Wij zijn nog rijk, maar voor hoelang? Rijksdaging. IJMUIDER COURANT WOENSDAG 8 MAART 1933 BINNENLAND Propaganda voor Ned. fabrikaat noodig. Dr. C. J. K. van Aalst over wederkeerigheid. 1 Dr. C. J. K. van Aalst. De president van de Nederlandsche Han delmaatschappij Dr. C. J. K. van Aalst, be tuigde zijn voile instemming met de propa ganda voor het Nederlandsch fabrikaat. „Als koopman", aldus Dr. van Aalst, „ben ik er altijd voorstander van geweest aan het pro duct van Nederlandschen bodem de voorkeur te geven boven het buitenlandsche, al neemt dit niet weg. dat een vrij internationaal ruil verkeer de ideale toestand blijft. Helaas is daarvan op het oogenblik geen sprake. Het ziet er zelfs naar uit, dat wij aanstonds met het propageeren van Nederlandsch fabrikaat nog verder zullen moeten gaan, dan thans in het voornemen ligt: ook als buitenlandsche goederen misschien iets goedkooper of beter zouden zijn, zou ik mij kunnen voorstellen, dat wij aan Nederlandsche producten de voorkeur gaven. De toenemende afsluiting van de grenzen voor onze industrie en land bouwproducten dwingt ons er eenvoudig toe, een deel van onze wenschen onvervuld te la ten en onze behoeften zooveel mogelijk in het binnenland zelf te dekken". Vreest u hiervan geen nadeelen voor onze internationale positie? „Naar mijn meening, moet men de werke lijkheid onder het oog durven zien. Het spreekt vanzelf, dat Nederland op den duur slechts gebaat kan zijn bij een vrij wereld verkeer. Al onze Indische producten moeten op de wereldmarkt worden afgezet en ook onze eigen industrie, waartoe ik dan ook de zeer belangrijke landbouwindustrieën reken, zijn van den export afhankelijk. Bovendien moet men niet vergeten, dat elke maatregel van bescherming onmiddellijk tegenmaatre gelen in het buitenland kan uitlokken. Men verbreekt als het ware een geheel net van handelsrelaties, indien men tegenover een bepaald land met tarieven zou 'gaan vech ten. Slechts wanneer wij geheel onafhankelijk van handelsverdragen waren, welke op hun beurt wederom onderling verbonden zijn dooi de meest-begunstigingsclausule, eerst dan zouden wij wellicht met kans op succes tot afweermaatregelen kunnen overgaan". In beginsel bent u daar dus "geen tegen stander van? „Ik zie niet in, waarom men, indien men daartoe dé macht zou hebben, van afweer maatregelen geen gebruik zou maken. Als élk land bescherming toepast, kan men toch on mogelijk passief blijven. Persoonlijk voel ik dan ook het meeste voor de opvatting van den ouden Chamberlain, die in dit opzicht een voorstander was van „retaliation": „doe je het mij, dan doe ik het jou". Dit kan on der omstandigheden tot vechttarieven leiden, maar ook daarvan ben ik in beginsel geen tegenstander, al dient een kléin land zich om bovengenoemde redenen er wel degelijk re kenschap van te geven, dat het uiterst moei lijk zal zijn met vechttarieven een nivellee ring te krijgen van invoerrechten der met ons handeldrijvende volken Zelfs groote lan den hebben op dit gebied slechts zelden suc ces. Voor het oogenblik geloof ik dan ook, dat wij niet verder moeten gaan, dan een actie te voeren voor het gebruik van Neder landsch fabrikaat. De menschen moeten wakker g^-bud wor den. Ik acht daartoe thans het tijdstio aan gebroken. Want het mooie van ons volk is al tijd geweest, dat men voor nationale belan gen warm loopt, als de nood het hoogst ge stegen is. Dan is Nederland op zijn best". Acht u de