ScHIEPVJMUVTBERKHTEN KAMERONTBINDING. DE BILT. VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: De muiterij op De Zeven Provinciën. IJMUIDER COURANT DINSDAC 14 FEBRUARI 1933 Schip Verm, aanfeomst Alcinous Ned.-Indië Anastassia Nicolajeff Ariadne Alexandrie Agnita Houston Amazone Kopenhagen Bodegraven Chili Barneveld Chili Bisley Rosario Brion Bordeaux Chryssi Rosario Charterhythe Buenos Aires Clio Bourgas Ceres Bourgas Clarisse Radcliffe Constantza Crynssen West-Indië Calypso Barcelona Delfland Buenos Aires Dolius Ned.-Indië Eifel Rosario Eurymedon Ned.-Indië Fauna Palermo Felce Buenos Ayx*es Falsterbo La Plata George M. Livanos Santa Fé Helder Chili Hercules Bourgas Haarlem Chili Halle Ned.-Indië Honved Rosario Havel Japan Helsing Salta Cabello India Maru Shimonaseki Iomnis Carras Santa Fé Juno Valencia Kyphissia Luneburg Laura Lauro Luchana Leverkusen Luna Me nes Margot Montferland Maria Stathatos M. v. St. Aldegonde Maaskerk Mars Megara Merope Myrmidon Nienburg Orinoco Polydorus Poelau Roebïah Poelau Tello Pres Francqui Penrose Pluto Rhea Roseworth. Rendsburg Sauerland Svolder Salland Saarbrücken Simon Bolivar Trier Tanimbar Tawali Tiberius Talisse Trajanus Uckermark Ulysses Victor Ross IJstroom Wm. Wilberforce Hoogovens West-Indië Ned.-Indië Buenos Aires Susa Japan Bilbao Ned.-Indië Montevideo. Buenos Aires Buenos Aires Ned.-Indië West-Afrika Alexandrië Curacao Midd. Zee Ned. Indië West-Afrika West-Indië Ned -Indië Ned.-Indië Ned.-Indië Tuapse Buenos Ayres Stettin Piraeus Sfax Ned.-Indië Japan Constantza Buenos-Aires Japan Hamburg Japan Ned.-Indië Ned.-Indië W.-Indië Ned.-Indië West-Indië Ned.-Indië Bourgas Baytown West-Indië West-Indië 14 Febr. 16 Febr. 28 Febr. 24 Febr. I Maart 14 Febr. 13 Febr. 13 Febr. 21 Febr. 4 Maart 22 Febr. 28 Febr. II Maart 4 Maart 4 Maart 10 Maart 19 Febr. heden 15 Maart 26 Febr. heden 16 Febr. 15 Febr. 16 Febr. 20 Febr. 18 Febr. 8 Maart 14 Febr. 24 Maart heden 18 Febr. 16 Febr. 24 Febr. 7 Maart 21 Febr. 3 Maart 22 Febr. 5 Maart 16 Maart 27 Febr. 19 Febr. 17 Febr. 20 Febr. 8 Maart 14 Febr. 14 Febr. 15 Febr. 22 Maart 26 Febr. 15 Febr. 24 Maart 29 Maart. 19 Febr. 28 Febr. 17 Febr. 4 Maart 17 Febr. 24 Febr 16 Maart 24 Febr. 20 Febr. Laatste baricht 12 Febr. van Lizard 9 Febr. van Gibraltar 7 Febr. vertrokken 27 Jan. vertrokken. 13 Febr. te Gdynia 9 Febr. van Curacao 10 Febr. te Valparaiso 27 Jan. vertrokken 10 Febr. vertrokken 3 Febr. van St. Vincent 3 Febr. van St. Vincent 3 Febr. te Gandia 12 Febr. van Cavalla in lading. 8 Febr. van Barbados 12 Febr. te Valencia 11 Febr. vertrokken 2 Febr. van Belawan. 4 Febr. van Santa Fé 7 Febr. van Padang 11 Febr. van Tunis in lading in lading- li Febr. van Madeira. rep. te Hamburg. 8 Febr. van Lissabon 9 Febr. v. Callao 5 Febr. van Colombo 25 Jan. vertrokken. 8 Febr. v. Belawan 13 Febr. van Dungeness 11 Febr. van Gibraltar 12 Jan. vertrokken 8 Febr. van Gibraltar. 5 Febr. van Trinidad 12 Febr. van Gibraltar 8 Febr. vertrokken 7 Febr. van Gibraltar. 8 Febr. te Manila. 9 Febr. vertrokken 10 Febr 16 Jan. 5 Febr. 3 Febr. 10 Febr. 12 Febr. 12 Febr. 4 Febr. 9 Febr. 11 Febr. v. Marseille vertrokken, van Bahia van La Plata v. Pt. Said van Las Palmas van Algiers vertrokken te Triest, v. Batavia. 7 Febr. v. Gr. Bassam 13 Febr. van La Guayra 7 Febr. van Port aid. 12 Febr. van Gibraltar 2 Febr. van Belawan 6 Febr. van- Stamboul. 4 Febr. vertrokken 11 Febr. vertrokken 8 Febr. van Gibraltar. 7 Febr. v. Or an 8 Febr. van Macassar 2 Febr. van Peri'm 13 Febr. te Antwerpen. in lading, vertr. 22 Febr. 10 Febr van Hongkong Vertrekt 18 Febr. 8 Febr. v. Perim. 