¥lSS<£Hi®DJ HM SCHEEPVAARTBERICHTEN VOETBALWEDSTRIJD DEN HAAG—HAARLEM VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: UMUIDER COURANT ZATERDAG 25 FEBRUARI 1933 Schip Ariadne Agnita Artxanda Mendi' Atreus Bodegraven Barneveld Bisley Baarn British Pluck Bacchus Clio Ceres Clarisse Radcliffe Calypso Chr. Huygens Clan Radcliffe..... Chr. T. Boe Colombia Delfland Dolius Dan Dageid. Eifel Eurymedon Essen Felce Falsterbo Haarlem Halle Honved Havel Ionia. Kyphissia Kiel Laura Lauro Levejkusen Llandilo Leonid as II Maria Stathatos Merope Myrmidon Mamura Magdalena Maaskerk Nienburg Neumark Nereus Orinoco Occidental Orpheus Poelau Tello Penrose Poseidon Pluto Rendsburg Rietfontein Sa uer land Sail and Saarbrücken Stella Seringa Sab'ina Stad Dordrecht Svartön Oxelösun Cv. IJmuiden Verm, san-komst Laatste bericht Trier Tawali Tiberius. Talisse Tabinta Theseus Uckermark Ulysses Victor Ross Van Rensselaer ZeelandiaB. Aires Alexandria Houston Hornillo (v. IJmuiden) Ned.-Indië Chili Chili Rosario Hamburg Antwerpen Spanje Bourgas Bourgas Constantza Barcelona Ned.-Indië Constantza Batoum West-Indië Buenos Aires Ned.-Indië Susa Constantza Rosario Ned.-Indië Ned.-Indië La Plata Buenos Ayres Rosario Chili Ned.-Indië Rosario Japan W.-Indië West-Indië W.-Indië Buenos Aires Japan Portland CM E.) Santa Fé Buenos Aires Midd. Zee Ned. Indie Curacao Huelva Hamburg West-Afrika Ned.-Indië Kopenhag m West-Indië Port Arthur Midd. Zee Ned.-Indië Buenos Ayres West-Indië Spanje Ned.-Indië Hamburg Japan Buenos-Aires Japan Midd. Zee B. Aires Huelva Bona (v. IJmuiden) Japan Ned.-Indië W.-Indië Ned.-Indië Ned.-Indië Kopenhagen Ned.-Indië Bourgas Baytown West-Indië 4 Maart 27 Febr. 25 Febr. 1 April 1 Maart 2 Maart 28 Febr. 10 Maart heden 4 Maart 1 Maart 2 Maart 14 Maart .6 Maart 7 Maart 22 Maart 4 Maart 23 Febr. 3 Maart 4 Maart 10 Maart 20 April 23 Maart 15 Maart 14 Maart 26 Febr. 28 Febr. 8 Maart 18 Maart 24 Maart 7 Maart 5 Maart 16 Maart 7 April 28 Febr. 26 Febr. 23 Febr. 20 Maart 4 Maart 8 Maart 6 Maart 9 Maart 29 Maart 26 Febr. 26 Febr. 24 Maart, 29 Maart. 3 Maart 13 Maart 28 Febr. 4 Maart 12 Maart 4 Maart 22 Maart 27 Febr. 28 Febr. 5 'Maart 23 Febr. van Gibraltar 24 Febr. te Rouaan 19 Febr. van Gibraltar 25 Febr. van Batavia 9 Febr. van Curacao 22 Febr. van Tocopilla 22 Febr. van Las Palmas Vertrekt 1 Maart Vertrekt 27 Febr. 23 Febr. van Tarragona 24 Febr. van Dungeness 22 Febr. van Malta 24 F.ebr. van Gibraltar 22 Febr. van Gibraltar 22 Febr. van Colombo in lading 20 Febr. van Stamboul 21 Febr, van Barbados 21 Febr. van Rosario 20 Febr. van Port Said. 15 Febr. van Gibraltar 17 Febr. van Stamboul 15 Febr. v. Fern. Noronha 21 Febr. van Pt. Sudan 14 Febr. te Banjoewangi 21 Febr. van La Plata 17 Febr. van Buenos Aires 16 Febr. van Montevideo. 20 Febr. van Cristobal 18 Febr. van Port Said 14 Febr. v. St. Vincent 19 Febr. van Djibouti 25 Febr. van Pto. Colombia 21 Febr. van Tayal 22 Febr. van Havana 12 Febr. vertrokken 22 Febr. van Colombo 20' Febr. vertrokken, in lading 3 Febr. van La Plata 22 Febr. van Gibraltar 23 Febr. van Colombo 18 Febr. vertrokken in lading 25 Febr. vertrokken 17 Febr. v. Freetown 18 Febr. van Macassar 25 Febr. van Stettin 21 Febr. van Flores 6 Febr. vertrokken 22 Febr. van Triest. 