HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEM BEVERWIJKe.Q 18e JAARGANG NO. 98 VRIJDAG 24 FEBRUARI 1933 IJMUIDEP COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus T^/t cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN15 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden medcdeclingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd enten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f9000.— bij algeheele invaliditeit; ƒ600.bij overlijden; 400.—bij verlies van een hand, voet of oog; 250bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodrg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwg H.A.V.-Bank te Schiedam. Drie Oorlogen. Het is goed en noodzakelijk vooral ii deze tijden, waarin vele menschen zich hard nekkig toeleggen op het tegenovergestelde de feiten te zien zooals zij zijn. Genève praat nog steeds vruchteloos, en is liet over alles oneens, terwijl er drie oorlogen begonnen zijn. Weliswaar zijn de formalitei ten oorlogsverklaringen en afmarsch van ge zanten en zoo, niet compleet voltrokken, maar dat hoort bij de nieuwe methodes. Sinds de betrokken naties hun plechtig afgrijzen van geweld en hun belofte, dit nimmermeer te zul- fen bezigen om geschillen op te lossen, in het Kellogg Pact hebben neergelegd, beginnen zij niet meer met een oorlogsverklaring maar met een „oorlogstoestand". In Japan hebben ze er nu een nieuwe truc bij bedacht: oorlogsver klaring door een nieuwen staat (Mandsjoek- Wo) die niets dan een soort dépendance van Japan is, door niemand wordt erkend en niet tot de leden van den Volkenbond behoort. Overigens is Japan volkomen gereed om zelf uit den Volkenbond te stappen, waartoe de raad van state zich reeds met algemeene stemmen bij de regeering heeft aangesloten. De Chineesche provincie Jehol, ongeveer vijf maal zoo groot als Nederland, zal het slag veld wezen voor de twee groote gele naties. Natuurlijk is er al vast wat gevochten; de Ja- pansch-Cliineesche oorlog is trouwens in den vorm van „oorlogstoestand" al lang niet nieuw meer. Twee andere oorlogen worden gevoerd m Zuid-Amerika. De eerste tusschen Bolivia en Paraguay, om het bezit van den Gran Chaco, de tweede tusschen Columbia en Peru. In het laatste geval is de onrechtmatige bezetting door Peru van het Columbiaansche grens plaats; Leticia de aanleiding. Al deze conflicten gaan gepaard met de gansche gamma van demagogie, officiëele leugens en grenzenlooze huichelarij die tot de traditie van den oorlog behoort. Maar het is niet zoo erg als in 1914, dat geef ik toe. Voorloopig staat de moreele en economische ondergang van „slechts" zes volken op het spel. Zes misleide volken. Wat den economi- schen ondergang betreft is al een aardig ty peerend staaltje geleverd door Columbia, dat begonnen is. met al zijn begrootingen met 20 te verminderen ten bate van het oor logsdepartement. Natuurlijk is dat pas een begin, en slechts een bewijs van gebrek aan inzicht. Zoo'n maatregel is op geen stukken na voldoende. De oorlogsindustrie, zal met blijdschap een opleving constateeren. Die is er al eenigen tijd. Vooral Amerika en Engeland schijnen aardig aan China en Japan geleverd te heb ben, en natuurlijk zijn dat de twee eenige lan den niet. Er zij aan herinnerd dat de Neder- landsche particuliere oorlogsindustrie verleden jaar nog aan Zuid-Amerika heeft geleverd, met de daarvoor vereischte toestemming van de Nederlandsche regeering. Wie zegt dat dergelijke conflicten in het verre Zuid-Amerika en het verre Azië ons koud kunnen laten geeft niet alleen blijk van een'droevig gebrek aan menschelijk gevoel, maar toont ook treurige kortzichtigheid. In de Engelsche pers wordt er thans op aange drongen dat Amerika en Engeland eindelijk den uitvoer van wapenen naar China en Ja pan zuilen verbieden. Dat geeft een eenvoudig beeld van de situatie. De overige mogendheden hadden deze oorlogen kunnen