HET NIEUWE AVONDBLAD VGDB VELSEN, BEVERWIJK e.O. BERICHT. 18e JAARGANG No. 124 MAANDAG 27 MAART 1933 IJMUIDER COURANT ABONNEMENTEN: per week 10 cents, per maand 40 cents plus 2Yz cents incasso, per kwartaal 1.20 p'us 5 cents incasso, losse nummers 3 cents. KantoorKcnnemerlaan 42 - IJmuiden - Telefoon 521 VERSCHIJNT DAGELIJKS, BEHALVE OP ZON- EN FEESTDAGEN. UITGAVE LOURENS COSTER, MAATSCHAPPIJ VOOR COURANTUITGAVEN EN ALG. DRUKKERIJ N.V. DIRECTIE: P. W. PEEREBOOM EN ROBERT PEEREBOOM. ADVERTENTIEN: 1—5 regels 0.75. Elke regel meer 15 cent. Bij abonnement belangrijke korting. Advertenties van Vraag en Aanbod 13 regels 25 cent, elke regel meer lOcent. Ingezonden mededeelingen dubbele, prijs. Alle abonnés van dit blad zijn, zoodra zij 14 dagen als zoodanig in de registers zijn ingeschreven en verder op voorwaarden, die van tijd tot tijd gepubliceerd en ten kantore van dit blad gratis verkrijgbaar zijn, kosteloos verzekerd tegen de gevolgen van ongevallen voor de navolgende bedragen: ƒ2000.— bij algeheele invaliditeit; 600.— bij overlijden; 400.— bij verlies van een hand, voet of oog; 250.bij verlies van een duim; 150.bij verlies van een wijsvinger; 100.bij breuk van boven- en/of onderarm; 100.bij breuk van boven- en/of onderbeen; 50.— bij verlies van een anderen vinger. Tenge volge van spoor-, tram- of autobusongeval 5000.bij overlijden van man en vrouw beiden; 3000.bij overlijden van den man alleen; 2000.bij over lijden van de vrouw alleen. Opvarenden van visschers-, marine-vaartuigen enz. 400.bij verdrinkingsdood door ongeval tijdens de vaart, tot een maximum van ƒ000.indien hetzelfde ongeval den dood van vijf of meer abonnés mocht tengevolge hebben. Alléén de abonné(e) zelf is verzekerd, behoudens het vermelde omtrent spoor-, tram- of autobusongevallen. Polis is niet nocdig. Uitkeeringen krachtens deze verzekering worden gewaarborgd door de Nieuwe H.A.V.-Bank te Schiedam. IJMUIDEN de plannen der velser zwemvereeniging. geen zwembad in de spuisluis. Tot dusver liep het met de plannen der Velsen Zwemvereeniging tot het stichten van een zwembad in de buitenkolk van het spuikanaal op rolletjes. De vergunning van den minister van Waterstaat was reeds ver kregen en het groote deel van het benoo- digde kapitaal was reeds bijeen, zoodat de kans, dat nog vóór het komende zwemseizoen tot der. bouw kon worden overgegaan, zeer groot was. Er is echter een leelijke kink in den kabel gekomen. De commissie van voorbereiding- heeft nl. dezer dagen van genoemden minister een schrijven ontvangen, waarin werd mede gedeeld, dat de kans bestaat, dat de ontwor pen spuisluis binnenkort zal worden ge bouwd. Zooals men weet wist men, toen de plannen rijpten niet anders dan dat er voor een voltooiing der spuisluis de eerste vijf jaren niets zou komen. Om de een of andere reden, vermoedelijk in verband staande met de afwatering van het IJselmeer, is men bij Waterstaat" tot andere inzichten gekomen. Van het bouwen van het zwembad op de oorpronkelijk gekozen plaats kan dus niets komen. De commissie heeft althans reeds besloten niet tot den bouw over te gaan. Zij heeft zich nu tot burgemeester en wethou ders gewend met het verzoek, zoo mogelijk een stuk grond beschikbaar te stellen om daarop een open inrichting te bouwen. Voor de commissie, die zich met zooveel ijver van haar taak heeft