i HET NIEUWE AVONDBLAD VGDD VELSEN, BEVERWIJK eO. A. M 18e JAARGANG NO. 102 WOENSDAG 1 MAART 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per weck 10 cents, per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOUREKS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25.cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden medcdcelingcn duhbcle prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers ziin ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn. kosteloos verzekerd tegen "L ^volgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ^90QO.bij algeheele invaliditeit;* 600.— bij overlijden; 400.— bij hand, voet of oog; 250.— bij verlies van een duim; 150.— bij verlies var. een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; j" 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, snz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 200u.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. De Brand in Berlijn. Met afkeer en ontsteltenis zal ag de eeheele wereld kennis nemen van de nieuwste misdaad, in Berlijn gepleegd. Door brandstich ting is het prachtige gebouw van den Rijks- jacf grootendeels vernietigd. Er zit nog veel verwards in de berichten, maar dat de Kom- munistische Partei Deutschland meer van de zaak afweet schijnt wel vast te staan. Het ligt trouwens voor de hand, want wie anders zou den het in hun hersens kunnen halen een dergelijk gebouw te vernietigen? Van een eroot complot is zeker sprake. Dat blijkt uit het feit dat het heele gebouw met ^brand haarden" was volgestopt. Wonderlijk doet het daarbij aan dat de communiqués van den officiëelen Pruisischen persdienst (minister Goering, nationaal-socialist) vermelden, dat uit de vondsten in het Karl Liebknecht Haus al gebleken was dat men dergelijke aanslagen op openbare gebouwen beraamde, en dat deze brand het sein tot den burgeroorlog had moe ten zijn. Dit is niet zeer duidelijk. Men zou eruit moeten afleiden, dat minister Goering's politie haar voorzorgsmaatregelen al heel slecht getroffen heeft. De eerste gearresteerde was een Hollander, die van der Luppe of van der Lubbe schijnt te heeten, twintig jaar oud is en bekend heeft dat hij ,.de brandstichter" is. Er zijn natuur lijk veel meer schuldigen dan alleen dit min derjarige individu. Dat hij een Hollander is nioge ons onplezierig aandoen, maar niemand met een grein redelijk verstand zal ons land daarvoor aansprakelijk kunnen stellen. Misda digers vindt men overal ter wereld, en vaak vertoeven zij buiten hun land. Er bestaan veelal goede redenen voor. Overigens kent het Kamerlid L. de Visser dezen jongen niet, en zegt dat hij geen lid van de Nederlandsche communistische partij is. Nu, misschien niet, misschien vel. Onwillekeurig' stelt men zich de vraag oi het Kamerlid L. de Visser het zou erkennen, als hij wel lid was. Erkent een de zer heeren eenige moreele verplichting, om ons de waarheid te vertellen? Wat de mededeelingen van den Pruisischen persdienst betreft, schijnt eenige reserve ge boden. Nog nimmer hebben wij officieel nieuws in zulk een meeting-stijl ontvangen, en de uitlatingen omtrent de samenwerking van socialisten met communisten klinken zeer onwaarschijnlijk. Voorshands komt het mij ondenkbaar voor dat een zoo gematigde par tij, als die der Duitsche socialisten zich .tot medewerking aan zulk een misdaad zou heb ben geleend. Dit riekt erg naar verkiezings propaganda van den heer Goering. Ik kan liet niet gelooven. De beestachtigheid van de daad zelf her innert aan den oorlogstijd, toen ook de schoonste architectonische en andere kunst werken maar stomweg en bruutweg vernie tigd werden. Met het verschil, dat Duitsch- land nu niet in oorlog is, en dat dus oor logspsychosen hier ook buiten staan. Bij de