11 Febr. van Marseille 10 Febr. te Belawan 11 Febr. v. P-to. Barrios 11 Febr. van Batavia 12 Febr. van Flor es. 10 Febr. te Pt. Sudan 12 Febr. van Constantza. 4 Febr. vertrokken 14 Febr. van Du al-a 6 Febr. van Freetown VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE ÏJMUJDEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Fransch s.s. ,.Medée" Caen ijzererts GROOTE LADING HARING. Maandag kwam hier van Bergen aan het Noorsche stoomschip Fro, dat voor de firma De Visser Clots 2100 kisten haring van 50 K.G. aanbracht, in totaal dus 105.000 K.G. Berichten aan Zeevarenden. NEDERLAND. IJssehneer. Harderwijk. Mistsein. Licht gewijzigd. Ondiepte. Ligging: pl.m. 52 gr. 21' Nb en 0 gr. 44',5 El A. 1. Op het Westhavenhoofd van Harderwijk staat een electrisch gedreven sirene, welke als mistsein het volgende sein geeft: elke 30 sec. één stoot van 12 sec. 2. Het licht va nde Vischpoort (No. 464), op kaart No. 212 aangegeven met het bij schrift: Vr 6 M 16 Mr. is niet rood, maar wit. 3. Even beW het 2e roode drijfbaken van de toegangsgeul naar Harderwijk ligt een tijdelijke scheepvaarthindernis. (Loodswezen) BESOMMINGEN. Motorloggers: Ro 1 f 1330; Sch 103 f 960; Sch 102 f 1070; Sch 181 f 60; KW 112 f 810; KW 151 f 1790; KW 40 f 1160. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K.G. f 1.30—f 1.15 Tongen per K.G. f 1.70—f 0.60 Griet per 50 K.G. f 39—f 22 Groote schol per 50 K.G. f 18f 14 Middel schol per 50 K.G. f 23f 19 Zetschol per 50 K.G. f 27—f 24 Kleine schol per 50 K.G. f 30—f 19 Schar per 50 K.G. f 19—f 15 Bot per 50 K.G. f 11 Braat per 50 K.G. f 14—f 12 Kabeljauw per 125 K.G. f 46 Groote Gul per 50 K.G. f 28—f 25 Kleine Gul per 50 K.G. f 7f 6 "Wijting per 50 K.G. f 9—f 4.70 DUITSCHLAND Noordzee. Helgoland. Licht ontstoken. Vorig B. a. Z.: No. 30573174 par. (c)—1932 vervalt. Op pl.m. 54 gr. 11' Nb en 7 gr. 53 El, 0.97 zm. 276 gr. van „East Beacon" op Düne, is op Helgoland beNW Kordberg, een groen-rood- wit onderbroken licht ontstoken met een pe riode van 3.5 sec., zichtbaar 6, 7 en 9 zm., wit van 185 gr. tot in 191 gr., rood tot in 196 gr., wit tot in 202 gr,, verduisterd tot in 243 gr., rood tot in 257 gr., groen door W tot in 276 gr., rood tot in 284 gr., lichtopstand: grijze ijzeren mast met roode lantaarn. De sectoren moeten worden aangebracht op krt. Nos. 126, 3767, 1875. N.B. Van krt. No. 2842 A wordt de afkor ting „Lts. F Occ." bij Düne geschrapt, ter wijl bovengenoemd licht op die krt. niet aan gebracht wordt. I Jzerer tsaan voer. Het Fransche stoomschip Medée- is hier aangekomen uit Caen met een lading ijzer erts voor het Hoogovenbedrijf. Behouden aangekomen. Het Nederl. stoomschip Euterpe, dat op het eiland Anholt gestrand was doch op eigen kracht wederom vlot kwam, is hedenmiddag behouden hier aangekomen en naar Amster dam opgevaren om de lading te lossen en daarna in het droogdok te worden nagezien. Opgelegde schepen. Jongstleden Zaterdag waren te Rotterdam 100 schepen opgelegd, onder welke 12 onder buitenlandse!)e vlag. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Dinsdag 14 Februari 1933 radio-telegrafisch te bereiken via het kuststation Scheveningen-Radio: Baloeran. Costa Rica. Crijnssen, Dempo, Houtman. Joh. van Oldenbarnevelt. Kota Agoeng, Kota Baroe, Marn. van St. Aldegonde Orania. Poelau Roebiah, Rietmontein, Staten dam, Tasman, DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Een vergadering van de „overloopers". Het bestuur der IJmuider Federatie deelt ons het volgende mede: Maandagmiddag waren in het gebouw der IJmuider Federatie alle tot nu toe overge komen leden van den Christelijken Bond in vergadering bijeen. Na een uiteenzetting van den stand