DE BILT. het belangrijkste nieuws Amerika. Frankrijk. Genève. IJMUIDEN VELSEN BURGERLIJKE STAND AGENDA ijmuider courant WOENSDAG 8 MAART 1933 TWEEDE BLAD De Duitsche Rijksdag tusschen 3 en 8 April bijeen.- Machtigingswet met het karakter van grondwets wijziging komt in behandeling. Onrust in Oostenrijk. Uitschakeling van het parlement? Verbod van vergadering uitgevaardigd. Uit Genève: Fransche voorstel tot wederzijdsche hulpverleening verworpen. De Rijksregeering is Dinsdag in de Rijks kanselarij in zitting bijeengekomen onder voorzitterschap van Hitler ten einde haar standpunt te bepalen tot den uitslag der ver kiezingen. AdolJ Hitier. Hitier bracht eerst rapport uit over de nieuwe situatie. Bij besluit van het kabinet zal de nieuwge- kozen Rijksdag van 3 tot 8 April bijeenko men. De plechtige openingszitting zal, plaats hebben in de garnizoenskerk te Potsdam. Voor de zittingen, welke daarna zullen plaats hebben, is de zetel nog niet vastgesteld. De kerkdiensten voor de afgevaardigden zullen op den dag der Rijksdagbijeenkomst plaats vinden in de protestantsche Nikolai-kerk en voor de Katholieken te Potsdam. Rijkspresident von Hindenburg zal dien dag op het graf van Frederik den Groote een krans leggen. In de zitting van Dinsdag legde Hitier er 'den nadruk op, dat thans een groote arbeid yoor de deur staat. Voorts wees hij op de noodzakelijkheid van de gemeenschappelijke politiek in Rijk en landen. "Den Rijksdag zal een Machtigingswet wor den voorgelegd, welke het karakter zal- dra- gén van een grondwetswijziging. Von Papen dankte den Rijkskanselier en de nationaal-socialistisohe organisatie na mens het Rijkskabinet voor de geweldige pres taties bij de verkiezingen. Voor het strijd- front zwart-wit-rood dankte minister Seldte. Dr. Frick rapporteerde de gebeurtenissen te Hamburg, Bremen, Lubeck en in Hessen. Dr. Frick zeide dat de maatregelen van het Rijk moesten volgen, omdat anders groot ge vaar zou bestaan voor de orde en veiligheid in deze landen. De discipline der politici schijnt in gevaar wanneer het Rijk niet in grijpt. De juiste datum voor de bijeenkomst van den Rijksdag is dus nog niet vastgesteld. Waarschijnlijk gaat Hitier niet naar Genève. Misschien spreekt hij einde dezer week. voor de microfoon. Er zal een ministerie voor pro paganda in het leven worden geroepen met als leider Dr. Goebbels. De ministerraad is gisteren tweemaal bij eengekomen en heeft tot laat geconfereerd. Omtrent het resultaat van de besprekingen werd een communiqué gepubliceerd, waarin o.a. wordt medegedeeld, dat de ministerraad besloten heeft een proclamatie uit te vaar digen, waarin mededeeling zal worden ge daan van een verbod van vergaderingen en optochten voor het geheele bondsgebied en waarin tevens de uitvaardiging wordt aange- kindigd van een verordening met wetswijzi- gende kracht betreffende bepalingen inzake de pers. Alle maatregelen der regeering be oogen schade voor het bedrijfsleven te ver hinderen, welke zeker zou zijn te verwachten wanneer niet met alle middelen verstoring van orde en rust werd voorkomen en een einde gemaakt werd aan de voortdurende opruiing. De bondskanselier, aldus het communiqué verder, heeft zich na den ministerraad naar den bondspresident begeven, teneinde hem na een uitvoerig rapport uit eigen naam en uit naam der overige ministers aftreden aan te bieden. De bondspresident verklaarde, dat hij bij alle waardeering van den moeilijken toestand niet in staat was dit aftreden te aanvaarden, doch veeleer den bondskanselier en den overigen leden van de