verkiezingen zau deze zaak de Kommu- nistische Partei geen goed doen. Men zou dus geneigd zijn het misdrijf als een groots stommiteit bovendien te beschouwen, ware er niet de mededeeling dat deze brand het sein tot den burgeroorlog, of tot de revo lutie althans, had moeten zijn. Iets derge lijks dus als de verwoesting van de Bastille in 1789. Dat schijnt, in dit verband, de eenige aannemelijke verklaring van dit dolzinnige misdrijf. Het Rijksdaggebouw is geburende de laatste jaren heel weinig gebruikt, gezien de methode van vele opeenvolgende regeeringen om alle nieuwgekozen Rijksdagen na enkele dagen naar huis te sturen. R. P. VELSEN SOLI DEO GLORIA. De Christelijk Gemengde Zangvereenigmg „Soli Deo Gloria", die op Hemelvaartsdag zal deelnemen aan het concours te Amersfoort, heeft als verplicht nummer opgekregen „Lief de" van H. van Rheenen. Als vrij nummer zal het koor ten gehoore brengen „Du Hirte Israels" van Bortniansky. VELSEN'S ZIEKENFONDS. Velsen's Ziekenfonds houdt Maandag 13 Maart in „Het Wapen van Velsen" een leden vergadering. De agenda vermeldt o.a. be stuursverkiezing wegens aftreding van de heeren D. Zwart en B. Ruig, bestuursleden en van den heer E. Luikman, commissaris. DE WERKLOOSHEID. J.l. Zaterdag waren aan de Gem. Arbeids beurs als werkzoekende ingeschreven: Bouwvakarbeiders: betonwerkers 55, behan gers 6, bouwk. opz. 6 cembentwerkers 1, fun- deeringwerkers 1, gasfitters 1, glazenwasschers 1.. grondboorders 1, grondwerkes 168, heiers 3, metselaars 39 w.o. 1 ben. 18 jaar. opperlieden 46, remmingwerkers 1, rieters 1, schilders 77, steenhouwers 1, steenzetters 1, straatmakers 14, stucadoors 16. timmerlieden 191 w.o. 4 ben. 18 jaar, uitvoerders 2, voegers 3, totaal 635. Metaalbewerkers: ankerwikkelaars 1, bank werkers 113 w.o. 2 ben. 18 jaar, branders 1, constructiewerkers 14. electriciens 17 w.o. 3 ben. 18 jaar, gasfitters 1, handlangers 4, hor logemakers 1, isoleerders 2, ketelmakers 26 w.o. 1 ben. 18 jaar, klinkers 4, kopergieters 2 w.o. 1 ben. 18 jaar. koperslagers 10, lasschers 17, loodgieters 8, machinisten 77, metaalboor- ders 3. metaaldraaiers 26 w.o. 1 ben. 18 jaar, metaalschavers 3, metaalschilders 3, metaal slijpers 1. monteurs 13, motordrijvers 2 w.o. 1 ben. 18 jaar, plaatwerkers 29 w.o. 2 ben. 18 laar, pijpbewerkers 6, rijwielherstellers 2, scheepsmakes 1, scheepstimmerman 15, scheepstuigers 4, meden 10 w.o. 2 ben. 18 jaar. stokers 45, tegenhouders 2, voorslaan- ders 1. vormer 6. vuurwerkers 21, ijzerwerkers 4, totaal 499. Kantoorpersoneel: bedienden mnl. 42, idem yrl. 6, aank. bed. vrl. 1, idem mnl. 4. musicus .(violist) 1, elect, tech. teekenaar 1. Totaal 52. Huish beroepen: Dienstboden dag en nacht 4, dagdienstboden ben. 18 jaar 2. dagdienst boden 1, huishoudsters 6, werksters 10. por tiers 4. Totaal 27. Diverse beroepen: Fotografen 4, letterszet- ters 5 w.o. 1 ben. 18 jaar. laboratoriumbed. 3, mach. houtbew. 8 w.o. 1 ben. 18 jaar, mach. kistenmakers 1, kuipers 26 w.o. 2 ben. 18 jaar. mandenmakers 6. markiezenmakers 1, meubelmakers 5 w.o. 1 ben. 18 jaar, model makers 2, rietmattenmakers 1, stoelenmat- ters 1, stoffeerders 3, houtzagers 5, huisnaai sters 1, 11 kapsters w.o. 2 ben. 18 jaar. kap per 3 w.o. 1 ben. 18 jaar, kleermakei's 5, man- geister 1, plateelschilders 3, aardewerkers 4 w.o. 1 ben. 18 jaar, glazuurders 1, modelleurs 1, schoenmakers 3, boekbinders 1, netten- breiers 1, zeilmakers 6, bakkers, 18 w.o. 2 ben. 18 jaar, broodbezorgers 1, bierbottelaars 1. koks 3, sigarenmakers 5, slagers 3 w.o. 1 ben. 18 j„ bloemisten 15 w.o. 2 ben. 18 jaar, landarbeiders 8, tuinders 23, visscherij per soneel 219 (w.o. machinisten 57, stokers 61, koks 5. visschers 96), colporteurs 7,' kruide niersbedienden 3 w.o. 2 ben. 18 jaar, maga zijnknecht 12, reizigers 8, vertegenwoordigers 3, winkelbedienden mnl. 1, idem vrl. 3, bak- kenschippers 20, chauffeurs 60, dekknechts 7, expeditiekn. 