1 i DU iTSCH LAND—NEDERLAND. het bedwingen der muiterij. waarom sneevliet gearresteerd werd. RADIO-PROGRAMMA IJMUIDER COURANT WOENSDAG 22 FEBRUARI 1933 tWie niet verkoopt, kan ook niet koopen. tv Nederlandsche landbouw, tuinbouw, in- trie en handel hebben zich per manifest pnd tot het economisch leven in Duitsch- SeW, verband met de onderhandelingen rhet nieuwe handelsverdrag. Dit mani- Ti is in uiterst vriendschappelijken toon l en ademt niets meer van den geest, 'betrekkelijk kort geleden in tamelijk ede kringen vernomen kon worden, de Pi? om zoo°noodig te boycotten. Op zich zelf het naar mijn oordeel, uiterst verstandig, men langs vreedzame wegen thans al- f ^ijn doel wil zien te bereiken. Goede Somische betrekkingen tusschen beide i nden zijn een levenskwestie. Beide compa- anten kunnen alleen dit doel nastreven en Sreiken, indien daarbij het wederkeerig- iSdsorincipe gehandhaafd wordt. Het zich rwerven van economisch voordeel door een Jpt onderhandelende partijen, waarbij de Andere partij als de gedupeerde beschouwd moet worden, is in strijd met een goede ver houding onderling en niet in overeenstem- min0, met de zoo zeer gewenschte wederkee- SJheid. Het manifest is kort, op zich zelf een Soote verdienste. De ïyst van onderteeke naars neemt meer ruimte in, dan het mani fest Het komt wel hoogst zelden voor, dat men het er in ons land in zulke breede krin gen roerend over eens, dat men een derge- Tiiken oproep te zamen de wereld moet in- zerden. Het is een bewijs van de geweldige belangen, welke hier op het spel staan maar voor beide partijen. Het zal een strijd worden tusschen de industrieele en de agra rische belangen. Zal men op dat gebied in nuitschland een compromis kunnen vormen? Zal de autarkische wind in hevigheid toene men en misschien ten slotte alles wegvagen? Niemand weet het. Wel wordt er bij herha ling in Duitschland de stem vernomen van hen, die op de noodzakelijkheid wijzen van het behoud van den export, maar wij allen weten, dat het agrarische element in Duitsch land zeer veel invloed heeft en dat men van die zijde niet zal nalaten gebruik te maken van de omstandigheid, dat Duitschland ge legenheid krijgt de handen vry te maken door het afloopen van een aantal handels verdragen. Men wacht geen oogenblik in Duitschland om van die vryheid gebruik te maken. De bewijzen zijn er reeds. Als gevolg van het beëindigen van het Duitsch-Zweed- sche handelsverdrag op 15 Februari 1930 zijn onze belangen bij den uitvoer van kaas, vleesch, vee, schapen en varkens in het ge drang gekomen. Met angst en beven wordt de datum van 18 Maart 1933 tegemoet gezien. Dan expireert het Duitsch-Joego-Slavische handelsverdrag en bestaat de gelegenheid voor onze Oostelijke buren het invoerrecht op eieren te verhoogen. Ons land zal daar van in 't bijzonder de nadeelige gevolgen on dervinden. In dat verband hebben wij een vingerwijzing in het opzegen van Duitsclie zijde per 1 Maart a.s. van een aantal over eenkomsten met Frankrijk voor industrieele en agrarische producten, die ook voor ons land hoogst nadeelig kunnen worden. De perspectieven zijn zeker niet gunstig. In Duitschland helt men meer en meer over naar het nemen van allerhande protectionis tische maatregelen. De politiek der agrariërs is in lijnrechte