van zaken tot op dit oogenblik door de heeren Blaas en van der Veer en een opwekking om trouw te blijven aan de IJmuider Federatie welke nu, mede door de houding van den Christelijken Bond in dit conflict, bijna alle visscherij-arbeiders heeft georganiseerd, voerden enkele oud-leden van den Christe lijken Bond het woord. Deze schetsten aan de hand van het op vergaderingen van den Christ. Bond door de bestuurders tot de leden-zeelieden van dien bond gesprokene hoe men herhaaldelijk en tenslotte met alle mogelijke middelen had getracht, de leden-zeevisschers van den Chr. Bond te bewegen dezen strijd te breken en wekte de aanwezigen op, de organisatie waar bij ze zoo juist waren toegetreden, trouw te blijven niet alleen, maar zoolang te werken tot de laatste man in het visscherijbedrijf in de IJmuider Federatie was gebracht. Aan het slot van deze vergadering werd met algemeene stemmen uitgesproken dat: gezien het gebeurde in dit conflict er slechts plaats was voor één organisatie in het vis scherijbedrijf nl. de IJmuider Federatie aan gesloten bij den Centralen Bond van Trans portarbeiders, waarom het gewenscht was, de nog niet tot deze organisatie toegetrede- nen op te wekken, hun voorbeeld te volgen in het belang van de visscherij-arbeiders in het algemeen AANGEKOMEN. 13 Februari* Cottica s.s. West-Indië Fro, s.s. Bergen. Lübeck s.s. West-Indië. Euterpe s.s. Aarhuus. Hebe, s.s. Lissabon. Novatie m.s. Zierikzee. Drente s.s. Rotterdam. 14 Februari. Helsing s.s. Bilbao. Iris s.s. Oporto Pluto s.s. Stettin Hercules s.s. Lisabon Lina, s.s. Bilbao. Brion s.s. Bordeaux VERTROKKEN. 13 Februari: Aller s.s. Rotterdam. Holland s.s. IJstad 14 Februari: Medée, s.s. Rotterdam. Een ontbinding op termijn Blijft het conflict onopgelost. VELSEN DE VERMOEDE BRAND STICHTING IN DE BURG. WEERTSTRAAT. VERDACHTE VRIJGESPROKEN. Het Gerechtshof te Amsterdam heeft thans vrijgesproken de bewoonster van de Burge meester Weertstraat te Velsen, die door de rechtbank te Haarlem eveneens was vrijge sproken van brandstichting in haar woning en winkel. De officier van Justitie, die ander half jaar geëischt had, was in hooger be roep gegaan, waarna de advocaat-generaal bij het gerechtshof een jaar gevangenisstraf :eëischt had. Verdediger was mr. H. O. Drilsma te Haar lem. VOETBAL. BEVERWIJK—E. V. C. (1—1). E. V. C. wint den toss; de Wijkers vallen direkt flink aan; een corner is het resultaat, welke hoog overgeschoten wordt. De bezoe kers laten zich niet onbetuigd en geven aan de achtei*hoede aan Beverwijk volop werk.Het spel gaat vlug heen en weer.Na tien minuten valt E.V.C. keurig aan, haar rechtsbuiten zet goed voor en de linksbinnen scoort onhoud baar (01). De Wijkers forceeren eenige cor ners welke niets opleveren; ook E.V.C. krijgt een corner toegewezen, welke achter ge plaatst wordt. Wanneer Beverwijk weer goed aanvalt, krijgt de rechtsbuiten den bal goed toege speeld; van den vleugel af maakt hij met een goed gericht schot den stand gelijk (1—1). Tot de rust blijft de stand 11. Na de rust zijn de Wijkers het meest in den aanval, doch het spel is te peuterig en daar de achter hoede van E.V.C. in prima conditie is, en vooral de keeper, blijven doelpunten uit. Het einde nadert; Beverwijk bekogelt het Edammer doel, doch niets baat. Als het einde daar is, heeft Beverwijk haar eerste verliespunt te boeken. V. E. W.