VlSSCHERU IN SoiEEPVAARTBERKHTIN VERWACHT WORDENDE SCHEPEN: TJMUIDER 'COURANT VRIJDAG 3 MAART 1933 Agnita o.— Atreus Alcinous Ajax Aurora Amsterdam Bodegraven Barneveld Bisley Baarn Bacchus Bonita Ceres Chr. Huygens Chr. T. Boe Colombia Clio Crijnssen Chelda'le Delfland Dolius Dageid Deucalion Eifel Eurymedon Essen Eugenia Entrerios Emanuel Nobel FelceLa Plata FalsterboBuenos Ayres Houston Ned.-Indië Hamburg Danzig Alexandrïe Constantza Chili Chili Rosario Hamburg Spanje Buenos Aires Bourgas Ned.-Indië Batoum West-Indië Hamburg Hamburg West-Afrika Buenos Aires Ned.-Indië Constantza Bourgas Rosario Ned.-Indië Ned.-Indië Montevideo Hamburg Immingham Haarlem Halle Havel.... Ionia Kiel Laura Lauro Leverkusen Llandilo Leonidas II Laconicas Maria Stathatos Merope Myrmidon Mamura Ni'enburg Ne urn ark Nieuwkerk Orpheus Orania Penrose Poseidon Pluto Rendsburg Salland Saarbrücken Stella Seringa San Marco Svanen Tawali Tiberius Talisse Tabinta Titus Ulysses Van Rensselaer Vesta IJstroom Zeeland ia. Chili Ned.-Indië Japan W.-Indië W.-Inöië Buenos Aires Japan Portland (M E.) Santa Fé Constantza Buenos Aires Midd. Zee Ned. Indië Curacao West-Afrika Ned.-Indië Zuid-Afirka Midd. Zee Buenos-Aires Bueros Ayres West-Indië Spanje Ned.-Indië Buenos-Aires Japan Midd. Zee B. Aires Sfax Porsgrunn Ned.-Indië W .-Indië Ned.-Indië Ned.-Indië West-Indië Bourgas West-Indië Midd. Zee West-Afrika B. Aires heden 1 April 9 Maart 26 Maart 14 Maart 4 Maart I Maart 5 Maart 10 Maart 6 Maart 7 Maart 14 Maart 6 Maart 4 Maart 5 Maart 5 Maart 5 Maart 22 Maart 9 Maart 6 Maart 30 Maart 4 Maart 10 Maart 20 April 21 Maart II Maart heden 25 Maart 21 Maart 14 Maart 9 Maart 8 Maart 18 Maart 24 Maart 7 Maart 1 April 7 Maart 5 Maart 16 Maart 7 Anril 10 Maart 20 Maart 1 April 8 Maart 4 Maart 9 Maart 29 Maart 24 Maart 20 Maart. 8 Maart 13 Maart heden 12 Maart 4 Maart 16 Maart 22 Maart 18 Maart 16 Maart 4 Maart 8 Maart 11 Maart 25 Febr. te Rouaan. 1 Maart van Singapore Vertrekt 4 Maart. 28 Febr. vertrokken 28 Febr. vertrokken 26 Febr. van Stamboul 27 Febr. te Liverpool. 28 Febr.' van Arica. 22 Febr. van Las Palm as 1 Maart vertrokken 23 Febr. van Tarragona 27 Febr. van Las Palmas 27 Febr. v. Gibraltar 27 Maart van Perim 20 Febr. van Stamboul 27 Febr. van Flores Vertrekt 4 Maart Vertrekt 4 Maart 1 Maart van Oues'sant. 21 Febr. van Rosario 1 Maart van Marseille 28 Febr. van Gibraltar. 1 Maart van Varna 25 Febr. van Madeira 24 Febr. van Pt. Said 14 Febr. te Banjoewangi 17 Febr. vertrokken Vertrekt 8 Maart 2 Maar uitgeklaard. 21 Febr. van La Plata 22 Febr. van Kaap Trio 16 Febr. van Montevideo. 24 Febr. van Curacao 1 Maart van Marseille 1 Maart van Marseille 2 Maart van La Guayra 22 Febr. van Havana 12 Febr. vertrokken 1 Maart van Perim 20 Febr. vertrokken. 25 Febr. van Montevideo in lading 3 Febr. van La Plata 28 Febr. te Hamburg 1 Maart van Perim 18 Febr. vertrokken 28 Febr. van Fini'sterre 18 Febr. van Macassar 28 Febr. van Genua. 28 Febr. van Bari 3 Maart vertrokken 27 Febr. van Madeira. 24 Febr. van Fayal 1 Maart te Oporto 1 Maart van Colombo 1 Maart van Santos. 27 Febr. van Colombo. 1 Maart van Gibraltar 8 Febr. vertrokken. 24 Febr. vertrokken 28 Febr. vertrokken 1 Maart te Genua. 14 Febr. van Pto. Barrios 2 Maart van Pt. Said. 28 Febr. te Belawan 25 Febr. van Pto. Barrios 1 Maart te Catana. 2 Maart te Plymouth. 