WlSSSHEJSIIJ VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: WEERBERICHT. Mislukte moordaanslag op Roosevelt. IJMUIDER COURANT DONDERDAG 16 FEBRUARI 1933 Schip Verm. aankomst Laatste bericht Alcïnous Anastassia Ariadne Agnita Amazone Bodegraven BarneveLd Bisley Chryssi Charterhythe Clio Ceres Clarisse Radcliffe Crynssen Calypso Chr. Huygens Delfland Dolius Dan Eifel Eurymedon Fauna Felce Falsterbo George M. Livanos Helder Haarlem Halle Honved Havel. Hebe India Maru Ioannis Carras Kyphissia Klio Luneburg Laura Lauro Luchana Leverküsen. Menes Margot Montferland Maria Stathatos M. v. St. Aldegonde Maaskerk Mars Megara Merope Myrmidon Nienburg Neumark Orinoco West-Indië Orebic Follonica Ned.-Indië Nicolajeff Alexandrie Houston Kopenhagen Chili Chili Rosario Rosario Buenos Aires Bourgas Bourgas Constantza West-Indië Barcelona Ned.-Indië Buenos Aires Ned.-Indië Susa Rosario Ned.-Indië Palermo Buenos Ayres La Plata Santa Fé Chili Chili Ned.-Indië Rosario Japan Hamburg Shimonaseki Santa Fé West-Indië Setubal Ned.-Indië Buenos Aïres Susa Japan Ned.-Indië Montevideo. Buenos Aires Buenos Aires Ned.-Indië West-Afrika Alexandrië Curacao Midd. Zee Ned. Indië West-Afrika Ned.-Indië Polydorus Poelau Roebiah Poelau Tello 'Bres. Francqui .Penrose Poseidon Roseworth Rendsburg Sauerland Svolder Salland Saarbrücken Simon Bolivar Stella Trier Tanimbar Tawali Tiberius Talisse Trajanus Telamon Uc kerm ark Ulysses Victor Ross IJstroom Wm. Wilberforce Zaanland Ned.-Indië Ned.-Indië Ned.-Indië Tuapse Buenos Ayres West-Indië Sfax Ned.-Indië Japan Constantza Buenos-Aires Japan Hamburg Midd. Zee Japan Ned.-Indië Ned.-Indië W.-Indië Ned.-Indië West-Indië Hamburg Ned.-Indië Bourgas Baytown West-Indië West-Indië Hamburg 16 Febr. 19 Febr. 28 Febr. 24 Febr. 1 Maart 13 Febr. 13 Febr. 21 Febr. 4 Maart 22 Febr. 28 Febr. 11. Maart 4 Maart 21 Febr. 4 Maart 10 Maart 17 Febr. 16 Febr. 15 Maart 26 Febr. 16 Febr. 20 Febr. 20 Febr. heden 18 Febr. 14 Maart 14 Febr. 24 Maart 18 Febr. 16 Fettr. 24 Febr. 7 Maart 21 Febr. 3 Maart 22 Febr. 5 Maart 16 Maart 27 Febr. 20 Febr. 19 Febr. 17 Febr. 20 Febr. 8 Maart 15 Febr. 22 Maart 26 Febr. 15 Febr. 24 Maart 29 Maart. 19 Febr. 28 Febr. 19 Febr. 17 Febr. 19 Febr. 24 Febr. 16 Maart 20 Febr. 16 Febr. 13 Febr. te Londen. .13 Febr. van Gibraltar 13 Febr. van Cephalonia 27 Jan. vertrokken. 13 Febr. te Gdynia 9 Febr. van Curacao 11 Febr. van Valparaiso 27 Jan. vertrokken 3 Febr, van St. Vincent 3 Febr. van St. Vincent 3 Febr. te Gandi'a .14 Febr. van Volo. in lading. 8 Febr. van Barbados 15 Febr. te Castellon 15 Febr. van Batavia 11 Febr. vertrokken 14 Febr. van Perim. 15 Febr. van Gibraltar 4 Febr. van Santa Fé 7 Febr. van Padang 13 Febr. van Algiers, in lading 8 Febr. te Santa Fé 11 Febr. van Madeira. 15 Febr. 12 Febr. 13 Febr. 25 Jan. 12 Febr. Vertrekt 11 Febr. 12 Febr. van Hamburg, van Paita. van Perim vertrokken, van Colombo 18 Febr. van Gibraltar van Madeira. 5 Febr. van Trinidad 11 Febr. vertrokken 12 Febr. van Gibraltar 12 Febr. vertrokken 7 Febr. van Gibraltar. 