HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN. BEVERWIJK e.O. 18e JAARCANC No. 82 MAANDAG FEBRUAR11933 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2J/z cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemcrlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER. MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mededeclingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ziin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen rie gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ^9000.— bij algeheele invaliditeit; ƒ600.bij overlijden; ƒ400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaai'turgen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeevingen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.'-Bank, te Schiedam. Na een Jaar. Dezer dagen was het een jaar geleden dat de ontwapeningsconferentie te Genève ge- ooena werd, en president Henderson herdacht die gebeurtenis niet zonder een tikje ironie. Het gebruikelijke „nog vele jaren" zou hij maar liever achterwege laten. Vandaag Maandag, zal het een jaar celeden zijn dat de indrukwekkende reeks pe- tities-uit-de-geheele-wereld aan de Confe rentie werd aangeboden. Waaronder de eeni- ce die door de meerderheid-der-volwassenen van een gansche natie onderteekend was: het petitionnement van de Nederlandsche Dag bladpers. In September '31 waren wij gedrieën naar Genève getrokken om het aan den pre sident van de Assemblée, Titulesco, te over handigen. Op dien zesden Februari bood Ti tulesco het namens de bijna tweeënhalf mil- lioen volwassen Nederlanders, die het getee- kend hadden, aan de Conferentie aan. Hem volgde een gansche stoet van deputaties, van bewogen en van geestdriftige redevoeringen. Het was een indrukwekkende bijeenkomst, die haar weerklank scheen te doen schallen in de gansche beschaafde wereld. Nu zijn we een jaar verder. De Ontwape ningsconferentie heeft nog geen soldaat ont wapend. Wel is zij het eens geworden over de noodzakelijkheid van vermindering der bewa peningen en over de pariteit. De beroemde pariteit. Nog steeds disputeert zij over de Fransche veiligheidstheorie en we lezen met aandoening dat meneer Aloisi, de afgevaar digde van Italië, evenals wij van meening is dat de veiligheid juist zit in de ontwapening, (zie Italië). Straks galmt opnieuw meneer Litvinof (zie Rusland). En meneer Simon geeft blijk van ongeduld, hetgeen hijzelf (zie Engeland) in de heele wereld heeft doen ont staan door zijn technische juristerij. Wat me neer Paul-Boncour betreft, en meneer Na dolny(zie Frankrijk, zie Duitschland) Nu, ik zie dat meneer Hitier gisteren erg op 'den oorlog heeft gescholden. Niemand wensclit vrede en rust vuriger dan hij. Hij heeft nooit een ophitsende rede gehouden zegt-ie met een stalen gezicht (let wel op het „stalen" gezicht) tegen de Italiaansche journalisten. Hoera. Vroeger zouden de kranten grooten ophef van zoo'n betoog gemaakt hebben. Nu niet meer. Vroeger, nog geen jaar geleden, zou groot lawaai gemaakt zijn over de vrede lievende uitlatingen van Aloisi en Litvinoff, van Simon en Boncour en Nadolny. Nu niet meer. We luisteren ernaar met twijfel, en met eenige schamperheid. Dat is, behalve de be sluiten tot vermindering en tot toepassing van pariteit, een van de dingen die in dat jaar bereikt zijn. Mooie woorden vangen ons niet meer; v/e willen daden zien. Het Comité van Vrede en Volkenbond van den Wereldbond voor Vrouwenbelangen en Gelijk Staatsburgerschap gaat den zesden Februari tot een herdenkingsdag maken. „Een dag van protest en verontwaardiging, omdat er sedert de aanbieding van de peti ties op 6 Februari 1932 nog zoo bitter weinig is bereikt." Het heeft ook getracht te berei ken