1, hofmeesters 1, loopjongens 2, kellners 8, kwartiermeesters 1, kraan machinisten 5, matrozen koopv. 13, pakhuis knechten 3, schippers 6, sleepbootkap. 10, stuurlieden 6, voerlieden 10, kolenwerkers 7, controleurs 5, incasseerders 2, opzichters 1, haven en transportarbeiders 130. Totaal 734. Zonder vakkennis: Losse en fabrieksarbei ders 731 w.o. 27 ben. 18 jaar. Het totaal aantal werkzoekenden bedroeg derhalve 2678, zoodat van een daling nog allerminst sprake is. DE HEER H. VAN DER MEER MET PENSIOEN. De heer H. van der Meer, brigadier van de Rijksveldwaclit gaat, tegelijk met zijn chef, de heer Rijnders, 1 Mei a.s. den dienst met pensioen verlaten. De heer van der Meer is reeds vele jaren in de-ze gemeente in dienst. Den 14en October 1931 herdacht de lieer van der Meer den dag waarop hij vóór 25 jaar naar Velsen werd overgeplaatst. Moge ook hij genieten van een welver diende rust. AANBESTEDING. De architect K. v. d. Berg te Naarden heeft Dinsdag aanbesteed het bouwen van eens landhuisje aan den Tolsduinerweg al hier. Ingeschreven was door S. J. Alders, Bever wijk f 15.390. M. A. Scheffers en Schaap, Haarlem f 15.590; H. J. Buis, IJmuiden, f 14.950; A. R. de Zeeuw, Haarlem f 13,490: C. Verbaan, Velsen f 13,248, N.V. Timmerwerken v.h. Zijp en Hamburg, IJmuiden f 12599; J. de Waard, IJmuiden, f 12,688, P. Cupido, IJmuiden, f 12,489, T. de Boer, IJmuiden f 12,220; J. Lindhout, IJmuiden f 11..872, J. Kes, IJmuiden,-f 10.479. BEVERWIJK JAARVERGADERING „HET WITTE KRUIS" De plaatselijke afdeeling van de Noord- Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis" hield Dinsdagavond in hotel ter Burg, haar jaarvergadering. Na een kort openings woord van den voorzitter den heer C. Dingier waarin hij o.a. mededeelde, dat het in de vorige vergadering gekozen bestuurslid mevr. E. Bras—van Wijck, de administratie van de onderafdeelingen wijkvei'pleging en kx-aamverzorging voor haar rekening had ge nomen, werden de jaarverslagen uitge bracht. In het jaarlijksche overzicht van den secretaris werd met voldoening melding ge maakt van de welgeslaagde viering van het gouden jubileum der afdeeling. Vervolgens werd er op gewezen, dat de plannen tot stichting van een wijkgebouw in het afgeloo- pen jaar niet veel voortgang hadden ge maakt. De financieele basis is nog te zwak, om daarop den bouw aan te gaan. Het be stuur blijft echter in deze richting werk zaam. Ook de huisverzorging moest wegens de daaraan verbonden financieele bezwaren nog worden uitgesteld. Het ledental was van 1319 in 1931 teruggeloopen tot 1189. De wijk verpleging bracht 2717 bezoeken aan 129 pa tiënten. een grooter aantal dan vorig jaar. Het tekort op de rekening bedraagt f 145.52, dat door de Provinciale commissie wordt vergoed. De afdeeling kraamverzorging boek te dank zij de belanglooze hulp van mevrouw Zwart slechts een klein tekort nl. van f 53.73 welk bedx-ag zonder dezen steun zeker aanmer kelijk hooger zou zijn geweest. In het verslag van de afdeeling t.b.c.-be- strijding werd met groote voldoening terug gezien op de werkzaamheden van het vorige jaar. Dank zij de bijdragen van gemeenten en provinciaal bestuur was de afdeeling in staat alle gevraagde hulp te verleenen. Bij de 2248 afgelegde huisbezoeken werden 8 on voldoende en 1 slechte woningen aangetrof fen. Op advies vaxi den heer J. Visser zal daarin aan het gemeentebestuur voorziening worden gevraagd. De inkomsten hadden f 6372, de uitgaven f 6697 bedragen. Nadeelig saldo de zer afdeeling f 325. Het bezoek aan het badhuis was bevredi gend. Gemiddeld weidden 1000 badexx per maand verstrekt. De toestand van het bad huis geeft