9 Febr. van Manilla 14 Febr. 16 Jan. 5 Febr. 3 Febr. 14 Febr. 12 Febr. 14 Febr. 4 Febr. 13 Febr. 13 Febr. van Gibraltar vertrokken, van Bahia van La Plata van Genua van Las Palmas van Gibraltar vertrokken van Triest, van Singapore 7 Febr. v. Gr. Bassam 14 Febr. te Macassar 14 Febr. van Barbados 13 Febr. van Gibraltar 13 Febr. 12 Febr. 13 Febr. 13 Febr. 4 Febr, 10 Febr. 7 Febr. 8 Febr. van Gibraltar, van Gibraltar van Perim van Gibraltar vertrokken van Georgetown v. Oran van Macassar 13 Febr. te Barcelona 13 Febr. te Antwerpen. in lading, vertr. 22 Febr. 14 Febr. van Manilla Vertrekt 18 Febr. 14 Febr. van Genua 14 Febr. van Port Said 13 Febr. van Gibraltar 14 Febr. van Colombo 14 Febr. van Pto. Barrios 11 Febr. van Batavia 12 Febr. van Flores. Vertrekt 18 Febr. 14 Febr. Van Port Said. 12 Febr. van Constantza. 4 Febr. vertrokken 14 Febr. van Duala 12 Febr. van Las Palmas 15 Febr. vertrokken SCHEEPSBOUW VOOR NOORWEGEN. Het door de - Nederl. Scheepsbouw Maat schappij te Amsterdam voor Noorsehe reke ning gebouwde motorschip Tricolor zal a.s. Zaterdagmiddag 12 uur te water worden ge laten. SLOOPEN VAN DUITSCHE SCHEPEN. Van de Hapag-Lloyd-combinatie zijn reeds 28 schepen met een inhoud van 170.000 ton ter slooping uit het bedrijf genomen. Zoo men weet verleent de Düitsche regeering een premie voor elk schip dat gesloopt wordt om op die wijze het verouderde materiaal op te ruimen en een moderne vloot te verkrij gen, welke in staat is de malaise in het scheepvaartbedrijf te overwinnen. VREEMDELINGEN OP BRITSCHE SCHEPEN. Een reeder in Grimsby is veroordeeld om dat hij een IJslandschen vischerman op één Van zijn schepen had aangemonsterd. Deze persoon trad op als schipper in de Usland- sche wateren, hoewel hij in een onderge schikte functie was aangesteld volgens de monsterrol. Aangezien het aanstellen van niet-Britsche onderdanen op Britsche schepen verboden is, werd de reederij veroordeeld tot een boete van 10 en betaling der ge rechtskosten ten bedrage van 25. BERICHTEN AAN ZEEVARENDEN. NEDERLAND. Winterbetonning. Op de Eems zijn alle lichtboeien uitge legd. In de Waddenzee zijn de zwarte lichtboeien No. 2 Boontjes cn No. 9 Inschot weer uit gelegd. Nabij Duinkerken, betonning gewijzigd. a. Op pl.m. 51 gr. 7 min. Nb. en 2 gr. 35 min. El. pLm. 0.7 zm. 14 gr. van het roode vaste licht van La Panne, is de- lichttxxei jüorgoed opgenomen. b. Naar pl.m. 51 gr. 7 min. Nb. en 1 gr. 57 min. El. 7.85 zm. 7 gr. van het witte groep- schitterlicht van Walde, plan. 1.2 zm. 25 gr. van de vroegere plaats, is verlegd de spitse ton no. 2 van Outer Ruytingen. SCHADEVARING. Het van hier naar Hamburg vertrokken Duitsche stoomschip Lü'beck heeft bij de af vaart te Amsterdam belangrijke schade toe gebracht aan een groep meerpalen en een steiger. Het schip zelf bleef onbeschadigd en kon de reis vervolgen. Aangekomen schepen: 15 Febr.: Moorland ss Middlesborough Astarte ss Bremen. 