1 Maart van Gibraltar 24 Febr. te Ada 26 Febr. v. Pernambuco Hoogovens VISSCHERIJ EN SCHEEPVAART. TE IJMU1DEN AANGEKOMEN SCHEPEN. Fransch s.s. Circé Caen erts HOOGE SCHEEPSBOUWKOSTEN. Ter gelegenheid van de tewaterlating op de werf der NederL Scheepsbouw Mij. te Amsterdam van het Noorsche motorschip Tricolor heeft de reederij Wilh. Wilhelmsen in Oslo nog al wat te hooren gekregen in de Noorsche bladen over het feit, dat hij in het buitenland zulk een kostbaar schip had laten bouwen terwijl in eigen land de werkloosheid op de werven zoo groot is. Eén scheepvaartblad wijst naar aanleiding daar van nu op de hooge bouwkosten in Noor wegen, zoodat de reeder wel gedwongen was zijn schip elders te laten maken. Niettemin heeft hij het plan om, als zijn in Perim ver brande motorschip Taronga (eerder gemeld) geheel voor het gebruik wordt afgekeurd, in Noorwegen een plaatsvervangend schip te laten bouwen als zal dit een belangrijk hoo- gere uitgave dan bij bouw in het buitenland vragen. DE GROOTSTE TRAWLER. De grootste stoomtrawlers ter wereld, de Corte Real en Descobridor, welke in-1931 op een werf te Sunderland te water werden gelaten voor een Portugeesche reederij doch niet werden afgenomen wegens financieele moeilijkheden van de opdrachtgeefster en sedert bij de w.erf werden opgelegd, zijn nu verkocht. Naar verluidt komen de schepen onder Fransche vlag, doch een bevestiging daarvan kon nog niet worden verkregen. EEN ENGELSCHE STOOMTRAWLER. Sedert 15 Januari j.l. wordt vermist de te Huil thuisbehoorende stoomtrawler Cape Delgade. Gedurende elf dagen hebben de visscherij-politiebooten Cherwell en Dee het geheele gebied tusschen de Noorsche kust en de Shetland Eilanden nauwkeurig afgezocht, doch zijn dezer dagen te Lowestoft terugge keerd zonder een spoor van den trawler te ontdekken, zoodat aangenomen wordt, dat het vaartuig met man en muis is vergaan. Ertsaanvoer. Het Fransche stoomschip Circé is van Caen aangekomen met een lading erts voor de Hoogovens. Slooping van binnenschepen. Teneinde ook de overtollige schepen in de binnenvaart, welke door haar ouderdom min der rendabel beginnen te worden, op te rui men wordt in Duischland een bedrag uitge trokken om als slooppremie aan de eigenaren uit te keeren. Zooals bekend, was reeds eer der voor de groote vaart een dergelijk besluit genomen, waarvan inmiddels vele reederijen profijt getrokken hebben. Op een rondschrij ven van de regeering aan de betrokken eige naren is al een totaal van 400.000 ton voor slooping aangemeld; men heeft het plan een subsidie van 12 mark per ton uit te keeren. IJzerverscheping. Het van Amsterdam komend Duitsche stoomschip Rheïn heeft bij de Hoogovens een partij ijzer ingenomen en zette daarna de reis naar Hamburg voort. Opgelegde schepen. Op 1 Maart waren te Rotterdam 99 schepen opgelegd, van welke 22 onder buitenlandsche vlag. Berichten aan Zeevarenden. NEDERLAND. 2e District Loodswezen. Winterbetonning. De roode lichtboei No. 4 Stortemelk is weer uitgelegd. (Loodswezen). Aangekomen: 2 Maart; Hontestroom ss Londen. Gondul ss Londen. Ariadne ss Alexandrie. Irwell ss Goole. Trajanus ss Hamburg. Roek ss Londen. Bilton ss New Castle. 3 Maart: Escaut ms Rotterdam. Occidental ss Thameshaven. Vertrokken: 2 Maart: Seine ms Rotterdam. Deni ms Mistley. Gotland ss Emden. Maasstroom ss Plymouth. Svarton ss Stockholm. Kurzesee ss Cuxhaven. Wilno ss Gdynia. Trier ss Rotterdam. Hermes ss Rotterdam. Rhea ms Rotterdam. Fauna ss Rotterdam. 