HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELS EN. BE VERWIJK e.Q IJMUIDEN VELSEN BEVERWIJK 13 e JAARGANG No. 96 WOENSDAG 22 FEBR. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2J^ cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden medcdeclingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers 7iin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd ?n ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 9000bij algeheele invaliditeit; 600.bij overlijden; ƒ400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.—bij verlies van een duim; ƒ150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 200u.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. pe Indische Regeerings- verklaring Na de eerste regeeringsverklaring in den volksraad en na de merkwaardige mededee lineen van luitenant De Vos van Steenwijk heeft de uitvoerige rede van den vloot- Soed-in-Indië een aantal zeer belangwekken de nieuwe mededeelingen gebracht. Meer niet. volledige opheldering omtrent vele punten za! ros moeten komen. Wel is aangaande de voorbereiding van de muiterij thans onom wonden verklaard, dat zij zoowel door de in- landsche schepelingen als door een gedeelte der Nederlandsche korporaals en manschap- oen was beraamd, maar omtrent de oorzaken heeft de vlootvoogd nog reserves gemaakt. De vraa°- of communistische en andere revolu tionaire invloeden gewerkt hebben kon hij nog niet beantwoorden. Het verdere onderzoek zal dat moeten ophelderen. De erkenning „dat de uitvoering van het dan in zekere mate werd vergemakkelijkt door het ontbreken van speciale voorzorgs maatregelen, zoomede door de afwezigheid van oudere officieren van eenige anciënniteit, en een groot gedeelte der onderofficieren, waar door "aanvankelijk alle leiding ontbrak" kan „een verwondering meer wekken. Voorts blijkt dat niet alleen de commandant maar ook de eerste officier van De Zeven Provinciën van hun functies zijn ontheven. „Ofschoon dooi de officieren aan boord verschillende po gingen. zoowel door geweld en list als door overreding, .zijn aangewend, om de leiding te hernemen, zal moeten worden uitgemaakt of door hen voldoende doortastend is opgetre den". Tot de merkwaardigste passages m de re geeringsverklaring behoort zeer zeker de me- dédeeling omtrent het werpen van de beslis sende bom, die het schip trof en drieëntwintig dooden en vele gewonden veroorzaakte. Het was, zooals men weet, de eenige bom die ge worpen werd, en er is heel wat geschil van meening in den lande door ontstaan, vooral omdat onze minister van Buitenlandsclie Za ken zich vlak tevoren in Genève tegen alle ge bruikt van luchtbommen in den oorlog, ook boven de slagvelden, op grond van mensche- lijkheids-overwegingen had uitgesproken. In deze rubriek is daar ook op gewezen, in een artikel op 11 Februari, waarin ik mijn ver wondering uitte dat niet eerst een waarschu- wingsbom was geworpen en er aan toevoegde: „Eerlijkheid gebiedt mij te zeggen, dat ik die bom-historie niet begrijp'". Wat blijkt nu? Schout-bij-nacht Östen komt, tien dagen na dato, met de verrassende mede- deeling dat die bom inderdaad als waarschu- wingsbom bedoeld was! In zijn uiteenzetting van het plan van actie staat te lezen: „Indien aan de sommatie geen gevolg zou worden ge geven, zal na tien minuten door het vliegtuig van den oudsten groepscommandant een bom van 50 K.G. vlak voor den boeg van „De Ze ven Provinciën" geworpen worden". En latei- verhaalt hij het gebeurde aldus: „Om 9 uur 18, dus 16 minuten na de laatst uitgezonden sommatie, wierp de D 11 van de hoogte van 1200 M. een bom af van 50 K.G. Deze enkele bom, voorafgaande aan den eigenlijken bom aanval, was bedoeld als waarschuwing en was dan ook gericht vóór den boeg van het schip. Maar de kans van treffen was daarbij aller minst uitgesloten en inderdaad