ONZE LEZERS In en om Cenève. In liet holst van den nacht... De wolf. COURANT VRIJDAG 24 MAART 1933 De Oud-Strijders bij Henderson. IJMUIDER Een ontroerende demonstratie. (Bijzondere correspondentie.) Genève, Maart. wa de emotioneele zitting, den vorigen n nderdag. van de Algemeene Commissie der ontwapeningsconferentie, waarin Ramsay ïfecdonald, na vier Geneefsche dagen van Saadslaging, overpeinzing en noesten ar- hpid zijn plan vergezeld van een welgemeen- v -gde, aan de vergadering voorlegde, wer den op'voorstel van Henderson de verdere rekingen een volle week opgeschort om an de landen den tijd te verschaffen, dit nieuwe ontwapeningsplan in extenso te be- ctudeeren. Behalve de schaarsche gedelegeerden ver pacht voor enkele hun werk voortzettende kleinere commissies, eenige in perskamer en bar rondboemelende journalisten die zich van de hun eigen geworden gewoonte, 's morgens, jniadags en 's avonds, hunne schreden naar het ontwapeningsgebouw te richten, niet meer konden losmaken, vertoonde zich dé laatste dagen vrijwel niemand in de gedu rende de laatste maanden zoo drukbezochte conversatiehall; de krantenkiosk was geslo ten de juffrouw van de cigarettenkiosk had vacantie, tot 24 Maart zou het ontwape- ningsgebouw rust hebben. Althans, zoo dacht men, en de zich in de loop der Maandagmor gen 'naar het gebouw aan de quai Wilson begevende journalisten, stapten welgemoed de van hare delegatie-autos verlaten ingang binnen, ervan overtuigd, dat vijf minuten voldoende zouden zijn om zich van de laat ste nieuwtjes betreffende 's werelds gang van zaken te voorzien. Vagelijk verbaasd over de aan de heropen de boeken kiosk uitverkochte couran ten, trok vervolgens het roode licht op het leege vergaderingbord het teeken van een inzitting zijnde vergadering, commissie de aandacht, daarna een applaus, een ge juichzeldzaam in deze omgeving van zwaarwichtige beraadslagingen. „Mr. Henderson ontvangt de oud-strijders", lichtte de de ingangsdeur van zaal G. bewa kende portier toe, en opende dezen deur die toegang gaf tot een overvolle ruim te. In de zaal, waar eenige dagen geleden Mac Donald de gedelegeerden ter Ontwa peningsconferentie eenige wijze woorden kwam toespreken, in de zaal waar sinds eind Januari dag in, dag uit, leden der Alge meene-, politieke- en luchtvaartcommissie hunne discussies over al of niet'afschaffen, al of niet beveiligen, hielden, zaten nu, om de gedelegeerdentafels op de stoelen der dele gatie- en secretariaatsleden, op publieke tri bune, jazelfs perstribune, de oudstrijders. Was dit alles werkelijkheid? Of was het een droom, een visioen van een gedelegeerde ontwapeningsconferentie, die, na veer?, tien maanden ontwapeningsconferentie, dooi de oudstrijders ter verantwoording werd ge roepen, om hen het nut, de vruchten van zijn arbeid aan te toonen? Of, waren .de oudstrijders, ontevreden over den gang' van zaken, gekomen, om in plaats van de door ieder land aangewezen gedelegeerden, zelf de discussies over ontwapening voort te zetten? Neen, niets van dit alles was het geval: „Wij, vertegenwoordigers van 12 millioen oudstrijders", sprak hun eèrste woordvoerder, „zijn naar Genève gekomen, om zooveel ons dat mogelijk is bij te dragen tot het succes van een vredesorganisatie. Wij vertegen woordigen oudstrijders van 15 verschillende naties die in den laat sten oorlog tegen elkaar gevochten hebben. Wij komen nu bij u, Mr. Henderson, om u, als bescheiden bijdrage voor het slagen der conferentie, een