HET NIEUWE AVONDBLAD VGDR VELSEN, BEVERWIJK aO. Het Visscherijbedrijf in de toekomst. l8e JAARGANG NO. 107 DINSDAG 7 MAART 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per weck 10 cents, per maand 40 cents plus 2Yz cents incasso, per kwartaal ƒ120 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden medcdeclingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2000.bij algeheele invaliditeit; ƒ600.bij overlijden; ƒ400.bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.— bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3G00.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodïg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. Het Duitsche Resultaat. Van den uitslag der Duitsche Rijksdagver- ,.jezincen kan eenvoudig gezegd worden, dat bii vrijwel met de verwachtingen overeen stemt. Sterk gestimuleerd door den brand in liet Rijksdag-gebouw heeft „de nationalisti sche vloedgolf' zich verheven en de natio- naal-socialisten met een derde in zetels doen toenemen, ten nadeele van de commu nisten Dat die een zware nederlaag geleden hebben, kan op zichzelf niet anders dan vol doening" wekken, ook in ons land. Wat de wereld "behoeft zijn allerminst ontbindende krachten. Merkwaardig mag het heeten dat de ove rige oppositiepartijen, ofschoon zij door de regeering zwaar belemmerd werden in hun bewegingsvrijheid en geen normale verkie- ^iwscampagne konden voeren, vrijwel geen verliezen hebben geleden. Het R.K. Centrum is ondanks zijn vele geschorste dagbladen, zelfs vooruitgegaan. In den Rijksdag steeg het van 70 tot 73 zetels, in den Pruisischen Landdag van 67 tot 68. De poging om de socialisten, wier geheele pers geschorst was op grond van de verkla ringen van den mysterieusen van der Lubbe. mede te belasten met de schuld aan den brand in het Rijksdag-gebouw is mislukt. Zij veforen slechts één zetel en hebben in den nieuwen Rijksdag dus nog 120 afgevaardig den .zoodat zij in sterkte de tweede partij des lands blijven. De Beiersche Volkspartij (R.K.) kwam van 20 op 19 zetels, maar behaalde vrijwel het zelfde aantal stemmen als de vorige maal. Eenige kleine partijtjes gingen nogal sterk verder achteruit. Bekijkt men naast de positie der Hitleria- nen die van hun bondgenooten in de regee ring, de Duitsch-Nationalen c.i. (Hugenberg), thans aangeduid als „Zwart-Wit-Rood" dan valt het sterk op dat die heelemaal geen zetehvinst hebben behaald. Hun totaal bleef 52. Het aantal op hen uitgebrachte stemmen steeg wel iets (van 2.959.051 tot 3.132.595) maar niet noemenswaard. Voornaamste feit is evenwel, dat de re giering thans een volstrekte meerderheid in den Rijksdag heeft veroverd. Met 288 Hit- lerianen en 52 Zwart-Wit-Rooden, totaal 340, heeft zij thans een meerderheid van 32 stemmen over de zeer uiteenloopende oppo sitiepartijen, die in totaal 308 zetels bezetten. Dit beteekent onloochenbaar, dat deze regee- ring thans over cle volledige macht beschikt om het bewind te voeren, dat zij thans haar daden moet gaan toonen, dat demagogie en daverende leuzen niet meer voldoende zijn. De rijkskanselier Hitier staat daar thans: niet als dictator, maar als leider van een coalitieregeering met een parlementaire meer derheid. In die regeering bezetten zijn bond genooten van Zwart-Wit-Rood de meeste, en in constructieven zin zelfs de meeste b e- 1 a n g r ij k e posten. Wie verwacht mocht hebben dat Hitler met zijn partij op dit oogenblik een greep naar de dictatoriale macht zou ondernemen, en zich van zijn las tige bondgenooten onder Von Papen, Hugen-' berg, Von Blomberg enz. ontdoen, heeft zich vergist. Rijksminister Göring (Nat.