gekweten is het te hopen, dat het college en eventueel de raad aan het verzoek voldoet. concert „voorwaarts". Naar „Het Wapen van Velsen" waren Za terdagavond velen opgetrokken, teneinde al daar het concert der Arbeiders-muziekver- eeniging „Voorwaarts", directeur de heer D. Horst, aangesloten bij den Nederlandschen Bond van Arbeiders Muziekverenigingen, bij te wonen. De voorzitter van Voorwaarts, de heer B. v. d. Nulft, noemde in zijn openingswoord als oorzaak van deze groote opkomst het me dewerken der Arbeiders Tooneelvereeniging P.A.L.V.U. aan deze uitvoering. Want ook hier blijkt steeds meer en meer muziek en tooneel hand in hand te moeten gaan om een behoorlijk bezoek te waarborgen. Zoo was er voor elk wat wils. Voorwaarts ving de afwerking van haar programma aan met een marsch van de hand van den direc teur welke marsch dezen avond ten doop ge houden werd. Waar deze gecomponeerd was voor een prijsvraag van den Bond waar het corps bij aangesloten is, willen wij op het oor deel der jury niet vooruitloopen. Na een frisch geblazen Voorwaarts-Marsch vervolgde het ensemble met Popy's Ouver ture De klompjes van Suzon, die ons hooren liet wat men technisch bereikt heeft. En dan laat Voorwaarts vermoeden, dat er met ijverige studie door haar leden individueel zeer zeker nog veel te winnen valt. Naast populaire marschen als Oude Ka meraden en Vara-marsch, welke laatste dooi de zaal uit volle borst werd meegezongen, werd het repertoire nog aangevuld met de mooie fantaisie over Robert Planquette's operette De klokken van Corneville, welke alle veel instemming bij het gul-gestemde publiek mochten verwerven. Een Amusante Suite, werk des directeurs, kon ons qua compositie slechts matig vol doen. De zes uitvoerende instrumenten heb ben hoe accuraat zij ook hun partij ten beste gaven, ons niet van het geestige dezer pennevrucht gezien in het licht der omstan digheden, kunnen overtuigen. De fluitist had terecht een extra aplausje in ontvangst te nemen voor zijn verdienstelijk spel en vlotte techniek. Na de pauze heeft P.A.L.V.U de bezoekers kluchtig vermaakt met de opvoering van een luchtig spel van de beurs: „Speculanten" ge titeld. Dat een en ander in den smaak viel, bleek wel aan het einde van dezen éénacter. welke door de tooneelvereeniging op humoristische wijze naar voren gebracht werd. Een verloting, georganiseerd tot stijving der kasmiddelen, en het bal, opgeluisterd door de jonggeboren jazzband „The Splendid Four", verheugden zich eveneens in groote belangstelling. W. de nederlandsche koudestichting Opgericht is een vereeniging „De Neder- landsche Koudestichting", waarvan met een viertal andere firma's deel uitmaken de N.V. Vereenigde Ijsfabrieken te IJmuiden, de N.V. Ijsfabriek voor de Vischhandelvereeniging en Koelhuis IJsvries te IJmuiden. GESLAAGD. Zaterdag werd alhier onder leiding van mevr. c. M. Koot, lid der R.K. Ver. tot be vordering van Industrie onderwijs voor Meisjes „St. Anna" te Den Haag, het examen afgenomen van de leerlingen, welke bij de R.K. zusters het onderwijs voor lingerie en costumière hadden genoten. Voor het diploma costumière slaagden de dames: N. v. Deudekom, N. van Egmond, N. .Mooij, S. Zwanenburg en A. Commandeur. Voor het diploma lingerie slaagden de dames T. Nooij. A. van Deudekom, A. Reijns, B. Gielen, M. Jacobs, J. Haver en