TE HUUR STALEN VUISTEN TH ALI A-TH EATER DE SCHUILHOEK De heer Sneevliet voor de Rechtbank. MAAR EEN WEEK HART! „HET VERTRAAGDE HUWELIJK". VÓÓR PASCHEN SCHOON! DROGISTERIJ „DE CEDER" MATTEN G. SWIER. Kennemerlaan 34. umuider COURANT VRIJDAG 31 MAART 1933 IJMUIDEN y/jg wil een anker met een ketting? anker met bijbëhoorende ketting, dat jnen kan vinden op de Trawlerkade te IJmui- heeft tot rechtmatige eigenares, de handvonderijdie het maar liever niet ac- sira. „j ft*je weet er een lefhebber voor? VERGADERING van NATION AAL SOCIALISTEN Donderdagavond is in Augusta-hotel een wreadering gehouden van de onlangs opge- >hte afdeeling IJmuiden der Nationaal ÏÏalistische Beweging. Tijdens de vergade rd was het af en toe in de omgeving van St Augusta-hotel rumoerig, doch er deden 7ich geen incidenten voor, daar de politie maatregelen had genomen om tegenpropa- randa te voorkomen. De vergadering werd door ongeveer 80 personen bezocht en droeg een zuiver propagandistisch karakter. de staking in het visscherijbedrijf. een vergadering van den chr. bond. Donderdagmorgen vond een vergadering nlaats van den Ned Bond van Chr. Fabrieks- en Transportarbeiders die door ruim 100 le den was bezocht. Aanwezig waren de hoofd bestuursleden, de heeren J. v. d. Steen, W. striibis en Spoelstra. Zij wezen de leden er on dat het thans tijd werd, dat er gepro beerd wordt een aantal trawlers in de vaart te brengen. Indien voldoende personeel be schikbaar was, zou met de reeders omtrent het uitvaren in overleg getreden kunnen worden. Aan degenen, die bereid zijn te gaan varen, werd verzocht zich heden (Vrijdag) aan het kantoor van den bond te melden. Paar aanleiding van bovenstaande bespre kingen heeft het bestuur der IJmuider Fe deratie een circulaire verspreid waarin den leden van den Chr. Bond wordt aangeraden niet aan de oproeping van 't bestuur hunner organisatie te voldoen. marktprijzen. Tarbot per K.G. f 1.05f 0.85 Tongen per K.G. f 1.25f 0.70 Zetschol per 50 K.G. f 21 Kleine schol per 50 K.G. f 20—f 3;10 Schal' per 50 K.G. f 2.90f 1.20 Braad schelvisch per 50 K.G. f 16—f 11.50 Kabeljauw per 125 K.G. f 53f 24 Gullen per 50 K.G. (kleine) f 2.50 Leng per stuk f 0,50 Wijting per 50 K.G. f 2.40—f 2 besommingen. Loggers: Sch 210 f 765, KW 44 f 173. Kotter: e 448.f 1009. Radioverbinding met schepen. De navolgende schepen zijn Vrijdag 31 Maart 1933 in radio-telegrafische verbinding met het kuststation Scheveningen-radio: Baloeran, Chr. Huygens, Colombia, Costa Rica, Dempo, Flandria, Joh de Witt, Joh. v. Oldenbarnevelt, Kota Agoeng, Kota Pinang, Kota Tjandi, Maasdam, Mam. v. St. Alde- ide, Orania, Poelau Laut, Poelau Tello, Tasman, Zeelandia. belangrijke aanbesteding. verruimen van het noordzeekanaal Hedenmorgen heeft de Rijkswaterstaat te Haarlem aanbesteed het verruimen van het Noordzeekanaal tusschen de kilomet.erraaien 18.000 en 20.704, met bijkomende werken, be- hoorende tot de werken voor de verbetering van het Noordzeekanaal. De raming was niet opgegeven. Ingekomen waren 11 biljetten. De inschrij vingen luiden als volgt: N.V. Nijmeegsche Baggermaatschappij te Nijmegen f 265.390 Hollandsche Aannemingsmaatschappij 's-Gravenhage f 307.900. N.V. Aannemings Mij. P. den Breejen van den Bout, Berg en Dal f 196.800. N.V. Mij. „Nederland'Bussum f 215.000. N.V. Bagger Mij. Bosch en Kalis, Sliedrecht f 164.000 