financieele positie van Neder land voor alsnog krachtig genoeg om ons voor groote schokken in de toekomst te be hoeden? Ons land is ongetwijfeld nog rijk, doch 'daaraan kan spoedig een einde komen. Ver geet niet dat ons land steeds was ingesteld op wereld-export, dat het overal een groot aantal afnemers voor zijn producten had, welke afnemers ons zijn ontvallen door de buitengewone maatregelen hunner regeerin gen Ik geloof, daarom, dat indien daarin niet spoedig verandering komt, Nederland in ver houding veel erger zal worden getroffen dan andere landen. Men dient in te zien, dat aan de krachtig ste reserves eenmaal een einde kan komen en dat men niet zuinig genoeg de financiën kan beheeren. Ook uit dien hoofde lijkt het mij het beste, de werkloosheid te bestrijden, door zooveel mogelijk bestaande bedrijven gaande te houden. Daartoe kan deze actie voor het Nederlandsch Fabrikaat bijzonder veel bijdragen. Het gaat thans hard tegen hard in de wereld en het lijkt mij ten eenen- male ongeoorloofd, van overheidswege be stellingen in het buitenland te doen, als zij het dan ook in enkeJfe gevallen met eenïge geldelijke opoffering de Nederlandsche nij verheid eveneens voor de levering in aan merking komt. Hierop zou door de autoritei ten aan scherpe controle kunnen worden uit geoefend, die thans helaas ontbreekt. Teveel gaat men bij de werkloosheidsbestrijding nog uit van het standpunt, dat alleen die werken daarvoor in aanmerking komen, welke het grootste aantal ongeschoolde arbeiders werk verschaffen. Daardoor loopt men gevaar, dat men kapitalen riskeert in landontginningen, ontwateringswerken kortom in die onderne mingen, waarvan de rentabiliteit in de toe komst nog geenszins vaststaat. Gaat meti ter financiering van zulke werken leeningen aan. dan creëert men feitelijk schulden, waarte genover geen of althans onvoldoende actief staat, hetgeen in de practijk neerkomt op rentegevende inflatie. Het mooie nu van de propaganda voor het Nederlandsch product is, dat men daarmede juist géén gevaarlijke financieele experimen ten, waarvan ons nageslacht de gevolgen zou hebben te dragen, op touw zet. De Nederland sche Staatsfinanciën verkeeren in een min of meer borgelijken toestand, waarbij men bo vendien niet moet vergeten, dat Nederland in de toekomst ook voor Indië moet zorgen. Al; Indië het volgende jaar andermaal een te kort heeft, en ik vrees dat dit nog zeer groot zal zijn, zal Nederland wederom moeten steu nen omdat Indië zelf niet tegen behoorlijken koers zijn leeningen zal kunnen onderbren gen. Daardoor kan er natuurlijk een opeen stapeling van schuld ontstaan, hetgeen op den duur, bij niet angstvallig beheer, tot in flatie zou kunnen leiden. Tenslotte nog dit. Men zou gaarne wen schen, dat er in Indië een beweging zou ont staan om zooveel mogelijk Nederlandsch Fa brikaat te gebruiken. Doch ik vrees, dat daar voor zeer weinig zal worden gevoeld, zoolang Nederland op Indische producten, bijvoor beeld op suiker en thee, hooge invoerrechten heft, en het bestaan van Indische onderne mingen bemoeilijkt, terwijl Nederlandsche bodemproducten, waaronder suiker, worden gesubsidieerd". WAARHEEN MET DE MELK? CRISISZUIVELCENTRALE ZOEKT UITWEGEN. De sterk vergroote melkproductie, welke in het voorjaar en begin zomer verwacht wordt, hetgeen op zich zelf een normaal verschijn sel is, zal de werkzaamheid van de Crisis Zui- vel-Centrale ernstig beïnvloeden, aldus de Msb. Men