WlSSSHIERM SN SCHEIPWAARTBERICIHITEIII THANS 22 DOODEN ONDER DE MUITERS. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. IJMUIDER COURANT ZATERDAG 11 FEBRUARI 1933 Schip Verm. aankomst Laatste boricht Alcinous Augusta L Anastassia Aller Ariadne Agnita Baarn Bodegraven Barneveld Bisley Chryssl Charterhythe Clio Ceres Cott-ica Clarisse Radcliffe Crynssen Delfland Dolius Eifel Eurymedon Ernst H. Stinnes Euterpe George M. Livanos Golden Sea Helder Hercules Haarlem Halle He be Honved Herbjorn Hallaren Havel India Maru To-nnis Carras Iris - Juno K inemerland Kyphissia Luneburg Laura Lauro Lübeck Luchana Leverkusen Menes Maasland Margot - Montferland Maria Stathatos M. v St. Aldegonde Maaskerk Mars Megara Merope Myrmidon Nienburg Orinoco Polydorus Poelau Roebiah Poslau Teilo Prés. Francqui Rhea Roseworth Sauerland Svolder Salland Trier Tanimbar Tawali Tiberius Uc kerm ark Ulysses Victor Ross Ned.-Indië Ballangen Nicolajeff J apan Alexandria Houston Chili Chili Chili Rosario Rosario Buenos Aires Bourg'as Bourgas West-Indië Constantza West-Indië Buenos Aires Ned.-Indië Rosario Ned.-Indië Gdynia Gothenburg Santa Fé Buenos Aires Chili Bourgas Chili Ned.-Indië Venetië Rosario Curacao West-Afrika Japan Shimonaseki Santa Fé Oporto Santa Fé West-Indië Ned.-Indië Buenos Aires West-Indië Susa Japan Ned.-Indië Rosario Montevideo. Buenos Aires Buenos Aires Ned -Indië West-Afrika Alexandrië Curacao Midd. Zee Ned. Indië West-Afrika West-Indië Ned.-Indië Ned.-Indië Ned.-Indië Tuapse Piraeus Sfax Japan Constantza Buenos-Aires Japan Ned.-Indië Ned.-Indië W.-Indië Ned.-Indië Bourgas Baytown 14 Febr. heden 16 Febr. 13 Febr. 28 Febr. 24 Febr. 11 Febr. 1 Maart 13 Febr. 13 Febr. 21 Febr. 4 Maart 12 Febr. 22 Febr. 28 Febr. 4 Maart heden 17 Febr. 12 Febr. 15 Maart 13 Febr. 26 Febr. 14 Febr. 15 Febr. 14 Febr. heden 20 Febr. 11 Febr. 14 Febr. 24 Maart 18 Febr. hëden 16 Febr. 24 Febr. 3 Maart 21 Febr. 3 Maart 25 Febr. 5 Maart 17 Febr. 17 Febr. 15 Febr. 16 Febr. 26 Febr. 15 Febr. 28 Febr. 17 Febr. 24 Febr 22 Maart 8 Febr. van Gibraltar 1 Febr. vertrokken 2 Febr. van Stamboul 7 Febr. van Gibraltar 7 Febr. vertrokken 27 Jan. vertrokken. 8 Febr. van Liverpool. 5 Febr. van Cristobal 10 Febr. te Valparaiso 27 Jan. vertrokken 3 Febr. van St. Vincent 3 Febr. van St. Vincent 3 Febr. te Gandi'a 9 Febr. te Samos 11 Febr. te Plymouth, in lading. 8 Febr. van Barbados in lading, vertr. 11 Febr. 2 Febr. van Belawan. 4 Febr. van Santa Fé 7 Febr. van Padang 3 Febr. vertrokken gestr. bij Anholt. 4 Febr. van St. Vincent. 3 Febr. te Rosario rep. te Hamburg. 8 Febr. van Lissabon 9 Febr. v. Callao 5 Febr. van Colombo 9 Febr. v. Finisterre 25 Jan. vertrokken. 24 Jan. vertrokken 30 Jan. van Dakar S Febr. v. Belawan 2 Febr. van Port Said 12 Jan. vertrokken 9 Febr. v. Vigo. 8 Febr. van Gibraltar. 2 Febr. te Antwerpen. 5 Febr. van Trinidad 4 Febr. te Barcelona in lading, vertr. 8 Febr. 24 Jan. van Havana 7 Febr. van Gibraltar, 8 Febr. te Manila. 10 Febr. 10 Febr. 16 Jan. 5 Febr. 3 Febr. 10 Febr. 6 Febr. 6 Febr. 4 Febr. 9 Febr. 11 Febr. v. Marseille v. Duinkerken, vertrokken, van Bahia van La Plata v. Pt. Said van Freetown, van Candia vertrokken te Triest, v. Batavia. 7 Febr. v. Gr. Bassam 11-Febr; v. Curacao. 