dat er morgen in alle kerken over ge preekt zal worden, en dat er vandaag en morgen in alle kranten over zal worden ge schreven. Ik zal Maandag belangstellend na gaan hoeveel kranten aan dit laatste ver zoek hebben voldaan, en op welke wijze. Want u weet het: de pers als geheel geeft de stem ming der openbare meening weer. En hoe wij ook mogen schimpen op de redevoerin gen van meneer Simon en meneer Nadolny, meneer Aloisi en meneer Boncour, het blijft waar dat zestig volken den Volkenbond heb ben dien zij verdienen. Het blijft een feit dat zij ook de Ontwa peningsconferentie hebben die zij verdie nen. Waaruit dadelijk af te leiden valt dat de Conferentie in dat jaar tijds zoo weinig bereikt heeft omdat de aandrang uit de volken zelf niet sterk genoeg was. Wordt die in 1933 sterker, dan koant er een conventie tot stand. Blijft de meerderheid dei- volken te beroerd, te laksch, te onverschillig, te blind voor de levensgevaarlijke werkelijk heid, te bekrompen om directe materiëele belangetjes achter te stellen bij het alles- overheerschende vraagstuk, dat over leven en dood van de beschaafde wereld zal be slissendan komen we ook dit jaar geen stap verder. De huidige toestand is ongunstig. De stem ming in vele kringen is bedroevend. Veel slechter dan een jaar geleden. Maar eerlijk en uit het diepst van mijn overtuiging kan ik verklaren, dat ik minstens even strijdlustig tegen den oorlog en even overtuigd van het ultime succes van deze groote beweging ben, als toen. Dat de zware tegenslagen zouden komen was te voorzien. Dat een deel der menschheid steeds maar weer meezwaait met de conjunctuur, met de stemming van het oogenblik weten we al lang. Maar er is een groot ding bereikt: de aandrang, het verzet tegen de onzinnige bewapenings-rage zijn zoo groot geworden dat de conferenties het niet meer kunnen opgeven, niet meer durven opgeven. Het is tenslotte niet zonder reden dat meneer Hitier zijn vredelievendheid be toogt. Millioenen luisteren, en hij weet het. Als men het blijft eischen. als de stroo ming zich maar blijft voortzetten en daar wijzen alle feiten op moet het tot een re sultaat komen. In een jaar is niet veel bereikt. Maar we staan nog steeds op de bres, allen die de za ken durven zien zooals zij zijn, die niet in de historie maar in het heden leven. En we zijn niet ontmoedigd. Ook niet door den strijd tusschen Japan en China, die ons veel eer prikkelt tot steeds feller en overtuigder actie. Dat zij verzekerd, per 6 Februari. R. P. IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF Opnieuw een bemiddelingspoging van burgemeester Rambonnet? In het Visscherij-Snufje in ons blad van j.l. Zaterdag heeft men kunnen lezen, dat er rondom de Visschershaven wordt gefluisterd, dat er „in de zaak geroerd wordt" en „dat dit roeren wel eens resultaat zou kunnen heb ben". Eerder dan verwacht werd hebben de feiten bewezen, dat onze medewerker geen looze ge ruchten heeft opgevangen. Zaterdagmiddag, precies te laat om het nog in ons blad van dien dag op te nemen, vernamen wij, dat burgemeester Rambonnet, buitengewoon be middelaar in het conflict, het hoofdbestuur van den Centralen Bond tot een bespreking ten gemeentehuize heeft uitgenoodigd, welke bespreking heden. Maandagmorgen heeft plaats gehad. Omtrent het resultaat hopen wij morgen iets naders te kunnen mededee- len. Wij vernamen nog, dat de heer Brand- steder, ofschoon hij als lid van het hoofdbe stuur gerechtigd was, de bespreking bij te wo nen, daaraan niet heeft deelgenomen. Weer een circulaire Het afdeelingsbestuur van den Ned. Bond van Christelijke Fabrieks- en Transportarbei ders heeft de volgende circulaire verspreid: ..Wij stellen vast, dat door Brandsteder de 500.nog niet zijn opgevraagd, die de vo rige week door ons zijn uitgeloofd. We stellen vast, dat door Blaas nog niet ge tracht is de 200.te incasseeren, indien hij kon bewijzen dat wij wat hadden beweerd, dat in strijd was met de waarheid. Wij verklaren ons bereid ons te onderwer pen aan het oordeel van een onpartijdige commissie over de volgende vraagpunten: Ie. Wie is het geweest die onder de zeelie den op onbehoorlijke wijze gewerkt heeft? Wij of de IJmuider Federatie? 