HET NIEUWE AVONDBLAD VGDR VELSEN, BEVERWIJKe.Q BERICHT. Aan boord van de Neeltje Jacoba vóór het vertrek J8e -JAARGANG NO. 119 DINSDAG 21 MAART 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels ƒ0.75. Elke regel mee* 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden medcdeclingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: j2000.bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; ƒ250bij verlies van een duim; ƒ150.bij verlies van een wijsvinger; 100.— bij breuk van boven- en/of.onderarm; 100.— bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval; 5000.— bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.— bij overlijden van den man alleen; 2000.— bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen, enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van 2000.—, indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deza verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwg H.A.V.-Bank te Schiedam. Het Plan-Mussolini. Het eerste gevolg van het bezoek der beide Engelsche reizigers aan Rome blijkt te zijn dat het Plan-MacDonald het veld heeft moe ten ruimen voor het Plan-Mussolini. Dit is blijkbaar alleen een kwestie van naam, maar een belangrijke. MacDonald reisde met een Plan naar Rome en ging daarover praten met den geduchten dictator. Communiqué: „Na een zeer uitvoerige en zeer grondige gedach- tenwisseling werd bij deze besprekingen be raadslaagd over een plan tot het bereiken van overeenstemming over de voornaamste politieke vraagstukken, welk plan door het hoofd der Italiaansche regeering- was voorbe reid en ten doel heeft, samenwerking tus- schen de vier West-Europeesche mogend heden tot stand te brengen, teneinde, in den geest van het Kellogg-Pact (de verklaring inzage het niet bezigen van geweld) voor Europa en de geheele wereld een lange pe riode' van vrede te waarborgen". Romeinsche commentaar: „Mussolini's plan stemt op een aantal punten overeen met dat van MacDonald". Dit is niet onduidelijk. De Britsche reizigers hebben er in toegestemd het initiatief over te hevelen op hun vervaarlijken gastheer. Best mogelijk dat zij hem dit zelf voorgesteld hebben, begrijpend dat een dictator tegenover zijn volk bezwaarlijk de secundaire rol kan spelen, en dat het in Italië een wonderschoon effect zou maken als het plan-MacDonald on middellijk onder tafel verdween, vervangen door een plan van den aangebeden Duce. Voor Engeland is dit nu niet zoo heel prettig, maar de Engelsche pers zal er een handigen draai aan moeten geven. Als democratische premiers met dictators gaan onderhandelen moeten zij zich in 't uiterlijke een beetje weten te schikken. En wellicht heeft Daladier, die er ook wel van geweten zal hebben, zijn Britschen collega getroost met het Fransche spreekwoord: „Tel brille au second rang qui s' éclipse au premier". Er zit trouwens meer in. Dit is, sinds ette lijke jaren, de eerste gelegenheid waarbij Mussolini zelf deel neemt aan internationale besprekingen. Hij heeft zich dientengevolge piet door mislukkingen gecompromitteerd in die mate, waarin de anderen dat gedaan heb ben. Er is in vele landen bovendien een groo- te voorliefde voor het begrip „sterke man" ontstaan. Zoodat,de titel „Plan-Mussolini" meer belangstelling en vertrouwen zal wek ken dan de afgezaagde benaming „Plan- MacDonald". Is niet vaak een oud tooneel- stuk door een nieuwen titel tot nieuwen bloei gewekt? De ondertitel „Een politiek pact van En tente tusschen de vier Westersche mogendhe den" zou ons even kunnen verbazen vanwege het feit, dat er meer Westersche mogendhe den zijn dan Engeland, Frankrijk, Duitseh- land en Italië. Er zijn er inderdaad meer, waaronder wij. Maar in het gezicht van drei gend oorlogsgevaar geeft deze beperking-tot- vier inderdaad de werkelijkheid weer. Stond er „machten" inplaats van „mogendheden" dan zou het