17 Febr. v. Pt. Said 4 Febr. vertrokken 24 Febr. van Fayal 24 Febr. van Bilbao 18 Febr. 25 Febr. 19 Febr. 24 Febr. 22 Febr. 17 Febr. 8 Febr. 22 Febr* 18 Febr. 20 Febr. van Padang vertrokken van Casablanca van' Montevideo van Belawaii te Gandia vertrokken, vertrokken vertrokken vertrokken 22 Febr. van Barcelona 24 Febr. van Port Said 14 Febr. van Pto. Barrios 15 Febr. v. Padang 22 Febr. vertrokken 25 Febr. van Aarhuus 20 Febr. van Gibraltar 22 Febr. van Izmir 4 Febr. vertrokken 16 Febr. v. Paramaribo 17 Febr. te Kotonou 22 Febr. van Ri'o Janeiro ANSJ OVISBERICHT. (Medegedeeld door de Coop. Ansjovisver koop vereeniging, Amsterdam) Ansjovis: Onveranderd. Noodlottige aanvaring. Nabij IJsland heeft 'een aanvaring plaats gevonden tusschen het visschersvaartuig Pa- pey en het Duitsche stoomschip Brigitte Sturm, welke zoo hevig was dat het eerstge noemde vaartuig direct zonk met het nood lottig gevolg dat negen opvarenden verdron ken. Het stoomschip werd maar licht be schadigd en liep te Reykjavik binnen. Langs een omweg. Onlangs is een zending van 160 kisten Noorsche haring, per trein verzonden van Huil naar Aberdeen en aldaar verkocht. Dit is, naar men meent te weten, de eerste keer, dat visch over zulken grooten afstand over land naar Aberdeen is verzonden. De haring was van Noorwegen in kisten naar Huil verzonden en vandaar naar het Noor den geconsigneerd. De haring was mooi van stuk en van prima kwaliteit. De opbrengst bedroeg 13 sh. per kist. Interessante proeven met een Engelsch motorvissehersvaartuig. Interessante proeven zijn genomen met het Engelsche motorvissehersvaartuig Utility, dat is uitgerust met een Kelvin-Dïeselmotor van 21 P.K. schrijft de Motor Boat. De Utility is 44 voet lang, breed 13 vt. 6 en diep 5 vt. 6. Een aantal proeven werden uitgevoerd om het gebruik bij verschillende vaarsnelheden vast te stellen. Het resultaat was als volgt: Omw. p. min, Knopen Gallons p. u. Mijl. p. gallon 740 7.18 1.10 6.4 700 6.19 0.91 7.5 600 6. 0,57 10.3 500 5. 0.36 13.6 400 3.9 0.25 15.4 300 0.14 1-70. 0.08 niet opgeteekend 1 gallon 4.54 L.) De proeven bestonden uit een tocht van 43 mijl in volle vaart. Deze afstand werd afge legd in 6 1/4 uur, zoodat een gemiddelde snel- he id werd bereikt van 6.9 knoopen. Het totale brandstoffenverbruik bedroeg 6 1/2 gallen of 1.04 gallon per mrr. Uit het bovenstaande blijkt, dat de boot een snelheid bereikte van 6.4 zeemijlen per gallon bij „full speed" en 15.4 zeemijlen per gallon bij een vaart van 3.9 knoopen. Met het minimum van 170 omwentelingen p.m. be droeg het verbruik 1 gallon in 12 1/2 uur. Ylootvermindering'. Het in 1900 gebouwde stoomschip Rijnland en het in 1903 gebouwde stoomschip Drech- terland van den Koninklijken Hollandschen Lloyd zijn voor den sloop naar Italië ver kocht en zullen spoedig naar de nieuwe be stemmingshaven vertrekken. Voor de eerste reis. Het nieuwe motorpassagiersschip Caribia van de Hamburg-Amerika Lijn, dat geplaatst wordt in den dienst tusschen West-Indië en Amsterdam, is heden voor de eerste reis naar Puerto Barrios vertrokken. Het motorschip zal vermoedelijk 23 April a.s. hier kunnen worden binnen verwacht. ÏJzerverscheping. Na van Amsterdam komend bij de Hoog ovens een partij ijzer te hebben ingenomen vertrok het stoomschip Juno via Rotterdam naar Spanje. Het stoomschip Brunla laadde voor Oslo. Groote kolenladmg. Het Grieksche stoomschip Anastassia pas seerde gisteren naar Amsterdam met een volle lading Russische anthraciet uit Nicola- jeff. Verplichte fusie. De Daily Mail berichtte gisteren, dat de Britsche regeering het toestaan van een sub sidie voor den bouw van het Cunard-schip aïhankelijk stelt van een fusie tusschen de Cunard-lijn en de Royal Mailgroep. Berichten aan Zeevarenden. NEDERLAND. Noordersluis te IJmuiden buiten dienst. Van 27 Febr. 7 h tot 1 Maart 7 h (of zoo veel langer als noodig zal blijken) is