resolutie aan te bieden, in onze gister gehouden ver gadering bij acclamatie aangenomen door 85 vereenigingen." „Het vorige jaar, Mr. Henderson", ver volgde de tweede spreker „bij de opening van de ontwapeningsconferentie zijn wij bij u gekomen met onze wenschen en verwach tingen. De tijd heeft deze, helaas, niet ver vuld, en vandaag zelfs, schijnt het ons, of het laatste sprankje hoop, dat ons nog rest te, vervlieden zal. Maar daar dit niet mag gebeuren, hebben wij ons gewend tot de oorlogsslachtoffers, de verminkten, de wedu wen, de weezen.Hier zijn wij nu,.... wij willen geen oorlog meer. Inderdaad, daar waren ze, de oud-strijders, de weduwen en weezen. Grijsaards, mannen van middelbare leeftijd; vele, vele vermink- FEUILLETON Naar het Duitsch bewerkt door J. VAN DER SLUYS. (Nadruk verboden). 5) .Met een bekommerden zucht richtte hij ach op en streek ontstemd met de rechter band over het voorhoofd. Hij moest iets doen, dat zag hij heel goed in, maar wat? Hij be vond zich in een vreemd huis in het holst ]'an den nacht alleen met een doode, die tot enkele uren geleden een volkomen vreem oe voor hem geweest was. Het noodlot dreef beleen wonderlijk spel met hem! Hij pijnig de zijn hersens met de vraag, welke vreemde tragedie zich hier afgespeeld had, terwijl hij de kamer naast-aan sliep dacht aan de vrouwengestalte, die als een geestverschijning *as gekomen en gegaan. Voor alles wilde hij zekerheid hebben, of hij inderdaad met den doode alleen was. De door niets verstoorde stilte begon sr.vaar op hem te drukken het Wasgele gedicht van den overledene in het schemerig halfdonker, de kleine rustig-'oran- oende vlam van het nachtlicht, de vorme loze schaduwen in de hoeken, het had alles Zo° iets spookachtigs, dat zelf de stalen zenuwen van den jongen privaat-docent, er £jnv.loed van ondergingen. Hij ging naar de andere kamer terug om sijn electrische zaklantaarn te halen en op ?.e tienen, als om een slapende niet te storen, hij naar het portaal. Enkel om een men- scnelijke stem, al was het dan maar zijn te hooren, riep hij of er iemand was. Het verwonderde hem echter niet, dat het sul bleef, hij had geen antwoord verwacht, len overvloede ging hij naar de keuken en ten, die door gemis van ledematen of oogen de hulp van anderen noodig hadden om hun plaats in de zaal te vinden, die ondanks de voor hen zoo bezwaarlijke reis, naar Genève waren gekomen om door hun stem mede te helpen een lot aan hen ten deel gevallen, aan anderen te besparen. En getuigd hebben ze van hun wenschen voor den vrede hun haat, hun afkeer van den oorlog; met stormachtig applaus en gejuich onderstreepten ze de verklaringen van hun woordvoerders: „regeling der geschillen door verplichte arbitrage", wenschen wij, „geen oplossing der geschillen door geweld". Wij, oud-strijders, slachtoffers van den oorlog smeeken om vrede, te verwezenlijken door veiligheid naast ontwapening; wij eischen de vernietiging van particuliere wa penindustrie en wapenhandel"en als kinderen zaten ze te snikken onder de eenvou dige, gevoelvolle woorden van den presi dent ter ontwapeningsconferentie, die on danks zijn slechte gezondheid, al zijn tijd en al zijn krachten besteedt om te werken voor zijn zoo moeilijk te verwezenlijken idealen. Per extra treinen voorzien van plakkaten „a bas la guerre" zijn de oud-strijders naar hunne divere woonplaatsen teruggekeerd en hunne demonstratie hoort tot het verleden. Zal hun ontroerende actie eenigen invloed hebben, zal ze weerklank vinden bij de rest der menschheid of is het zijn van oud-strij der een vereischte om actief te reageeren tegen het in de wereld voortwoekerende kwaad? 