LUIDSPREKERS ALGEMEENE BESCHOUWINGEN. STA TEN-GENERAAl aan het woord. VRAAG PERSONEEL AANBOD PERSONEEL TE HUUR GEVRAAGD TE HUUR DIVERSEN TE KOOP GEVRAAGD KOST EN INWONING UMUIDER COURANT DONDERDAG 23 FEBRUARI 1933 EERSTE KAMER. C.-H. Tweede Kamerfractie gekapitteld. Mogelijkheden voor Kabinetsvorming. Zonder de v.-d.? S.-D. niet mi- nistrabel geacht. Nog eens: De Zeven Provinciën. Is er nog geld genoeg? r~ 22 Februari. De Senaat heeft vandaag zijn algemeene beschouwingen over de Rijksbegrooting voortgezet. Aan het eind van den middag- gekomen konden we concludeeren, dat alle fractievoorzitters aan het woord zijn ge weest. We hebben gisteren de heeren Mendels en van Embden gehad, vandaag de Senato ren Lohman, Fock, van Lanschot en Anema. Daarna komen thans degenen, die meer de detailpunten zullen behandelen. De heer Hermans ondernam die detailwerkzaamheid vandaag de heer Oudegeest zal haar mo gen voortzetten. De heer Lohman heeft zijn rede aange vangen op een wijze, die de algemeene be langstelling wel vermocht te wekken. Immers de lieer de Savornin Lohman, sprekende na mens de C.H. Eerste Kamerfractie heeft duidelijk doen gevoelen, dat die heele fractie de houding bij de motie-Boon door de C. H. Tweede Kamerfractie ingenomen, eenstem mig afkeurt. De heer Lohman zei 't niet aan genaam te vinden die meening naar voren te moeten brengen, maar hij meende, dat zoowel de regeering als het land rechten hadden op de uitspraak, dat wanneer de Eerste Kamerfractie had moeten beoordee- len wat de regeering wilde, zij eenvoudig met de Regeering was medegegaan. De heer Lohman (c. h.) meende, dat wel bezwaren konden gemaakt worden tegen het ontwerp, betreffende de rechterlijke organi satie, maar dat tegen elk bezuinigingsont- werp bezwaren geopperd kunnen worden. Z.i. had" de c. h. Tweede Kamerfractie de regee ring moeten volgen. Hij wilde wel verklaren, dat in normale gevallen het stellen der ka binetskwestie over twee ton abnormaal zou zijn, maar thans sprak uit het afwijzend vo tum gebrek aan genoegzamen wil tot mede werking bij de Kamer. Dat gebrek was ook tot uiting gekomen bij het 30-opcenten-ont- werp. Het eenige bezwaar, hetwelk de heer de Savornin Lohman koesterde, was dat de regeering te laat gekomen was ze had reeds veel vroeger de conflictspositie moe ten stellen. Thans kon ze niet opnieuw bukken Wat de oplossing van de conflictscrisis betrof wel de Kamerleden, die er vandaag over gesproken hebben mochten sterker spre ken of verzachtende omstandigheden aan voeren, allen voelden ze iets rammelen. De heer Fock (lib.) keurde de Kamerontbinding af hij zag thans een middel, dat maar al leen in de uiterste gevallen mocht worden toegepast, om een futiliteit, waarover de kie zers nooit uitspraak zouden kunnen doen. De heeren Lohman (c. li.) en van Lanschot (r.k.) en Anema Ca. r.) nu ja, volgens de woorden van den eersten hoorden zij hun politiek geweten spreken, gedrieën kwamen ze tot de conclusie, dat er wat rammelde. Maar evenzeer geloofden ze, dat in de om standigheden van het oogenblik de gekozen oplossing de beste was. En ten slotte staats rechtelijk niet verboden. Zooals men ziet een negatieve uitspraak. Op dezelfde wijze werd de ontbinding op termijn gezien. De heer Fock (lib.) keurde ze af als een dwaasheid, een tegenspraak in Zich zelve, de evenge- noemde drie heeren zagen er in het kiezen van het beste uit twee kwaden. Stagnatie in de werkzaamheden van het Parlement zou h.i. uit den booze zijn geweest. Dat er spoedig een