A. Bos Pzn., Dordrecht f 289.000 Van Hattem en Blankevoort, Beverwijk, f 258.700 De Vries en Van den Bosch, Den Haag, f 259.489. N.V. A. Prins, Siiedracht f 374.000 N.V. K. L. Kalis en Zn., Sliedrecht f 281.438 A. Volker Lzn., Sliedrecht, f 244.485. Het laagst werd ingeschreven door de N.V. Bagger Mij. Bos en Kalis te Siiedracht voor f 164.0C0. VELSEN belangrijke verkoop van gemeentegrond 1088 ged., ter grootte van ongeveer 137650 M2. Omtrent den voor dezen grond te betalen koopprijs zijn door B. en W. met- de Directie der N.V. onderhandelingen gevoerd. B. en W. hebben zich daarbij op het stand punt gesteld, dei het hier geldt een ver zoek van een in de gemeente gevestigde, belangrijke industrie, welke, naar werd medegedeeld, zich wenscht uit te breiden en daartoe den grond behoeft. Een dergelijke uitbreiding moet mede in het belang der ge meente worden geacht. Het is daarom ge- wenscht, dat zij daaraan haar medewerking- voor zoover mogelijk, verleent. Van dit standpunt uitgaande meenen B. en W. dat de koopsom moet worden gesteld op fg 0.80 per M2., zijnde de prijs, welken de grond der gemeente kost. me.rmeerderd met het be drag, dat op het betreffend terrein komt te drukken, doordat uit de opbrengst van de in exploitatie te brengen gronden van het landgoed, de kosten'van een park, ter grootte van ongeveer 14 H.A., moeten worden be streden. De voornoemde directie kon zich hiermede vereenigen. Zij heeft echter nader verzocht, van het bovenbedoelde, terrein een deel ter grootte van ongeveer 97850 M2., dadelijk in koop te mogen aanvaarden en haar op het anderedeel, ter grootte van ongeveer 39800 M2„ een recht van koop te geven tot ultimo December 1934, eveneens tegen een prijs van f 0.80 per M2. Hiertegen bestaat bij B. en W. geen bezwaar, mist over de koopsom van dit laatste gedeelte, wanneer de verkoop doorgaat, ingaande met den dag, waarop de notarieels akte van verkoop van het eerste deel wordt gepasseerd, tot den datum van overdracht, een rente, berekend naar 5 pet. per jaar, wordt betaald. Ook hiermede kon de Directie accoord gaan. B. en W. stellen den Raad mitsdien voor, aan de N.V. Koninklijke Hoogovens en Staal fabrieken, voornoemd: 1. te verkoopen, tegen den prijs van f 0.80 per M2„ de peaceelen, kadastraal bekend ge meente Velsen, sectie A, nos. 1083 ged., 1034, 1085, 1086 en 1088, ged. ter gezamenlijke grootte van ongeveer 97850 M2„ 2. tot en met 31 December 1934 het recht te geven om het perceel, kadastraal bekend gemeente Velsen, sectie A no. 1083 ged., ter grootte van ongeveer 39300 M2., te koopen tegen den prijs van f 0.80 per M2. en onder de opgemelde conditie. De commissiën van bijstand in het beheer der openba-re werken en voro de finanieën advise eren gunstig. verbetering hoofdstraat. In de a.s. Dinsdag te houden vergadering van den Raad dezer gemeente zal in behan deling komen een voorstel van B. en W. tot verbetering van de Hoofdstraat te Santpoort. Voor de veorloopige financiering van de kosten zal worden gebruikt het bedrag van f 66.666, welk bedrag door het Rijk aan de gemeente is uitgekeerd wegens in beheer en onderhoud overnemen van gedeelten van den ouden Rijksweg in Santpoort. Wij komen hierop nader terug. SANTPOORT lezing niet doorgegaan. Gisteren zou Mr. Moltzer in ,De Toorts" het tooneelwerk van Henr. Roland Holst „Moe der" bespreken. Deze