3 Maart: Texelstroom ss Liverpool. Circe ss Newcastle. DE KUSTVISSCHERIJ EN DE VISSCHERIJ IN HET IJSSEL- MEER. IN JANUARI 1933. Dc afdeeling Vlsscherijen van het Depar tement van Economische Zaken en Arbeid deelt het volgende mede omtrent de kust- visscherij en de visscherij in het IJsselmecr, waarbij de tusschen haakjes geplaatste cijfers betrekking hebben op de maand Januari 1932. De weersgesteldheid was in de eerste helft der maand over het algemeen gunstig voor de uitvoering voor de uitoefening der kust- visscherij en de visscherij in het IJsselmeer, doch in de tweede helft der maand werd de visscherij tengevolge van het vriezend weder en het ijs bijna niet meer uitgeoefend. In den Dollart en de Lauwerzee en de Zuid-Hollandsche stroomen en zeegaten werd de visscherij iets drukker, in de Waddenzee en het niet-afgesloten gedeelte van de Zui derzee daarentegen minder druk uitgeoefend dan verleden jaar Januari. De geldelijke uitkomsten der visscherij in den Dollart en de Lauwerzee en de Zuid- Hollandsche stroomen en zeegaten waren iets beter, in de Waddenzee en het niet- afgesloten gedeelte van de Zuiderzee en het IJsselmeer daarentegen slechter dan in Januari van het vorig jaar. De hoeveelheid en opbrengst der aange voerde visch bedroeg n.l. volgens voorloopige opgave respectievelijk in den Dollart en de Lauwerzee 25.833 (2.992) K.G. en f 326 (f 90), in de Waddenzee en het niet-afgesloten ge deelte van de Zuiderzee 1.525.071 (2.924.146) K.G. en f 49.422 (f 98.991), in het IJsselmeer 221.832 (262.762) K.G. en f 43.562 (f 45.476), in de Zuid-Hollandsche stroomen en zee gaten 103.160 (187.545) K.G. en f 11.602 (f 11.288). Uit Zeeland werden verzonden 2.399.100 (3.146.600) oesters ter waarde van f 124.670 (f 180.580) en 3.050.100 (3.788.000) K.G. mosselen ter waarde van f 44.940 (f 73.880). In het IJsselmeer leverde de botvisscherij met staande netten, welke hoofdzakelijk uit geoefend werd in het Hoornsche hop, bij Medemblik, langs den Wieringermeerdijk en bezuiden het westelijk gedeelte van den af sluitdijk, wel groote vangsten van bot en schol op, doch de prijs was niet hoog. De gevangen bot was zeer groot van stuk. De spieringvisscherij met sleepnetten bleef slechte uitkomst opleveren. De gevangen spiering was klein van stuk, evenals de spie ring, welke met dwars- of kwakkuil gevan gen werd. Gedurende de vorstperiode werd door enkele visschers op spiering onder het ijs gevischt. Deze was mooi van stuk, doch de vangsten waren niet groot. De garnalen visscherij werd nog door eenige Harder wijker en Volendammer visschers uitge oefend. Doch ook hiermede waren de vangsten niet groot. In de Waddenzee en het niet afgesloten gedeelte van de Zuiderzee leverde de bot visscherij weinig op. De spieringvangsten in de kommen bij Wieringen waren veel ge ringer dan de vorige maand. Met de haring zegen, waarmede een enkele maal vanuit Den Helder werd gevischt, werd evenals met de enkele kommen, die te water stonden en eenige haringfuiken, die nabij Harlingen waren geplaatst, weinig haring gevangen. De sprot (sehardijn) visscherij was niet loonend en werd dan ook slechts een enkele maal uitgeoefend. De garnalenvisscherij in het