tegenspraak met die der in- dustrieelen. Het zal voor onze onderhande laars een uiterst moeilijke taak worden iets te bereiken. Maar laten wij er het beste van hopen. MOLLERUS. afkeuring van den vrouwenbond voor vrede. De algemeene raad der Nederlandsche af- deeling van den Internationalen Vrouwen bond voor Vrede en Vrijheid, op 18 Februari te Utrecht in vergadering bijeen, heeft be sloten, de gevolgtrekking, waartoe een be spreking over het gebeurde met De Zeven Provinciën heeft geleid, ter kennis van de Nederlandsche regeering te brengen. De vergadering, hoewel het feit der muite rij afkeurend evenzeer als de zorgelooze hou ding der verantv/oordeiyke officieren; be treurt ten zeerste het verlies van menschen levens door toepassing van wat met den naam oorlogsmethoden bestempeld moet worden en spreekt als haar overtuiging uit, dat deze methoden even onmenschlijk en on toelaatbaar zijn toegepast op militairen als op burgerbevolking. Artikel als manifest verspreid beweging onder de marine was het doel. voor nationaal herstel. Dinsdag is te 's Gravenhage de stichtings- acte verleden van het Fonds tot bevorde ring van de Nationale Herstelbeweging. Het bestuur bestaat uit vijf personen. Voor de eerste maal treden als bestuursleden op de heeren H. N. A. Swart, oud-vice-president van den Raad van Ned.-Indië, voorzitter mr. dr. H. H. A. van Gybland Oosterhoff, onder-voorzitter, F. J. Heeris, secretaris, T. Fürstner en dr. Ir. J. G. J. C. Nieuwen- huys. De stroom van adhaesieb'etuigingen be loopt naar gemeld wordt, thans reeds vele duizenden afkomstig van personen van elke godsdienstige overtuiging, die in de nationale herstelbeweging de gemeenschappelijke sa menwerking vinden overeenkomstig de gees tesvrijheid in ons land, gegrondvest door Willem de Zwyger. Aan dé organisatie wordt met grooten spoed gewerkt. In verschillende plaatsen o.m. te Amsterdam, Rotterdam, 's Gravenhage, Haarlem, het Gooi, Den Helder, zijn reeds afdeelingen opgericht. Te Utrecht, Amers foort, Breda en Arnhem zijn de voorberei dingen reeds zeer ver gevorderd. brandje in een kerk te gouda. In de Remonstrantsche kerk te Gouda heeft een brandje gewoed. Vloer en plafond bij een kachel zyn geteisterd. Door vonken uit de kachel was het hout gaan smeulen. De brand was spoedig gebluscht. OPHEFFING VAN STOPPLAATSEN. Naar de Tel. verneemt, is de directie van de Ned. Spoorwegen voornemens om met in gang van 15 Mei by een groot aantal stop plaatsen geen treinen meer te doen stoppen wegens het geringe gebruik, dat van deze stopplaatsen wordt gemaakt. Er zyn geen stopplaatsen in onze omgeving bij. fascisten vereenigen zich. Dezer dagen is naar men aan de N.R.C. uieldt, te 's-Gravenhage een samenkomst ge houden van de besturen der volgende organi saties in de nationaal-maatschappelijke be weging: Algem. Nederl. Fascistenbond, Fas cistische Jongerenbond, Nat.-socialistische Partij, Nat.