M. Verduin. wetenschappelijke voor lichting voor vischgebruik? amsterdam wil een bureau. In een vergadering van den Levensmidde- lenraad te Amsterdam is voortgegaan met de bespreking over het instellen van een weten schappelijk voorlichtingsbureau voor viseh te IJmuiden. Besloten is aan B. en W. te advi- seeren zich tot de regeering te wenden met het verzoek de oprichting van zulk een bu reau te bevorderen. personalia Te 's Gravenhage is geslaagd als stuur man op stoomzeevisschersvaartuigen, de heer A. van der Steen te IJmuiden, en als schipper op stoomzeevisschersvaartuigen, de heeren Ph. Prins en F. Zwaan, eveneens te IJmuiden. dierenbescherming. De afdeeling Velsen en omstreken van de Nederlandsche Vereeniging tot Dierenbe scherming organiseert Woensdagmiddag 4 uur een filmvertooning in „Het Wapen van Velsen". Vertoond zullen worden „De St.-Bernards- honden" en „De Klok van Atri", toegelicht door den heer J. En-nik, inspecteur der ver eeniging. Op verzoek van de vereeiiging wekken wij gaarne de ouders op, hunne kinderen zoo veel mogelijk in de gelegenheid te stellen, deze filmvertooning bij te wonen. propaganda-avond voor de ijmuidensche jeugdherberg. Men schrijft ons: Zooals men weet wordt de Jeugdherberg „Duinlust" te IJmuiden door de trekkende jeugd druk bezocht. In 1931 konden er 720 en in 1932 1650 overnachtingen geboekt wor gden. Daar het gebruik dat van jeugdherber gen wordt gemaakt zeë.r sterk toe neemt, zal dit jaar een belangrijke verdere stijging van het aantal bezoekers verwacht kunnen wor den. Het is dan ook-noodig gebleken, dat de jeugdherberg eenige verandering ondergaat. Er moet meer slaapgelegenheid komen, ook het dagverblijf eischt dringend verbetering en nog enkele andere werkzaamheden moe ten onder handen, genomen worden. Deze werkzaamheden zullen worden uitge voerd onder leiding van het bestuur van een stichting, die het beheer over de jeugdher berg in de toekomst zal voeren. Deze stich ting is tot stand gekomen, dank zij de goede zorgen van Mr. A. van der Flier, die tot nu toe persoonlijk als herbergsleider veel voor de jeugdherberg heeft gedaan, en die thans in het stichtingsbestuur het vice-voorzitter- schap bekleedt. Als voorzitter treedt op Bur gemeester Rambonnet, terwijl de heer J. W. F. Sligting te Beverwijk zich met het secre tariaat heeft belast. Van de overige dames en heeren, die in het bestuur zitting hebben genomen, noemen wij nog den penningmees ter, den heer G. J. Duiker, Kennemerlaan 68, IJmuiden. Dit stichtingsbestuur meent zijn taak niet te moeten beperken tot het beheeren van de IJmuidensche Jeugdherbergen. Het wil ook propaganda maken voor het Jeugdherberg- werk en de Jeugdherberggedachte in den ruimsten zin van het woord verspreiden. Er zijn nog te veel menschen, voor wie het woord jeugdherberg een onbekende beteekenis heeft. Voor zoover die mensehen jong zijn, moeten zij opgewekt worden te gaan trekken en de jeugdherbergen te bezoeken: voor zoover zij tot de ouderen behooren moeten zij aange spoord worden het werk te steunen, opdat hun kinderen in steeds ruimer mate er van profiteeren kunnen. Voor deze propaganda heeft het stichtings bestuur een propaganda-avond georganiseerd Zij, die zich met ingang van 1 April per kwartaal abonneeren, ontvangen de in Maart nog te verschijnen nummers gratis. DE ADMINISTRATIE. welke