7 Febr. van Port aid. 9 Febr. v. Napels 2 Febr. van Belawan 6 Febr. van Stamboul. 8 Febr. van Gibraltar. 7 Febr. v. Oran 2 Febr. van Perim 7 Febr. van Gibraltar. in lading, vertr. 22 Febr. 8 Febr. v. Perim. 9 Febr. te Genua. 8 Febr. van Singapore 11 Febr. v. iPto. Barrios 8 Febr. v. Perim. 9 Febr. te Varna. 4 Febr. vertrokken ANSJOVIS BERICHT. (Medegedeeld door de Coop. Ansjovis verkoop Vereeniging) Ansjovis: Verhandeld werden 1932 er a f 11.50, 1931-er a f 11.—, 19.30-er a f 10.50. DE JADE WORDT GESLOOPT De Duitsehe stoomtrawler Jade, die onlangs voor f 590.werd verkocht is naar Amster dam gesleept om te worden gesloopt. SLEEPREIS. De hier gestationeerde sleepboot Drente, van Bureau Wijsmuller vertrok met den „Ne- derlandschen baggermolen Gymp van hier nnaar Rotterdam en keert na aankomst al daar wederom naar hier terug. RUSSISCHE VLOOT. Voor het vischvervoer van de Witte Zee naar de onderscheidene Engelsche havens laat de Sovjetregeering in Kopenhagen twee moderne motorschepen bouwen, die' spe ciaal voor dit doel zijn ingericht met koel ruimten en in Maart en April moeten gereed zijn. tot aflevering. De voortbeweging ge schiedt met behulp van Dieselmotoren. SCHIP VOOR TWEE DOELEINDEN. De Finsche regeering liet een ijsbreker van groote afmetingen bouwen, welke des zomers niet ongebruikt zal blijven, maar dan bij de Marine wordt ingedeeld als moederschip voor vliegtuigen. Het schip wordt ingericht voor een bemanning van 143 koppen. De kosten van den bouw bedragen niet minder dan 35 millioen Finsche marken. BERGING VAN GEZONKEN LADING. Op reis van New-York naar Bilbao en La Pallice werd in het laatst van December 1917 het Spaansche stoomschip Noviembre op ongeveer 10 mijl van de laatste bestemmings haven door eéh Duitsehe duikboot tot zinken gebracht, waarbij o.m. een lading van 3000 ton koper verloren ging. De bergingsmaat schappij, die destijds het goud uit de Egypt geborgen heeft, maakte contract met de assuradeuren in Londen om te trachten deze koperlading te bergen. Een ander schip van deze Italiaansche bergingsmaatschappij tracht de koperlading te bergen van een ongeveer 20 jaar geleden,, nabij Tunis gezonken Engelsch stoomschip. Dit schip ligt op een diepte van 550 voet. GESTRAND. Het van Gothenburg en Aarhuus naar hier bestemde Ned. stoomschip Euterpe is op het eiland Anholt gestrand. Bijzonderheden ont- brekeii nog. INVOERBEPERKING VOOR NOORSCH IJS? VRAGEN IN DE EERSTE KAMER. In het Voorloopig Verslag der Eerste Ka mer over de begrooting van het Staatsvis- schershavenbedrijf te IJmuiden voor 1933, wordt omdat men meende, dat het Noorsche ijs te IJmuiden in hooge mate bacteriën be vat, en daarom gevaarlijk voor de gezond heid is, gevraagd of het geen aanbeveling verdient een einde te maken aan het gebruik van het schadelijke Noorsche ijs. BEVERWIJK CONCERT „VOX HUMANA". Het Chr. Gemengd Zangkoor, dirigent de heer A. Potgieser. geeft Maandagavond een concert in het Ned. Herv. Vereenigingsge- bouw. Het kinderkoor „Klim-op" zal aan dit concert medewerking verleenen. Voorts ver meldt het programma het optreden van den heer J. v. d. Velde, violist. LEZING VOOR DE CHR. JEUGDCENTRALE Voor de vierde van het vijftal door de Christelijke Jeugdcentrale georganiseerde le zingen, welke gehouden werd in het Ned. Herv. Vereenigingsgebouw