nieuwe Kamer zou ko men werd door de rechtsche heeren zeer sterk bejubeld alleen willen we hier nog de opmerking maken, dat Prof. Lohman (c.h.) zich vergist in de doelstelling van de ontbinding. Volgens minister Ruys is de doel stelling een oplossing te verkrijgen voor dat conflict en is de vervroeging der verkiezing- een gelukkige neven-omstandigheid. Prof. Lohman ziet de vervroeging der verkiezingen als doel. Dë heeren der rechterzijde we sommen nog eens op: Prof. Lohman, Mi-, van Lan schot en Prof. Anema hebben zich natuur lijk ook uitgelaten over de inzet van de ver kiezingsstrijd. Het zal niet gaan over de al of niet opheffing van een aantal rechtban ken het zal gaan naar hun gevoelen, over de opvattingen, welke men koestert met be trekking tot het overheidsgezag. Dit cardi- nale punt is h.i. genoegzame grond voor sa menwerking na de verkiezingen, voor de vor ming van een kabinet dat homogeen is in beginsel, in zichzelf en met een Kamermeer derheid. Een breedere basis voor het Kabinet? De heer Fock (lib.) meende dat daarvoor alle grond aanwezig is. Het nieuwe Kabinet moet zoo breed mogelijk zich in het volk fundee- ren, maar vooral parlementair zijn. De vrijz. dem. zouden voor zoo'n breed gefundeerd kabinet wel niet in aanmerking komen. Noch Mr. Fock, noch Prof. Lohman geloofde, dat de drie rechtsche groepen zouden kunnen tegemoet komen aan de eischen t. z. van ontwapening van de V. D. groep. En de in trede der liberalen in een nieuw kabinet, een nationaal kabinet dan, waarvoor Mr. Fock pleitte, achtte Prof. Lohman (c.h.) niet te verwachten, wijl in de Tweede Kamer Prof. Aalberse (r.k.) zich niet zeer vriendelijk je gens de liberalen had uitgelaten. Dat de soc. democratie in het komende ministerie vertegenwoordigd zou zijn deze gedachte wijkt hoe langs zoo meer terug. Geen der fractievoorzitters heeft ook maai de mogelijkheid verondersteld. De heer Fock dacht blijkbaar over de vrijz. dem. anders dan de rechtsche sprekers hij zag hun medewerking alleen afhangen van het pro gram, waarop een kabinetsformateur wilde in zee gaan. De heer Lohman wees er op, dat de ko mende regeering meer beteekenis zou krijgen om zijn program, dan wegens de personen die er in zouden zitten. Dat het komende kabinet het heel moeilijk zal hebben de heeren Lohman (C.H.), Van Lanschat (R.K.) en Anema (A.R.) hebben het evenals de heer Fock (Lib.) duidelijk doen ge voelen, door onderscheidene cijfers te ge ven. Vooral de financier Van Lanschot deed het. Hij wees op de tekorten welke de laat ste landrekeningen hebben opgeleverd, tekor ten welke verre overschreden wat er als tekort geraamd was. Hoe moet dat nu met de begrooting van 1934? Mr. van Lanschot zag de toekomst donker in. Al was er voor hope loosheid geen reden. Wat er tot nu toe tekort gekomen is, kan door leeningen gedekt worden. Mr. van Lan schot prees den heer de Geer, die de leenings capaciteit van ons land zoo hoog had ge houden. Maar de financieele positie van ons land zal niet op peil gehouden kunnen wor den door leeningen er zal dus veel door scherpe en nog eens scherpe bezuinigingen moeten verkregen worden. Hoe zal dat mee ten? de heer Van Lanschot waagde zich niet aan een voorspelling. Als maar, het koste wat het kost, inflatie wordt vermeden. De heer Van Lanschot sprak woorden van warme dank tot de ministers Verschuur en De Geer, die een zware taak hebben te ver vullen gekregen. Ook de heer Anema uitte dankwoorden. De gezagskwestie en de muiterij op De Ze ven Provinciën heeft