HET NIEUWE AVONDBLAD VGDR VELSEN, B EVEPWUK e.O. BERICHT. 1ge -JAARGANG NO. 115 DONDERDAG 16 MRT 1933 IJMUIDEP COUPANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2l/t cents incasso, per kwartaal ƒ1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. Kantoor: Kenncmerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS. BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels ƒ0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij' abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod I3 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent Ingezonden mededeelingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: 42000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; ƒ400.—bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250.bij verlies van een duim; ƒ150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 200o.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodïg. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. In Dagen van Spanning. Zijn wij er ons. op dit eigenlijk zoo rustige n vreedzame platte stukje land, wel van be wust hoe geweldig het in deze dagen spant in Europa? Ik betwijfel het. Gisteren sprak ik een overigens verstandig en ontwikkeld man, die zoo losjesweg zei: „Nu praten ze eindelijk in Genève over opgeven. Hadden ze al veel eerder moeten doen. Ik heb altijd gezegd dat er nooit iets van terecht zou komen". En hij stapte rustig van de tram, voldaan met zich zelf en wandelde zijn zonnige villabuurt in. Maar in Centraal-Europa kookt en gist het er®er dan ooit tevoren. De wildste geruchten loopen. Wat gebeurt er in Oostenrijk, waar dr Dollfuss en vorst Stahremberg het natio nalisme schijnen te ontketenen in dien ex- cessieven vorm, pas nog door den Paus ge laakt? Willen Hongarije en Oostenrijk den Habsburger, thans gepersonifiëerd in den eenentwintigjarigen aartshertog Otto, weer od den troon plaatsen en daarmee de dubbel monarchie herstellen? Staat de Kleine Enten te gereed om naar de wapens te grijpen? Zijn al deze financiëel berooide staten en staatjes gereed, volkomen dol te worden? Zou een dergelijke losbarsting in Centraal-Europa, volgens het recept van 1914, de hel in gansch Europa niet opnieuw, en nu met de oneindig helscher strijdwijzen en strijdmiddelen van 1933, ontketenen? Dit is maar één aspect van de stijgende verdwazing. Wat is te verwachten van een Duitschland als het huidige, waarin de onberekenbare volkstribuun Hitler met zijn extra-rumoerigen trawant Goering raast nevens een Hugenberg die zich de profeet der autarkie toont? Der autarkiein een wereld waarin de groote meerderheid steeds klaarder de onderlinge economische afhankelijkheid der volken beseft? Het conflict tusschen gezond verstand en wilde jacht op direct voordeel toont zich aan alle zijden, in allerlei vormen. Dat de aan- deelen' der wapen-inclustrie rijzen is het een voudigste maar tevens ook het meest onheil spellende symptoom van den toestand. Enge land heeft zijn embargo op den wapenuitvoer naar het Verre Oosten- na eenige dagen al weer opgeheven. Het was ingesteld onder den drang der openbare meening. Voldoende was het geenszins, want het strekte zich niet uit tot Zuid-Amerika en maakte reserve voor de contracten die al gesloten waren. Nu is het opgeheven, omdat geen enkel land met Enge land wou samenwerken en hetzelfde doen. Ook Nederland niet. „Het had clus geen zin", zegt de Engelsche regeering. En zij bedoelt: „Als er een winstje voor meneer Vickers te halen, is, kunnen wij hem daarin niet hinde ren". Meneer Vickers is dus sterker gebleken dan de drang der openbare meening in Engeland. Dat is