ook letterlijk juist zijn. Die vier hebben zooveel meer bommen en vliegtuigen, zooveel meer gassen en bacillenculturen en torpedo's dan de rest bij elkaar, dat er in derdaad niet veel kan gebeuren, als zij met z'n vieren het eens zijn dat er niets mag ge beuren. Vóór 1914 stonden deze vier grootmachten twee-aan-twee tegenover elkaar. Frankrijk en Engeland zaten met Rusland in de Triple Entente, Italië en Duitschland met Oosten rijk in de Alliantie. Dat was het gewapend evenwicht in die dagen. Het pakte volkomen verkeerd uit, en nu het opnieuw die richting dreigde uit te gaan schijnt niets verstandiger dan ze alle vier in een Quadruple Entente te vereenigen, en Amerika er ook in den een of anderen vorm bij te halen, zooals blijkbaar het plan is. Toetreding van andere staten zal dankbaar aanvaard worden, en de Volken bond wordt er niet overbodig bij, want die alleen zal gerechtigd zijn de vredesverdragen (Versailles en de andere) te herzien. Wat de hceren MacDonald en Mussolini met de in geroepen medewerking van Hitier en Daladier. op deze wijze hopen te scheppen noemen zij „een vredesoverwicht". In eenvoudige woor den komt het hierop neer: „Als de vier grootste vechtersbazen uit de klas met elkaar afspreken dat er niet meer gevochten zal worden, houden de andere jongens zich wel koest". Verder dan een vijfjarig bestand schijnen de ambities tot dusver niet te gaan. Komt er in den tijd een geschil dan zullen de mogend heden, die het Kellogg-Pact hebben ondertee kend, onder leiding van de groote mogendhe den. waaronder Amerika, bijeenkomen om middelen te beramen tot regeling van de zaak. Machtsmiddelen zullen niet gebezigd worden. Ten aanzien van technische détails zooals de legereffectieven,, de luchtmacht en het mechanisme voor de internationale con trole van de bewapening heeft Mussolini even wel voorbehoud gemaakt, in afwachting van de uitspraken der deskundigen. Uit dit laatste blijkt dat het oude tooneel- stuk „Plan-MacDonald" onder zijn nieuwen naam ..Plan'Mussolini" niet intact is gelaten. E zijn coupures in aangebracht. Nu ja, voor- loopige coupures. Maar zoo als het nu is kan het niet blijven. Deze eerste lezing toont het bog geenszins als een speelbaar stuk. Het Weder-optreden van de „deskundigen" wekt daarbij een lichte huivering. Wij weten nu langzamerhand wel dat deze ondergeschikte ambtenaren-in-uniform gebezigd plegen te Worden om mislukkigen voor te bereiden. Maar het is mogelijk dat in dit geval Musso lini de invocatie dezer groep slechts gebezigd beeft omdat hij zich niet binden wil eer hii Daladier en Hitier gesproken heeft. Vooral Hitier. Waarbij de noodzaak zich zou kunnen voordoen, den titel nog eens te veranderen in „Plan Mussolini-Hitler". Als titels ons van een weveldoorlog kunnen reddenwaarom niet? Het voorbehoud ten aanzien van de leger effectieven en vooral van de luchtmachten e« de internationale controle bergt alle moeilijkheden in zich. Laten wij het met na druk vaststellen: een politieke overeenkomst zonder ontwapening en controle daarop heeft geen kans van verwezenlijking. Er is ook over de economische vraagstukken ge praat, en een oplossing daarvan zonder ont wapening en controle daarop heeft evenmin kans op verwezenlijking. Wat tot dusver uit Rome bekend is geworden geeft alleen een beeld van nieuwe mogelijkheden, waarbij het zwaartepunt in de onderlinge overeenkomst van vier grootmachten inplaats van in de Ontwapeningsconferentie wordt gelegd. Maar de raadselen die opgelost moeten worden zijn daardoor niet vervallen. Ze zijn precies de zelfde gebleven. Aan Mac Donald komt de eer toe dat hij er Mussolini bij heeft gehaald, dat als ge volg daarvan Hitier erbij gesleept zal wor den. en dat deze twee heeren, eenmaal per soonlijk in het internationale vraagstuk ver strikt, zich moeilijk een mislukking kunnen veroorlooven. Mussolini zit