2e. Welke onjuistheid of leugens zijn door ons in circulaires medegedeeld? 3e. Wie zijn de onderkruipers? De leden, die het. advies en besluiten van hun organisatie opvolgen, of zij, die trachten met geweld de contractueel verbonden leden daarvan af te houden? Zeelieden, Nooit is door ons beweerd dat de financiee- le geste in het fonds niet in orde zou zijn. Onze bedenkingen teg'en het fonds zijn van veel dieper en ingrijpender aard? Havenarbeiders, oordeelt nuchter! Vrijdag 27 Januari besloot de Centrale Bond, om met alle hem ten dienste staande middelen de Chr. arbeiders te beletten de log gers te lossen. Te vuur en te zwaard zijn onze menschen in den nacht van Zondag op Maandag be dreigd geworden. Onze menschen zijn echter rustig hun gang gegaan, met het gevolg, dat er Maandagmid dag een vergadering van de IJmuider Fede ratie werd belegd waarin, leest nu goed, ge constateerd werd, dat de loggers buiten de actie stonden en dus wel gelost mochten worden. 't Mooiste komt echter nog; zij hadden die loggers niet gelost om onze leden ter wille te zijn! De hoog geroemde tactiek. Waar zijt ge al niet toe in staat! Wie is er nu onnoozel of wie houdt zich onnoozel? Aanu arbeiders het antwoord". Het detachement Rijksveldwacht Het detachement Rijksveldwacht, beschik baar gesteld ter versterking van de gemeente politie, is tijdens het conflict geleidelijk uit gebreid. Naar wij vernamen bestaat dit thans uit 56 man, die geregeld patrouillediensten verrichten. Incidenten deden zich na de on langs plaats gehad hebbende molestatie door posters van leden van den Christelijken bond niet meer voor. Het is rondom de Visschers haven zeer rustig. Op de Trawlerkade staan geregeld groepjes zeelieden van beide organi saties den toestand te bespreken. DE ZEEVISSCHERIJ IN DECEMBER 1932 De afdeeling Visscherijen van het Depar tement van Economische Zaken en Arbeid deelt het volgende mede omtrent de zeevis- scherij in de maand December 1932, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers be trekking hebben op de maand December 1931. Aan de zeevisscherij namen 501 (573) Ne derlandsche vaartuigen deel. Door Neder landsche en vreemde vaartuigen werd vol gens voorloopige opgaven hier te lande aan gevoerd 9.163.100 K.G. (14.525.325 K.G.) visch met een waarde van f 1.302.850 (f 1.882.925). In bedrijf waren 81 (106) stoomtrawlers, die in 184 (264) reizen 1.733.760 K.G. (2.342.750 K.G.) visch aanvoerden ter waarde van f 431.665 (f 596.685). Zij vingen en be- somden gemiddeld per reisdag resDectievelijk 902 K.G. (907 K.G.) en f 225 (f 231). De gemiddelde prijs van alle door de stoom trawlers aangevoerde Noordzeetrawlvisch was iets lager dan in December 1931. Over het geheel waren de besommingen onbevre digend. Voorts marktten in December j.l. te IJmui den 8 Duitsche stoomtrawlers, die in 11 rei zen 204.520 K.G. visch aanbrachten, ter waarde van f 31.420, 1 IJslandsche stoom trawler met 75.510 K.G. IJslandvisch ter waarde van f 3995, 1 Belgische motorkotter met 1030 K.G. Noordzeevisch ter waarde van f 353 en 1 Engelsche zeilkotter met 800 K.G. Noordzeevisch ter waarde van f 253. Van de motortrawlers, motorkotters en motorloggers namen 52 (29) vaartuigen aan de trawïvisscherij deel. Bovendien, waren van de Katwijksche en Scheveningsche motor- loggers op 31 December nog 31 vaartuigen voor de trawïvisscherij uitgevaren, die ech ter eerst in begin Januari met hun vang sten binnenkwamen. De aanvoer in Decem ber bedroeg in 131 (59) reizen 221.565 K.G. (102.