natuurlijk ook veler harten bezig gehouden en waar het hart vol van is loopt de mond van over, dus werd er veel over gesproken. De sprekers van gisteren, die de algemeene kwestie hebben aangeroerd, hebben wat niet zal verwonderen gepleit voor een krachtig handhaven van orde en gezag. De heeren Lohman en Anema hebben daarop ge wezen, wijl anders het overloopen naar extreme groepen wordt in de hand gewerkt. Wat zoowel de C.H. Prof. Lohman verfoeide als de A.R. Prof. Anema. Beiden verklaar den zich tot principieele tegenstanders van het zoeken van eigen recht. Van Fascisme wilden ze niet weten wijl dit een ver- '/zwakte vorm van revolutie is en de volksvrij heden er door in het gedrang komen. En Mr. Van Lanschot zeide geen dictatuur te wen- schen van den enkeling of van het proleta riaat. De heer Lohman wilde wat minder doen demonstreeren. Voorts werd van alle zijden het gebeurde in Indië besproken en door de lib., a.r., c.h. en r.k. woordvoerders volledig en principieel afgekeurd. Dat er met de mui ters niet werd onderhandeld, vond algeheele instemming. De bom, die noodig was, is be treurenswaardig. Helaas vervolgde Prof. Lohman was er de „verdammte Pflicht". Deze uitspraak de heeren Anema en Fock en Van Lanschot namen ze alle voor hun re kening, gelijk zij achter de regeering stonden, toen deze wat het ook kostte een eind aan de muiterij maakte ging bij alle woord voerders vergezeld met het uitspreken van medelijden met de slachtoffers, waaron der er waarschijnlijk waren, die niet zoo heel schuldig zijn geweest. Vooral de heer Fock heeft er zijn verheu genis over uitgesproken dat niet alleen on der de Indische schepelingen muiterij was uitgebroken, dat zelfs de leiding genomen was door de Europeanen. Anders immers had het gebeurde een heel ander en veel betreu renswaardiger effect gekregen. Werd de muiterij onvoorwaardelijk afge keurd met het uitspreken van verwon dering dat verschillende de regeering en de muiters als gelijke partijen beschouwden aan de andere zijde werd duidelijke twijfel uitgesproken aan het beleid en de kracht der hoogere Marineleiding. Er werd op gerekend dat ook daar na onderzoek gestraft zou worden, die, welke straf verdient. En tenslotte werd aangedrongen op ver wijdering van onbetrouwbare elementen. De heer Hermans (S.D.) zag door de regee ring de gemeentelijke autonomie telkens v.-eer aangetast, waartegenover hij de meening ver dedigde, dat de gemeenten baas moesten zijn in eigen huis. Heel wat minder vriendelijk jegens de re geering klonk de critiek van den heer Her mans op het gebeurde met De Zeven Pro vinciën hij uitte zijn ergernis en diepe droefheid om de gevallenen. Een gebeurtenis, die zoo scherp afstak tegen het ideaal der S. D. A. P., dat hij aangaf met een herinne ring aan de 7e Symphonie van Beethoven: ,,Alle Menschen werden Brüder". De heer Oudegeest begaf zich geheel in financieele beschouwingen. Deze sociaal democraat geloofde, dat de regeering niet voldoende vooruit ziet, niet voldoende mee gaat met de structureele veranderingen, welke zich thans z.i. in het economisch leven voltrekken. Er is geen geld werd algemeen gezegd. De heer Oudegeest betoogde, dat er nog geld genoeg is om een heffing in eens van 1te wettigen. Wanneer betoogd wordt, dat het geld thans zoo buitengewoon moeilijk is los te krijgen, dan wees de heer Oudegeest er op, dat er zooveel meer briefjes van f 1000 wor den uitgegeven, dan voor de crisis, terwijl er dan toch minder behoefte aan moet zijn. Worden ze in de oude