werd het schip getroffen", enz. Nu, ik draag dit op aan eenige lieden die zich „gezag" blijkbaar alleen per voltreffende luchtbom voor kunnen stellen, en die zich verontwaardigd jegens mij toonden omdat.ik een waarschuwingsbom had verwacht. Daar hebben zij het nu! Het was een waarschu wingsbom. Mijn verwondering over het tref fen van die bom moet blijkbaar in eerste in stantie door den Indischen vlootvoogd al ge voeld zijn. Tegen de bedoeling was het ding raak Gezien de eindeloosheid van de zee en de beperkte afmetingen van het schip schijnt het merkwaardig dat men bij ongeluk doel trof. Was de bedoelin gin geen geval te ra ken? dan was toepassing van een veilig heids-marge mogelijk. De techniek van het bommenwerken is zeer ver gevorderd. Of was de instructie „in elk geval vlak voor de boeg, en de trefkans op den koop toe nemen". Was het in dat laatste geval bedoeld als een waarschuwingsbom, of een tref bom, of iets daartusschen in? Het was, zegt de vloot voogd, een waarschuwingsbom. Duidelijk is de oplossing van het böm-raadsel nog niet heelemaal. Het verloop van de muiterij aan boord, met de officieren die op'het achterschip in bedwang gehouden werden, vertoont nog zooveel onopgeloste raadselen dat alle com mentaar daarop nog moet uitblijven. Het is wel merkwaardig dat er dagelijks vlaggen - parade werd gehouden. De discussie in den Volksraad heeft, en wij kunnen dat met genoegen constateeren, vrijwel algemeen strenge afkeuring van de muiterij, ook van de zijde der inlandsche sprekers, getoond. Herhaald zij, wat steeds in deze rubriek voorop is gesteld, dat het voor alles noodig is, dat de volkomen handhaving van gezag en discipline in Indië voor den vervolge ge waarborgd worden. R. P. SCHOORSTEENBRAND 'tee*'vimorgen ontstond in een perceel in de de Ruyterstraat een schoorsteenbrand. De brandweer trok er met de autospuit op af; zij kon echter door het schoonmaken van den schoorseen uitbreiding voorkomen, waardoor het geven van water niet noo- sig v/as. 25e LEDENVERGADERING VAN „ZIEKENZORG". Behalve 9 bestuursleden der vereeniging zijn er 11 leden aanwezig die door de presi dente hartelijk welkom worden geheeten. Nadat de notulen der vorige ledenverga dering zijn voorgelezen heeft het uitbren gen van jaarverslag over 1932 plaats waaraan het volgende kan worden ontleend: In den loop van het jaar kon niet meer aan alle aanvragen worden voldaan. In Sept. werd besloten, indien 2 L. melk werd aange vraagd!, in het vervolg slechts behalve in een heel enkel uitzonderingsgeval, 1 Liter toe te staan. In de daarop volgende bestuursver gadering werd vastgesteld, geen melk en eieren meer tegelijk te verschaffen. Niettegen staande deze maatregelen kwam de penning- meesteresse op iedere volgende vergadering- met steeds meer ontstellende berichten over den jammerlijken toestand der kas, tenge volge van het steeds grooter wordende aan tal aanvragen, totdat in begin Jan. 1933 de situatie dusdanig geworden was, dat met alg. stemmen besloten werd voorloopig tot nadere aankondiging, het verstrekken van melk en eieren geheel te staken. Er kwamen dit jaar 612 aanvragen voor melk en eieren binnen en er werd in IJmui den en IJmuiden-Oost 10.835 1/2 liter melk. 2437 eieren, 14 liter karnemelksche pap, 14 L. room en 64 pond vleesch verstrekt. Er werd f 69.70 aan fruit uitgegeven. Er werden 341 warme maaltijden uitgereikt, dank zij de bereidwilligheid der verschillende kook- leden. De vereeniging telt 495 leden en donateurs. Het plan op de ledenvergadering van 25 Febr. 1932 ter sprake gebracht, n.l. om ten einde het ledenaantal zoo hoog mogelijk op te voeren, zooveel mogelijk huis aan huis een gedrukte opwekking om lid der vereeni ging te worden, te bezorgen, werd ten uit voer gebracht. Dat dit, in deze crisistijden een zeer weinig dankbare arbeid is, behoeft