lezing 'vond' echter in verband "met de verkiezingsactie geen door gang. Anderhalf jaar geëischt. KT HOOGOVENBEDRIJF WENSCHT RUIM H.A, GROND VAN ROOSWIJK TE KOOPEN KOOPSOM c.a. 110.000. ^6 n.v. Koninklijke Nederlandsche Hoog ovens en Staalfabrieken te' IJmuiden heeft v«rzocht, van de gemeente te mogen koopen oon ten Westen van de Rooswijkerlaan lig gend gedeelte van het landgoed „Rooswijk" velsen, kadastraal bekend gemeente Velsen A, nos 1983 ged.s 1084, 1085, 1086 en Aansporen tol ongehoorzaamheid bewezen geacht. Donderdagmiddag heeft voor de rechtbank te Amsterdam terecht gestaan de heer H. J. F. M. Sneevliet, die een der eerste was, die bij het verscherpte optreden van politie en justitie tegen opruiing ria het gebeurde met De Zeven Provinciën gearresteerd werd, toen hij zijn woning aan de Overtoom te Am sterdam verliet. De heer Sneevliet is voor zitter van het Nationaal Arbeidssecretariaat en lid van Provinciale Staten van Noord-Hol land voor de Revolutionair Socialistische Partij, waarvan hij secretaris is. Hij wordt vervolgd wegens opruiing, omdat hij een manifest heeft doen opnemen in zijn orgaan van het N. A. S. „De Arbeid" in het orgaan- van de Federatie van personeel in open baren dienst „De Gemeenschap" en het ver spreid heeft onder de matrozen en militairen in Den Helder, die hij opwekte tot sprekende daden waaruit verzet blijkt, hun de muiterij der Engelsche matrozen te Invergordon tot voorbeeld stellende. Hem is ten laste gelegd overtreding van art. 127 wetboek van militair strafrecht (op ruiing tot muiterij of opzettelijke ongehoor zaamheid) en ten tweede het schrijven en doen afdrukken van het manifest in De Ar beid. Zooals men weet zijn herhaalde verzoeken om in vrijheid stelling ingediend door den verdediger mr. dr. Benno J. Stokvis, in alle instanties geweigerd. De officier van justitie mr. B, Kist, heeft 9 getuigen a charge gedagvaard, de verdediger 8 getuigen a décharge. Reeds lang voor de zitting een aanvang nam was het ïn den omtrek van het Paleis van Justitie aan de Prinsengracht rumoerig. Een sterke politiemacht, bestaande uit agen ten te paard en te voet en rijkspolitie, had de Prinsengracht zoowel aan de zijde van het gerechtsgebouw als aan de overzijde afgeslo ten. Samenscholingen werd onmiddellijk de kop ingedrukt. Op de bruggen waren op sommige momenten nogal wat kijklustigen. In de Lange Leidsche dwarsstraat, waar zich de ingang tot de publieke tribune bevindt, was het minder rustig. Reeds vanmorgen om zes uur hadden de eerste tribune-klanten zich voor den ingang opgesteld. Een groote groep politieke aanhangers van den heer Sneevliet was uit Rotterdam naar de hoofdstad getrokken. Streng politietoezicht. Te een uur velen verkeerden in de mee ning dat de zitting om 10 uur zou aanvangen werd de Lange Leidsche dwarsstraat op technische wijze door de politie „schoonge veegd". De blanke sabel kwam er bij te pas, doch voor zoover ons bekend Is, werd nie mand gewond, noen hadden arrestaties plaats. Ook in het gerechtsgebouw was de politiemacht aanzienlijk verstrekt en ieder die het Paleis van Justitie binnentrad werd met strenge blikken door de rijksveldwacht gemonsterd. Toen te twee uur de zitting een aanvang nam, was de tribune hoor de toegepaste se lectie slechts voor een deel gevuld. De be langstelling van de zijde van de balie was groot. Na het