pe belgische regeerïng péTbroqueville afgetreden. UIT HET BUITENLAND het belangrijkste nieuws IJMUIDER COURANT DONDERDAG 16 FEBRUARI 1933 TWEEDE BLAD Koning Albert weigert het ontslag te aanvaarden. - Onbeteekenende kwestie oorzaak van den val. Van Cauwelaert in de regeering Weer tal van mutaties in Pruisen. Uit Cenève: Nieuwe overeenkomst van de Kleine Entente. De Broqueville. De Kamer heeft Woensdagmiddag met 32 tegen 72 stemmen en 5 blanco een socialis tische motie aangenomen waarin de beslis sing van den minister van binnenlandsche zaken om de gemeenteraadsverkiezingen van Asnières te an nuleeren wordt gelaakt. Na de stemming verhief minister-president de Broqueville zich van zijn zetel en verklaarde het noodïg te achten het collectief ontslag van het kabinet aan te bieden. De Belgische regeering is hierop afgetreden. Nader verneemt V.D. dat Koning Albert geweigerd heeft het ontslag' van het kabinet de Broqueville te aanvaarden. Als opvolger van Pouillet den minister van Binnenlandsche Zaken, die aanleiding tot deze regeeringscrisis heeft gegeven, wordt genoemd Van Cauwelart. Van de 23 liberalen hebben in de Kamer 13 tegen de regeering gestemd. De liberale groep, welke na cle zitting der Kamer bijeenkwam, heeft evenwel het voor stel over te gaan tot de dagorde aangeno men. De liberale groep verklaarde, dat hij be reid is een regeeringsreconstructie te be werkstelligen op de basis der voormalige re geering. DUITSCHLAND. De officieele Pruisische persdienst deelt mede, dat de commissarissen van het Rijk voor Pruisen op voorstel van den Rijks minister van Binnenlandsche Zaken Goering een groot aantal mutaties hebben afgekon digd. Eenige regeeringspresidenten en politie- presidenten zijn zijn op non-activiteit ge steld onder toekenning van wachtgeld. De regeeringspresident von Velsen (Han nover) wordt belast met de waarneming der werkzaamheden van den Opperpresident der provincie Noske, die met verlof is. Landraad Rotberg uit Goslar wordt voor- loopig commissoriaal belast met de functie van regeeringspresident van Cassel. Voor Wiesbaden wordt tijdelijk benoemd tot regee ringspresident de ministerialrat Zschintsch, van het Pruisische ministerie van Binnen landsche Zaken. Politiepresldent Melcher (Berlijn) wordt benoemd tot opperpresident der provincie Saksen (Maagdenburg) en commissoriaal als zoodanig te werk gesteld. De Pruisische Minister van Binnenlandsche Zaken, heeft den leider der politie in het Westen, den commandant Stieler von Heide- kamp benoemd tot specialen commissaris met bijzondere volmachten voor de provincies Westfalen en Rijnland, zonder Sigmarin gen. Als chef van den staf wordt hem toege voegd de majc%r Von Oven. De nieuwe functionnaris krijgt de leiding van alle staats- en gemeentelijke politie en van het corps landjagers in het Rijnland en Westfalen. Hij geeft zijn orders in opdracht van den Mi nister van Binnenlandsche Zaken. Op grond van paragraaf 9, lid I sub 5 en 7 der verordening vanden Rijkspresident tot bescherming van het'Duitsche volk van 4 Februari 1933 zijn de te Berlijn verschijnen de dagbladen „8 Uhr Abendblatt" en „Vor- waerts" met directen ingang tot en met 22 Februari verboden. Het verbod van het „8 Uhr Abendblatt" wordt gemotiveerd met het publieeeren in de editie van Dinsdag van het artikel „Bent u ook niet van meening?", dat betrekking heeft op de politieke botsingen te Eisleben. Het verbod van de „Vorwaerts" wordt ge motiveerd met een artikel in de editie van Dinsdagochtend onder den titel: ..Voor de waarheid", uDe bloedige Zondag te Eeis- leben". Voorts heeft de Oberpresident voor de Rijn provincie