er nu al als ti telrol in. Het is bekend uit zijn gesprekken met Emil Ludwig, dat hij de fouten van Na poleon wil vermijden. Hij heeft geen greep naar het koningschap gedaan. Hij volgt evenmin Napoleon's methode, de eenheid van Europa na te streven door het te gaan ver overen en onder zijn persoonlijke macht te brengen. Is dit het begin van zijn poging, langs een anderen weg die eenheid te be reiken? R. P. IJMUIDEN DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. De vragen van den heer J. v. d. Veer over de maat regelen van den burgemeester EN DIENS ANTWOORD. De heer J. v. 'd. Veer, lid van den ge meenteraad had d.d. 10 Maart de volgende vragen tot den burgemeester gericht: lo. Is UEd. bereid mij mede te deelen of het afkondigen van het verbod van samen scholingen etc. uitsluitend gevolg is van de ©enige en eerste onregelmatigheden, Welke zich op den 68sten dag der staking 'hebben voorgedaan? 2o. Indien vraag 1 in bevestigenden zin door u beantwoord wordt, bent u dan niet met mij van meening, dat waar de voor gaande 67 dagen van staking zoo uitermate rustig zijn verloopen en bovendien de onre gelmatigheden van den 68sten dag hoofd zakelijk te wijten waren aan het zeer pro- voceerend optreden (en het dreigen met revolvers) van enkel© werkwilligen, het af kondigen van het verbod van samenscholin gen etc. geenszins gewettigd is? 3o. Is UEd. niet met mij van meening, dat het afkondigen van maatregelen als hier boven omschreven eerder provoceerend op de stakende arbeiders moet werken instede van het bevorderen van de rust, wat hier mede in den regel toch wordt bedoeld? 4o. Waar UEd. met zooveel zorg waakt voor de veiligheid uwer ingezetenen, mag ondergeteekende zeker wel van u vernemen welke maatregelen door u zijn getroffen ter bescherming van een zoo groot gedeelte der ingezetenen bij de staking betrokken, tegen met revolvers dreigende werkwilligen? 5o. Is UEd. ter voorkoming van ongeluk ken bereid, onderzoek te doen, of het optre den der politie, welke zonder de minste reden op 'Vrijdagmiddag omstreeks 4 uur aan de Zuidzijde der Visschershaven met den wapenstok chargeerde, gerechtvaardigd was en mij van de resultaten van dat 'on derzoek mededeeling te doen? 6o. Is UEd. dan bereid, mij mede te deelen of een door de politie gegeven bevel tot door- loopen moet worden opgevolgd in den loop pas dan wel of dit bevel in den normalen pas kan worden opgevolgd? De Burgemeester heeft den heer v. d. Veer thans hierop als volgt geantwoord: 1. Neen, niet uitsluitend; diverse omstan digheden, toestanden en gebeurtenissen in de aan de afkondiging voorafgaande dagen, maakten deze afkondiging noodzakelijk. 2. In verband met het gedeeltelijk ont kennend antwoord op de eerste vraag kan ook het antwoord op de tweede vraag ont kennend luiden: slechts zij opgemerkt, dat door ondergeteekende eveneens het toen ge constateerde wapengebruik door particulie ren. dan wel de pogingen daartoe, ten zeer ste wordt afgekeurd. Dit optreden is trou wens in strijd met de Vuui~wapenwet en zal deswege vervolgd worden. In het al gemeen leidt het bezit, laat staan het ge bruik. van vuurwapenen door particulieren en onbevoegden zonder leiding meestentijds tot ongelukken en erger. Door den Commis saris van Politie wordt zeer veel aandacht gewijd aan de toepassing der Vuurwapen- wet. Het is evenwel een niet te loochenen feit, dat, waar onder de burgerij meer en meer de wetenschap ontstaat, dat leden van bepaalde revolutionnaire organisaties veelal clandestien gewapend zijn en de beschikking hebben over wapenvoo'rraden en aanvoer daarvan, ook zij, die niet tot deze organi saties behooren. zich uit vrees en tot zelf verdediging heimelijk in het bezit weten te stellen van wapenen, waarvan het bezit bij de wet is verboden. 