voordragen van de dagvaarding door den Officier Mr. Kist, deelt deze mede, dat een der getuigen, de heer J. Schipper, inspecteur van politie te Den Helder niet aanwezig kon zijn. De verdediger mr. dr. B. J. Stokvis verklaart, dat hij nog enkele ge tuigen a décharge heeft meegebracht. De president, mr. J. de Vries releveert in korte trekken den inhoud van het manifest. Verd. geeft toe dit manifest te hebben ge schreven. Hij had de kopij geschreven op 4 Februari voor ..De, Arbeid". Toen het ge beurde met „De Zeven Provinciën" bekend werd, was in een vergadering besloten het manifest in pamfletvorm te verspreiden, met, er onder afgedrukt een bulletin. Ook geeft verd. toe het stuk, in „De Arbeid" te hebben doen opnemen. Pres.: U spreekt over het gebeurde te In vergorden, wat bedoelde u daarmee? Verd.: Ik doelde daar op een doelmatige actie van het Engelsche vlootpersoneel. Pres.: U doelde dus op een collectieve staking? Verd.: Juist! Pres.: U spreekt van een „Nederlandsche Potemkin", wat bedoelt u daarmee? Verd.: Daar bedoel ik een schip mee, dat in de harten van de Nederlanders zal blijven voortleven, zooals de „Potemkin." dat in Rus land heeft gedaan! Pres.: Was dat de muiterij aan boord van de „Potemkin"? Verd.: Ja. Een juffrouw uit Den Helder, die gezien heeft, dat een auto stilhield en er manifes ten in de brievenbussen gestopt werden, ver klaart aangebeld te hebben om het manifest te vragen en heeft dit toen naar de politie gebracht. Mr. Stokvis: Was Uw lust om het vader land te verdedigen zóó groot, dat U 's avonds bij vrijwel U vreemde menschen aanbelde om het manifest in handen te krijgen. Kende U de bewoners van het huis eigenlijk wel? Getuige: Ja, tenminste we groeten elkaar op straat! Een vriendin had hieraan meege daan. KL-. Stokvis (tot get.): Vindt U het niet vreemd om aan te bellen bij vreemden en te vragen wat er in de brievenbus is gegooid? Get.: Neen, ik vind het niet vreemd. Mr. Stokvis: U moet het bij mij maar niet doen. Pres. (tot verdediger)U hoeft geen stand jes aan de getuige uit te deelen. Mr. Stokvis: Maar ik mag feiten constatee- ren, en ik constateerd dat de handelwijze van deze twee getuigen zonderling is. De juf frouw, bij wie deze beide getuigen hadden aangebeld, vond het ook wel wat vreemd, ze kende de dames niet goed. Het getuigenverhoor a charge is daarmee afgeloopen. Henriëtte Roland—Holst gehoord. Als eerste getuige a décharge wordt ge hoord mevrouw Henriëtte RolandHolst van der Schalk. De verdediger verzoekt haar ook als des kundige te hooren. Mevr. Roland—Holst kent verdachte sinds reèds 1903. Zij doet eenige mededeè'lingèn1 over verd.'s kaï'akter. Snee vliet is een man met een sterk sociaal gevoel, een gevoel voor rechtvaardigheid. Hij is actief en strijdbaar met een sterk actief idea lisme. Van aard is hij rondborstig, hij is een persoonlijkheid. Het lot is S. gedeeltelijk gunstig; gedeeltelijk ongunstig geweest. Gun stig omdat hij over de grenzen deel heeft kunnen nemen aan de arbeidersbeweging. Hij heeft in de arbeidsbeweging de breedste kijk op de wereldverhoudingen. Uit Java werd hij uitgewezen, de Javaansche leiders hebben toen op een wijze afscheid genomen, zooals dat zelden eerder is voorgekomen. Getuige geeft vervolgens een schets van verd's werk zaamheden in zijn partij. Hij voerde soms zijn strijd op een wijze, waarmee