-soc.) heeft vanmorgen medegedeeld dat in de sa menstelling van de huidige Rijksregeering geen wijziging zal komen. Dat is een zeer be langrijk bericht. Het wil zeggen dat Von Papen vice-kanselier blijft," Hugenberg leider van de hoogst-belangrijke economische de partementen, Von Blomberg van de Rijks- weer, enz. Hoe deze samenwerking van Nazis en Zwart-Wit-Rood, wier partijprograms ver vaarlijke verschillen toonen, in de practijk zal moeten werken dient nu te blijken. Als de nieuwe Rijksdag inderdaad (in de garni zoenskerk te Potsdam) bijeenkomt zal een auidelijk-gedefiniëerde regeeringsverklaring wel voor den draad dienen te komen. Men moet nu nuchter, met koel hoofd, zaken gaan doen. Wij Nederlanders hebben zeer groote be langen bij Duitschland. De autarkische in zichten van den heer flugenberg en het ex cessieve nationalisme van de heele regeering geven alle reden, om het verdere verloop van zaken met groote bezorgdheid tegemoet te zien. Voor onzen land- en tuinbouw ziet de situatie er zeer somber uit, en de wilde uitval van het nationaal-socialistische orgaan „Der Angriff' tegen de Nederlandsche natie heeft ons al getoond hoe een dergelijk wild-opge- zweept nationalisme de betrekkingen met het buitenland beïnvloedt. Ik herinner eraan dat „Der Angriff" beweerde dat het „geen toeval is dat van der Lubbe een Hollander is" en hieraan een beschouwing vastknoopte over het materialisme en de politieke onverschil ligheid van het Nederlandsche volk, die ten gevolge gehad zouden hebben dat het ontbin dende communisme incurs land zoo gemakke lijk vrij spel zou hebben gehad. Nu, in No vember haalden de communisten in Duitsch land nog 16.9 van het aantal stemmen. Bij deze verkiezingen, waarvoor men al hun bladen verboden had en hun leiders bij hon derden in de gevangenis gestopt, hebben zij nog 12.3 gehaald. Bij ons in Nederland be draagt het communistische percentage twee procent, en wij verwachten geenszins dat het bij de a.s. Tweede Kamer-verkiezingen belangrijk zal stijgen. De vergelijking van den balk en den splinter schijnt hier dus wel eenigszins op haar plaats. De gebeurtenissen in Duitschland dient men met koel hoofd te beoordeelen, en zeer voorzichtig te zijn in zijn vergelijkingen met ons land en volk. Men dient vooral te bedenken dat het stelsel, dat in de Duitsche republiek veertien jaar gewerkt en een voortdurende verwarring veroorzaakt heeft, en dat in Italië voor Mussolini's optreden eveneens gold en een corrupte janboel werd, in ons land een roemrijk verleden heeft. Het Nederlandsche volk is „politiek zeer veel mon diger" zooals dat heet, dan het Duitsche en het Italiaansche. Men kan het te dezen op zichte het best met de Engelsche natie ve gelijken. Wel is, evenals in Engeland, ook ii ons land gebleken dat dit stelsel verslapt als het niet meer rust op eèh parlementaire Meerderheid. Dc laatste acht jaar hebben getoond dat „extra-parlementaire kabinetten", door hun positie genoopt tot voortdurende compromissen, geen voldoende krachtig be wind kunnen voeren. Maar als men van „na tionale trots" spreekt dan zijn wij altijd trotsch geweest op het feit dat wij zoovele tientallen jaren van krachtig, constructief be wind hebben gekend waarin het gezag zich Lenvolle kan handhaven niet door geweld maar door zijn daden en zijn moreel over wicht. met algemeene vrijheid van meenings- uiting. Dit is een opperste reden