niet nader te worden toegelicht. Gedurende de verschillende maanden werd er op deze wijze door de meeste dames ijverig en nauw gezet gewerkt en zoodoende werden er 41 nieuwe leden ëh 66 donateurs geworven. Bo vendien kwam er- nóg een behoorlijk bedrag aan giften binnen. Van de uitgetrokken som eventueel voor andere doeleinden dan alleen het verstrekken van versterkende middelen, beschikbaar gesteld werd f 69.10 uitgegeven, daar al spoedig besloten werd de rest voor melk en eieren te reserveeren. Zoo moest, hoe jammer dit ook was, ditmaal.de Kerst verrassing achterwege blijven. Na het uitbrengen van' het jaarverslag doet de penningmees.fcer'esse rekening en verant woording waaruit blijkt, dat er een batig saldo is van f 77.85. hetwelk echter geheel besteed zal moeten worden voor het betalen van nog loopende rekeningen. Hierna heeft de. verkiezing van bestuurs leden plaats. De dames van Dorp en Rutten, aan de beurt van aftreding zijnde, doch welke zich herkiesbaar hebben gesteld, worden met algemeene stemmen herkozen en mevrouw Koops, de bestuuirscandidate, wordt eveneens met alg. stemmen gekozen. Voor de vacature, ontstaan door het be danken van mevr. Deutekom, worden een zestal eventueel hiervoor in aanmerking komende dames genoemd, terwijl de leden het bestuur de vrijheid geven deze dames te polsen en verder zelf in deze kwestie te be slissen. De dames Unger en Baak stellen zich be schikbaar het volgende jaar de boeken na te zien. Na rondvraag sluit de presidente de bij eenkomst, nadat zij de aanwezigen nog eens op het hart heeft gedrukt ter gelegenheid van het 25-jarig bestaan der vereeniging zooveel mogelijk nieuwe leden en dona teurs aan te brengen. EEN VROUWELIJKE HAVENMEESTER. Dezer dagen is in het Engelsche vis- schersplaatsje Bridlington een vrouw tot havenmeesteres benoemd. FIETSENDIEVEN. De heer J. G. B. die Dinsdagavond zijn rijwiel voor een kantoor aan het Sluisplein plaatste, kwam twee minuten later tot de ontdekking dat het rijwiel verdwenen was. VEREENIGING JONG-HERVOMDEN. Woensdagavon 1 Maart houdt de Vereeni ging Jong-Hervorm den een vergadering in het achterlokaal van de Ned. Herv. Kerk Kalverstraat Als spreker zal optreden de heer D. Selling met het onderwerp: Jeugd-ontwaken, naar het boek van C. Skoogaard Petersen. MULLETS IN HET DROOGDOK. Toen onlangs het droogdok van de Great Western Railway Docks te Plymouth werd leeggepompt bleven ongeveer 30.000 stuks mullets met een gewicht van ongeveer 20 ton in het bassin achter. Daar deze hoeveelheid te groot was voor de consumptie ter plaatse werd de visch naar Frankrijk geconsigneerd. De opbrengst viel echter tegen daar de visch tegen lage prijzen werd verkocht. CONCERT „NIEUW HOSANNA". In de turnzaal der Juliana-school heeft de Ohr. Gemengde Zangvereeniging „Nieuw Hosanna" Dinsdagavond een concert gegeven dat tevens als propaganda - avond voor het koor was bedoeld. Na de gebruikelijke opening door den voorzitter, den heer Klees, zong Nieuw Ho sanna, dat nu het binnenkort op het con cours te Amersfoort in de afdeeling Uit muntendheid zal uitkomen, danig aan kwan titeit en aan kwaliteit heeft gewonnen, een tweetal liederen en wel van Ziegenhart „De Avondstond" en ,,'t Paaschlied" van Joh. Seb. Bach. Onmiddellijk viel een goed evenwicht tus- schen mannen- en vrouwenkoor te consta teeren en het geheel maakte een beschaafden indruk. Vooral de melodieuze compositie van Bach werd mooi gezongen, op toon en zon der die kleine foutjes, welke het altregister bij „Avondstond" wel eens minder gelukkig deden klinken. Joh. Brands' Wiegenlied, kon eveneens de toets der critiek doorstaan, evenals Droome Vrouw. In het middengedeelte van laatst genoemd nummer werd jammer genoeg door onattentvol zingen van het dameskoor zeer on-rythmisch gezongen. Er kwam hierin even de gedachte: we