HET NIEUWE AVONDBLAD VGDB VELSEN, BEVERWIJKe.Q HET DUITSCHE RIJKSDACGEBOUW. JAARGANG NO. TOT D1NSDAC 28 FEBRUAR11933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2l/z cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mcdcdeelingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd enten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 2000.— bij algeheele invaliditeit; ƒ600.bij overlijden; ƒ400.bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 200o.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vernielde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodi'g. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe II.A.V.-Bank te Schiedam. Ons Eigen Huis. Zouden we nu niet eens kunnen uitscheiden met ons voortdurend op de methodes van an dere landen te beroepen? Velerlei politikasters, en zelfs onze staatslieden met de pootigste krachtreputaties schijnen het niet te kunnen laten. Dr. Colijn heeft onlangs een rede ge houden waarin hij zich voornamelijk beriep op een gesprek dat hij vier jaar geleden met meneer Mussolini gehouden had. Die zei: binnen vijfentwintig jaar hebt u in Neder land de fascistische dictatuur ook". En dr. Colijn had daar toen wel om geglimlacht, maar nu vond hij het veelbeteekenend. De Italianen hebben het inderdaad geslikt. Meneer Wijnkoop en meneer de Visser zweren bij een andere dictatuur. Zoogenaamd: van het proletariaat. Eigenlijk: van meneer Stalin. In alle toonaarden verzekeren zij dat wij aan dit stelstel op geen enkele manier zullen ontkomen. De Russen hebben het in derdaad geslikt. Meneer Mussert houdt het op weer een an dere dictatuur: die van meneer Hitier. Dit is het ingewikkeldste geval, want het is nog steeds een dictatuur-in-wording en er bestaat zeer gegronde twijfel, of meneer Hitier dan wel meneer von Papen, in samenwerking met meneer Hugerïberg, de baas is. Voorloopig schijnt het laatste nog het geval, vooral om dat de firma Von Papen-Hugenberg de mees te en belangrijkste ministerposten bezet heeft. Overigens zijn deze heeren zeer overtuigde groot-kapitalisten, en is meneer Hitier krach tens zijn verleden en zijn partijprogram een anti-kapitalist. Het is allemaal heel interessant, maar zou het niet aardiger zijn, gegeven het feit dat wij in Nederland ons eigen huis moeten beheeren. het met onze eigen middelen te doen, zich aanpassend aan onzen eigen volksaard, cul tuur, ontwikkeling? Zou het niet beter zijn zelf naar de. beste oplossingen te zoeken, en ze te baseeren op de toestanden in ons eigen land? Die toestand lijkt voorshands nog in geen enkel opzicht op de diverse janboelen in Rusland, Italië en Duitschland die tot het vervaarlijke optreden van resp. de heeren Lenin (later Stalin), Mussolini en Hitler leid den. Mag ik er bovendien aan herinneren dat Rusland ongeveer een eeuw in beschaving bij ons achter was (en dat is nog niet bepaald ingehaald), dat het Italiaansche volk voor zoowat de helft uit analphabeten bestond, dat Duitschland een na-oorlogsche ellende heeft doorgemaakt waarvan wij nog geen tiende deel ervaren hebben, en dat zoowei Duitsch land als Italië en Rusland lamgeslagen wa ren door hun deelneming aan den Europee- schen oorlog. Is het overdreven te zeggen, dat al deze drie volken zekere geschikt heden bezitten om met de ijzeren vuist geregeerd te worden, die het Nederlandsche volk zeer kenmerkend mist? Nu zie ik weer dat minister De Geer, die ook als een man van krachtige