verhinderen al leen reeds door een verbod van den particu lieren wapenhandel. Zoo'n verbod schaadt eenige onmiddellijke materiëele belangen en neemt een geweldig gevaar, dat ons allen be dreigt, voor de toekomst weg. Het zou de duistere camarilla van internationale wapen fabrikanten, terwille van wier dividenden al zooveel millioenen gesneuveld zijn, voorgoed fnuiken. Het laat vaderlandsliefde en andere nobele sentimenten volkomen ongemoeid. Ja, het steunt ze zelfs. In den vorigen oorlog zijn talloozen gedood en verminkt door de wape nen van hun eigen industrie, die aan den vijand geleverd waren. Vindt u dat erg vader- landsliévend, zoo'n' levering? Nu hoor, er is nog niets veranderd. Het kan morgen aan den dag in Europa weer beginnen, onder toe juiching van vele dwazen die geestdriftig meenen dat geweld en gezag hetzelfde zijn. In Nederland staan wij nu vlak voor de Kamerverkiezingen. Waar is ons verbod van den particulieren wapenhandel en -fabrica ge, en van den uitvoer van wapenen? Hoe veel partijen zullen daar de verkiezingen mee ingaan? Terwijl het niet alleen in Azië en Amerika, maar ook in Europa overal gist en bruist, en men zich laat verblinden door politieke partijtegenstellingen in plaats van het veel grootere, het ontzettende gevaar te helpen voorkomen dat de geheele wereld bedreigt? Nederland zou hier een prachtig voorbeeld kunnen geven in eigen huis een leidend ini tiatief kunnen nemen, dat diepen indruk zou maken. Waar blijft het? Bij verkiezingen als deze behoorde het Nederlandsche volk te eischen dat zulk een daad onmiddellijk wordt uitgevoerd. De vredesorganisaties hebben hier een mooie taak. Het moment, met de verkiezingen op til, is ervoor aangewezen. Met het afdeelings- bestuur waarvan ik deel uitmaak doen wij al sinds maanden moeite om de zaak in bewe ging te krijgen. Wij geven geen kamp, wij zetten door. Ik hoop dat andere organisaties zich eveneens erop zullen werpen. Nooit is het zoo noodig geweest als nu, dat degenen die de ontzettende realiteit van den moder nen oorlog de universeele vernietiging beseffen, alles doen wat in hun vermogen is. R. P. IJMUIDEN GECOMBINEERDE UITVOERING CONCORDIA—VRIENDENKRING. Voor een 'dicht bezette Thalia-zaal hebben de Harmonie-Vereeniging „Concordia"e di recteur Sam. Vlessing en de Tooneelvereeni- ging „Vriendenkring", leider de heer F. A. J. Hunsche, Donderdagavond haar tweede gecombineerde uitvoering in dit seizoen ge geven. Het is steeds een verheugend feit, wanneer plaatselijke vereenigingen hand in hand gaan, teneinde een goed optreden te waar borgen, zoowel qua accomodatie (groote tooneelruimte) als wel om de onkosten aan een optreden in dezen ook voor onze dilet tant-ensembles crisistijd verbonden, samen te dragen. Concordia, dat ook ditmaal voor de pauze het programma verzorgde, bracht een geheel nieuw repertoire ten gehoore, dat aan de executanten geenszins lichte eischen stelde en waarvoor de reputatie, welke haar leider, de heer Vlessing Sr. geniet, ons borg stond voor e'en meer dan goed concert. Na de frisch geblazen marsch van Nico Gerharz, Sempre Avanti, volgde Sibelius' Ouverture Finlandia, in welks werk we eerst ten volle de capaciteiten van deze oude garde (met veel jeugdige-leden), konden toetsen. Wat ons allereerst frappeerde was het uitmuntend bezette bas- en pistonregister., waarvan het eerste een prachtig fond aan het orkest gaf. Ook het hout deed in kwa liteit niet onder, hoewel het in kwantiteit nog wat te kort schiet. z z De prachtige ouverture vergde van de uit voerenden accuraat werk, hetwelk dan ook gegeven werd. Toch kan ik niet nalaten op te merken, dat m.i. de dirigent het corps moeilijk mee kreeg. Maar het was ook nog een eerste uit voering, welke zoodoende qua lezen nog te zeer de volle aandacht der leden vergde. Vlotter verliep de vertolking van het con certstuk voor klarinet-solo en orkest, het welk wij in