kennen het immers wel om den hoek gluren. Directeur Wiersma leidde echter met vaste hand en wist daardoor het slot tot een gaaf geheel op te voeren, zoodat dit optreden van het ensemble een groot succes voor Nieuw Hosana en den dirigent werd. De laatste oogstte echter met zijn kinder koor wel het meeste applaus bij het in groote getale aanwezige publiek, waaronder vele ouders der zingende jongelui waren. Voor een pas vier maanden bestaand koor heeft deze onderaf deeling van Nieuw- Hosana een veelbelovendam indruk gemaakt. Het was een genot, de frissche kinderstem men, de leuke liedjes van Van Oort te hooren zingen. Al was de uitspraak nog niet feilloos, duidelijk was deze in ieder geval, want tot achter in de zaal waren de avonturen van Bobeltje Bob en de Biebonibaansche ingeze tenen woordelijk te volgen. Ook frappeerde onmiddellijk een uitstekende discipline (een eerste vereischte!) en een vlot overnemen der door den directeur aangegeven nuanceerin gen. Na de pauze, waarin tér dekking van de onkosten van dezen avond een verloting ge houden was, werden onder veel bijval van het publiek een zangspel en een samenspraak uitgevoerd. Hedenavond (Woensdag) zal in dezelfde zaal een herhaling van bovengenoemde uit voering gegeven worden voor hen, welke bij het eerste optreden niet aanwezig konden zijn. W. Koning Christitian van uenemarhen heeft op aen terugweg van Canes naar zijn land een bezoek aan Parijs gebracht, waar president Lebrun hen ontvangen heeft. De vorstelijke gast bij de inspectie, van de eeregarde. HET CONCERT VAN IJMUIDEN'S a CAPELLAKOOR. Aangaande het concert, dat IJmuiden's Capellakoor in samenwerking met ..de Ken- nemer Zangers", directeur de heer P. Grin Jr. Woensdag 15 Maart a.s. in het Gebouw voor Christelijke belangen zal geven en waaraan, zooals wij reeds hebben gemeld mevrouw RambonnetSpeet, de echtgenoote van onzen burgemeester welwillend medewerkt, verne men we. dat- het koor de volgende nummers ten gehoore zal brengen: Zonnelied van Sam Vlessing. Den Uil van Diepenbrock. Sneeuw klokje ivoor vrouwenkoor) van P. Grin Jr., tekst van George F. Haak en Lentenacht fantasie, cantate voor koor, sopraan en bari ton, met orkestbegeleiding van den Kunst kring. het geheel onder leiding van den heer P. Grin Jr. De Kennemer zangers zullen zingen. De Hollandsche Wind van Wijnand Bolke. Een vrouw van Olivier Koop. Goldene Nacht van Kools. Winterstilte van Sam Vlessing en Mutterliebe-Mutterglück van Kirchhoff. CHRISTEL. MUZIEK VEREENIGING „WILHELMINA". In de laatst gehouden ledenvergadering van de Christelijke Muziekvereeniging ..Wil- helmrna" werd het bestuur samengesteld als volgt: le voorzitter de heer P. Voogt, 2e voor zitter de heer P. Noordzij, le secretaris de heer G. Molenman, 2e secretaris de heer H. Groenen?.ijk, le penningmeester de heer J. T. v. d. Zwan, 2e penningmeester de heer N. Noordzij L.Mzn. Muziekcommissarissen de heeren K. Brouwer Jr., algemeen adjunct de heer A. Kalkman. Besloten werd, deel te nemen aan het op Hemelvaartsdag in Baarn te houden concours. De vereeniging komt uit in de tweede afdee ling harmonie. Op 17 Maart zal een uitvoe ring worden gegeven. Verder werd besloten een verloting te hou den voor het aankoopen van nieuwe instru menten. De prijzen bestaan uit twee rijwielen. AFHOUDEN IS DE BOODSCHAP. Trawlerschippers, die op zee maar al te zeer geneigd zijn hunne schepen dicht bij elkaar te brengen, om een buurpraatje te houden over de vangresultaten, hebben een waarschuwing gekregen, om in het vervolg af te houden lezen we in The Fishing News. De afdeeling „Handelsmarine" van den Board of Trade heeft onlangs een rapport gepubli ceerd, waarin er op wordt gewezen, dat het bij tal van botsingen tusschen visschersvaar- tuigen die den laatsten tijd plaats vonden is gebleken, dat deze botsingen het