24 Maart beginnen de beraadslagin gen over het nieuwe ontwapeningsvoorstel, een laatste poging tot het slagen der confe rentie. Moge de rest der volkeren hun stem laten hooren als de 14 millioen oud-strijders. ENGELSCH-RUSSISCHE SPANNING. DREIGENDE VERBREKING VAN ALLE BETREKKINGEN. LONDEN, 23 Maart (V.D.) Het Engelsche kabinet heeft in zijn zitting van gisteravond o.a. ook besproken de bestaande spanning tusschen Engeland en Sovjet-Rusland. Volgens de Daily Mail en de Morning Post zou de mo gelijkheid besproken zijn van een invoer verbod voor Russische goederen, doch een be sluit hieromtrent werd niet genomen. De Times schrijft dat, wanneer de Sovjet- autoriteiten het proces tegen de employés der Engelsche firma Vickers op de gebruikelijke Russische wijze zouden voortzetten, dit tot een volkomen breuk zou moeten voeren zoo wel ten aanzien van de diplomatieke, als van de handelsbetrekkingen. Wanneer Amerika de erkenning met Moskou overweegt, zal het zeker met dergelijke gebeurtenissen rekening houden. PjH.O.II.I. KOMT SCHITTEREND DOOR. BATAVIA, 23 Maart (Aneta). De P.H.O. H.I. komt thans volgens radioluisteraars op 25.17 Meter schitterend door, beter dan Daventry. Batzoudt U zoo'n fietser of automo bilist -wel willen toeschreeuwen als hij zonder noodzaak op het midden of links van den wég rijdt. Geeft het goede voorbeeld: Houdt rechts! 23 zocht, of zich daar ook nog een deur bevond, die straks zijn opmerkzaamheid misschien ontgaan was. Maar het resultaat was nega tief: behalve hemzelf was er geen levend wezen in het appartement aanwezig. Daarop keerde hij nog eenmaal naar het bed terug, nam met eerbiedigen schroom de beide handen van den doode, die zijn strijd gestreden had, en vouwde ze op het laken tezamen. Het was .de eenige liefdedienst, die hij den vreemde, wiens pad op zulk een zon derlinge wijze het zijne gekruist had, nog kon bewijzen. Het was Erich Roggenbach thans duidelijk, hoe hij verder te handelen had. Zooals de meeste groote étagewoningen in het Westen van Berlijn, zou er ook hier stellig een portier zijn en deze moest hij in de eerste plaats op de hoogte stellen van het gebeurde. Ver der was hij van plan te wachten tot er een dokter kwam, al was het alleen maar voor zijn eigen gemoedsrust. Hij kon toch moeilijk hier vandaan gaan, zonder betrouwbare in lichtingen over de doodsoorzaak. Verloren in zijn allesbehalve-plezierige overpeinzingen draaide hij werktuigelijk de kruk van de portaaldeur om en wat er toen gebeurde, bracht hem tot de werkelijkheid terug. Verschrikt deed hij een stap achter uit, toen de deur bij zijn onwillekeurige be weging openging, en onthutst staarde hij naar de donkere trap. Toen keerde hij snel naar de kamer terug. Hij was er zeker van, dat hij den sleutel, waarmee hij na het vertrek van den uitheem- schen bezoeker, de buitendeur gesloten had, op een van de boeken op tafel had gelegd. En op diezelfde plaats bleek hij nog te lig gen! Beiersdorf was het dus niet geweest, die de deur had geopend, het zou immers wel heel onwaarschijnlijk zijn, dat de zieke den sleutel op precies dezelfde plek teruggelegd had, waar hij hem had gevonden. Niet alleen dat dus een andere de sleutel moest gevon den hebben maar hij had bovendien met zijn eigen oogen een vreemde in de woning ge- Charles