kous gestopt? Maar dan is de 1% toch ook gemakkelijk los te maken? Morgen zet de heer Oudegeest zijn rede voort. TWEEDE KAMER. De Indische begrooting aangesneden. In den Senaat was er groote, overgroote be langstelling. Veel publiek aan alle kanten. Daar de centrale politieke discussie. Aan den overkant van het Binnenhof, alwaar de In dische begrooting besproken werd, was de rust en de stilte als van een tropischen avond. Weinig leden van de ten doode opgeschreven Kamer, weinig publiek schaars gezaaid. Wijl ook de Eerste Kamer op onze ruimte heeft beslag gelegd zijn we over het gebeurde in de Tweede Kamer kort. De heer Cramer (s. d.) klaagde vooral, dat de minister zoo heel gemakkelijk zijn wil tegenover den Volksraad doordrijft. De heer Cramer had behalve deze critiek op den mi nister nog wel meer in zijn klachtenboek, maar onthield den heer de Graaff toch niet de hulde van veel omvattende kennis en toe wijding. Aan critiek op den G.G. deed de heer Cra mer 't ook niet ontbreken. Beschouwt de heer de Jonge Indië niet te veel als een N.V., bo vendien onkundig van wat er in de Indische volken leeft? Vooral had de s.d. afgevaardig de bezwaar tegen de z.i. drastische bezuini gingen bezuinigingen echter niet op de ezagsmiddelen. De heer Cramer verwierp de besparing op de salarissen der Indische ambtenaren, zon der voldoende overleg, zonder progressie of degressie, verwierp de onderwijspolitiek, en de welvaartspolitiek der Indische regeering. Waarbij wel op den Europeeschen export, niet op de inlandsche nijverheid wordt gelet. Werkloosheid en crisis doen de bevolking lijden, waaraan niet genoeg door de regeering wordt tegemoetgekomen, de regeering, welke alleen maar onrust kan verwekken en de vrij heid belemmeren. De heer Cramer heeft een motie ingediend, waarin hij vraagt om onmiddellijke afschaf fing van alle interneeringskampen, internee- ringen en exhorbitante rechten. Tweede spreker was de heer van Boetzelaer van Dubbeldam (c.h.) Deze achtte den tijd voor critiek op den G. G. nog niet gekomen. Bovendien ovcrheerschen de financieele zor gen alle andere. Dit noopt er toe, dat er wel eens van de adviezen van den Volksraad wordt afgeweken, wat toch niet tot conflic ten behoeft te voeren, wanneer maar nauw keurig onderscheiden wordt tusschen de roe ping der regeering en de taak van den Volks raad. De heer van Boetzelaer, voorts wijzende op de groote beteekenis der groote bedrijven voor Indië, vroeg om een economische her oriënteering. Als zoodanig waardeerde de heer van Boetzelaer de bevordering der rijst cultuur. Hij achtte het kweeken van reserves in Indië noodzakelijk en het streven naar een algemeen lager levenspeil, al zal de ver arming der bevolking steeds een sterke rem aanleggen. Hierbij is ook te letten op een goede voedselvoorziening. Ook pleitte de heer van Boetzelaer voor groote voorzichtigheid met betrekking tot de financieele politiek en voor rust en vastheid in de salarieering. De decentralisatie van het bestuur moet op den duur tot versobering leiden. De heer van Boetzelaer verwierp de ge dachte, dat 't ons land te doen is Indië er onder te houden. Prof. Eerdmans (lib.) sprak ongeveer ln gelijke richting, toen hij het verkeerd achtte, wanneer laatdunkend gesproken wordt over het hebben van overzeesche gebiedsdeelen. Bovendien wil de hoogleeraar niet vergeten, wat Nederland voor Indië heeft gedaan. Voorts vroeg hij de regeering te letten op de Nederlandsche economische belangen. De liberale afgevaardigde had er