$75 K.G.) Noordzeevisch ter waarde van f 80.322 (f 43.125). Van de motortrawlers en motorloggers afzonderlijk waren in De cember j.l. de gemiddelde vangst en besom ming per reisdag respectievelijk 244 K.G. (245 K.G.) en|f 89 (f 103). Aan de trawïvisscherij langs de Nederland sche Noordzeekust namen voorts nog 148 (184) kleine motorvaartuigen en 15 (10) half gedekte en open zeilvaartuigen deel. De motorkustvisschers maakten 538 (626) reizen en brachten 293.395 K.G. (582.295 K.G.) Noordzeevisch aan, waarvoor f 34.447 (f 54.555) werd besomd. De gemiddelde vangst en besomming per reis bedroeg respectievelijk 555 K.G. (930 K.G.) en f 64 (f 87) Voor zoover bekend vischten 11 Nederland sche motorvaartuigen met de zeevischzegen en brachten in 24 reizen 20.050 K.G. Noord zeevisch aan, waarvan f 5.995 werd besomd. Door Deensclie motorkotters, die met de zeevischzegen hadden gevischt, werd in 8 reizen 22.095 K.G. Noordzeevisch aangevoerd ter waarde van f 5327. Van de Vlaardingsche vloot vertrokken in de tweede helft van December 11 (13) stoom- beugers ter visscherij. Een 4-tal (3-tal) stoombeugers kwamen in December nog van hun le reis binnen en brachten in 4 (3) reizen 6975 K.G. (4415 K.G.) Noordzeevisch te IJmuiden aan, waarvoor f 3330 (f 2385) werd besomd. Gemiddeld per reisdag vingen en besom- den deze stoombeugers 179 K.G. (177 K.G.) en f 85 (f 95). Voor de drijfnetvisscherij op haring waren aan het begin der maand 36 (50) stoomlog- gers en 172 (203) motorloggers in bedrijf en bovendien 4 stoombeugers en 4 motorloggers van de Poolsche maatschappij te Vlaardin- AANVOER IJZERAARDE. Het Nederlandsch motorschip Geziena is hier van Londen aangekomen met een lading ijzeraarde voor de N.V. Chemica» Roemenië maakt op het oogenblik in verband met de binnenlandsche onrust, dagen van groote spanning door. Zooals bekend is voor vele steden den staat van beleg afgekondigd. Hierboven links koning Carol en daaronder het koninklijk slot in Boekarest. Rechts een blik op de olievelden en het portret van den premier Vajda Wojwod- gen. Aan het besluit van de Reedersvereeni- ging voor de Nederlandsche Haringsvissche- rij om het bedrijf op 3 December te beëindi gen, werd door nagenoeg de geheele haring vloot gevolg gegeven. Slechts enkele vaar tuigen bleven nog iets langer in December doorvisschen. De haringprijzen waren weder om niet hoog en de besommingen dienover eenkomstig over het geheel matig tot onbe vredigend. De gemiddelde vangst per reisdag van de stoom- en motorlogger (Poolsche schepen inbegrepen) bedroeg respectievelijk 2154 K.G. (1967 K.G. en 1331 K.G. (1116 en de gemid delde waarde hiervan was berekend naar de dagelij ksche marktprijzen, respectievelijk f 227 (f 205) en f 143 (f 131). De totale hoeveelheid en waarde der door Nederlandsche en Poolsche schepen aange voerde drijfnetvisch bedroeg 5.550.915 K.G. (8.370.950) en f 635.253 )f 947.026) in 40 (54) reizen der stoomloggers en 176 (207 reizen der motorloggers. De aanvoer van pekel- en steurharing be stond uit 61.530 kantjes (38.098 kantjes', waarvan de gemiddelde waarde volgens de marktprijzen werd berekend op f 10.12 (f 10.75) per kantje. 