bondsregeering zijn volle vertrouwen gaf. Hieraan verbond de bondspresident het verzoek de staatszaken met rustige kracht verder te leiden en alles in het werk te stellen om de moeilijkheden, vaaral ook de binnenlandsche politieke ver warring, zoo spoedig mogelijk in den geest van den grondwet te overwinnen. In kringen der Christelijk-socialen en bij de Heimatgroep schijnt, naar Reuter meldt, een sterke neiging te bestaan voor de uit schakeling van de volksvertegenwoordiging, om zoo mogelijk direct met noodverordenin gen en tegen de vergaderings-, spreek- en persvrijheid te kunnen optreden. Een gisteren verschenen en op groote schaal verspreide extra editie van de „Kampfruf" met een open brief van den Oos- tenrijkschen nat.-socialistischen leider Proksch aan bondskanselier Dollfuss is in be slag genomen. Het door de Fransche regeering voorge stelde Europeesche verdrag voor wederzijd sche hulpverleening is Dinsdag in de poli tieke commissie verworpen, door dat liet op .tegenstand is gestuit van D'-'Hschland, E!n- geland, Italië, Sovjet Rusland, Oostenrijk, Hongarije en Nederland. De onderhandelingen in de commissie gingen uit van een voorstel van de staten der Kleine Entente, Griekenland en Finland waarbij de Commissie principieel zou be sluiten tot een Europeesch verdrag tot steun verlening, dat in een kleinere speciale com missie nader zou worden uitgewerkt. De ver tegenwoordiger van Engeland, Eden, ver klaarde, dat Engeland aan zoo'n verdrag niet zijn medewerking zou kunnen verleenen, daar het Volkenbondspact, het Kellogpact en het Verdrag van Locarno reeds de uiter ste grens vormen voor de voor Engeland te dragen Europeesche veiligheidsgaranties. De bijzondere positie van Engeland ligt in het Kanaal. Ook de vertegenwoordiger van Ne derland verklaarde zich tegen het voorstel. De vertegenwoordiger van Hongarije wees op de gevaren van nieuwe militaire bondge nootschappen in Europa en eischte een be wapeningsniveau voor alle Europeesche sta ten, terwijl Motta er op wees, dat Zwitser land reeds 400 jaar militair neutraal is. Het voorstel werd aangenomen met 14 te gen 5 stemmen (Duitschland. Italië, Neder land, Hongarije en Oostenrijk), Sovjet Rus land en de staten in Europa welke er niet bij betrokken zijn, onthielden zich van stem ming, Toen de President voorstelde de be oogde speciale commissie voor de uitwerking der overeenkomst uit te werken, maakten de vertegenwoordigers van Italië, Duitschland Oostenrijk, Hongarije en Sovjet Rusland be zwaren. De Fransche Minister voor Luchtvaart, Pierre Cot verklaarde hierop af te zien van zijn voorstel, die commissie samen te stellen, waarna Henderson liet overgaan tot be handeling van het daarop volgende punt van de agenda. Duitschland. Hakenkruisvlaggert worden met geweld geheschen. Op het huis van den Rijksdagpresident te Berlijn dat tegenover het Rijksdaggebouw is gelegen, is Dinsdagmiddag de swasti.ca-vlag geheschen. Te Hannover werden op het nieuwe stad huis de zwart-wit-roode en de hakenkruis- vlaggen geheschen, te Maagdenburg op de regeeringsgebouwen en op eenige kazernes. Te Altona heschen SA lieden de hakenkruis- vlag op het gerechtsgebouw. Zij zongen on- dertusschen het Horst Wessellied. Te Bres- lau, Koningsbergen, Potsdam en Liegnitz en tal vah andere plaatsen geschiedde hetzelf de. Te Breslau is het tot een incident geko men, toen men op het gerechtsgebouw tot deze plechtigheid wilde overgaan. Dr. Zint, de president, die lid is van de SPD. maakte bezwaren. De menigte eischte evenwel, dat hij de plechtigheid zou