voor natio nale trots, en dat vrije woord is voor den Hollander te allen tijde een zeer kostbaar be zit geweest, en is dat nog. Men moge het. in Lijden als deze beseffen. Tirannie heeft ons, in onze gansche historie, wel zeer slecht „ge legen" en wij hebben haar nimmer aanvaard. Gezag, discipline, sterke leiding ook ons volk heeft ze noodig. Onze historie heeft be wezen dat ze in ons land mogelijk zijn zonder geweld, zonder onderdrukking, zonder aan tasting van het vrije woord. Wat wij moeten hebben zijn eenheid en samenwerking, om dit soort gezag de beste soort te waar borgen. R. P. IJMUIDEN HAARLEMSCnE ORKEST VEREENIGING. Aan het Ledenconcert, hetwelk de Haar- lemsche Orkest Vereexxigïng onder leiding van haar dirigent Frits Schuurman heden, Dins dagavond in de Gemeentelijke Concertzaal te Haarlem geven zal, wordt medewerking ver leend door To van der Sluijs als zangsoliste. De H.O.V. zal uitvoeren: Schubert's vijfde Symphonie in Bes-groot, Schotsche marsch van Claude Debussy en de vijfdeelige Orkest suite van Bizet Kinderspelen. To van der Sluijs zingt voor de pauze Reci tatief en Aria Bella mia fiamma, addio van Mozart en na de pauze Vijf Iersc.he Volks liederen, bewerkt en georkestreerd door Felix de Nobel, welke een eerste uitvoering zullen zijn. NUTSSPAARBANK Gedurende, de maand Februari 1933 werd ingelegd: a. Hoofdkantoor f 23.727.b. Kan toor WillebrorTtetraat-'f-7l7.731.68, c. Kantoor Santpoort f 831.24. Totaal f 42.289.92 en terugbetaald: a. Hoofdkantoor f 17.599.27 b. Kantoor Willebrordstraat f 5.111.57, Kantoor Santpoort f 1.269.70. Totaal f 23.980.54 Meer ingelegd dan terugbetaald f 18.309.38. Het tegoed op 1 Februari 1933 bedroeg f 873.557.25 Het te goed op 1 Maart 1933 bedraagt f 891.866.63. Uitgegeven werden 21 nieuwe boekjes en ingetrokken 11 boekjes. Het laatst uitgegevene droeg het nummer. 2766. VOORDRACHT-AVOND. Voor de Vereeniging van Vrijzinnig Her vormden zal in het Vereenigingsgebouw aan den Groenen Weg op Vrijdag 17 Maart a.s. Kommer Kleijn een voordrachtavond geven. GEZELSCHAP MIE EN KO IN THALIA. Woensdag 8 Maart en Donderdag 9 Maart zullen de bekende, volkskomieken Mie en Ko en Alex de Meester met hun gezelschap een tweetal voorstellingen geven in den schouw burg Thalia. Woensdagavond zal worden opgevoerd „Roode Rozen" een volksschets in vier be drijven door Willy Chanson. Donderdag 9 Maart zal het gezelschap op voeren ..Mooie Karei", schets in drie bedrij ven met een naspel. Ongetwijfeld zal er bij beide voorstellingen weer hartelijk gelachen worden. WINTERBETONNING. De winterbetonning in het 6, district van het Loodswezen is weer vervangen door zo- merbetonning. De zwarte- lichtboeino. 13 (Mok) in den Texelstroom is weer uitgelegd. Een langs draadloozen weg overgebrachte foto van de presidentswisseling in de Ver- eenigde Staten. Franklin Roosevelt (rechts) en Hoover op toeg naar het kapitool. Propaganda voor verhooging van het vischgebruik noodzakelijk. De Belgische vischweek. Ook aan de staking in het visscherijbedrijf zal eens een einde komen. Er zal weer een tijd komen, al kan het volgens sommigen nog lang duren, dat de mogelijkheid bestaat, dat de trawlers weer naar zee kunnen, voor zoo ver ze in de stakingsperiode niet zoodanig zijn vastgeroest, dat ze niet van hun plaats in de Visschershaven of in de Haringhaven vandaan zijn te krijgen, of zoodanig verwaar loosd, dat de reederij niet meer bij machte'is, de kosten voor het zeewaardig maken te be talen. Het lijkt ons nochtans niet onmogelijk