het te Keulen verschijnende so ciaal-democratische dagblad de „Rheinische Zeitung" voor den duur van zes dagen, n.l. van 15 tot en met 20 Februari verboden wegens beleediging van den Rijkskanselier en den Rijkscommissaris voor het Pruisische Ministerie van Binnenlandsche Zaken, in eenige artikelen waarin het feit werd be sproken, dat de Rijkskanselier zijn salaris voor liefdadige doeleinden beschikbaar stelt. GENèVE. De drie minister van buitenlandsene zaken van Polen, Joego-Slavië en Roemenië hebben hun onderhandelingen voortgezet. De over eenkomst over de aaneensluiting der drie sta ten op internationaal gebied tot één blok zal te Genève onderteekend worden. Er zal een permanente raad gevormd worden, bestaan de uit de drie ministers van buitenlandsche zaken. De contracteerendé mogendheden ver plichten zich geen verdragen of overeenkom sten van welken aard ook met een andere mogendheid te sluiten zonder toestemming van dezen raad. Hierdoor wordt ook voor de verlenging van het over drie maanden afloo- pende Roemeensch-Italiaansche verdrag de goedkeuring van den nieuwen permanenten raad der Kleine Entente noodzakelijk. Het pact houdt een reeks artikelen in, waarin de samenwerking tusschen de drie mogendhe den na het sluiten van de nieuwe alliantie geregeld wordt. Op economisch gebied worden voor deze samenwerking slechts principieele richtlijnen voor gemeenschappelijk optreden der drie mogendheden aangegeven. In Italiaansche kringen heeft de nieuwe blokvorming van de Kleine Entente groot op zien gebaard, aangezien men hierin een dui delijke, tegen de Italiaansche Balkan poli tiek gerichte oriënteering ziet. Algemeen neemt mén aan dat het nieuwe alliantie-ver drag op sterken diplomatieken tegenstand zal stuiten en vergaande internationale cons: quenties in de richting van een nauwere aan eensluiting van andere mogendheden tenge volge zal hebben. Frankrijk Financieele voorstellen in de Senaatscommissie verworpen De financieele commissie van den senaat heeft met algemeene stemmen het artikel betreffende de crisis-belasting in de finan cieele voorstellen der regeering afgewezen, Als vervanging van dit artikel heeft de commissie een belasting van 5 pCt. op alle bruto-salarissen boven de 7000 francs per j aar, voorgesteld. Ambtenaren, die 'meer dan 50.000 francs verdienen moeten bovendien nog 2 pCt. be talen en die, welke meer dan 100.000 francs verdienen nog 3 pCt. betalen. Deze maat regel zal voorloopig van 1 Maart tot 3: December 1933 van kracht zijn. De commissie heeft verder artikel 82 aangenomen, waarin een herziening der thans geldende onder steuningsregeling wordt voorgesteld, voor zoo ver geen oud-strijders betrokken zijn. De gel den voor afgevaardigden en extra-prestaties der ambtenaren met uitzondering van de kindertoeslagen worden met 10 pCt. verlaagd. Du itschland Italië. TIEN COMMISSIES MET ONDERZOEK BEZIG. Dementi van Mussolini inzake het vermoede geheime verdrag. ROME. 15 Febr. (V.D.) Bij den aanvang van de te Rome gehouden kabinetszitting gaf Mussolini een overzicht van de jongste ge beurtenissen op het gebied der buitenland sche politiek. Hierbij verklaarde hij dat de in de commissie voor Buitenlandsche Zaken der Fransche Kamer opgedoken berichten om trent het bestaan van een geheim verdrag van bondgenootschap tusschen Italië, Duitschland en Hongarije, geheel uit de lucht zijn gegrepen. Wanneer de mededeelingen niet op een zoo in het oog loopende plaats waren gedaan, zou het zelfs niet .de moeite hebben geloond ze te dementeeren. De Popoio d'Italië zegt in dit verband o.m.: ..Wij kennen thans degenen, die den vrede