bijwonen. Een af- deéling SA en Stahlhelm begaf zich naar binnen om den president te sommeeren naar buiten te komen om de voorstelling bij te wonen. Ten slotte stemde Dr. Zint toe. Hij werd op straat door de menigte uitgefloten. Dr. Zint heeft ontslag aangevraagd, het geen hem is toegekend. Te Stuttgart had een soortgelijke plech tigheid plaats. De president van den land dag, Mergenthaler, nam hier het woord en stelde in zijn toespraak den eisch, dat Dr. Bolz onverwijld zou aftreden, omdat de Rijksregeering anders een ander woordje met hem te spreken zou hebben". Op de openbare gebouwen te Kassei zijn de nationale vlaggen geheschen. De SA heeft het soc. dem. vakvereenigingshuis tijdelijk bezet en er de swasticavlag geheschen. Het hijschen van zwart-wit-roode en swasticavlaggen op officieele gebouwen is in Halle en Eilenburg op moeilijkheden gestuit. In Halle weigerde de opperburgemeester dr. Rive toestemming. De politie wilde echter het hijschen van de vlag niet verhinderen. Zij bezette de stedelijke officieele gebouwen en onder haar bescherming werd de swasti- ca vlag geheschen. Gistermiddag hebben SA en SS troepen uit Vienenburg en omgeving het vakvereeni gingshuis te Goslar bezet. De roode vlag werd neergehaald en vervangen door de swastica vlag. Van het raadhuis werd de zwart-rood- gouden vlag neergehaald, waarna deze, te zamen met de roode vlag verbrand werd. Hierop werd de swasticavlag door soc. dem. weer van het vakvereenigingshuis verwij derd en eveneens op straat verbrand. De SA bezette het vakvereenigingshuis opnieuw, waarna wederom een swasticavlag werd ge heschen. De politie zette toen de straat af. Tegen den avond werd van het vakver eenigingshuis ten tweeden male de swastica vlag neergehaald. Toen de nat. soc. hierop van een naburig stuk grond bij het vakver eenigingshuis trachtten te komen, werden zij met verscheidene schoten ontvangen. De politie, ondersteund door hulppolitie is den toestand meester. De rust in de stad is weer gekeerd. Naar de „Voelkische Beobachter" meldt, duiken steeds weer nieuwe communistische vlugschriften op. Op bevel van minister Goering worden thans alle drukkerijen en uitgeverijen, die aan de communistische partij leveren of ge leverd hebben zonder pardon gesloten. Het in beslag genomen materiaal ligt in groeien de stapels in het politiepresidium. Wederom is heden veel communistisch propaganda materiaal en beslag genomen, terwijl tevens een aantal schrijfmachines en cyclostyles hetzelfde lot ondergingen. KONINGSBERGEN, 7 Maart. (V. D.) Vol gens een mededeeling van de rijksspoorwe gen zijn hedenmiddag op de spoorlijn Berlijn KoningsbergenKowno in de nabijheid van de Alle-brug nabij de stad Wehlau twee mannen gearresteerd die een helsche ma chine hadden neergelegd. De mannen waren dronken en hadden nog 3 lonten bij zich en een slaghoedje. Men neemt aan, dat het hier een politieken aanslag betreft. De bewaking op de belangrijke spoorwegdeelen is versterkt. Het onderzoek is nog aan den gang. Beambten in Anhalt mogen geen sociaal-democraten zijn. De landdag van Anhalt is gisteren bijeen gekomen. Communisten werden niet tot de tribunes toegelaten. Zij die de vergadering mochten bijwonen, werden op wapens ge fouilleerd, evenals de persvertegenwoordigers. De landdag heeft een voorstel der N.S.D.A.P. aangenomen, volgens hetwelk staatsambte naren en -beambten in de toekomst geen lid meer van de S.P.D. mogen zijn. De nationaal-socialisten hebben verder voorgesteld, dat de staatsautoriteiten ver plicht zullen zijn in het vervolg hun inkoo- pen