get. niet accoord kon gaan, maar zij heeft veel respect voor zijn energie en onbaatzuctigheid. Aan het N.A.S. is hij steeds trouw gebleven en ma terieel had hij het veel gunstiger kunnen hebben als hij was overgegaan naar de moderne vakbeweging. Zijn journalistiek werk was lang niet uitsluitend agitatorisch, hij he,ft een sterk didactisch vermogen. Mr. Stokvis (tot getuige): Hebben de revo- lutionnaire schrijvers een maatstaf of grens, tot waar ze mogen gaan zonder een wets artikel te ovtrereden? Getuige: In het algemeen is de vrijheid van spreken en schrijven zeer groot, natuurlijk zijn er wel dingen, waarvan je weet, dat als je ze schrijft, je in conflict komt met de jus titie. Mr. Stokvis (tot get.): Zou u de spreek- en schrijftant van Sneevliet kennende, dit ma nifest opruiend noemen? Getuige: Ook dit manifest is meer didac tisch. Hij zou dit niet als hoofdartikel van een weekblad hebben geschreven als hij wilde opruien. Verdediger: Als hij wilde opruien, zou hij dan niet anders hebben geschreven? Getuige: Hij is daarvoor te verstandig, maar als hij wilde opruien, zou hij héél anders hebben geschreven! Mr. Stokvis: Acht U het aannemelijk, dat hij de regeering slechts tot bezinning wilde a®) manen en amnestie voor de schepelingen wilde verkrijgen? Getuige: Ja. dat is zeer aannemelijk, van opruiing was hier m.i. geen sprake. Rechter Mr. Boas: Zou het op het Marine personeel ook niet den indruk van opruiing hebben gemaakt, en opwekken tot verzet? Getuige: Daar kan ik me niet over uit laten. Verd. Sneevliet: Ik stelde slechts aan de orde: beraad, want ik ben een vijand van in- dividueele wilde actie. President: U spoorde de schepelingen aan zich over verzet te beraden. Verdachte (tot get.)Wordt de werkzaam heid van een politieke partij op den grond slag van de grondwet niet verlamd, wan neer de leider van die beweging gedurende den verkiezingstijd is gedwongen de groote vasten in het Huis van Bewaring door te brengen? Pres.: Dat heeft er niets mee te maken. Verd.: Ik wil deze rechtbank er van over tuigen, dat h et geen zin heeft en er geen termen zijn mij langer in dat logement vast te houden. De onder-voorzitter van het N. A. S., de heer v. d. Berg zegt, dat het manifest alleen een strijdmiddel tegen de loonsverlaging was. Voorts geeft get. een overzicht van verd.'s werkzaamheden bij het N. A. S. Getuige wil dan uiteenzetten wat het N. A. S. is. Pres.: Dat heeft hier niets mee te maken. Verdediger: Ik word dan in mijn verdedi ging beknot Ir. Cramer niet verschenen. Ir. Ch. Cramer, lid van de Tweede Kamer, is, wegens verhindering door ambtsbezighe den, niet verscheen. Een marineman verklaart, dat Sneevliet in het Indische militair vereenigingsleven een belangrijke rol speelde. Nooit heeft verd. tot muiterij of tot daadwerkelijke actie aan gespoord, integendeel aldus get. verd. heeft meer dan eens geschreven: „blijft op Uw post". Het raadslid Kitsz verklaart, dat het N. A. S. ee:i actie tegen de loonsverlaging had ingesteld. Get. had de copie van het be wuste manifest gelezen. Loonaetie? Verdediger: Werd het beschouwd als een element uit de loonaetie. Getuige: Inderdaad, ik heb zelfs voorge steld, het door het geheele N. A. S. bestuur te doen onderteekenen, daar het geheel in de lijn van het congres was, waar de loonaetie werd besproken. Verschillende getuigen uit linksche vak