HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJK e.Q Engelsch visscherijonderzoek. IJMUIDEN 18e JAARGANG No. 97 DONDERDAG 23 FEBR. 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per weck 10 cents, per maand 40 cents plus 2J4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE; P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mcdedeclingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de ^volgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f2000.— bij algeheele invaliditeit: ƒ600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 200u.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of auïobusongevallen, Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. De resultaten van vijf jaren wetenschappelijke studie. Verminderde vangsten van marktwaardige visch. In het laatste nummer van The Fishing News wordt het een en ander medegedeeld over de resultaten van vijf jaren visscherij onderzoek. neergelegd in het rapport van D. E. Tliursby-Pelham, assistent-naturalist aan hét Britsche ministerie van Landbouw en Visscherij. Dit onderzoek strekte zich voor namelijk uit over de schol. Het is gebleken, dat het aantal uren, dat er op de Noordzee met den trawl en andere visch-mcthoden op schol werd gevischt is teruggeloop en (met uitzondering van motor trawlers, die echter slechts 1 pet. van den totalen aanvoer voor hun rekening nemen) De aanvoeren van schol zijn dientengevolge ook verminderd. Aan den anderen kant was de vangstop- bren°st der stoomtrawlers per honderd uren visschen tusschen 1926 en 1930 hooger dan tusschen 1922 en 1925. Op het eerste gezicht zou men geneigd zijn te zeggen, dat dit be- teekent, dat er zich de laatste jaren meer schol in de Noordzee ophoudt, maar dit is helaas niet het geval. Drie oorzaken. Er zijn drie oorzaken aan te wijzen, die den aanvoer beinvloeden. In de eerste plaats was er in 1926 en 1927 meer schol tengevolge van het rijke broed van de jaren 1920, 1921 en 1922, waardoor in eerstgenoemde jaren meer schol gevangen werd. Dit was dus een w e r k e 1 ij k e toeneming. In de tweede plaats waren de vangsten grooter door het gebruik van het Vigneron-Dahlnet, waar mede door zijn grootere uitspreiding meer visch gevangen wordt dan met het gewone trawlnet. Deze twee factoren gelden in elk geval voor het Zuidelijk deel van de Noord zee wegens het feit, dat de aanvoeren per 100 vischuren van de zeiltrawlers zeer hoog in 1926 en 1927 en in de volgende jaren veel minder waren. In de derde plaats werd een grootere hoeveelheid van de kleinste schol, die voorheen overboord werd gegooid, in de havens aangevoerd. „Zeer kleine" toegenomen. Het aandeel van de statistische groep „kleine" is inderdaad toegenomen en wan neer men de onder-verdeelingen van deze categorie overeenkomstig de sorteering aan de markt te Lowestoft, nader bekijkt, blijkt, dat de „zeer kleine" („dead small") zijn toe genomen, terwijl de „kleine" („small"), „mooie kleine" („best small") en „klemmid del" („smallmedium") regelmatig zijn afge- nomen. Er is een groot verschil in het aantal, dat van eiken jaargang overblijft en dit oefent veel invloed uit op de aanvoeren. Door het onderzoek van vele duizenden schollen, ge vangen door het onderzoekingsvaartuig Geor ge Bligh en van schol, aangevoerd aan de markt te Lowestoft is het mogelijk aan te toonen, van welken omvang deze invloed is. (Ditzelfde werk wordt thans te Grimsby ge daan). Zooals reeds werd opgemerkt, waren de jaren 1920. 