HET NIEUWE AVONDBLAD VGDB VELSEN, BEVERWIJK e.Q A. A. M. BERICHT. 18e JAARCANC NO. 122 VRIJDAC 24 MAART 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand I 40 cents plus 2j4 cents incasso, per kwartaal 1.20 plus I 5 cents incasso, 1 o s s e nummers 3 cents. KantoorKennemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 i 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer 10 cent. Ingezonden mcdedeelingen dubbele prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers njn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd enten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: f 2000.bij algeheele invaliditeit; 600— bij overlijden; 400— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of-onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000— bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van j'000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés friocht tengevolge hebben. Alleen de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet noodig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN VRIJZ.-DEMOCR. BOND. rede tweede kamerlid mr. p. j. oud. In de bovenzaal van Hotel „Kennemerhof" hield Donderdagavond Mr. P. J. Oud, lid van Tweede Kamer der Staten-Generaal, een rede met als onderwerp: Tegen rood en zwart. De vergadering ging uit van de afdeeling Velsen van den Vrijzinnig-Democratischen Bond en was goed bezocht. Na een inleidend woord van den voorzitter der afdeeling, den heer N. Edcius, waarin hij om. de aanwezigen hartelijk welkom heette, «af hij onmiddellijk daarop het woord aan den spreker van dezen avond. Mr. Oud wijdde het eerste gedeelte van zijn betoog aan de crisis, de oorzaken er van vol gens zijn inzichten (de wereldoorlog en zijn nasleep) en ontvouwde daarna een der hoofd punten van het programma van den Vrijz.- Democr. Bond: de doorvoering van den vrij handel, welke van zoo groote beteekenis voor de welvaart des lands is. Vergelijking makend tusschen protectie en vrijhandel, wees hij op den economischen toestand der landen, wel ke zulk een stelsel van vrijen handel zoo goed als geheel hebben prijsgegeven, met name Duitschland en de V. S. van N.-Amerika, waar de crisis nog scherper heerscht dan in ons land. Tegenover het thans meer en meer de over hand krijgend pessimisme, als zou men uit deze periode van malaise nooit meer opko men, wenscht spr. het optimisme te stellen, dat ook na deze donkere dagen opklaring vol gen zal. Mr. Oud wees met treffende voorbeelden op crisistijden in het verleden en wilde hier uit leering trekken voor de toekomst. En zooals het dikwijls gaat, wordt ook nu een krachtige strijd ontketend tegen de de mocratische partijen. Elke reactie draagt echter in zich een revolutie en omgekeerd elke revolutie een reactie. Aan den eenen kant moet de democratie dus strijd voeren tegen het fascisme en na- tionaal-socialisme, aan den anderen kant te gen hen, die zich democraten noemen, doch die tengevolge van den nood der tijden mede het spoor hoe langer hoe meer bijster raken. Steeds minder weet de S.D.A.P. weerstand te bieden aan den druk. dien de communisten op haar uitoefenen. Zij wordt als het ware onweerstaanbaar gezogen in een zeer gevaar lijke richting. Onder dien invloed weigert zij haar medewerking tot het nemen van maat regelen, welke voor het schip van staat on misbaar zijn, om het door de branding heen te sturen. Scherp nam spr. daarbij het samenwerken met de sociaal-democratische richting onder de loupe, daarbij naast verschilpunten in bei der beginselprogram ook de overeenkomende ideeën aantoonend. Volmondig