organisaties komen de verklaringen van ge tuige Kitsz bevestigen. Het Rotterdamsche raadslid Menist meent, dat het manifest appelleert aan het gezond verstand. Minister De Graaff is er niet. Getuige Minister De Graaff is niet ver schenen, de verdediger wil de behandeling niet vertragen en refereert zich aan het oordeel van de Rechtbank betreffende het hooreen van dezen getuige; hij wil den Mi nister niet uit zijn ambtsbezigheden rukken. Wel staat pi. er op, getuige Schipper, inspec teur van politie te Den Helder nog te hooren. Na overleg met zijn cliënt ziet pi. echter van het hooren van getuige S. af. Requisitoir. De Officier van Justitie mr. B. Kist vindt de zaak uit juridisch oogpunt, moeïüjk, noch belangrijk. Er is hier echter een belangrijk preventief element in deze zaak en met groote belangstelling in den lande wordt net vonnis afgewacht. Dank zij de volledige be kentenis is het bewijs niet moeilijk, een las tiger quaestie is de strafmaat. Hiervoor is het noodig, aldus spr. de persoon van verd. als revolutionair te bespreken. Uitvoerig gaat spr. de getuigenverklaring, zoowel a charge als a décharge afgelegd, na. De inhoud van het manifest is naar de meening van den officier niet mis te ver staan. Ik heb aldus spr. niet willen ten laste leggen, dat verd. de bedoeling had „de lont in het kruit te brengen" maar slechts ten laste gelegd, opruiing tot muiterij of op zettelijke ongehoorzaamheid. Manifest plus bulletin zijn in een groot aantal verspreid en bovendien opgenomen in de „Arbeid". Spr. acht beide ten laste gelegde feiten be wezen en strafbaar. Verdachte zegt immers o.a. in het manifest: „het is noodig dat de geest van De Zeven Provinciën overwaait naar de schepen in Nederland" en „het hangt slechts van U af. of de amnestie aan uw broeders wordt verleend. De officier leest het geheele manifest voor en wijst de plaatsen aan, die volgens hem opruiiend zijn zooals b.v. de laatste zin „De Britsche ma rinemannen van Invergordon wezen de ma rinemannen op de reede van Soera den weg, durft gij dien weg betreden? Het moet nu komen tot onderling beraad, waaruit spre kende daden van verzet worden geboren." Het bewijs van de tenlaste gelegde op ruiing tot muiterij acht spr. zwak. Wat dit betreft refereert hij zich aan het oordeel van de Rechtbank. Zonneklaar is echter be wezen de opruiing tot opzettelijke ongehoor zaamheid, ook opruiing tot samenspanning tot ongehoorzaamheid is bewezen. Een der getuigen a décharge heeft verklaard, dat Sneevliet eens een manifest heeft geschre ven. waarin stond „blijft op uw post". Maar aldus de officier, S. bedoelde „blijft op uw post tot de tijd voor collectieve dienstweige ring is gekomen". Welke straf moet aan verd. worden opge legd, vraagt de Officier zich af. Met het oog op de algemeene preventie moet een strenge straf worden opgelegd. Uitvoerige persoonlijke beschrijving. Bij de beoordeeling van verd. is van veel belang de houding van verd. tegenover de Maatschappij. Hij wil met alle middelen de dictatuur van het proletariaat bevorderen- In 1917 stond hij bevangen door een feest roes over de Russische revolutie wegens „haatzaaien" terecht in Indië. Hij werd toen ontslagen van rechtsvervolging. In 1918 werd hij uit Indië verbannen. In de volgende jaren werkt hij voor de communisten onder een schuilnaam in China en in 1928 sticht hij