wegens bouwvalligheid en ver ouderde inrichting aanleiding tot erxistige bezorgdheid. Nu van de stichting van een sportfondsenbad voorloopig geen sprake is, zal naar de oprichting van een nieuw bad- gebouw gestreefd moeten worden. De bouwcommissie blijft terzake diligent en vermoedelijk zullen binnenkort de plan nen tot stichting van het Witte Kruis-ge- bouw, waarin eeix badhuis zal zijn onderge bracht, bij de gemeentebesturen van Bever wijk en omliggende gemeenten worden in gediend. Het nadeelig slot op de exploitatie van het badhuis ad f 606.51 wordt door een ge meentelijke bijdrage gedekt. De balans vermeldde aan activa en pas siva een eindbedrag van f 17902,77. Het kapi taal der afdeeling bedroeg op 31 Dec. 1932 f 11,987,17 1/2. Blijkens het rapport van de kascommlssie waren boeken en bescheiden van den pen ningmeester in orde bevonden, zoodat hij voor zijn gehouden beheer, onder dankbetui ging voor het accuraat verrichte werk, werd gedechargeerd. De vergadeiing werd vervolgens met een dankwoord van den voorzitter gesloten. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN llMIII DOMA NI ALE Antbraciet en Eierkolen Sluisplein j Zeeweg 263 t. 907 IJMUIDEN VISCHLOOZE VASTENDAGEN. In Londen is nog weinig van de naderende lente te bekennen. Onophoudelijk jagen de sneeuwstormen over de stad. HET VISSCHERIJBEDRIJF HIER EN IN ENGELAND. De tijd der Vastendagen is van oudsher het laatste gedeelte van den besten tijd van het jaar voor de Noordzeevisch. De vraag naar vïsch bleef dezen tijd leven dig, doordat het vischgebruik onder het R.K. deel onzer bevolking toenam, het fids- sche voorjaarsweer stimmuleerde het gebruik en de weersgesteldheid in dezen tijd van het jaar veroorloofde een geregelde uitoefening van de visscherij. Tegen het einde der Vasten-pexiode kwam de historische concurrent der Noordzeevisch, de Zuidex-zeeharing op de markt en wanneer eenmaal de tijd daar was, dat de kistjes lichtgerookte bokking bij duizenden de x-ookerijexi langs de Zuidex-zee veidieten, liet de vischwinkelier en de vischventer zijn leve rancier in IJmuiden ixi den steek, of ver minderde zoodanig zijn bestellingen, dat de zendingen, die IJmuiden verlieten van weinig beteekenis waren. De Zuiderzeebok- king verdrong de Noordzeevisch en de Noord zeevisch kwam niet eerder weer in tel voor dat de warme zomerdagen vooi'bij waren. Weliswaar viel de laatste jaren een grooter vex-bruik in den zomertijd te constateeren dan voorheen, eexi handel van beteekenis zette zich pas weer in September in. Het jaar 1933 brengt een geheele veran dering in de situatie van den binnenland- schen handel. De afsluitdijk heeft de haring belet z'n aloude paaiplaats op te zoeken en in plaats van de honderden Zuiderzee- visschers, die met allerlei visehtuig jacht op deze begeerde vischsoort maakten, beperkt de haringvischerij zich thans ixi hoofdzaak tot de visscherij met fuiken en kamers langs de Friesche kust en de gebruikelijke vissche rij rondom den Helder. Of de vangst dit jaar nog van eenige beteekexiis zal worden staat te bezien. In elk geval kan er op gere kend worden, dat de haringv-isscherij van-veel geringer beteekenis zal worden dan in vroe gere jaren en ongetwijfeld zal de Zuiderzee- (thans Waddenzee-) haring in veel mixidere mate dan vooxdi-een als concurrent van de Noordzeevisch opti-eden. Als concurrent van de Noordzeevisch Vischlooze Vastendagen staan voor de deur, want ook de Noordzeevisch laat dit jaar op zich wachten. Wat er thans door de Hol- landsche visschersvaartuigen wordt aange voerd, blijft in hoofdzaak bepex-kt tot schol. Schelvisch, de vischsoort die in ons land het meest gewild is, is niet te bekennen, zelfs de kleine soorten niet. De Denen sturen nog' wel wat schelvisch, maar lang niet