spreekt zelfs van een teveel van 4 milliard liter melk. Om aan dit surplus een bestemming te ge ven is o.a. gedacht aan een verplichte ver werking van melk in het brood. De besprekingen hieromtrent hebben ech ter geleid tot het inzicht, dat door verplichte melkbroodbereiding slechts een gering per centage, n.l. slechts 4 pCt., van het teveel aan melk uit de markt zal worden genomen, ter wijl een belangrijke verhooging van den broodprijs hiervan het gevolg zal zijn. Het brood zou daardoor 2 a 3 cent duurder wor den. Is dit op zich zelf reeds een bezwaar, daar bij komt nog een andere bedenking en wel door de Tarweregeling. Vooreerst vraagt het procédé der melk broodbereiding minder tarwemeel. En vervol gens zal bij het duurder worden van het brood de afzet daarvan verminderen en dus ook het meelverbruik. Deze beide factoren zouden het noodig maken het mengpercen- tage van inlandsche tarwe te verhoogen, daar anders de geproduceerde hoeveelheid inland sche tarwe niet in het brood zal kunnen worden verwerkt. Om deze redenen wordt het gunstig gevolj van eventueele verdichte verwerking van melk in het brood ernstig betwijfeld en de kans op invoering van dezen maatregel zeer gering geacht. JONGETJE DOODGEREDEN. GIETERVEEN, 7 Maart. Hedenmorgen is op het terrein der Coöperatieve Zuïverfabriek alhier het zoontje van den melkrijder Adams, doordat het paard aantrok, van 'een zwaar beladen melkwagen gevallen. Een der wielen ging het kind over het lichaam. Het overleed weldra aan de gevolgen. MET AP NORM'S PTINRRUG WORDT BEGONNEN. EERSTE GEDEELTE AANBESTEED. De Rijkswaterstaat heeft Dinsdag' aanbe steed het maken van drie pijlers en de op bouwen van vijf pijlers en van een landhoofd met bijkomende werken voor de brug over den Neder-Rijn te Arnhem. Laagste inschrijfster was de N.V. Holland- sche Beton Mij. te 's-Gravenhage voor 342.430 bij gebruik van Ned. cement. CANDIDATEN DER CHR. DEM. UNIE De Christelijk Democratische Unie zal in alle 18 kieskringen voor de Tweede Kamer uitkomen met de volgende lijst: 1. H. S. van Houten, Groningen, 2. Fedde Schurer, Amsterdam, 3. R. van der Brug, Gouda, 4. A. P. Jungcurt, 's Gravenhage, 5. Matihijs de Visser, Amsterdam, 6. J. J. Geitz, s Gravenhage, 7. J. Gorseling, Almelo, 8. H. Steketee, 's Gravenhage, 8. P. L. Gerritse, Amsterdam, 10. Drs. J. van Eijk, Amsterdam, 11. L. P. Du Bois, Amsterdam, 12. L. Tam- minga, Huizum, 13. J. C. van Goudoever, De Bilt, 14. J. Westera, Nijvcrdal, 15. C. Scholten, Brunssum. In de beginselverklaring der Unie wordt Zij keert zich tegen de anti-socialie poli tiek. zooals deze in toenemende mate door het kabinet-Ruys gevoerd is, daarin gesteund door de reactionnaire groepen van links en rechts; een politiek welke, blijkens de door die groepen aangenomen houding, in de naaste toekomst zal worden voortgezet en verscherpt tot groote schade van de maat schappelijk zwakken. Eischen van 't verkiezingsprogram zijn o.a. Bestrijding der werkloosheid door uitvoe ring van groote werken en waar mogelijk door invoering van de 40-urige werkweek. Verbetering van de werkloozensteun. Invoering van medezeggenschap der arbei ders in alle bedrijven, mede tot regeling dei- productie. Regeling der rechtspositie en uit breiding van het georganiseerd overleg voor hen, die in Overheidsdienst en in Overheids bedrijven werkzaam zijn. Bevordering van de Zondagsrust. Drankbestrijding door invoering van Plaatselijke Keuze. Heffing van