op Woensdag 29 Maart te 8 uur zal worden gehouden in het gebouw voor Chris telijke Belangen, Enschedéplein IJmuiden. Op dezen avond zal de Nederlandsche jeugd herbergfilm „De Paden Op" worden vertoond, de beteekenis van het jeugdherbergswerk zal worden uiteengezet en er zullen door leden van de afdeeling IJmuiden van den NBAS volksdansen worden uitgevoerd. Wij hopen en vertrouwen, dat voor dezen mooien en leerzamen avond veel belangstel ling van de zijde van jong en oud zal be staan feestavond „gratla-plato". Het was een goede gedachte van het be stuur der „Turnvereeniging „Gratia-Plato" den leden en donateurs na afloop van het drukke winterseizoen een avond aan te bie den, waar alle werkenden eens ontspanning konden vinden in eigen kring. Daartoe had het in „Het Wapen van Velsen" Zondag 1.1. een feestavond georganiseerd, welke zich in voldoende bezoek mocht verheugen. Al was de zaal dan niet tot in de uiterste hoeken bezet, (de Stormvogels-festiviteiten droegen daar het hare wel toe bij) de gelegenheid tot ruim en gezellig dansen was er des te beter voor. Ongetwijfeld zal iedere bezoeker(ster) van dit soiree den prettigsten indruk mede huis waarts genomen hebben. Er hing een sfeer van intimiteit, van een knusse feestelijkheid, waaraan een vlotte humorist en het orkestje, onder leiding van den heer Gootjes mede „schuldig" waren. Er was een rijke verscheidenheid van dan sen, zoowel oude als moderne, welke tot diep in den nacht beoefend werden. De voorzitter van „Gratia-Plato", de heer Krom sprak een woord van welkom. Iiij roem de den geest, welke 'op. de vereeniging heerscht en hoopte, dat deze steeds bewaard mocht blijven. Nu Gratia-Plato een kleuter- afdeeling aan het corps verbonden heeft, waartoe het initiatief genomen was geworden nadat het gymnastiekonderwijs op de open bare scholen was afgeschaft, wekte hij de aanwezigen op, toch vooral voor deze onder- afdeeling, die eveneens onder de deskundige leiding van den heer T. Dijkstra, den direc teur van Gratia-Plato staat, propaganda te maken. Het ledental is nog steeds stijgend en bedraagt nu ongeveer 250 gymnasten, maar het bestuur is daarom nog niet tevreden, vooral omdat de vereeniging in 1934 haar 10-jarig bestaan luisterrijk vieren wil. Daar toe is thans reeds een commissie van voor bereiding en een garantiefonds gevormd worden. Terwijl de banden tusschen de gymnasten (en niet-gymnasten) onderling verstevigd werden, verhoogde een welgeslaagde ^erloting en andere tot een goede soirée behoorende verrassingen de feestvreugde. een goede maatregel. Zooals men weet, hebben de bewoners van eenige perceelen aan de Briniostraat de laat ste jaren herhaaldelijk de onaangename ge volgen moeten ondervinden van de omstan digheid, dat bij hevigen regelval het riool in de Willebrordstraat geen voldoende capa citeit heeft om het water af te voeren. In eenige der laagst gelegen perceelen kwamen telkenmale uit het riool opgeperste rioolstof- fen binnen. Vooral was dit het geval in het magazijn van het Wijkgebouw der Vereeni ging tot Bestrijding der Tuberculose. Men heeft aan de gemeentereiniging er thans iets op gevonden, om dit euvel te voor komen. In de rioolleiding van de laagst ge legen perceelen zullen een paar kubusvor mige tanks van beton worden geplaatst. In deze tanks zit in de tegenovergestelde wan