eerste uitvoering reeds bij het jubileumsconcert van „Kunstkring in No vember j.l. mochten beluisteren. Ditmaal werd de lastige solo-partij hierin door den heer Cor Tol vervuld, welke te recht voor zijn prestatie een extra-applaus van het aandachtig-luisterend publiek ver wierf. Het orkest begeleidde consciëntieus, hoe wel af en toe te forsch voor het fijne solo- spel, dat door den heer Tol ten beste ge-, geven werd. Een aantrekkelijk arrangement van Con cordia's directeur over motieven aan 1' Ar- lesienne ontleend was verreweg het glans nummer van den avond en werd tot een prestatie, welke respect afdwong. Een mooi vrij werk voor een concours. Of denkt Concordia daar nog niet over? Het stemt tot verheugen dat de „oude garde" niet versaagd heeft en na de ern stige inzinking van twee jaren geleden, zich wederom tot devies gekozen heeft: Sempre Avant steeds voorwarts! Na de pauze heeft het auditorium ge smuld van het boertige tooneelspel van Henk Bakker, „Een duistere Gast". Regisseur Hunsche heeft met zijn gezel schap, de Tooneelvereeniging Vriendenkring veel tijd en werk aan dit onmogelijke en zoutelooze stuk besteed. Wat jammer was. Regie, costumeering en grime waren mooi verzorgd, terwijl de werkende leden van Vriendenkring vlot spel leverden en van hun rollen maakten, wat er voor dilettanten van te maken viel. Er is om de avonturen van burgemeester Stronk en veldwachter Knol gelachen; het geen dan toch maar de bedoeling was. Het bal was, door het zeer late uur van afloop, slechts kort, maar hevig. W. PERSONALIA. De heer H. M. van der Steen te IJmuiiden is te 's Gravenhage geslaagd voor het ma chinisten -examen ENGELSCH ZEILJACHT OP DE PIER GESLAGEN. HET ROODE KRUIS IN ACTIE VOOR EEN „ALARMOEFENING". Gisteravond wilde een Engelsch zeiljachtje, de „Albatros" de haven binnenzeilen. De man aan het roer hield bij het manoeuvreeren vóór de haven, onbekend als hij was met de omstandigheden, geen voldoende rekening met den sterken stroom, met het gevolg, dat het vaartuigje op de blokken stiet en een groot gat onder de waterlijn bekwam. On middellijk liep het scheepje vol water. De schipper ziende in welk gevaar hij en de drie andere opvarenden verkeerde, trachtte het scheepje op het strand te zetten, doch in eenige minuten maakte het zooveel water, dat het dreigde te zinken. De mannen sprongen daarop overboord, nadat zij zich hadden voorzien van een zwemvest. Het was een gelukkige omstandig heid, dat het kalm weer was. Zij slaagden er in, het strand, zij het ook meer dood dan le vend te bereiken. Twee der schipbreukelin gen gelukte het den voet der duinen te bereiken, waar ze hun heil zochten in de luwte van een huisje, niet in staat hunne kameraden bij te staan. Deze, die er veel slechter aan toe waren, hadden het niet zoo ver kunnen brengen; zij zakten een eind- weegs van de waterlijn ineen, en bleven op het besneeuwde strand liggen Het is zeker te danken aan het feit, dat het strand met een sneeuwkleed bedekt was, dat de schipbreukelingen spoedig door een eenzamen strandwandelaar ontdekt werden. Deze waarschuwde de kustwacht, die de poli tie en de reddingsbrigade van Het Roode Kruis alarmeerden. Het was precies kwart over zeven toen de heer Bakker, ploegcommandant van Het Roode Kruis bericht kreeg van het ongeval. Dank zij de medewerking van de Rijkstele foon was binnen eenige minuten een aantal mannelijke en vrouwelijke leden van de Red dingsbrigade gewaarschuwd, die zich onmid dellijk, hoe ongelegen voor sommigen hunner het verzoek om te komen helpen kwam, ge- uniformd en wel, naar de Cronjéstraat be gaven, waar inmiddels twee auto's, beladen met de noodige hulpmiddelen als vier bran cards, dekens, verbandstoffen, warme krui ken, heete koffie, cognac enz., gereed ston den. Andere leden waren reeds per auto opge haald, zoodat om half acht voldoende man schappen aanwezig waren om de hulpverlee ning ter