E. Mitclielde gewezen president van de National City Bank te Neio-York, is wegens belastingontduiking gearresteerd. NIEUWE PROTESTEN TEGEN JODENVERVOLGING. GROOTE DEMONSTRATIE IN ENGELAND? LONDEN, 23 Maart (Reuter). De Duitsche ambassadeur te Londen, von Hösch, heeft den secretaris van de anti-oorlogsfederatie bij zich ontvangen, die informaties kwam in winnen over de positie van de Joden in Duitschland en over het lot van eenige schrij vers, communistische leiders en pacifisten. De secretaris verklaarde, dat de Joodsche bevolking een demonstratie op groote schaal voorbereidde en dat er over boycot werd ge sproken. De ambassadeur beloofde hierover bij de bevoegde autoriteiten te Berlijn rapport uit te brengen. Vastendag' in Amerika. NEW-YORK. 22 Maart (Reuter). De ortho doxe organisaties van Joden in de Vereenig- de Staten hebben den 27en Maart geprocla meerd tot een vastendag, als protest tegen de vervolging van Joden in Duitschland. Poolsch protest WARSCHAU, 23 Maart (Reuter). De Poolsche consul te Essen heeft bij de autori teiten van Duisburg geprotesteerd tegen de mishandeling van rabbijn B.ereisch door een troep geüniformeerde Hitlei'ianen, die even eens het lokaal, waar de Joodsche gods dienstoefening werd gehouden in hetzelfde gebouw plunderden en vernielden. Nieuwe terreurdaad WARSCHAU, 23 Maart (Reuter). In den afgeloopen nacht heeft een 15-tal personen het huis van den katholieken geestelijke Osinski te Botryn in Oost-Pruisen aangeval len en deur en vensters vernield. Vermoede lijk was de aanval veroorzaakt door de pro paganda van het nationalistische blad Allen- steiner Zeitung. KerrI commissaris voor Justitie BERLIJN, 23 Maart (Wolff). De vice- kanselier Voh Papen heeft in 'zij ii kwaliteit van Rijkscommissaris voor Pruisen den voor zitter van den Pruisischen Landdag KerrI be noemd tot Rijkscommissaris van de Pruisische justitie. SIAM ERKEND MANDSJOEKWO. TOKIO, 23 Maart (V.D.) Het Japansche ministerie van Buitenlandsche Zaken beves tigt dat de geruchten volgens welke Siam voornemens zou zijn, den staat Mandsjoekwo te erkennen, juist zijn. ONTWAPENINGSCONFERENTIE GAAT DOOR. MACDONALD'S PLAN ONDER HANDEN. GENèVE, 23 Maart (V. D.) De hoofdcom missie van den Volkenbond heeft hedenmor gen in een zitting die nauwelijks een kwar tier duurde zonder discussies in strijd met den oorspronkelijken wensch der Engelsche en Italiaansche regeering en de aankondi ging van den voorzitter Henderson, de voor genomen verdaging der Ontwapeningsconfe rentie tot na Paschen verworpen en beslo ten terstond te beginnen met de algemeene beschouwingen over het nieuwe Engelsche plan. zien die vrouwengestalte was geen pro duct van zijn overprikkelde fantasie, geen verschijning uit een verwarde droom ge weest. En na dit raadsel van de geopende deur, werd zijn verlangen, om licht te bren gen In de gebeurtenissen van dezen nacht nog grooter dan tevoren. Hij nam den sleutel van de tafel en nadat hij de deur van het por taal achter zich dichtgetrokken had, deed hij deze op slot. Toen begon hij zijn onder zoekingstocht naar de woning van den por tier. Aan de deur, die uit het achterhuis naar de binnenplaats leidde, ontdekte Roggenbach een bordje met het opschrift; „Portier" en een pijl eronder. Hij zette zijn wandeling in de aangegeven richting voort en kwam bij éen trap, die naar een woning in het sous- terrein voerde. Daar hij geen bel of iets van dien aard kon vinden, klopte hij luid en her haaldelijk aan een der