-socialistische volksgemeenschap en Verbond van nationaal-socialisten. Een stemmig hebben de aanwezigen besloten tot aaneensluiting in een federatie van de geza menlijke organisaties, welke staande de ver gadering werd opgericht op den grondslag yan een eenstemmig aanvaarde beginselver klaring. De. Federatie, waarin het streven naar de eenheid aldus reeds vasten vorm heeft ge- Kregen, is bedoeld om de bestaande organisa- ues verder ineen te smelten. Over de arrestatie van den heer«tf-L J. T. M. Sneevliet, vernemen wij nog het volgende: Hij is Dinsdagmiddag in zijn woning aan den Overtoom te Amsterdam gearresteerd wegens het in Den Helder verspreiden van mani festen, gericht tot marinemannen en perso neel van de Rijkswerf. Ook in de bladen „De Arbeid" en „De Gemeenschap" heeft hij dit manifest doen afdrukken en onderteekend met zijn naam. Hij vergelijkt daarin de muiterij aan boord van de „De Zeven Pro vinciën" met de Enè'elsohe muitery op de schepen in de nabijheid van Invergordon en hij zegt hierin o.a.: „De Zeven Provinciën" en Invergordon wezen u den weg. Durft gij dezen weg te bewandelen? Het moet nu komen tot sprekende daden, waaruit verzet blijkt". Behalve deze passage bevinden zich nog vele gedeelten in het uitvoerige manifest die voor de justitie reden tot ingrijpen waren. Na voor den Officier, van Justitie Mr. Van Thiel te zijn geleid, werd hij daarna geleid voor den rechter-commissaris. De rechter-commissaris Mr. Smits gaf daar op bevel tot in bewaring stelling van den heer Sneevliet. In het uitvoerig verhoor dat de rechter commissaris den verdachte afnam en dat on geveer twee uren duurde, verklaarde verd. o.m.: „Het manifest is door mij zelf opgesteld op 4 Februari. Het was geschreven als hoofd artikel voor „De Arbeid"; Zondag 5 Februari werd bekend wat met de „Zeven Provin ciën" was gebeurd. Ik gaf toen last het ar tikel in manifestvorm te drukken en boven dien is een 2500 tal losse manifesten door mij besteld om te laten verspreiden onder het marine-personeel. Dien zelfden dag heb ik die manifesten ter hand gesteld aan personen met opdracht om deze te gaan verspreiden onder het marine-personeel o.a. in Den Hel der. De bedoeling van de verspreiding van „De Arbeid" was om de arbeiders aansluiting bij het N.A.S. te doen zoeken. In het manifest spoorde ik, zoo verklaarde verd., de marine-mannen aan om het Engei- sche voorbeeld te volgen en om in onderling overleg te treden betreffende een collectieve actie tot dienstweigering, overeenkomstig da actie door het Engelsche marinepersoneel te Invergordon destijds gevoerd en de nu ge voerde actie door het marine-personeel te Soerabaya. Het motief van mijn handelwijze en speciaal mijn motief om het artikel, het welk ik geschreven had toen ik hoorde van het gebeurde niet „De Zeven Provinciën' ook als manifest te verspreiden, was, om op die wijze door de door mij bedoelde actie van het marine-personeel een beweging te verwekken die zou leiden tot algemeene am nestie van het Indische marine-personeel en de gewelddadige onderdrukking van de actie van het personeel van „De Zeven Provinciën" zou voorkomen. Onder dienstweigering versta ik dat het marine-personeel nalaat het ge hoorzamen aan door meerderen gegeven be velen. bronbeek 70 jaar Op Bronbeek, het tehuis voor oud-Indische militairen te Arnhem, is Zondag het 70-jarig bestaan gevierd. Er is een krans gelegd bij het ruiterstandbeeld van Koning Willem III in het gebouw. Ook is een telegram aan de Koningin gezonden. autobus in een strijkinrichting Bij een aanryding tuschen een vracht auto en een autobus te Rotterdam op de Schieka-de, is de voorgevel van een