erkende Mr. Oud, dat de V. D. bereid waren om bij de vorming eener nieuwe regeering hieraan mede te helpen. Indien men ons noodig heeft, zeide spr., zal men wel om ons komen en zullen wij dan daarbij onze voorwaarden kunnen stellen. De voornaamste zal hierbij dan moeten zijn: een democrati sche geest en de onverzwakte handhaving van het beginsel der nationale ontwapening. Wordt dit geaccepteerd, dan zullen deze her vormingen echter niet in eens gaan. maar slechts langs lijnen van geleidelijkheid. Nader ontvouwde spr. nu hoe de democra tische regeeringsvorm belaagd wordt door uiterst links en uiterst rechts. Bien étonnés...! Want ook hier raken uitersten elkander. Bei de toch hebben een onverzoenlijke haat ge zworen aan de democratie, beide hangen im mers de dictatuur aan. Waartoe dit alles lei den kan? vraagt spr. Slechts tot burgeroor log en terreur. De Vrijz. Dem. Bond wenscht in Nederland geen schrikbewind, noch van rechts, noch van links. Hij wil niet, dat Ne derland zal stranden, noch op de klip van de revolutie noch op die der reactie. Daarom wijst spr. naast den ernstigen raad de hoof den koel te houden op het motto van den Bond: houdt koers! De rede van Mr. Oud werd met applaus beloond. Na de pauze werd gelegenheid gegeven tot vragen stellen hetwelk zich tot den heer Ot- tens bepaalde, die .als lid der O.S.P. den spre ker een aantal punten opsomde, waarover hij met Mr. Oud verschilde, met name over de oorzaken van de crisis, de werkloosheid en de overproductie. Mr. Oud bracht zijn tegenstander dank voor de kalme wijze waarop deze zijn stand punt ontvouwde, het tevens apprecieerend dat de heer Ottens hem de gelegenheid bood nog enkele toelichtingen, welke in de vragen opgesloten lagen, aan zijn rede toe te voegen. Om half elf sloot de voorzitter met dank aan spr. zoowel als aan aanwezigen de ver gadering. een vrooltjkf. van nelle-avond in thalia. Een Van Nelle koffie- en theeavond is al tijd een heele attractie. Dat bleek verleden jaar, toen het gebouw der Witte Bioscoop te klein was, dat bleek ook gisteravond weer, toen de groote zaal van Thalia nauwelijks groot genoeg was om aan alle belangstellen de huisvrouwen een plaatsje te geven. Bij het binnenkomen werd aan alle be zoeksters een aardig boekje uitgereikt: de liederenbundel, waarin in een aantal aar dige liedjes de lof van Van Nelle's koffie en thee bezongen werd. De hoofdvertegenwoordiger hield een korte toespraak, waarin hij op geestige wijze de aanwezigen overtuigde van de goede kwali teit van de producten van Van Nelle. Vervolgens werd een aardige film ver toond van de schoone dreven van Baarn en omgeving. Voor de pauze werd het eerste gedeelte van de theefilm vertoond, die liet zien hoe de thee gekweekt wordt, hoe ze groeit, geplukt en verzonden wordt. In de pauze werd een lekker kopje koffie „Groen merk" gepresenteerd, welke geurige tractatie de aanwezige dames op hoogen prijs stelden. Na de pauze kwam het tweede gedeelte van de theefilm, welke liet zien de behandeling van de thee van de ontscheping af tot de ver zending naar den winkelier, waaruit bleek, dat een en ander op hygiënische wijze ge schiedt. Alles geschiedt machinaal, zelfs het opplakken der etiketten. Interessant waren ook de beelden van het enorme gebouw der firma te Rotterdam. Den glazenwasscher kon men niet benijden. Een teekenfilm en een komische film alsmede een bon voltooiden het programma. De liederenbundel deed ook nog goede diensten. jaarvergadering „het witte kruis". Donderdagavond vond in het Witte Kruis- gebouw onder voorzitterschap van den heer H. Unger de