den een ronde opening, waardoor dus alle van de perceelen afgevoerde stoffen moeten passeeren. Vóór het gat, dat naar de wonin gen is gekeerd bevindt zich aan de binnen zijde een klep. Deze laat wel de van de per ceelen toegevoerde stoffen door; wanneer er echter tegendruk ontstaat, wordt de klep tegen de opening geduwd, zoodat de inhoud van het hoofdriool niet terug kan loopen. Een eenvoudige oplossing; echter ook slechts een voorloopige. NAAR APELDOORN. De propagandaeommissie van de Ned. Cbr. Radiovereeniging zal ter gelegenheid van de op 27 Juli te Apeldoorn te houden landdag van de N.C.R.V. een autotocht naar deze Geldersche stad organiseeren. REDDINGSBRIGADE. Op Donderdag 30 Maart wordt in Hotel Kennemerhof een vergadering gehouden tot het oprichten van een Reddingsbrigade voor drenkelingen. De heer A. J. Meijerink van Haarlem zal een voordracht met lichtbeelden houden. De voorloopige eommissie bestaat uit de heeren A. P. Bakker, L. Dijksen, M. W. Helle mans en J. W. Raadman. huis vlijt-tentoon stelling. Hedenmiddag wordt door burgemeester Rambonnet de tentoonstelling voor huisvlijt, die gehouden wordt in de lokalen van de hulpschool aan de Heidestraat, geopend. Wij hebben, terwijl de jury bezig was de inzen dingen te beoordeelen, ook een kijkje geno men, en kunnen niet anders zeggen dan dat wij verbaasd hebben gestaan over het werk der kinderen. Ongeveer 800 voorwerpen, grootere en kleinere, zijn ingezonden Het wekt verwondering als men ziet hoe sommi gen uit een schijnbaar waardeloos plankje, een mooi en tevens nuttig voorwerp hebben weten te maken. Om al de voorwerpen te be schrijven zou ondoenlijk zijn. We zagen er speelgoed, zooals een compleet poppenhuis, een geheel gemeubileerde poppenkamer, ook tal van nuttige voorwerpen zooals lampen bloemtafels, kopjesrekken enz., benevens heel aardig uitgevoerd tarsowerk in verschillende kleuren en teekeningen. Tevens vindt men bij de afdeeling zaag- en snijwerk een paar mooie stands; de ijzerhandel filnna Van der Kleij exposeert een fraaie collectie gereed schappen, benoodigd voor het vervaardigen van zaag-, snij- en tarsowerk. Deze stand is een bezoek waard, evenals die van de- Che mische fabriek A.K.A. uit de Industriestraat. Deze fabriek exposeert haar producten, zooals bijts, was, lijm enz. Een aardige demonstra tie van de kracht van de A.KA.-lijm is in de zen stand aanwezig. Men ga zelf eens zien. In het tweede lokaal is een fraaie inzen ding borduur-, relief- en handwerk te be zichtigen. De jury, bestaande uit de dames: mevr. A. J. Allan, mevr. R. v. cl. Mast en mej. Vijlbrief, had geen gemakkelijke taak. Ook hier was het in een al mooier dan het ander. De heer K. Tijsen, manufacturier Snelliusstraat, die de lokalen in overeen stemming met het doel smaakvol versierd heeft, heeft hier een mooie stand ingericht, die ongetwijfeld de aandacht der dames zal trekken; evenzoo is er een stand van de Ver- Vereeniging voor zwakzinnigenzorg, die den bezoekers toont dat in haar werkinrichting met schijnbaar voor allen arbeid onbekwa- men, onder goede leiding van den werk meester voorwerpen worden vervaardigd, die aller bewondering afdwingen. De stand van de B. O. L. school Wijk aan Zeeërweg demonstreert op een duidelijke wijze het nut van haar bestaan. Voorwaar deze tentoon stelling is een bezoek waard. Rest ons nu nog te vermelden dat in de hal een rustige hoek is ingericht, alwaar door de firma Hols- muller uit Alkmaar een theetent is geplaatst waar men kan genieten van de zoo goed be kend staande Sabina-koffie en thee. Door de jury bestaande uit de heeren: Jonkheer De Muralt, Willems en W. Goes zijn de volgen de prijzen toegekend: In de klas jongens van 78 jaar: le prijs R. Jurg, 2e pr R. Keegstra. 