strijk- inrichting door de bus geheel ingedrukt. De voertuigen moesten worden weggesleept. Een 76-jarige passagier in de bus werd licht ge wond. LANGS DE STRAAT. Straatvonders. Nóg reden langs het eenzame tramhuisje trams in beide richtingen, maar elke tram kon toch de laatste zyn van den dag, die teneinde spoedde. Navenant was het aantal dames en hee ren, dat zich op dit uur nog langs de straat bewoog: het waren er slechts weinige, die zich ergens heen repten. Ze waren gemak kelijk te tellen. Haast hadden zy byna allen, want afge zien van het reeds zoo late uur, was een druilerige, laffe regen ook niet geschikt, om, stilstaande, in overpeinzingen te vervallen. En tochToch moet men met zijn uitspra ken altyd voorzichtig zijn, zooals ook nu weer bleek. Want wel degeiyk scheen één mensch den tüd rijp te achten tot het houden van zelf- inkeerige overdenkingen, hetgeen te vreem der was, daar de leeftijd van dezen mensch daartoe nog te onrijp scheen. Twintig jarigen bespiegelen niet. Nochtans, deze mensch deed het, en veel ouder dan twintig zal hij wel niet geweest zyn. Wat hij deed was het volgende. Hij liep, steeds op den grond kijkend, het tramhuisje in. het tramhuisje uit, bukte zich een paar maal. liep dan óm het tram huisje heen en liet geen oog af van den grond. Toen voegde zich bij hem een ander mensch het was een oud mannetje. Het keek eerst met verbazing, daarna met begrij pen naar dezen jongen man, dien het man netje voor een student hield, niet meer hééle- maal nuchter. En dat oude mannetje moet aan zijn eigen tyd hebben gedacht, want het was dadelijk tot het voorbij ruiken van eenige dranklucht en tot helpen bereid. Het was overigens dui- deiyk. dat deze student wat zocht. Wat is 't? wou het mannetje alleen nog maar weten, alreeds bezig met het zoeken op den grond. Wat is 't precies? Het was een riks de student zocht een riks. Het was alleen maar weer vreemd, dat je die riks niet zoo dadehjk zag liggen. Je zou zoo zeggen.... zei het mannetje, zooiets zie je toch Je ziet, dat je 't niet zietzei de stu dent en dat was wel aardig gezegd, zoo'n beetje Pirandello, zoo'n beetje Shakespeare en zoo'n beetje Sphinx. Toen kwam de ma gere juffrouw erby. Ze was in een oogenblik volkomen op de hoogte van de situatie. Ze zocht mee. Ze vond de riks niet dadelijk. Ze deed haar taschje open, ze nam haar plnce-nez, ze zette die op, ze zocht verder. Zoo iets kan ver rollen, zei ze. Ik heb het laatst nog 'ns gehad met Ze kon niet uitspreken, want intusschen was er nu de agent bijgekomen. Hy stelde vragen, maar geen mensch had lust ze uit voerig te beantwoorden. Men zochten toen zocht de agent mee. Het was een heele opoffering. Een portiek was veel droger en toch zocht hij mee, want een riks liet je zoo maar niet liggen. Slechts af en toe, als hij te dicht in de buurt van den student kwam, snoof de agent gevaarlijk om wél te laten merken, dat hij iets verdachts bespeurde. En in elk geval was het een ingeving wijlen Sherlock Holmes waardig, toen de agent nu, nadrukkelijker nog, aan den student de per tinente vraag stelde: Maar is het wel zeker, dat u dien riks daalder hier verloren heeft? De magere juffrouw moest er nog om lachen, maar voor dat het oude mannetje met zijn mummelmondje daar aan toe was en voordat de eerste grijns over zijn gezicht kon rollen, had de nu buiten allen twijfel zéér aangeschoten student het verbazing wekkende antwoord gegeven: Verloren:...? Verloren, heb ik niks Wat segg'u? De magere juffrouw schreeuwde veel har der, dan noodig was. Ik zeg niks, zei de student. Ik zeg al leen maar, dat ik 'ns op den grond keek, of er by toeval niet een riksdaalder lag TON RUYGROK. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 Februari. Bevallen 17 Februari; H. D. Smit—de Graaf d.; E. v. d. Weijden—Hoogveld, d.; J. Zwa germanRood, d.; 18 Februari: G. R. Klaas- sen—Albers, d.; P- H. M. Sonnemans—Roe mers, d.; J. T. Troost—Philippo, z.; C. B. WensingGoedhart, d.; 19 Februari: H. E. J. Kuck— Denker, z.; E. Zonneveld—Pauk, d.; H. van Heems—Krikke, z.; A. Peperkoorn- Lubbers, d.; 20 Februari: A. M. van Graas- Leuven, z.; P. de CarpentierLa Plein, d.; W. van Wijkvan Ketel, z. Overleden 17 Februari: E. Stend, 80 j„ Spaanschevaartstraat; .18 Februari: J. van BarenSwidde, 67 j., Leidschestraat; B. de Mink—Dijkstra, 74 j„ Scheeperstraat; C. B. Goemans, 56 j„ Rijksstraatweg; M. Leuven— Geeve, 83 j„ Korte Poellaan; W. M. Lom- merse, 67 j„ kamperlaan; 19 Februari; H. M. Vellenaar, 82 j„ Lange Heerenstraat; 20 Feb. B. Gollenbeek—van Um, 48 j„ Brouwers vaart; M. Vlieg—Kruisinga, 76 j„ Kleverlaan. wapens voor de nazi's. In den afgeloopen nacht hielden Duitsche douanebeambten op den weg van Eygels- hoven naar Herzogenrath nabij de Neder landsche grens een auto aan, waarin bij on derzoek 150 revolvers en 750 patronen ver borgen bleken te zyn om uit Limburg naar Duitschland te worden gesmokkeld. De oltauf- feur en zijn begeleider werden gearresteerd en naar het Huis van Bewaring te Aken overgebracht. De herkomst van de wapens is nog niet bekend. ALWEER EEN TEXTIELCONFLICT De Textielarbeidersorganisaties „De Een dracht", „St. Lambertus" en „Unitas" heb ben een ultimatum gesteld aan de N.V. An- kersmit's Katoenfabrieken te Deventer, te genover de ingevoerde loonsverlaging voor een deel der wevers. Mocht vóór 27 Februari geen bevredigende oplossing zyn verkregen, dan zullen de be trokken wevers dien dag den arbeid niet hervatten. De ryksbemiddelaar heeft reeds inlichtin gen over deze aangelegenheid verzocht. HENNY PORTEN NAAR NEDERLAND. De Telegraaf meldt, dat eind Februari de filmster Henny Porten in ons land komt. zy zal met haar eigen gezelschap optreden o.a. ook te Haarlem. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 21 Februari 1933: 1. J. B. Loogman, veehouder, wonende te Binnenkaag. gem. Alkemade. Curator Mr. F. J. D. Theyse alhier. 2. C. Netten, koopman in eleetrische ar tikelen. wonende te Zandvöort, Dr. Gerken- straat 89 rd. Curator Mr. W. de Rijke alhier. 3. J. By land, bakker, wonende te Lisse, Narcisscnstraat 34: Curator Mr. F. J. D. Theyse alhier. 4. Oosthuizen, kruidenier, wonende te wormerveer, Javastraat 10; Curator Mr. H. M. C. Dekhuyzen te Zaan dam. Rechter-Commissaris in deze faillissementen Mr. A. W. J. van Vrijberghe de Coningh. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: '1. H. J. C. van Driest, wonende te Hille- gom. Curator Mi*. A. van Leyenhorst alhier. 2. L. P. Loogman wonende te Haarlem. Curator Mr. W. Veniet alhier. 