dat, wanneer .eens het einde der staking is ge komen, de reeders van een 100-tal booten, welk aantal ook in de laatste weken vóór de staking aan de visscherij deelnam, hun best zullen doen, om zoo spoedig mogelijk hun booten naar zee te krijgen. Vooral de ree ders der groote booten, voor welker vangst de weg naar Frankrijk en België zoo goed als onbelemmerd open staat, zullen er haast mee maken. Het zijn vooral deze reeders, waar van bekend is. dat zij liefst zoo spoedig mo gelijk een einde aan de staking zouden wil len zien. Ongetwijfeld zullen de eerste weken nadat het werk is hervat, moeilijk zijn. De handel zal voor de herwinning van het in de sta kingsperiode verloren terrein een zwaren strijd hebben te voeren. Vooral geldt dit voor de Belgische exporteurs. In België immers heeft zich onder auspiciën van het beheer van het zeewezen een organisatie gevormd, welke er op uit is, den vischhandel aan den tegenwoordigen toestand aan te passen, d.w.z. onafhankelijk te maken van den invoer uit ons land. Er moet worden afgewacht, of onze export er in zal slagen, zijn oude afnemers terug te vinden. Wat Frankrijk betreft, dienaangaande staan naar onze meening geen moeilijkheden te wachten. In dit land is een voortdurend Van de Duitsche verkiezingen: president Von stemplicht Hindenburg heeft ook nu niet verzuimd zijn te vervullen. tekort aan bepaalde soorten zeevisch; de eigen vloot is bij lange na niet in staat, in de behoefte te voorzien. Hier bestaat alleen de beperking, veroorzaakt door d,e contingentee- i'ing. Engeland en Duitschland kunnen gevoeg lijk worden uitgeschakeld. Eerstgenoemd land is er op uit, om alen invoer van vi-sc-h te we ren en als dit doel met een invoerrecht van 10 pet, nog niet is bereikt, zal het zeker wor den bereikt, wanneer de wensch-der reeders, dit invoerrecht te vex*hoogen op 33 1/3 pet. in vervulling is gegaan. Duitschlandheeft juist onlangs de buitenlandsche visch met een hoog invoerrecht belast en'een'koerswij ziging ten opzichte van de handelspolitiek is van onze Oostelijke naburenthans, nu de nationalisten voor onbepaalden tijd het roer in handen hebben genomen, niet nieer te ver wachten. Het ligt in de lijn van de autarki- is er op uit, om allen invoer van visch te we- dien van visch te weren. Onze vloot en onze handel zullen dus voor een tijdperk komen te staan, waarin men zal zijn aangewezen op het binnenland en op den uitvoer naar Frankrijk en België Met de autarkische neigingen van genoemde landen voor oogen is het gevaar niet denkbeeldig, dat we alléén het binnenland als afnemer overhouden. Is dit een reden, om buitengewoon onge rust te zijn? In geenen deele. Want de 8 nxil- lioen Nederlanders kunnen, wanneer ze per hoofd slechts één vijfde deel zouden willen gebruiken van het kwantum, dat elke En- gelschman consumeert, de vangsten van 100 stoomtrawlers en van een flink aantal loggers gemakkelijk „naar binnen werken". Ten be wijze waarvan het volgende: Op grond van de ons ten dienste staande statistische gegevens kunnen we aannemen, dat 100 trawlers benevens een normaal aantai loggers per jaar 30 millioen K.G. zeevisch aanvoeren. Deze hoeveelheid i.