jaarvergadering plaats van de afdeeling Velsen van de Noora-Hollandsche Vereeniging „Het Witte Kruis", die flink be zocht was. De vergadering hechtte haar goedkeuring aan de uitgebrachte jaarverslagen. Wegens bedanken van den heer B. G. Schui tenmaker moest een nieuwe secretaris geko zen worden. Benoemd werd de heer R. de Boer. De heer Schuitenmaker blijft echter bestuurslid, zoodat het aantal bestuursleden met één uitgebreid is. In het jaarverslag van den secretaris lezen we, dat de depressie ook haar invloed op de vereeniging heeft uitgeoefend. De voornaamste tegenslag, welke het be stuur had te overwinnen, wat de verlaging der gemeente-subsidie voor 1933. Voor een behoorlijke uitvoering der werkzaamheden was oorspronkelijk geraamd, dat voor 1933 een bedrag van f 9000 aan gemeente-subsidie zou noodig zijn; Gezien-de financieele toe stand der gemeente mocht echter niet meer worden aangevraagd, dan de subsidie voor 1932, zijnde f 8000. Toen dus de Gemeente raad besloot de aangevraagde subsidie ad f 8000 met 10 pet. te verminderen, gaf dat aan het bestuur veel hoofdbreken. De vraag: hoe en waarop bezuinigd kon worden, zonder dat daarbij de interne zaken der instelling zouden worden geschaad, was van het aller grootste belang. Wanneer men zich indenkt, dat de uitgaven voor de afdeeling voor 2/3 bestaan in salarissen etc. voor personeel, ter wijl het overige 1/3 besteed wordt aan uitga ven voor diverse posten, dan begrijpt men, dat bezuiniging op de salarissen alleen succes kon hebben. Het pro en contra dezer materie werd ernstig onder de loup genomen, met het resultaat dat salaris-verlaging werd ver worpen. Om verschillende redenen werd besloten, de bestaande salarissen te handhaven tot April, wanneer een beter inzicht over den finan- cieelen toestand der afdeeling mogelijk zal zijn. Het vereenigingsjaar 1932 begon met een leden tal van 4718 en eindigde met 4772, een vooruitgang dus van 54 leden. Door de vier Wijkverpleegsters werden het volgende aantal bezoeken afgelegd: Zuster E. de Wilde, te IJmuiden, 3932 bezoeken. Zuster T. de Beurs te IJmuiden-Oost 3310 bezoeken. Zuster A. W. Tulp te Santpoort, 3507 bezoeken. Zuster I. G. Postema te Velsen, 2781 bezoeken. Totaal in 1932 13530 bezoeken. In bovenvermelde cijfers zijn ook de bezoe ken voor Maatschappelijk Hulpbetoon opge nomen. Deze zijn in verhouding tot 1931 sterk toegenomen. Respectievelijk bedroegen deze Voor zuster De Wilde in 1931 55 bez, in 1932 346 bez. Voor zuster de Beurs in 1931 235 bez., in 1932 495 bez. Voor zuster Tulp, in 1931 (0) bez., in 1932 366 bez. Totaal in 1931 290 bez.. in 1932 1207 bez. Ten behoeve der Wijkverpleging werden te IJmuiden: 661 maal materialen verstrekt, te Velsen 140 maal; te Santpoort 137 maal en te Velsen Noord 180 maal. Totaal werd in 1932 1118 maal materiaal verstrekt. Door de Kraamverzorgsters, mej. Lavoo en mej. Zandstra, werden resp. 119 en 60 moeders geholpen en resp. 2753 en 1559 be zoeken afgelegd. Mej. Lavoo assisteerde 29 maal bij verlossingen en mej. Zandstra 30 maal. Uit deze cijfers kan worden gecon cludeerd dat deze tak van arbeid door de bevolking op zeer hoogen prijs wordt gesteld. 