maatregelen geldt, zijn Omzetbelasting toelicht met de ver klaring dat dergelijke belastingheffing een zeer belangrijk onderdeel vormt van de bud getten in Frankrijk, Duitschland en België. Ook heel interessant, maar alvast wat Frank rijk betreft een zwak bewijs voor de voortref felijkheid. Het Fransche volk heeft namelijk een zoo ingekankerden afkeer van directe be lastingen dat iedere Fransche regeering, die wil blijven leven, andere oplossingen toepast. En voorzoover er directe belastingen be staan, worden ze in Frankrijk op de meest fantastische wijze ontdoken. Zoo is de toe stand hier niet. Men heeft in dit ons eigen huis met Nederlanders te maken en niet met Russen, Italianen, Duitschers, Franschen, Belgen of anderen. Economisch zijn alle lan den onderling afhankelijk van elkaar, en toenadering op dit punt is broodnoodig. Maar staatkundig dienen we vooralsnog voor de orde in eigen huis te zorgen. Niemand zal er ons bij helpen. Een slechte reputatie op dit punt hebben we geenszins. Vanwaar dan deze neiging om al lerlei buitenlandsehe paardenmiddelen, toe gepast in landen waar een janboel heerschte zooals we nog nooit gekend hebben, na te praten? Een beetje oorspronkelijkheid en een beetje meer zelfvertrouwen zouden heusch geen kwaad kunnen. We zijn er, om zoo te zeggen, zelf nog. Alle respect voor de per soonlijke bekwaamheden van meneer Musso lini, maar wat weet bij van Nederland en de Nederlanders af, behalve dan dat hij een uurtje met dr. Colijn heeft gepraat, die bee- lemaal geen gemiddeld standaardtype van den Hollander is? Een bedroefd beetje! Ik zie hem onze lieve jongetjes al op een rij zetten om ze volgens de Evviva Italia-methode te drillen, bezield met den wilden geestdrift voor het soldaatje- spelen die den Nederlander zoo buitengewoon kenmerkt. Neen neen, we zullen heusch zelf wat moe ten bedenken en het komt mij voor dat Ik niet de eenige Hollander ben die zich ergert aan al die geleende geneesmiddelen en ge leende redevoeringen uit het buitenland. De tijd wordt rijp voor de menschen die zullen zeggen: „Wij hebben een eigen plan, zoo maar zelf bedacht, wij weten het zelf,, en wij durven het aan". R. P. IJMUIDEN DE LAATSTE REIS. Het motorpassagiersschip Orinoco van de Hamburg-Amerika Lijn, dat Zondagmiddag- naar Amsterdam passeerde en gisternacht reeds weer naar Hamburg verder ging, heeft zijn laatste reis in den dienst West-Indië Amsterdam gemaakt. Het komt nu in den vasten dienst tusschen Hamburg en Hali fax en wordt voor de West-Indië-vaart ver vangen door het nieuwe motorschip Carabia. waarover wij reeds eerder berichtten en dat in het laatst van April hier kan worden binnen verwacht. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. Nog geen resultaten bereikt ONDERHANDELINGEN THANS WEER VERDAAGD TOT A.S. DONDERDAGMORGEN Zooals wij Zaterdag hebben gemeld, heb ben de Vrijdagmiddag onder voorzitterschap van burgemeester Rambonnet gehouden on derhandelingen tusschen het bestuur der Reedersvereeniging en de afgevaardigden van den Centralen Bond van Transportar beiders tot geen resultaat geleid. De on derhandelingen zouden gistermiddag worden voortgezet. Omtrent de tweede conferentie vernemen wij, dat de besprekingen duurden van 2 uur tot half vijf. Ook in deze conferentie werden nog geen belangrijke lichtpunten aangetrof fen, aangezien op de tevoren reeds als moei lijk beschouwde punten wederom geen over eenstemming werd bereikt. Ten slotte