willen en degenen, die een oorlog voorberei den om Europa te beheerschen. De verant woordelijkheid staat thans vast. Geen mensch bedreigt Frankrijk, doch het is Frankrijk, dat met zijn tot het oneindige toegenomen be wapening, met zijn geest van intriges, met zijn eerzucht, met zijn wil, zij het dan ook niet heilig egoïsme, met zijn ongehoorde oer oude ontkenning van de behoeften van andere volken, met zijn bondgenootschappen en met zijn door de kanonnen-fabrikanten gefinancierde pers, Europa en de wereld be dreigt". Roemenië. Ernstige stakingsincidenten. Vierduizend arbeiders der spoorwegen in het district Boekarest zijn Woensdag opnieuw in staking gegaan, omdat de militaire autori teiten elf arbeiders, die er van verdacht wor den te behooren tot de ontbonden verklaarde communistische geheime organisaties, heb ben laten arresteeren. De stakers eischen niet alleen de in vrij heidstelling der gearresteerden, doch stellen ook een aantal politieke eischen o.m. de op heffing van den staat van beleg. Te Klausenburg is de orde zoo goed als ge heel hersteld. Te Constanza is het tot een ernstig incident gekomen: een communis tische leider schoot op het oogenblik zijner arrestatie den commissaris van politie dood en pleegde ter plaatse zelfmoord. In het ge- heele land, in het bizonder in de groote ste den, zijn tal van personen gearresteerd. Te Boekarest zouden 84 personen gearresteerd zijn. Des avonds heeft de toestand zich nog ver der toegespitst, zoodat de regeering zich ge noodzaakt heeft gezien, militairen te requi- reeren, ten einde drastischer te kunnen op treden. Betreffende den algemeenen toestand wordt het volgende communiqué in de bladen gepubliceerd: Te Klausenburg is de politie er in geslaagd de door de stakende arbeiders bezette werkplaatsen der spoorwegen van achteren binnen te dringen, waarna de ar beiders capituleerden. De belhamels zijn ge arresteerd. Te Boekarest is zoo juist een aan vang gemaakt met de gewelddadige ontrui ming der door de stakers bezette spoorweg- werkplaatsen. Aan de zijde der gendarmes zijn tot nu toe twee personen gewond. Uit de richting der werkplaatsen is thans sirenen geloei te hooren. Alle berichten betreffende een in Roemenië uitgebroken revolutie zijn te verwijzen naar'het land der fabelen. Er is geen reden tot ongerustheid. Radiouitzending van een rede van Hitier gestoord. Bij het uitzenden van de redevoering van Hitier te Stuttgart is een storing opgetreden, die ongeveer 20 minuten duurde. Deze storing- vond haar oorzaak in het feit, dat de kabel, die van de Stadthalle naar het telegraafkan toor leidde, doorgesneden was. De politie heeft de plaats gevonden. Deze ligt volkomen vrij, ongeveer 2 M. boven den grond. Onderzoek naar het gebeurde in de controle-commissie. De president van den Rijksdag, Goering, heeft een onderzoek bevolen naar de inciden ten tijdens de zitting der controlecommissie van den Rijksdag. Hij zal er voor zorgen dat in de toekomst dergelijke excessen zullen worden voorkomen. Engeland. Nieuwe liberale partij van Lloyd George. In het Lagerhuis heeft Lloyd George zijn nieuwe oppositiepartij geconstitueerd, de li berale partij. Voorzitter is Lloyd George, die hierdoor weer actief in de partijpolitiek te rugkeert. De groep bestaat uit tien afgevaar digden uit Wales van wie zes afkomstig zijn uit de Samuel-groep, een uit de Simon- groep en drie uit de oorspronkelijke groep van Lloyd George. De nieuwe fractie besloot de socialistische motie van wantrouwen, die vandaag wordt ingediend, te steunen. De deelneming van zes Samuel-liberal en is in zooverre van beteekenis, dat hierdoor Sir