in de Oosterwijk straat bestond weer groote belangstelling. De zaal was geheel bezet, toen de voorzitter, de heer L. Kooien de bijeenkomst opende en den spreker van dezen avond bij het gehoor in leidde. Dr. M. H. A. v. d. Valk sprak over het onderwerp: „Hoe laat is het op de wereld- klok?" Spr. gaf in zijn inleidend woord van den chaotischen toestand, welke thans het wereldgebeuren beheerscht en wees er ver volgens op hoe de menschheid leeft in een tijd van karakterloosheid en van weinig ver antwoordelijkheidsgevoel. De wereld staat op het toppunt van genot. Bovendien wordt dit tijdperk gekenmerkt door een groote gleoofs- afval, welke vooral in de verschillende ker ken van Europa tot uiting komt. De groote uitbreiding van het atheisme heeft daaraan medegewerkt en spr. constateerde, dat de tijd rijp is voor. de komst van den anti christ. Alle enhet Evangelie is een redmid del en kan uitkomst brengen. De volgende lezing is vastgesteld op 16 Maart. Dan spreekt Ds. den Hertog over «gchi enthousiasme-", R.K. KIESVEREENIG1NG „RECHT EN PLICHT" De R.K. Kiesvereeniging „Recht en Plicht" zal voor de a.s. verkiezingen van de Tweede Kamer eenige propagandavergadeingen orga- niseeren. De eerste propaganda-avond is be paald op Donderdag 2 Maart a.s. in het K. S. A.-gebouw. Als spreker treedt op het Tweede Kamerlid de heer Chr. v. d. Bilt. SEXUEELE VOORLICHTING De heer E. Franke uit Den Haag zou op Donderdag 16 Febr. in het K. S. A.-gebouw- voor de leden van de plaatselijke af deeling van den Ned. R.K. Bond voor groote Gezin nen een lezing over het onderwerp „Sexueele voorlichting" houden. Wegens het samenval len met het jubileum van de Mariacongre- gatie is deze lezing tot nadere aankondigtng uitgesteld. SANTPOORT „SCHOOL EN AANLEG" Over dit onderwerp hield de heer M. v. Veen directeur van de Rijks H. B. S. te Hoorn een causerie voor een zeer talrijk gehoor. „Het is" aldus spr.. „voor vele ouders een moeilijk te beantwoorden vraag, wat zij verder met hun kinderen moeten doen, als deze van school komen. Voor een andere groep daarentegen is deze vraag in 't geheel niet moeilijk, want zij geven hun kroost het eerste het beste baantje, dat zich voordoet. Dat daardoor velen mislukken is te begrij pen. Vari de eerste groep vraagt een flink percentage voorlichting aan het onderwij zend personeel, wanneer zij het plan heb ben hun kinderen verder te laten studeeren. Vele onderwijzers zijn voorzichtig met hun uitspraak, anderen zijn weer gauwer klaar met hun oordeel. De laatste hebben echter meer goeden moed dan verantwoordelijk heidsgevoel. Vroeger werden de leerlingen der lagere school tot de middelbare school toegelaten ®p een verklaring van het hoofd der school. Tegenwoordig wordt echter een examen af genomen, maar een afdoende waarborg voor het succesvol bezoeken van een middelbare school is dit natuurlijk niet. Vandaar dat men vaak gaat in de richting van de psycho techniek (test). Het advies van de lagere school, dat ook nu nog wordt ingewonnen, is wel eens onjuist, omdat men daar vaak te veel let op ijver, net werk, plichtsbetrachting enz., en te weinig op intelligentie. Minet was een der eersten, die zijn toe vlucht nam tot het rechnische hulpmiddel de test. In 1905 stelde hij een ruwe schaal van vragen op