werden op verzoek van één der partijen de bespre kingen verdaagd tot a.s. Donderdagmorgen 10 uur, welke bespreking door den bemid delaar, burgemeester Rambonnet als een laatste poging wordt beschouwd. De tweede bespreking heeft dus ook het zoozeer begeerde einde van de staking niet gebracht. De partijen zijn ten tweeden male onverrichter zake van elkaar gegaan. En wanneer ook de derde conferentie geen re sultaat oplevert is de tusschenkomst van den bemiddelaar voor den tweeden keer als mis lukt te beschouwen en zijn we dus weer even ver als voorheen. Omtrent het kardinale geschilpunt be hoeft geen twijfel te bestaan. Alles draait om het Fonds voor Sociale Voorzieningen: over eenstemming op dit punt houdt in zich de oplossing van het conflict. Maar even vast als d$ IJmuider Federatie staat op het be houd, staat de Reedersvereeniging op de op heffing van het fonds. Voor onze gemeente, in het bijzonder voor IJmuiden is hetje.hopen, dat de partijen a.s. Donderdag alsnog tot overeenstemming ko men, opdat er zoo spoedig mogelijk weer eenig leven in het bedrijf komt. Want als ook de dag van Donderdag voorbij gaat zonder het gewenschte resultaat is er niet de ge ringste kans op een spoedige oplossing en zal het einde eerst dan komen, wanneer óf de stakingskas uitgeput is, óf de kleine ree- ders met name die welker vloot uit groote booten bestaat, voor welke schepen een goede kans op een loonende exploitatie voorhan den is, zich van de Reedersvereeniging af scheiden en afzonderlijke contracten met de organisatie van werknemers gaan afsluiten. Noch het een, noch het ander is voorloopig te verwachten. De kans, dat partijen a.s. Donderdag elkaar weten te vinden lijkt gering. Heel IJmui- den wacht het resultaat in spanning af. „KERK EN VREDE". Maandag heeft in de Doopsgezinde kerk een openbare vergadering plaats gehad van de vereenigin-g „Kerk en Vrede" afdeeling IJmuiden. Als spreker,was uitgenoodigd Ds. N. Padt, predikant te Zandvoort, die tot onderwerp had „De vrouw en de oorlog". Spreker stelde eerst de vraag: hoe staat de vrouw tegenover den oorlog? Naar aanleiding van deze vraag bepaalde spreker de aanwezigen bij het feit dat de vrouw tot dusver altijd een gevaarlijk ele ment is geweest in de oorlogsgedachte om dat bij de vrouwen leefde de heldenvereering. Voorheen zijn er, uitgezonderd een enkeling, nooit vrouwen geweest, die een markant standpunt tegen den oorlog hebben ingeno men. In het laatst der negentiende eeuw is er beweging onder de vrouwen ontstaan, waardoor zij naar gelijke rechten als die van den man vroegen. Dit heeft geleid dat er zijn gekomen, vrouwenorganisaties, die over het oorlogsvraagstuk zijn gaan nadenken, dit weer met het gevolg, dat er is gekomen een vrouwen-vredesbeweging. De vrouw, vooral Op de pagina buitenland vinden onze lezers uitvoerige bij zonder helen over den jellen brand, die in hel gebouw van den Duitschen Rijksdag gewoed heeft en door een Neder- landsche communist gesticht is. de moeder, kan zijn een actief element, zoo wel vóór als tegen den oorlog. Spreker wijdt in den breede hierover uit, en doet een krachtig beroep op de aanwezige vrouwen en meisjes, om mee te helpen het vredesideaal te verwezenlijken. Vervolgens besprak Ds. Padt de verhouding van den oorlog tegenover de vrouw. Wij grij pen naar de wapens, zegt spreker om onze vrouwen en kinderen te beschermen. Voor deze voeren wij oorlog. Helpen en bescher men wij dan onze