een crisisbelasting. Verlaging van de gemiddelde rentevoet der Staats-, Provinciale- en Gemeenteleeningen. Her ziening van ons belastingstelsel overeenkom stig het beginsel van belasting naar draag kracht. Opheffing bankgeheim. Nationale ontwapening als eerste schrede op den weg naar internationale afschaffing van legers en vloten. Afschaffing dienst- dwang. Krachtige hulp aan hen, die in. bijzondere mate slachtoffer zijn van de crisis. Krachtige steun aan mobilisatieslacht offers en personen, die door den militairen dienst invalide zijn geworden. e .1 Hitier heeft den strijd gewonnen, Zij het dan ook niet geheel; Duitschland vond hem wel verkieslijk, Voor een zeer belangrijk deel. En de wereld vraagt in spanning: Wat zal Hitier nu gaan doen, Steunend op de luide stemmen Van zijn zeventien millioen? Er is weer een nieuwe Rijksdag, Komt die strakjes nu bijeen, Om het rijk te gaan besturen, Of gaat hij direct weer heen. Raakt met Hugenberg en Papen De verkeering nu weer uit Brengt in het beproefde Duitschland, Nieuwe lente 'n nieuw geluid? Wie kan hier de toekomst lezen, Er zijn vragen bij de vleet. Waarop mogelijk zelfs Hitier Nu het antwoord nog niet weet. Er lijkt op zijn hoogst één teeken, Waar ik u op wijzen wil: 't Eerste Rijksdag samentreffen Wordt waarschijnlijk1 April. P. GASUS. WERK VOOR 's RIJKS MUNT. VRIJGEKOMEN ZILVER KOMT IN DEN HANDEL. Men meldt ons: De hermunting van de grove zilveren mun ten van lager gehalte, is voor Nederland vrijwel afgeloopen. Voor Indië voor een groot- gedeelte. Door deze hermunting is zilver vrij gekomen tot- een hoeveelheid, die op dit oogenblik reeds meer dan een half millioen K.G. omvat en die alleen nog stijgen kan. Aangenomen wordt, dat nog in geen tien tallen jaren dit materiaal voor uitbreiding der circulatie in Nederlandsch-I-ndië die sterk is ingekrompen, noodig zal zijn. Het zal ver kocht moeten worden, gelijk ook steeds in de bedoeling heeft gelegen. Normaal wordt zil ver verhandeld in baren van zeer hoog ge halte. Het is daarom gewenseht het be schikbare metaal voor den verkoop in dien vorm over te brengen. Hiervoor is noodig het metaal te affineeren. Men heeft be sloten deze affinage in stede van in het buitenland aan rijksmunt uit te voeren. Bier voor worden op het bestaande terrein eenige lokaliteiten (veel ruimte wordt niet ver- eischt), bijgebouwd. Daarin zal langs elec- trolytisehen weg de affinage geschieden. De opdrachten voor een en ander zijn uitge gaan. Er wordt gerekend op een productie van „fijn" zilver van ca. 500 K.G. per et maal. De werkzaamheden zullen geschieden in continubedrijf (zes dagen per week) en dus in drie ploegen. Aan deze werkzaam heden in eigen beheer zijn niet onbelang rijke geldelijke voordeelen verbonden en bovendien gaat eenige arbeidsverruiming er mede gepaard. Verwacht wordt, dat de nieuwe inrichting dezen zomer gereed komt en in gebruik wordt genomen. CANDIDATEN DER ALG. DEM. UNIE. Gemeld wordt: De Algemeen Democratische Unie stelt candïdaat voor de verkiezingen van leden der Tweede Kamer: Mr. J. H. Schultz van Haegen te Aerden hout, dr. R. de Waard te Groningen, J. A. van- Sijn, Rotterdam, A. van Gent, Waal wijk, P. de Boer, Drachten, R. Watjer, Gro ningen, mej. V. H. de Kruyff, Haarlem; G. G. H. Wijchel, Arnhem, mevr. P. H. Smit Schuckink Kool, Amsterdam; K. Breebaart, Kolhorn; W. F. H. Busch, Soest; mevr. H. van Geuns Godfried, Sappemeer; N. Kraak