1921 en 1922 goede broed-ja- ren, in het bijzonder 1922; 1923 en 1924 brach ten een veel kleineren jaargang op; 1925 was veel beter, maar toch ver beneden 1922. Tus schen 1926 en 1927 was geen groot verschil. In overeenstemming hiermede, bestond, een groot deel van de aanvoeren tot 1928 uit schol, afkomstig van de jaargangen 1920, 1921 en 1922, dus schol, ouder dan zes jaren; tegen het jaar 1929 waren deze jaargangen sterk gedund en er was slechts weinig visch van de jaargangen 1923 en 1924 om de ge dunde gelederen aan te vullen; dientenge volge bestond het grootste deel der aanvoe ren van 1929 en 1930 uit jongere en kleinere visch van den jaargang 1925 en later. Dit is de oorzaak geweest, dat de hoeveelheid marktwaardige visch sterk is verminderd, terwijl de aanvoer van de minderwaardige visch zich handhaafde. Uit berekeningen, ge maakt in verband met de snelheid, waar mede de voorraad tengevolge van de vis scherij afneemt, is helaas gebleken, dat er geen voldoende visch van goede broedja- i'en overblijft om den voorraad van de gro vere soorten te doen toenemen, zoodat de toekomst er niet hoopvol uitziet. De groei van de schol is een meer weten schappelijke kwestie, maar sedert dikwijls geconstateerd is dat de gedeeltelijke sluiting- der visscherij gedurende den oorlog de snel heid van den groei verminderde, tengevolge van „overbevolking" en die mede de oorzaak was van een plotselinge daling van den aan voer van schol toen de opeenhooping, dooi den oorlog ontstaan, was weggevischt, is de zaak van eenig belang. Gedurende tien ja ren is de Noordzee intensief bevischt en toch was zelfs in 1930 de gemiddelde grootte van schol van denzelfden leeftijd minder dan die, in 1905 en 1906 op dezelfde gronden gevan gen en niet grooter dan die van 1920. Om deze en andere redenen kwam men tot de conclusie, dat het materiaal, waarover men voor den oorlog de beschikking had, on voldoende was, om met zekerheid de groei- snelheid aan te toonen. Aldus liet men ook de meening varen, dat tengevolge van de slui ting van de visscherij tijdens den oorlog de groeisnelheid was verminderd. De plotselin ge daling van de aanvoeren in de jaren 1922 tot 1924 was waarschijnlijk veeleer het ge volg van het feit, dat de broedplaatsen langs de kust van het vasteland tijdens den oorlog zoo intensief bevischt werden, dat er geen voldoende recruten waren om het schollen- leger aan te vullen. Men zou geneigd zijn te zeggen, dat nu de Engelschen minder visschen er de laatste ja ren minder schol wordt aangevoerd. Uit on derstaande cijfers blijkt echter, dat dit niet het geval is. De gemiddelde jaaropbrengst van de Noordzee bedroeg; in 1909—1913: 50184 ton; hiervan werd aan gevoerd; in Engeland 26946 ton of 53.7 pet., in Schotland 1972 ton of 3.9 pet., in Dene marken 7321 ton of 14.6 pet., in Holland 10297 ton of 20,5 pet., in Duitschland 2674 ton of 5.3 pet.; in 1920—1924; 47.437 ton, waarvan aange voerd in Engeland 25705 ton of 54.2 pet., in Schotland 2864 ton of 6 pet., in Denemarken 5425 ton of 11.4 pet., in Holland 9781 ton of 20.6 pet., in Duitschland 2751 ton of 5.8 pet. in 19251929: 59385 ton, waarvan aange voerd in Engeland 21586 ton of 36.3 pet., in Schotland 2113 ton of 3.6 pet., in Denemar ken 16185 ton of 27.2 pet., in Holland 13958 ton of 23.5 pet., in Duitschland 2937 ton of 4.9 pet.; Voor het jaar 1929 waren deze cijfers: Totale aanvoer 65997 ton, waarvan in En geland 21.144 ton of 32 pet., in Schotland 2031 ton of 3.1 pet., in Denemarken 22515 ton of 34.1 pet., in Holland 13080 ton of 10 3 pet. in Duitschland 29-70—ton. of 4.5 pCt. Totale aanvoer toegenomen. De totale aanvoer is dus zeer aanzienlijk toegenomen. De aanvoeren van alle landen, behalve Engeland en Schotland waren tus schen 1925 en 1929 hooger