vrouwen? De geschiedenis der oorlogen heeft geleerd dat juist de vrou wen de dupe hiervan worden. Spreker haalde feiten aan uit den oorlog 19141918, waar mede hij aantoonde, dat het: „wij strijden voor vrouw en kinderen" niets dan leugens zijn. Er is iets hoogers, iets heiligers waar naar wij moeten luisteren, dat is de stem van ons geweten. Spreker wekte allen op. om die stem gehoorzaam te zijn; dan is hij verze kerd, dat men zich niet door leuzen laat mis leiden maar zal meewerken om te komen tot den vrede. Na het uitspreken dezer boeiende rede, die met onverdeelde aandacht werd beluisterd, bracht het zangkoor der Doopsge zinde gemeente onder leiding van den heer S. Wiersma, op zeer verdienstelijke wijze eenige liederen ten gehoore. Hierna was er gelegenheid om met den spreker van gedachten te wisselen van welke gelegenheid door eenigen gebruik werd gemaakt, die door den spreker beantwoord werden. Alvorens de vergadering te sluiten wekte dé voorzitter, Mr. A. van der Flier na tot spreker en zangkoor een woord van dank te hebben gericht, de vergadering op. om toch vooral niet langer onzijdig tegenover de vraag te staan, wat zal ik doen, maar om toe te treden tot de vereeniging „Kerk en vrede". Hij verheugde zich er over dat voor deze vergadering de kerk was afgestaan, maar hoopte dat spoedig de tijd zou aanbre ken, dat ook de Hervormde Kerk voor dit doel haar deuren zal openzetten. NIJVERHEIDSONDERWIJS De Vereeniging voor Nijverheidsonderwijs in Kennemerland houdt a.s. Vrijdagavond een algemeene ledenvergadering in het schoolgebouw. De agenda bevat, behalve de gebruikelijke jaarverslagen o.a. een bestuurs verkiezing wegens periodieke aftreding van de heeren D. Bais Jz. en C. A. Zwager en het bedanken van den heer Ir. A. H. Ingen Housz. DE VISCHAANVOER TE OSTENDE EN ANTWERPEN. Gedurende de week van 16 tot en met 22 Februari bedroeg de omzet in de vischmijn te Ostende fr. 1.692.000. Er kwamen binnen 70 motoren en 7 stoomtrawlers, w.o. 2 van IJsland, 2 van Minehead, 1 van het Kanaal en 1 van Spanje. De besommingen der traw lers varieerden van fr. 40.000 tot fr. 90.000. De aanvoer te Antwerpen in dezelfde week was: 130 manden schol van IJmuiden, 360 kisten kabeljauw voor Brussel en Antwerpen, 86 kisten Faroë kabeljauw van Grimsby, 1400 kisten versche haring, 320 kisten kabeljauw en koolvisch en twee wagonladingen kabel jauw van oorwegen, 70 kisten rog en vleet van Zweden, een wagon rog, vleet en kabeljauw van Duitschland en 260 manden van Ostende, meest IJslandsehe visch. DEBATVERGADERING „NEDERLAND EN ORANJE". Woensdag 22 Maart zal de A. R. Kiesver- eeniging „Nederland en Oranje", IJmuidcn- Oost een openbare vergadering met debat houden. Als spreker zal vermoedelijk op treden het Tweede-Kamerlid de heer Chr. v. d. Heuvel. VELSEN GEMEENTELIJKE GENEES KUNDIGE EN GEZONDHEIDSDIENST. INENTING TEGEN DIPHTHERIE EN ROODVONK. Heb postkantoor van Chicago moet het grootste van de geheele wereld zijn. Het heeft een lengte van 240 M„ een breedte van 107 M. en een hoogte van 61 M. Per uur worden er 1.200.000 brieven behandeld. De directeur van den Gem. Geneeskun digen en Gezondheidsdienst schrijft ons: Binnenkort zal met de inentingen tegen diphtheric en roodvonk worden begonnen, nadat deze een paar weken moesten wor den uitgesteld wegens het veelvuldig voor komen- van griep. Aangaande het onlangs verschenen persbericht over nadeelige gevol gen van deze inentingen in Frankrijk, het