zeer veelbeteekenend. Waarom heeft Nederland zich niet bij het Engelsche wapens embargo aangesloten? Minister Ruys verklaart dat er een internationale overeenkomst over wogen wordt. De regeering acht het oogen- blik niet gekomen om tot bijzondere maatre gelen over te gaan Waarom niet? Wij zijn toch zoo extra- vredelievend? Kunnen wij niet het voorbeeld geven, zooals Engeland althans een oogenblik heeft getracht te doen, onder den drang dei- openbare meening? Waar is de drang onzer openbare meening? Denkt ook Nederland niet verder dan in dezen trant: „Als d'r vandaag wat te verdienen is aan een of ander handel tje. wat dan ook, dan moet je dat doen en dan kan het je niks bommen „bommen" is inderdaad het woord of er morgen een ver schrikkelijk verlies uit volgt"? Weet u wat dit alles beteekent? Dat de huidige daden in Europa in lijn rechten strijd zijn met alle overwegingen van gezond, vooruitziend beleid en dat, als men zich niet bijtijds bezint, wij in volle vaart op een nieuwen wereldoorlog afgaan. Die welvoldane meneer, die zoo rustigjes naar zijn behagelijke woning in zijn zonnige, rustige villabuurt stapt.... zal ik hem eens vertellen wat een invloedrijk man in Genève mij een week geleden schreef? Misschien zal het hem wat leeren„De verschillende regee ringen moeten zich wel aan den Volkenbond vastklampen, omdat, als zij dat niet deden, een toestand zou intreden waar zij allen bang voor zijn". Bang voor zijn! Leest en beseft die meneer het goed? H ij is niet bang, weineen! Dat wordt hij pas als er ergens boven hem door den blauwen lente hemel iets komt aansnorren om dood en ver derf te zaaien. Nu beseft hij nog niets. „Dat gezanik in Genève", zegt hij. „Verveelt me allang. Moet maar 'es een eind aan komen. Hindert me in mijn ochtendblad, bij m'n eitje, aan 't ontbijt Maar Ramsay MacDonald is bang. En Paul Boncour is bang. En Aloisi is bang. Zelfs Na- dolny is waarschijnlijk bang, al stelt Hitier nieuwe oorlogsvlaggen vast. En Hitier zelf?. Hij blijft een vraagteeken. Hij zit in zijn schuitje, en vaart mee. Aandeelen-Schwarz- kopf (torpedo's) stijgen. Aandeelen-Krupp stijgen. Iedereen krijgt een baantje, met een uniform en een geweer. Het is zeer voordeelig. P ndeelen-Schneider en aandeelen-Vickers rijzen immers ook! Maar in Genève zijn ze bang. Ze weten niet hoe ze door moeten gaan. Ze durven niet uit scheiden. Er moet een modus op gevonden worden Roosevelt stuurt Norman Davis hals-over- kop naar Europa, met voorstellen. Hij is tot allerlei bereid, zelfs tot een wapens-embargo Ook hij is bang. Maar de meneer in het zonnige villa buurtje wandelt rustig, en verheugt zich op de gedachte, dat binnenkort de krant hem bij z'n ochtend-eitje niet meer met dien Vol kenbond vervelen zal. Ik sla een Engelsche krant op. Die heeft enorme „koppen" over de gansche breedte van de eerste pagina, en ee nhoofd- artikel waarin een wanhopig beroep op het gezond verstand des volks wordt gedaan. De koppen roepen: „Lloyd George's Beroep op de Kerken". „De Volken Marcheeren naar het Slagveld". „Wat heeft Lloyd George gezegd, tot twee vergaderingen van zesduizend menschen, bij de opening van de jaarvergadering der Evan gelical Free Churches? Dit alleen maar: Wij beleven dagen waaruit groote rampen of groote weldaden voor de Menschheid ge boren kunnen wordenAan ontzettende jevaren staat zij bloot. Gedurende den groo- ten oorlog kon ik in een cottage in Surrey, die -ik toen bezat, het kanon in Frankrijk hooren dreunen. Gij allen, als gij thans luistert (dit fluisterend gezegd, in een doodstil toehoorende menschenmassa)gij allen kunt thans het dreunen van het kanon