Herbert Samuel opnieuw zes leden aan de oppositie verliest sedert zijn groep onlangs besloten heeft de regeering voorloopig te blijven steunen. Wapenleveranties aan Bolivia en Paraguay ontboden. In antwoord op een desbetreffende vraag deelde Sir John Simon in het Lagerhuis mede, dat op initiatief van de Britsche regee ring een gedachtenwisseling heeft plaats ge had tusschen de regeeringen van Engeland en de Vereenigde Staten, Frankrijk en Italië ten einde te bewerken, dat verboden wordt dat wapens en oorlogsmunitie zal worden uitgevoerd naar Bolivia en Paraquay in af wachting van een verbod van een meer alge meen karakter dat door toedoen van den Volkenbond zou kunnen tot stand komen. De besprekingen worden voortgezet, maar zijn nog niet geslaagd. Zuid Amerika, Verbitterde gevechten om Leticia. De opperbevelhebber van de Columbiaan- sche strijdkrachten, generaal Cobo heeft heden, naar in Bogots officieel wordt mede gedeeld, een ultimatum gesteld aan de Peruaansche troepen in Tarapaca. Met een Columbiaansch troepen transport schip zijn onder dekking van artillerievuur 800 man in de nabijheid van Tarapaca aan land gezet,, waar zij in een verbitterd gevecht gewikkeld raakten met Peruaansche strijd krachten, waarbij aan beide zijden ernstige verliezen werden geleden. Eensgezind ontreden tegen de excessen. Reuter seint uit Montevideo dat na een on derhoud tusschen den president van Uruguay Terra, en den leider van de oppositie, Herrera, deze met een delegatie naar de centra van onrust is vertrokken om de gemoederen al daar te kalmeeren. De vrede zal in Urugyay niet meer verstoord worden, aldus eindigt dit telegram. Zuid» Afrik a Havenga leider van een nieuwe coalitieregeering? In een commentaar op Herzog's schrijven aan Smuts, zegt de „Times", dat de Zuid- Afrikaansche premier een regeling op het oog schijnt te hebben, zooals die, welke geleid heeft tot de vorming van de Britsche natio nale regeering. De voornaamste moeilijkheid wordt gevormd door de persoonlijke rivaliteit welke reeds langen tijd bestaat, maar gezien het feit, dat de openbare meening moe is van den partijstrijd, zullen beide leiders waar schijnlïjk wel tot een accoord komen om trent de vorming eener nationale regeering De minister van Financiën Havenga, wordt als de mogelijke leider eener coalitie-regee ring genoemd (Reuter). China Geen Japansch ultimatum te wachten? Het Japansche ministerie van oorlog deelt mede, dat alle berichten, volgens welke bin nenkort een of meer ultimatums aan het Chineesche opperbevel of aan andere Chl- neesche instanties zouden worden gezonden, niet in overeenstemming zijn met de waar heid. Dergelijke berichten worden door China verspreid teneinde den toestand te verscher pen. Matsoeoka naar Tokio ontboden. Naar het blad Jomoeri, dat zeer nauwe be- trekkingen onderhoudt met het Japansche ministerie van Marine, meldt, heeft de minis ter van Buitenlandsche Zaken den leider der Japansche delegatie te Genève opdracht ge geven op 27 Februari Genève te verlaten en naar Tokio te komen om daar dc reeeering rapport uit te brengen. Raad van Indië in buiten gewone vergadering NAMEN DER GEVANGEN HOLLANDSCHE MUITERS. BATAVIA, 15 Februari (Aneta) De lijst der Europeesche marineschepelin gen, die zich op Onrust in arrest bevinden, vermeldt de volgende namen: De seinersmaat J. B. Mervel, de matrozen- konstabel L. Schouten, H. J. Hassïng, de kor poraal-monteurs II. C. Everhard, G. D. Krij- tenburg, de matrozen der 1ste klasse J. Snoey J. Sturm, G. Pasman, W. de Jonge, L. J. Snijders, de korporaals-machinisten B. van Leeuwen. W. Tiggelaar. M. Boschart, M. Dooye