41 Engelsche haringdrifters brachten voorts te IJmuiden in 53 reizen nog 580.100 K.G. haring, in hoofdzaak versche, aan, waarvoor f 68.775 werd besomd. VERKEERSONGEVAL. Op den Velserduinerweg brak van een vischauto, bestuurd door T., uit Haarlem, de as, tengevolge waarvan de auto zoodanig van koers veranderde, dat hij in de tegen overgestelde richting kwam te staan. De visch werd op een anderen auto overgeladen en verder vervoerd. Persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Gedurende de week van 22 tot en met 28 Januari werden in deze gemeente 2 gevallen van roodvonk en 1 geval van diphtheric aan gegeven. RIJWIELZAAK VONCK. Het peroeel President Krugerstraat 90, dat het vorige jaar door brand werd vernield is door bekwame handen der aannemers Zijp en Hamburg opgebouwd tot een winkel pand dat een sieraad is voor deze omge ving. In dit pand heeft de heer J. Vonck Zater dagmiddag -een rijwielzaak geopend. Een keurige collectie rijwielen- is in de toon zaal opgesteld. Hoofdzakelijk vindt men hier de bekende .Vesting" rijwielen, benevens goedkoopr-e merken, zooals de Shamrock o.a. Naar de heer Vonck ons mededeelde, is zijn plan om voor een komend winterseizoen ook een groote collectie haarden en kachels te exposeeren. Terloops willen wij -nog even opmerken dat de Fa. Haasnoot het schil derwerk heeft verzorgd en de verlichting in het pand is aangebracht door den heer Val- ter, Kennemerlaan. DAMES ZANGKOOR Naar wij vernemen bestaat het voornemen om op te richten een neutraal dames zang koor, Het doel hiervan is om betere genre muziek te geven, vandaar dat in dit zangkoor hoofdzakelijk plaats is voor goede stemmen. Degenen die hiervoor interesse hebben, kun nen zich opgeven bij mevrouw J. M. de Smidt, gediplomeerd zangleerares van het Koninkl. Conservatorium te Gent. die tevens de leiding van het op te richten koor op zich zal nemen. Voor verdere inlichtingen verwijzen wij naar de in dit blad voorkomende advertentie. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING. Dinsdagavond 14 Februari zal in Parkzicht mevrouw H. RolandHolst optreden voor het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Mevr. Roland Holst zal spreken over Rosa Luxem burg. NIEUW HOSANNA. De Christ. Gemengde Zangvereenigm; Nieuw Hosanna, dir. J. Wiersma, zal op Maandag 21 en Dinsdag 22 Februari haar jaarlijksche propaganda-uitvoeringen houden Het bestuur heeft gemeend, gezi'en de groote belangstelling die er voor dergelijke avon den bestaat, inplaats van één, twee avonden te moeten houden, te meer daar ditmaal voor het eerst het kinderkoor Klein -Hosanna voor het voetlicht zal komen. De uitvoeringen worden gehouden in de turnzaal van de Julianaschool. De eerste avond is alleen toe gankelijk voor donateurs en ouders der kin deren, de tweede avond voor andere be langstellenden. Het kinderkoor Klein Hosanna, dat 65 leden telt zal een vijftal liederen, waaronder een paar humoristische, ten gehoore bren gen. Het groote koor zingt vier nummers en na de pauze wordt een operette met een tooneelstukje opgevoerd. Tevens kunnen wij melden dat Nieuw Hosanna, op Hemelvaartsdag in Amersfoort te houden Nat. Zangeoncours zal uitkomen in de afdeeling uitmuntendheid met als vrij nummer; „Lideste", van Otto de Nobel. GROOTE SNELHEID. De nieuwe Italiaansche kruiser A. Diaz heeft bij de proefvaart een snelheid van 401/2 mijl behaald. Het schip heeft een waterverpiaateing ma 5350 ton. „Den brugwachter treft geen schuld". De 19e Augustus 1931 was een merkwaar dige dag in de geschiedenis van het Amster- damsche scheepvaartbedrijf. Toen deed de kapitein van het Grieksche stoomschip Ama zon het tegenovergestelde van hetgeen Jan van Brakel deed in een der vele zeeoorlogen, die ons land tegen Engeland heeft gevoerd: laatstgenoemde voer den ketting, dien de Er.gelschen over de Theems hadden gespan nen stuk en maakte zoo den weg naar Lon den vrijde Amazon voer de Velser spoorbrug stuk en versperde den waterweg naar Am sterdam. Bracht