hoo ren, in de verte, en steeds luider worden. Lloyd George heeft een beroep op de Ker ken gedaan. Een beroep op de Kerken, om een Wereldconferentie te beleggen en het on heil af te wenden. „Wat is er gebeurd? De bewapeningen van alle staten die het Kellogg Pact geteekend hebben zijn sindsdien toegenomen in om vang, in doodelijke, vernietigende kracht en in hetgeen ze noemen „efficiency". Dat is niet de manier om vrede op aarde te verwerven". „Onze begrooting is juist verschenen. Er is een verhooging van vijf millioen pond voor bewapening. Dat bedrag vertegenwoordigt den bouw van tienduizend huizen. Er is geen geld voor de huizen, en dit is het antwoord op de vraag ernaar. Vijf millioen pond voor de machinerie van de menschenslachting!" „De toestand is zeer gevaarlijk. Het geeft niets het tegendeel te beweren. Ontwapening heeft in de laatste maanden twee geweldige tegenslagen ondervonden. De eerse is de Ja- pansch-Chineesche oorlog, de tweede is het geen in Duitschland gebeurd is. Brüning heeft de ex-geallieerden gewaarschuwd dat hij het rijzende getij in Duitschland niet zou kunnen bedwingen als zij hun verplich tingen van Versailles niet nakwamen. Hij heeft gelijk gehad. De geallieerden hebben hun woord gebroken. Het oude Duitsche mi litairisme is herleefd door de schuld van de woordbrekers. Alles hangt nu van de Chris telijke Kerken af. Ik zie geen andere macht die een oorlog nog kan voorkomen Zoo heeft Lloyd George gesproken. Lansbury,; de leider van de oppositi in het parlement, heeft op. denzelfden dag ver klaard: „Europa is een heksenketel gewor den waaruit de hel wellicht opnieuw zal los breken. Als het gebeurt hoop ik dat er er gens in de wereld mannen en vrouwen ge vonden zullen worden die verklaren zullen: „Neen! Wij zeiden „nooit meer" en wij be doelden „nooit meer"Wij zullen ons niet voor de tweede maal in een menschenleven in dezen hel laten sleuren!" Zoo is het nu. Maar hier in Holland merken we er niet zoo veel van En ettelijke meneeren wandelen door hun rustige, zonnige villabuurtjes en zeggen: „Die Volkenbond.,... och kom. Ik heb het altijd wel gezegd. Dat geeft niks. Laten ze uitscheiden met dat gezanik". Er is trouwens een groote, onmiskenbare opleving. Maar alleen en uitsluitend in aandeelen oorlogsindustrie. R. P. IJMUIDEN Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de Maart nog te verschijnen nummers gratis. PERSONALIA. De heer C. Oud. directeur van het Staats- visschersha ven-bedrijf is benoemd tot lid der commissie welke zal onderzoeken welke maat regelen genomen kunnen worden, bevorder lijk aan een spoedige en doelmatige ver vorming van de Zuider ze e-vischventersbe- drijven. Tot voorzitter dezer commissie is benoemd de heer A. B. Brouwer, chef van de af deeling visscherijen van het departement van Economische Zaken en Arbeid. V. A. R. A. De afdeeling IJmuiden van de VARA belegt Vrijdag 17 Maart a.s een „werkersvergade ring" in het IJ. B. B.-gebouw aan de Heide- straat. JAARVERGADERING Vrijdagavond a.s. zal de gecombineerde jaarvergadering plaats hebben van de Chr. Geref. Jonge!, vereenigïng „Troffel en Zwaard en „Kleine Kracht". De vergadering- vindt plaats in de Christ. Geref. Kerk. PERSONALLY Te :s Gravenhage zijn geslaagd voor het examen schipper op stoom-zeevisschersvaar- tuigen de heeren J. Klinkenberg en M. Groe nendijk te IJmuiden. DE BLAUWE WEEK. Het Centraal Drankweer Comité verzoekt ons. mede te deelen dat ter gelegenheid van de opening der Blauwe Week" wederom een optocht met daaraan verbonden een „trans parantenwedstrijd" uitsluitend op geheel- onthoudersgebied zal worden gehouden. Deel neming voor iedereen van 10 jaar af. Fraaie prijzen worden ter beschikking ge steld. Inlichtingen bij onderstaande adres sen: Voor Santpoort: Tulpenstraat 10: voor Velsen: Dwarsweg 7; voor IJmuiden-Oost: Veïserduinweg 302: voor IJmuiden: Pres, Krugerstraat68: "Huijgensstraat 85; Koning Willemshuis. Aanmelden tot 10 Mei bij ge noemde adressen. DE ADMINISTRATIE. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. De inval in het gebouw der I. A. H. Zooals wij in ons blad van gisteren reeds meldden heeft de politie een inval gedaan in het gebouw der I. A. H. (Internationale Ar beiders Hulp) aan -de Industriestraat, om dat vermoed werd, dat er geschoten zou zijn Omtrent de toedracht van deze zaak vernemen wij nader, dat de knallen, die de rijkspolitie aanleiding tot den inval gaven geen schoten zijn geweest, doch veroorzaakt werden door exploisies van den gasuitlaat van een auto. In de straat stond nl. een luxe auto, dien men niet op gang kon krij gen. Deze werd toen door een vrachtauto op geduwd, bij welke manoeuvre de luxeauto op een gegeven moment met eenige vervaar lijke knallen de stilte van den avond ver brak. De politie hield deze knallen voor schoten. Zij verdacht hiervan de in genoemd gebouw aanwezige communisten. Een tiental politie-agenten trad het gebouw binnen. De ongeveer 20 personen, die in het gebouw aan wezig waren werden gefouilleerd. Wapens werden-echter niet gevonden. Ook op straat werd nog een aantal personen aangehouden en gefouilleerd. Een van hen werd naar het politiebureau gebracht. Hij werd echter spoe dig weer losgelaten. Een extra uitkeering. Naar wij vernemen zal aan die leden van de IJmuider Federatie, die van de eerste week af aan de staking hebben deelgenomen a.s. Zaterdag een extra uitkeering worden verstrekt, gelijk staande aan tweemaal het bedrag hunner contributiezegels. De Knikker IJ.M. 4 naar zee. Eindelijk is het er dan toch van gekomen dat een trawler en wel de Knikker IJm. 4 naar zee is vertrokken. Wie de opvarenden zijn is niet bekend; alleen weet men dat schipper is een bekend IJmuidenaar, ter wijl de reeder zooals voorheen als machinist aan boord is. De bemanning moet in alle stil te aan boord zijn gebracht, vermoedelijk met het bootje van dé rijkspolitie, dat voortdu rend in de haven surveilleert, of met de auto van de gemeentepolitie, die tot kort voor het vertrek geregeld op en aan reed. Gistermiddag had de trawler ijs geladen. Het ijs werd door een dei' fabrieken geleverd, het laden geschiedde echter niet 'cloor het personeel dezer fabriek. Het vertrek geschiedde in alle stilte. De Trawlerkade was bijna geheel afgezet door rijkspolitie, gewapend met karabijnen. CONCERT TEN BATE VAN HET CRISISCOMITé. Het gisterenavond met zooveel succes ge geven concert door het IJmuideu's a Capella Koor, directeur de heer P. Grin Jr., zal a.s. Woensdagavond in het Patronaatsgebouw te IJmuiden-Oost, herhaald worden. Ook nu zal mevr. Madeleine Rambonnet Speet haar belangelooze medewerking hier aan verleenen. Het programma blijft onge wijzigd. De baten van deze uitvoering zullen geheel ten goede komen aan ons plaatselijk Crisis comité. Men voorzie zich tijdig van plaats- kaarten, daar voor de uitvoering in het Ge bouw voor Christelijke belangen alle kaarten waren uitverkocht en velen dus teleur gesteld moesten worden. LEGER DES HEILS. Heden (Donderdag)avond 8 uur wordt in de Legerzaal een tableaux-vivant-avond ge houden, onder leiding van secretaris Bos. Mooie tafereelen en standen zullen er te zien zijn, onder een effectvolle belichting. CONCERT IJMUIDEN'S a CAPELLA KOOR. MEDEWERKING VAN MEVROUW R AMBONNETSPEET. Het