—Kennemerland (2—2) V.E.W. heeft in dezen wedstrijd uitstekend gespeeld en zelfs kans gezien het sterke Ken nemerland een punt afhandig te maken, waardoor zij van de onderste plaats is en de kampioenskansen van Kennemerland vrijwel tot nihil heeft gereduceerd. Voor rust hebben de bezoekers het voordeel van den sterken wind. Wel zijn zij voortdu rend in den aanval, doch V.E.W. heeft zóó krachtig aangepakt in die periode, dat de voorhoede der oranjehemden slechts één doel punt, gescoord door O. Bijker, maken. In de tweede helft profiteert de thuisclub van het windvoordeel, Berkemeyer in het Kennemerland-doel moet vele malen hande lend optreden. Een schot van den midden voor, Stoute, is hem te machtig. Wel weet Koutstaal, na fraai aangeven van H. van der Goes den bezoekers ten tweeden male de lei ding te geven, maar Zeepvat doet den voor sprong te niet door het leder uit de handen van den doelman te trappen. Beide ploegen werken hard voor het win nende doelpunt, doch tevergeefs. De heer Th. Hetem vervulde zijn moeilijke taak op keurige wijze, Onze Haagsche correspondent schrijft: Vrijdag maakten we enkele opmerkingen over de verwarrende elementen, welke zich bevinden zullen in een Kamerontbinding op het oogenblik, tengevolge van het feit, dat eenerzij ds de regeering het conflict ontstaan ziet omdat de Kamer h.i. niet met hare be zuinigingsactie wilde medegaan, terwijl an derzijds de Kamermeerderheid het conflict ontstaan ziet doordat de regeering weigerde aan een richtige rechtsbedeeling mede te werken. We hebben er toen ook de aandacht op gevestigd, dat de Grondwet eischt, dat wan neer één der Kamers ontbonden wordt, de zitting van de Staten-Generaal wordt geslo ten. Indien dus thans, zooals bij de laatste politieke Kamerontbinding (die van 1894 door Tak van Poortvliet), de ontbinding oogenblikkelijk werd uitgesproken, zou dit tot gevolg hebben dat ook de Eerste Kamer hare werkzaamheden zou moeten eindigen. Wat allerlei moeilijkheden zou in het leven roepen met betrekking tot het tijdig afdoen van de Rijksbegrooting in de Eerste Kamer. In „Het Volk" zegt nu de heer Albarda, dat deze methode van oogenblikkelijke ontbin ding, waardoor het land enkele maanden parlementairloos zou zijn'J niet behoeft te worden gevolgd. Immers werd in 1917 een ontbinding-op-termijn toegepast, waardoor de Tweede en de Eerste Kamer pas ontbon den werden, nadat de verkiezingen voor de nieuwe Kamers waren gehouden. De Grond wet laat zulk een ontbinding toe. In 1917 werd zij toegepast, wijl het in oorlogstijd niet wenschelijk zou geweest zijn een parlement- loos tijdperk te hebben. Telkens was toen de werkzaamheid van den wetgever noodig. Daarom bepaalde het ontbindingsbesluit van 19 Mei 1917, dat de Kamers werden ont bonden met den 27sten Juni en dat de nieuwe Kamers op 28 Juni zouden bijeenkomen. De huidige minister-president volgde in 1922 dezelfde methode als zijn voorganger Cort van der Linden. Het ontbindingsbesluit van 16 Mei 1922 bepaalde de ontbinding op 24 Juli en de samenkomst der nieuwe Ka mers op 25 Juli 1922. Inderdaad laat de Grondwet de mogelijk heid open om ook thans tot na de nieuwe verkiezingen het Parlement te doen voortbe staan. Toch heeft zich zoowel in 1917 als in 1922 een feit voorgedaan, dat de heer Albarda uit het oog verliest. Beide Kamerontbindingen toch waren, om een duidelijk onderschei dingswoord te gebruiken reglementaire ont bindingen, de andere ontbindingen, zooals die van Tak van Poortvliet in 1894 en die, welke thans overwogen wordt, politieke ontbindingen. Die van '17 en '22 berustten op een Grondwettelijk voorschrift de ontbin ding was imperatief de thans overdachte ontbinding berust op een politiek conflict en is facultatief d.w.z.: er zij ook andere oplos singen van het conflict mogelijk. Hieraan moet tcch wel beteekenis toegekend worden. In 1917 en 1922 kon zonder bezwaar een ontbinding op termijn worden