910 jaar: le pr. J. de Nieuwenboer, 2e F. v. d. Windt. 1112 jaar: le pr C. Geiteman, 2e pr. J, Kwaak. 1314 jaar: le pr. M. Bouwman, 2e pr- A. Repko. Voor Tarsowerk: le prijs J. de Nieuwen boer en M. Bouwman, troostprijs. De jury van de meisjes-afdeeling heeft de volgende prijzen toegekend. Leeftijd van 67 jaar: le pr. T. Luyt, 2e pr. I. Keuter. 89 jaar: le pr. C. Ionius, 2e pr. D. Gei teman. 1011 jaar: le pr. S. Dobbelaar, 2e pr. A. Kampen. 1213 en 14 jaar: le pr. A. Stiksma, 2e pr. M. Sonius. Voor schilderwerk is de eerste prijs toege kend aan A. Braam. Weer in station. De ter vervanging van de sleepboot Utrecht naar Nieuwediep vertrokken sleepboot Drente is hier weer teruggekomen en in station ge legd. BEVERWIJK Een verkeersvliegtuig van den dienst Berlijn Londen is op het vliegveld Croydon bij het landen voorover geslagen. Het toestel kreeg ernstige schade, niemand der inzittenden werd echter gewond. Het ongeluk moet geweten worden aan oneffenheden in het terrein rede over willem de zwijger In de algemeene vergadering van de I plaatselijke afdeeling van de Dioc. Vereen, van R.K. onderwijzers op Donderdag 30 Maart a.s. zal Pater Herman uit het Capucij- nenklooster te IJmuiden-Oost een rede hou den over het onderwerp „Willem de Zwijger in het licht van zijn tijd. de werkloosheid in deze omgeving. het jaarverslag van de arbeids beurs. Vanwege den gemeentelijken dienst der werkloosheidsverzekering en arbeidsbemid deling werd 't gebruikelijke jaarverslag uit gegeven. waaraan wij de volgende bijzonder heden ontleenen. De commissie. De commissie was in 1932 samengesteld ais volgt: K. Steyn, wethouder van Beverwijk voorzitter; C. Maters en J. P. Neyt, leden werkgevers voor Beverwijk, H. Rote en J. van Zutphen, leden-werknemers; Lid-werkge ver voor Wijk aan Zee en Duin was de heer J. P. IJ. de Vries en lid-werknemer voor die gemeente was de heer C. Rozemeijer. In Januari werden daaraan toegevoegd voor Heemskerk de heeren P. J. v. d. Ploeg als lid werkgever en N. Henneman Czn. als lid werknemer Hoe het in de gemeente was. De werkloosheid was belangrijk grooter dan vorig jaar, al dienen de cijfers met eenige reserve beschouwd te worden. Voorheen wer den alleen de bij de werkloozenkassen aan geslotenen ingeschreven. Thans ls het ech ter ook noodzakelijk, dat alle niet-georgani- seerden en niet-volwaardigen zich moeten laten inschrijven in verband met de uitkee ringen van Maatschappelijk Hulpbetoon. Voor de gemeente Wijk aan Zee en Duin was de toename belangrijk,-nl. van 1196 tot 2206. In deze gemeente breidde zich met de be volking ook het aantal leden uit. Niettegen staande deze factoren moet een toename der werkloosheid met honderd procent wel een schril teeken des tijds worden genoemd. Voor de gemeente Heemskerk was de toename vijftig procent. Arbeidsconflicten, anders dan bij de werk verschaffing deden zich niet voor. In de loonstandaard kwam eenige wijziging door de