vol doende, om in de Vastendagen in de be hoefte te kunnen voorzien. Het is voor de handelaars ter plaatse een hard gelag, nu, in den besten tijd des jaars, zonder visch te moeten zitten. Reeds meermalen is in ons blad op de funeste gevolgen van de stakixig gewezen die zich vooral in de komende weken zullen doen gevoelen. En het is dan ook te hopen, dat er spoedig een einde komt aan de sta king, die het geheele bedrijf dermate ont reddert. dat er vele goede maanden noodig zullen zijn, om het weer eenigszins op df beexi te brengen. Aan den overkant. Het behoeft geen betoog, dat het visscherij •bedrijf eexi 'zijner moeilijkste crisistijden meemaakt. Want ook wanneer de staking spoedig zou worden opgeheven, is tengevolge van de algemeene crisis exi de daardoor ge schapen moeilijkheden met den uitvoer een algemeexie opleving niet te vex*wachten. Zoo is de toestand in IJmuiden. Hoe staat het met het visscherijbedrijf in Enge land? Als men de berichten over den toe stand in de Engelsche bladen leest zou men allicht geneigd zijn daaruit te concludeeren dat het Bidtsche visscherijbedrijf aan den rand van den afgrond staat. Nog onlangs heeft men uit reederskringen er bij de re geering op aangedrongen, het invoerrecht van 10 pet. te verhoogen op 33 pet. omdat het bedrijf door dumping van visch uit Denemarkexx, Noorwegen, Nederland enz. met den ondergang bedreigd wordt. Leest men echter de statistieken, dan blijkt daaruit, dat het nog al meevalt en dat de achteruitgang over het jaar 1932 van den totalen aanvoer vergeleken bij het jaar daarvoor, zeer gering is, percentsgewijze veel geringer dan in ons land. De Vastentijd in Engeland, Ook in Engeland wordt de Vastentijd be groet als de beste tijd van het jaar, getuige het volgende epistel, dat we ontleenen aan The Fishing News en waaruit tevens blijkt, dat men aan de Westkust vah Engeland betere vex-wachtingen koestert dan in IJmui den. Onder het opschrift: „Fleetwood bereidt zich voor op een goed seizoen" schrijft het blad o.a. het volgende: Een van de levendigste perioden in het visscheiijbedrijf te Fleetwood begint aan het eind van deze maand (Februari) bij het begin van den Vastentijd, wanneer, als de handel noi'maal is, de prijzen in den regel oploopen en de reeders kunnen vei'wachten een deel van de groote verliezen, die de laatste maanden geboekt werden, terug te winnexi. Men hoopt, dat de Vastentijd het rijke besluit zal worden van een van de nioeilijkste winters sedert den oorlog en de toekomst vaxi meer dan ééxi firma hangt af van de resultaten yan de komende zes belangrijke weken. Onlangs is de laatste van de in de haven opgelegde trawlers, de Nellie Bx-addock naar de visscherij vertrokken. Deze trawler was gedurende langen tijd opgelegd. Men moet hieruit niet concludeei-en, dat het bedrijf staat voor een nieuwe -periode van -bloei. „Het is een lote^ en-we zullen hopen, dat het goed afloopt", was de meening van een der vooraanstaande reeders. Er zijn in Fleetwood nu in totaal 140 trawlers in bedrijf en deze verschaffen weide aan 4000 arbeiders aan den wal en op de vloot. Uit het epistel blijkt voorts, dat men te Fleetwood een beteren tijd verwacht, dat men thans over het ergste heen is. Het zal wel- is waar nog lang duren -voor-dat de toestand weer is zooals die moet zijn, maar als de tarieven eerst maar verhoogd zijn, komt het bedrijf er wel spoedig weer bovenop. VEREENIGING „GEMEENSCHAPPELIJK GRONDBEZIT". In de zaal Flora is gisteravond door boven genoemde vereeniging een vergadering ge houden met als spreker: Mr. H. Giltay uit Den Haag, die tot onderwerp had: „Frcderik van Eden als sociaal hervormer". Nadat de heer Y. Reitsma een inleidend woord had gesproken, droeg eerst de heer Frits Tingen, die als declamator, zijn