weerd, de korporaal-stoker G. F. Dannau, de stokers-olieman C. A. Vermeulen, F. J. B. Verschuur, W. Snel ideze is nog aan boord van den „Gouden Leeuw", gewond L P. A. Peters, de mariniers der 1ste klasse C. Hols- wilder, J. A. C. van der Laak, G. Heiwegen, A. W. Hordijk, A. de Graaf, L. H. Biegstraa- ten, J. M. van Hoven, de mariniers der twee de klasse J. Koring, J. D. Smit, A. M. Stef- fens, H. van Putten. J. den Besten, J. den Boer, de matroos der 3de klasse L. van Sehaik de matroos der 1ste klasse A. van Iterson. Over het inmiddels begonnen onderzoek kan nog worden gemeld, dat verschillende commissies van onderzoek gelijktijdig ar beiden. Deze commissies zijn een vijftal, dat te Soerabaja de aldaar plaatsgevonden dienst- weigeringsgevallen onderzoekt, zeven com missies, die op Onrust een onderzoek terzake van de muiterij instellen en drie commissies die zulks doen aan boord van de „Zeven Pro vinciën". Naar wij nader vernemen, zijn aan deze commissies verscheidene ambtenaren van het Ir.landseh B. B.-corps toegevoegd, terwijl van Bestuurswege een onderzoek wordt Ingesteld naar de mogelijkheid van aansporing tot dienstweigering en muiterij bij de Marine door buitenstaanders. De leider der navigatie De vereeniging van technici der Kon. Ma rine heeft in een ledenvergadering te Den Helder op 13 Februari een motie aangenomen welke gebaseerd was op: „persberichten, dat zou zijn gebleken dat de navigatie aan boord van de „De Zeven Provinciën" door Euro peesche onderofficieren zou zijn geleid". Aneta stelt er prijs op te verklaren dat de Aneta-telegrammen dit bericht niet hebben geleverd, maar dat het afkomstig is uit een telefonisch verslag dat een der bladen van een correspondent in Indië heeft ontvangen. Er is Aneta niets van bekend dat de navi gatie aan boord van de „De Zeven Provin ciën" door Europeesche onderofficieren zou zijn geleid. Raad van Indië bijeen. BATAVLA, 15 Februari (Aneta) Hedenmorgen is een buitengewone verga dering gehouden van den Raad van Ned.- Indië. Deze vergadering werd voorgezeten dooi den Gouverneur-Generaal van Ned.-Indië, terwijl eveneens aanwezig waren de Com mandant der Zeemacht in Ned.-Indië, de Commandant van liet Leger in Ned.-Indië, de algemeen secretaris, de directeur van het Departement van Justitie, de directeur van het Departement van Binnenlandsch Bestuur en de. Procureur-Generaal bij het Hoogge rechtshof van Ned.-Indië. In deze vergadering is de algemeene si tuatie besproken. Nog een betuiging van trouw. SOLO, 15 Februari (Aneta). Het Hoofdbestuur van de Vereeniging van Europeesche mindere Militairen, heeft, na mens de leden van die organisatie, een tele gram gezonden aan den Gouverneur-Gene raal van Ned. Indië, waarin het voorgeval lene betreurd en de aanhankelijkheid en trouw der Europeesche mindere militairen aan de Regeering wordt betuigd. tot deze kille ruimte, gevolgd werd door een Litanei van Schubert. In de aula werd niet gesproken. Toen de kist naar het graf werd uitgedragen fungeer den als slippendragers de heeren Tourniaire, Van Hoven. Kiehl en De Hartogh. Ook om het graf, in de omgeving waarvan men voor een afzetting had zorg gedragen, stond een groote schare belangstellenden. Nadat de kist was neergelaten en een schat van kransen en bloemstukken om het graf was neergelegd, was het de oude Kiehl, de laatst levende der drie K.