Marsdiep, waaraan vaartuigen van Texel, Den Helder, Stellendam en Ouddorp deel namen leverde door de kleine vangsten en de lage prijzen een weinig gunstig resultaat op. Van de mosselperceelen werden slechts enkele ladingen afgevischt. De visscherij op consumptiemosselen van de natuurbanken verliep, totdat de vorst inviel, niet slecht. Hoofdzakelijk werd voor export naar Enge land gevischt. De visscherij op mosselen voor eendenvoeder werd nog slechts door enkele vaartuigen uitgeoefend. De alikruikenvis- scherij verliep niet onbevredigend, totdat de vorst ook aan deze visscherij een einde maakte. De wulkenvisscherij was, door den te lagen prijs, minder gunstig. Op kokhanen werd slechts door één vaartuig van Harlin gen gevischt. In de Lauwerzee werd in de eerste helft der maand door enkele vaartuigen de gar nalenvisscherij uitgeoefend. De vangsten wa ren echter niet groot. In den Dollart en de Eems werd niet ge vischt. In de Zuid-Hollandsche stroomen werd vóór de vorst-periode door de ankerkuilen nog goed loonend op spiering en nest ge vischt, terwijl ook met de spieringdrijfnetten goede vangsten werden gemaakt. In het Scheur werd met de botlijnen nog redelijk goed bot gevangen. Op het Hollandsche Diep waren de vangsten van bliek- en pooknetten bevredigend. De garnalenvisscherij in het Goereesclie gat leverde slechts weinig op. DE VISCHOMZET IN FEBRUARI EEN MAAND ZONDER STOOMTRAWLERS MOTORLOGGERS MAAKTEN GOEDE ZAKEN In de maand Februari beleefden we het voor IJmuiden zoo buitengewoon zeldzame verschijnsel, dat er geen enkele trawler aan den afslag kwam. Weliswaar vermeldt het ons verstrekte staatje „1 stoomtrawler f 48.50", maar dit vaartuig, de Nelly IJM. 68 behoort feitelijk thuis ondér de kotters. Het is een stoomkotter, uitgerust met de snurre- vaad en neemt dus onder de verschillende scheepstypen een aparte plaats in. Dat de omzet een laagte-record zou berei ken, was natuurlijk te voorzien. Deze bedroeg slechts f 337.340, tegen f 793.483 in de maand Februari van het vorig jaar. De totale omzet in de eerste twee maanden daalde van f 1.527.216 in 1932 op f 912.343 in dit jaar. Van de trawlvisscherij kwamen binnen 1 (230) „stoomtrawlers" met f 48.50 (f 54b.247) besomming, 203 (212) motorloggers met f 189.954 (f 117.848), 119 (431) motorkust- visschers met f 10.158 (f 22.301) 9 (8) open booten met f 22 (f 32) 1 (1) Belgische motor- kotter met f 75 (f 24) en 7 (12) Deensche motorketters met f 6673 (f 10.847). Van de drijfnetvisscherij kwam binnen 1 (6) Engelsche stoomlogger met f 2419 (f 5204) Deze stoomlogger bracht ook de vangst van 2 andere drifters aan. BèugvTsscherij. Er kwamen binnen 30 (33) stoombeugers met een totale besomming van f 24.767 (f 27.144). Consignatiezendingen. De opbrengst der consignatiezendingen bedroeg f 103.120 (f 28.700). Geheel overeenkomstig de verwachtingen hebben de besommingen der motorloggers, zoowel als de opbrengst der consignatiezen dingen een geweldigen sprong gemaakt. Wat de motorloggers betreft, deze bereik ten vrijwel dezelfde reisbesomming als in Januari, n.l. f 935 tegen f 940 in Januari. Waar deze schepen onder normale omstan digheden niet meer dan f 500 a f 600 per reis besommen, hebben de Katwijksche en Scneveningsche reeders vooralsnog geen re den tot klagen en zelfs het onverwachte einde van den uitvoer van fijne visch