3. N.V. Bouw- en Exploitatie Maatschappij voorheen F. J. Spee gevestigd te Haarlem. Curator Mr. L. Ali Cohen, alhier. 4. W. J. Kluyskens wonende te Haarlem. Curator Mr. J. A. P. C. ten Bokkel alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige. uiitdeelings- lijst van; 1. De N.V. Bloembollenhandel Frans Roo- zen gevestigd te Haarlem. Curator Mr. Dr. F. A. Bijvoet, alhier. 2. P. Verwer, expediteur, wonende te Wormerveer. Curator Mr. F. van der Goot alhier. SCHESPVAARTBER1CHTEN HOLLAND—OOST-'AZIë LIJN. 'Meerkerk (thuisreis) 20 Febr. van Mar seille. HOLLAND—AMERIKA LIJN. Drechtdijk, Vancouver n. Rotterdam 18 v. Los Angeles. Binnendijk 21 van New-Orleans te Rotter dam. HOLLAND—AFRIKA LIJN. Nieuwkerk (thuisreis) 20 (2 vjn.) van Port Said. Rietfontein 20 (n.m.) van Rotterdam naar Bremen. Heemskerk (thuisreis) 19 van Port Natal. Klipfontein (uitreis) 20 van Lor. Marques. HOLLAND—AUSTRALIë. LIJN. Grootekerk (thuisreis) pass. 21 Febr. Perim Djambi (uitreis) 18 Febr. te Sydney. HALCYON LIJN. Flensburg, Rotterdam n. Pto Ferrajo p. 20 Ouess. Rozenburg, Rotterdam n. La Rochelle p. 20 Ouess. Vredenburg, Vlaardingen n. Oxelosund p. 20 Elseneur. ROTTERDAMSCHE LLOYD. Kota Agoeng (uitreis 20 Febr. van Padang Baloeran (thuisreis) 21 (8 v.m. te Marseille. ROTTERDAM—ZUID-AMERIKA LIJN. Alpherat (uitreis) 20 Feb. te Montevideo. DONDERDAG 23 FEBRUARI. HILVERSUM 1875 M. 8.00 AVRO. Gramofoonmuziek. 10.00 Mor genwijding. 10.15 Gramofoonmuziek. 10.30 Solistenconcert; Louis Metz, viool en Marie d.Olieviera, piano. 11.00 Knippen van kinder- kleeding door Ida de Leeuw van Rees. 11.30 Solistenconcert. 12.00 Tydsein en het omroep orkest o.l.v. Nico Treep. Zangvoordracht door Ilse Moller-Gerlach. 2.00 H. Buys leest voor: „Nog eens" van John Galsworthy. 2.30 Zen derverzorging. 2.45 Gramofoonmuizek. 3.00 Naaicursus door Mevr. Ida de Leeuw van Rees. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 Ant. van Dyk voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Kovacs Lajos en zijn orkest, refreinzang Bob Scholte. 5.00 Voor grootere kinderen, Ant. van Dijk. 5.30 Kovacs Lajos. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Kovacs Lajos. 7.30 Engelsch door Fred Fry, voor gevorderden. 8.00 Vaz Dias. 8.15 Concertgebouw te Amsterdam. Con certgebouworkest o.l.v. Piex-re Monteux. Wan da Landowska, clavecimbel, Carel van Leeu wen Boomkamp, viola de gamba. 9.40 Om roeporkest o.l.v. Nico Treep. Adelheid Arm- hold, sopraan. 11.00 Vaz Dias. 11.10 Gramo foonmuziek. 12.00 Sluiting. HUIZEN 296 M. 8.00 KRO. Morgenconcert. 10.00 NCRV Gra mofoonmuziek. 10.15 Morgendienst door Ds. J. v. d. Woude. 0.45 Gramofoonmuziek. 11.00 KRO. Gramofoonmuziek. 11.30 Godsdienstig halfuurtje door Pastoor L. H. Perquin. 12.01 Politieberichten. 12.15 Het KRO-orkest o.l.v. Johan Gerritsen. 2.00 NCRV. Cursus fraaie handwerken. 3.00 Vrouwenhalfuurtje. 3.30 Verzorging van den zender. 4.00 Bübellezing door Ds. W. M. A. Kalkman. 5.00 Liederen- recital door Henriette van der Kamp, alt. A. d. vleugel Mevr. J. Ottenvan Warmelo. 5.45 H. J. Steinvoort: ..De inrichting van de poppenslaapkamer". 6.15 Onze Nederlandsche monumenten. J. Emous: „Mic.hiel Adriaans- zoon de Ruyter". 6.45 Cursus knippen en stof- versieren. 7.00 „Wat er op de wereld gebeurt", door Corn. A. Crayé. 7.30 Politieberichten. 