3. Deze vraag wordt in strikt ontkennenden Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog ie verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. zin beantwoord; de praktijk bewees dit reeds. 4. Zie antwoord op vraag 2. 5. Dit onderzoek had bereids plaats met volkomen bevredigend resultaat; aangezien het beleid der politie tot de absolute com petentie en verantwoordelijkheid van on dergeteekende behoort, is hij niet genegen de resultaten daarvan mede te deelen. even min als daarover in discussie te treden. 6. Ter voorlichting van 'den steller der vragen en van het publiek wil ondergetee kende wel als zijn meening te kennen geven dat het gewenscht is, dat het „tempo van doorloopen", door het daartoe gesommeerde publiek aan te nemen, steeds enkele meters per minuut meer telt dan dat, waarin de volgende politiemacht zich voortbeweegt. MET DE „NEELTJE JACOBA" IN DE BRANDING. Proeven met een nieuw instru ment voor het overbrengen van een lijn. DE VLIEGER VAN DEN HEER SAAF GING NIET OP. Al meer dan eens hadden we de gelegen heid, een zeetochtje te maken met de alhier gestationneerde motorreddingboot Neeltje Jacoba. Maar deze tochtjes geschieden steeds bij goed weer of hoogstens bij een stijve bries. Dan .danste het ranke bootje wel lustig op de golven, dan kwam er wel een-s een spatje wa ter overboord, maar het was alles zoo ge woon. En dan kwam steeds de gedachte bij ons op, dat het toch bijzonder interessant moest zijn, eens met de Neeltje Jacobs door de branding te rollen, door die angstaanja gende hooge golven, die door den stormwind opgezweept, de haven komen binnenrollen of met donderend geraas uiteen spatten op de pieren. Het moest toch wel vol spanning zijn aan boord van het ranke scheepje, als het heen en weer wordt geslingerd, bestuurd door de vaste hand van schipper Kramer, den zeerot. Maar we kregen onze kans en grepen die aan met beide handen De Neeltje Jacoba lag rustig in de veilige Visschershaven, gemeerd aan de Tegeltjes- markt. De N.W. storm gierde door de tou wen. Ze lag gereed om uit te varen. Niet om dat haar hulp noodig was voor een gestrand vaartuig, maar om zich ten dienst te stel len voor het nemen van een proef met een interessante vinding voor het overbrengen van een lijn naar een in nood verkeerend schip. Voor alles wat gedaan kan worden om de kansen tot redding van schipbreukelingen te vergrooten interesseert zich de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddingmaatschappij. En vooral voor een instrument dat van zulk een groot nut kan zijn als dat hetwelk men zou demonstreeren. De „Eversafe". „Eversafe" noemde de heer Saaf van Bussum, in IJmuiden bekend op degene, die nadat andere ondernemers het hadden opge geven, er in slaagde, den eenige jaren ge leden op het Noorderstrand gestrande stoom trawler Geziene vlot te brengen, het door hem uitgedachte toestel. Het is „simple com- me bonjour", „eversafe" bleek het echter nog niet te zijn. Het Wipper-toestel, het bekende „kanon" waarmede een projectiel wordt afgeschoten, waaraan een lijn bevestigd is, heeft dit na deel, dat de draagwijdte vrij beperkt is. Ook kan het op een boot als de Neeltje Jacoba of de andere reddingbooten, niet gebruikt worden. De heer Saaf heeft het vraagstuk op een hoogst eenvoudige, doch daarom niet minder origineele wijze opgelost, voorloopig echter nog slechts theoretisch. We zullen straks vertellen hoe het in de pracktijk verging. Eerst willen we het een en ander vertellen, over de wijze, waarop de heer Saaf dit vraag stuk denkt op te lossen. Het is feitelijk het ei van Columbus. Het voornaamste hulpmiddel iseen vlieger, van het bekende vierkante model, zooals men ze 's zomers bij honderden boven het strand in de lucht kan zien zweven: vier spijltjes, geplaatst in het vierkant, onder en boven met kruishouten verbonden, eveneens in het vierkant onder en boven beplakt met strooken papier. De heer Saaf gebruikte na tuurlijk geen