16 Febr.: Margot ss Ville Constitution Vertrokken schepen: 15 Febr.: Fro ss Bergen. Joh. de Witt ss Batavia. Sverre Nergaard ss Rotterdam. Vera Radcliffe ss Barrydocks Hallaren ms Hamburg. Rhein ss Hamburg. Hebe ss Hamburg. Niobe ss Venezuela. Jason ss Curasao. Adelaar ms Yarmouth. Nereus ss Kopenhagen. Queenworth ss Sunderland 16 Febr.: Novatie ms Boston. SNURREVAADVISSCHERIJ. Naar wij vernemen zal de Nellie IJm. 68, binnenkort toch naar zee vertrekken, even als voorheen, ter uitoefening van de snurre- vaadvisscherij. Het schip is het eigendom van een groepje opvarenden, die er zelf mee gaan varen. De stakingsleiding heeft tegen het uitvaren van dit scheepje geen bezwaar aangezien de snurrevaadvisscherij met de stoomtrawlervisscherij niets te maken heeft en ook geen der werkgevers, waarte gen de staking gericht is, bij dit scheepje betrokken is* MARKTPRIJZEN. Tarbot per K. G. f 1,35—1.10. Griet per 50 K.G. f 40—20. Tongen per K.G. f 1,600.65. Groote schol per 50 K.G. f 25—20.. Middelschol per 50 K.G. f 2821. Zetschol per 50 K.G. f 2927. Kleine schol per 50 K.G. f 3221,50. Bot per 50 K.G. f 6.50—5.60. Schar per 50 K.G. f 15—8. Rog per 20 stuks f 24. Kleine schelvisch per 50 K.G. f 1715.50. Kabeljauw per 125 K.G. f 8057. Gullen per 50 K.G. f 23—6.50. Leng per stuk f 3,30. Wijting per 50 K.G. f 8—5.60. BESOMMINGEN. Motorloggers: Sch. 379 f 1200, Sch. 73 f 980. KW 14 f 770, KW 36 f 920, KW 44 f 1130, KW 31 f 930è Beugers: VI. 216 f 1010, VI. 39 f 1530. IJMUIDENS MANNENKOOR. Tot- voorzitter van IJmuidens Mannenkoor is gekozen de heer C. Visser Hzn. De repeti ties zullen Vrijdagsavonds in de Insinger bewaarschool worden gehouden. Het voor nemen bestaat om in April een uitvoering te geven, waaraan ook het knapenkoor zijn medewerking zal verleenen. BEVERWIJK NAAR HET CONCOURS. De Beverwijksche Harmoniekapel, directeur de heer H. W. Hofmeester, zal in de maand Juni aan het concours te Westzaan deelne men. De vereeniging komt uit in de supe rieure afdeeling harmonie. Als nummer naar keuze is de Piet Hein Rhapsodie van Dr. Peter van Anrooy in studie genomen. TWEEDE KAMER VRIJDAG BIJEEN. Interpellaties over Indië te wachten De Tweede Kamer is door den president bijeengeroepen tegen aanstaanden Vrijdag. De voorzitter deelde de Kamer mede, dat hij zal voorstellen, te beginnen met Dinsdag 21 Februari, te beraadslagen over de begroo tingen voor Suriname en Nederlandsch- Indië voor 1933. De oproeping voor de vergadering van Vrij dag zegt niets over een verzoek van de S.D.A.P. om de Kamer te doen samenkomen. Men kan er dus op rekenen, dat a.s. Vrijdag bij de regeling van werkzaamheden de S.D.A.P. een interpellatie over de gebeurte nissen met „De Zeven Provinciën" zal aan vragen (waarschijnlijk ook de communisti sche fractie) en dat over dat verzoek dan a.s. Dinsdag wordt beslist. Wanneer de Tweede Kamer doorgaat met vergaderen, zal zij toch niet langer bijeen zijn dan 15 Maarl Het is toch een gewoonte mee om de pol cieke zeden zuiver te hou den om uiteen te gaan vóór den dag der candidaatstelling. AGENDA TE HAARLEM DONDERDAG 16 FEBRUARI Gem. Concertgebouw: Generale repetitie R.-K. Oratoriumvereeniging. „Judas Macca- baus". 8.15 uur. Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „Vredesspel". 8 uur. Luxor Sound Theater: „De gele kaart". Uitgebreid voorprogramma. 8.15 uur. Palace: „Wer nimmt die Liebe ernst." Op het tooneel: Les Joanny's: gekleurde scha duwen. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Optreden van het ensemble Dajos Bela. Op het filmprogram ma: „Het kleine zwerfsterfcje", 7 en 9.15 uur. VRIJDAG 17 FEBRUARI Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „De Markiezin" door het Gezelschap Verkade. 8 uur. Schouwburg Jansweg: Opvoering van „Het Joodsche Bruidje" door het Gezelschap Saal- born. 8.15 uur. Gem. Concertzaal: R.-K. Oratorium-Ver eeniging: „Judas Maceabaus". 8.15 uur. Bioscopen. Nieuw programma. Rembrandt Theater: de film „Adam en Eva". JAC. PH. CARO.f TIJDENS EEN CONCERT OVERLEDEN. Woensdagavond omstreeks negen uur is de bekende zanger J. Ph. Caro tijdens het Ti- voli-concert te Utrecht, dat gewijd was aan Wagner en waaraan medewerkten het Utrechtsch Stedelijk Orkest en het Toon kunstkoor, plotseling onwel geworden en overleden. De heer Caro was midden in een aria uit de „Fliegender Hollaender" en had juist de woorden „Nirgend ein Grab, niemals der Tod"...... gezongen, toen hij door een flauwte werd overvallen.Kij begon te wanke len, klemde zich aan de dirigentenlessenaar vast en viel toen voorover van het podium in de zaal. Het publiek, noch de orkestleden hadden iets ervan bemerkt, toen hij door de flauwte werd overvallen. Hij werd onmiddel lijk naar de koffiekamer gedragen, waar toe geschoten dokters, die in de zaal aanwezig waren, slechts den dood konden constateeren. Vermoed wordt dat de heer Caro niet aan de flauwte, doch door den val overleden is. Het stoffelijk overschot is door den G. G. D. naar de woning van den heer Caro overgebracht. De tragische gebeurtenis vond plaats in tegenwoordigheid van mevrouw Caro en haar dochter en haar zoon. Het gebeurde verwekte in de zaal begrijpelijkerwijze groote ontstel tenis. Het concert werd onmiddellijk onder broken. Kort geleden is de heer Caro langen tijd ongesteld geweest waardoor hij genoodzaakt was gedurende een groote periode rust te houden. De ziekte was evenwel tirans vrijwel overwonnen en vooral op dit concert had de heer Caro zich buitengewoon verheugd. De overledene die hoofd eener Openbare Lagere School was heeft zich op liet gebied van den volkszang zeer verdienstelijk ge maakt. Hij was de laatste jaren leider van den Volkszang in Utrecht. Ook in den lande was de heer Caro zeer be kend door zijn optreden voor de radio en in vele oratoria. Over de droevige gebeurtenis vernemen wij nog uit Utrecht, dat het concert, waar Caro zong, zeer druk bezocht was. Met dem heer Caro was soliste mevrouw Poolman-Meissner Het concert was eerst kort aan den gang, toen het ongelukggebeurde. Het orkest had de ouverture tot T)er Fliegende Hollander ge speeld en het koor had gezongen. De heer Caro schijnt zich vóór het concert in het ge heel niet on'» el gevoeld te hebben. Het po dium, waar hij afviël, is vrij hoog, 'er is geen orkestbak voor, zoodat hij in de zaal viel en daar bleef liggen. De ontsteltenis was, zooals te begrijpen valt, hevig. Er waren onder het publiek menschen, die onmiddellijk de zaal verlieten. Sommige dames verloren 'een oogenblik het bewustzijn door den hevigen schrik. Iedereen zag onmiddellijk den ernst van de zaak in. Doktoren snelden toe en de heer Caro werd weggedragen. Nog voor de doktoren het resultaat van