niet meer te doen in warenhuizen coöperatieve vereenigingen en eenheidsprij- zenwinkels. De uitgaven moeten veeleer worden gedaan bij de goede, oude, Christelijke middenstan ders. Maatregelen tegen vertegen woordigers der buitenlandsche pers. Het Wolff-Bureau meldt uit Berlijn: Met het oog op de kwaadwillige berichtge ving omtrent binnenlandsche gebeurtenissen in de buitenlandsche pers, bereidde de rijks regeering ernstige maatregelen voor tegen een aantal buitenlandsche correspondenten. Eenigen van de betrokken correspondenten hebben zich aan den greep der politie ont trokken door het land te verlaten. Wat de overige correspondenten aangaat, van hen is thans de verzekering ontvangen, dat zij zich voortaan bij hun berichtgeving van alle kwaadwillige uitlatingen zullen ont houden en dubbelzinnigheden zullen vermij- dena Met het oog hierop en op de juiste beoor deeling der binnenlandsche gebeurtenissen in het buitenland zijn bedoelde correspon denten voorloopig voor een uitzetting ge spaard gebleven en is hun een proeftijd van twee maanden toegestaan Amerihaansche waarschuwing aan de conferentie. President Roosevelt heeft de Amerikaan- sche delegatie te Genève er van in kennis ge steld, dat de Amerikaansche regeering de oorlogsvloot zoo spoedig mogelijk op ver dragssterkte wil brengen ingeval de ontwa peningsconferentie binnen korten tijd niet tot doortastende maatregelen besluit. Engeland. Een onderhoud MacDonald Daladier? MacDonald en Sir John Simon zijn van plan Donderdagochtend naar Genève te ver trekken, MacDonald heeft Daladier niet ge sproken sinds deze aan het hoofd der Fran sche regeering staat. Daar de Britsche mi nisters Donderdag ter Britsche ambassade te Parijs zullen overnachten, zal er gelegen heid zijn tot een bijeenkomst alvorens naar Genève zal worden doorgereisd Leening van 10 milliard door de Kamer goedgekeurd. Na langdurige debatten heeft de Kamer het wetsontwerp goedgekeurd inzake de machtiging tot het aangaan van een binnen landsche leening tot een bedrag van 10 mil liard. De stemmenverhouding was 360 te gen 185. Rusland niet bij besprekingen over het Verre Oosten. De Russische commissaris van Buiten landsche Zaken, Litwinow, heeft den secre taris-generaal van den Volkenbond een nota doen toekomen, waarin de Russische regee- ring de haar toegezonden uitnoodiging even als de Veïeenigde Staten deel te nemen aan de besprekingen inzake het conflict in het Verre Oosten, afwijst. Litwinow stelt vast, dat de Russische regeering principieel op het standpunt van de onaantastbaarheid van buitenlandsche souvereiniteiten staat. Om deze redenen en in verband met den gehes- len politieken toestand is de Sovjetregeering gedwongen de uitnoodiging tot deelneming aan deze beraadslagingen over het conflict over het Verre Oosten af te wijzen. Griekenland, Kabinet Othoneos gevormd. In verband met de gepleegde staatsgreep is de arrestatie van generaal Piastiras en diens medewerkers bevolen. Piastiras zou zich nog te Athene ophouden. Men neemt aan, dat de generaal zal trachten naar het buitenland uit te wijken. In het Grieksche leger worden groote mutaties verwacht. Voorts is voorge steld den burgemeester van Athene uit zijn functie te zetten. Venizelos heeft verklaard, dat hij aan het hoofd van zijn partij blijft en dat hij zijn politieke werk zal voortzetten. Het is te verwachten, dat Tsaldaris binnen kort de leiding der regeering op zich zal nemen. ATHENE, 7 Maart (V.D.) Volgens de laatste berichten uit Athene ontwikkelen de gebeurtenissen in Griekenland zich sedert