gevolg- waren van bovengenoemde gewoonte. Met nadruk werd gewezen op het gevaar van het elkaar te dicht naderen om elkaar te praaien en de schippers en stuurlieden worden ge waarschuwd, dat de scheepvaartinspectie gemachtigd is, hunne certificaten in te trek ken, wanneer zij zich aan deze practijk schuldig maken. Er wordt tevens op ge wezen, dat het gevaar van botsingen ver meden kan worden door het gebruiken van het een of ander seinstelstel, waarvoor de middelen aan boord aanwezig behooren te zijn. HOLLANDAMERIKA LIJN. Naar de trustee aan 6 pCt. obligatiehou ders der HollandAmerika Lijn mededeelt, zijn de stoomschepen Veendijk en Vechtdijk resp. voor f 37.830 en f 77.012 verkocht en is de netto-opbrengst, welke inclusief het in December j.l. verkochte s.s. Stadsdijk, in to taal f 164.588 bedraagt op een gezamenlijke bankrekening ten name van de N.V. Ned. Administratie en Trustkantoor en de Hol landAmerika Lijn geplaatst, ter voldoening aan de voorschriften der trustacte. DE VERKOCHTE „NEDERLAND" BOOTEN. De ter slooping naar Italië verkochte stoomschepen Rotti en Rondo hebben elk 55.000 gulden opgebracht, in den toestand, waarin de schepen zich nu bevinden in de Amsterdamsche haven. DIPLOMA INGETROKKEN. De stoomdrifter Charter uit Lowestoft ïs onlangs gestrand en verloren gegaan. Bij het gehouden onderzoek is gebleken, dat de schipper van het roer is geloopen omdat hij zich, naar hij verklaarde, onwel gevoelde. In het oogenblik dat het schip nu onbeheerd was volgde de stranding. Zijn diploma als schipper is voor den tijd van een jaar in getrokken. Of hij zijn diploma als stuurman mag houden zal nog nader worden beslist. EXAMEN RADIO-TELEFONIE. Bij het te Den Haag gehouden Staats examen voor radio-telefonie zijn geslaagd onze plaatsgenooten, de heeren A. Akkerman en D. Spaarnderman. JAARFEEST HOOGOVEN-STATEN. De Vereeniging Hoogoven-Sta ten, gevormd uit personeel van de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken en de M.E.K.O.G. te IJmuiden hield in de tooneelzaal van Hotel De Prins haar derde jaarfeest. Een zeer talrijk publiek was aanwezig, toen de voorzitter de heer Demmers, den leden een welkomstwoord toe sprak en daarbij de hoop uitsprak, dat deze avond wederom zou mogen bijdragen tot ver sterking van den ouderlingen band onder de leden. Het programma werd geopend met de op voering van het kinderspel „Jantje in Modderstad", dat door de kinderen van de leden werd gespeeld. De grootere leden gaven een opvoering van een leekenspel naar een sprookje uit het werkelijke leven. Dit spel, dat ongeveer een half uur duurde, wist de aanwezigen evenzeer te boeien en na afloop viel den spelers een langdurige hulde ten deel. De avond werd verder gezellig doorgebracht met dans. kienspel en ter afwisseling werden nog eenige volksdansen vertoond. De feest avond duurde tot in den nacht voort en had een uitstekend verloop. JAARVERGADERING WINKELIERS - VEREENIGING „EENDRACHT MAAKT MACHT". Maandagavond hield de vereeniging voor winkeliers- en neringdoenden „Eendracht maakt Macht" haar jaarvergadering in de bovenzaal van Hotel ..Ter Burg". Vooraf ging een vergadering van de onderlinge glasver zekering. waarbij alleen leden van E.M.M. zich kunnen aansluiten. De heer Stoutenbeek dankte in de eerste plaats degenen, die zoo veel jaren voor deze verzekering hebben ge ijverd. De heer Antonyssen zette uiteen, dat de concurrentie met andere verzekeringen premieverlaging tot gevolg heeft gehad. De onderlinge glasverzekering heeft in de twaalf jaren van haar bestaan oen reserve van f 1700 af 1800 gekweekt. Na overleg met het bestuur van E.M.M. kon thans worden voor gesteld om de aanvangspremie voor nieuwe leden te bepalen op 50 pCt., van de stan daard-premie. Na twee jaren genieten deze nieuwe leden dezelfde rechten als de oudere, die thans 25 pCt. van