- zoo ruim ge nomen, dat de in andere havens aangevoer de zeevisch hierbij niet afzonderlijk behoeft te worden opgeteld. Bij 'een gebruik van 3 3:4 K.G. per hoofd zouden dus de geheele vangst der Nederlandsche vloot in het binnenland geplaatst kunnen worden. Houden we reke- xxiixg met een blijvenden export van bepaal de, niet in ons land gewilde vischsoorten. dan zou onze portie nog kleiner worden. Het En gelsche volk gebruikt per jaar per hoofd c.a. 18 18 K.G. of vijfmaal zooveel! Het is ons niet bekend, hoeveel visch thans in ons land wordt geconsumeerd, maar het is zeker slechts weinig méér dan de helft van de hoeveelheid, benoodigd om de 100 traw lers benevens een aantal loggers het bedrijf mogelijk te maken. Eten we dus in de toe komst tweemaal zooveel als thans, dan is de zaak gezond. Ook dan nog staan we bij Bel gië ten achter, daar onze Zuidelijke buren jaarlijks per inwoner 5 310 K.G. visch ver bruiken. Propaganda kan ons redden. Wat we noodig hebben, om het bedrijf, zij het dan op bescheidener schaal dan in de dagen van den onbeteugelden uitvoer, op gang te houden, is een flinke propaganda ter bevordering van het vischverbruik, waarme de gepaard dient te gaan een verbetering van het distributiestelsel. Deze kwestie zullen we hier echter buiten beschouwing laten. Is het een heksentoer, om onze landgenooten te be wegen, een paar pond visch per jaar meer te verbruiken dan ze tot dusver deden? Laten we eens kijken, hoe men in België deze zaak aanpakt. Met den steun van de propaganda-com missie voor de zeevisch bij het beheer van het Belgische zeewezen is Woensdag- 1 Maart een vischweek ingezet, welke zal dur-en tot a.s. Donderdag. Aan deze vischweek werken mede de Reedersvereenigingen ter visscherij en de bonden der Invoerders en Vischlxande- laars. De propaganda-commissie stelt ge- illustreerde aanplakbiljetten ter beschikking van de aan de vischweek medewerkende or ganisaties, verder strooibiljetten waarin ge wezen wordt op de groote voedingswaarde van visch en rece'ptenboekjes. Op den eersten dag der vischweek bood de commissie aan de vertegenwoordigers van de pers een vischmaaltijd aan, waar de pers ge legenheid had zich te overtuigen van de uit stekende voedingswaarde van de goedkoope vischsoorten, mits deze goed zijn toebereid. Het spreekt vanzelf, dat bij dezen visch maaltijd flink gespeecht werd. De heer Van der Vaeren, algemeen secretaris bij het mi nisterie van Landbouw zette uiteen, dat het doel van de vischweek is. de vooroordeelen tegen het vischverbruik te bestrijden, propa ganda te maken voor de goedkoope visch soorten als wijting, kleine schar, poon, rog, schelvisch enz. Spreker wees er op, hoe de propaganda-commissie in de richting' van het programma der Vischweek werkt en ook ijvert om een beteren prijs te bekomen voor het zware visscherswerk en studies te maken in zake de voedingswaarden der zeevisch. De commissie heeft lezingen gehouden in de huishoudscholen en de kazernes. Zij heeft 150000 kookboekjes uitgegeven en richtte reeds drie vischweken in bij gelegenheid van de jongste drie voedingssalons te Brussel. De heer Verschelde, afgevaardigde van het beheer van het Zeewezen wees op de betee- kenis van de vischweek en zette het officieele programam uiteen: Vrijdagochtend 3 Maart vergadering van de commissie voor zeevisch- en mosselteelt in het ministerie van Zeewe zen. Daar zullen ook tal van geleerden aan wezig zijn. Er zal een vergadering worden ge- houden van den Hoogen Raad voor de Zee- visscherij en ook aan deze lichamen zal een vischmaaltijd worden aangeboden. In Bx-ussel zou een stoomtrawler, de O 178 met eexx lading visch aankomen. De boot zou voor het publiek te bezichtigen zijn. Jl. Maan dag is een wedstrijd voor versierde uitstal- lingexx voor winkeliers begonnen, waarvoor o.a. als prijs beschikbaar is gesteld een stil leven