dan in vroegere jaren, waarover men over statistische gege vens beschikt. Vooral de aanvoer in Dene marken nam zeer toe, vooral in de laatste vijf jaren. Hoe komt het nu, dat de Denen in staat zijn geweest, hun aanvoer zoo aanzienlijk te dóen toenemen? De verklaring hiervoor is te vinden in het feit, dat de Deensche vloot, die bestaat uit motorschepen, niet een be trekkelijk kleiner aantal manschappen kan varen en met betrekkelijk geringer brand- stofgebruik en daar de visscherij kan ge schieden op een korteren afstand van de kust, zijn de onkosten veel lager dan die van de Engelsehe stoomtrawlers. De Denen, die met de snurrevaad visschen, vangen de visch levend en de ondermaatsche visch gaat weer levend overboord. Dienten gevolge heeft bijna alle visch beneden de minimum-maat van 25.7 c.M. (voor binnen- landsch gebruik en van 22.5 c.M. (voor ex port) kans, zich tot een waardevoller maat te ontwikkelen. Zij visschen dus niet alleen goedkooper. maar ze vangen ook marktwaar diger schol, daar de voorraad niet onnoo- dig vernield wordt zooals geschiedt bij de visscherij met stoomtrawlers die veel on- marktwaardige visch met den trawl vernielen De Duitsche en de Hollandsche methode. De Duitsche methode om schol te vangen is veranderd; terwijl in 1925 34 pet. van de vangst werd aangevoerd door stoomtrawlers, daalde hun aandeel tot 6 pet. in 1929. Het grootste deel wordt thans aangevoerd door motorkotters* die in hoofdzaak met den trawl en voor een klein gedeelte met de snurrevaad visschen. De meeste dezer sche pen hebben een bun en brengen de visch le vend ter markt, in het bijzonder in het eer ste deel van het jaar. Wanneer deze schepen op levende visch vangen, maken ze korte trekken met netten met groote mazen. Ook bij deze visscherij gaat de ondermaatsche visch levend overboord. Aan den anderen kant wordt er veel kleine schol vernield door de honderden garnalenvisschers, die visch aanvoeren voor de vischmeelfabrieken. De Hollanders oefenen de visscherij op schol alleen met den trawl uit. voornamelijk met stoomtrawlers en sleepbooten (thans niet meer .Red. IJm. Ct.) en verder met mo tor- en zeilschepen. De hoeveelheid visch, aangevoerd door stoomtrawlers neemt af en de vangst per reisdag is aanzienlijk vermin derd. Tegelijkertijd is ook de grootte der ge vangen visch afgenomen. Er ls een groote vraag naar zeer kieine visch („puf" ge naamd), in hoofdzaak bestaande uit schol en schar, voor eendenvoer en voor de vischmeel fabrieken. Veel kleine motor-kustvisschers- vaartuigen gaan alléén uit voor de pufvis- scherii en ook de stoomtrawlers en andere vaartuigen voeren puf aan wanneer ze op de plaatsen visschen waar zich de jonge visch ophoudt Conclusie. De algemeene conclusie, voortvloeiende uit de beoordeeling van het beschikbare feiten materiaal is, dat de toenemende bevissching, gepaard aan de vernieling van ondermaatsche visch, verantwoordelijk mag worden gesteld voor de in alle landen merkbare toeneming- van den aanvoer van kleine schol. Deze toe nemende bevissching stimuleert ook sedert de reserves van zoowel marktwaardige als niet-marktwaardige schol sneller worden weggehaald en de visscherij hoe langer hoe meer afhankelijk maakt van de jonge visch van eiken jaargang afzonderlijk het'effect der natuurlijke veranderingen in den visch- stand. GRATIA—PLATO. De gymnastiek- en athletiekvereeniging Gratia-Plato hield haar jaarvergadering in het café van den heer de Feber aan den Zee weg, onder leiding van den heer J. Krom, voorzitter. Deze getuigde in zijn openingswoord van den goeden geest en de arbeidslust welke in de vereeniging aanwezig was en wekte de le den op, om op het ingeslagen spoor voort te gaan. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek welk een druk vereenigingsjaar op gym nastiek en athletiek gebied achter den rug was. Schier geen enkel gebeuren op dit ge bied of Gratia-Plato had er aan mede ge daan, zij het ook met meer of minder succes. Aan het slot werd medegedeeld, dat de ver eeniging per 1 Januari 213 leden telde. Voor de op te richten kleuter-klasse heb ben zich velen aangemeld, zoodat gehoopt wordt, deze met ingang van 1 Maart in wer king te stellen, zoodat de tijd niet ver meel is of de vereeniging heeft de 250 bereikt. Het jaarverslag van den penningmeester was ook in majeur gesteld. De vereenigin; kon niettegenstaande de malaise, waardoor de inning der contributie nog al eens tot moeilijkheden aanleiding gaf, op een batig saldo wijzen. Besloten werd op Zondag 26 Maart voor leden en donateurs een soirée te houden in Het Wapen van Velsen. Over het feestavondje der adspiranten zullen nadere gegevens wor den bekend gemaakt. Daarna had een be stuursverkiezing plaats; herkozen en gekozen werden de dames M. Duller, H. de Bruyn en S. Noomen, zoodat het bestuur als volgt is samengesteld: voorzitter,'de heer J. Krom, secretaris de heer A. Lokker, penningmeester de heer de heer L. Kleen, commissarissen de dames M. Duller, H. de Bruyn, S. Noomen, benevens de heer P. Heiligers. De leider de heer P. Dijkstra, diende daar na het werkprogramma voor dit jaar Daaruit teekenen wij aan, dat zal worden deelgenomen aan afstandsmarschen voor da mes en heeren, vaardigheidsproeven voor ad- spiranten op 17 en 24 Juni; atletiekwed strijden adspiranten op 15 Juli; athletiek- competitie dames en heeren; athletiek kam pioenschap idem; gymnastiekwedstrijden idem, alle uitgeschreven door de K.T.K. Verder over eenige weken onderlinge gym- nastiekwedstrij den. Besloten werd nog om geldelijken steun te verleenen aan de op te richten zweminrich ting der Velser zwemvereeniging. Hierna sloot de voorzitter, na ieder nog eens opgewekt te hebben, ook dit jaar trouw te blijven aan het vaandel van Gratia-Plato deze geanimeerde vergadering. SPEELTUINVEREENIGING „IN VEILIGE HAVEN". ONDANKS DE CRISIS EEN NIEUWE „HAVENMOND De winter heeft ook de lagunestad Venetië niet onaangeroerd gelaten. De gondels liggen nu met een sneeuwlaag overdekt o~p de stralen van de beroemde Iialiaansche zon te wachten. De nieuwe mond van de veilige liaven. Het bestuur van de Speeltuinvereniging „In Veilige Haven" laat zich door de crisis niet ontmoedigen en gaat onverdroten voort, den speeltuin voor de kinderen zoo aantrek kelijk mogelijk te maken. Een belangrijke verbetering is wel de nieuwe toegangsweg, waarvan we hierboven een afbeelding plaatsen. De tuin is thans gemakkelijk van den openbaren weg te be reiken en wel van een punt/ dat veel meer in het centrum is gelegen. De vereeniging heeft voor de totstandkoming van dezen nieuwen toegangsweg de meest mogelijke medewerking genoten. De firma Bleeker stond belangeloos den benoodigden grond af, de architect, de heer N. C. ten Broeke teekende geheel be langeloos de plannen. En de uitvoering van het werk geschiedde eveneens belangeloos door eenige van de vele vrienden der ver eeniging, die er veel eer mee hebben ingelegd Het is een keurig stukje architectuur, dat smaakvol is uitgevoerd. Het jaarverslag. In het jaarverslag over 1932 wordt mede gedeeld, dat het ledental daalde tot 300. Voort wordt gememoreerd, dat de vereeniging de 1000 gulden gemeentesubsidie" moet mis sen. Per 1 Januari 1933 had de vereeniging geen schuld, maar gevreesd wordt, dat