\s, die naar voren trad om namens Desirée Pauwels, met wien cle overledene in 1909 het directeurschap van het Rembrandttheater op zich nam, als laat ste hulde aan een samenwerking van vele ja ren. een bloemstuk op het graf te leggen. En dan nog, zeide de diep ontroerde Kiehl. terwijl hij den bloeménrijkdom met een tuil seringen vermeerderde, een laat ste groet van mij, je oudste kameraad. Rust zacht. Nadat ook nog de heer Hartogh als intiem vriend een bloemstuk had neergelegd, sprak, ir. Docen. een cler bestuurderen van de Roei en Zeilvereeniging „De Amstel", waar de overledene zoo langen tijd een gezien gast is geweest, namens vele vrienden een kort woord van afscheid aan een trouw vriend en goe den kameraad. Louis Saalborn was de laatste spreker. Nu iedere officieele vertegenwoordiging zeide hij ontbreekt, voel ik mij gedrongen, namens den tooneelspelersstand een woord van warmen dank te spreken. Wij brengen hier een blij leven ten grave, een man ook, die een toonbeeld was van eenvoud en tevre denheid en die den tooneelspelersstand op waardige en grootsche wijze heeft gediend. Wij zullen Kreeft nimmer vergeten. De zoon van den overledene dankte voor de belangstelling. Diep onder den indruk verlie ten allen de begraafplaats. OUD-BESTUURDER VAN MARINEBOND STAAT TERECHT. TERAARDEBESTELLING VAN BART KREEFT. AMSTERDAM, 15 Febr. (V.D.) Heden morgen is het stoffelijk overschot van den acteur Bart Kreeft uit den Stadsschouwburg waarin de doode onder veel bloemen, kran sen en andere bloemstukken op de baar stond, ten grave gebracht. De hall van den Schouw burg was tot een rouwkapel ingericht, Rond om stonden zeer vele collega's, vrienden en bewonderaars van den gestorven acteur. De wethouder voor de Kunstzaken de heer E. Boekman, legde namens het gemeentebestuur een krans neer. Namens de Maatschappij Apollo, waarvan Kreeft voorzitter is geweest, heeft eerst de heer W. Hunsehe een kort woord gesproken. Na hem trad onder sterke ontroering 'van de aanwezigen Aug. Kiehl naar voren, die als vriend sprak. Daarna heeft Jean Janssens zijn eersten directeur een dankbaren laatsten groet gebracht. Intusschen hadden zich buiten de belang stellenden rij en-dik opgesteld en tegen 11 uur verliet de stoet den Schouwburg. Tegen half elf schaarde zich reeds langs de trottoirbanden het publiek, dat tegen elf uur was aangegroeid tot een groote menigte. Rijen dik stonden de belangstellenden tot aan de brug over de Singelgracht. De politie, onder leiding van commissaris Hulseboom hield het publiek op de trottoirs om het verkeer te kunnen laten doorgaan. Om 11 uur gingen de hekken van de pe ristyle open en reed de lijkwagen, met bran dende omfloerste lantaarns, voor. Tegen kwart voor elf zette de rouwstoet zich in be weging. Achter den rouwwagen volgde een open landauer met de vele kransen. Langzaam werd de weg via de Stadhou derskade naar de begraafplaats Zorgvlied in geslagen. Overal stond publiek langs den weg, eerbiedig groetende. Ook op de begraafplaats „Zorgvlied" was er zeer veel belangstelling van vrienden van Bart Kreeft, van bewonderaars van zijn kunst, alsmede uit de verschillende levens kringen, waarin hij zich bewogen heeft. Uit de tooneelspelerswereld zagen wij o.m. Louis de Vries, Magda Janssens, Emma Mo rel, Rika Hopper, Louis Saalborn, den heer Janse Kok, administrateur van het gezel- schap-Saalborg en den heer Bendien, verte genwoordiger van den Stadsschouwburg. Te half één arriveerde de droeve stoet op „Zorgvlied". Terwijl de met een zwart kleed bedekte kist, waarop enkele kransen en bloem stukken lagen, door de dragers de aula werd binnengedragen, speelde het orgel het Largo van Handel, dat, toen de groote schare van bloedverwanten en vrienden toegang kreeg 18.000 TEKORT IN KAS. Een jaar gevangenisstraf is voor de recht bank te Alkmaar geëischt tegen den vroe- geren administrateur van een Marinebond, oud-wethouder