IJmuidens a Capellakoor, leider de heer P. Grin Jr., heeft Woensdagavond in het gebouw voor Christelijke Belangen een concert gegeven, dat gewijd was aan de vo cale kunst, en dat zich kenmerkte door goe den, gezonden zang en overweldigend succes voor de diverse medewerkenden. Dezen waren mevrouw Madeleine Rambon- net-Speet, sopraan; het mannenkoor De Kennemer Zangers en een klein ensemble uit de Orkestvereeniging „Kunstkring". De overgroote belangstelling van het pu bliek, dat de zaal tot in de uiterste hoeken vulde zoodat de temperatuur tot aan het be nauwende steeg, zal wel grootendeels toe te schrijven zijn geweest aan het feit, dat het a Capellakoor de geheel belangelooze mede werking van mevrouw Rambonnet verkregen had, een belangstelling welke haar ten volle toekwam. Maar daarnaast heeft het koor voor zich ook zeker de aandacht van de toe hoorders opgevraagd. En zeer terecht. Want het is voor het ensemble en haar hardwerkenden dirigent, den heer Grin, een gelukkige en succesvolle avond geweest. Nadat de heer A. de Waal als voorzitter van het koor. de aanwezigen welkom gehee- ten had, opende het koor met z'n tweetal concoursnummers, waarmede het vorigen zo mer te IJmuiden-Oost zulk een goede beurt maakte, nl. Vlessing's Zonnelied en Diepen- brock's Den Uil. Het eerste vermocht op ons niet dien in druk te maken, welke nog van dien tijd in herinnering was gebleven, 't Lijkt me beter voor openluchtuitvoering dan voor een zaal geschikt. Dat het koor in alle registers mooi bezet is en beseft, wat gezonde zuivere zang is, kwam eerst recht naar voren in de parodi- sche compositie van Diepenbrock, die den dood van een uil bezingt. Met begeleidend strijkorkest zong mevr. Rambonnet, sopraan, allereerst een tweeta-l liederen van Grieg en daarna van Mahler, Ich ging mit Lust en het Landstormlied Waak op Nederland van Alphons Diepen brock. Hiervan voldeden ons het meest het teere Letzter Frühling en Mahler's compositie. Haar werd bij monde van een der dames leden van het koor bloemen aangeboden. De zangeres heeft met haar optreden een bijval geoogst, welke sympathiek aandeed, De spontane huldebetuiging na het toepas selijke Landstormlied gold ongetwijfeld niet alleen de zangeres maar ook daarnaast de vrouw van onzen burgervader, welke laatste eveneens in de zaal aanwezig was. Onder directie van den heer Vlessing be geleidde Kunstkring haar nauwkeurig en in gehouden, iets wat voor deze delicate compo sities een eerste vereischte was. Een verrassing is vcor ons is het mannen koor De Kennemer Zangers geworden. Dit nog jonge koor is zoowel in kwantiteit als wel het voornamere kwaliteit met rasse schre den vooruitgegaan. Met genoegen hebben we het 5-deelig repertoire beluisterd. Al was e.e.a. nog niet vlekkeloos, er valt niet aan te twijfelen dat het een belofte voor de toe komst inhoudt. Alle registers waren goed bezet en het geheele ensemble klinkt- bevre digend homogeen. Nochtans wil ik naast het vele goede ook niet verhelen, dat Vlessing's ijle compositie Winterstilte mij niet geheel kon bevredigen, daar het vrij forsche zingen van het koor het vereischte teere in dit werkje geen recht deed wedervaren. Het dameskoor zong het bekende Sneeuw vlokjes-gedicht, woorden van George Haak en muziek van P. Grin, niet zeer gelukki; Meer durf! Het sluitstuk van dezen avond, welke ons zooveel variatie op het gebied van den zang bood, was het groote koorwerk van J. Paar- dekoper, Lentenachts-Fantasie, woorden van Pol de Mont. De leider van de- uitvoering van dit veel-omvattende nummer heeft terecht de hulde gekregen, welke hem toekwam. Want het instudeeren