32 vrouwen werden op verzoek van Maat schappelijk Hulpbetoon gratis geholpen. De slechte economische toestand, in de ge meente Velsen gaf daar aanleiding toe, doch niettemin beteekent dat meer werk en min der inkomsten voor onze afdeeling. De zuigelingenbureaux werden evenals verleden jaar zeer druk bezocht. Het bestuur is er in geslaagd een geschikter lokaliteit te vinden voor het bureau te Santpoort. Op dezelfde voorwaarden werd met ingang van 1 December het nieuwe badhuis der Ver eeniging „Spaarnberg" voor dit doel in ge bruik genomen en deze verandering mag een groote verbetering worden geacht. In 1932 werden te IJmuiden 2560 bez. ge- Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog ie verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. bracht en 392 nieuwe zuigelingen ingeschre ven. In 1932 werden te Santpoort 789 bezoeken gebracht en 99 nieuwe zuigelingen inge schreven. In 1932 werden te Velsen-Noord 693 be zoeken gebracht en 85 nieuwe zuigelingen ingeschreven. Ook het consultatiebureau voor kleuter zorg uitgaande van de Provinciale Commis sie voor Kinderhygiëne mocht zich in 1932 in een druk bezoek verheugen. Er werdln 618 bezoeken gebracht en 286 nieuwe kleuters ingeschreven. Na gehouden overleg met den kinderarts dr. W. M. Naessens wordt van 31 December 1932 af, voortaan 1 maal per week zitting gehouden. Een woord van dank voor de prettige medewerking met Dr. Naes sens. Mevrouw Suwerink en de Kraamver zorgsters acht het bestuur hier niet mis plaatst. In de maanden Januari en Februari werd in het gebouw te IJmuiden een moedercursus gehouden waaraan 50 dames deelnamen. Door het groote aantal deelneemsters moest de cursus worden gesplitst en werd een mid dag- en avondcursus gegeven. De financiën. De rekening sluit in ontvangst en uitgaaf met een bedrag van f 1762.68. Ontvangen werd o.a. aan contributie f 9357,75 giften f 185, subsidie gemeente f 4250, subsidie provinciale commissie f 596.66, subsidie voor pensioenverzekering f 109,90, terugontvangen verpleeggelden f 247,50, rente Keizer Wilhelmfonds f 475,91, opbrengst Witte Kruisjes f 788.08. Uitgegeven werd o.a. aan salarissen f 7462,61 rij wiel-toelagen wijkverpleegsters f 200, salaris enz., administrateur f 1594,46, algemeene onkosten f 883,98, kosten voor de wijkgebouwen f 1165,32, vuur, licht en water f 391,83, verzekeringéh wijkverpleegsters en administrateur f 1962,99, belegde afschrij ving op de gebouwen f 1172,16. Het nadeelig saldo bedroeg f 465.55. De uitgaven der Kraamverzorging bedroe gen f 3626,55. Aan gemeentesubsidie werd ontvangen f 2000. Voor de zuigelmgenkliniek bedroegen deze cijfers resp. f 1850 en f 1750. „de matrozen van cattaro" van friedrich wolf. Men schrijft ons: Dit tooneelstuk, het welk door zijn tendens den laatsten tijd nog al in opspraak is ge bracht, wordt a.s. Dinsdagavond in de schouwburgzaal van Thalia door „De Jonge Spelers" opgevoerd. Hieronder zullen we een kort relaas geven van de beschouwingen die „De Nieuwe Rot- terdamsche Courant" er van geeft. Zij schrijft o.a.: „Er is tegen de vertooning van dit zonder twijfel revolutionnaire too neelstuk van te voren nog al wat bezwaar ge maakt. Wij, die er te dezer plaatse sL|:hts de tooneelwaarde en niet de politieke kleur van hebben te beoordeelen, kunnen echter niet anders constateeren dan dat er hier in tegenstelling met zeer veel maakwerk in hoerastemming inderdaad een zeer aan grijpend, zeer sterk gebouwd en menschelijk bewogen drama geschreven is, dat niet in de DOMANIALE Anthraciet en Eierkolen Steispleiy^Zeewe^26^U907| (Adv. Ingez. Med.) eerste plaats een opruiende werking heeft, maar juist op zuivere wijze het conflict in beeld brengt van revolutionnairen, nadat zij voor de consequenties van hun daad gesteld zijn. Menig soortgelijk drama eindigt im mers, als de roode vlag na een gewoonlijk door caricaturale contrasten des te gemak kelijker bevochten overwinning op een huis of een schip geplaatst is. Het begint met een revolutie op een Oos- tenrijkschen kruiser „Sankt Georg" in den wereldoorlog. In het vervolg van het drama wordt men stiller, ernstiger, nu eens dezen, dan genen gelijk gevend. Tenslotte verlaat men in gedachten en ontdaan den schouwburg, of men van huis uit rood is of niet. Want in het vervolg wordt op zulk een aan grijpende wijze het leege „niets" achter een spontane daad ontleed en naar waardige en menschelijke conflicten uiteengezet, dat wij niet aarzelen, het drama van Friedrich Wolf wiens werk als „Das bist Du" en „Cyan- kali" trouwens tot het sterkste „Tijdtheater" van dezen tijd behoort als een der krach tigste en zuiverste speelstukken van den laatsten tijd te beschouwen. Het is echter in zijn besten vorm „tooneel" dat meesleept, stellig ook door de voortreffe lijke onpathetische vertooning, die hiervan door een jong gezelschap, voor een groot deel ontstaan uit afscheiding van het Ensemble Bouber, gegeven werd, onder regie van Lucas Wensing". Tot zoover de N.R.C. Wij willen hierbij nog aan toevoegen dat onze burgemeester de openbare vertooning verbood, doch geen be zwaar had tegen een besloten opvoering door het Spaarfonds van het Instituut voor Arbei ders-Ontwikkeling en V.A.R.A. de uitvoering van „voorwaarts". Het bestuur der Arbeiders Muziekvereni ging „Voorwaarts" verzoekt ons mede te dee- len, dat de uitvoering op a.s. Zaterdagavond ook toegankelijk is voor niet-donateurs. DE STAKING IN HET VISSCHERIJBEDRIJF. de uitkeeringen der ijmuider federatie Het Bestuur der IJmuider Federatie deelt ons het volgende mede: Naar aanleiding van de thans weer loopen- de of van zekere zijde verspreide geruchten dat de stakersuitkeering bij onze organisatie is of zal worden verlaagd, stelt ons bestuur er prijs op te verklaren, dat er niet alleen van verlaging geen sprake is of zal zijn, maar dat integendeel de uitkeering met twee maal het contributiebedrag pl.m. f 1.50 per lid is verhoogd. HET FONDS VOOR SOCIALE VOORZIENINGEN IN 1932. ƒ25.000 aan werkloozen uitgekeerd. De rekening en verantwoording over 1932 van het Fonds voor Sociale Voorzieningen vermelden de volgende posten: Lasten. Werkloosheidsuitkeering f 24966.95, Kosten van geneeskundige behandeling enz. f 10374.35, Uitkeering bij overlijden f 1800, Extra steun f 689.75, Loonen f 2436.31, Alge meene onkosten f 2177.88'12, Drukwerk f 176 Kosten voor vertegenwoordiging f 396.70, Bankrente f 1337.74, Reserve dubieuse vorde ringen op reeders f 3022.38, Afschrijving in ventaris f 250, totaal f 47628.06 1/2. Baten. Bijdragen reeders f 46560.341/2, Rente van effecten f 1954.15, Koerswinst op effecten f 4606.15, totaal f 53120.64 1/2. Het batig saldo bedroeg f 5492.58. De balans per 31 December ziet er uit als volgt: Activa. Kas f 24.62 1 2, Effecten f 39883.75, Debiteuren f 19964.69, Dubieuse vorderingen op reeders f 6715.14, Loopende rente op ef fecten f 371.25, Inventaris f 600. Passiva. Kapitaal f 70, Algemeene reser vefonds f 32542.70 1/2, Reserve voor dubieuse vorderingen op reeders f 6715.14 Twentsche Bank N.V. f 23018.14, Crediteuren f 5213.52. De accountants (Accountantskantoor G. Smits, Haarlem), hebben den Raad van Be heer van het Fonds bericht, dat zij de boek houding hebben gecontroleerd, met de daar mede verband houdende bescheiden hebben vergeleken en daarmede in overeenstemming bevonden. Met de rekening en verantwoor ding over het boekjaar 1932 kunnen zij zich vereenigen. Het batig saldo ad f 5492.58 werd toegevoegd aan het algemeen reservefonds. ZILVEREN JUBILEUM IJMUIDER VISCHHANDELVEREENIGING. Zooals men weet. zal de IJmuider Visch- handelvereeniging 3 April a.s. haar 25-jarig