mede werking verleende, voor een gedicht van Fred, van Eden, getiteld: „Ontdekt". Hierna was het woord aan Mr. Giltay die in breede trekken het een en ander vertelde van het leven van Van Eden. Hij zeide o.a. dat wij iix hem niet alleen een dichter, maar bovenal een hervormer moeten zien. Omdat Van Eden naar het schoone en het edele voor den m-ensch zocht, aldus spi'eker. moest hij een hervormer zijn. Fredcrik van Eden die krachtens zijn afkomst gemakkelijk de last des levens op anderen, op de minderen, had kunnen afwentelen, heeft dit niet gedaan. Hij leerde de hardheid van liet- bestaan der werkenden kennen, waardoor hij socialist is geworden. Ten bewijze hiervan las spreker iets voor uit het dagboek van den dichter. Dat het hem niet gemakkelijk viel in ver band met het milieu, waarin hij was opge voed, is te begrijpen, maar' de liefdé tot den rnensch deed hem hierin 'overwinnen Vervolgens stond spreker stil bij het ruste loos streven van Dr. Van Eden, om tenslotte hieraan te verbinden en uiteen te zetten het doel en streven van „gemeenschappelijk grondbezit", hetgeen Van -Eden steeds heeft voorgestaan, onder het motto van; werkers werkt voor elkander. Na het eindigen van de i*ede, die met groo te aandacht gevolgd werd gaf de heer Van Tingen nog eenige gedichten ten beste en wel „De nieuwe geboorte" van Heririëtte Roland Holst en een door hem zelf vervaardigd ge dicht: „De Zaaier". Voox-al bij dit laatste mocht hij een wel verdiend applaus oogsten. Van de gelegenheid om met spreker van gedachten te wisselen, werd door een paar der aanwezigen gebruik gemaakt, waarna de heer Reitsma met een woord van dank tot den spreker en aanwezigen de vergadering sloot. GYMNASTIEK- EN ATHLETIEK- VEREENIGING „OLYMPIA". VEREENIGINGSNIEUYVS. Wedstrijden. Vrijdag 3 Maart a.s. zullen in Thalia de eex'stë adspiranten-wedstrijden plaats vin den. De oudste meisjes- en jongste jongens zullen voor het eerst dit jaar in uitvoerings vorm wedstrijden houden, waarbij de ouders toegang zullen hebben. De steeds weder keerende zaaluitvoering stelt den directeur niet voldoende in de gelegenheid, aan de ouders te demonstreéren wat hun kinderen presteeren en of ze in het afgeloopen jaar vorderingen gemaakt hebben. Met de thans ingevoerde wedstrijdwijze hopen we echter beter d-e vorderingen van de leden te demon streren. Als alle adspirant-afdeelingen hun wedstrijden gehad hebben, komen de dames en heeren ook aan de beurt, waarna als slot van ons winter-programma de jaar lijksche zaaluibvoering gehouden wordt. Belangrijke verandering Met ingang van 1 April a.s. gaan we ons oefenlokaal in school C aaix het Wil lemsplein veidaten en zullen we het keurig ingerichte turnlokaal van de Ds. Creut-sz- bergschool gaan betrekken. >Vij kunnen deze verandering niet genoeg waard-eeren, het naar de hoogste eischen ingelichte lokaal zal onzen directeur in de gelegenheid stel len op de meest prettige wijze les te geven. Door het overbrengen van onze eigen toe- stellexx en het aanschaffen van eenige nieuwe toestellen zal in het bijzonder de veelzijdig heid van het turnen nog duidelijker naar voren komen, zoodat binnen enkele weken een ieder lid van „Olympia" zal willen wox-den. Met het oog hierop is dan ook reeds nu besloten een kleuter-klasse op te xdchten, die met ingang van 1 April een aanvang zal nemen. Voor de zeer vele ouders, die ons reeds meerdere malen ver zochten een kleinere-afdeeling op te richten dus van zeer groot belang. U kunt ze reeds nu bij ons bestuur opgeven. Zwemmen. In verband met de plannen voor een zweminrichting heeft ons bestuur zich in verbinding gesteld met het bestuur der V.Z.V. waarover wij onze leden ook spoedig nader denken te berichten.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1