naar Frankrijk Is van geen nadeeligen invloed op de resultaten dezer schepen geweest, daar de tongprijzen, met uitzondering van die der slips, op een hoog peil bleven. Voor den han del is de komst van schepen van groot be lang, daar de markt thans nagenoeg geheel op loggerviseh is aangewezen. De motorbotters, die de vorige maand ge middeld per reis voor een bedrag van f 215 boven water haalden, brachten het in Fe bruari slechts tot f 90, een bedrag, dat noch tans nog gunstig afsteekt bij dezelfde maand van verleden jaar, toen de gemiddelde reis besomming slechts ruim f 50 bedroeg. Het aantal buitenlandsche schepen bleef beperkt tot een achttal motorkotters. De 7 Denen besomden gemiddeld ruim f 900, geen slecht resultaat en ook al meer dan in 1932. In ons overzicht over den omzet van Ja nuari hebben wij er op gewezen, dat de stoombeugers niet van de „gunstige omstan digheden" geprofiteerd hebben. Zij besomden de eerste maand per reis gemiddeld f 970. In Februari brachten deze schepen het er nog veel slechter af, daar ze het niet verder brachten dan tot een reisbesomming van f 800. dus nog aanzienlijk minder dan de loggers. De opbrengst der consignatiezendingen was zeer aanzienlijk. Het is zeker nog nooit voorgekomen, dat er in één maand voor meer dan een ton consignatievisch is ver kocht. Het bedrag van de vorige maand werd met f 30.000 dat der maand Februari 1932 met f 75.000 overschreden. Zoo is er dus be halve de reeders der loggers ook nog een andere categorie, die van de staking profi teert, n.l. de vertegenwoordigers der buiten landsche firma's die hun visch naar IJmui den consigneeren. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. De navolgende schepen zijn Vrijdag 3 Maart 1933 in radiotelegrafische verbinding met het kuststation Scheveningen Radio: Chr. Huygens, Colombia, Cottica. Dempo. In- drapoera, Joh. de Witt, Kota Baroe, Kota Pinang, Kota Nopan, Orania, Poelau Bras, van Rensselaer, Sibajak, Statendam, Tasman, Zeelandia. Zeerooverij. Het Deensche stoomschip Gustav Dlede- richsen, dat van Hongkong via Swatow op reis naar Bangkok was, werd door Chinee- sche piraten overvallen. Zij bezetten direct de marconihut, zoodat er niet om hulp geseind kon worden. De eerste officier, die van de brug liep om den kapitein te waarschuwen, werd neergeschoten. Toen het stuurloos rond drijvend schip op de rotsen driegde te loopen moest de kapitein het onder toezicht van den rooverhoofdman in een baai brengen. Met medevoering van een drietal passagiers vluchtten de roovers weer van boord. BESOMMINGEN. Logger: Sch. 379 f 1106. Beugers: VI. 86 f 459, VI. 195 f 912. MARKTPRIJZEN. Tarbot per kilo f 2.20. Tongen per kilo f 1.80f 1.10. Groote schol per 50 kilo f 15. Middelschol per 50 kilo f 19. Zetschol per 50 kilo f 25. Kleine schol per 50 kilo f 30f 12 Bot per 50 kilo f 12f 7.60 Schar per 50 kilo f 12f 5.50 Rog per 20 stuks f 20. Kabeljauw per 125 kilo f 43f 40. Gullen per 50 stuks f 15. Wijting per 50 kilo f 8f 7.50. VELSEN DE TOESTAND AAN DE PAPIERFABRIEK. WERKTIJDVERKORTING VOOR HET CONTINUBEDRIJF. BEVERWIJK De directie van de Papierfabriek heeft aan de betrokken arbeiders medegedeeld, dat de werktijden voor de continu-arbeiders der afdeelingen Papier-, Houtstof- en Cellulose- fabrieken met ingang van 4 Maart a.s. zullen worden ingekrompen. Zaterdag zullen