bezwaar tegen, wanneer onze cultuur eenvoudig aan de inheemschen wordt opgedrongen. Tegen het toelaten van zending en inissie op Bali had hij groot bezwaar. Ten slotte voerde de heer Feber het woord voor de R.K. fractie. Ook hij pleitte voor goe de financiën en wanneer weer eenmaal de goede lijn aanwezig is voor het kweeken van reserves. Thans is 't de juiste tijd uit te maken wat er nu precies noodig is, waarop men tel kens weer moet kunnen terugvallen. De r.k. Indische specialiteit drong de regee ring naar het opzetten van een Indische volkshuishouding door Indische kleinbedrij ven. INTIMUS. SCHEEPVAARTBERICHTEN HOLLAND—AMERIKA LIJN Statendam (toeristenvaart) 22 v. N. York te Algiers. Dinteldijk Rotterdam naar Vancouver 21 te Willemstad. Breedijk Rotterdam n. New-Orleans 21 v. Tampico. de (Ingezonden) Voor den inhoud dezer rubrïeK stelt Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst,, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. DE WAARHEID. Mijnheer de Redacteur, Gaarne zou ik eenige regelen willen schrij ven op het ingezonden stuk van den heer J. v. d. Steen. Wat de heer v. d. Steen bedoelt met de 203 zeelieden, kan ik begrijpen, want ik heb die vergadering bijgewoond waarin het contract is aangenomen. Toen een der aanwezige le den het woord wilde voeren, zei de heer v. d. Steen tot dezen man: „jij bent geen zee man meer want je hebt in geen drie jaar gevaren". Toen zei deze man: „ik heb verleden jaar nog gevaren", waarop hem namens de Christelijke leiders een briefje n de hand gedrukt werd, waarop stond: „Deze voorstellen zijn door het bestuur reeds aangenomen" en daar ben jij ook bij, al was je er niet bij tegenwoordig. De man was geen zeeman, toch liet u hem stemmen. Maar u hebt heim niet op de be stuursvergadering geroepen, omdat u wist, dat deze man zich niet voor het karretje liet spannen. En wat deed een auto-bus-chauffeur uit Eg- mond aan Zee in de vergadering? De verga dering was toch huishoudelijk? Wie kan nu zeggen of er niet meer van dat soort men schen in de vergadering waren die vroeger ge varen hebben en die nu aan den wal werken, maar toch als zeeman geboekt staan en die het allen, enkelen uitgezonderd, toch niet kan schelen of de zeeman minder krijgt als zij het zelf maar hebben. Zooals wachtslui, of sommige kleine venters, die ook nog als zee man geboekt staan. En wat het fonds aan- :aat, als het van zelf was, dan zou u dit prachtige stuk werk niet zoo gemakkelijk hebben prijs gegeven. Want wat heeft een zeeman voor sociale zekerheid? (Als het wetje-Molengraaf wordt doorgevoerd 50 pCt.). Doch stel u voor, als iemand ziek wordt als het fonds weg is, dan moet men zich vervoegen op de reedersveree- niging en dat zouden we liever niet zien. Want dan weten wij hoe men ons behandelt. Wanneer iemand moet thuis blijven voor ziekte van vrouw, kind, vader, moeder of eventueel bevallen van de vrouw, heeft het fonds steeds uitbetaald. Ofschoon er iemand thuis moest blijven, heeft verleden jaar de heer C. v. d. Steen de zen persoon weggestuurd, met de boodschap: Het fonds betaalt niet meer uit en het is nu gebleken, dat deze persoon toch recht op uit- keering had. Dus toen al was de Chr. bond er op uit, dit prachtige stuk sociale zekerheid in een verkeerd daglicht te stellen. De heer J. v. d. Steen weet toch ook wel dat in de vergadering op 2 Januari en de daarop vol gende, het steeds naar voren is gebracht door leden van den Chr. bond: we willen het fonds niet prijsgeven, maak er een pensioenfonds