7.45 Persberichten van het Ned. Cbr. Persbureau. 8.00 Orgelconcert door Jan Zwart uit de Herst. Evang. Luth. Kerk te Amsterdam. 9.00 C. Goote: „Trouw moet biyken". 9.30 Con cert. 10.30 Persberichten van Vaz Dias. 10.40 Gramofoonplaten. 11.30 Sluiting. BRUSSEL 509 M. I.30 Concert door het kleine orkest van het N.I.R. o.l.v. P. Leemans. 5.20 Concert door het omroep-symphonie-orkest o.l.v. Jean Kumps. 10.05 Concert door de fanfare van Quareg- non. 10.30 Gramofoonmuziek. Oude en nieuwe dansen. KALUNDBORG 1154 M. II.20 Het strykorkest van hotel „d'Angle- terre" o.l.v. Max Skalka. 2.20 Het omroep- harmonie-orkest o.l.v. Launy Gröndahl. 7.30 Het omroep-symphonie-orkest o.l.v. Fritz Busch. 10.10 Dansmuziek door de band van rest. „Lodberg" o.l.v. Tommy Boston. BERLIJN 419 M. 3.50 Cithermuziek. 4.30 Vocaal concert. 6.00 Gramofoonmuziek. 6.55 Populair concert door de Wilfried Krüger-kapel 8.30 Politie-orkest o.l.v. Erich Böhlke. HAMBURG 372 M. 5.53 Concert door werklooze musici te Halle o.l.v. Fritz Zschiesing. 6.35 Idem. 10.50 Con cert door het klein orkest van Silezië o.l.v. Hermann Behr. 8.20 Concert door het Norag kamer-orkest. 10.00 Idem. KöNTGWUSTERÏÏAUSEN 1635 M. 3.50 Populair concert. 4.50 Lisa Steffens zingt. 5.50 Concert. 10.20 Dansmuziek LANOENBERG 472 M. 11.20 Concert o.l.v. Eysoldt. 4.20 Vespercon cert. 7.55 Kamerkoor o.l.v. Zimmerman. 9.50 Concert o.l.v. Wolff. DAVFNTRY 1554 M. 12.20 Orgelconcert door Reginald Foort. 1.35 Gramofoonmuziek door het Birminghamsch orkest o.l.v. Leslie Heward. 4.25 Concert o.l.v. Emilio Colombo. 8.20 The march hares con cert Party. 11.05 B.B.C.-dansorkest. PARIJS EIFEL 1446 M. 7.50 Gramofoonmuziek PARIJS RADIO 1725 M. 12.50 Populair concert. 6.50 Gramofoon muziek. 7.40 Concert door het omroeporkest. 9.50 Gramofoonmuziek. MILAAN 331 M. 4.30 Orkestconcert. 6.20 Gramofoonmuziek. 8.05 Opera-uitzending uit een theater. ROME 441 M. 4.50 Orkestconcert. 7.35 Gramofoonmuziek. 8.05 Symphonie-concert o.l.v. Igor Strawinsky. WEENEN 517 M. 4.25 Populair concert door Isy Geiger-kapel. 6.45 Opera-uitzending. 9.40 Dansmuziek door het Juan Llossas-orkest. WARSCHAU 1411 M. 5.45 Populair concert. 7.35 Barbier van Se- villa. 10.50 Dansmuziek. BEROMÜNSTER 460 M. 7.20 Schubert concert. 8.05 Tweede acte van Tristan und Isolde, Wagner. Onze dagetijksche Kindervertelling. DE AVONTUREN VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE ,Aha," zei hij, „waren dat verkeerde giste ren? Dat wist ik heusch niet. Ik neem die mee voor de kinderen. Het spyt me heel erg, hoor, en neem daarom nu maar dubbel." Nu, dat lieten ze zich geen twee keer zeggen. Ze be grepen nu hoe de vork in den steel zat. In een oogenblik stonden ze nu om Jan heen. klopten hem op den schouder en toen kwamen hun tongen los. Ze vonden Jan een fideelen vent, en dampten er lustig op los. Zelfs het koksmaatje, die zyn neus er natuuriyk ook tusschen moest steken, stak eens op. Hij was de eenige, die ze gisteren lekkerder vond. Toen Jan ze allemaal tevreden had gesteld, vond hy het toch raadzaam nog even onder de wol te kruipen. Eerst ging hy nog even naar Hobbelt je, maar hoe hij ook zocht, deze was nergens te vinden. Angstig keek hij over den rand van het schip in het water, maar nee hoor, niets.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3