jubileum vieren. Ter gelegenheid van deze heuglijke ge beurtenis zal het bestuur der vereeniging des middags van 3—5 uur in Hotel „Augusta" recipieeren. Wij komen op dezen belangrijken dag nog nader terug. RADIOVERBINDING MET SCHEPEN. Nederlandsch Telegraaf Maatschappij ,.Ra- dio-Holand" N.V., Amsterdam, 23 Maart 1933. De navolgende schepen zijn Vrijdag 24 Maart 1933 in radio-telegrafische verbinding met het kuststation Scheveningen Radio. Baloeran, Colombia. Costa Rica, Dempo, Flandria, Joh. v. Oldenbamevelt, Klipfontein, Kota Agoeng, Kota Tjandi Marn. v. St, Alde- gonde, Orania, Oranje Nassau. Poelau Laut, Poelau Roebiah. Van Rensselaer, Statendam, Veendam, Zeelandia. „DWAAL IK WACHT U". Donderdagavond werd in de zaal Flora door de geheelonthoudersvereeniging „Dwaal ik Wacht U" een propagandavergadering gehouden welke door ongeveer 250 belang stellenden werd bezocht. Met een inleidend woord opende de voorzitter de vergadering, waarna de mandolineclub eenige nummers speelde welke bij het aanwezige publiek zeer in den smaak vielen. Hierna zong Mevr. Bok- ma begeleid door mej. v. d. Leek eenige lie deren. Na het aangename kwam het nuttige in den vorm van een propagandarede van den heer Kaspers van Santpoort, in welke rede spreker op practische en wetenschappelijke gronden opwekte mede te werken aan den opbouw der maatschappij door middel van geheelonthouding. In de pauze werd een tombola gehouden met cadeaux welke door de IJmuider winkeliers ter beschikking der vereeniging waren gesteld. Na de pauze werd een geh. onth. tooneelstukje „Broer" opge voerd hetwelk veel succes oogstte. Nog wer den eenige liederen door de mandolineclub ten beste gegeven, waarna de voorzitter te 11.15 uur de vergadering sloot met een op wekkend woord De vereeniging mag terugzien op een nut tigen en aangenamen avond. VELSEN voor het zwakke kind. Het bestuur van het Centraal Genootschap van Kinder Herstellings- en Vacantie-kolo- nies werd dezer dagen met twee giften ver blijd, één van de directie van Van Gelder's Papierfabrieken a 100 en dan van een dame, die onbekend wenschte te blijven een bed sprei. Met toestemming van B. en W. onzer gemeente zal deze sprei worden verloot. Het bestuur hoopt, dat velen een lot zullen koo- pen. BEVERWIJK zeehaven De Nederlandsche motorschoener Geziena is hier van Londen aangekomen met een lading gasaarde voor de N.V. Chemica. AGENDA voor velsen en ijmuiden VRIJDAG 24 MAART Thalia, Bioscoop: „Menschen in het Hotel" 8.15 uur. Concordia, Velsen: Zanguitvoering Chr. Koren. Flora: Openbare vergadering S. D. A. P. 8 uur. ZATERDAG 25 MAART Thalia Bioscoop: „Menschen in 't Hotel" 8.15 uur. Wapen van Velsen; Concert „Voorwaarts" 8 uur. Duitschland gaat zijn visschersvloot met dertig vaartuigen uitbreiden. Op de werven aan den Elbe en den Weser zijn de schepen in aanbouw en reeds gedeeltelijk afgeleverd. AGENDA TE HAARLEM VRIJDAG 24 MAART Palace: „De groote Bluf". Op het tooneel; Lu Chang Fu, Chineesche Melange act. 7 en 9.15 uur. Rembrandt Theater: „Das Blaue vom Himmel". Op het tooneel: Ivan Bankoff en Betty Cannon, het dwaze danspaar. 7 en 9.15 uur. Luxor Sound Theater: „De groote Parade" 8.15 uur. ZATERDAG 25 MAART Stadsschouwburg: Uitvoering Vereeniging voor Lichamelijke Opvoeding Ruth Tobi en Els Keezer. 2.30 uur. (Bij vergissing stond deze uitvoering gis teren onder de agenda van Vrijdag vermeld) Stadsschouwburg: Opvoering van „In den nacht van 17 April" door de N.V. Het Schouw- tooneel. 8.15 uur. Bioscoopvoorstellingen, 's middags en des avonds.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1