vanmorgen weer in legale richting, temeer omdat Tsaldaris, de leider der oppositie, den President der Republiek Zaimis heeft voorge steld zeif te trachten de crisis op te lossen. Overeenkomstig dit voorstel zal een uit bur gers en militairen bestaande regeering wor den gevormd. De regeering zou er als volgt uitzien: Generaal Othoneos, Minister-President en Minister van Oorlog. Generaal Tsimikalis, Binnenlandsche Za ken. Generaal Manetas, Verkeersminister. Mandavinos, thans directeur van de Reken kamer, Minister van Financiën. Kapitein-Luitenant ter zee Demostinas, Minister van Marine. Generaal Mazarachi, Minister van Onder wijs. Koronis, thans Directeur der Grieksche spoorwegen. Minister voor de Nationale Be drijven. Prof. Petimesas, Minister van Justitie. De militaire leden der regeering zullen waarschijnlijk nog vanavond, de burgerlijke Ministers morgen den eed afleggen. Muiterij in het leger? Volgens berichten uit Athene zou daar hedenmorgen een onder leiding van het leger staande opstand zijn uitgebroken. Nadere bij zonderheden ontbreken nog en zullen naar men vreest voorloopig ook niet gemakkelijk uit Athene vernomen kunnen worden. SCHIPBREUKEN IN DE NOORSCHE WATEREN. Trawler uit Huil vergaan. VIJF MENSCHEN VERDRONKEN. OSLO. 7 Maart (V.D.) Aan de Noordkust- van Noorwegen in de Witte Zee woedt hevig noodweer, waarvan verschillende schepen het slachtoffer zijn geworden. De Britsche stoomtrawler „Lord Dearmore" uit Huil verging bij Hornö in de nabijheid van Var du en zonk in drie minuten tijds. Vier stokers slaagden er niet meer in, zich tijdig uit- de machineruimte te redden en gingen met het schip onder. De kapitein, een Deen, weigerde het schip te verlaten en verdronk eveneens. Zijn zoon, die zich aan boord be vond, kon gered worden. Het Noorsche stoomschip „Princes Ragn- hild", een der snelste passagiersschepen die den dienst langs de Noorsche kust doen, is tengevolge van den storm gestrand en het is twijfelachtig of het schip nog te redden is. Vijftien passagiers van de „Princes Ragnhild" werden overgenomen door de „Michael Sars!'. een schip van de Noorsche visscherij-inspec tie, dat korten tijd daarna zelf in nood kwam te verkeeren en assistentie van een redding boot kreeg, nadat het passagiersschip „Kon; Halfdan" was gepasseerd zonder iets van de noodsignalen te merken. Tenslotte is in de Witte Zee nog een Noor sche robbenvanger vergaan. Tengevolge van den storm stapelde 't ijs zich zoo hoog boven het schip op, dat het schipt tenslotte werd gekraakt en naar beneden gedrukt. De be manning kon gered worden aan boord van een anderen robbenvanger. MEISJES LEVEND VERBRAND. NA EXPLOSIE IN EEN CHEMISCHE FABRIEK. BRUSSEL, 7 Maarft (V.D.) In een fa briek voor chemische producten, waar even eens films worden geproduceerd, welke fa briek gevestigd is in de O.L.V. ten Bosch straat te Tervueren, heeft van middag een hevige ontploffing plaats gehad. 15.000 K.G. film vlogen in de lucht. Bij het ongeluk zijn vier menschen om het leven gekomen. Het zijn vier jonge meisjes, waarvan 2 levend zijn verbrand, de beide anderen zijn kort na het ongeluk aan de opgeloopen brand wonden ov-erleden. Verder liep nog een arbeider levensgevaar lijke brandwonden op, terwijl andere.werk lieden ernstige kneuzingen bekwamen. De genie-troepen en brandweer uit Elsene kwamen ter plaatse. gezien de overigens loffelljken medewerking der plaatselijke pers, dat door onderling verleg gunstige resultaten zijn te verkrij gen. FAILLISSEMENTEN. Door de Arrondissements-Rechtbank te Haarlem zijn de volgende faillissementen uit gesproken op Dinsdag 7 Maart. 