de Noordersluis te IJmuiden voor de scheepvaart gesloten. (Loodswezen) Duitsche visscheiij. De Visscherij-maatschappij Nordstern te Wesermünde, welke over het vorig boekjaar geen dividend uitkeerde, zal thans over het laatste boekjaar 3 pet. betalen. MARKTPRIJZEN. Tarbot per K G f 1.60—f L50 Griet per 50 K.G. f 55f 25 Tongen per K.G. f 1.70—f 0.75 Groote schol per 50 K.G. f 14.50 Middelschol per 50 K.G. f 27—f 20 Zetschol per 50 K.G. f 32—f 25 Kleine schol per 50 K.G. f 24—f 8.50 Bot per 50 K.G. f 7.50—f 4.60 Schar per 50 K.G. f 9—f 4.50 Rog per 20 stuks f 22 Braad schelvisch per 50 K.G. f 18f 14.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 70—f 35. Gullen per 5 0K.G. f 16—f 6.50 Wijting per 50 K.G. f 9—f 6 BESOMMINGEN. Loggers: KW 42 f 1150: KW 167 f 860; KW 112 f 880; KW 28 f 950; IJm 268 f 790; KW 33 f 980; KW 134 f 990. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn heden radio- telegrafisch te bereiken via het kuststalion Scheveningen-Radio Baloeran, Chr. Huygens, Colombia, Oot- ticd Dempo, Houtman, Indxapoera, Joh. de Witt. Kota Agoeng, Kota Baroe, Koita Nopan, Kota Pinang, Orania, Boulau Bras, Poulau Tello, Van Rensselaer, Roggeveen, Sibajak, Statendam, Tasman, Zeelandia. PERSONALIA Tot onderwijzeres voor de Hervormde school „Comité-School" is benoemd Mej. J. J. Pronk te Scheveningen. r -- A-v DOOR EIGEN GEWEER GEDOOD. De 50-jarige J. Hommerson te Dodewaart, die Vrijdagmorgen op de Uiterwaarden on der een haag doorkroop werd, doordat zijn geweer afging door een schampschot ge troffen in de knie, waama hem de volle lading in de borst drong. De man werd met een diepe schotwonde in de rechter borst op den Veereweg Dru- tenOcten dood gevonden. Spoedig waren ter plaatse aanwezig de burgemeesters van Eehteld en Dodewaard. Een geneesheer uit Ochten kon slechts den dood constateeren. ONTWERP-OMZETBELASTING INGEDIEND. „DE HONDERDSTE PENNING". WORDT GEHEVEN VAN BIJNA ALLE VERKOOP. Bij de Tweede Kamer is ingediend een wets ontwerp tot heffing van een omzetbelasting. De regeermg verwijst in haar toelichting naar de wetgevingen van Duit-schland, Frank rijk en België, waar deze belasting een be langrijke plaats in de budgetten inneemt. De omzetbelasting wordt geheven van alle verkoopen van hier te lande in het vrije ver keer aanwezige roerende zaken, indien de levering in Nederland plaats vindt. Dit be ginsel, in art. 1 neergelegd, wordt in de vol gende artikelen nader uitgewerkt en gedeel telijk ook beperkt. De belasting is verschuldigd door den ver- kooper. De kooper is hoofdelijk voor de be lasting mede aansprakelijk. De belasting be draagt voor iederen omzet één ten honderd van den verkoopprijs der goederen. Zij wordt voldaan door middel van plak- zegels, ter waarde van de verschuldigde be lasting, op de factuur. Voorts wordt voorgesteld een gelijk invoer recht te heffen van roerende goederen, hier te lande ingevoerd voor verbruik binnens lands. Vrijgesteld van belasting zijn o.a. verkoo pen van brood, aardappelen, margarine en turf. Evenmin vallen onder de voorgestelde hef fing verkoopen van goederen in den groot handel, die naar den aard der overeenkomst niet tot gevolg hebben, dat de goederen wor den verplaatst, om in de onmiddellijke macht van den kooper te worden gebracht. De regeering raamt de opbrengst van deze nieuwe belasting op f 60 millioen per jaar. Invoering op 1 Juli zou dus aan het loopende jaar een bate van. f 30 millioen doen toeval len, welke de regeering voor eén sluitende re kening noodzakelijk acht. Voor het budget van 1934 oestaat evenzeer