wan neer geen nieuwe bronnen worden aange boord, het voortbestaan der vereeniging' ge vaar loopt. Wat dit beteekent, kunnen de ouders, wier kinderen geregeld de veilige haven bezoeken, het best beseffen. Deze kinderen zouden weer de straat tot hun speelterrein gaan maken, zouden weer moeten worden blootgesteld aan de gevaren van het verkeer, dat ook hier steeds drukker wordt. Het is dan ook te hopen, dat het bestuur er in zal slagen het gat, dat door de inhouding der subsidie in de kas wordt geslagen, op andere wij te vul len. „In veilige haven" toch is meer geworden dan datgene waarvoor zij in het leven is geroepen. Door het cnschoolsche werk, waar voor op de begrooting f 250 is uitgetrokken verricht de vereeniging een groot stuk op voedend werk, dat niet verloren mag gaan. Ondanks den zorgelijken toestand der fi nanciën zal de speeltuin-inventaris worden uitgebreid met 5 groote en 5 kleine wippen. De samenstelling van het bestuur onder ging- in den loop van het jaar belangrijke wijzigingen. Gememoreerd werd het groote verlies, dat de vereeniging leed door het ver trek van mejuffrouw Woerlee. In haar plaats werd benoemd de heer Fournier, die echter weer bedankte. Tot de volgende jaarvergade ring werd tot voorzitter benoemd de heer S. Kluft. Dit jaar zijn aan de beurt va.n aftreding de le penningmeesteresse mevrouw Reek, de 2e voorzitter de heer Prins en de le commissaris de heer Tuin. Van het gemeentebestuur ontving de ver eeniging dezer dagen een goedgunstige be slissing op het verzoek om beschikbaarstel ling van een localiteit voor het cursuswerk. Getracht werd. den speeltuin electrisch te doen verlichten. Het P.E.N. liet echter weten, dat de aansluiting ruim f 600 zou moeten kosten en dat kan bruintje natuurlijk niet trekken. Oorspronkelijk was van gemeente wege de toezegging gedaan, dat de gemeente hiervoor zorg zou dragen. Uit het jaarverslag van de penningmeeste resse blijkt, dat ontvangen is aan contributie f 900, aan gemeentesubsidie f 1000, aan bij zondere giften f 702, aan diversen f 216.21 De uitgaven bedroegen totaal f 2202.54, waarvan voor uitbreiding speeltuin f 1196.16, voor terreinhuren f 100.10, voor belooning op zichter-bode f 404.70, voor het bouwfonds f 108, voor drukwerken, schrijfbehoeften enz. f 104.39, voor film en feestmiddagen f 72.59 enz. Het saldo op 1 Januari 1933 bedroeg f 93.01. De begrooting voor 1933 ziet er zeer sober uit. Zij sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van slechts f 1193.01, en bedrag, dat ca. f 1100 lager is dan het eindbedrag der rekening van 1932. Als ontvangsten is ge raamd voor contributie f 700. voor entree, verlotingen, filmmiddagen f 200 en voor con tributie onschoolsch werk f 200, als uitgaven: vergoeding opzichter-bode f 336, Bouwfonds f84, onderhoud speeltuin f 75. feesten, film middagen enz. i 200, onschoolsch werk f 250. Zooals men ziet, is er geweldig gesnoeid. Verschillende uitgaaf-posten zijn veel lager geraamd dan de in 1932 uitgegeven bedragen. Het. is dan ook beslist noodig. dat de ver eniging op ruimere wijze dan tot nu toe door de ingezetenen' gesteund wordt. Zij verdient Zij verdient dezen steun ten volle. Het be stuur doet al het; mogelijke, om het den kinderen zoo prettig mogelijk te maken en nu de gemeente de vereeniging noodgedwon gen aan haar lot- over moest laten is het ten zeerste gewenscht, dat er hulp komt van hen, die zich tot nu too afzijdig hielden. NAT. CHR. GEH.