algemeene verlaging der ïoonen, voor de bouwvakarbeiders bedroeg deze pl.m. acht pet, Bemiddeling. De arbeidsbemiddeling -door den dienst steeg zeer belangrijk. Deze was in verge lijking met het in dit opzicht reeds gun stige jaar 1931: voor Beverwijk van 416 tot 1209 Wijk aan Zee en Duin 139 tot 603 en voor Heemskerk van 47 tot 236. De bemiddeling der arbeiders voor de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfabrieken geschiedde voor de drie aangesloten gemeenten, eveneens door den dienst. Het gebied, waarvoor de be middeling wordt verleend strekt zich uit van de grens der gemeente Velsen tot en met Wijk aan Zee, Heemskerkerduin tot de grens van Castricum, Heemskerk en de Zuid wij kermeerpolder. Nevenwerkzaamheden. Het aantal ingeschreven werkzoekenden was 6954, dat der georganiseerden 1920. Het uitgekeerde bedrag was in totaal f 83.700. In het jaar 1932 moesten meerdere be zwaren worden gemaakt tegen gedane uit keeringen, hoewel het aantal, in verhou ding tot den groei der verzekerden, geringer werd. Voor Beverwijk werden 12 bezwaar schriften opgemaakt, waarvan er later één werd ingetrokken. De 11 gevallen van on rechtmatig genoten steun betroffen: 2 maal tegen uitkeering, waarbij gelijktijdig onge- vallen-uitkeering werd genoten; 2 maal om dat de betrokkene niet werkloos was ge weest; 2 maal wegens het aan ongehuwden uitkeeren van bedragen als aan gehuwden; lmaal wegens het hebben van contributie schuld bij ingetreden werkloosheid; 1 maal omdat het lid geroyeerd had moeten zijn en 4 maal tegen personen, die niet in de betrok ken organisaties thuisbehoorden. Van deze bezwaarschriften werden er 10 als juist erkend, waardoor f 293,35 in de betrokken kassen moest worden teruggestort. Werkverschaffing. In de gemeente Beverwijk werd in den loop van het jaar 1932 aangevangen met de uit voering van het reeds geruimen tijd in voor bereiding zijnde plan tot uitbreiding der ha venwerken. Voor dit belangrijke werk, waarbij pl.m. f 30.000 aan arbeidsloon zal worden uit betaald en waarvan het Rijk 75 pet. zal ver goeden, werd op 16 Sept. de eerste ploeg van 17 man opgeroepen, om een week daarna tot 28 man te worden aangevuld. Het werk werd eenige malen neergelegd op 26 September, 1 en 25 October toch is het tenslotte aan het gemeentebestuur in sa menwerking met den minister, mogen geluk ken om regelmatig arbeid te verschaffen aan een niet onbelangrijk aantal werkloozen. Op 2 December werd aangevangen met een nieuw werkverschaffingsobject, n.l. het uitbreiden der algemeene begraafplaats, waarbij aan het einde van die maand 60 ar beiders werkzaam waren. Het gemeentebestuur van Wijk aan Zee en Duin streefde er naar door wegen en pa den te doen aanleggen, het doen uitvoeren van werkzaamheden op de algemeene be graafplaats het regelmatig onderhouden der wegen de gevolgen der werkloosheid zoo veel mogelijk te verzachten. Een bedrag van f 17.000 is hiervoor hoofdzakelijk aan loon uitgegeven. De gemeente Heemskerk zorgde door aan leg en onderhoud van wegen en rioleering voor werkverschaffing en gaf daarvoor een. bedrag van f 5000 uit. De uitkeeringen. De werkloozenkassen keerden aan haar leden de onderstaande bedragen uit: Beverwijk f 43,383,56; Wijk aan Zee en Dlliïi f 25.433,08 en Heemskerk f 14,896.95.

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 1