kaempfer" te Dortinund en de „Nie- derrheMsc&e Arbeit erzeSamg5* te Dmsbnrg. e S.A.-man in Essen neer geschoten. ESSEN .Volgens mededeelingen van de politie is gisteravond tegen kwart voor 10 de S.A.-man Johannes Fischer, die voor het S.A.-liuis in Essen-Flintrop op post stond, door drie nog onbekende daders beschoten. Hij kreeg een schot in de borst, een schot in de bovendij en een schot in den voet, zoodat hij onmiddellijk naar het ziekenhuis moest worden gebracht. Vergaderverbod voor de KPD. te Kassei. KASSEL. Het politiepresidium heeft alle vergaderingen in de openlucht, zoomede alle optochten der KPD. met inbegrip van al haar neven organisaties verboden wegens „onmid dellijk in gevaar brengen van de openbare veiligheid". Incidenten in Chemnitz. CHEMNITZ. Woensdagavond hebben de nat.-soc. organisaties alhier een grooten fak keloptocht georganiseerd. Kleine botsingen werden door de politie spoedig onderdrukt. Een knaap werd door twee schoten in de borst getroffen, terwijl laat in den avond in de nabijheid van het tramstation Chemnitz- Kappel een persoon bewusteloos werd gevon den met zware verwondingen. Tc Bochum. De politie-president van Bochum deelt mede, dat, nadat het Maandagavond en van nacht op verschillende plaatsen tot politieke botsingen en excessen was gekomen. Woens dagochtend tegen kwart over zes in Wanne- Eickel een nationaal socialist werd beschoten en door een schot in den hals levensgevaar lijk werd gewond. Geen communistische demonstraties in Berlijn. De politiepresident deelt mede: Wegens de opwekking van communistische zijde tot de algemeene staking en de daar door onmiddellijk teweeggebrachte gevaren voor de openbare veiligheid, verbied ik tot nader order overeenkomstig art-. 123 lid 2 van de Rijksgrondwet alle vergaderingen onder den blooten hemel en optochten der Com munistische Partij en haar nevenorganisaties in het district Berlijn". Hiermede is ook de tegen Vrijdag aange kondigde „anti-fascistische massademon stratie" verboden. VOETBAL IN ENGELAND. De reseultaten van de Woensdag voor de eerste divisie van de League gespeelde wed strijden luiden als volgt: Manchester CityEverton 30 Birmingham—Derby County 3—1 SunderlandBlackpool 11 LiverpoolMiddlesborough 13 Bolton Wanderers—Arsenal 04 Huddersfield TownSheffield United 10 De overgespeelde Cupwedstrijd Leeds United tegen Tranmere Rovers had tot resultaat, dat Leeds United won met 40. HANDBAL. HET PROGRAMMA VOOR ZONDAG. RAPIDITAS IR API DIT AS II. (Dames) De op 9 Januari uitgestelde wedstrijd tus schen de beide Rapiditas-dameselftallen heeft a.s. Zondagmorgen op het voormalige E.D.O.-terrein plaats. De opstellingen luiden: Eerste elftal: L. Roosehard, Gr. Kuneman, T. Bruyn, M. Wensing, S. v. d. Anker, A. Westrik, T. v. Dam, M. Visser, M. Poorter, W. v. Dijkhorst, J. Rap. Tweede elftal: F. Paap, W. Roest, K. Weesman, L. Weesman, R. v. d. Anker, L. Roomers, L. Pal, Kinkier, E. Daudey, B. Tanis, J. Miog. T. V. S.—RAPIDITAS I. (Heercn) De Haarlemmers gaan Zondagmorgen ne gen uur met het volgende elftal naar Sant poort: K. Hartendorp, H. Betlem, F. Hartendorp, N. N., C. Roest, W. v. Gorcum, W. Herbst, E. Göbel, J. Nieuwenburg, M. Pal, P. Brusse Vermoedelijk zullen de Haarlemmers de Santpoortenaars wel de baas blijven en de twee punten meenemen. CONCORDIA O—RAPIDITAS II. Rapiditas II speelt tegen de Concordia- reserves, waarbij Concordia wel zal weten te zegevieren. DEMONSTRATIE OP HET V. S. V.-TERREIN AFGELAST. De op 12 Februari a.s. aangekondigde handbaldemonstratie kan wegens compe- titieredenen voor Rapiditas niet doorgaan. Zij speelt dan tegen B. G. V. I; zij heeft tot nu toe nog maar één competitiewedstrijd gespeeld. IJSHOCKEY. BEI.Glë—FRANKRIJK (0—2). Uit Brussel: Een hier ter stede gehouden landenwedstrijd ijshockey BelgiëFra"vrijk werd gewonnen door de Franschen met 0. DAMMEN. GEWESTELIJKE HOOFDKLASSE CLUB- KAMPIOENSCHAP. De voor heden Donderdagavond te Am sterdam vastgestelde kampioenswedstrijd tus schen de „Haarlemsche Damclub" I en het Utrechtsch Damgenootschap I is op verzoek van het U.D.G. tot nader te bepalen datum; uitgesteld.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6