de machines te 12 uur worden stopgezet, zoodat het personeel van den ochtenddienst te 2 uur de fabriek verlaat en de middagploegen niet behoeven op te komen. Deze maatregel, die voor onbepaalden tijd is genomen, betee- kent voor de betrokken arbeiders een werk tijdverkorting van ongeveer 10 uur per week. HET GOUDEN JUBILEUM VAN DEN HEER D. ZWART. Het gouden jubileum van den heer D. Zwart, chef der mechanische werkplaats aan de Papierfabriek, zal gehouden worden voor het personeel in het gebouw Concordia a.s. Maandagavond. Bij deze gelegenheid zal de jubilaris door het personeel worden gehul digd. VERKEERSONGEVAL. Op den Rijksstraatweg heeft een aanrij ding uplaats gevonden tusschen een vracht auto en een driewielige bakfiets, waarbij bleek, dat de bestuurder van de bakfiets S. genaamd, wonende te Haarlem, reed geheel links van den weg; door zijn staat van dron kenschap bleek hij niet bemachte te zijn de bakfiets naar behooren te bestudeeren, waar om hij dan ook door de politie ter ontnuch tering in bewaring werd gesteld. Tegen hem zal procesverbaal worden opgemaakt. NIEUWE EIGENAAR. De zadelmakerij die sedert tal van jaren gedreven werd door wijlen den heer G. Sig- ling, is eenigen tijd geleden overgenomen door den heer J. Tuzée en zal door den nieuwen eigenaar op denzelfden voet worden voortgezet. R. K. ZIEKENFONDS. In de jaarvergadering van het R. K. Zie kenfonds, welke in het K. S. A.-gebouw werd gehouden bracht de penningmeester het fi. nancieel verslag uit over het jaar 1932. Aan contributies van de leden was ontvangen een bedrag van f 13043,19. Aan geneeskundigen en apothekers werd uitgegeven f 9780.06, aan ziekenhuisverpleging f 2404.35, onderzoek f 297,85, aan maandkaarten f 791. De totale uitgaven waren f 13,779,88. Het tekort op de rekening was f 564.74, waarmede het saldo van 1 Januari 1932 ad f 684.68 werd vermin derd. Daarvan resteert thans nog een bedrag van f 119,94. Het fonds telde op 1 Januari j.l. 1036 leden boven 18 jaar, 71 van 16—18 jaar 792 bene den 16 jaar, totaal 1899 leden verdeeld over 374 gezinnen. Het ledental vermeerderde met 78. De controle-commissie had boeken en be scheiden in orde bevonden, zoodat den pen ningmeester decharge werd verleend. De bestuursverkiezing had tot resultaat, dat de aftredende leden H. Groeneveld, p. Tervoort en P. Bruins werden herkozen. IJMUIDEN CHR. KINDERKOOR „LENTEKLOKJES". Het Christelijk Kinder-, eerder Meisjes koor „Lenteklokjes", hetwelk voor korten tijd hier ter plaatse is opgericht, heeft zich Don derdagavond aan het publiek voorgesteld. Onder leiding van haar dirigente, mej. Riek Meijering, heeft het voor een meer dan volle zaal in het gfbouw voor Chr. Belangen een aantal gelukkig-gekozen kinderliedjes op prettige wijze ten gehoore gebracht. Afgezien van het feit, dat kinderzang al gauw bekoort en spoedig tot voldaanheid stemt, was het repertoire goed ingestudeerd. Het bleef bij sommige liedjes niet alleen bij zingen; ook zich aan den tekst aanpassende ^ebaartjes verduidelijkten deze nummers. Goed geslaagde werkjes, welke een spontaan applaus aan de ouders en andere belangstel lenden ontlokten, waren o.a. Het Schommel liedje en Holderdebolder. Aan Hollandsche componisten van goede reputatie als kinderliedcomponisten was een ruime plaats in het welvoorziene programma toebedeeld geworden. Naast