hun onderzoek bekend gemaakt hadden, werd het cqncert reeds afgelast. Spoedig werd bekend, dat de heer Caro onwel geworden was door een be roerte, waarna de val den dood verhaast heeft. De heer Caro heeft, in de koffiekamer ge bracht, nog enkele oogenblikken geleefd. Na het gebeurde bleven sommige menschen schreiend, het gezicht in de handen verbor gen, op hun plaatsen zitten. De lichten wer den gedoofd. Daar de orkestleden in hun spel verdiept waren geweest en de meeste men schen den tekst in het programma volgden, heeft niemand het onwel worden van den heer Caro zoo tijdig gemerkt, dat de val ver hinderd had kunnen worden. Toen hij viel ging een kreet van ontzetting op. Slechts enkele concertbezoekers schijnen reeds bij het begin van het concert den in druk gehad te hebben, dat Caro matter was dan anders. Diep onder den indruk verliet het publiek de zaal. De heer Caro was hoofd van een openbare school te Utrecht en wijdde zich aan de muziek uitsluitend in zijn vrijen tijd. Hij was in Utrecht zeer gezien en bemind. Jac. Philip Caro werd geboren te Utrecht op 11 September 1881. Het was zijn bedoeling bij het onderwijs te komen en hij ontving dan ook oorspronkelijk een opleiding in die rich- Meest matigen wind uit Noordelijke rich tingen, gedeeltelijk bewolkt, wellicht nog en kele lichte sneeuw- of hagelbuitjes, weinig verandering in tempgeratuur. Barometer Hedenmorgen 9 uur 764 m.M, Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 44 F. Laagste heden nacht 32F Hoogste heden 34 F. Opgave van: Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. iJmuiden. ting. Zijn fraaie stem echter was oorzaak, dat hij het onderwijs vaarwel zei en door ernstige studie wist hij zich te ontwikkelen tot een bekend baszanger. Hij creëerde o.a. Warlaam en Pimen in Boris Godounow. Voor hem werd „Vondels vaart" geheel op. nieuw bewerkt door Diepenbrock en onder zijn leiding uitgevoerd met het concertge bouworkest. Later is het onder Cornells uitge voerd met het Utrechtsch Stedelijk Orkest. Hij stond bekend bij zijn collega's als een aardige, eerlijke, hartelijke man. Caro heeft tevens veel gedaan tot bevorde ring van het zangonderwijs op de scholen en daarbij veel zitting gehad in onderscheidene commissies op het gebied van zangonderwijs en volkszang. Hij is de schrijver van een leer gang „Noten lezen en zingen.". Chicago's burgemeester Cermak gewond. Hij was gast in Miami. Nog vijf andere gewonden. De eerste, draadloos van Bandoeng naar Amsterdam overgebrachte, foto van De Zeven Provinciën, genomen nadat de muiters zich overgegeven hadden en het eskader het schi'p had bereikt. MIAMI, 16 Febr. (Reuter) Gisteravond heeft Roosevelt den burgemeester van Chi cago Cermak ontvangen. Bij zijn aankomst werden vijf schoten ge lost, waardoor Cermak ernstig in de borst werd gewond. Eerst dacht men, dat de aanslag tegen Roosevelt gericht was, doch men vermoedt thans, dat een aantal gangsters Cermak uit den weg wilden ruimen, die hen zooals be kend is, in Chicago ernstig bestrijdt. Nog in den loop van den nacht is Cermak geopereerd. In-het geheel werden vijf schoten gelost, waardoor behalve Cermak, nog een recher