papier, maar sterke dunne zij de. Deze vlieger wordt opgelaten van de red dingboot bovenwinds van het in nood ver- keerende vaartuig, de lijn wordt uitgevierd tot de vlieger over het schip isen moet dan dalen, zoodat de lijn waaraan de vlie ger verbonden is over het dek van het wrak komt. Hier houdt het „ei van Columbus" op en treedt het vernuft binnen. Want er moest nu iets op gevonden worden om den vlieger op het gewenschte oogenblik te doen dalen. Maar ook hierop wist de heer Saaf raad. Het vliegertouw, de heer Saaf bezigde een 6-draads staaldraad, zeer dun en sterk, is uiteindelijk aan het onderste kruis van den vlieger bevestigd. Het loopt den langs een dei- spijlen naar de nok van die spijl, waar het bevestigd moet zijn om den vlieger de lucht in te krijgen. Aan de nok loopt de draad ech ter door een instrumentje waarin zich een pal bevind. Wordt deze pal opgetild dan laat het instrumentje den draad schieten, de vlieger verliest dan den vliegstand „slaat" achterover en komt, met de draad aan het kruis bevestigd, naar beneden. Er is dus nog slechts iets noodig, dat het palletje optilt. En daarvoor maakt de heer Saaf gebruik van een „boodschaplooper". Zoo althans noem den we bij ons de papiertjes die we langs 't vliegertouw imhoog lieten glijden. De heer Saaf gebruikt hiervoor geen papiertje, maar een miniatuur-parapluie-tje, dat in den gewenschten stand langs de staaldraad om hoog glijdt en dan met den onderkant (die in dit geval de bovenkant is) met een schok tegen het palletje komt en dit op wipt. De lijn is op een klos gespannen. Deze wordt uitgevierd door een soort koker, die eenigszins doet denken aan een brand- blusch-apparaat. De klos kan geremd wor den, om het al te snelle uitvieren tegen te gaan. Mislukt. Zoodra de assistent van den uitvinder met zijn wonderbaarlijk instrument aan boord was, staken we van wal. Aan boord bevonden zich als belangstellenden de heeren de Booy Jr., adjunct-secretaris van de Noord- en Zuid Hollandsche Reddingmaatschappij, van der Moerman, walkapitein van Bureau Wijsmul Boom, inspecteur van de Scheepvaart en Ier. Wij kregen toestemming om op eigen ri sico mee te gaan. Met een flink gangetje tufte de Neeltje Ja coba langs de aaneengesloten rij van stoom trawlers in ruste, de Visschershaven uit. In de Buitenhaven, een eindje voorbij de strek Met den koker in de hand de heer Saaf, zonder hoed de assistent (die de den 'leiddemet in z'n rechterhand de vlieger, in z'n linkerhand het parapluietje. Naast den heer Saaf de heer De Booij Jr., achter den assistent de heer v. d. Boom, inspecteur v. d. Scheepvaart dammen zou de vlieger worden opgelaten. Dé zaak werd in gereedheid gebracht, wat al doordat de Neeltje Jacoba danig te keer ging, niet zoo'n heel gemakkelijk karwei was. Maar ten slotte was het zoover, dat de vlieger op gelaten kon worden. Deze vertoonde, zoodra hij „gelost" was, vooralsnog niet veel lust. de hoogte in te gaan. Het oplaten van vliegers op het strand moge kinderwerk zijn, op het slingerende dek van onze reddingboot, waar de uitloop ontbreekt, is het heel iets anders. Maar toen een der matrozen van de Neeltje Jacoba er mee in een stag klom. opdat de storm er direct nadat hij losgelaten was vat op kon krijgen, ging het. De staaldraad werd uitgevoerd en spoedig was de vereischte af stand, ongeveer 400 M. verkregen. Toen kwam de miniatuur-parapluie in actie, die na eenig aarzelen met groote snelheid langs de draad omhoog klom. Maar vóórdat de „bood schaplooper" zijn eindstation had bereikt, duikelde de vlieger plotseling omlaagDe draad was gebroken. Vlieger en parapluie wa ren verloren en ook een groot eind van de draad. Dat was een heele teleurstelling. Een tweede poging mislukte eveneens^ Hierbij werd gebruik gemaakt van katoen draad, dat echter afbrak toen de reserve vlieger nog slechts een klein eind was uit