van Den Helder, die fraude had gepleegd heeft ten nadeele van den Bond. tot een bedrag van f 18.000. Verdachte voerde aan, dat hij geen geld uit de bonds- kas heeft genomen, maar wel boekingen verzuimd heeft. Verdachte had geageerd te gen de werving voor de marine door de regee ring en daarvoor was veel geld noodig. De officier van Justitie laakte dit laatste in een vakbondbestuurder, maar de verdedi ger zei, hoewel geen sociaal-democraat, het toch te kunnen begrijpen, dat deze menschea het noodig hebben geoordeeld om jongelie den, die aangelokt worden tot de marine, over de werkelijkheid in te lichten. DUIZEND MAN ONTSLAGEN. IN DE GRONAUSCHE TEXTIELINDUSTRIE. In de Duitsch grensplaats Gronau waar zich vele belangrijke textielfabrieken bevinden, is volgens het Handelsblad aan duizend man personeel van de spinnerij en weverij der firma M. van Delden ontslag aangezegd. Ook vele Nederlandsche arbeiders uit Overdinkel en Glanerbrug worden'door dit ontslag getroffen. DAMMEN. IJMUIDEN III KAMPIOEN 4DE KLAS. Eindelijk is het pleit beslecht! Het debu- teerende D. C. IJ. III heeft door een 128- overwinning op „Bennebroek I" ongeslagen het kampioenschap veroverd, een resultaat, dat vrijwel eenig is in de korte doch bewogen damgeschiedenis van D. C. IJ. Wij brengen alle spelers dan ook onze hulde voor hun fraai succes. Aanvoerder Van Zanten kan dan ook met trots terugzien op de verrich tingen van zijn kranig tiental met reserves. Voor de leiding van D. C. IJ. en den instruc teur is dit resultaat een groote voldoening, daar de tactiek, door hen gevolgd wel dc juiste bleek te zijn. Dat dit resultaat van het jongste tiental ook de overige D. C. IJ.'ers mag inspireeren tot nog grootere da den! De uitslag was: Bord. IJmuidenIII—Bennebroek I. 1. C. SuikA. Gerritsen 1—1' 2. P. v. Buuren—C. Moes 1—1 3. J. de Beurs—H. Knappers 2—0 4. J. v. Straten—A. Schuurman S—O 5. G. PostmaT. Boomsma 11 6. J. Meier—J. de Rooy 0—2 7. G. v. ZantenC. Vis 20 8. C. Kaan—L. Enthoven 2—0 9. K. v. d. Outenaar—Hoogevorst 02 10. J. de Wilde—J. Knapper 1—1 Totaal 12—8 C. Kaan en Postma zullen herkampen om den topscoreprijs daar ieder 8 punten be haalde. VOETBAL. FEESTAVOND V. V. IJ. Gisteravond heeft V. V. IJ. in het gebouw voor Christ. Belangen een feestavond gege ven. Zooals gewoonlijk was het gebouw ge heel bezet. De leiding berustte bij den voor zitter, den heer H. Vos, die met een kort woord den avond inleidde. Als eerste num mer van het program werd een piano-solo ten gehoore gebracht door J. de Beurs, waar na de pas opgerichte gymnastiekclub, onder leiding van den heer Chr. Smit, eenige gym- nastieknummers uitvoerde. Deze club. is een der vele clubs die ontsproten zijn aan de C. J. M. V. De club zal, gezien de verrichte pres taties bij haar eerste optreden ongetwijfeld wel meer van zich doen spreken. De naam van den leider staat daarvoor borg. Hierna werd door de jongste V. V. IJ.'ers opgevoerd: „De Leerlingen van meester Jaroen". De spe lers wisten de toeschouwers in een vroolijke stemming te brengen; evenals de drie beken de V. V. IJ.-humoristen, die voor hun grap pen en leuke zetten, telkens met luid applaus beloond werden. Na de pauze werd door de oudere leden van V. V. IJ., bijgestaan door eenige dames, opgevoerd de klucht: „Op ge makkelijke condities". Ook deze klucht, die vlot gespeeld werd. oogstte veel bijval, als dank voor de vroolijke oogenblikken, den aan wezigen bezorgd. Tot slot gaf de mondorgelclub nog een paar nummers ten beste, waarna de voorzitter de zen góed geslaagden feestavond sloot.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5