van. Maar de voorstellen moesten er door en ze zijn er door. Maar wat heeft men nu aan een contract waar niemand op wil va ren, uitgezonderd enkele menschen die te dom zijn om te begrijpen dat zij zichzelf en hun gezin te kort doen, al denken ze van niet. Ik hoop dan ook dat deze menschen nu eindelijk eens zullen begrijpen dat hun plicht is aan de zijde te staan van hun kameraad die zich heeft georganiseerd in de IJmuider federatie en die straks weer met deze men schen storm en ellende moet deelen. EEN ZEEMAN DIE GEORGANISEERD WAS IN DEN CHRISTELIJKEN BOND lilll 1-3 REGELS 25 CENT ELKE RECR MEER 10 CT. Gevraagd NET II. MEISJE, niet b.en, lt! jaar, van S.30 tot 12 uur. beh. M. en Z. tot 3 uur. Loon 3 p. w. Aanm. na 7 uur. Adres te vernemen bur. van dit blad. NET MEISJE gevr. ongev. 15 jr. van 02.30 uur. Aanm. van 7.30- 3.30 uur Deckerstraat 10, (Kle- verp.) Haarlem. Gevraagd FLINK MEISJE vo« hulp in de huishouding, 8.30— u. Karei van Manderstraat S Haarlem. Alleenwon. dame vraagt NETTE WERKSTER, v. g. g. v. Ma., Wo.. Vrij. van half 9 tot 12. Wilsons- plein 75 rd. b. d. Raamgr. Hrl. NET MEISJE gevraagd. Loon 4 w. Aanmelden H. J. Koenen- straat 9. Haarlem. Wordt gevraagd voor de huish. FLINK BtTRGER.MEIS.71i: va 8-4 uur. Niet beneden 16 jaa Aan te melden 's av. na 8 uur Groote Houtstraat 63, Haarlem. FLINKE DIENSTBODE gevr., in gezin voor d. en n. Goed kunn. koken, v. g. g. v. Loon 25. Aan melden na 8 uur Mevr. v. Amstel Leidschcvaart 316, Haarlem. FLINK NET MEISJE gevraagd van 8.304.30. Wouwermanstraat 6, Haarlem. Gevr. in Herv. gezin, 2 pers., flink DEGELIJK HOLL. DAGMEISJE. minstens 18 jaar, v. 8.303 uur: alle bezigheden; v. g. g. v. Goede behandeling, behoorlijk loon. Heemstede b. d. Blauwe Brug. Br. met voll. inlichtingen G 7251 bur. van dit blad. NET MEISJE gevraagd van half negen tot 2 n.m. 2.50 p. week. Br. G 7256 bur. van dit blad. NET DAGMEISJE gevraagd, niet ouder dan 16 jaar, van S3 uur. Mevr. E. de Vries, v. d. Vinne- traat 19 rd., Haarlem. EENV. DAGMEISJE gevr., v. g. g. v., 8.304, in gezin v. 2 pers. Heemsteedsche Dreef 115, Hstede. ?egen 1 Maart FL. NET MEISJE evraagd van 7.30 tot 7.30. Tooroplcade 7, Heemstede, Tel. 2S720. Mevr. Luyten, Hedastraat 34 (Kle verpark) vr. NET MEISJE van 8- 2 u. Zich aan te meld. na 7 uur. NET MEISJE gevr., voor d. v. g. g. v. Lorentzplein. 1 G 727S bur. van dit blad. Gevraagd een DAGMEISJE, net werken en koken. Zijlweg 109 Haarlem. ÏÏ.H. SCHOENMAKERS. Een ees, Ned. Herv., grondig zijn vak verstaande, zoekt 15 Mrt. of 1 Apr. een baas. Intern. Prima get. I-I. Harms, p.a. Johs. Keur, Zui derstraat 8, Zandvoort. Gevraagd COLPORTEUR-ORGA NISATOR. Loonende werkkring Br. G 7191 bur. van dit blad. r. BOEKHOUDER, R.K., niet boven dertig jaar. Brieven met opgaaf salaris G 7243 bui*, van dit blad. LOOPJONGEN gevraagd. Spaar- ne 68, Haarlem. HULP IN DE HUISH. Net meisje 23 j., b. z. a., van 8.302 (met midd.maal) in kl. gezin, v. g. g. v. Hoog loon g. vereischte, doch goede beh. Br. G 7252 bur. van dit blad. BEKWAAM DUITSCH KEUKEN MEISJE b. z. a. in deftig gezin. Br. G 7242 bur. van dit blad. NET MEISJE vr. voor de mor genuren werk, v. g. get. v. Br. G 7241 bur. van dit blad. KANTOOR. Typiste, leeft. 