1933: 2. J. Kramer, blocnienhandclaar en expor teur, wonende te Hillegom, Hoofdstraat 127. Curator Mr. F. M. Hagemeyer, alhier. 3. P. J. Keyzers Nzn., bloembollenhande laar, wonende te Hillegom. Curator Mr. M. A. van Eek, alhier. 4. De Handelsvennootschap onder de fir ma Peduzie en Zoon IJmuider Betonbouw gevestigd te IJmuiden-Oost, Kalverstraat 126 en hare leden G. P. Peduzie, betonwerker, wonende te Bussum, Driestwcg 28, en A. J. P. Peduzie. betonwerker, wonende te IJmui den-Oost, Kalverstraat 126. Curator Mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. 5. K. Bokma. fotograaf, wonende te IJmui- den-Oost, Popelstraat 3. Curator Mr. J. A. B. Sanders te Beverwijk. 6. J. H. Rovers, bloembollenhandelaar, wonende te Haarlemmermeer, Venneperweg 488. Curator Mr. Silvain Groen alhier. 7. P. Vermeulen, clectricicn, wonende te IJmuiden. Kennemerlaan 33. Curator Mr. Dr. A. van der Flier. IJmuiden. 8. G. van Zalk, vroeger hotelhouder te Zeist, thans zonder beroep, wonende te Haar lem, Bolhuizen 8 a rd. Curator Mr. H. J. van Gelderen, alhier. Rechter-Commissaris in deze faillissemen ten Mr. S. J. Pit. Opgeheven werden de faillissementen wegens gebrek aan actief van: 1. B. G. I-Iilders, wonende te Heemstede. Curator Mr. G. W. C. Pliester, alhier. 3. A. G. van Elk, wonende te Haarlem- merliede. Curator Mr. Dr. A. F. II. Schreurs. alhier. 3. H. J. L. van Elk, wonende te Haarlem- merliéde. Curator Mr. Dr. A. F. H. Schreurs, alhier. 4. J. J. van Mannckus, wonende te Heem stede. Curator Mr. A. Bruch alhier. 5. M. Kabel,wonende te Haarlem. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. 6. D. Kabel, wonende te Santpoort. Curator Mr. T. A. M. A. van Löben Seis, alhier. 7. J. Moot, wonende te IJmuiden. Curatrice mevr. Mr. L. M. I. L. van Taa lingenDols alhier. 8. H. I. A. van Assendelft, wonende te Heemstede. Curator Mr. H. E. Prinsen Geerligs, alhier. 9. v. d. Werf, wonende te Haarlem. Curator Mr. W. G. J. Veenhoven, alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der eenige uitdeelingslijst van; 1. H. S. Scholte wonende te Nieuw-Vennep Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede. 2. B. M. RamakerGlas, wonende te IJmuiden-Oost, Zeeweg 90. Curatrice mevr. Mr. G. Biewenga—Gij mink te IJmuiden. 3. J. van Weelden, wonende te Assendelft. Curator Mr. D. de Jong, alhier. 4. H. Scholte, wonende te Nieuw-Vennep. Curator Mr. B. W. Stomps te Heemstede. 5. D. Kranenburg wonende te Assendelft. Curator Mr. H. J. van Gelderen, alhier, 6. J. Herman, wonende te Haarlem. Curator Mr. M. van Toulon v. d. Koog, alhier. 7. J. Valkman (Haarlemsche Steenkolen handel) wonende te Haarlem. Curator Mr. C. Blankevoort, alhier. 8. N. Verbruggen, wonende te Hillegom. Curator Mr. M. A. van Eek, alhier. INBRAAK IN HET GEBOUW VAN DEN CHR. BOND. Hedennacht kwam de particuliere nacht veiligheidsdienst tot de ontdekking, dat de deur van het kantoor van den Christelijken Bond op de Trawlerkade open stond. Direct werd de heer C. van der Steen, bestuurslid gewaarschuwd. In den loop van den nacht stelde de politie een onderzoek in, waarbij bleek, dat de inbreker(s) het kantoor is (zijn) binnengedrongenIn het magazijn, behoorende bij het schaftlokaal werd een groote hoeveelheid chocolade, sigaren, si garetten enz. vermist, ter waarde van een bedrag van omstreeks f 240. Van de daders is nog geen spoor ontdekt VEREENIGING „VOLKSCONCERT" IN VELSEN. De vereeniging „Volksconcert", waarbij thans bijna alle plaatselijke harmonie, fan fare- en