van deze compositie in een luttel aantal maanden met dilettanten is werkelijk geen sinecure. Het koor had er zeer gelukkige momenten in en vooral het majestueuse slotkoor waaraan de medewer kende „Kunstkring" door zijn orkest-bezet ting fraaie kleur verleende was van imponee- rende schoonheid. De heer Grin, welke het.geheel.dirigeerde, heeft zich in verrassende mate het leiden en aangeven van een orkest eigen gemaakt. Iets wat niet eiken koordirigent gegeven is. Mede daardoor kenmerkte het geheel zich door een vlot verloop, al maakten een 'enkele maal nog misse nootjes in het strijkerscorps hun entrée. De bariton-solo werd door den heer G. Nat zeer muzikaal gezongen, -waarbij het mooi jetimbreerde orgaan frappeert. Mej. Swaan vejjplkte de sopraan-solo, zuiver en onge dwongen. Als schrijver dezes echter een bescheiden raad geven mag: men late de solisten niet in het geheele koorwerk ook de koren mede zingen. De sporen van vermoeidheid zullen dan in hun soli zich niet zoo doen hooren als nu wel eens het geval werd. Ook vervalt dan het storende heen en weer loopen tijdens den zang. Moge de a.s. uitvoering, welke ten bate van het Crisiscomité Woensdagavond a.s. in het Patronaatgebouw te IJmuiden-Oost ge geven zal worden, evenals deze uitverkocht zijn. W. SANTPOORT VOLKSONDERWIJS. De plaatselijke afdeeling van bovenge noemde vereeniging houdt Dinsdag as. haar jaarvergadering. Naast andere belangrijke punten komt o.a. aan de'orde een voorstel van het bestuur om met 1 Mei a.s. een één- klassige bewaarschool te openen. Wordt dit voorstel aangenomen dan zal tevens op deze vergadering de verordening worden vastge steld. VELSEN DE RIJKSPOSTSPAARBANK IN FEBRUARI. TEGOED BELANGRIJK GESTEGEN. Gedurende de maand Februari was de om zet van de Rijkspostspaarbank aan de ver schillende kantoren in deze gemeente als volgt: Postkantoor IJmuiden: Ingelegd Terugbetaald 42.430.71 27.776.88 Meer ingelegd dan terugbetaald 14.653.83 Afgeschreven op staatsschuldboekjes 5000. Hulppostkantoor IJmuiden-Oost: Ingelegd 22.828.28 Terugbetaald 18.787.22 Mevr ingelegd dan terugbetaald f 4.041.06 I-Iulppostkantoor Velsen: Ingelegd 11.090.95 Terugbetaald f 5.214.16 Meer ingelegd dan terugbetaald 5.876.79 Hulppostkantoor Velsen-Noord: Ingelegd Terugbetaald 12.338.92 7.618.36 Meer ingelegd dan terugbetaald 4.720.56 Afgeschreven op staatsschuldboekjes 500. Hulppostkantoor Santpoort-Dorp Ingelegd 15.742.08 Terugbetaald 7.388.73 Meer ingelegd dan terugbetaald f 8.353.35 Afgeschreven op staatsschuldboekjes f 1000. Hulppostkantoor Santpoort-Station Ingelegd 15.941.93 Terugbetaald 6.811.17 In de Kroll-Opera te Berlijn zullen de eerste zittingen van den Duitschen Rijksdag worden gehouden. Aan de inrichting wordt thans met man en macht gewerkt. Meer ingelegd dan terugbetaald 9.130.76 Het voor dezen tijd merkwaardige ver schijnsel heeft zich dus voorgedaan, dat op alle kantoren de inlagen de terugbetalingen hebben overtroffen, zelfs met belangrijke be dragen. In totaal steeg het tegoed onzer mede burgers bij de nostspaarbank met niet min der dan 46.776.35. „HET GEZELLIGE HOEKJE". Tot nu toe was de plaats waar eens het café „Het Gezellige Hoekje" stond een ruïne gebleven, tot groot misnoegen der omwo nenden. De toestand zal echter spoedig veranderen daar de aannemer de heer Gerbrand van Heijst op het door den brand vrijgekomen terrein een drietal woningen gaat bouwen. VOOR DE VERKIEZINGEN De door de S. D. A P. gehouden inzameling voor de Kamerverkiezingen had tot resultaat dat in IJmuiden f 521 en in Velsen-Noord f 105 werd ingezameld.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1