uitgevoerd wijl er toen in geenen deele aanwezig was. wat de bekende Staatsrechtsgeleerde Buijs neerschreef als voorwaarde voor ontbinding: een ernstig vermoeden van gebrek aan over eenstemming op een gewichtig punt van Staatsbeleid tusschen kiezers en gekozenen. In 1917 en 1922 was er geen enkel bezwaar om het Parlement rustig te doen doorwerken. Thans lijkt ons dat bezwaar wèl aanwezig. Hoe kan een Parlement zijn rechten en zijn kracht handhaven tegenover een Kabinet, nog wel een extra-parlementair kabinet dat zegt: ik acht u niet volwaardig', ik heb u in principe al naar huis gestuurd. Welke macht kan zulk een Parlement uitoefenen? Het kan van* het Kabinet zeker geen enkele toezegging afdwingen; immers wat bekommert zich een Kabinet om een Parlement-, dat met het eene been reeds buiten de deur staat? Zij kan door de aanvaarding b.v. van een motie het Kabinet ook niet naar huis zenden, want het is zelf alreeds in principe naar huis gestuurd. De werkzaamheid tijdens die periode van de Kamer kan nooit volkomen zijn. Iets anders wordt een ontbinding op ter mijn wegens de Eerste Kamer. Tusschen haar en de regeering is geen conflict. De methode van de ontbinding op termijn heeft het voor deel, dat de Eerste Kamer kan blijven wer ken, dat zij o.m. wat heel noodzakelijk is de Rijksbegrooting voor dit jaar kan af doen. Zij zou dan ook een deel van de taak van de Tweede Kamer overnemen kunnen en wanneer b.v. deze Kamer het zou afwijzen om een interpellatie te richten tot de regee ring. omdat deze de Kamer toch niet meer au serieux neemt wijl het einde nabij is, zou de Senaat een zelfde discussie kunnen uitlok ken. En dan zou de regeering daar wel kun nen antwoorden. We zijn er hierbij telkens van uit gegaan, dat er een Kamerontbinding komt wegens conflict met betrekking tot de rechtsgebieden. Steeds meer duiken er echter menschen op, di'e de Kamerontbinding niet willen om daarmede het conflict tot oplossing te bren gen zooals tot dusverre de doelstelling van alle Kamerontbindingen is geweest. Steeds meer hoort men tot een Kamerontbinding adviseeren, waarvan de doelstelling alleen zou zijn de normale verkiezingen van Juli of Juni te vervroegen. M. a. w. zouden er dan verkiezingen gehouden worden met als resul taat een nieuwe Kamer, maar óók een nieuwe Regeeri'ng. De stembus zou slechts wat vroe ger dan anders opengaan. Aan deze methode zijn zeker practische voordeelen verbonden. Het meest belangrijke daarvan is wel, deze: op het oogenblik willen de huidige ministers geen scherpen invloed uitoefenen op de begrooting voor 1934, wijl zij daarvoor hoogstwaarschijnlijk geen aan sprakelijkheid zullen dragen. De ministers, die na een gewone verkiezing in Juli zouden optreden, zulllen zich met de begrooting voor 1934 vóór hare indiening niet ernstig meer kunnen bezighouden. Zoodat. hoogstwaar schijnlijk in September een begrootïng zou worden ingediend, precies zooals zij thans wordt gereed gemaakt. Komt er nu een Ka merontbinding met het eenige doel de nor male verkiezingen te vervroegen, dan heeft zij het voordeel, dat er een ministerie komt, hetwelk in de begrooting, die op den derden Dinsdag van September wordt ingediend, een volledig en slechts nog op onderdeelen te ver anderen plan van regeeringsbeleid aan de Kamers kan voorleggen. Maar zulk een Kamerontbinding is zeer ongewoon. Tot dusverre bedoelden Ka merontbindingen een conflict tot oplossing te brengen. En op de Kamer van het oogenblik is zeker niet h.et criterium toepasselijk, dat we zooeven uit Buys citeerden; er moet een ernstig vermoeden zijn van gebrek aan over eenstemming op een gewichtig punt van