vensters en het duurde niet lang, of er werd binnen licht aangestoken en het onvriendelijke, slaperige gezicht van een man, die haastig enkele kleedingstukken had aangeschoten, werd aan het opgeschoven raam zichtbaar. „Wat is er aan de hand?" klonk het norsch. „Wie is daar?" Roggenbach liet zich door deze ontvangst niet uit het veld slaan. „U zult naar buiten moeten komen", zei hij beleefd maar nadrukkelijk. „Meneer Beiers dorf is zooeven overleden en er moet direct een dokter gehaald worden. U weet hier in de buurt natuurlijk wel een dokter te wonen". De portier, wreed in zijn zoete rust ge stoord, was blijkbaar meer geërgerd dan ge schokt door de tijding van Beiersdorf's plot- selingen.dood en een nijdig gebrom was voor- loopig het eenige antwoord. Maar opeens klonk in de kamer, een vrouwenstem, waar van de bezitster zich angstvallig voor de blikken van den nachtelijken bezoeker trachtte te verbergen. De vrouw, klaarblijke lijk de echtgenoote van den portier, spoorde haar man aan voort te maken en zoo gauw hij kon met. d:n dokter terug te komen. Toen NA DE OVERSTROOMINGEN. BANDOENG, 23 Maart (Aneta). De Staatsspoor bestelde bij de machinefabriek Braat te Soerabaja een dubbele brug ter ver vanging van den vernielden dubbele brug bij K.M. 57. Twee pijlers hiervan zullen worden gerem placeerd door een. Hedenmorgen waren in het Krawangsche de telegraaf- en telefoonverbindingen van Batavia met Semarang. Soerabaja en Ban doeng ten deele provisioneel hersteld. In den loop van den dag zou de heele bun del verbindingen weder in bedrijf komen. HET TESTGEVAL TE BATAVIA. BATAVIA, 23 Maart (Aneta). Over het pestgeval in het gezin van een conducteur van de S.S. kan worden gemeld, dat de In- heemsche oom van den conducteur Van dei- Plas door pest werd aangetast.'Hij bleek af komstig te zijn uit Oedjoengbroeng. De familie Van der Pias bleef onder obser vatie, doch practisch blijkt geen gevaar aan wezig. Een ander verdacht geval bij de S. S. werd te Mangarai gerapporteerd. De patiënt werd in de C.B.Z. onderzocht, doch bij dit onder zoek is geen pest gebleken. CENSUUR OP TOEGEZONDEN KRANTEN? BATAVIA, 23 Maart (Aneta). Het lid van van den Volksraad, de heer De Dreu, heeft een schriftelijke vraag ingediend over late ontvangst van „Het Volk" en de tijdschrif ten de „Sociaal-Democraat" en de „Socialis tische Gids". De heer De Dreu vraagt of deze bladen eerst door de politie worden ingezien, zoo ja welke nummers niet aan de abonnés mogen worden uitgereikt en op grond van welke bepalingen de aanhouding dezer drukwer ken plaats vindt. In de schriftelijke vraag wordt de wettig heid van dezen maatregel betwijfeld en ver zocht aan de toepassing daarvan een einde te maken. BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 23 Maart. Ondertrouwd 22 Maart: J. H. Bernard en C. P. M. Huis in 't Veld; J. M. Looman en C. M. Maerten; P. H. Meijers en A. M. Schaap; C. Mooij en M. J. Linthorst; C. Lui- ting en C. F. Horeman; Z. Kruijswijk en B. Schrijers; J. van der Wetering en A. J. Koop man; L. J. M. Defize en J. M. Hekking. Getrouwd 22 Maart: J. W. M. Voets en A. Withaar; A. H. Blansert en K. Koning; R. Wever en A. Klomp; C. P. Hogendoorn en H. C. Kaper; J. Fensen en A. Silvis; J. H. v. d. Veldt en C. M. Kuiper. Bevallen 20 Maart: S. MeijerZuiver, d.; T. KroeseGoebel, z.; 21 Maart: F. v. d. Berg v. d. Berg, d.; K. W. v. d. HamBuis, d.; P. M. BalmMesman, z.; 22 Maart: S. J. Bor- kentWeetman, z. Overleden 20 Maart: P. PI. Meijnema, 54 j., Wester houtpark; A. van Daalen—Hoff, Nassaulaan; 21 Maart_P._A. Bosse, 51 j., Nas- 'saustraat; M. de Koning, 70 j., KL Houtweg. Luitenant Baillie-Steicartde gevangene van den Tower" (links) op weg naar de recht zitting. Hij zoordt, zooals men weet be schuldigd van landverraad. kwam zij in een wollen shawl gehuld te voorschijn. „Zal ik met u mee naar boven gaan?" bood ze aan. Erich Roggenbach gaf een kort bevestigend antwoord en samen bestegen ze de trappen. „Wanneer is hij gestorven, die arme me neer Beiersdorf?" hernam de vrouw na en kele oogenblikken. De jongeman voelde weinig lust om haar nieuwsgierigheid te bevredigen en trachtte haar af te leiden door een wedervraag. „Meneer Beiersdorf is niet getrouwd, niet waar?" „Hij moest niets van trouwen hebben. En fin, ieder mensch heeft zijn eigenaardig heden. In het begin mocht ik geen woord zeggen, als ik boven was en meestal ging hij uit, tot ik klaar was met de kamers". Roggenbach wilde graag wat meer weten van het leven van den zoo plotseling over leden' zonderling en hij merkte dat hij bij zijn begeleidster aan het goede adres was. Een ding interesseerde hem vooral. „Plad hij heelemaal geen nabestaanden", „niemand, die hem af en toe kwam opzoe ken? Een zuster misschien „Neen, ik heb nooit iemand bij hem gezien en mijn man en mijn kinderen evenmin. Er is altijd iemand van ons voor in de loge", voegde ze er verduidelijkend aan toe. „Hebt u den sleutel?" Ze hadden Beiersdorf's woning bereikt en Roggenbach wilde de deur openen. ,.Ik heb vannacht toevallig bij meneer Beiersdorf geslapen", vond hij het thans noo dig haar even in te lichten. „Hij voelde zich onwel en ik heb hem naar huis gebracht. Maar hij wilde er niet van hooren, dat ik een dokter zou roepen. Hij zei, dat hij heel dikwijls aanvallen had". „Dat is ook zoo. Hij stak in een slecht vel. Neen, die is dood, daar kan geen dokter meer wat aan doen", vervolgde ze, toen ze achter Roggenbach de kamer was binnenge gaan en op het bed toeloopend een blik, een (Te Rotterdam is een wolf uit den dierentuin ontsnapt.) Er 's alevel wat bijzonders In een stad als Rotterdam, Waar een dierentuin bewoner Nu weer plots de pooten nam. Alle oma's van roodkapjes Doen de deuren stijf op slot, Als zij denken aan het sprookje, Huiveren zij voor haar lot. Alle brave herdershonden Kijken extra lief en tam, Om niet op een wolf te lijken In het jagend Rotterdam. En natuurlijk staat het ondier Nu wel in een kwaad gerucht, Maar toch is de Rotterdammer Voor dien wolf niet erg beducht, Als 't een leeuw was of een tijger Was men meer gealarmeerd, Wolven van de deur te houden Heeft men echter wel geleerd. P. GASUS. DOODSTRAF TOEGEPAST. BATAVIA, 23 Maart (Aneta). Heden morgen 6 uur 15 vond de executie plaats van den moordenaar van mevrouw Rijkhof, Ab- doel Gani. De terechtstelling werd bijgewoond door den assistent-resident, den reger.\ den adjunct-hoofdajaksa, den directeur van de gevangenis en den gevangenisdokter. aan het woord.... Ingezonden Voor den inhoud dezer rubriek stelt de Redactie zich niet verantivoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet teruggegeven. HET WILLEM DE ZWIJGER- COMITé. Zeer geachte Redactie, Heden bereikte mij een circulaire van het „Willem de Zwijger Comité", afd. IJmuiden- West. Plet plan, daarin medegedeeld, heeft mijn sympathie, maar onaangenaam heeft het me getroffen, dat in dit Comité wel een aantal schoolhoofden zitting heeft; daarentegen geen enkele