gevierd. Op de Bussumsche Heide en op de Zuider zee, waar eveneens proeven waren genomen, moeten deze goed geslaagd 'zijn. Hier is echter gebleken dat het materiaal niet aan de eischen voldeed. Maar het beginsel, de theorie, is ongetwijfeld juist en het lijkt ons lang niet onmogelijk, dat het instrument eenmaal zijn nut zal bewijzen. Olicproef. Voor de Neeltje Jacoba was het werk nog niet afgeloopen. De heer Booy Jr. wilde nog een olieproef nemen, waarvoor de omstan digheden buitengewoon gunstig waren. De geweldige stortzeeën, die over de pieren kwa men rollen, vertelden, dat het daarachter geweldig spookte. Hoe dichter de boot den mond van de haven naderde, des te heviger begon de Neeltje Jacoba te slingeren. En toen zij eenmaal haar neus buiten de haven had gestoken, kregen we op de brug voldoende gelegenheid om te constateeren, dat het zee water niet alleen nat, maar ook zout was. Nu eens werd de reddingboot geheel óp zij gesme ten; dan weer stak ze haar steven in een groote golf, die het er op 'aan scheen te leg gen om haar haar parmantigheid af te lee- ren. Maar de Neeltje Jacoba was nu eerst recht in haar element. Daar gingen vijf bussen olie, elk inhouden de vijf Liter, overboord. En even later tee- kende zich een olievlek op de golven af, die steeds grooter en grooter werd. Want deze oliebussen ledigen zich slechts druppelsge wijs. We hebben allen wel eens verhalen gelezen over schepen, die werden overvallen door een orkaan. De kapitein van het schip liet dan olie op de golven werpen. „En toen werd de zee zoo glad als een spiegel" heet het dan in den regel in het verhaal. Afgaande op hetgeen we van onze slin gerende standplaats op de brug van de Neel- tje-Jacoba konden waarnemen, lijkt ons dit wel wat erg overdreven. Het eenige resul taat van het oliewerpen was, dat de witte koppen verdwenen. De beroeringen, veroor zaakt door den zich over het water sclieren- den storm werden weggenomen, doch de ber gen en dalen bleven wat ze waren. De Neeltje Jacoba wendde den steven. Toen ze dwars van den wind kwam te liggen slin gerde de boot heviger dan ooit. Na even bin nen geweest te zijn ging het ten tweede male, thans in een hevige bui naar buiten. De olie vlek had zich over een groote oppervlakte verspreid, die langzaam dc haven binnen dreef. Nogmaals kreeg de stevige boot gele genheid, haar zeewaardigheid te toonen. de diverse zeebeenen werden nog eens aan een zee- proef onderworpen; spoedig ging het roer voor de tweede maal om en veilig kwa men we weer binnen de pieren. Een kwartiertje later stapten we aan wal Met de overtuiging, dat we ditmaal het tocht je hadden gemaakt, waarnaar we steeds had den verlangd; en 'dat we den „waterdoop" als een heuschei zeeman hadden doorstaan. S. B. CONCERT CHR. KOREN. Op Vrijdag 24 Maart zullen de drie Chris telijke koren, welke onder leiding van den heer S. Wiersma staan een concert geven in het gebouw ..Concordia" te Velsen-Noord. Deze koren zijn „Soli Deo Gloria" te Yel- sen-Noord. „Nieuw Hosanna" te IJmuicfen- Oost en haar kinderkoor „Klein Hosanna" Na het vocale gedeelte voor 'de pauze ver meldt het programma nog na de pauze een zangspel door eenige zangers en zangeres sen: ..Het gelukkige Echtpaar De twee gemengde koren zullen hun a.s. concours-nummers uitvoeren. CONCERT „VOORWAARTS". De Arbeiders-Muziekvereeniging „Voor waarts", directeur de heer D. Horst, geeft a.s. Zaterdagavond een uitvoering in ..Het Wapen van Velsen". Medewerking verleent hierbij de Arbeiders-Tooneelvereeniging P. A. S. V. A. De uitvoering is alleen toegankelijk voor donateurs. AANBESTEDINGEN. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen van een rusthuis te Wijk aan Zee voor de Luthersche Diaconessen-inrichting te Amsterdam, was laagste inschrijver de l heer J. Kes alhier met f 34.700.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1