Catharine van Rennes, Hendrik van Gort, van Tussenbroek e.a. deden werkjes als van Carey Bonner vrij onbelangrijk aan. Bij al de lof, welke mej. Meijering toege zwaaid mag worden voor deze welgeslaagde uitvoering moet ons één opmerking uit de pen: de uitspraak van de letter v en vooral van de z behoeft dringend correctie. Welhaast onnoodig te zeggen, dat het audi torium de door de kinderen van het koor ge brachte bloemenhulde aan haar dirigente na drukkelijk onderstreepte. Verdere medewerking aan dit vlot verloo- pen concert verleenden mej. Annie Smink, sopraan en de heer Han Zirkzee. Laatstgenoemde heeft op vaardige wijze de begeleiding der koorliedjes verzorgd en te vens nog een tweetal piano-soli ten beste ge geven, daarbij blijk gevend van een gezonde opvatting en knappe techniek. Gaarne had ik het door de sopraan gebo- dene voor een extra van den pianist geruild. Ds. A. J. van der Meulen sprak aan het be gin van den avond een woord van welkom en waardeering. Naast de vele (volgens spr. terecht bijna tè vele) zangvereenigingen hier ter plaatse heeft men toch dikwijls het gemis gevoeld van een christelijk kinderkoor. Sedert enkele maan den is dit nu opgericht geworden, terwijl mej. Riek Meijering, welke als dirigente te Katwijk reeds vele lauweren geoogst had, de directie er van op zich genomen heeft. Op verzoek was het applaus na de gezon gen nummers matig. De waardeering was er zeker niet minder om. W. VEREENIGING „JONG HERVORMDEN". Woensdagavond vond in de achterzaal van de Ned. Herv. Kerk, Kalverstraat, een vergadering plaats van de Vereenïging „Jong Hervormden". Als spreker was uitgenoodigd de heer D. Selling uit IJmuiden die tot onderwerp had: Jeugd Ontwaken; dit naar aanleiding van het boek van den Deenschen schrijver Skovgaar Petersen. De vergadering die goed bezocht was, werd gepresideerd door Ds. A. de Groot, die na een kort inleidend woord den spreker gelegenheid gaf zijn onderwerp te behandelen. In korte trekken wist spreker zijn gehoor te bepalen bij het ontwaken en de macht der ziel, de vorming van het ver stand en de drang naar vrijheid die de jeugd eigen is. De vergadering werd opge luisterd door zang van een dubbel dames kwartet. Dinsdag 21 Maart zal de vereeniging weder om een vergadering houden, waarop wij ter gelegener tijd nader terug zullen komen. AGENDA VOOR VELSEN EN IJMUIDEN VRIJDAG 3 MAART Thalia Bioscoop: „ESn Lied, ein Kuss, ein Matiel". 8.15 uur. Luxor Beverwijk: Bioscoop: „Es war ein- mal ein Walzer". Nijverheidsschool: Ledenvergadering „Ver eeniging voor Nijverheidsonderwijs in Ken- nemerland". 8 uur. ZATERDAG 4 MAART Thalia Bioscoop: „Ein Lied, ein Kuss, ein IMadel" 3.15 uur. Luxor, Beverwijk, Bioscoop: „Es war ein- mal ein Walzer". Wapen van Velsen: Feestavond Centraal Drankweer Comité. 7.30 uur. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 3 MAART Stadsschouwburg, Wilsonsplein: Opvoering van „Circus Knie" door de N.V. De Amster- damsche Tooneelvereeniging. 8 uur. Luxor Sound Theater; „Menschen in 't Hotel." 8.15 uur. Palace: „Strafsaelie Von Geldern". Too- neel: Son Rethel. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „F. P. 1 antwoordt niet...." 7 en 9.15 uur. ZATERDAG 4 MAART Stadsschouwburg: „Circus Knie" door de N.V. Amsterdamsche Tooneelver. 3 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 2