klasse-onderwijzer. De onderwij zers mogen blijkbaar wel medewerken tot het doen slagen van de feestjes, maar ze zitting te geven in het voorbereidend comité is te veel eer. Volgens de circulaire zijn alle schoolhoof den en het onderwijzend personeel bereid ge vonden mede te werken. Dat is eenigszins diplomatiek uitgedrukt. Moet men er uit af leiden dat niet alle klas$e-onderwijzers bet plan willen steunen? En vindt men het dan niet noodig de voorstanders uit den onder wijzerskring officieel te erkennen? En hoe is het te verklaren dat mij persoonlijk niet ge vraagd is, of ik bereid ben mede te werken. Misschien dat men zooiets overbodig vindt, soit; maar hoe kan de circulaire dan van „bereidheid, enz." spreken; ook bij de onder wijzers. Plet is er me allerminst om te doen bij een nationale herdenking de tegenstelling hoofdklasse-onderwijzer te laten dominee- ren. Echter maakt de circulaire zelf de on derscheiding: schoolhoofdonderwijzend personeel. Afgezien van het feit, dat het on juist is uitgedrukt (of geven de schoolhoof den geen onderwijs?), gaat het toch niet aan een onderscheiding in twee categorieën van medewerkenden te maken en dan verder de eene greep als een „quantité-négligeable" te beschouwen Tegen zoo'n tactiek meen ik te mogen pro testeeren. Of ze voortspruit uit achterlijk conservatisme of uit zekere dictatorale nei gingen, die vraag laat ik liever onbeant woord. Volgens Dr. Coliin waren de gebeur tenissen op de „Zeven Provinciën" geen inci dent maar een symptoom, ik wil eindigen met in deze betrekkelijk kleine kwestie, de vraag te stellen: Incident of symptoom? Met beleefde dank voor de plaatsing, Hoogachtend. K. ROOSJEN, Onderwijzer a/d Geref. Ulo, IJmuiden-West. wonderlijk mengsel van schuwheid en nieuwsgierigheid, op den overledene had ge worpen. De privaat-docent was bij de tafel blijven staan en staarde half afwezig naar den wirwar van boeken, manuscripten en tijdschriften. Plotseling gingen zijn oogen wijd open en zijn mondhoeken begonnen te trillen. Het pakket, dat hij voor den doode in bewaring zou nemen, het had daar gele gen hij wist stellig, dat hij het op tafel had neergelegd. En nu was het weg In hevige opwinding begon hij te zoe ken; alles, papieren, boeken, couranten, haal de hij overhoop maar zonder resultaat. En niet alleen dat hij niet vond wat hij zocht, hij deed nog een andere ontstellende ontdek king: ook het medicijnfleschje met den zil veren huls was verdwenen. Hij liep naar het muurkastje, waar hij het op verzoek van Beiersdorf uitgenomen had, maar noch het fleschje, noch het pakket, dat voor den over ledene zooveel had beteekend, bevonden zich erin. Iemand moest beide weggenomen heb ben, terwijl hij sliep en de dievegge kon slechts de geheimzinnige bezoekster, die hij in half-wakenden half-slapenden toestand gezien had, geweest zijn. „Bent u er heel zeker van, dat meneer Beiersdorf geen relaties met een of andere vrouw onderhield?" vroeg Roggenbach plot seling, en hij wist zijn nervositeit zoo slecht te verbergen dat de portiersvrouw hem ver wonderd aankeek. „Hebt u ooit gemerkt, dat hij damesbezoek ontving" „Wat denkt u wel? We hebben hier een fatsoenlijk huis", was het geprikkelde ant woord. „Zooiets wordt hier niet geduld; en wat meneer Beiersdorf betreft, ik zou mijn hand voor hem in het vuur durven steken. Ik heb u straks al gezegd, dat hij van vrou wen niets moest hebben". (Wordt vervolgd).

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3