accordeonverenigingen zijn aan gesloten, hield een dezer dagen een verga dering van haar centraal bestuur. Voorzitter Harsveld opende de vergadering met een kort en zakelijk woord, waarna de notulen der vorige vergadering werden gelezen en goedgekeurd. Een concept-huishoudelijk re glement werd hierna behandeld en za'l- ter nadere kennisneming en goedkeuring aan de resp. besturen worden toegezonden. Hierop werd behandeld het zomerseizoen 1933. In princiepe werd besloten, dit seizoen te doen openen met een gezamenlijken muziekdag in Velserbeek. Den Christelijke vereenigingen werd in overweging gegeven dezen (Zond)dag met gewijde muziek te openen in de morgenuren, zooals ook elders, bijvoorbeeld in Zeeland wel geschiedt. Het schijnt hier in de ge meente voor de betrokken vereenigingen echter nogal moeilijkheden op te leveren, wat betreft de meening der geestverwanten donaturs en begunstigers, dus za-1 eventueel voor deze vereenigingen een Zaterdagmiddag worden benut. Als voorloopige datum werd gekozenn Zonda.g 28 Mei met eventueel den hiervoor gaanden Zaterdag. Het dagelijksch bestuur kreeg opdracht een en ander zoo spoedig mogelijk nader uit te werken, dus hopen we binnen korten tijd hierop terug te komen. Bij de rondvraag werd besloten een beroep te doen o pde medewerking der werkgevers in de verschillende bedrijven. Getracht zal worden het van de werkgevers gedan te krijgen, dat zij de leden van hun personeel die deel uitmaken van de verschillende ver- eninigingen, zooveel mogelijk in de gelegen heid te stellen, zonder loonkorting bij tijd verzuim aan de concerten kunnen deelne men. NadaTt nog eenige ondergeschikte en in terne zaken werden behandeld, kwam nog in bespreking de plaatselijke persverslagen der door de aangesloten vereenigingen ge geven concerten. Algemeen kwam tot uiting dat critiek goed kan werken, mits zij serieus en opbouwend is, waaraan tot nog toe wel eens iets ontbrak, Men was van meaning, meldt: Hoogste barometerstand 779.7 m.M. te Hel- singfors. Laagste barometerstand 743.7 m.M. te Vest- manpeur. en voorspelt zwakken veranderlijken wind: nevelig tot licht of half bewolkt. Droog weer. Weinig ver andering in temperatuur. Des ochtends tem peratuur om het vriespunt. Barometer Hedenmorgen 9 uur 771 m.M. Neiging: Vooruit. Thermometer Hoogste gisteren 45 F. Laagste 'heden nacht 40 F. Hoogste heden 42 F. Opgave van: Opgaaf: MAGAZIJN 'T BRILLENHUIS. Kanaalstraat 83. IJmuiden. VELSEN Geboorten: S. M. Koolde Bruijn, d.; W. C. Duvaloisvan der Wolf, d.; L. Klaassen— Hendriksen, d.; M. Kerkow—Bakker, d.: R. H. van Dorp—v. d. Wal. d.; S. A. van der Laar- Pieper, z.; A. HenderikDoornkamp. d.; C. M. Schipper—de Graaff. z.; A. Handgraaf— Duin, z.; A. de Wit—Dekker, z. Overleden: P. Pieternella de Graaf, 75 jaar, echtgen. v. H. Hortmans; Cornells Hendrik te Boekhorst 10 d. z. v. M. J. te Boekhorst; Albert Kramer, 64 j., echtgen. v. H. G. Lieman VOOR VELSEN EN IJMUIDEN WOENSDAG 8 MAART Thalia, Bioscoop: Matiné 3 uur. Gezelschap Mie en Ko. 8.15 uur. Luxor, Beverwijk, Bioscoop: „Es war ein- mal ein Walzer". DONDERDAG 9 MAART Thalia: Gezelschap Mie en Ko. 8.15 uur. AGENDA TE HAARLEM WOENSDAG 8 MAART Stadsschouwburg, WilsonspleinHartvelt- kwartet voor „Kunst aan het Volk". 8.15 u. Luxor Sound Theater: „Menschen in 't Hotel." 8.15 uur. Palace: „Strafsache Von Geldern". Too- neel: Sor> Rethel. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „F. P. 1 antwoordt niet...." 7 en 9.15 uur. DONDERDAG 9 MAART Bioscoopvoorstellingen.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 5