staatsbeleid tusschen kiezers en gekozenen, We mogen dan ook niet voorbijzien datj wanneer thans Kamerontbinding zou plaats hebben, alleen om de verkiezingen te ver vroegen, daarmede een niet ongevaarlijk pre cedent zou zijn geschapen. Wordt het dan niet' mogelijk Kamerontbinding door te zetten, telkens wanneer een Kabinet op tegenstand stuit? De remmen aan de regeering om niefc al te spoedig uit te spreken, dat zij in een of ander votum der Kamer „niet berusten zal'' zouden losser worden. De onafhanke lijkheid der Staten-Generaal zou er door ver minderen. Intusschen een beslissing in een of an dere richting zal niet lang meer kunnen uit blijven! Aantal dooden gestegen tot 23. BATAVIA 14 Februari (Aneta). Het aantal dooden van de Zeven Provinciën be draagt Ihans 23, waarvan een zestal vermist of ongeïdentificeerd. Eenige lichtgewonden zijn uit het hospi taal naar Onrust overgebracht. SCHADE AAN „DE ZEVEN PROVINCIëN" VALT MEE. Bezoek van den commandant der zeemacht. GEVANGENEN GEDRAGEN ZICH ONVERSCHILLIG. BATAVIA, 13 Februari (Aneta) De com mandant der zeemacht in Ned.-Indië, schout bij-nacht J. F. Osten, bezocht Zondagmorgen vergezeld van den chef-materieel het eskader voor het opnemen der aan „De Zeven Pro vinciën" toegebrachte schade, en voor het houden van een conferentie met den eskader commandant, kapitein ter zee Van Duim. De schade, welke „De Zeven Provinciën" heeft geleden, valt. mede. De indruk van houding en toon der op Onrust aangebrachte arrestanten tegenover de hen bewakende militairen is, dat zij vol komen begrijpen, dat het aangekondigd daadwerkelijk optreden inderdaad zal volgen zoodra demonstratie of poging tot ontvluch ting plaats vindt. Elke communicatie van Onrust met de bui tenwereld is reeds thans practisch uitge sloten. Er worden echter nog steeds maat regelen getroffen om deze isolatie uit te brei den. Uiteraard blijft elk contact van buiten, af voor iedereen, behalve de deze week arri- veerende commissie van onderzoek verboden. Dicht bij Onrust ligt nog steeds het eska der. Op Onrust werden gisterenavond de krijgsartikelen aan alle gevangenen voorge lezen in de Hollandsche en Maleische taal. De Europeesche en Inheemsche gevangenen bleven onverschillig in hun krib liggen, ter wijl alleen de barakcommandanten er, weinig geïnteresseerd, bijstonden. De met de Oudshoorn van de K.P.M. rei zende achtergebleven bemanning van De Zeven Provinciën zal na aankomst te Tandjong Priok opnieuw worden geëmbar keerd op De Zeven Provinciën. meldt: Hoogste barometerstand 776.7 ml, té Valencia. Laagste barometerstand 742.4 miM. te Riga. en voorspelt matigen, tijdelijk toenemenden Noord-West. tot Noordelijken wind. Afwisselende bewol king. Waarschijnlijk nog regen, sneeuw of hagelbuien. Aanvankelijk kouder. Barometer Stand hedenmorgen 9 uur 768 m.M. Neiging: achteruit. Thermometer Hoogste gïsteden 44 F. Laagste heden nacht 35 F. Hoogste heden 40 F. Opgave van: Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. AGENDA TE HAARLEM DINSDAG 14 FEBRUARI Concertgebouw: Bachvereeniging, Concert Residentie orkest, dir. dr. Peter van Anrooy. Soliste Maria Ivogün (zangeres). 8 uur. Luxor Sound Theater: „De gele kaart". Uitgebreid voorprogramma. 8.15 uur. Palace: „Wer nimmt die Liebe ernst." Op het tooneel: Les Joanny's: gekleurde scha duwen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Optreden van het ensemble Dajos Bela. Op het filmprogram ma: „Het kleine zwerfstertje", 7 en 9.15 uur. WOENSDAG 15 FEBRUARI Stadsschouwburg: Amor in de Pastorie. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. -<

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2