welk intussehen in verschillende bladen reeds den volgenden dag voor het grootste deel weer werd tegengesproken, kan worden meegedeeld dat de oorzaak heeft gelegen in onvoldoende zorg voor de reinheid bij de inspuitingen. Het spreekt vanzelf, dat de Gem. Geneesk. en Gezondheidsdienst alhier altijd de noodige maatregelen neemt om zooiets te voorkomen. De ongevaarlijkheid der inentingen blijft dan ook onaangetast. De inentingen zullen plaats hebben in verschillende scholen voor schoolgaande kin deren en in het bureau van de G. G. en G. Dienst te Velsen en te IJmuiden? Vooral voor jonge kinderen, die de school nog niet be zoeken, is de inenting van groot nut, omdat diphtherie en roodvonk het meest voor komen bij kinderen van 4. 5, 6 jaar; men late dus liefst zijn kinderen inenten vóór dien tijd. De inentingen zullen plaats hebben: Maandag 6 Maart, 20 Maart en 3 April voor de leerlingen der volgende scholen: School C te IJmuiden 9 uur in school C Breesaapstraat, IJmuiden. R.K. Meisjesschool IJmuiden 9.45 in de R.K. Meisjesschool Kerkstraat IJmuiden. R.K. Bewaarschool IJmuiden 9.45 u. in de R.K. Meisjesschool, Kerkstraat IJmuiden. Openb. Bewaarschool IJmuiden 10 u. in de R.K. Meisjesschool, Kerkstraat IJmuiden. Comitéschool IJmuiden 10 uur, in dé R.K. Meisjesschool, Kerkstraat IJmuiden. School A, IJmuiden. 10.15 uur in de R.K. Meisjesschool, Kerkstraat IJmuiden, Cort v. d. Lindenschool te IJm. 10.30 in de R.K. Meisjesschool, Kerkstraat IJmuiden. School J, IJmuiden 11.uur in d< Insingerbew.school Stephensonplein IJmuiden Insingerschool IJmuiden 11.30 u. in de Insingerbew.school Stephensonplein IJmuiden R.K. Jongensschool IJmuiden 11.4b u. in de Insingerbew.school Stephensonplein IJmuiden Dinsdag 7 Maart, 21 Maart era 4 April, voor de leerlingen der volgende scholen: School F, Santpoort 9 u. in school F, Bur gemeester Eiischedélaan Santpoort. Chr. School Santpoort 9.30 u. in school F Burgemeester Enschedélaan, Santpoort. R.K. School Driehuis 10.15 uur in de R.K. school te Driehuis. R.iï. Bewaarschool IJmuiden-O. 11 u. in de R.K. Bewaarschool, Zeeweg IJmuiden- Qost. R.K. Jongensschool IJmuiden-Oost 11.15 in de R.K. Bewaarschool Zeeweg IJmuiden-O. R.K. Meisjesschool IJmuiden-Oost 11.30 u. in de R.K. Bewaarschool Zeeweg, IJmuiden- Oost. Donderdag 9 Maart, 23 Maart en 6 April voor de leerlingen der volgende scholen: School E, IJmuiden-Oost 9 uur in de school E, Eksterlaan IJmuiden-Oost. Emmaschool, IJmuiden-Oost 9.15 u. in de school E, Eksterlaan IJmuiden-Oosct. School D, IJmuiden-Oost 9.45 u. in school D, Hcidestraat IJmuiden-Oost. School Dl, IJmuiden-Oost .10 uur in School D, Heidestraat IJmuiden-Oost. Julianaschool IJmuiden-Oost 10.15 u. in School D, Heidestraat IJmuiden-Oost.. P. Vermeulenschool IJmuiden-Oost,. 10.15 in School D, Heidestraat IJmuiden-Oost. School H, IJmuiden-Oost 10.45 uur in de Openbare Bewaarschool te IJmuiden-Oost. Openbare Bewaarschool IJmuiden-Oost 11 uur in de Openbare Bewaarschool te IJmui den-Oost. Vrijdag 10 Maart, 24 Maart en 7 April voor de leerlingen der volgende scholen: R.K. Jongensschool V-elsen-N. 9.uur in de R.K. Jongensschool, Corverslaan V-elsen-N. R.K. Bewaarschool Velsen-N. 9.15 u. in de R.K. Jongensschool, Oorverslaan Velsen-N. R.K. Meisjesschool Velsen-N. 9.30 u. in de R.K. Jongensschool, Corverslaan Velsen-N. Christelijke School Velsen-N. 9.45 u. in de R.K. Jongensschool, Corverslaan Velsen-N. Chr. Bewaarschool Velsen-N. 9.45 u. in de Maria Corn. Fröbelschool V-elsen-N. 10 u in de R.K. Jongensschool, Corverslaan Velsen-N. School G, Velsen-Noord 10.15 uur in de R.K. Jongensschool, Corverslaan Velsen-N. School K Velsen 11.1.