16 jr.. met kantoorroutine, zoekt plaat sing. Br. G 7225 bur. v.d. blad. FLINK MEISJE, 26 j., g. kunn. k. en werken, v. g. g. v, zoekt t. 1 of 15 Maart betrekking v, d. en n. Br. G 7194 bur. van dit blad. NETTE WERKSTER vraagt werkh., v. 9—12. Br. G 7193 bur. van dit blad. NETTE HELDERE WERKSTER b. z. a., 9 tot 3 uur, voor M., D. en Dond. van g. g. v. Br. G 719 2 bur. van dit blad. B. z. a. NETTE ONGEH. WERK STER voor W. en Donderdag. Glipperweg 65, Heemstede BESCH .MEISJE, 23 j., b. z. a. om 's morgens in de huish. be hulpzaam te zijn. Br. G 7266 bu reau van dit blad. B. z. a. nette ongehuwde WERK STER 1.75 p. d. of net meisjé 'a f 7 p. w. Br. G 7279 bur, v.d. bl. COSTUUMXAAISTER vraagt Jap Mant.. Rokken, BI., Kindergoed en Veranderwerk, ook Bontwerk. Gaat uit naaien. Br.'G 712 S 3-"bur. van dit biad. Heer op gevorderden leeft, vraag: een ONGEMEUB. KAMER. Cen trum stad. 3.50 niet te boven. Br. G 7203 bur. van dit blad. Gevraagd 15 Mrt. of 1 April TWEE GEMEUB. KAMERS met kookgelegenheid, door dame. Voll prijsopg. Br. G 7202 bur. v.d. blad Te huur gevraagd KLEIN WIN KELHUISJE of VRIJ HUIS. Br G 7200 bur. van dit blad Te huur gevraa,gd PAKHUIS me! of zonder bovenwoning. Br. G 7257 bur. van dit blad. Juffrouw op leeftijd vr. ruime gostoff. of ged. gemeub. KAMER lste étage, W.C. en water op de zelfde verdieping. Geen radio. Br G 724 4 bur. van dit blad. 1-Ieer zoekt te Bloemendaal tegen 1 April GEMEUB. KAMER (S) m. pension, dicht bij trein of tram halte. Br. met prijsopg. (Zondag; afw.) G 7235 bur. v. d. blad. 15 Maart of 1 April gevraagd WONING of gedeelte daarvan, liefst oude stad of omg. station. Br. G 7234 bur. van dit blad. Besch. menschen z. k. z. 2 ON- GEM. KAMERS m. vrij(e) keu ken (tje) en ged. zolder, bij men sehen z. k. Goede stand. onv. waar. Ongev. 15 p. m. Br. met prijs G 7233 bur. v. d. blad. Te huur gevraagd LIEF HUISJE in of om de stad 5.a 5.50 p. w. Werkmansgezin. Br. G 72S5 bur. van dit blad. AAN GEBODEN Te huur DROGE PAKLIUISZOL- DER met hijschgelegenheid 1.50 per week. Adr. Ged. Raamgracht 14 rood, Haarlem. Gemeubil. te huur VRIJE ZITK. slaapk., vrije keuken, garage, ge legen Zandvoortschelaan 220. halte waterleiding, Zandvoort. Te huur vlak bij stat. FL. ON- GEM. KAM. m. balcon, W.C. en water aanw. 25 p. m., ook af zonderlijk. Br. G 7246 bur. van dit blad. OVERVEEN. Te huur ETAGE, 2 gr. k.,s., kl. k., vrije keuken, 25 p. m. Br. G 7207 bur. v. d. blad. In kl. gezin (2 pers.), huis hew. bij Hout en tram Zandvoort-Am sterdam, worden GEMEUB. KA MER (S) of ETAGE aangeb., z. p. aan dame(s) of echtp. Br. G 7206 bur. van dit blad. GED. SCHALKJBURGERGRACHT 21 ZW., Hrl. Nrö. komt deze week leeg. Huur per w. 5.75 Thans bewoond te zien. BEN.GED. VAN HUIS te huur, suite, keuk., keld., tuin, slaapk. bov. 1 Mei, 30 p. mnd. Haarl. Ztl. Bovenged. bewoond door da me op kant. werkz. Br. G 7204 bur. van dit blad. Aangeboden GEM. SLAAPKAMER 2.25 p. w. Timorstraat 9 0, Haar lem-Noord, 2 x bóllen. Te huur een GEM. ZIT-SLAAP- KAMER met voll. pens., nabij st. Bill. cond. Kruisweg 70 B rood. Haarlem. Voor TENNISCLUB Overveen worden 2 echtparen gevraagd uit zeer beschaafden stand, goede spelers, leeftijd circa 40 jaar. Br. G 7197 bur. van dit blad. TENNISSEN. Een dame en twee heeren wensclien opname in Zon- dagochtendelub. Geoefend. Br. m. cond. G 7253 bur. van dit blad. R.K. TENNISCLUB. 