de Revolutionair Socialistische Partij, waarvan hij thans lijstaanvoerder is. Verd. is toege rust met groote gaven, hij is een prachtige figuur. Spr. wil hem echter geen revolu tionair van groote allure noemen. Hij is ijdel en erg op sensatie gesteld en heeft een haat een haat tegen de z.g. bourgeoisie. Hij stikt in zijn gal, zijn haat overweldigd hem en brengt hem ertoe onjuiste dingen te zeggen. Om dit te bewijzen leest de Officier eenige brieven voor, door verd. uit het Huis van Bewaring geschreven. De verdediger protesteert hiertegen, daar deze stukken niet in het dossier zijn. Spr. geeft toe, dat verd. ook vele goede eigen schappen heeft. Verd. is niet iemand, die achter de schermen blijft. De eiséh. In de'straf moet''tot uiting komen, "dat in deze moeilijke tijden opruiing een ernstig misdrijf is. Verd. is een opruier van professie Spr. vordert dan een gevangenisstraf van een jaar en zes maanden. Het pleidooi wordt uitgesteld wegens het late uur tot Zaterdag. De verdediger, mr. Benno J. Stokvis, die ir. Cramer, lid der Tweede Kamer, en mi nister De Graaff gedagvaard had als getui gen a décharge, welke echter niet versche nen waren, waarna van het hooren was af gezien, zeide zijn pleidooi Zaterdag te zullen houden. Hij hield een kort pleidooi voor de in vrijheid stelling van zijn cliënt, welke de rechtbank na een half uur in raadkamer te zijn geweest wegens den ernst van de over treding en uit vrees voor herhaling weigerde. Zaterdag wordt dus het pleidooi gehouden. Hij was een bokser met geweldige spieren, maar weinig verstand, een goe dige reus. Zij was een cabaretzange res - koud als een steen - maar een vrouw die wist wat zij wilde. GEORGE BANCROFT en WYNNE GIBSON Zij gaven roem en eer hun leven en liefde voor een kind, dat niet het hunne was. brengt deze week een FEEST- PROGRAMMA. ZONDAG: MATINEE, 3 UUR. Speciaal Matinee als hoofdnummer: met JAMES MURRAY. wil iedere huisvrouw. Maar voor weinig geld. Koopt daarom uw SCHOONMAAKARTIKELEN bij Witkalk Stopverf Zeemlappen Waterverf Plamuur Borstelwerk Grondverf Behang Kwasten Glansverf Plakmeel Lijmen Siccatief Ammonia Dweilen Lakken Zoutzuur Werkdoekjes Gips Terpentijn enz. enz. Dubbel gewassen Was in allé Krijt kleuren Carbohneum (ook Sponsen groen) Voor f 10.Kassabons ontvangt U 30 cent terug. CEDERSTRAAT 51, Telef. 842, IJMUIDEN-OOST. H' v oor" Id Eschoonmaak^ Waschdoek Tafelzeilen Schoorsteen randen Kastranden Spatzeiltjes Katoenen Schoor steenranden, geborduurd. Slaapkamer-, Keuken-, Gang-, Deur- en Ruige matten IN ALLE PRIJZEN Allovernets Madras-Etamine Koperen-, Hou ten- en Zinken roeden met toe- behooren. Schroeven, oogen, duimen, enz. STOFDOEKEN POETSDOEKEN DWEILEN BOORBAND KAPOK GROOTE KEUZE ZIJDEN-, FANTASIE- EN KEUKENTAFELKLEEDJES. ZIE DE ETALAGES M A G A Z IJ N DE KROON ESCHDOORNSTRAAT 32. I een GROOT WINKELHUIS met garage, in volkrijke buurt. Huurprijs billijk. Te bevragen: Mahustraat 28 20 JUIST NU! «is het meer dan zaak op te letten dat U het ALLER BESTE KOOPT! Door het ALLERBESTE te koopen tegen den LAAGST MOGELIJKEN PRIJS, zult gij werkelijk goedkoop uit zijn. MOOIER KWALITEIT, BETERE PASVORM, GROOTER KEUS EN LAGER IN PRIJS. Geweldig groot is onze sorteering DAMES-, HEEREN- en KINDERSCHOENEN. Ziet vooral onze etalages! Het is de moeite waard. Beleefd aanbevelend,

IJmuider Courant | 1933 | | pagina 3