voor meting van het intellect. Hij onderscheidde daarbij een werkelijken leeftijd en een verstandelijken leeftijd. Deze laatste hing af van het aantal vragen, dat men in een bepaalden tijd wist te beantwoor den. Later werkte men met het intelligentie quotiënt (I. Q.), hetwelk men verkreeg door den werkelijken leeftijd op den verstande lijken te deelen dit quotiënt met 100 te ver menigvuldigen. Van het Nederlandsche volk heeft 2- pet. een I. Q. van boven 130, 10 pet. van 115—130, 38 pet. van 100—115 (Normaal 100). Een bezwaar van de tests is, dat de mees ten woord-tests zijn, zoodat het al of niet beheerschen van. de taal. een voornaam ding is. Dit kan natuurlijk op intelligentie wijzen, maar 't hangt ook af van het milieu, waar uit men kmt. Daartegenaver staat echter, dat de tests diverse voordeelen bieden. Latere proeven hebben uitgewezen, dat ook het schoolmilieu van invloed is. Momenteel is er een overvloed van intel- kctueelen. Daarom wordt er over gespro ken om de opleiding van hen, die den staat veel geld kosten, te beperken. Spr. hoopt ech ter, dat daarbij objectieve maatstaven zul len worden aangelegd en dat niet geoordeeld 'zal worden naar econoimsche. Na deze rede volgde nog een aangename .gedachtenwisseling. Medegedeeld door het K.N.MJ. te De Bilt. Verwachting: Matige tot zwakken Noordelijken tot Noord- Oostelijken wind, gedeeltelijk bewolkt, wel licht nog enkele regen- of hagelbuien, tem peratuur om het vriespunt. Verdere vooruitzichten Lichte vorst, des nachts, om het vriespunt overdag. VOETBAL. WEST-FRISIA—STORMVOGELS. Stormvogels komt als volgt uit: De Waard, Haak, Kogter, Fijen, Prins, Van. der Velde, Van der Steen, Groéneveld, Schoorl, Van Roode, De Waard. BURGERLIJKE STAND VELSEN Geboorten: J. Kosterde Groot d., A. Hen- kes—van Keijst z., M. E. Bijhouwer—Oliver z., G. RosierMeijns z. Overleden: Hendrica van der Ree 75 j., wed. van J. M. Leunisse. Johanna Schneiders 67 j., echtgen. van J. F. Roodenberg; Johannes C. Bonarius, 80 j., wedr. van A. C. de Jong. Geertje Groot 75 j., echtgen. van J. Dol. Huwelijken: M. J. Goos en A. Bakker, C. J. Brouwer en P. Boeree; C. de Goede en IJ. G. v. d. Vossen; A, Bloemendaal en J. Harden- dood.. Ondertrouwden: T. van der Laan en M. H. Hamers, B. G. Balm en I. Woord, A. J. Zand bergen en M. A. van Hoften, H. W. van Leu ven en C. M. Post. BEVERWIJK. Ondertrouwd: C. Pels en E. E. Schulz. Geboorten: J. van ZutphenKomen, z. J. J. ScheermanHoen, z. A. H. van Wijkde Bruijn, d. C. A. van der Kolk—Piepers, d. Overleden: J. P. Doedens, 8T jr., ongehuwd. R. Cohen, 49 jaar, weduwe van D. Mello. K. Eggen, 91 jr., weduwnaar v. A. Eenhoorn, v. XJ, van de Capelle en van C. Bronner. Zwaar gewonden er slecht aan toe. INHEEMSCHE AANVOERDER GEDOOD. Schipvoer onder inlandschcn navigator Meeste Officieren konden zich vrij bewegen. Men had nog een waarschuwing verwacht. Over het treffen van Vrijdag geeft Aneta de volgende bijzonderheden: BATAVIA, 10 Februari (Middernacht). Aneta's speciale correspondent die op de tor- pedobootjager „Piet Hein" zoojuist terug keerde van het tooneel van den strijd, met tien zwaar gewonden aan boord, waarvan ge durende de zeven-urige reis vier overleden, voegt thans aan het eerder geseinde verslag der feiten, de volgende gebeurtenissen