behoefte aan deze heffing. Het tekort op deze begrooting zal immers dan nog f 20 mil lioen bedragen. De regeermg zou de schriftelijke behande ling van het ontwerp gaarne nog in deze zit ting zien geschieden. De nieuw gekozen Ka mer kan de belasting dan in openbare be handeling nemen. Aan de artikelen van. het ontwerp ontlee- nen wij: Art. 1. Onder den naam omzetbelasting wordt een belasting geheven van iederen ver koop hier te lande in het vrije verkeer entrepot van binnenlandsche goederen daar onder begrepen aanwezige koopwaren en andere zaken, die uit waren aard als roeren de zaken worden aangemerkt indien de leve ring van de goederen in Nederland plaats vindt. Met verkoop wordt ten deze gelijkgesteld ruiling en voorts iedere andere overdracht onder bezwarenden titel, met dien verstande, dat ruiling als tweezijdige verkoop wordt be schouwd. Voor de toepassing van deze wet wordt on der verkooper mede verstaan degene, die in de gevallen, bedoeld in het tweede lid van dit artikel de goederen vervreemdt, terwijl onder kooper mede wordt verstaan degene die in bedoelde gevallen de goederen ver krijgt. WAAROM SNEEVLIET GEVANGEN BLIJFT. De gevangenhouding van den heer H. Sneevliet blijkt door de rechtbank bevolen te zijn op grond van vrees voor herhaling van de opruiing. DR. LULOFS EN AMSTERDAM'S TRAM. B. en W. van Amsterdam, die dr. W. Lulofs op diens verzoek eervol hebben ontheven van het ambt van waarnemend tramddrecteur, hebben bepaald, dat die ontheffing zal in gaan op 1 Maart, lezen wij in het Handels- AGENDA TE HAARLEM ZATERDAG 25 FEBRUARI Stadsschouwburg: Kunst aan het Volk: De Duivel in de Vrouw, Gezelschap Verkade 8.15 uur. Palace: Onder valsche vlag. Tooneel: 2 Willards" 2.30, 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: Een auto en geen geld; en De vroolijke bandiet. 2.30, 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: Ich will nicht wissen wer du bist. Tooneel: 6 Maschinos. 2.30, 7 en 9.15 uur. ZONDAG FEBRUARI Gemeentelijk ConcertzaalH. O. V. concert 2.30 uur. Gem. Concertzaal: Opvoering van de revue „Verdien je wat?" 8 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds. MAANDAG 27 FEBRUARI Stadsschouwburg, WilsonspleinOpvoering van „Peggy m'n kind" door de N.V. Het Schouwtooneel, 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Vrijdagavond heeft het Bestuur van den Haarl. Voetbalbond het elftal samengesteld, dat a.s. Woensdagavond op het verlichte V. U. C.-terrein te 's Gravenhage ten bate van het Nationaal Crisiscomité tegen het Haagsche elftal zal spelen. De Haarlemsche ploeg is als volgt samengesteld: Doel: Van der Wint ..(V. S. V.) Achter: Haak (Stormvogels) en Van der Griendt (V. S. V.) Midden: Geutskens (R. C. H.), Olden burg (Haarlem) en Vreeken (Haarlem). Vóór: Michel Jr. (IKinheim)., De Bock (Bloemendaal), Koper GH. F. C.), Perukel Jr. (E. D. O.), en Kammeijer (Haarlem), Van der Wint. Zooals men ziet worden in dit elftal niet minder dan zeven clubs vertegenwoordigd. Het lijkt ons een combinatie, die wel in staat zal zijn, om aan liet Haagsche team goed partij te geven. Vooral het achtertrio is van de bekende hechte kwaliteit. Het Haagsche elftal is als volgt vastgesteld: Doel: Veenendaal (Naaldwijk). Achter: Lelyveld (V.U.C.) en G. Tap (A.D.O.). Midden: Van der Wildt (V.U.C.)Deibei (Quick) en Sillevis (H.V.V.). Vóór: Pasteur (H.V.V.), Ophorst (H.B.S.), W. Tap (A.D.O)Van Gelder (V.U.C.) en Ver metten (H.B.S.). ,Van der Griendt. -Michel Jr„ De Bock.. Koper, Berakel Jr, Kammcijer

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2