-ONTH. VEREENIGING Woensdagavond hield de Nat. Ohr. Ge heelonthouders Vereeniging in de zaal van het Kon. Willemshuis haar jaarvergadering Deze vergadering die een feestelijk karakter droeg, was goed bezocht en stond onder leiding van de presidente der vereeniging mevrouw Tism-eerde Waard, die, nadat zij was voorgegaan in gebed, een woord van welkom tot de aanwezigen richtte en wel in het bijzonder tot dr. A. J. Momtijn, di recteur der vereeniging te Utrecht, die voor deze gelegenheid was overkomen. Uit het financieel verslag bleek, dat de vereeniging nu juist niet over een flink gevulden buidel kan beschikken, dit neemt echter niet weg, dat het bestuur met moed de toekomst durft tegemoet te gaan. Uit het verslag van de secretaresse, mevr. Stoker werd vernomen, dat de vereeniging op actieve wijze aan den arbeid der nuch terheidsbeweging heeft deelgenomen en dat het ledental vooruit is gegaan. Hierna was het woord aan dr. A. J. Montijn. Deze ging in zijn rede van de stelling uit, dat drankbestrijding is een' werk dei- liefde. Spreker waarschuwde de aanwezigen er voor dat er veel en velerlei oorzaken kunnen zijn die het vuur der liefde kunnen dooven, tot schade van het'goede, dat de drankbestrijding beoogt. Na d-e pauze was het woord aan de ver schillende afgevaardigden .der Zusterver- eenigingen. Vertegenwoordigd waren hier van: het Centraal Drankw. Comité, de afd. Velsen van den A.N.G.O.B. afd. Beverwijk en Aalsmeer der N.C.G.O.V., Jeugd tempe lieren en de plaatselijke vereeniging „Dwaal ik wacht u". Voorts werd de avond opgeluisterd door voordrachten enz. Het strijkje, onder leiding van den heer Doevendans verzorgde op ver dienstelijke wijze het muzikale gedeelte van den avond. PERSONALIA. De heer N. Stoel alhier is benoemd tot directeur van de N.V. Mij. tot Exploitatie van Visscherij-Inrichtingen en ancler-e on roerende goederen „IJmuiden" in de plaats van wijlen den heer Mr. J. B. Reinders en tot directeur van de N.V. Mij tot Exploitatie van het Hotel Nummer Eén te IJmuiden en andere Hotels en Koffiehuizen in de plaats van den afgetreden heer N. Levenkamp. DE GRAALFILM. In het Patronaatsgebouw te IJmuiden- Oost wordt Zondag 26 Februari des avonds de film „Pinksterzegen" vertoond, de op neming van het gelijknamige spel van De Graal, in het Stadion te Amsterdam. Een aardig bijprogramma zal worden ver toond. VELSEN VOOR HET ZWEMBAD. MEDEWERKING VAN DE DIRECTIE DER „HOOGOVENS", „MEKOG" EN „CEMY". Naar mate de plannen voor den bouw van het zwem- en strandbad vorderen, mag de commissie zich in den steun van velen ver heugen. Zij ontving ook de mededeeling, dat de directies van de Koninklijke Hoogovens en Staalfabrieken en de N.V. ..Mekog", alsook de N.V. „Cemy" haar financieele medewerking hebben toegezegd. Wie volgt dit goede voorbeeld? Inschrijfformulieren zijn verkrijgbaar bij den secretaris G. Vriend, Kanaalstraat 216, IJmuiden. PERSONALIA. De heer H. N. Ens, candidaat-notaris te Velsen is benoemd tot notaris te Papendrecht. VASTSTELLING DER KIEZERSLIJST. B. en W. maken bekend, dat de op heden door hen vastgestelde kiezerslijst voor het jaar 19331934 van 23 Februari tot en met 16 Maart a.s. ter secretarie der gemeente voor een ieder ter inzage wordt nedergelegd en, tegen betaling der kosten, in afschrift, en stemdistrictsgewijze, in uittreksel, verkrijg baar wordt gesteld. Tot en met 9 Maart a.s. is een ieder be voegd bij het gemeentebestuur verbetering van de vastgestelde kiezerslijst te vragen, op grond dat hij zelf of een ander, in strijd met de wet, daarop voorkomt, niet voorkomt, niet behoorlijk voorkomt of al dan niet voor eeni ge verkiezing aangewezen is als bevoegd bij volmacht te stemmen. Het verzoekschrift kan op ongezegeld pa pier worden gesteld.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1