2 j.d., 20-21 jr., 4 jr. geoef., w. opn. in ten- nisel. Zondagmidd. sp. Br. G 72 31 bur van dit blad. Te koop gevraagd GEL PIANO. Br. van dit blad. een VLEU- 7260 bur. Voor studie gevraagd een DU1T- SCllE PLANO. Br. met prijsopg. G 7259 bur. van dit blad. Te koop gevraagd HEERENRIJ WIEL zonder gebr. Br. G 7247 bur. van dit blad. Te koop gevr. RONDE EIKEN KAPSTOK voor cafégebruik. Br. met prijsopg. G 7236 bur. van dit blad. VASTE WASCHTAFEL gevraagd. Brieven met prijsopg., tevens van aanleg en plaatsen G 7214 bui*, van dit blad. Te koop gevr. door Moeder uit werkloos gezin een NET MAN TELTJE v. meisje, 4 j. Br G 7213 bur. van dit blad. Te koop gevraagd goed onder houden KINDERWAGEN zonder gebreken. Br. G .7212 bur. v.d. bl. TE HUUR zeer :uim botenhuis, Oi-ani,.. hoek Kanualstr. Huurp- w. Te bevr. Kanaalstraat Te koop gevraag. en prijs no. IJ 94 bur. TE KOOP een ruwharige Foxterrk-r ver, pracht hondje, jpo Stephensonstraat 4, IJmitfa TE KOOP AAN GEB OD> WIR Te koop een MOOI BEliL en kinderled, voor spotprijs? v. d. Helststraat 10, Ijm_ Te koop JONGE RUWhTctT HERDERS van scherpe oud/' oud 9 weken. Prijs billijk, schop Ottostraat 7, Haarlem Te koop 3 NIEUWE JOXcpY COSTUUMS v. cl. helft kost. prijs. Leeftijd 12 tot 1$ Brakenburgstr. 30 rood, b. q i-" verlaan. Haarlem PHILIPS RADIO te k. met" we lampen, gek. ISO, thans' t 40. Plataanstraat 32. h. Rtlj I/1EF HONDJE te koop, 6 m;„ den oud. (Billijk). Maxwells}." Haarlem. Bum, Te koop een paar PAUWEN, br. '32, prima afsta; ming, een klein blauw duifje (doffer). Tramweg i, Jenhout. JONGE FOXTERRIER to foj voor elk aann. bod. Emosij. Haarlem. 1 PAAR NIEUWE ZWARn SCHOENEN te koop m. 37, gens te klein gekocht. Br. G jtj bur. van dit blad. Te koop aangeboden extra sol: AMEUBLEMENT (eiken). 2 fjj 4 stoelen, tafel, als nieuw, kost 175 voor 85, compl'. fa pine 2 pers. waschtafel. mare* ren blad en spiegel io. ja mijnstraat 16, b. h. Schouwju brug, Haarlem. Te k. aangeb. pl.m. 50 SCHM compleet, o.a. kleuretsen, ki: houtsneden, platen enz. Ni;; Ook p. st. Moet weg. Br. G I; bur. van dit blad. Te koop een RADIO GELIJS STROOM -APPARAAT, z. g. Prijs 35. Br. G 7248 bur. dit blad. Te koop MOD. KINDERlVAGEi z. g. a. n. merk (Van Del'; Abeelstraat 7, Haarlem. Aangeb. HIS MASTER'S V01G GRAM, met 90 nrs. Kopsstraaf Haarlem. Te koop 8 WITTE LEGHOIiï aan den 2den leg, 1.75 perste Veldlaan 53, Bentveld. Te koop agb. een NETTE EDI DERSTOEL 3.50 en een ier hondje. Br. G 7222 bur. v. d.tü Te koop D.- EN II. RLTMU voor spotprijs. Generaal Bothy straat 63, na zes uur. JAZZ-TROMPET. A/B st„ 2 demper, koffer en foudr. te koo; Prijs uit. bill. Ostadestr. 6 roei Haarlem. Te koop een zoo goed als ni«' CORHOORN in prima staat, ik zak. Adres P. J. V. Deudehoa café Oud Berg en Dal Benneliro^ PRACHT LUIDSPREKER kast te koop a 15. Bloemend scheweg 273, Overveen. Te koop 4 PITS GASFOMH met oven. gek. 130 nu Weinig gebruikt. Koninginnen 97, Haarlem. Te koop MAHONIE LINNEtö 10, h. 165 M., d. 38 M. Tev.gil zen hanglamp 2.50. Zonnebloen straat 56, Haarlem. Te koop aangeb. HAND-KW?' MACHINE. 1 Ijsmachine 10 1 ijsmachine 5 L., en stopwaW Adres Kl. Heiligland 51, HaarkU Te koop w. plaatsgebrek GROÏ1 NENDALER, teef jaar ƒ15' Adres te vernemen bur. v. d. )-■ FILIAAL GEVRAAGD Gescha de jonge weduwe vraagt fciik- Gewend met publiek. Borg aüj wezig. Br. G 7196 bur. v. dA» Wie heeft voor jongen van j^*' die uitgezonden moet, 1 naar buiten, wat KLEERTJE* ter overn.? Br. G 72SG bur. n1 dit blad. KOSTHUIS met studeergeltó lieid gezocht voor jongeman 1 17 jaar. Haa.rlem-Zuid of He= stede. Br. met prijsopg. G bur. van dit blad. KOST EN INW. aangeb. of slaapkamer v. juffr. te Heems' Br, G 7210 bur. van dit b'ad PENSION a.g.b. 11 P- kamertje, gez. ^h. v.k., bij ees" jonge m. Kinderhuisvest 3. Aangeb. voor 2 of meer Pc-". nen een VRIJE ETAGE meïT- .pension. Stroomend water, telefoon aanwezig. Uit den straat 3, I-Iaarlom

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 4