Steeman, Amsterdam; C. F. Hossen, Middel- harnis, T. Woudstra, Groningen; mej. E. Tonkes, Groningen, mevr. J. G. H. Veniema- Scha-af, Assen; G. A. Welsman, Diemen, mevr. A. SchiwerRutters, Amsterdam. Lijstaanvoerders zullen zijn in de kieskrin gen Groningen, Leeuwarden en Assen dr. R. de Waard, in Den Helder K. Breebaart, Maastricht, Tilburg en Den Bosch A. van Gent; Haarlem, Amsterdam, Leiden, Den Haag, Rotterdam, Dordrecht, Nijmegen, Arn hem, Middelburg, Utrecht en Zwolle mr. J. H. Schultz van Haegen. UIT DE STAATSCOURANT. CONSULAATWEZEN. Bij Kon. besluit is de heer W. P. Schouten, consul der Nederlanden te Ascuneion (Para guay), bevorderd tot consul-generaal der Nederlanden aldaar, buiten bezwaar van 's Lands schatkist. REGISTRATIE EN DOMEINEN. DIRECTE BELASTINGEN ENZ. Bij Kon. besluit is: lo. met ingang van 1 Mei 1933, benoemd tot. directeur der registratie en domeinen te Leeuwarden A. G. F. Kniphorst, inspecteur der registratie en domeinen te Groningen, lste afdeeling. 2o. met ingang van 16 Maart 1933, be noemd tot essaieur van den waarborg en de belasting der gouden en zilveren werken te Amsterdam D. N. Smelik, adjunct-contro leur bij dien tak van dienst aldaar. 4o. met ingang van 16 Maart 1933, benoemd tot- accountant der directe belastingen te Onze dagelijksche Kindervertelling. Eindhoven U. Ubbens, adjunct-accountant der directe belastingen te 's-Gravenhage, lste bureau. RIJKSGEBOUWENDIENST. Bij Kon. besluit is, met ingang van 1 April 1933, bevorderd tot districtbouwkundige in vasten dienst bij den Rijksgebouwendienst, ter standplaats Leeuwarden, J. J. v. Laar te Leeuwarden, thans bouwkundig ambtenaar der eerste klasse in vasten dienst bij dien dienst. AUDIcNTIES. Woensdag wordt geen audiëntia verleend bij den minister van Waterstaat; Vrijdag houdt de minister van Koloniën geen audiën tie. NIEUWS UIT INDIK KORPORAAL LUCHT ZIJN GEMOED. Marinepersoneel lijdt onder het wantrouwen. HET WIL ZIJN TROUW BEWIJZEN. SOERABAJA, 6 Maart (Aneta). „Neen mijnheer, ze mogen zeggen wat ze willen, maar dit staat vast: de Hollandsche Jannen hebben de gevolgen van hun aanvankelijk ageeren tegen de salariskorting niet overzien, anders hadden zij het heusch niet zoo ver laten komen. En u kunt dit van mij aanne men, al leggen ze bij wijze van spreken straks een korting van tachtig procent op de gages van het Marine-personeel, dan zullen wij dat nog nemen. De wroeging onder het Europeesch Marine personeel over den klap, der Marine door het gebeurde toegebracht, is te groot dan dat wij ons aan eenigerlei verdere actie zouden wil len bezondigen", aldus een ontboezeming van een korporaal bij den onderzeedienst tijdens een onderhoud, dat een redacteur van het „Soer. Handelsblad" met hem had. „En weet u wat wij nu zoo graag zouden willen? Dat er nu werkelijk iets gebeurde op dat wij zouden kunnen toonen dat men op ons wel en degelijk kan vertrouwen, dat wij niet liever willen dan de Hollandsche vlag te verdedigen. Het klinkt misschien gek dat wij wenschen dat er iets zal gebeuren, vooral in deze tijden nu het in de Pacific dreigt, maar die wensch komt alleen voort uit het feit, dat wij ons terneergeslagen voelen door het groote wantrouwen waarvan de burgerij na al die ellende jegens ons blijk geeft. Niet dat de burgers daarmede heelemaal ongelijk hebben, o neen, maar wij zouden juist zoo graag toonen dat onze kern nog opperbest is en dat Holland nog best op Jan kan vertrou wen als het noodig