die premie betalen. Dit voorstel werd door de ter vergadering aan wezige leden van de glasverzekering goed gekeurd. De heer Stoutenbeek en Van Leeuwen wezen ten slotte nog op de. belangrijke voor- deelen van de eigen onderlinge glasverzeke ring voor de leden van E.M.M. Na een dank woord aan de bestuursleden van de glas verzekering opende de heer G. W. P. Stou tenbeek met een enkel woord de jaarver gadering van E.M.M. Spreker merkte daarbij op, dat de belangrijkheid der agenda grooter belangstelling van de zijde der leden recht vaardigde. In het jaarverslag memoreerde de secretaris, de heer C. Dingier Jr. de ge slaagde poging om E.M.M. op 24 October 1932 tot nieuw leven te brengen. I-Iet aantal leden steeg tot 91. Voorts werd herinnerd aan de geslaagde St. Nicolaas- en Kerstreclame-campagnes, welke tot mooie resultaten leidden. Uit een en ander was ge bleken, dat Beverwijk nog steeds het centrum van den winkelstand voor Kennemerland is en dit ook zal blijven, wanneer de winkeliers zich organiseeren. Met een woord van op wekking om mede te bouwen aan den groei van E.M.M. besloot de secretaris zijn verslag, waarvoor hem een applausje ten deel viel. De penningmeester, de heer P. Cloeck bracht rapport uit van zijn gehouden be heer. De inkomsten waren, inclusief het reeds in kas zijnde saldo f 377.72, de uitgaven f 103.98. zoodat het kassaldo op 1 Februari j.l. f 273.74 bedroeg. Van de campagne in den Kersttijd werd eveneens een overzicht ge geven. Den penningmeester werd, onder dankbetuiging voor zijn zorgvuldig beheer, decharge verleend. Vervolgens werd de statutenwijziging aan de orde gesteld. De statuten werden, evenals het nieuwe huishoudelijk reglement, behou dens eenige door de vergadering verlangde wijzigingen, overeenkomstig het concept vastgesteld. Daarna stelde de voorzitter aan de orde een voorstel om over te gaan tot beschik baarstelling v^n een vereenigingsmaandblad voor de leden. De voorzitter lichtte het voor stel toe en wees daarbij op het groote succes, dat elders, met een soortgelijke uitgave werd bereikt. In verband met de bekostiging van deze voor E.M.M. beschikbaar gestelde uitgave van het bestaande middenstands-tijdschrift „Succes", werd de contributie van f 5 tot f 6 per jaar verhoogd. Het bestuursvoorstel werd met algemeene stemmen aangenomen. Met instemming van de vergadering zal aan het bestuur van de Zaandamsche Winkeliers Vereeniging op bij zondere wijze dank worden gebracht voor ae groote medewerking welke mocht worden ondervonden. De voorzitter stelde daarna aan de orde de vorming van een middenstands centrale. De Hanze heeft zich reeds tofc medewerking bereid verklaard. De plaatse lijke middenstandsvereenigingen kunnen daardoor gezamenlijk de zakelijke en alge meene belangen behandelen. Ook van E.M.M. zullen eenige afgevaardigden in de te stich ten centrale zitting nemen. De centrale zal o.a. streven naar regeling van het vent- verbod, de oprichting van een incasso-bureau, enz. enz. Ten aanzien van de van 614 Mei alhier te houden B.E.T.E. zal ook nader overleg met de Hanze worden gevoerd. De centrale zal het gewenschte contact tusschen de beide middenstandsorganisaties tot stand brengen. Met algemeene stemmen werd tot aansluiting bij de te stichten centrale besloten. Bij de rondvraag bracht de heer Botterop onder algemeene instemming een woord van hulde voor het zeer accurate werk van den secretaris, den heer Dingier. Aan het slot der vergadering werd het bestuur gemachtigd twee afgevaardigden te benoemen naar de algemeene vergadering van den Midden standsbond, welke te Vlïssingen zal worden gehouden. De voorzitter wekte in zijn slot woord nog op, de in de maand Maart te houden cursusvergadering te bezoeken en sloot vervolgens de geanimeerde vergadering,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1