van visschers. De 2000 vischhandelaars, waarvan 700 in Brussel, hebben zich er toe verbonden, ge durende de Vischweek ook goedkoope visch- soortexx te verkoopen. Dat alles doet men ixx België, met een vis scherijbedrijf, dat ver bij het onze ten achter staat. Maar waar reederijbedrijf en visch handel, ondanks hun juist in dezen tijd van con tingen teerixrg zoo tegerxstrijdige belangexx, hand in hand propaganda gaan voeren, daar bij op waardige wijze door de regeering bij gestaan. In ons land xxiets van dat alles. De regee ring doet niets exx van eexx collectieve propa ganda van reeders en vischlxandelax'en heb ben we nog nooit iets verixonxen. Zoolang de staking duurt, kan op dit ge bied xxiets gedaaxx wordexx. Maar wanneer eexxmaal ook deze strijd gestreden is, zullen de belanghebbendexx er eexxs ernstig over moeten gaan denken of het voor hen geen tijd wordt in toepassing te brengen het oude gezegde: „De cast gaet voor de baét uyt". S. B. FEESTAVOND CENTRAAL DRANKWEER COMITé. Het Centraal-Drankweer-Conxité heeft Za- terdagavoxxd ixx „Het Wapexx vaxx Velsen" op waardige wijze zijxx 20-jarig jubileum gevierd. Opvallexxd was het groote aantal joxxgelui, le- dexx vaix de vex'eexxigixxgen N.B.A.S. en van de Orde van Jonge Tempelieren, die den feestavond bijwooixden, waaruit duidelijk naar vorexx komt de groeiexxde belaxxgstelling vaxx de jeugd in de geheeloxxthoudersbewe- ging. De voox-zitter, de heer Jac. Heiligers sprak een opexxingswoord en heette ixx het bij zon - der welkom den heer J. A. Aalderink en alle medewerkers. Spreker herinnerde aaxx het feit, dat in 1909 verschillende drankbestrij ders-organisaties trachtten, eexx Centi'aal- Drankweer-Comité op te richten. Men slaag de hierin ixxderdaad. Het comité leidde een kwijnend bestaaxx tot 1912. toeix het weer ont bonden werd. Een paar stoere werkers zetten er in 1913 de schouders weer onder. Ook zij hebben tot elkaar gezegd: „Volhouden". Vaxx hen zijn thans xxog iïx ons midden de heerexx Reisnxa. Aalderink en Frankfort. Spreker memoreerde, wat het C. D. C. in de twin tig jaar die achter ons liggeix heeft tot stand gebi'acht, o.a. aan de in 1920 gehoudexx gon delvaart, waarvoor 572 gulden bij elkaar wex-d gebracht. In 1930 werd het reclasseerings- werk ter haxxd genomexx. Dit moest echter dezer dagexx wordexx opgeheven. Spreker be treurde het. dat de gcmcentesubsidie is in getrokken. Maar als allen flink aanoakken. kan er veel goed gemaakt worden en nxet de loterij hoopt men de rest te doen. De heer Frankfort, voorzitter der regellngs commissie betreux'de het, dat er uit de ax'bei- dersbeweging zoo weinig belangstelling was. Op uitnoodiging van den heer Frankfort zongexx de aanwezigen daarop staaxxde „De Blauwe Strijders". Voorts deelde hij nxede, dat er schriftelijke gelukwenschen waren ingekomen van den ïxeer P Bosman, wethouder voor Sociale Aan- gelegeixheden namens het gemeentebestuur, vaxx het Adviesbureau der Centrale Drank- weer te Utrecht en van het hoofdbestuur van den A.N.G.O.B. Van de gelegeixheid tot complimenteei'en maakten gebruik mevrouw Tismeer-dc Waard namexxs de Nat. Christelijke Geheelonthou- dersvereeniging, nxej. Dalnxeyer namens de Ox-de van Jonge Tempelieren, de heer Dal- meyer namexxs „Dwaal ik, wacht u", de heer Mijs xxamens de afdeeling IJmuiden van dexx A.N.G.O.B.. de N.B.A.S., de heer L. van Ha- xxxeleix naixxens de Federatie Velsen en de af deeling IJmuiden der S.D.A.P., de heer Y. J«

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1