is, vooral nu het kwaad is uitgesneden" Verder gaande verklaarde de korporaal, dat het jammer is geweest dat men in den beginne een vergadering tusschen de korpo raals en minderen eenerzij ds en onderoffi cieren anderzijds heeft verboden. „Geen en kele onderofficier heeft dienst geweigerd. Allen zijn absoluut loyaal gebleven en u weet zij hebben toen apart vergaderd om te pro testeeren tegen de salariskorting, maar dit was zuiver wettig protesteeren tegen de sa lariskorting. maar dit was zuiver wettig pro testeeren zonder de minste bedoeling om tot tumult of dienstweigering te komen. En on der de onderofficieren zitten verscheidene sprekers die een vergadering weten te over tuigen. Daaraan ontbreekt het 'bij -ons nogal. Als wij nu zoo'n gecombineerde vergadering hadden gehad zou van de onderofficieren allicht invloed ten goede zijn uitgegaan op de korporaals en minderen en misschien zou dan nog veel voorkomen zijn geworden dat nu gebeurd is." S CH EE?VAARTBERICHTiN MIJ. NEDERLAND Talisse, thr. te Marseille 7 Maart Sembilan (Java New York Lijn) van Suez 6 Maart Chr. Huygens thr. te Genua 7 Maart Poelau Bras uitr. te Bombay 6 Maart K. N. S. M. Achilles 6 van Genua naar Alexandrië Ajax 6 18 u. van Rostock naar Amsterdam Bacchus 5 Gibraltar gepass. Berenice 6 te en van Venetië naar Triest Hebe 5 te Gdynia Irene 6 van Cartagena naar Alicante Poseidon 6 16 u. van Londen naar A'dam Stella 7 0.30 u. Beach'y Head gepass., 3 u. 45 Dungeness gepass. Tiberius 6 van Amsterdam n. Hamburg Vesta 6 11 u. 30 Ouessant gepass. Vulcanus 6 te Napels HOLLAND—AFRIKA LIJN Meliskerk (uitreis) 6 te Kaapstad. ROTTERDAMSCHE LLOYD Garoet 5 van Batavia n. Rotterdam (verb.) Kota Nopan (thuisreis) p. 6 (2 n.m. Perim. Indrapoera (thuihreis) p. 6 Perim. KON. HOLL. LLOYD. Delfland, thuisreis, 6 2 uur Fernando Norona gepasseerd RADIO-PROGRAMMA DONDERDAG 9 MAART. HILVERSUM 1875 M. AVRO. 8.00 Tijdsein en gramofoonmuziek. 10 Morgenwijding. 10.15 gramofoonmuziek. 10.30 Solistenconcert. 11.00 Knipcursus van kinder- kleeding door mevrouw Ida de Leeuw van Rees. 11.30 Voorzetting solisten concert. 12.00 Lunchconcert door het omroeporkest o.l.v. Nico Treep. Tusschenspel van gramofoon muziek. 2.15 Rustpoos voor het verzorgen van den zender. 2.30 Omroeporkest. 3.00 Naai cursus door mevr. Ida de Leeuw van Rees. 3.45 Gramofoonmuziek. 4.00 mevr. Ant. vari Dijk spreekt voor zieken en ouden van dagen. 4.30 Pianorecital door Jaap Brill, muziek van Chopin. 5.00 Verhalen voor grootere kinderen door mevr. Ant. van Dijk. 5.30 Kovacs en zijn orkest. 6.30 Sportpraatje door H. Hollander. 7.00 Kovacs Lajos en zijn orkest. 7.30 Engel- sche les voor gevorderden door Fred. Frey. 8.00 Gramofoonmuziek. 8.15 aansluiting met het Concertgebouw te Amsterdam. Abonne mentsconcert door het Concertgebouworkest o.l.v. Pierre Monteux. Solist: Darius Milhaud. In de pauze gramofoonmuziek. 10.30. Aan sluiting met het Theater Carré te Amster dam: Uitzending van het tweede gedeelte van Bouwmeester's revue „Dat 's goed be keken" met Buziau en Siem Nieuwenhuysen. 11.30 Gramofoonmuziek-dansmuziek door Roy Fox en zijn Band. HUIZEN. 296M. KRO. 8.00 Morgenconcert. NCRV. 10.00 Gramofoonmuziek. 10.15 Mor- gendienst door Ds. H. L. Boerlij. 10.45 Gramo foonmuziek. KRO. 11.gramofoonmuziek. 11.30 Gods dienstig halfuurtje o.l.v. pastoor L. H. Perquin. 12.00 Politiebei'ichten. 12.15 KRO.