hand te nemen. Ook wij hadden van de oefening vernomen. We vonden een plaatsje in de cabine van een der auto's. De motoren werden aangeslagen en zoo snel de gladde wegen het veroorloofden, re den de auto's strandwaarts, nagestaard door een groot aantal plaatsgenooten, die klaar blijkelijk van het „ongeval" onkundig waren gebleven en elkaar zeer zeker verwonderd afvroegen, wat er toch wel gebeurd mocht zijn. Binnen eenige minuten waren we aan het parkeerterrein nabij het strand. De brancards en de verdere benoodigdheden werden afge laden en begeleid door eenige veldwachters ging de brigade op zoek naar de slachtoffers. Zoo kwamen we op het strand. Het mulle zand lag verscholen onder een smetteloos witte wade. Het leek alsof we tot over onze schoenen in de sneeuw wegzakten, vooral op de plaatsen waar het zand zeer mul was. De felle lichtstralen van den vuurtoren zetten de duintoppen in een fel licht en tooverden elkaar najagende lichtplekken op het breede strand. Alleen het eentonige geruisch van de branding en de gedempte stemmen van de ijverige reddingbrigade verbraken de stilte.... We liepen in de achterhoede met majoor Reinders, Roode-Kruisman in hart en nieren. De wandeling door het mulle zand viel niet mee, maar tenslotte bereikten we de plaats, waar de schipbreukelingen volgens de ont vangen aanwijzingen moesten liggen. Ligt daar niet wat? zeide de majoor. Tegen een eenzaam huisje plekten in de sneeuw twee donkere massa's. De felle straal van een zaklantaarn flitste door de duisternis. We traden nader. En ja, daar vonden we twee mannen, gekleed in oliegoed, beiden naar het scheen bewusteloos. Inmiddels had de voorhoede ook de beide schipbreukelingen gevonden. Fluks werd alles in gereedheid gebracht om de mannen te vervoeren. Dekens en war me kruiken kwamen voor den dag en binnen een ommezien lagen allen op de brancards. GEM. VISSCHERIJSCHOOL. Behalve de heer J. Blok is ook de heer H. M. van der Steen geslaagd voor het voor loopig diploma groote-vaart. Beiden volgden de cursus aan de Ge meentelijke VisscherijschooL In het schijnsel van het licht van den vuur toren keken we op ons horloge: acht uur! De IJmuidensche Roode-Kruisbrigade weet van opschieten. De mannen waren geheel versuft. Ze wer den met behulp van warme koffie bijgebracht en nadat ze gelaafd waren met eenige scheut jes cognac, die hen zichtbaar goed deden, werden de vier veldwachters, die hun rol van schipbreukeling zoo goed hadden gespeeld, dat een beroeps-artist het hen niet had kun nen verbeteren, weggedragen. Maar dit was geen gemakkelijke taak, want het waren flink gebouwde kerels, die de hoofdrol in dit spel vervulden. Maar gedragen werden ze, on danks hun gemiddeld gewicht van zeker honderd kilo. De oefening was schitterend geslaagd en heeft bewezen, dat de mannen en vrouwen van het Roode Kruis op elk oogenblik van den dag gereed staan om hun menschlievend werk te verrichten. Voordat de terugtocht werd aanvaard, sprak de heer Bakker namens dokter van Haselen, voorzitter der afdeeling woorden van dank tot de aanwezige leden der reddings brigade en tot de rijksveldwachters, die zoo goed waren geweest te hebben willen dienen als levend materiaal, dat nu eenmaal bij een oefening onmisbaar is. Dat de zeeramp" goed geënsceneerd was bleek duidelijk uit het feit, dat de meeste le den der reddingsbrigade eerst toen ze ont dekten dat de schipbreukelingen heelemaal droog waren tot de conclusie kwamen, dat het slechts een „alarmoefening" was. DEN DANS ONTSPRONGEN. INWONER VAN BEVERWIJK BIJNA VAN DE ZUIDERPIER GESLAGEN. Dat het ook bij oogenschijnlijk kalm weer op de pieren gevaarlijk is, heeft een inwoner van Beverwijk, A. M. genaamd, ondervon den. M. was per rijwiel van Beverwijk geko men om op de Zuiderpier te gaan visschen. De zee, was tamelijk k"alm en onze visscher duchtte geen gevaar, zoodat hij van plan was een einde de pier op te rijden om er een goed plekje uit te zoeken, waar hij zijn vischtuig uit kon werpen. Toen hij een eind op de pier was, werd hij plotseling door over slaande golven overvallen. Hij sloeg met rij wiel en al onderstboven, doch wist zich, door dat hij nog juist het hek kon grijpen op de been te houden. Zijn rijwiel en vischtuig ver dwenen echter in de diepte. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. BINNENKORT ONDERHANDELINGEN TUSSCHEN BETROKKEN PARTIJEN. De besprekingen, door burgemeester 'Ram- bonnet in den laatsten tijd gevoerd met ver tegenwoordigers der reeders eenerzij ds en enkele bestuursleden der IJmuider Federatie anderzijds hebben er toe geleid, dat binnen kort onderhandelingen zullen beginnen tus schen het bestuur der Reedersvereeniging en dat de IJmuider Federatie inzake de moge lijkheid van een oplossing van het con flict in het visscherijbedrijf. De onderhandelingen zullen worden ge voerd ten raadhuize onder leiding van den burgemeester als bijzonder bemiddelaar in dit conflict. Nader vernemen we nog, dat reeds heden (Vrijdag)middag 2 uur de eerste bespreking plaats vindt. LENTEKLOKJES". Het Christelijk kinderkoor „Lenteklokjes", dat Donderdag 2 Maart in het gebouw voor Christelijke Belangen zijn eerste uitvoering geeft, heeft de welwillende medewerking ver kregen van mej. Annie Smink van Oegstgjest die liederen zal zingen, passende in 't kader van het programma. De begeleiding is in han den van den heer Han Zirkzee van Leiden. Het kinderkoor zingt liederen van Cath. van Rennes, Ramshorst, Theo v. d. Bijl enz. Het kinderkoor staat onder leiding van mej. Meijering. HERBOUW VAN DE 1' ANTLANTIQUE. De eigenaren van het onlangs uitgebrande Fransche stoomschip l'Atlantdque hebben het wrak ter beschikking van de assurantie maatschappijen gesteld omdat de kosten van herstel hooger zouden zijn dan driekwart van de verzekerde som. De assuradeuren heb ben besloten, volgens Engelsche scheepvaart bladen, het wrak niet te accepteeren en de verzekerde waarde voorloopig nog niet uit te betalen omdat een Engelsche werf bereid is gevonden het schip geheel te herbouwen tot den staat, waarin het zich vroeger bevond en tegen veel lager prijs dan door experts begroot was. Met belangstelling wacht men in scheep vaartkringen het resultaat van dezen be langenstrijd af. DRANKWET. VERGADERING VREDESGROEP „IJMUIDEN". „IN VLAANDEREN HEB IK GEDOOD". De Vredesgroep „IJmuiden" heeft Donder dagavond in de zaal Flora een goed geslaagde vergadering gehouden. In deze vergadering, die gepresideerd werd door den heer IJ. Reitsma trad als spreker op de heer J. C. Schoup uit den Haag, schrijver van het boek: „In Vlaanderen heb ik gedood". Spreker begon te zeggen, dat hij eerst even geaarzeld had, de uitnoodiging, in IJmuiden te komen spreken aan te nemen. Hij heeft steeds de gedachte bij zich, dat men in hem zal zien een moordenaar. Ik heb gemoord, zegt spreker, omdat ik hiertoe was opgge- roepen en ik leefde en dacht als helaas nog velen, die in andere menschen hunne vijan den zien, en meenen dat het volk vyaartoe zij behooren beter is dan anderen, en dat die anderen steeds aanvallers zijn. waartegen zij zich moeten verdedigen. Spreker heeft als soldaat, als onderofficier en als officier In het Belgische leger gediend, maar is in deze kwaliteit gedeserteerd. Spreker, die als journalist werkzaam Is heeft toen hij na 14 jaren weer in België kwam zich zelf bij de justitie gemeld en is toen veroordeeld tot 7 maanden gevangenis straf, waarvan hem wegens goed gedrag 3 maanden zijn kwijt gescholden. Vervolgens besprak hij de prikkelingen, die bij het uit breken van een oorlog zich van den mensch meester maken. Hij heeft dit zelf doorleefd. Daartegenover stelde hij het vreeselijke van den oorlog. Wanneer de mensch tot ontnuch tering komt, zal hij met al wat in hem is den oorlog niet alleen, maar ook de kern van dit alles