van het treffen toe. 8.45 v.m. Vier vliegbooten bewegen zich te 8 uur 45 rondom de „Zeven Provinciën" vlie gende, in T-formatie. De afstand maakt her kenning van het vliegtuig-typeonmogelijk. De hoogte waarop gevlogen wordt is circa 700 M. Terwijl twee schepen met de „Zeven Pro vinciën" meevaren, n.l. „De Orion" en „De Gouden Leeuw" gaan de „Java", Evertsen en de Piet Hein haar tegemoet, aldus een inslui- tingspolitiek volgend. Van het seindek van de Java waar de ge beurtenissen worden waargenomen, kan de sommatie niet worden gehoord, doch van deze plaats af leidden .wij met de opnieuw naderende vliegtuigen precies 9 uur 20 af wat er gebeurt. Wij zien een geweldige rookmassa op het middën van „De Zeven Provinciën" waarbij de beide schoorsteenen voor ons on zichtbaar worden. Weldra kunnen wij alleen de hoeken van het slachschip zien. Allen nemen de kijkers op, weten echter reeds, dat hier een voltreffer is gemaakt. Wij aanschouwen een vuurkolom, waaruit ieder concludeert, dat „De Zeven Provinciën" in brand geraakt. Dan breekt het groote moment van span ning aan, spoedig verminderend wanneer de vlammen weldra verdwijnen. Ieder weet wat heeft plaats gehad. De radio-man komt ademloos aangesneld om den eskadercom mandant mee te deelen, dat het schip zich overgeeft. Tusschen het vallen van de bom en de over gave blijken slechts 12 minuten te zijn ver- loopen. „De Zeven Provinciën" geeft met de be kende letters het noodsein, waerbij al het aanwezige vlootmateriaal „De Zeven Provin ciën"-.nadert. Op het moment van,het vallen van de bom, was de kruiser „Java" ruim 9000 meter van „De Zeven Provinciën" verwijderd, op gelijke hoogte liggend. Een sleepboot, welke even voor het vallen van de bom plotseling te midden der strijd krachten verscheen, wat zeer hinderlijk werd gevonden is thans de eerste om te hulp te snellen, terwijl overal het strijken van sloe pen wordt waargenomen. Van „De Zeven Provinciën" springt een aantal matrozen in zee. Zij worden door de sleepboot opgepikt. 9 uur 45. Wij zien de vlet langzij van „De Zeven Provinciën". De vlet wordt bemand. Bamboe-noodvlotten Worden in zee gesme ten. Een der nood vlotten blijft haken aan voorplecht twee. Men kan zien, dat de Inlan ders zich vastgrijpen aan de bamboes, en dat zij uren lang' in die positie blijven, omdat de aandacht van de motorsloepen geheel is ge concentreerd on andere punten van^ „De Zeven Provinciën". De „Gouden Leeuw" en de „Java" hebben weldra vier sloepen langzij „De Zeven Provinciën" liggen. Wij zien een aantal officieren, waarbij ook een dokter, aan boord klimmen, terwijl van de „Java" met vlaggen wordt geseind: „Hegt gij gewonden?" Behalve voor het zoo haastig mogelijke over geven van het bericht, zorgde „De Zeven Pro vinciën" er op dit moment voor ijlings de witte vlag te hijschen. Steeds onder Nederlandsche vlag. Hierbij dient terloops te worden opge merkt, dat „De Zeven Provinciën" steeds de Neerlandsche vlag heeft gevoerd gedurende haar tocht langs Sumatra. Dat de vrees voor terugkeeren van de bom bardementsvliegtuigen, die voortdurend bo ven het tooneel van den strijd blijven cirke len zeer groot is, blijkt uit het feit, dat de muitende bemanning voldoet aan den eisc-h van den eskadercommandant, om de witte vlag ook