- orkest o.l.v. Johan Gerritsen. NCRV. 2.00 Uitzending der middagvergadering van den Christelijk Historischen Vrouwendag uit hotel de „Twee Steden" te Den Haag. 4.00 Bijbellezing door Ds. G. Kuyper. 5.00 Lie deren-recital. 5.45 Cursus handenarbeid voor onze jeugd door H. J. Steinvoort: Een lepel rekje. 6.15 Onze Nederlandsche Monumenten, A. Kuiper. 6.45 Knip cursus en stofversieren! 7.00 „Wat er op de wereld gebeurt", door Corn. A. Crayé. 7.30 Politieberichten. 7.40 Ds. J. Couvée: Het geweten in de Litteratuur. 8.15 Gedeeltelijke uitzending van de Willem de Zwijgerherdenking in de Mathenesserkerk te Rotterdam. 9.00 Tweede gedeelte rede van Ds. D. J. Couvée. 9.35 Gramofoonmuziek. 9,40 Persberichten van het Ned. Chr. Persbureau. 9.50 Persberichten van het Persbureau Vaz Dias te Amsterdam. 10.00 Orgelconcert uit de Pieterskerk te Leiden door Leo Mens. 11.00 Gramofoonmuziek. BRUSSEL 509 M. 12.20 Gramofoonmuziek. 1.30 Concert door het kleine orkest van N.I.R. o.l.v. P. Leemans. 5.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Gramofoonmu ziek. 6.50 Concert door het kleine orkest van het NIR. o.l.v. P. Leemans. 8.20 Concert door het radio-orkest o.l.v. Franz André. 9.20 Con cert door hetradio-orkest o.l.v. Franz André. 10.30 Gramofoonmuzie k. KALUNDRORG 1159 M. 11.20 Strijkorkest o.l.v. Marx Skalka. 2.40 Or kest o.l.v. Teddy Petersen. 7.30 Omroepsym- phonieorkest o.l.v. Nikolai Malko. 9.50 Dans muziek o.l.v. Otto Lington. BERLIJN. 419 M. 3.50 Strijkkwartet. 5.25 Populair concert door de Bohème kapel. 7.10 Omroeporkest; muziek van Schubert o.l.v. Ihlert. 10.00 Populair con cert. HAMBURG 372 M. 12.35 Gramofoonmuziek. 3.30 idem. 3.50 Con cert. 8.20 Norag-Kamerorkest o.l.v. Gerhard Maasz. 9.50 Dansmuziek door het Norag- kamerorkest o.l.v. Gerhard Maasz. KöNIG SWUSTERHAUSEN 1635 M. 1.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Concert. 7.20 Populair concert. LANGENBERG 472 M. 12.20 Concert o.l.v. Wolf. 4.20 Vesperconcert! o.l.v. Eysoldt. 9.50 Dansmuziek o.l.v. Eysoldt. DAVENTRY 1554 M. 12.20 Orgelconcert. 1.05 Concert. 3.20 Vesper. 4.25 Concert. 8.20 Muziek van oude populaire muziek door hét B.B.C.-orkest o.l.v. Joseph Lewis. 11.05 B.B.C.-dansorkest o.l.v. Henry Hall. PARIJS (EIFEL) 1446 M. 7.50 Gramofoonmuziek. PARIJS (RADIO) 1725 M. 12.20 Concert. 7.40 Concert. 9.50 Gramofoon muziek. MILAAN 331 M. 4.30 Orkestconcert. 6.20 Gramofoonmuziek. 8.20 opera-uitzending uit een theater. ROME, 441 M. 4.50 Orkestconcert. 7.35 Gramofoonmuziek, 8.05 Symphonieconcert. WEENEN 517 M. 4.20 Gramofoonmuziek. 7.25 Concert m.m.v. Marcel Wittrisch. WARSCHAU 1411 M. 4.20 Gramofoonmuziek. 5.45 Populair concert. 7,20 Voncaal concert. 8.15 Populair concert o.l.v. St. Nawrot. 11.20 Dansmuziek. BEROMUNSTER 460 IVL 9.00 Oude Zwitsersche liederen. DE AVONTUREN VAN ROMMELZAK EN HOBBELTJE. Nu ging er toch een hoera'tje op. „Hiep, hiep, hoera, de duiker is terug," schreeuwden allen. De machinist trachtte nu den duiker te laten zakken, maar dat was niet zoo gemakke lijk. Het touw was met geen mogelijkheid naar beneden te krijgen. Wat nu te doen, want de duiker hing buiten ieders bereik. Zooals altijd schafte Jan weer raad, Hij haalde Hobbeltje, liet deze op zijn achter- pooten staan en klom behendig op diens schou der. Maar dat was niet hoog genoeg. „Kom, koksmaatje," riep Jan tegen den jongen, die beneden stond te kijken. „Klim jij eens vlug op imijn schouder, dan zijn we er misschien net/-1

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 6