— in de school K, Velserbeek. Chr. Bew. Velsen 11.15 in school K, Velserbeek. Niet schoolgaande kinderen kunnen wor den ingeënt op Maandag 6 Maart, des mid dags om 3 uur in het bureau van den G. G. en G. Dienst in het Raadhuis te Velsen en op Donderdag 9 Maart 'om 3 uur in het bureau van den G. G. en G. Dienst, Wijk aan Zeeërweg 105, hoek Houtmanstraat, IJmuiden. BESMETTELIJKE ZIEKTEN. Gedurende de week van 12 tot en met 18 Februari werden in deze gemeente 2 gevallen van besmettelijke ziekte aangegeven, n.l. 1 geval van roodvonk en l geval van diphterie. „KINDERVREUGD". De j.l. Zaterdag gehouden rondgang van de Speeltuïnvëreeniging „Kindervreugd" door Velsen en Velserbeek. waaraan medewerkten de Knapenfanfare onder leiding van den heer J. Schilp heeft een aardig succes opgeleverd, naar ons door het bestuur werd medegedeeld. Het bestuur was over het 'financieele resul taat zeer tevreden en een tweede rondgang zal volgen, voordat de bazar in Con cordia gehouden zal worden. Deze rondgang zal gehouden worden door Velsen-Noord. Verder vernemen wij nog, dat burgemees ter en wethouders afwijzend hebben beschikt op het verzoek tot het houden van een zo merfeest. Het bestuur is voornemens, hier over een onderhoud met het college aan te vragen. 5ANTPOORT INWIJDING KERKORGEL. Zondagavond werd door den zeereerw. pastoor Goossens het kerkorgel in de nieuwe R. K. kerk gewijd. Het werd vervolgens inge speeld door Hendrik Andriessen uit Haarlem. Deze bracht o.a. ten gehoore „Jesu dulcis memoria", van Alph. Diepenbrock, „Domine salvum fac", en een compositie van zichzelf: „Crucemtuan". Vooral „Domine salvum fac" werd ongekend mooi gespeeld. Het orgel werd gebouwd door den heer Jos. Vermeulen te Alkmaar. Het is gebouwd vol gens het pneumatisch systeem en kan ten allen tijde vergroot worden, zonder dat er iets van het bestaande gedeelte behoeft te verval len. Aan deze plechtigheid verleende het pa rochiezangkoor onder leiding van den heer N. J. Arisz zijn medewerking. CONCERT. De traditie getrouw gaf de R. K. Harmonie ,Soli Deo Gloria" Zondag j.l. (Vastenavond- Zondag) in „Zomerlust" een concert voor haar donateurs en kunstlievende leden, die in grooten getale waren opgekomen. Het korps liet zich alleen vóór de pauze hooren. In dit eerste gedeelte van den avond voerde het onder leiding van den heer C. Oudendijk een 5-tal nummers uit. Nadat ge opend was met „Unter dem Siegesbanner", een marsch van Frans van Blom, volgde de hooge e.'schen stellende Grande Fantaisie brillante uit de opera Tannhauser in een ar rangement van L. Langlois. Deze werd uitne mend uitgevoerd. Ook een 7-deelig ballet uit „Faust" en het ook bij symphonic-orkesten geliefde „Ballet Egytien" van A. Luigini, werden mooi vcrtolkt.Het „I-Ieinzemanncbens Wachtparade" werd het concert op waardige wijze besloten. Na de pauze voerden acht werkende leden van het korps „Het Regenhoedje", een vroo- lijk spel in twee bedrijven met groot succes op. AGENDA. VOOR VELSEN EN IJMUIDEN DINSDAG 28 FEBRUARI Thalia: Bioscoop: „Blonde Venus". 8-15 uur. Flora: Openbare vergadering „Gemeen schappelijk Grondbezit" 8 uur. WOENSDAG 1 MAART Thalia: Bioscoop. „De Zilveren Ster" 3 en 8.15 uur.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1