op het campagnedek te leggen, waar door het mogelijk zal zijn, dat de vliegtuigen dit teeken van overgave zouden herkennen. Nu wordt het vlaggesein inzake de aanwe zigheid van gewonden beantwoord door „De Zeven Provinciën met het vlaggesein: „Ver zoeke alle hulp zenden". Hierdoor weten wij voor het eerst met ze kerheid, dat de treffer van de bom gewon den moet hebben veroorzaakt. Thans blijven de vlaggeseinn onafgebroken aanhouden. Hr. Ms. „Java" waarschuwt de „Piet Hein" en de „Evertsen", die echter na de eerste woorden, die van de „Java" worden gegeven, reeds blijk geven, dat zij eveneens verzoek om hulp hebben ontvangen. Nu komt het gedenkwaardigste vlaggesein van den ochtend, nl. dat waarbij „De Zeven Provinciën" bericht: „Totaal 12 dooden en 25 gewonden". De spanning wordt grooter en de indruk dieper. De vraag, die in allen oprijst, wordt we derom met vlaggen doorgegeven, en zij luidt: Wie zijn de gesneuvelden?" en de vraag: „Wie zijn de gewonden". „De Zeven Provinciën" seint terug, „(De dokter verzoek de zes zwaar gewonden onmld dellijk naar Batavia te vervoeren". Nu gelast de commandant van het eskader, dat de „Evertsen" zich zal gereed maken, om zoo snel mogelijk op te ^toornen. Dit bevel wordt later vervangen door 'een instructie aan de .Piet Hein" om zich gereed te maken voor een zoosnel mogelijken tocht naar Batavia. „De Zeven Provinciën beantwoordt nu het verzoek, om opgave van de lijst van dooden en gewonden door mede te deelen dat deze nader zal worden opgegeven. Achteraf blijkt, dat enkele gesneuvelden onherkenbaar zijn, terwijl bovendien aanvankelijk de getallen te optimistisch zijn opgegeven. Wij liggen nu zoo dicht bij „De Zeven Pro vinciën" dat de gestalten aan boord van het muiterschip herkenbaar worden. Dit veroorzaakt aan boord van ons schip allerlei uitroepen. Een van de officieren herkent op „De Ze ven Provinciën zijn broer, die eveneens offi cier is bij de Marine, waardoor hem plotse ling zekerheid wordt verschaft omtrent diens lot na een lange, bange week. Onder de bemanning heerscht eveneens agitatie, die waar te nemen is bij de herken ning van hunne kameraden. Men rukt elkander den verrekijker uit de hand. Handen omhoog. Aan boord van „De Zeven Provinciën" blij ken sommigen reèds over den eersten schrik te zijn heengekomen. hetgeen afgeleid kan worden uit hun houding, die zij aannemen tegenover de officieren, die met revolvers in de hand rondgaan, handen omhoog" beve len en iedereen fouilleerden, waardoor een groot aantal messen weldra op een hoopje bijeenliggen. Dit laatste bewijst, dat de voorafgaande sommatie om de wapens neer te gooien niet algemeen ten volle was opgevolgd. Een '.uw vlaggesein van den eskadercom mandant instrueert den commandeerenden officier van „De Zeven Provinciën" om de Europeesche belhamels uit te zoeken >en naar de „Evertsen" over te brengen, terwijl de In- heemsche belhamels naar den kruiser „Java" moeten worden gebracht. De doktoren leggen zoo snel mogelijk nood verbanden, terwijl ander personeel de zwaarst gewonden op brancards legt, in zeildoeken innaait, terwijl ook eenige gewonden, die nog loopen kunnen, meegaan. Er wordt een kort onderzoek gehouden, waaruit de voorloopige indruk verkregen wordt, dat zoowel de Europeesche als de