van Brakel Londen in last, de Ama zon deed zulks met Amsterdam. En toch liep het ongeluk betrekkelijk nog goed af, doordat het maar een kleine boot was, die het ongeluk veroorzaakte. Was het de Johan van Oldenbarnevelt of de Marnix van St. Al- degonde geweest, die haar neus met dezelfde vaart- tegen de brug had gestooten, dan was deze wellicht in het kanaal terecht gekomen. Maar ondanks dat het ongeluk betrekkelijk goed afliep en de versperring van den wa terweg naar de hoofdstad slechts kort duur de riepen de scheepvaartmaatschappijen moord en brand. En Barbertje, in casu het personeel van de brug moest en zou hangen. Het was niet nautisch onderlegd; als er zee lieden op de brug hadden gestaan zou het ongeval zeker niet zijn geschied. En Barbertje werd gehangen. Het kreeg nautisch onderlegden, drie loodsen, als advi seurs naast zich op de brug. Dat kost natuur lijk een handvol geld. Maar Amsterdam's reeders konden weer rustig slapen. De zaak kwam voor het gerecht. De advo caat van de eigenares van de brug, de I-Iol- landsche Spoorweg Maatschappij eischte schadevergoeding van de Grieksche reederij, omdat haar boot de brug beschadigd had, de advocaat van de Grieksche reederij conclu- deerdeerde tot afwijzing van den eisch en tot toewijzing van den eisch in reconventie. De rechtbank besliste ten gunste van de Hollandsche spoor en.van de brug wachters. „Den brugwachter treft geen schuld", zoo overwoog immers de rechtbank. De brugwachters zijn dus gerehabiliteerd, maar wat gebeurt er nu met hun zeevaart kundige adviseurs? OPENBARE VERKOOriNG De ten overstaan van Notaris Dolleman gehouden verkooping van het woon- en win kelhuis aan den Wijk-aan-Zeeërweg no. 131 hoek Bontekoesiraat en garage, Bontekoe straat no. 1 had tot resultaat, dat kooper perd de heer H. J. v. d. Meer, Velsen-Noord voor f 6250. VELSEN SOLO DEO GLORIA. Op de Vrijdagavond gehouden ledenver gadering van de Chr. Gemengde Zang-ver- eeniging Soli Deo Gloria, dirigent de heer S. Wiersma, werd besloten deel te nemen aan het concours uitgeschreven door haar zustervereeniging, het Chr. Gemengd Koor te Amersfoort, ter eere van haar 20-jarig bestaan. Soli Deo Gloria komt uit in de 4de afdee ling met het nummer „Der Hirte Israëls". Het concours wordt gehouden op 25 Mei a.s. (Hemelvaartsdag) EEN ARBEIDERS-AVONDSCHOOL. Naar wij vernemen worden alhier dooi' de plaatselijke afdeeling van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling pogingen in het werk gesteld om te komen tot de oprichting van een „arbeiders-avondschool. De bedoeling is, de school zoo mogelijk 1 Maart a.s. te doen beginnen. GEEN VERBETERING VAN DE KONINGSWEG Naar wij vernemen, hebben de bewoners van den Koningsweg, die tot burgemeester en wethouders het verzoek hadden gericht tot verbetering van den Koningsweg nabij halte Hoogovens bericht ontvangen, dat B. en W. onder de tegenwoordige omstandighe den op h et verzoek niet kunnx ingaan. BEVERWIJK FUSIE COMITé „GROOT-BEVERWIJK". Vrijdagavond vergaderde ten Raadhuize het Comité „Groot-Beverwijk" dat een fusie wil bevorderen tusschen de gemeenten Be verwijk en Wijk aan Zee en Duin. In deze bijeenkomst werden met de leden van de R.K. raadsfractie van de gemeenteraad van Wijk aan Zee en Duin besprekingen ge voerd die een vertrouwelijk karakter droe gen. Omtrent de resultaten van deze be sprekingen konden geen inlichtingen worden gegeven. De verkiezing van een bestuur werd aan gehouden. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN MAANDAG 6 FEBRUARI Thalia Bioscoop: „De hygiëne van het hu welijk". 8-15 uur. DINSDAG 7 FEBRUARI Thalia Bioscoop: „De hygiëne van het hu welijk". 8.1-5 trnr.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1