cheur aan het hoofd werd gewond en twee vrouwen, een man en een jongen licht wer den gekwetst. Roosevelt heeft de slachtoffers in het zie kenhuis opgezocht. Niet op Roosevelt gedoeld. MIAMI (Florida) 16 Febr. (Reuter). In vervolg op de berichten over den aanslag op den burgemeester van Chicago, Cermak, wordt nader gemeld, dat Roosevelt, die eigen lijk onmiddellijk naar New-York moest ver trekken, eerst Cermak naar het ziekenhuis heeft begeleid. Een ooggetuige deelt mede, dat de schutter niet op Roosevelt, doch op Cermak mikte, die op twintig voet afstand van Roosevelt stond. Aanvaller gearresteerd. De omstanders grepen den aanvaller, die onmiddellijk doo^ de politie werd overgeno men en in hechtenis genomen. De particuliere detective, die Roosevelt be geleidde werd aan het hoofd gewond. -Zoodra Roosevelt de schoten hoorde, keer de hij zich om en bewoog de armen, om te toonen, dat hij niet gewond was. Onmiddellijk na den aanslag namen de politie-autoriteiten maatregelen om de be waking van den president en van het Witte Huis te verdubbelen. De receptie had plaats in een tuin en op het oogenblik van den aanslag liep Roose velt met een stok, welke hij niet kan missen, tengevolge van de kinderverlamming, waar aan hij heeft geleden, en waarvan hij nooit geheel zal herstellen. De politie van Chicago heeft order gege ven, dat achttien inwoners van Chicago, die te Miami verblijven, gearresteerd moeten worden en verder heeft zij besloten een raid te houden onder de gangster. Naar nader wordt gemeld, is Cermak nog niet geoper.. rd, hij is slechts naar de ope ratie-kamer gebracht, waar zijn wond nauw keurig werd onderzocht. Tegen Roosevelt gedoeld. De dader, een zekere Singara, verklaarde op Roosevelt te hebben geschoten omdat zoo veel menschen bijna verhongeren. De dader krankzinnig? NEW-YORK, 16 Februari. (Reuter). Men vermoedt, dat de dader van den aanslag op ""ermak, Zingara, krankzinnig is. Hij is sedert acht jaar lid van den bond van bouwvakarbeiders van New Jersey. Hij verklaart, dat, behalve de maatschap pelijke nood een maagkwaal hem op het idee. an den aanslag heeft gebracht. Niettegenstaande dit, zal de politie toch haar maatregelen tegen de gangsters doar zetten, aangezien niet vaststaat, dat de aan slag toch niet Cermak gold. Twee operaties. MIAMI, 16 Febrauri (V. D.) Na een Rönt- gen-onderzoek hebben de doctoren nog in den loop van den nacht ingegrepen en Cer mak, den burgemeester van Chicago, geope reerd. Ook Mrs. Gill, de echtgenoote van den president van de Kracht- en Lichtcentrale van Florida, moest geopereerd worden. De toestand van de andere gewonden is redelijk. Reeds in Italië een aan slag beraamd. De dader Zingara verklaarde bij zijn ver hoor, dat hij altijd de rijken en machtigen had gehaat en hij had gehoopt, dat hij dit maal meer geluk zou hebben dan tien jaar geleden, toen hij in Italië een revolver had gekocht om Koning Victor Emanuel te doo- den. Door een merkwaardig tceval was toen echter hetzelfde gebeurd als thans, namelijk dat een dichte menschenmenigte hem had gehinderd bij de uitvoering van zijn plan.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2