In- landsche leden van de bemanning aan de muiterij hebben meegedaan. Dit wordt aan den eskadercommandant bericht. Sloepen met gevangenen. De sloep met gewonden vaart naar de „Piet Hein". Intusschen zwalken de sloepen met gevangenen, waarin oficieren, die met de revolver dreigen, hebben plaats genomen, op zee in afwachting van het moment van hun inscheping op de voor hen bestemde schepen. Wij stappen over op de „Piet Hein", ten einde Batavia zoo snel mogelijk te bereiken. De dokter liep hier van de eene hut naar de andere, zooals hij dat gedurende de uiterst snelle terugreis voortdurend had gedaan. Vier dooden meer. In zeven uren tijd was de doodenlijst aan gegroeid met vier. en intusschen verergerde de toestand van den marinier Visser, terwijl ook de toestand van de vier andere zwaar gewonden geen wijziging ten goede vertoonde. Het kwam ons voor dat de zes licht gewon den het goed maakten. Onder hen bevond zich ook een Europeesch matroos, die na het vallen van de bom hard naar de radio was gesneld om de overgave van de muiters bekend te maken. De commandant van de „Piet Hein" de luitenant ter zee der eerste klasse De Meester bracht de „Piet Hein" in recordtijd terug naar Tandjong-Priok. Hierdoor was het mo gelijk den droeven last zoo snel als maar eenigszins kon in gereed staande ambulance- auto's te vervoeren. Te Tandjong-Priok was reeds belangstel ling ondanks het feit dat de aankomst van de „Piet Hein" slechts weinigen bekend kon zijn. IJMUIDENAAR ONDER DE SLACHTOFFERS. De tamboer J. de Bree, die bij den bom aanval om het leven is gekomen was 22 jaar. oud. Zijn moeder, een weduwe, woont te IJmuiden in de Dirk Hartoghstraat. AGENDA. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN ZATERDAG 11 FEBRUARI Thalia Bioscoop: „Hij en zijn Zuster". 8.15 uur. Hotel de Prins: Avondbuurtvereenigingen Parkwijk Zeeweg en Driehuis. ZONDAG 12 FEBRUARI Thalia Bioscoop: „Zwarte Schaduwen" 3 uur „Hij en zijn Zuster", 5 en 8.15 uur. Hotel Willem Barendse: Dansen. AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 11 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonspleinopvoering van „De Vrek" door de N. V. Het Schouw- tooneel. 8 uur. Luxor Sound Theater: „De gele kaart". Uitgebreid voorprogramma. 2.30, 7 en 9.15 u. Palace: „Wer nimmt die Liebe ernst." Op het tooneel: Les Joanny's: gekleurde scha duwen. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Optreden van het ensemble Dajos Bela. Op het filmprogram ma: „Het kleine zwerfstertje". 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG 12 FEBRUARI Stadsschouwburg, wilsonsplein: Opvoering van „Elias weet het beter". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van „De Moordzaak Yorck", door het Gezelschap Ver kade. 8.15 uur. Gem Concertzaal: Concert H. O. V. 2.30 u. Rembrandt Theater: Documentair film werk: „Wind en water". 11.30 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. MAANDAG 13 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Stadti- sche Buhnen Hannover. 2 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: „College Crampton", „Urfaust". 8 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van „Menschen in 't Plantsoen" door het Gezel schap Jan C. de Vos. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2