haten. In aansluiting hierop las spreker een frag ment voor, uit het door hem geschreven boek. Na eenige oogenblikken te hebben gepau zeerd richtte spreker zich tot de aanwezige vrouwen. Gaarne had hij onder de talrijke aanwezigen nog meer vrouwen gezien. Hij wekte de vrouwen op om bij de a.s. verkiezin gen alléén die candidaten te kiezen, die prin- cipieele anti-militaristen zijn. Hij doet een beroep op de aanwezige moeders, om de kin deren een opvoeding te geven die wars is van al wat zweemt naar militarisme en nationa lisme. De aanwezige mannen wekte hij op om te weigeren iets te vervaardigen of te ver voeren wat dienen moet om andere levens te verwoesten. Dit is zei spreker in strijd met de leer van het Christendom. Vervolgens stond spreker in het kort stil bij de conferen tie van Genève. De ontwapeningsconferentie noemde hij „larie". Men zendt naar een ge heelonthoudersconferentie toch geen drank- verkooners, of jeneverstokers? Dit zou niets uitwerken. Wnarom dan naar een ontwape ningsconferentie generaals en diolomaten, zij die hun bestaan in krijgsverrichtingen vin den. Ook het gepraat over de crisis als gevolg van den oorlog wees spreker van de hand. Al deze dingen worden stelselmatig verwekt en leiden naar een nieuwe catastroohe. die moet dienen om de aandeelen in munitie- en wagenfabrieken voldoende te doen rendeeren. Tenslotte las spreker het laatste hoofdstuk uit ziln boek voor. Dit bevat niet anders dan de terechtzitting van soreker en zijn uitvoerig door hem gehouden pleidooi, voor de recht bank te Brussel, waarin zeer duidelijk uit komt waarom soreker indertijd gedeserteerd is en hoe hij door het stelsel van het militai risme een overtuigd antl-militairist is ge worden. De heer Reitsma sloot, na eenige woorden van dank tot spreker gericht te hebben, deze goed bezochte vergadering. VELSEN VERBETERING VAN DEN STATIONSWEG. Bij den verkoop aan het Rijk van de bij Velserbeek behoorende gronden ten N. van den Stationsweg heeft de gemeente aan den Noordkant langs den Stationsweg een strook grond gereserveerd voor een toekomstige verbreeding van dezen weg ter plaatse, op dat de gemeente later niet weer bij het Rijk zou behoeven aan te kloppen. Sedert eenige dagen is Openbare Werken begonnen met een tijdelijke verbetering. Er is een ijzeren hek geplaatst op de grensschei ding van Rijks- en gemeentelijk bezit. De be doeling is, om aan den Noordkant der boo- menrij een voetpad aan te leggen ter breed te van ca. 4 M., terwijl voorts de bocht nabij de aan de gemeente toebehoorende boerderij wordt weggewerkt. De verbreeding loopt tot aan de villa, be woond door dr. Naessens. Om de verbetering voort te kunnen zetten, zou de gemeente de beschikking moeten hebben over een deel der voortuin van deze en eenige andere villa's en hieraan schijnt men thans nog niet te willen beginnen. Dit is een kwestie, die wel niet eerder aan de orde zal komen dan wans neer de definitieve verbetering ter hand wordt genomen. CURSUSVERGADERING CIIR. BESTURENBOND. Burgemeester en Wethouders dezer ge- De Christelijke Besturenbond belegt he- I meente brengen ter openbare kennis, dat bij den (Vrij dag) avond een cursusvergadering in Amerika's grootste en snelste locomotiefdie is in model op de Britsche jaarbeurs te zien, binnenkort in gebruik zal worden genomen, waar hij de algemeene aandacht trekt. hen is ingekomen een verzoekschrift van Carel Rutten, van beroep stoffeerder, wonen de te Santpoort om een verlof B voor den verkoop van uitsluitend alcoholvrijen drank in de keuken van het perceel Duinweg of Duivelslaan no. 16, het gymnastieklokaal van de Da Costaschool Als spreker zal optreden de heer J. Schipper, secretaris van het Chr. Nationaal Vakver bond, die zal behandelen het onderwerp: „De Christelijke vakbeweging, aanschouwelijk yoorgesteld", verduidelijkt met.lichtbeelden.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1